Wentylacja i rekuperacja w Suchej Beskidzkiej

Porównaj oferty od Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 429 373 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 167 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Sprawnie działająca wentylacja to jeden z kluczowych elementów wpływających na komfort przebywania w pomieszczeniu. Zanim jednak zdecydujesz się na jej instalację, warto wcześniej zorientować się w temacie, sprawdzić jakie rodzaje wentylacji masz do dyspozycji i ile kosztuje montaż wentylacji. Jeśli brakuje Ci specjalistycznej wiedzy, najlepiej skontaktować się z firmą, która specjalizuje się w tej dziedzinie. Taką frimę na pewno znajdziesz w naszym rankingu specjalistów od wentylacji i rekuperacji. Jej pracownicy z pewnością rozwieją wszystkie Twoje wątpliwości i pomogą wybrać wentylację, która pod każdym względem będzie odpowiadała Twoim potrzebom.

Według najczęściej stosowanej klasyfikacji wyróżniamy pięć najpopularniejszych typów wentylacji:

 • wentylację naturalną (grawitacyjną),
 • wentylację mechaniczną (również z odzyskiem ciepła),
 • wentylację wyporową,
 • wentylację mieszającą,
 • wentylację hybrydową (połączenie wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej).

Nie da się ukryć, że dla większości inwestorów zastanawiających się nad wyborem optymalnego rodzaju wentylacji dla swoich potrzeb, kluczowe znaczenie ma cena urządzenia. Przede wszystkim warto uświadomić sobie, że gdy w grę wchodzi montaż wentylacji cennik jest uzależniony od wielu różnych czynników, o których często nawet nie myślimy. Dobór wentylacji powinien być poprzedzony gruntowną analizą. Istotne jest na przykład umiejscowienie instalacji - montaż wentylacji w suficie podwieszanym będzie z pewnością bardziej kosztowny niż zamontowanie jednostki bezpośrednio na ścianie. Jeśli konieczny będzie montaż rury spiro do wentylacji, to również może generować dodatkowe koszty. Dobrze jest zatem poprosić firmę, z którą będziemy współpracować o przygotowanie wstępnego kosztorysu, aby nie zaskoczyły nas koszty.

Mimo kosztów związanych z profesjonalną instalacją wentylacji samodzielny montaż wentylacji mechanicznej nie zawsze okazuje się lepszym rozwiązaniem. Jeśli brakuje nam specjalistycznej wiedzy w tym zakresie, może się okazać, że nieświadomie popełnimy błędy, które będą rzutowały na efektywność pracy wentylacji, a tym samym na jakość powietrza w pomieszczeniu. W tym przypadku mimo wszystko warto powierzyć montaż systemów wentylacji pomieszczeń. Wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak istotny jest prawidłowy montaż instalacji grzewczej. Przykładamy dużą wagę również do tego, by montaż instalacji wodno-kanalizacyjnej był wykonany starannie. Nie zawsze jednak uświadamiamy sobie, że sprawnie działająca wentylacja jest równie istotna jak pozostałe typy instalacji.

Ranking najlepszych monterów wentylacji w Suchej Beskidzkiej

Wentylacja i rekuperacja Sucha Beskidzka

Profesjonalne Systemy Wentylacyjne

170 opinii

Profesjonalny monter wentylacji z wyjątkowym doświadczeniem w temacie systemów wentylacyjnych dbający o zadowolenie swoich Klientów. Jeżeli chciałbyś mieć czyste powietrze koniecznie weź pod uwagę korzyści płynące z rekuperacji. Ten fachowiec bez problemu opowie na przykład o wszystkim na temat wymiany powietrza, w tym o zasadzie działania rekuperacji, rekuperacji z odzyskiem ciepła i wentylacji grawitacyjnej.

AIR-GO Bartosz Worek - Perfekcyjna Wentylacja Sucha Beskidzka

AIR-GO Bartosz Worek

10 opinii

Zawiązana z pasji do wentylacji firma oferuje perfekcyjna instalacja wentylacji na obszarze miejscowości Sucha Beskidzka, jak również okolicznych miast i powiatów. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej informacji.

Ekowent - Solidna Rekuperacja Sucha Beskidzka

Solidna Rekuperacja Sucha Beskidzka

9 opinii

Znakomici pracownicy Ekowent spełnią Państwa oczekiwania w temacie rekuperacji. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi i poznaj ofertę.

Eco - Klima Went - Pierwszorzędna Rekuperacja Sucha Beskidzka

Eco - Klima Went

12 opinii

Stworzona z zamiłowania do rekuperacji firma oferuje pierwszorzędny serwis wentylacji na terenie Suchej Beskidzkiej, a także pobliskich miast i powiatów. Jeśli chciałbyś mieć stały dopływ świeżego powietrza koniecznie weź pod uwagę korzyści płynące z rekuperacji. Ta firma od wentylacji i rekuperacji z łatwością opowie np. jak działa rekuperacja, o wentylacji grawitacyjnej i rekuperacji z odzyskiem ciepła.

Optivent - Staranna Wentylacja Domu Sucha Beskidzka

Staranna Wentylacja Domu Sucha Beskidzka

4 opinie

Nadal potrzebujesz specjalisty od wentylacji domu? Trafiłeś w dobre miejsce - Optivent jest do Twoich usług. W przypadku gdy chcesz mieć czyste powietrze pomyśl o rekuperacji w domu. Ta firma bez trudu opowie np. o wszystkim na temat wymiany powietrza, w tym o zasadzie działania rekuperacji, rekuperacji z odzyskiem ciepła i wentylacji grawitacyjnej.

Przemysław Banaś Etner - Najlepsza Instalacja Wentylacji Sucha Beskidzka

Przemysław Banaś Etner

4 opinie

Twoje zadanie będzie zrealizowane dzięki solidnemu doświadczeniu tej firmy, która świadczy usługi instalacji wentylacji na najwyższym poziomie. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

Usługi hydrauliczne ogólnobudowlane Jacek Baca - Fenomenalni Monterzy Wentylacji Sucha Beskidzka

Usługi hydrauliczne ogólnobudowlane Jacek Baca

8 opinii

Montaż wentylacji to życiowa pasja ekipy z firmy Usługi hydrauliczne ogólnobudowlane Jacek Baca - są niekwestionowanym liderem w fachu montera wentylacji. Nie trać czasu i skontaktuj się od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

GRUPA SOLAR - Wyjątkowy Serwis Wentylacji Sucha Beskidzka

GRUPA SOLAR

6 opinii

Po prostu zleć prace dotyczące serwisu wentylacji ekspertom z miejscowości Sucha Beskidzka. Podbiją Cię swoimi kwalifikacjami i fachowością. Na terenie Suchej Beskidzkiej są jednymi z najlepszych. Nie trać czasu - umów się z nimi na rozmowę, aby poznać wycenę.

Instermar Nowoczesne Techniki Grzewcze - Pierwszorzędny Serwis Wentylacji w Suchej Beskidzkiej

Pierwszorzędny Serwis Wentylacji w Suchej Beskidzkiej

1 opinia

Instermar Nowoczesne Techniki Grzewcze zajmuje się usługami z zakresu serwisu wentylacji. Wyróżnia się solidnymi efektami. Ci monterzy wentylacji nie mają sobie równych. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich.

Klimatyzacja-wentylacja-chłodnictwo - Profesjonalny Montaż Wentylacji Sucha Beskidzka

Profesjonalny Montaż Wentylacji

Powierz zadanie montażu wentylacji profesjonalistom z miejscowości Sucha Beskidzka. Zdobędą Cię swoim zaangażowaniem i doświadczeniem. Na terenie Suchej Beskidzkiej są w ścisłej czołówce. Jeżeli chcesz posiadać czyste powietrze weź pod uwagę korzyści płynące z rekuperacji. Ta firma bez trudu opowie na przykład jak działa rekuperacja, o wentylacji grawitacyjnej i rekuperacji z odzyskiem ciepła.

Najnowsze z 28 zleceń na montaż wentylacji, rekuperacji w Suchej Beskidzkiej

Dam zlecenie na wykonanie rekuperacji, 151-200m², Zawoja

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Zawoja

2023-01-10 do 2023-01-18

Wykonanie rekuperacji, 151-200m², Bieńkówka

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Bieńkówka

2022-12-04 do 2022-12-12

Zapotrzebowanie na montaż rekuperacji, 160m², Sucha Beskidzka

Jako utalentowani profesjonaliści jesteście w stanie spełnić oczekiwania z zakresu rekuperacji. Zapytanie brzmi "Zapotrzebowanie na montaż rekuperacji, 160m²". Dokładne informacje prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Sucha Beskidzka

2022-12-04 do 2022-12-12

Poszukiwana ekipa do wykonania rekuperacji, 51-100m², Sucha Beskidzka

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pom...

 • Sucha Beskidzka

2022-10-02 do 2022-10-10

Potrzebne zamontowanie rekuperacji, 151-200m², Jordanów

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Jordanów

2022-09-29 do 2022-10-07

Zapytanie o wentylację, rekuperację, 201-300m², Sucha Beskidzka

Rodzaj usługi: instalacja hydrauliczna całego domu, rekuperacja, pompa ciepła Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakie...

 • Sucha Beskidzka

2022-09-16 do 2022-09-24

Pierwszorzędne Systemy Wentylacyjne Sucha Beskidzka

Rodzaj usługi: Poprawienie i dokończenie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: nie Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentyl...

 • Jordanów

2022-09-03 do 2022-09-11

Dobre Rekuperatory Sucha Beskidzka

Wybór tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na pewno Klient, który zleca - "Potrzebne zamontowanie wentylacji, 101-150m²", nie pożałuje współpracy z doradcą z Twojej firmy. Napisz krótko co możesz zaoferować i poznaj dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Jordanów

2022-08-02 do 2022-08-10

Zlecenie na prace związane z wentylacją, rekuperacją, do 50m², Mucharz

Zakup doskonałych rekuperatorów dla Klientów bywa sporym wyzwaniem, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec doradź Klientowi i wybierz uszyte na miarę rozwiązanie. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Mucharz

2022-08-26 do 2022-09-03

Szukam firmy do wykonania rekuperacji, 133m², Sułkowice

To zlecenie o treści - Szukam firmy do wykonania rekuperacji, 133m² jest skierowane do specjalisty, który świadczy swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów oraz skupia się na Klientach z Małopolskiego oraz przyległych powiatów. Określ jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dopasowanego Klienta.

 • Sułkowice

2023-01-01 do 2023-01-09

Systemy Wentylacyjne

Jako ekspert przedstaw doskonałą ofertę systemów wentylacyjnych. Masz na swoim koncie wiele pozytywnych referencji od Klientów, którzy potwierdzili o Twoim profesjonalnym podejściu do pracy. Bez wątpienia zlecenie o treści "Zlecenie na prace związane z wentylacją, rekuperacją, 20m²" jest stworzone dla Twojej firmy. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Sułkowice

2022-12-19 do 2022-12-27

Perfekcyjna Rekuperacja Sucha Beskidzka

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Harbutowice

2022-09-23 do 2022-10-01

Szukam firmy do wentylacji, rekuperacji, 301-400m², Kalwaria Zebrzydowska

Rodzaj usługi: serwis Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 3 - 5-letnim Powier...

 • Kalwaria Zebrzydowska

2022-12-28 do 2023-01-05

Profesjonalna Rekuperacja

Profesjonalna rekuperacja to Twoja specjalność? Wykonaj zapytanie jako najlepszy specjalista w tym fachu. Wybierz numer natychmiast po więcej szczegółów - nie pożałujesz.

 • Kalwaria Zebrzydowska

2022-07-21 do 2022-07-29

Perfekcyjna Rekuperacja

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Wysoka

2022-10-05 do 2022-10-13

Tanie Systemy Wentylacyjne

Ten Zleceniodawca, który jeszcze nie znalazł systemów wentylacyjnych, chociaż szuka od niezliczonych dni, wysłał nam zlecenie o treści - Dam zlecenie na wykonanie rekuperacji, 151-200m². To właśnie Twoja oferta ma szansę zakończyć problem Zlecającego. Żeby poznać dokładne informacje skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

 • Zubrzyca dolna

2022-08-06 do 2022-08-28

Zlecenie na prace związane z wentylacją, rekuperacją, 151-200m², Zubrzyca Górna

Jesteś w stanie zaoferować godną uwagi propozycję dotyczącą systemów wentylacyjnych? Na pewno pomożesz temu Klientowi mając w swojej ofercie bogaty wybór produktów dopasowanych do jego wymagań. Żeby uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

 • Zubrzyca Górna

2022-12-25 do 2023-01-02

Szukam firmy do wykonania rekuperacji, 151-200m², Spytkowice

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Spytkowice

2022-10-09 do 2022-10-17

Dam zlecenie na wykonanie rekuperacji, 101-150m², Pcim

Jeśli rekuperacja na najwyższym poziomie to sfera działania Twojej firmy to prześlij ofertę temu Klientowi i pokaż, że chętnie podejmiesz się zlecenia. Klient zgłosił "Dam zlecenie na wykonanie rekuperacji, 101-150m²". Tylko chwila dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

 • Pcim

2023-01-18 do 2023-01-26

Zlecę wykonanie rekuperacji, 220m², Lubień

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Lubień

2023-01-01 do 2023-01-09

Dobre Rekuperatory

Ten Klient w dalszym ciągu nie znalazł odpowiedniego dostawcy rekuperatorów, mimo iż poszukuje go od wielu dni. Masz szansę być rozwiązaniem dla tego Klienta. Zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

 • Tomice

2022-11-17 do 2022-11-25

Szukam firmy do wykonania rekuperacji, 151-200m², Myślenice

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pom...

 • Myślenice

2022-10-02 do 2022-10-10

Wykonanie wentylacji, 51-100m², Myślenice

Podmiot, który wprowadził zapytanie o treści "Wykonanie wentylacji, 51-100m²", szuka rekuperatorów. Powinien trafić na Twoją ofertę, która nie ma konkurentów. Jeśli chcesz poznać dopasowanego Klienta skontaktuj się już teraz - warto.

 • Myślenice

2023-01-24 do 2023-02-01

Zlecenie na prace związane z wentylacją, rekuperacją, 51-100m², Myślenice

Zleceniodawca, który napisał zapytanie o treści "Zlecenie na prace związane z wentylacją, rekuperacją, 51-100m²", poszukuje znakomitych rekuperatorów. Powinien natknąć się na ofertę Twojej firmy, która nie ma konkurentów. Przedstaw ofertę dla tego Klienta - nawiąż kontakt jak najszybciej.

 • Myślenice

2022-10-03 do 2022-10-11

Dam zlecenie na wykonanie rekuperacji, 51-100m², Myślenice

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem do 2 lat Powierzchnia wentylowanych pomieszczeń: 51-...

 • Myślenice

2022-12-03 do 2022-12-11

Doskonałej Jakości Rekuperatory

Udowodnij Zleceniodawcy, że drugiego takiego dostawcy prędko nie znajdzie na terenie Myślenic. Więc jeśli jesteś producentem doskonałej jakości rekuperatorów to bezzwłocznie zapoznaj się ze zleceniem o treści - Wykonanie rekuperacji, 101-150m². Przedstaw dobrą propozycję temu Klientowi - zadzwoń już dziś, nie pożałujesz.

 • Myślenice

2022-08-01 do 2022-08-09

Wykonanie wentylacji mechanicznej, 2000m2, Myślenice

Jako specjalista działający na terenie powiatu i świadczący liczne usługi z zakresu pierwszorzędnej rekuperacji zapoznaj się z potrzebami Klienta, który pisze zapytanie o treści "Wykonanie wentylacji mechanicznej, 2000m2". Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie pożałujesz.

 • Myślenice

2022-10-10 do 2022-10-16

Zlecenie na prace związane z wentylacją, rekuperacją, 51-100m², Myślenice

Rodzaj usługi: Klimatyzacja z ogrzewaniem Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 3 - 5-letnim Powierzchnia wentylowanych pomiesz...

 • Myślenice

2022-12-03 do 2022-12-11

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji

Najczęstsze pytania o wentylacji i rekuperacji

Co to takiego rekuperacja?

Rekuperacja to system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Instalacja rekuperacji świetnie się sprawdzi w mieszkaniach alergików i osób uczulonych na kurz i roztocza, ale nie tylko…

Jak działa rekuperacja:

 • Zmniejsza straty ciepła wywołane przez wentylację (wbudowane wymienniki ciepła odbierają wyższą temperaturę ze zużytego powietrza i podgrzewają nią powietrze nawiewane z zewnątrz).
 • Filtruje powietrze, dzięki czemu do mieszkania nie dostaje się smog.
 • Bogatsza wersja rekuperacji – z jonizatorami – ochrania mieszkańców nieruchomości przed wnikaniem zanieczyszczeń do ich organizmów.

Po co robi się rekuperację?

Po co robi się rekuperację? Przede wszystkim wykonuje się ją zamiast wentylacji grawitacyjnej. Obecnie stanowi ona niezbędny element każdego domu energooszczędnego czy pasywnego.

Jakie są zalety montażu rekuperatora:

 • dostęp do czystego powietrza, pozbawionego smogu i alergenów;
 • obniżenie zapotrzebowania energetycznego domu na energię pierwotną (EP), aż do 95 kWh/(m2*rok);
 • oszczędności wynikające z rezygnacji z budowy kominów do wentylacji grawitacyjnej, kratek/wentylatorków w łazience, a nawet nawiewników/rozszczelnień w oknach (można też postawić na stałe szklenia).

Czy rekuperacja jest zdrowa?

Wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna z rekuperacją jest korzystnym rozwiązaniem nie tylko dla Twojego portfela, ale także dla zdrowia.

Rekuperator odpowiada za usuwanie zużytego, nieświeżego i niezdrowego powietrza z zewnątrz, dając w zamian świeże, czyste powietrze. Poza tym wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła chroni też przed zanieczyszczeniami generowanymi w środku domu. Taki system wentylacyjny doceniają zwłaszcza astmatycy i alergicy.

Rekuperacja ma pozytywny wpływ na:

 • sen,
 • samopoczucie,
 • koncentrację,
 • dotlenienie organizmu,
 • komfort cieplny (stabilna temperatura),
 • brak problemów z wilgotnością.

Ile kosztuje montaż rekuperacji?

Ile kosztuje montaż rekuperacji? Poznaj składowe ceny kompleksowego wykonania rekuperacji:

 • projekt rekuperacji 200 - 600 zł;
 • montaż rekuperacji 16 000 - 34 000 zł;
 • zakup rekuperatora 8000 - 24 000 zł;
 • zakup elementów systemu wentylacyjnego;
 • koszty eksploatacyjne (koszt zużycia energii elektrycznej 200 - 350 zł);
 • wymiana filtrów co około 3 miesiące (150 - 250 zł w skali roku);
 • coroczny serwis rekuperacji 200 - 450 zł.

Ostateczny koszt wykonania rekuperacji zależy od:

 • powierzchni budynku;
 • układu i liczby pomieszczeń;
 • długości instalacji;
 • rodzaju i parametrów technicznych rekuperatora (w tym mocy centrali wentylacyjnej);
 • standardu instalacji (czy zastosowano jakieś ekstra dodatki).

Koszty kompleksowego montażu rekuperacji są dość wysokie, jednak możesz je obniżyć, korzystając z programu "Czyste Powietrze" oraz wprowadzając pewne zmiany już na etapie projektu.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji