Instalacje sanitarne w Iławie

Porównaj oferty od Specjalistów od Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 434 136 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 400 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacje sanitarne są jednym z najważniejszych elementów każdego budynku – są one odpowiedzialne za dostarczanie do pomieszczeń wody, powietrza oraz gazu. Wraz z instalacją elektryczną, ich przebieg i montaż powinny być uwzględnione już na etapie projektowania domu. Zmiana bądź pominięcie jakiegokolwiek elementu w późniejszym czasie będzie skutkować koniecznością rozkuwania ścian budynku. Zapoznaj się z naszym tekstem, w którym dowiesz się więcej o instalacjach sanitarnych. Jeżeli potrzebujesz specjalisty do jej wykonania – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Projekty instalacji sanitarnych powinny przebiegać na podstawie projektu domu i jego zapotrzebowaniu na wodę oraz gaz. Instalacje sanitarne można podzielić na trzy grupy, z których każda odpowiedzialna jest za oddzielną strefę domu. Wyróżniamy:

 • Instalacja wodno-kanalizacyjna - aby zaspokoić potrzeby każdego domu, należy zamontować instalację wody zimnej, instalację wody ciepłej oraz kanalizację odpowiedzialną za odprowadzanie szarej wody. W projekcie każdego budynku zawarto informację o zapotrzebowaniu na wodę i na podstawie tych danych powinno się sporządzać przebieg całej instalacji. W przypadku montażu instalacji kanalizacyjnej należy pamiętać, że całe jej działanie oparte jest o siły grawitacji. Z tego powodu wszystkie rury muszą być zamontowane pod odpowiednim kątem. Fachowcy radzą, aby wynosił on od 3 do 15 stopni.
 • Instalacja gazowa - instalacja gazowa jest jednym z elementów domu, który należy dokładnie zabezpieczyć. Kocioł gazowy montowany jest najczęściej w kotłowni, gdzie musi zostać poprowadzone przyłącze gazu. Pokój, w którym umieszczony zostanie piec gazowy, musi posiadać drzwi otwierane na zewnątrz oraz wentylację w postaci kratki bez żaluzji o rozmiarze minimum 14 × 21 cm. Pomieszczenie to powinno mieć wysokość przynajmniej 220 cm. Przejście rur przez ścianę domu należy wykonać w bezpieczny sposób, stosując tuleję ochronną. Pozostałe miejsce pomiędzy rurą a ścianą należy zabezpieczyć materiałem odpornym na ogień.
 • Instalacja centralnego ogrzewania - w skład instalacji grzewczej wchodzi wiele niezbędnych elementów, które należy uwzględnić, planując instalację. Podstawową jej częścią jest kocioł grzewczy, którym może być, piec gazowy, piec węglowy, pompa ciepła itp. W większości rozwiązań należy wybudować komin podłączony do kotła o odpowiedniej średnicy. W pomieszczeniu, w którym umieszczony zostanie kocioł, trzeba zamontować odpowiednią wentylację oraz drzwi tak, aby wszystkie normy bezpieczeństwa zostały spełnione. Bardzo ważnym elementem są przewody służące do rozprowadzania ciepła, które znajdować będą się w murach oraz stropach domu. Końcowym etapem są grzejniki różnego rodzaju obecne we wszystkich pomieszczeniach budynku. Nie należy zapominać również o elektronicznej pompie centralnego ogrzewania oraz ogólnym systemie zabezpieczeń. Aby instalacja wodno-sanitarna była trwała i bezproblemowa, zaleca się skorzystanie z pomocy doświadczonego hydraulika. Pomoże także monter instalacji sanitarnych.

Ranking najlepszych monterów instalacji sanitarnych w Iławie

Instalacje sanitarne Iława

Rewelacyjne Instalacje Wod-kan w Iławie

2 opinie

Uwierz fachowcom w dziedzinie instalacji wod-kan i zatrudnij PRACE ZIEMNE USLUGI MELIORACYJNE. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

SANIT-BUD - Dobry Monter Instalacji Sanitarnych Iława

Dobry Monter Instalacji Sanitarnych

1 opinia

Dobry monter instalacji sanitarnych proponuje swoje usługi w miejscowości Iława oraz w pobliskim rejonie. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Hydro-Art - Staranne Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków Iława

Staranne Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków

2 opinie

Jeśli nadal szukasz ekspertów od przydomowych oczyszczalni ścieków to skorzystaj z kwalifikacji Hydro-Art. Iława - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Nie zwlekaj - skontaktuj się i otrzymaj niewiążącą ofertę, która przypadnie Ci do gustu.

MAKS INSTAL - Pierwszorzędne Przyłącza Wodociągowe Iława

MAKS INSTAL

Jeśli poszukujesz jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z MAKS INSTAL są dla Ciebie stworzeni. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać szczegółową wycenę.

GRUNT-STER Sebastian Włodarczyk - Profesjonalne Instalacje Wod-kan Iława

GRUNT-STER Sebastian Włodarczyk

Zaufaj ekspertom w dziedzinie instalacji wod-kan i zatrudnij GRUNT-STER Sebastian Włodarczyk. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci wszystkich. Tylko chwila dzieli Cię od otrzymania świetnej oferty - zobacz!

Szymon Solis - Rewelacyjne Instalacje Wodno-kanalizacyjne Iława

Szymon Solis

Szymon Solis oferuje swoje usługi. Skupia się na Klientach z Iławy oraz przyległych powiatów. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - bez wątpienia warto.

Roboty Ziemne Wodno-Kanalizacyjne - Profesjonalne Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków Iława

Profesjonalne Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków

W dalszym ciągu potrzebujesz profesjonalistów od przydomowych oczyszczalni ścieków? Wykorzystaj kompetencje Roboty Ziemne Wodno-Kanalizacyjne. Dopasowaną ofertę otrzymasz po kontakcie.

Tech- Mat Paweł Kwiatkowski - Profesjonalna Instalacja Sanitarna Iława

Profesjonalna Instalacja Sanitarna Iława

Profesjonalna instalacja sanitarna to najważniejszy temat dla tych profesjonalistów - są niekwestionowanym liderem w tej dziedzinie. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma ma do zaoferowania.

Nie Podano - Porządne Instalacje Wodno-kanalizacyjne Iława

Nie Podano

Potrzebujesz profesjonalistów od instalacji wodno-kanalizacyjnych? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Nie Podano. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może Ci zaproponować.

Usługi monterskie i wykończeniowe Michał Kacprzak - Znakomite Instalacje Wod-kan Iława

Znakomite Instalacje Wod-kan Iława

Zaufaj ekspertom w dziedzinie instalacji wod-kan i zatrudnij Usługi monterskie i wykończeniowe Michał Kacprzak. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy każdego. Zaledwie krok dzieli Cię od dostania świetnej wyceny - zobacz!

Najnowsze z 29 zleceń na instlacje sanitarne w Iławie

Doskonałe Instalacje Wod-kan Iława

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 200mb) Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: Pole pod Campery Obiekt, jakiego dotyczy ...

 • Iława

2023-01-22 do 2023-01-27

Ekipa do wykonania instalacji w bud. 20m², przyłącza o dł. 18mb, wod.-kan., Iława

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 20m²), wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 18mb) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa ...

 • Iława

2023-01-11 do 2023-01-19

Szukam firmy do prac wod.-kan., Kamień Mały

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: Wpiwci się w linie hydrant wyjście na w domu. Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem do 2...

 • Kamień mały

2022-12-27 do 2023-01-04

Doskonałej Jakości Instalacja Sanitarna Iława

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na pewno Klient, który napisał - "Szukam firmy do prac wod.-kan.", nie będzie żałował współpracy z doradcą z Twojej firmy. Przez to, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Lubawa

2022-11-30 do 2022-12-08

Zlecę prace wod.-kan., Iława

Jako monter instalacji sanitarnych z olbrzymim doświadczeniem i specjalista stale przygotowany do współpracy przy nowym zleceniu odpisz na to zlecenie. Ten Zleceniodawca nadesłał zlecenie o treści "Zlecę prace wod.-kan.". Przedzwoń, aby przedstawić ofertę.

 • Iława

2022-11-29 do 2022-12-07

Szukam firmy do prac wod.-kan., Iława

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: wymiana baterii Zakres zlecenia: tylko usługa Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Projekt: ...

 • Iława

2022-11-11 do 2022-11-11

Staranna Instalacja Wodno-kanalizacyjna Iława

Zrealizowanie instalacji wodno-kanalizacyjnej z tego zlecenia będzie banalnie łatwe. Zapytanie ma treść - Firma do wykonania przyłącza o dł. 35mb, woda. Odpowiedz na nie jako ekspert mający doświadczenie w branży, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Już teraz określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Klienta.

 • Iława

2022-11-09 do 2022-11-17

Staranne Instalacje Wod-kan

Ten Zlecający w dalszym ciągu poszukuje specjalisty od instalacji wod-kan. Napisał ogłoszenie o treści - Zrobienie instalacji w bud. 80m², wod.-kan., chcąc trafić w dobre miejsce. Już nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

 • Iława

2022-11-04 do 2022-11-12

Dobrzy Monterzy Instalacji Sanitarnych Iława

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 50m²) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: mieszkanie Obiek...

 • Iława

2022-09-23 do 2022-10-01

Wysokiej Klasy Monterzy Instalacji Sanitarnych

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 37m²) Zakres zlecenia: tylko usługa Rodzaj obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-le...

 • Iława

2022-09-20 do 2022-09-28

Firma do wykonania instalacji w bud. 170m², wod.-kan., Gulb

W dalszym ciągu jesteś w stanie odpowiedzieć na zapytanie Zleceniodawcy jako profesjonalista od instalacji wodno-kanalizacyjnej. Pozwól Klientom wykorzystać Twoje kompetencje oraz być zadowolonym z efektów tej współpracy. Zadzwoń i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Gulb

2022-09-20 do 2022-09-28

Firma do wykonania instalacji w bud. 50m², kanalizacja, Iława

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 50m²) Zakres zlecenia: tylko usługa Rodzaj obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynk...

 • Iława

2022-09-09 do 2022-09-17

Firma do wykonania przyłącza o dł. 150mb, wod.-kan., Iława

Wciąż masz możliwość złożyć ofertę w odpowiedzi na zapotrzebowanie Zlecającego jako specjalista od instalacji wodno-kanalizacyjnej. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i być zadowolonym z efektów tej współpracy. Wybierz numer, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Iława

2022-08-24 do 2022-09-01

Perfekcyjni Monterzy Instalacji Sanitarnych

Jako perfekcyjny monter instalacji sanitarnych niezmiennie w branży od lat i specjalista stale przygotowany do współpracy odpowiedz na zapytanie. Ten Zlecający zgłosił potrzebę "Zrobienie instalacji w bud. 180m², wod.-kan.". Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaproponować.

 • Tyrowo

2022-08-27 do 2022-09-04

Solidne Instalacje Wod-kan

W dalszym ciągu jesteś w stanie złożyć ofertę w odpowiedzi na zapytanie Zleceniodawcy jako specjalista od instalacji wod-kan. Pozwól Zlecającym wykorzystać Twoje kompetencje oraz być zadowolonym z efektów tej współpracy. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

 • Ostróda

2022-09-05 do 2022-09-13

Wykonanie prac wod.-kan., Ostróda

Jeszcze jesteś w stanie odpowiedzieć na zlecenie Klienta jako specjalista od instalacji wod-kan. Pozwól Zlecającym wykorzystać Twoje kompetencje i być zadowolonym z efektów tej współpracy. Zadzwoń, aby przedstawić ofertę - naprawdę warto.

 • Ostróda

2022-11-29 do 2022-12-07

Ekipa do prac wod.-kan., Ostróda

Przygotowanie instalacji wodno-kanalizacyjnej z tego zlecenia będzie dziecinnie proste. Ogłoszenie ma treść - Ekipa do prac wod.-kan.. Odpowiedz na nie jako fachowiec mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Aby otrzymać więcej informacji skontaktuj się - naprawdę warto.

 • Ostróda

2022-11-23 do 2022-12-01

Potrzebne wykonanie przyłącza o dł. 100mb, wod.-kan., Ostróda

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 100mb) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorod...

 • Ostróda

2022-08-21 do 2022-08-29

Pierwszorzędna Instalacja Sanitarna

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 12mb) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodz...

 • Ostróda

2022-10-23 do 2022-10-31

Doskonałej Jakości Instalacja Sanitarna

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 11mb) Zakres zlecenia: tylko usługa Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zl...

 • Ostróda

2022-10-20 do 2022-10-28

Doskonała Instalacja Sanitarna

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: kanalizacyjna Zakres prac: budowa przydomowej oczyszczalni ścieków Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyc...

 • Małdyty

2022-08-25 do 2022-08-27

Instalacja Wodno-kanalizacyjna

Wybranie tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Klient, który zleca - "Zlecę prace wod.-kan.", nie będzie żałował współpracy z doradcą takim, jak Ty. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

 • Nowa Wieś

2022-11-16 do 2022-11-24

Potrzebne wykonanie instalacji w bud. 100m², przyłącza o dł. 50mb, woda, Morąg

Należąc do monterów instalacji sanitarnych z tak dużym dorobkiem zawodowym działasz na terenie miejscowości Warmińsko-mazurskie i w okolicy? Jesteś idealnym specjalistą do tego ogłoszenia. Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

 • Morąg

2023-01-15 do 2023-01-23

Zlecę wykonanie szamba, wod.-kan., Morąg

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie szamba Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jes...

 • Morąg

2022-08-03 do 2022-08-11

Ekipa do wykonania instalacji w bud. 80m², wod.-kan., Pelnik

Wciąż jesteś w stanie odpowiedzieć na ogłoszenie Zleceniodawcy jako specjalista od instalacji wodno-kanalizacyjnej. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz być zadowolonym z efektów tej współpracy. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę, aby przesłać wycenę.

 • Pelnik

2022-11-26 do 2022-12-04

Zrobienie instalacji w bud. 100m², przyłącza o dł. 12mb, wod.-kan., Łukta

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 100m²), wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 12mb) Zakres zlecenia: do uzgodnienia Ro...

 • Łukta

2023-01-02 do 2023-01-10

Ekipa do wykonania instalacji w bud. 200m², przyłącza o dł. 20mb, wod.-kan., Łukta

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 200m²), wykonanie przyłącza do budynku (przyłącze o długości 20mb) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa...

 • Łukta

2023-01-20 do 2023-01-28

Profesjonalna Instalacja Sanitarna

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: budowa przydomowej oczyszczalni ścieków, Prąd podłączyć i panele na dachu, wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 56m²) Zakres zlecenia: komp...

 • Grudziądz, Grupa,

2022-10-03 do 2022-10-11

Wybitni Monterzy Instalacji Sanitarnych

Jako wybitny monter instalacji sanitarnych pasjonując się tym tematem od dzieciństwa i specjalista gotowy do współpracy przy nowym zleceniu odpowiedz na zapytanie. Ten Zleceniodawca napisał "Firma do wykonania przydomowej oczyszczalni ścieków, wod.-kan.". Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Kwidzyn

2023-01-26 do 2023-01-30

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych

Najczęstsze pytania o instalacjach sanitarnych

Czym jest instalacja wodno-kanalizacyjna?

Instalacja wodno-kanalizacyjna jest siecią wielu rur oraz przewodów mających na celu zaopatrywanie budynku w wodę ciepłą oraz zimną. Jej zadaniem jest również odprowadzanie ścieków. Schemat instalacji sanitarnej należy zaplanować już na etapie projektowania domu, tak aby woda została doprowadzona do wszystkich pomieszczeń, takich jak łazienki czy kuchnie. Nie należy również zapominać o niektórych urządzeniach AGD oraz miejscach, w których będą zamontowane. Instalacja kanalizacyjna jest bardziej skomplikowana, ponieważ wymaga budowy szamba bądź przydomowej oczyszczalni ścieków.

Jakie są zasady montażu instalacji sanitarnych?

Instalacje sanitarne powinny zostać profesjonalnie zaprojektowane na podstawie planowanego rozkładu pomieszczeń. Na szczególną uwagę zasługuje montaż rur kanalizacyjnych. Niezmiernie ważne jest to, aby zostały one zamontowane pod odpowiednim kątem. Ścieki z budynku odprowadzane są za pomocą siły grawitacji, a co za tym idzie, rury nie mogą zostać umieszczone poziomo. Specjaliści zalecają zastosowanie spadu przynajmniej 3 cm na każdy metr bieżący rury, który umożliwi swobodne ujście zanieczyszczonej wody. Przy montażu instalacji kanalizacyjnej, należy również dobrać odpowiednie kolanka.

Jaki specjalista jest odpowiedzialny za montaż instalacji sanitarnej?

W dzisiejszych czasach istnieje wiele firm zajmujących się kompleksowo wszystkimi instalacjami sanitarnymi. Najlepsze z nich znajdziesz na naszej stronie rankingowej. Przed rozpoczęciem prac, zawsze należy wynająć projektanta i geodetę, by stworzyli dokładny projekt całej instalacji. Posiadając plan stworzony na podstawie zapotrzebowania budynku na wodę oraz gaz, jesteśmy w stanie precyzyjnie wykonać wszystkie prace. Dobrze wykonana instalacja jest gwarancją jej bezproblemowej pracy przez wiele kolejnych lat. Warto wspomnieć, że jakiekolwiek błędy oraz awarie instalacji sanitarnych, często mogą wiązać się z koniecznością rozkucia ścian.

Z jakimi kosztami trzeba się liczyć przy budowie instalacji wodno-kanalizacyjnej?

Koszt instalacji wodno-kanalizacyjnej może różnić się w zależności od regionu kraju oraz skomplikowania konstrukcji budynku. Można jednak przyjąć, że koszt montażu instalacji oscyluje w okolicach 120 - 180 zł/mb. W przypadku podejść instalacji wodno-kanalizacyjnej należy liczyć się z wydatkiem 220-300 zł/sztukę, natomiast stworzenie instalacji wraz z wykonaniem pionów kanalizacyjnych może wynieść nawet 400 zł/sztukę.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych