Instalacje sanitarne w Szczytnie

Porównaj oferty od Specjalistów od Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 434 126 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 400 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacje sanitarne są jednym z najważniejszych elementów każdego budynku – są one odpowiedzialne za dostarczanie do pomieszczeń wody, powietrza oraz gazu. Wraz z instalacją elektryczną, ich przebieg i montaż powinny być uwzględnione już na etapie projektowania domu. Zmiana bądź pominięcie jakiegokolwiek elementu w późniejszym czasie będzie skutkować koniecznością rozkuwania ścian budynku. Zapoznaj się z naszym tekstem, w którym dowiesz się więcej o instalacjach sanitarnych. Jeżeli potrzebujesz specjalisty do jej wykonania – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Projekty instalacji sanitarnych powinny przebiegać na podstawie projektu domu i jego zapotrzebowaniu na wodę oraz gaz. Instalacje sanitarne można podzielić na trzy grupy, z których każda odpowiedzialna jest za oddzielną strefę domu. Wyróżniamy:

 • Instalacja wodno-kanalizacyjna - aby zaspokoić potrzeby każdego domu, należy zamontować instalację wody zimnej, instalację wody ciepłej oraz kanalizację odpowiedzialną za odprowadzanie szarej wody. W projekcie każdego budynku zawarto informację o zapotrzebowaniu na wodę i na podstawie tych danych powinno się sporządzać przebieg całej instalacji. W przypadku montażu instalacji kanalizacyjnej należy pamiętać, że całe jej działanie oparte jest o siły grawitacji. Z tego powodu wszystkie rury muszą być zamontowane pod odpowiednim kątem. Fachowcy radzą, aby wynosił on od 3 do 15 stopni.
 • Instalacja gazowa - instalacja gazowa jest jednym z elementów domu, który należy dokładnie zabezpieczyć. Kocioł gazowy montowany jest najczęściej w kotłowni, gdzie musi zostać poprowadzone przyłącze gazu. Pokój, w którym umieszczony zostanie piec gazowy, musi posiadać drzwi otwierane na zewnątrz oraz wentylację w postaci kratki bez żaluzji o rozmiarze minimum 14 × 21 cm. Pomieszczenie to powinno mieć wysokość przynajmniej 220 cm. Przejście rur przez ścianę domu należy wykonać w bezpieczny sposób, stosując tuleję ochronną. Pozostałe miejsce pomiędzy rurą a ścianą należy zabezpieczyć materiałem odpornym na ogień.
 • Instalacja centralnego ogrzewania - w skład instalacji grzewczej wchodzi wiele niezbędnych elementów, które należy uwzględnić, planując instalację. Podstawową jej częścią jest kocioł grzewczy, którym może być, piec gazowy, piec węglowy, pompa ciepła itp. W większości rozwiązań należy wybudować komin podłączony do kotła o odpowiedniej średnicy. W pomieszczeniu, w którym umieszczony zostanie kocioł, trzeba zamontować odpowiednią wentylację oraz drzwi tak, aby wszystkie normy bezpieczeństwa zostały spełnione. Bardzo ważnym elementem są przewody służące do rozprowadzania ciepła, które znajdować będą się w murach oraz stropach domu. Końcowym etapem są grzejniki różnego rodzaju obecne we wszystkich pomieszczeniach budynku. Nie należy zapominać również o elektronicznej pompie centralnego ogrzewania oraz ogólnym systemie zabezpieczeń. Aby instalacja wodno-sanitarna była trwała i bezproblemowa, zaleca się skorzystanie z pomocy doświadczonego hydraulika. Pomoże także monter instalacji sanitarnych.

Ranking najlepszych monterów instalacji sanitarnych w Szczytnie

Instalacje sanitarne Szczytno

EKO-INSTAL Artur Smoliński

9 opinii

Gdy poszukujesz rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania to profesjonaliści z EKO-INSTAL Artur Smoliński są dla Ciebie idealni. Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

F.U. DANEEX Daniel Grzywacz - Perfekcyjna Instalacja Sanitarna w Szczytnie

Perfekcyjna Instalacja Sanitarna w Szczytnie

8 opinii

Ten fachowiec działa na terenie województwa i oferuje szerokie spektrum usług z zakresu perfekcyjnej instalacji sanitarnej. Jeśli chcesz uzyskać ofertę skontaktuj się od razu - warto.

Festkop - instalacje wodne i kanalizacyjne Wojciech Ławrywjaniec - Perfekcyjne Instalacje Wodno-kanalizacyjne Szczytno

Perfekcyjne Instalacje Wodno-kanalizacyjne Szczytno

5 opinii

Monter instalacji sanitarnych z wymaganym doświadczeniem w kwestii instalacji sanitarnej wykorzystujący nowoczesne metody pracy. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Bartko Usługi minikoparką Bartosz Bakuła - Perfekcyjne Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków Szczytno

Bartko Usługi minikoparką Bartosz Bakuła

4 opinie

Na wypadek jeśli wciąż poszukujesz profesjonalistów od przydomowych oczyszczalni ścieków to powierz tę kwestię specjalistom z Bartko Usługi minikoparką Bartosz Bakuła. Szczytno i okolice - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

MASTERPOL Marcin Grajko - Solidna Instalacja Sanitarna Szczytno

MASTERPOL Marcin Grajko

1 opinia

Ten specjalista działa w rejonie Szczytna i świadczy liczne usługi z zakresu perfekcyjnej instalacji sanitarnej. Ustal pasujący termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Krzysztof Pawlowski - Doskonałej Jakości Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków Szczytno

Doskonałej Jakości Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków Szczytno

1 opinia

Wykonanie przydomowych oczyszczalni ścieków będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Krzysztof Pawlowski ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Żeby poznać dokładną wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

Mr Energo Domy Bez Kominów Mateusz Lipiński - Porządne Instalacje Wod-kan Szczytno

Mr Energo Domy Bez Kominów Mateusz Lipiński

18 opinii

Mr Energo Domy Bez Kominów Mateusz Lipiński świadczy swoje usługi. Skupia się na Klientach z Szczytna i okolic. Zapytaj o ofertę już teraz i zobacz co firma może Ci zaproponować.

Pro-Weld Industry Service Sp. z o.o. - Doskonałe Instalacje Wod-kan Szczytno

Pro-Weld Industry Service Sp. z o.o.

2 opinie

Wykonanie instalacji wod-kan będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Pro-Weld Industry Service Sp. z o.o. ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej informacji.

MK Krajewski - Solidne Przyłącza Wodociągowe Szczytno

MK Krajewski

3 opinie

Na wypadek jeśli jeszcze szukasz dobrej firmy od przyłączy wodociągowych to wykorzystaj kompetencje MK Krajewski. Szczytno - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Usługi budowlane Piotr Polewaczyk - Profesjonalna Instalacja Sanitarna Szczytno

Usługi budowlane Piotr Polewaczyk

2 opinie

Gdy poszukujesz doskonałej współpracy to eksperci z Usługi budowlane Piotr Polewaczyk są dla Ciebie idealni. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

Najnowsze z 24 zleceń na instlacje sanitarne w Szczytnie

Wyjątkowi Monterzy Instalacji Sanitarnych Szczytno

Zlecający poszukuje świetnej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Ekipa do wykonania szamba, przyłącza o dł. 13mb, woda. To zapytanie o ofertę jest idealne dla eksperta takiego, jak Ty. Tylko krok dzieli Cię od uzyskania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

 • Szczytno

2023-02-01 do 2023-02-09
dodano 4 dni temu

Znakomici Monterzy Instalacji Sanitarnych

Klient szuka znakomitego montera instalacji sanitarnych i napisał - Wykonanie prac wod.-kan.. Jeśli wykonujesz wszechstronne spektrum usług w atrakcyjnych cenach nawiąż kontakt z Klientem w odpowiedzi na to zapytanie. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaoferować.

 • Pasym

2023-02-01 do 2023-02-09
dodano 4 dni temu

Staranna Instalacja Sanitarna Szczytno

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 100m²) Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie je...

 • Pasym

2023-01-30 do 2023-02-07
dodano 6 dni temu

Potrzebne wykonanie instalacji w bud. 100m², przyłącza o dł. 5mb, wod.-kan., Linowo

To zapytanie o treści - Potrzebne wykonanie instalacji w bud. 100m², przyłącza o dł. 5mb, wod.-kan. jest skierowane do eksperta, który świadczy swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku oraz skupia się na Klientach z miejscowości Warmińsko-mazurskie i okolic. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby przesłać wycenę.

 • Linowo

2023-01-20 do 2023-01-28

Dobrzy Monterzy Instalacji Sanitarnych

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: wykonanie szamba, wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 40mb) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednoro...

 • Leleszki

2023-01-13 do 2023-01-21

Doświadczeni Monterzy Instalacji Sanitarnych

Jako doświadczony monter instalacji sanitarnych pasjonując się tym tematem od dzieciństwa i specjalista gotowy do współpracy odpowiedz na zapytanie. Ten Zlecający napisał "Zlecę wykonanie przydomowej oczyszczalni ścieków, szamba, przyłącza o dł. 100mb, wod.-kan.". Szczegółową wycenę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

 • Spychowo

2022-12-06 do 2022-12-14

Wykonanie prac wod.-kan., Szczytno

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: Wykonanie podejść pod umywalki, przeróbka instalacji p.poż, wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 140m²) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa...

 • Szczytno

2022-12-05 do 2022-12-13

Instalacja Wodno-kanalizacyjna Szczytno

Wybór tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na pewno Klient, który pisze - "Potrzebne wykonanie instalacji w bud. 90m², wod.-kan.", nie pożałuje współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Ustal pasujący termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Pasym

2022-12-03 do 2022-12-11

Instalacje Wod-kan Szczytno

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 150mb) Zakres zlecenia: tylko usługa Rodzaj obiektu: Dom letniskowy Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo ...

 • Sąpłaty

2022-11-04 do 2022-11-12

Wykonanie szamba, kanalizacja, Miłuki

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie szamba Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: domek letniskowy Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynk...

 • Miłuki

2022-10-12 do 2022-10-20

Szukam firmy do prac wod.-kan., Rozogi

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: kanalizacyjna Zakres prac: pompa z rozdrabniaczem Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest...

 • Rozogi

2022-10-11 do 2022-10-19

Monterzy Instalacji Sanitarnych

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 10mb) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, ja...

 • Stare kiejkuty

2022-09-22 do 2022-09-30

Ekipa do wykonania instalacji w bud. 120m², woda, Jedwabno

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 120m²) Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budy...

 • Jedwabno

2022-09-07 do 2022-09-15

Zlecę prace wod.-kan., Spychowo

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: Wymiana sterownika Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie j...

 • Spychowo

2022-09-01 do 2022-09-09

Instalacje Wod-kan

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 15mb) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szerego...

 • Jedwabno

2022-08-17 do 2022-08-25

Potrzebne wykonanie instalacji w bud. 50m², woda, Szczytno

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 50m²) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakieg...

 • Szczytno

2022-08-10 do 2022-08-18

Firma do wykonania instalacji w bud. 139m², wod.-kan., Szczytno

Przygotowanie instalacji wod-kan dla tego Zleceniodawcy będzie banalnie łatwe. Ogłoszenie ma treść - Firma do wykonania instalacji w bud. 139m², wod.-kan.. Odpowiedz na nie jako fachowiec mający doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Szczytno

2022-07-29 do 2022-08-06

Szukam firmy do prac wod.-kan., Szczytno

Wybranie tego zlecenia da Ci same korzyści i na pewno Klient, który napisał - "Szukam firmy do prac wod.-kan.", nie będzie żałował współpracy z doradcą takim, jak Ty. Już teraz określ co możesz zaoferować i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Szczytno

2022-07-20 do 2022-07-28

Instalacje Wod-kan

Zapytanie o treści - Zlecę wykonanie przyłącza o dł. 40mb, wod.-kan. jest skierowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz skupia się na Klientach z Warmińsko-mazurskiego i okolic. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki!

 • Warchały

2022-07-20 do 2022-07-28

Staranna Instalacja Wodno-kanalizacyjna

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie szamba Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Pr...

 • Rybno

2023-01-28 do 2023-02-05
dodano 8 dni temu

Zrobienie szamba, kanalizacja, Patryki

Jako perfekcyjny monter instalacji sanitarnych z tak dużym dorobkiem zawodowym pracujesz w miejscowości Warmińsko-mazurskie i w okolicy? Jesteś świetnym ekspertem do tego ogłoszenia. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Patryki

2022-08-23 do 2022-08-31

Pierwszorzędne Instalacje Wod-kan

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie szamba, wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 15mb) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom...

 • Patryki

2022-07-24 do 2022-08-01

Szukam firmy do prac wod.-kan., Purda

Jeszcze możesz nawiązać kontakt w odpowiedzi na ogłoszenie Klienta jako dobra firma od instalacji sanitarnej. Pozwól Zlecającym skorzystać z Twojego doświadczenia oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby dopasować ofertę do wymagań.

 • Purda

2022-12-16 do 2022-12-24

Wykonanie prac wod.-kan., Piecki

Jeszcze możesz nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapytanie Zleceniodawcy jako profesjonalista od instalacji wod-kan. Pozwól Zlecającym wykorzystać Twoje kompetencje oraz być zadowolonym z efektów tej współpracy. Nie czekaj - skontaktuj się i otrzymaj propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Piecki

2022-10-26 do 2022-11-03

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych

Najczęstsze pytania o instalacjach sanitarnych

Czym jest instalacja wodno-kanalizacyjna?

Instalacja wodno-kanalizacyjna jest siecią wielu rur oraz przewodów mających na celu zaopatrywanie budynku w wodę ciepłą oraz zimną. Jej zadaniem jest również odprowadzanie ścieków. Schemat instalacji sanitarnej należy zaplanować już na etapie projektowania domu, tak aby woda została doprowadzona do wszystkich pomieszczeń, takich jak łazienki czy kuchnie. Nie należy również zapominać o niektórych urządzeniach AGD oraz miejscach, w których będą zamontowane. Instalacja kanalizacyjna jest bardziej skomplikowana, ponieważ wymaga budowy szamba bądź przydomowej oczyszczalni ścieków.

Jakie są zasady montażu instalacji sanitarnych?

Instalacje sanitarne powinny zostać profesjonalnie zaprojektowane na podstawie planowanego rozkładu pomieszczeń. Na szczególną uwagę zasługuje montaż rur kanalizacyjnych. Niezmiernie ważne jest to, aby zostały one zamontowane pod odpowiednim kątem. Ścieki z budynku odprowadzane są za pomocą siły grawitacji, a co za tym idzie, rury nie mogą zostać umieszczone poziomo. Specjaliści zalecają zastosowanie spadu przynajmniej 3 cm na każdy metr bieżący rury, który umożliwi swobodne ujście zanieczyszczonej wody. Przy montażu instalacji kanalizacyjnej, należy również dobrać odpowiednie kolanka.

Jaki specjalista jest odpowiedzialny za montaż instalacji sanitarnej?

W dzisiejszych czasach istnieje wiele firm zajmujących się kompleksowo wszystkimi instalacjami sanitarnymi. Najlepsze z nich znajdziesz na naszej stronie rankingowej. Przed rozpoczęciem prac, zawsze należy wynająć projektanta i geodetę, by stworzyli dokładny projekt całej instalacji. Posiadając plan stworzony na podstawie zapotrzebowania budynku na wodę oraz gaz, jesteśmy w stanie precyzyjnie wykonać wszystkie prace. Dobrze wykonana instalacja jest gwarancją jej bezproblemowej pracy przez wiele kolejnych lat. Warto wspomnieć, że jakiekolwiek błędy oraz awarie instalacji sanitarnych, często mogą wiązać się z koniecznością rozkucia ścian.

Z jakimi kosztami trzeba się liczyć przy budowie instalacji wodno-kanalizacyjnej?

Koszt instalacji wodno-kanalizacyjnej może różnić się w zależności od regionu kraju oraz skomplikowania konstrukcji budynku. Można jednak przyjąć, że koszt montażu instalacji oscyluje w okolicach 120 - 180 zł/mb. W przypadku podejść instalacji wodno-kanalizacyjnej należy liczyć się z wydatkiem 220-300 zł/sztukę, natomiast stworzenie instalacji wraz z wykonaniem pionów kanalizacyjnych może wynieść nawet 400 zł/sztukę.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych