Wentylacja i rekuperacja w Zakopanem

Porównaj oferty od Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 723 864 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
577 005 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Sprawnie działająca wentylacja to jeden z kluczowych elementów wpływających na komfort przebywania w pomieszczeniu. Zanim jednak zdecydujesz się na jej instalację, warto wcześniej zorientować się w temacie, sprawdzić jakie rodzaje wentylacji masz do dyspozycji i ile kosztuje montaż wentylacji. Jeśli brakuje Ci specjalistycznej wiedzy, najlepiej skontaktować się z firmą, która specjalizuje się w tej dziedzinie. Taką frimę na pewno znajdziesz w naszym rankingu specjalistów od wentylacji i rekuperacji. Jej pracownicy z pewnością rozwieją wszystkie Twoje wątpliwości i pomogą wybrać wentylację, która pod każdym względem będzie odpowiadała Twoim potrzebom.

Według najczęściej stosowanej klasyfikacji wyróżniamy pięć najpopularniejszych typów wentylacji:

 • wentylację naturalną (grawitacyjną),
 • wentylację mechaniczną (również z odzyskiem ciepła),
 • wentylację wyporową,
 • wentylację mieszającą,
 • wentylację hybrydową (połączenie wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej).

Nie da się ukryć, że dla większości inwestorów zastanawiających się nad wyborem optymalnego rodzaju wentylacji dla swoich potrzeb, kluczowe znaczenie ma cena urządzenia. Przede wszystkim warto uświadomić sobie, że gdy w grę wchodzi montaż wentylacji cennik jest uzależniony od wielu różnych czynników, o których często nawet nie myślimy. Dobór wentylacji powinien być poprzedzony gruntowną analizą. Istotne jest na przykład umiejscowienie instalacji - montaż wentylacji w suficie podwieszanym będzie z pewnością bardziej kosztowny niż zamontowanie jednostki bezpośrednio na ścianie. Jeśli konieczny będzie montaż rury spiro do wentylacji, to również może generować dodatkowe koszty. Dobrze jest zatem poprosić firmę, z którą będziemy współpracować o przygotowanie wstępnego kosztorysu, aby nie zaskoczyły nas koszty.

Mimo kosztów związanych z profesjonalną instalacją wentylacji samodzielny montaż wentylacji mechanicznej nie zawsze okazuje się lepszym rozwiązaniem. Jeśli brakuje nam specjalistycznej wiedzy w tym zakresie, może się okazać, że nieświadomie popełnimy błędy, które będą rzutowały na efektywność pracy wentylacji, a tym samym na jakość powietrza w pomieszczeniu. W tym przypadku mimo wszystko warto powierzyć montaż systemów wentylacji pomieszczeń. Wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak istotny jest prawidłowy montaż instalacji grzewczej. Przykładamy dużą wagę również do tego, by montaż instalacji wodno-kanalizacyjnej był wykonany starannie. Nie zawsze jednak uświadamiamy sobie, że sprawnie działająca wentylacja jest równie istotna jak pozostałe typy instalacji.

Ranking najlepszych monterów wentylacji w Zakopanem

Wentylacja i rekuperacja Zakopane

ART FIRE Nowicki kominki Sp. z o.o.

180 opinii

Oddaj sprawę we właściwe ręce i powierz prace tym fachowcom od instalacji wentylacji. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać więcej informacji.

ekorekuperacja - Solidne Systemy Wentylacyjne Zakopane

ekorekuperacja

7 opinii

Jeśli szukasz świetnej współpracy to eksperci z ekorekuperacja perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań.

Termopodhale - Perfekcyjna Wentylacja Domu Zakopane

Perfekcyjna Wentylacja Domu Zakopane

1 opinia

Na wypadek jeśli nadal potrzebujesz ekspertów od wentylacji domu to skorzystaj z kwalifikacji Termopodhale. Zakopane i okolice to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

BUDUJ Z NAMI GÓRALAMI - Solidna Instalacja Wentylacji Zakopane

Solidna Instalacja Wentylacji Zakopane

Oddaj sprawę we właściwe ręce i zleć prace tym fachowcom od instalacji wentylacji z miejscowości Zakopane. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać szczegółowe informacje.

M&K Sp. z o.o. - Wyjątkowa Instalacja Wentylacji Zakopane

M&K Sp. z o.o.

Zatrudnij tych specjalistów jeśli potrzebujesz właściwych ludzi do wyjątkowej instalacji wentylacji w miejscowości Zakopane lub sąsiednim mieście. W przypadku gdy chciałbyś mieć stały dopływ świeżego powietrza zastanów się nad posiadaniem domu z rekuperacją. Ten fachowiec bez trudu opowie np. o rekuperacji z odzyskiem ciepła oraz o wentylacji grawitacyjnej.

ELDOM - Najwyższej Klasy Montaż Wentylacji Zakopane

Najwyższej Klasy Montaż Wentylacji

Po prostu zleć zadanie montażu wentylacji specjalistom firmy ELDOM z miejscowości Zakopane. Przekonają Cię swoimi kompetencjami i fachowością. W okolicy Zakopanego nie mają sobie równych. Dłużej nie czekaj i zadzwoń od razu - nie zawiedziesz się!

Interstar sp.z.o.o - Najwyższej Klasy Serwis Wentylacji Zakopane

Interstar sp.z.o.o

Oddaj sprawę we właściwe ręce i zleć prace tym fachowcom od instalacji wentylacji z miejscowości Zakopane. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Speleoklub Tatrzanski - Pierwszorzędna Wentylacja Zakopane

Pierwszorzędna Wentylacja

Zaoszczędź sobie kłopotów i zleć swoje zadanie specjalistom od serwisu wentylacji. Aby otrzymać dopasowaną ofertę skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

Aaa - Profesjonalna Rekuperacja w Zakopanem

Profesjonalna Rekuperacja w Zakopanem

Osoby z Aaa to specjaliści w każdym calu zawsze w pełnej gotowości, aby doradzić każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty od rekuperacji. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej informacji.

Cyz-gel - Świetny System Rekuperacji Zakopane

Świetny System Rekuperacji

Poszukując systemu rekuperacji trafisz na wielu sprzedawców, którzy mają ofertę dla Ciebie, ale to Cyz-gel przebije ich wszystkich. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj wstępną wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

Najnowsze z 27 zleceń na montaż wentylacji, rekuperacji w Zakopanem

Porządne Rekuperatory Zakopane

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Jurgów

2023-03-29 do 2023-04-06
dodano 2 dni temu

Odpowiednie Systemy Wentylacyjne Zakopane

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji, wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: lokal handlowo-usługowy Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierz...

 • Kościelisko

2023-03-14 do 2023-03-22

Potrzebne zamontowanie rekuperacji, 5m², Zakopane

Jako wybitny specjalista od wentylacji, świadczący usługi dla Klientów z Zakopanego i przyległych powiatów - poznaj szczegóły zapytania o treści "Potrzebne zamontowanie rekuperacji, 5m²". Zachęcamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

 • Zakopane

2023-03-06 do 2023-03-14

Dam zlecenie na wykonanie wentylacji, 200m², Zakopane

Oferując usługi z zakresu wentylacji od kilku lat, głównie na obszarze Zakopanego, ale także pobliskich powiatów możesz nawiązać współpracę w odpowiedzi na to zlecenie. Podejmij decyzję od razu - zadzwoń i otrzymaj prośbę o wycenę, która spełni Twoje wymagania.

 • Zakopane

2023-02-24 do 2023-03-04

Opłacalne Systemy Wentylacyjne

Rodzaj usługi: Modernizacja, wykonanie rekuperacji, wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego do...

 • Zakopane

2022-11-08 do 2022-11-16

Znakomite Rekuperatory

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: lokal handlowo-usługowy Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanyc...

 • Zakopane

2022-10-19 do 2022-10-27

Najwyższej Klasy Systemy Wentylacyjne

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Bańska niżna

2023-03-26 do 2023-04-03
dodano 4 dni temu

Świetne Rekuperatory

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji, wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie...

 • Nowy Targ

2022-10-20 do 2022-10-28

Rekuperatory

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pom...

 • Nowy Targ

2022-11-19 do 2022-11-27

Pierwszorzędna Rekuperacja Zakopane

Rodzaj usługi: Instalacja klimatyzacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: nie Rodzaj klimatyzowanego obiektu: lokal handlowo-usługowy Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych ...

 • Nowy Targ

2022-12-01 do 2022-12-09

Zlecenie na prace związane z wentylacją, rekuperacją, 301-400m², Nowy Targ

Jako profesjonalista i prawdziwy wyjadacz w temacie wentylacji możesz zaoferować swoje usługi Klientowi w okolicy Nowego Targu, który napisał "Zlecenie na prace związane z wentylacją, rekuperacją, 301-400m²". Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Nowy Targ

2023-01-26 do 2023-02-03

Rekuperatory

Dotarcie do tanich rekuperatorów dla Konsumentów to duże wyzwanie, dlatego nie zwlekaj - jako specjalista daj Klientowi wskazówki i znajdź najlepsze rozwiązanie. Jeśli chcesz poznać więcej informacji skontaktuj się od razu - warto.

 • Nowy Targ

2022-12-12 do 2022-12-20

Dam zlecenie na wykonanie wentylacji, 401-500m², Nowy Targ

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letn...

 • Nowy Targ

2022-10-14 do 2022-10-22

Rekuperacja

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: nie Rodzaj klimatyzowanego obiektu: lokal handlowo-usługowy Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pom...

 • Nowy Targ

2022-11-03 do 2022-11-11

Wykonanie wentylacji, do 50m², Nowy Targ

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: lokal handlowo-usługowy Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem do 2 lat Powierzchnia wentylowanych pomieszczeń...

 • Nowy Targ

2022-12-23 do 2022-12-31

Zlecę wykonanie rekuperacji, 51-100m², Nowy Targ

To zlecenie o treści - Zlecę wykonanie rekuperacji, 51-100m² jest skierowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów oraz skupia się na Klientach z miejscowości Nowy Targ i z sąsiednich miast. Skontaktuj się i prześlij ofertę - naprawdę warto.

 • Nowy Targ

2023-01-19 do 2023-01-27

Solidna Rekuperacja

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji, wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: lokal handlowo-usługowy Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierz...

 • Nowy Targ

2023-01-14 do 2023-01-22

Dobre Rekuperatory

Udowodnij Klientowi, że kolejnego takiego sprzedawcy nie znajdzie na terenie Nowego Targu. Dlatego jeśli jesteś producentem dobrych rekuperatorów to od razu poznaj szczegóły zapytania o treści - Potrzebne zamontowanie wentylacji, 56m². Aby uzyskać Klienta skontaktuj się od razu - warto.

 • Nowy Targ

2022-11-04 do 2022-11-12

Potrzebne zamontowanie wentylacji, 401-500m², Nowy Targ

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: nie Rodzaj klimatyzowanego obiektu: obiekt biurowy Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszczeń:...

 • Nowy Targ

2023-03-03 do 2023-03-11

Dobre Systemy Wentylacyjne

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pom...

 • Gronków

2022-11-19 do 2022-11-27

Potrzebne zamontowanie rekuperacji, 201-300m², Gronków

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pom...

 • Gronków

2022-11-19 do 2022-11-27

Poszukiwanie ekipy do wentylacji, rekuperacji, 401-500m², Łopuszna

Udowodnij Zlecającemu, że takiej oferty systemów wentylacyjnych prędko nie znajdzie na terenie Małopolskiego, więc jeśli szuka bezkonkurencyjnych systemów wentylacyjnych to bez zbędnej zwłoki powinien sprawdzić Twoją Firmę. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Łopuszna

2022-10-05 do 2022-10-13

Odpowiednie Systemy Wentylacyjne

Pokaż Klientowi, że takiej propozycji systemów wentylacyjnych szybko nie znajdzie na terenie Małopolskiego, więc jeżeli szuka odpowiednich systemów wentylacyjnych to od razu powinien sprawdzić Twoją Firmę. Już teraz umów się z nim na rozmowę, aby wysłać szczegółową wycenę.

 • Łapsze Niżne

2022-10-19 do 2022-10-27

Potrzebne zamontowanie rekuperacji, 250m², Klikuszowa

Wybranie systemów wentylacyjnych nie jest prostą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec udziel rad i dobierz spełniające oczekiwania rozwiązanie dla Klienta, który pisze - Potrzebne zamontowanie rekuperacji, 250m². Napisz krótko co możesz zaoferować i poznaj dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Klikuszowa

2023-01-29 do 2023-01-31

Rekuperacja

Jeśli Rekuperacja nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic to to zapytanie jest dla Ciebie. Bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania świetnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

 • Huba

2023-01-10 do 2023-01-11

Perfekcyjna Wentylacja Zakopane

Wybranie tego Klienta da Ci same korzyści i na pewno Klient, który napisał - "Dam zlecenie na wykonanie rekuperacji, 401-500m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą takim, jak Ty. Pokaż ofertę temu Zleceniodawcy - zadzwoń już dziś.

 • Sromowce niżne

2023-01-02 do 2023-01-10

Dam zlecenie na wykonanie rekuperacji, 151-200m², Raba Wyżna

Doskonała rekuperacja to Twoja specjalność? Wykonaj zlecenie jako najlepszy specjalista w tym fachu. Zaproponuj termin już teraz!

 • Raba Wyżna

2023-01-11 do 2023-01-19

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji

Najczęstsze pytania o wentylacji i rekuperacji

Co to takiego rekuperacja?

Rekuperacja to system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Instalacja rekuperacji świetnie się sprawdzi w mieszkaniach alergików i osób uczulonych na kurz i roztocza, ale nie tylko…

Jak działa rekuperacja:

 • Zmniejsza straty ciepła wywołane przez wentylację (wbudowane wymienniki ciepła odbierają wyższą temperaturę ze zużytego powietrza i podgrzewają nią powietrze nawiewane z zewnątrz).
 • Filtruje powietrze, dzięki czemu do mieszkania nie dostaje się smog.
 • Bogatsza wersja rekuperacji – z jonizatorami – ochrania mieszkańców nieruchomości przed wnikaniem zanieczyszczeń do ich organizmów.

Po co robi się rekuperację?

Po co robi się rekuperację? Przede wszystkim wykonuje się ją zamiast wentylacji grawitacyjnej. Obecnie stanowi ona niezbędny element każdego domu energooszczędnego czy pasywnego.

Jakie są zalety montażu rekuperatora:

 • dostęp do czystego powietrza, pozbawionego smogu i alergenów;
 • obniżenie zapotrzebowania energetycznego domu na energię pierwotną (EP), aż do 95 kWh/(m2*rok);
 • oszczędności wynikające z rezygnacji z budowy kominów do wentylacji grawitacyjnej, kratek/wentylatorków w łazience, a nawet nawiewników/rozszczelnień w oknach (można też postawić na stałe szklenia).

Czy rekuperacja jest zdrowa?

Wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna z rekuperacją jest korzystnym rozwiązaniem nie tylko dla Twojego portfela, ale także dla zdrowia.

Rekuperator odpowiada za usuwanie zużytego, nieświeżego i niezdrowego powietrza z zewnątrz, dając w zamian świeże, czyste powietrze. Poza tym wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła chroni też przed zanieczyszczeniami generowanymi w środku domu. Taki system wentylacyjny doceniają zwłaszcza astmatycy i alergicy.

Rekuperacja ma pozytywny wpływ na:

 • sen,
 • samopoczucie,
 • koncentrację,
 • dotlenienie organizmu,
 • komfort cieplny (stabilna temperatura),
 • brak problemów z wilgotnością.

Ile kosztuje montaż rekuperacji?

Ile kosztuje montaż rekuperacji? Poznaj składowe ceny kompleksowego wykonania rekuperacji:

 • projekt rekuperacji 200 - 600 zł;
 • montaż rekuperacji 16 000 - 34 000 zł;
 • zakup rekuperatora 8000 - 24 000 zł;
 • zakup elementów systemu wentylacyjnego;
 • koszty eksploatacyjne (koszt zużycia energii elektrycznej 200 - 350 zł);
 • wymiana filtrów co około 3 miesiące (150 - 250 zł w skali roku);
 • coroczny serwis rekuperacji 200 - 450 zł.

Ostateczny koszt wykonania rekuperacji zależy od:

 • powierzchni budynku;
 • układu i liczby pomieszczeń;
 • długości instalacji;
 • rodzaju i parametrów technicznych rekuperatora (w tym mocy centrali wentylacyjnej);
 • standardu instalacji (czy zastosowano jakieś ekstra dodatki).

Koszty kompleksowego montażu rekuperacji są dość wysokie, jednak możesz je obniżyć, korzystając z programu "Czyste Powietrze" oraz wprowadzając pewne zmiany już na etapie projektu.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji