Wentylacja i rekuperacja w Olkuszu

Porównaj oferty od Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 429 825 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 195 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Sprawnie działająca wentylacja to jeden z kluczowych elementów wpływających na komfort przebywania w pomieszczeniu. Zanim jednak zdecydujesz się na jej instalację, warto wcześniej zorientować się w temacie, sprawdzić jakie rodzaje wentylacji masz do dyspozycji i ile kosztuje montaż wentylacji. Jeśli brakuje Ci specjalistycznej wiedzy, najlepiej skontaktować się z firmą, która specjalizuje się w tej dziedzinie. Taką frimę na pewno znajdziesz w naszym rankingu specjalistów od wentylacji i rekuperacji. Jej pracownicy z pewnością rozwieją wszystkie Twoje wątpliwości i pomogą wybrać wentylację, która pod każdym względem będzie odpowiadała Twoim potrzebom.

Według najczęściej stosowanej klasyfikacji wyróżniamy pięć najpopularniejszych typów wentylacji:

 • wentylację naturalną (grawitacyjną),
 • wentylację mechaniczną (również z odzyskiem ciepła),
 • wentylację wyporową,
 • wentylację mieszającą,
 • wentylację hybrydową (połączenie wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej).

Nie da się ukryć, że dla większości inwestorów zastanawiających się nad wyborem optymalnego rodzaju wentylacji dla swoich potrzeb, kluczowe znaczenie ma cena urządzenia. Przede wszystkim warto uświadomić sobie, że gdy w grę wchodzi montaż wentylacji cennik jest uzależniony od wielu różnych czynników, o których często nawet nie myślimy. Dobór wentylacji powinien być poprzedzony gruntowną analizą. Istotne jest na przykład umiejscowienie instalacji - montaż wentylacji w suficie podwieszanym będzie z pewnością bardziej kosztowny niż zamontowanie jednostki bezpośrednio na ścianie. Jeśli konieczny będzie montaż rury spiro do wentylacji, to również może generować dodatkowe koszty. Dobrze jest zatem poprosić firmę, z którą będziemy współpracować o przygotowanie wstępnego kosztorysu, aby nie zaskoczyły nas koszty.

Mimo kosztów związanych z profesjonalną instalacją wentylacji samodzielny montaż wentylacji mechanicznej nie zawsze okazuje się lepszym rozwiązaniem. Jeśli brakuje nam specjalistycznej wiedzy w tym zakresie, może się okazać, że nieświadomie popełnimy błędy, które będą rzutowały na efektywność pracy wentylacji, a tym samym na jakość powietrza w pomieszczeniu. W tym przypadku mimo wszystko warto powierzyć montaż systemów wentylacji pomieszczeń. Wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak istotny jest prawidłowy montaż instalacji grzewczej. Przykładamy dużą wagę również do tego, by montaż instalacji wodno-kanalizacyjnej był wykonany starannie. Nie zawsze jednak uświadamiamy sobie, że sprawnie działająca wentylacja jest równie istotna jak pozostałe typy instalacji.

Ranking najlepszych monterów wentylacji w Olkuszu

Wentylacja i rekuperacja Olkusz

Dobry System Rekuperacji Olkusz

170 opinii

Jeśli chesz znaleźć oferty dobrego systemu rekuperacji to ten dostawca na pewno spełni Twoje oczekiwania. Zapraszamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

ECOFAN instal - Wyjątkowa Instalacja Wentylacji Olkusz

ECOFAN instal

112 opinii

Zatrudnij tych specjalistów jeśli potrzebujesz właściwych ludzi do wyjątkowej instalacji wentylacji w miejscowości Olkusz lub sąsiednim mieście. W przypadku gdy chciałbyś mieć stały dopływ świeżego powietrza zastanów się nad posiadaniem domu z rekuperacją. Ten fachowiec bez trudu opowie np. o rekuperacji z odzyskiem ciepła oraz o wentylacji grawitacyjnej.

BTInstal Tomasz Orłowski - Perfekcyjny Montaż Wentylacji Olkusz

Perfekcyjny Montaż Wentylacji

33 opinie

Powierz usługę perfekcyjnego montażu wentylacji specjalistom z firmy BTInstal Tomasz Orłowski. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Olkusza i okolicznych powiatów. Tylko chwila dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej oferty - zobacz!

Ekowent - Pierwszorzędna Rekuperacja Olkusz

Ekowent

9 opinii

Znakomici pracownicy Ekowent spełnią Państwa wymagania odnośnie rekuperacji. Zadzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - naprawdę warto.

ekorekuperacja - Profesjonalna Wentylacja Olkusz

Profesjonalna Wentylacja

7 opinii

Profesjonalny monter wentylacji z wieloletnim doświadczeniem w kwestii wentylacji dbający o zadowolenie swoich Klientów. Jeśli chcesz mieć stały dopływ świeżego powietrza koniecznie rozważ dom z rekuperacją. Ta firma od wentylacji i rekuperacji z łatwością opowie na przykład jak działa rekuperacja, o wentylacji grawitacyjnej i rekuperacji z odzyskiem ciepła.

Daison Sp. z o.o. - Cenione Rekuperatory Olkusz

Cenione Rekuperatory

7 opinii

Szukając rekuperatorów znajdziesz wielu dostawców, którzy mają ofertę, ale to Daison Sp. z o.o. przebije ich wszystkich. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę.

HANGAT - Dobra Wentylacja Mechaniczna Olkusz

Dobra Wentylacja Mechaniczna Olkusz

5 opinii

Firma HANGAT to eksperci od rekuperacji, świadczący usługi dla Klientów z miejscowości Olkusz i okolicznych powiatów. Umów się na konkretny termin!

Cool House Service - Ceniona Wentylacja Mechaniczna w Olkuszu

Ceniona Wentylacja Mechaniczna w Olkuszu

22 opinie

Wybierz specjalistów z Cool House Service jeśli poszukujesz odpowiednich ludzi do wyjątkowej instalacji wentylacji na terenie Olkusza lub okolicy. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - nie będziesz żałować.

Danwod-kan Damian Czerniawski - Profesjonalny Serwis Wentylacji Olkusz

Danwod-kan Damian Czerniawski

8 opinii

Wybierz firmę Danwod-kan Damian Czerniawski jeśli potrzebujesz właściwych ludzi do profesjonalnego serwisu wentylacji na terenie Olkusza lub okolicy. Żeby otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

Irmin Ireneusz Szatan - Fantastyczna Instalacja Wentylacji Olkusz

Irmin Ireneusz Szatan

4 opinie

Wybierz specjalistów z Irmin Ireneusz Szatan jeśli poszukujesz odpowiednich ludzi do wyjątkowej instalacji wentylacji na terenie Olkusza lub okolicy. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - nie będziesz żałować.

Najnowsze z 28 zleceń na montaż wentylacji, rekuperacji w Olkuszu

Profesjonalna Rekuperacja Olkusz

Profesjonalna rekuperacja to Twoja specjalność? Wykonaj zapytanie jako najlepszy specjalista w tym fachu. Wybierz numer natychmiast po więcej szczegółów - nie pożałujesz.

 • Olkusz

2023-01-31 do 2023-02-08
dodano 3 dni temu

Zapotrzebowanie na wentylację, rekuperację, 201-300m², Zadroże

Perfekcyjna rekuperacja to Twoja życiowa pasja? Wykonaj powierzone prace jako jeden z najlepszych w tej dziedzinie. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego i przedstaw ofertę.

 • Zadroże

2023-01-30 do 2023-02-07
dodano 4 dni temu

Poszukiwana ekipa do wykonania rekuperacji, 151-200m², Wolbrom

To zlecenie o treści - Poszukiwana ekipa do wykonania rekuperacji, 151-200m² jest skierowane do eksperta, który świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Małopolskie i okolic. Zapraszamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

 • Wolbrom

2023-01-25 do 2023-02-02

Potrzebne zamontowanie wentylacji, 1000m², Kwaśniów Dolny

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: Użyteczności publicznej Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pom...

 • Kwaśniów dolny

2023-01-03 do 2023-01-11

Opłacalne Systemy Wentylacyjne Olkusz

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: nie Rodzaj klimatyzowanego obiektu: lokal handlowo-usługowy Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pom...

 • Olkusz

2022-11-22 do 2022-11-30

Potrzebne zamontowanie rekuperacji, do 50m², Olkusz

Jako znakomici eksperci jesteście w stanie spełnić wymagania z zakresu wentylacji. Zapytanie brzmi "Potrzebne zamontowanie rekuperacji, do 50m²". Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby przesłać wycenę.

 • Olkusz

2022-11-06 do 2022-11-14

Dam zlecenie na wykonanie rekuperacji, 101-150m², Klucze

Jako wybitni profesjonaliści macie możliwość spełnić wymagania odnośnie wentylacji. Zlecenie ma treść "Dam zlecenie na wykonanie rekuperacji, 101-150m²". Przedstaw bezkonkurencyjną propozycję temu Klientowi - zadzwoń niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Klucze

2022-10-26 do 2022-11-03

Wentylacja Olkusz

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowany...

 • Klucze

2022-10-17 do 2022-10-25

Systemy Wentylacyjne

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Olkusz

2022-10-14 do 2022-10-14

Wykonanie wentylacji, 86m², Braciejówka

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszcz...

 • Braciejówka

2022-09-20 do 2022-09-28

Opłacalne Systemy Wentylacyjne

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: budynek przemysłowy Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomiesz...

 • Olkusz

2022-08-09 do 2022-08-17

Dobre Systemy Wentylacyjne

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-let...

 • Wolbrom

2022-07-19 do 2022-07-27

Znakomite Rekuperatory Olkusz

Dowiedź Klientowi, że kolejnego takiego sprzedawcy szybko nie znajdzie na terenie Małopolskiego. Dlatego jeśli jesteś producentem znakomitych rekuperatorów to od razu poznaj szczegóły zapytania o treści - Dam zlecenie na wykonanie rekuperacji, 51-100m². Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Osiek

2023-01-21 do 2023-01-29

Szukam firmy do wykonania rekuperacji, 80m², Osiek

Jako zawodowiec z branży, najlepszy w swoim fachu wykaż się gotowością by służyć pomocą każdemu zainteresowanemu szukającemu profesjonalisty od doskonałej wentylacji. Ten Zleceniodawca napisał - Szukam firmy do wykonania rekuperacji, 80m². Już nie zwlekaj i poproś o szczegóły - nie zawiedziesz się!

 • Osiek

2023-01-21 do 2023-01-29

Wykonanie rekuperacji, 81m², Jerzmanowice

Pokaż Zlecającemu, że lepszej propozycji systemów wentylacyjnych nie znajdzie na terenie Małopolskiego, więc jeżeli szuka bezkonkurencyjnych systemów wentylacyjnych to niezwłocznie powinien poznać Twoją Firmę. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Jerzmanowice

2022-08-15 do 2022-08-23

Potrzebne zamontowanie rekuperacji, 51-100m², Jerzmanowice

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pom...

 • Jerzmanowice

2022-08-26 do 2022-09-03

Dam zlecenie na wykonanie rekuperacji, wentylacji, 201-300m², Jerzmanowice

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji, wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia ...

 • Jerzmanowice

2023-01-11 do 2023-01-19

Szukam firmy do wykonania rekuperacji, 201-300m², Skała

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: usługowy Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszczeń: 201-...

 • Skała

2022-11-19 do 2022-11-27

Zlecę wykonanie rekuperacji, 209m², Stoki

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: budynek przemysłowy Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomies...

 • Stoki

2022-09-30 do 2022-10-08

Znakomite Systemy Wentylacyjne

Spowoduj, że systemy wentylacyjne nie będzie dla Zleceniodawcy kłopotem i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako wykwalifikowany doradca z dziedziny systemów wentylacyjnych sporządź idealną ofertę pod zlecenie - Zlecę wykonanie rekuperacji, 201-300m². Aby otrzymać więcej informacji skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

 • Ogrodzieniec

2022-12-31 do 2023-01-08

Zamontowanie rekuperacji, 51-100m², Krzeszowice

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pom...

 • Krzeszowice

2023-01-22 do 2023-01-30

Profesjonalna Rekuperacja

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pomi...

 • Nawojowa góra

2022-10-29 do 2022-11-06

Potrzebne zamontowanie rekuperacji, 101-150m², Sławków

Ten Klient szuka dobrej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Potrzebne zamontowanie rekuperacji, 101-150m². To zlecenie jest stworzone dla eksperta takiego, jak Ty. Dopasowaną ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Sławków

2022-10-31 do 2022-11-08

Najwyższej Klasy Systemy Wentylacyjne

Spowoduj, że systemy wentylacyjne nie będzie dla Zleceniodawcy skomplikowaną kwestią i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako doświadczony specjalista z branży systemów wentylacyjnych stwórz idealną ofertę pod ogłoszenie - Zlecenie na prace związane z wentylacją, rekuperacją, 201-300m². Przez to, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Sławków

2022-12-20 do 2022-12-28

Solidna Rekuperacja

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letn...

 • Myślachowice

2022-12-13 do 2022-12-21

Perfekcyjna Wentylacja

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: lokal handlowo-usługowy Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanyc...

 • Bolechowice

2022-10-29 do 2022-11-06

Potrzebne zamontowanie wentylacji, do 50m², Bolechowice

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: lokal handlowo-usługowy Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem ...

 • Bolechowice

2022-10-24 do 2022-11-01

Odpowiednie Systemy Wentylacyjne

Wybranie systemów wentylacyjnych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec udziel rad i dobierz dostosowane do wymagań rozwiązanie dla Klienta, który pisze - Wykonanie rekuperacji, wentylacji, 301-400m². Określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Bolechowice

2022-08-01 do 2022-08-09

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji

Najczęstsze pytania o wentylacji i rekuperacji

Co to takiego rekuperacja?

Rekuperacja to system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Instalacja rekuperacji świetnie się sprawdzi w mieszkaniach alergików i osób uczulonych na kurz i roztocza, ale nie tylko…

Jak działa rekuperacja:

 • Zmniejsza straty ciepła wywołane przez wentylację (wbudowane wymienniki ciepła odbierają wyższą temperaturę ze zużytego powietrza i podgrzewają nią powietrze nawiewane z zewnątrz).
 • Filtruje powietrze, dzięki czemu do mieszkania nie dostaje się smog.
 • Bogatsza wersja rekuperacji – z jonizatorami – ochrania mieszkańców nieruchomości przed wnikaniem zanieczyszczeń do ich organizmów.

Po co robi się rekuperację?

Po co robi się rekuperację? Przede wszystkim wykonuje się ją zamiast wentylacji grawitacyjnej. Obecnie stanowi ona niezbędny element każdego domu energooszczędnego czy pasywnego.

Jakie są zalety montażu rekuperatora:

 • dostęp do czystego powietrza, pozbawionego smogu i alergenów;
 • obniżenie zapotrzebowania energetycznego domu na energię pierwotną (EP), aż do 95 kWh/(m2*rok);
 • oszczędności wynikające z rezygnacji z budowy kominów do wentylacji grawitacyjnej, kratek/wentylatorków w łazience, a nawet nawiewników/rozszczelnień w oknach (można też postawić na stałe szklenia).

Czy rekuperacja jest zdrowa?

Wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna z rekuperacją jest korzystnym rozwiązaniem nie tylko dla Twojego portfela, ale także dla zdrowia.

Rekuperator odpowiada za usuwanie zużytego, nieświeżego i niezdrowego powietrza z zewnątrz, dając w zamian świeże, czyste powietrze. Poza tym wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła chroni też przed zanieczyszczeniami generowanymi w środku domu. Taki system wentylacyjny doceniają zwłaszcza astmatycy i alergicy.

Rekuperacja ma pozytywny wpływ na:

 • sen,
 • samopoczucie,
 • koncentrację,
 • dotlenienie organizmu,
 • komfort cieplny (stabilna temperatura),
 • brak problemów z wilgotnością.

Ile kosztuje montaż rekuperacji?

Ile kosztuje montaż rekuperacji? Poznaj składowe ceny kompleksowego wykonania rekuperacji:

 • projekt rekuperacji 200 - 600 zł;
 • montaż rekuperacji 16 000 - 34 000 zł;
 • zakup rekuperatora 8000 - 24 000 zł;
 • zakup elementów systemu wentylacyjnego;
 • koszty eksploatacyjne (koszt zużycia energii elektrycznej 200 - 350 zł);
 • wymiana filtrów co około 3 miesiące (150 - 250 zł w skali roku);
 • coroczny serwis rekuperacji 200 - 450 zł.

Ostateczny koszt wykonania rekuperacji zależy od:

 • powierzchni budynku;
 • układu i liczby pomieszczeń;
 • długości instalacji;
 • rodzaju i parametrów technicznych rekuperatora (w tym mocy centrali wentylacyjnej);
 • standardu instalacji (czy zastosowano jakieś ekstra dodatki).

Koszty kompleksowego montażu rekuperacji są dość wysokie, jednak możesz je obniżyć, korzystając z programu "Czyste Powietrze" oraz wprowadzając pewne zmiany już na etapie projektu.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji