Wentylacja i rekuperacja w Nowym Sączu

Porównaj oferty od Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 391 559 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 266 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Sprawnie działająca wentylacja to jeden z kluczowych elementów wpływających na komfort przebywania w pomieszczeniu. Zanim jednak zdecydujesz się na jej instalację, warto wcześniej zorientować się w temacie, sprawdzić jakie rodzaje wentylacji masz do dyspozycji i ile kosztuje montaż wentylacji. Jeśli brakuje Ci specjalistycznej wiedzy, najlepiej skontaktować się z firmą, która specjalizuje się w tej dziedzinie. Taką frimę na pewno znajdziesz w naszym rankingu specjalistów od wentylacji i rekuperacji. Jej pracownicy z pewnością rozwieją wszystkie Twoje wątpliwości i pomogą wybrać wentylację, która pod każdym względem będzie odpowiadała Twoim potrzebom.

Według najczęściej stosowanej klasyfikacji wyróżniamy pięć najpopularniejszych typów wentylacji:

 • wentylację naturalną (grawitacyjną),
 • wentylację mechaniczną (również z odzyskiem ciepła),
 • wentylację wyporową,
 • wentylację mieszającą,
 • wentylację hybrydową (połączenie wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej).

Nie da się ukryć, że dla większości inwestorów zastanawiających się nad wyborem optymalnego rodzaju wentylacji dla swoich potrzeb, kluczowe znaczenie ma cena urządzenia. Przede wszystkim warto uświadomić sobie, że gdy w grę wchodzi montaż wentylacji cennik jest uzależniony od wielu różnych czynników, o których często nawet nie myślimy. Dobór wentylacji powinien być poprzedzony gruntowną analizą. Istotne jest na przykład umiejscowienie instalacji - montaż wentylacji w suficie podwieszanym będzie z pewnością bardziej kosztowny niż zamontowanie jednostki bezpośrednio na ścianie. Jeśli konieczny będzie montaż rury spiro do wentylacji, to również może generować dodatkowe koszty. Dobrze jest zatem poprosić firmę, z którą będziemy współpracować o przygotowanie wstępnego kosztorysu, aby nie zaskoczyły nas koszty.

Mimo kosztów związanych z profesjonalną instalacją wentylacji samodzielny montaż wentylacji mechanicznej nie zawsze okazuje się lepszym rozwiązaniem. Jeśli brakuje nam specjalistycznej wiedzy w tym zakresie, może się okazać, że nieświadomie popełnimy błędy, które będą rzutowały na efektywność pracy wentylacji, a tym samym na jakość powietrza w pomieszczeniu. W tym przypadku mimo wszystko warto powierzyć montaż systemów wentylacji pomieszczeń. Wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak istotny jest prawidłowy montaż instalacji grzewczej. Przykładamy dużą wagę również do tego, by montaż instalacji wodno-kanalizacyjnej był wykonany starannie. Nie zawsze jednak uświadamiamy sobie, że sprawnie działająca wentylacja jest równie istotna jak pozostałe typy instalacji.

Ranking najlepszych monterów wentylacji w Nowym Sączu

Wentylacja i rekuperacja Nowy Sącz

ART FIRE Nowicki kominki Sp. z o.o.

168 opinii

Zatrudnij ART FIRE Nowicki kominki Sp. z o.o. jeśli poszukujesz kompetentnych ludzi do doskonałej instalacji wentylacji w miejscowości Nowy Sącz lub sąsiednim mieście. Ażeby poznać dokładną wycenę skontaktuj się dziś - warto.

ECOFAN instal - Wysokiej Klasy Rekuperatory Nowy Sącz

Wysokiej Klasy Rekuperatory

112 opinii

Ten, kto planuje zakup wysokiej klasy rekuperatorów winien już dziś zgłosić się do ECOFAN instal i zobaczyć na własne oczy ich świetne ceny oraz najwyższą jakość towaru. Aby poznać szczegółową wycenę skontaktuj się - to Ci się opłaci.

Maxwent II Anna Stalmach - Dobry System Rekuperacji Nowy Sącz

Maxwent II Anna Stalmach

33 opinie

Takiego dostawcy szybko nie znajdziesz na terenie Nowego Sącza, dlatego jeśli poszukujesz dobrego systemu rekuperacji to natychmiast poznaj Maxwent II Anna Stalmach. W przypadku gdy chciałbyś posiadać czyste powietrze koniecznie zainteresuj się domem z rekuperacją. Ta firma bez trudu opowie jak działa rekuperacja, o wentylacji grawitacyjnej i rekuperacji z odzyskiem ciepła.

Venticore Pro Sp. z o.o. - Profesjonalna Wentylacja Domu Nowy Sącz

Profesjonalna Wentylacja Domu Nowy Sącz

31 opinii

Jeszcze poszukujesz profesjonalistów od wentylacji domu? Skorzystaj z kwalifikacji Venticore Pro Sp. z o.o.. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać wycenę.

FIXHUB - Pierwszorzędna Wentylacja Nowy Sącz

Pierwszorzędna Wentylacja

10 opinii

Eksperci z FIXHUB to specjaliści w każdym calu zawsze w pełnej gotowości, aby służyć pomocą każdemu zainteresowanemu poszukującemu profesjonalisty z branży wentylacji. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów.

Ekowent - Solidna Wentylacja Domu Nowy Sącz

Ekowent

9 opinii

Na wypadek jeśli wciąż poszukujesz ekspertów od wentylacji domu to zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Ekowent. Nowy Sącz i okolice to główny obszar ich działania. Zarezerwuj termin od razu!

ekorekuperacja - Najlepszy Serwis Wentylacji Nowy Sącz

ekorekuperacja

7 opinii

W przypadku, gdy szukasz najlepszego serwisu wentylacji w rejonie Nowego Sącza i szukasz rozwiązań z najwyższej półki to trafiłeś w dobre miejsce. Zapytaj o wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

Zbigniew Żmuda Clean-Air - Profesjonalna Wentylacja Nowy Sącz

Zbigniew Żmuda Clean-Air

7 opinii

Wentylacja w najlepszym wydaniu to dla firmy Zbigniew Żmuda Clean-Air pasja przekazywana z pokolenia na pokolenie, dlatego są zawsze gotowi podjąć się nowego wyzwania. Ażeby otrzymać więcej informacji skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

Eco - Klima Went - Wysokiej Klasy Serwis Wentylacji Nowy Sącz

Wysokiej Klasy Serwis Wentylacji Nowy Sącz

12 opinii

Wybierz tych specjalistów jeśli poszukujesz doświadczonych ludzi do najlepszego serwisu wentylacji w miejscowości Nowy Sącz lub okolicy. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań.

ENERGOMOR Mateusz Morawski - Solidna Rekuperacja w Nowym Sączu

Solidna Rekuperacja w Nowym Sączu

1 opinia

Wysoko wykwalifikowani pracownicy firmy ENERGOMOR Mateusz Morawski spełnią Państwa oczekiwania w temacie rekuperacji. Jeśli chcesz mieć stały dopływ świeżego powietrza koniecznie rozważ dom z rekuperacją. Ten specjalista bez trudu opowie na przykład o wszystkim na temat wymiany powietrza, w tym o zasadzie działania rekuperacji, rekuperacji z odzyskiem ciepła i wentylacji grawitacyjnej.

Najnowsze z 26 zleceń na montaż wentylacji, rekuperacji w Nowym Sączu

Rekuperacja Nowy Sącz

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji, wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia ...

 • Nowy Sącz

2022-12-30 do 2023-01-07

Zapytanie o wentylację, rekuperację, 151-200m², Nowy Sącz

Rodzaj usługi: Serwis rekuperacji frapol po gwarancji Usługa obejmuje zakup urządzenia: nie Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 3 - 5-letnim Powierzchnia wentylowa...

 • Nowy Sącz

2022-12-08 do 2022-12-16

Wykonanie rekuperacji, 151-200m², Nowy Sącz

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: nie Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pom...

 • Nowy Sącz

2022-12-05 do 2022-12-13

Poszukiwana ekipa do wykonania rekuperacji, do 50m², Nowy Sącz

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-let...

 • Nowy Sącz

2022-12-01 do 2022-12-09

Rekuperatory Nowy Sącz

Zleceniodawcy nagminnie mają trudności w odnalezieniu się w nadmiarze ofert na rekuperatory. Jako fachowiec, zaproponuj najbardziej korzystne rozwiązanie Zlecającemu ogłoszenie o treści - Zamontowanie wentylacji, 151-200m². Ledwie chwila dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

 • Nowy Sącz

2022-11-30 do 2022-12-08

Tanie Systemy Wentylacyjne Nowy Sącz

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: obiekt biurowy Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pomiesz...

 • Nowy Sącz

2022-10-19 do 2022-10-27

Potrzebne zamontowanie rekuperacji, 51-100m², Librantowa

Jako specjalista zaproponuj najlepszą ofertę systemów wentylacyjnych. Masz na swoim koncie wiele pozytywnych opinii od Klientów, którzy potwierdzili o Twoim dużym doświadczeniu. Bez wątpienia zapytanie o treści "Potrzebne zamontowanie rekuperacji, 51-100m²" jest idealne dla Ciebie. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

 • Librantowa

2022-10-17 do 2022-10-25

Najwyższej Klasy Rekuperatory

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Nowy Sącz

2022-10-17 do 2022-10-25

Zlecenie na prace związane z wentylacją, rekuperacją, 151-200m², Nowy Sącz

Rodzaj usługi: Gwc, wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pom...

 • Nowy Sącz

2022-10-04 do 2022-10-12

Zapotrzebowanie na montaż wentylacji, 51-100m², Nowy Sącz

Podmiot, który wprowadził zapytanie o treści "Zapotrzebowanie na montaż wentylacji, 51-100m²", szuka rekuperatorów. Powinien trafić na Twoją ofertę, która nie ma konkurentów. Jeśli chcesz poznać dopasowanego Klienta skontaktuj się już teraz - warto.

 • Nowy Sącz

2022-10-01 do 2022-10-09

Szukam firmy do wentylacji, rekuperacji, 148m², Nowy Sącz

Ten Zleceniodawca poszukuje bezkonkurencyjnej oferty rekuperatorów w rejonie Nowego Sącza i napisał - Szukam firmy do wentylacji, rekuperacji, 148m². Jako fachowiec w branży wykorzystaj swoją doświadczoną kadrę i złóż niezłą propozycję. Przez to, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Nowy Sącz

2022-08-17 do 2022-08-25

Zamontowanie wentylacji, 2400m², Nowy Sącz

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: obiekt biurowy Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pomiesz...

 • Nowy Sącz

2022-08-12 do 2022-08-20

Wykonanie rekuperacji, 101-150m², Wielogłowy

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowany...

 • Wielogłowy

2022-12-28 do 2023-01-05

Świetne Systemy Wentylacyjne

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji, wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzc...

 • Barcice Górne

2022-12-01 do 2022-12-09

Perfekcyjna Rekuperacja

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Posadowa mogilska

2023-01-05 do 2023-01-13

Szukam firmy do wykonania rekuperacji, 101-150m², Podegrodzie

Wentylacja nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic? Polegając na wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Zapoznaj się z treścią zlecenia o treści "Szukam firmy do wykonania rekuperacji, 101-150m²". Ustal pasujący termin od razu!

 • Podegrodzie

2022-08-15 do 2022-08-23

Rekuperacja

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Brzezna

2023-01-27 do 2023-02-04
dodano 7 godzin temu

Dam zlecenie na wykonanie rekuperacji, 201-300m², Łabowa

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Łabowa

2022-08-22 do 2022-08-30

Zamontowanie rekuperacji, 61m², Grybów

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Grybów

2022-07-22 do 2022-07-30

Dam zlecenie na wykonanie rekuperacji, 151-200m², Bilsko

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Bilsko

2022-10-22 do 2022-10-30

Rewelacyjne Systemy Wentylacyjne

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pomi...

 • Bobowa

2022-07-25 do 2022-08-02

Zamontowanie wentylacji, 51-100m², Piwniczna-Zdrój

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: nie Rodzaj klimatyzowanego obiektu: lokal handlowo-usługowy Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pom...

 • Piwniczna-Zdrój

2022-08-02 do 2022-08-10

Dobre Rekuperatory

Ten Klient w dalszym ciągu nie znalazł odpowiedniego dostawcy rekuperatorów, mimo iż poszukuje go od wielu dni. Masz szansę być rozwiązaniem dla tego Klienta. Zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

 • Piwniczna-Zdrój

2022-11-07 do 2022-11-15

Perfekcyjna Wentylacja Nowy Sącz

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Limanowa

2022-08-16 do 2022-08-24

Potrzebne zamontowanie wentylacji, 301-400m², Limanowa

Jako utalentowani eksperci dacie radę spełnić oczekiwania odnośnie rekuperacji. Ogłoszenie brzmi "Potrzebne zamontowanie wentylacji, 301-400m²". Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaoferować.

 • Limanowa

2023-01-20 do 2023-01-28
dodano 7 dni temu

Perfekcyjna Wentylacja

Oferując usługi z zakresu wentylacji od kilku lat, przede wszystkim na obszarze miejscowości Limanowa, ale także pobliskich miast możesz nawiązać współpracę w odpowiedzi na to zlecenie. Już teraz umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Limanowa

2022-09-16 do 2022-09-24

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji

Najczęstsze pytania o wentylacji i rekuperacji

Co to takiego rekuperacja?

Rekuperacja to system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Instalacja rekuperacji świetnie się sprawdzi w mieszkaniach alergików i osób uczulonych na kurz i roztocza, ale nie tylko…

Jak działa rekuperacja:

 • Zmniejsza straty ciepła wywołane przez wentylację (wbudowane wymienniki ciepła odbierają wyższą temperaturę ze zużytego powietrza i podgrzewają nią powietrze nawiewane z zewnątrz).
 • Filtruje powietrze, dzięki czemu do mieszkania nie dostaje się smog.
 • Bogatsza wersja rekuperacji – z jonizatorami – ochrania mieszkańców nieruchomości przed wnikaniem zanieczyszczeń do ich organizmów.

Po co robi się rekuperację?

Po co robi się rekuperację? Przede wszystkim wykonuje się ją zamiast wentylacji grawitacyjnej. Obecnie stanowi ona niezbędny element każdego domu energooszczędnego czy pasywnego.

Jakie są zalety montażu rekuperatora:

 • dostęp do czystego powietrza, pozbawionego smogu i alergenów;
 • obniżenie zapotrzebowania energetycznego domu na energię pierwotną (EP), aż do 95 kWh/(m2*rok);
 • oszczędności wynikające z rezygnacji z budowy kominów do wentylacji grawitacyjnej, kratek/wentylatorków w łazience, a nawet nawiewników/rozszczelnień w oknach (można też postawić na stałe szklenia).

Czy rekuperacja jest zdrowa?

Wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna z rekuperacją jest korzystnym rozwiązaniem nie tylko dla Twojego portfela, ale także dla zdrowia.

Rekuperator odpowiada za usuwanie zużytego, nieświeżego i niezdrowego powietrza z zewnątrz, dając w zamian świeże, czyste powietrze. Poza tym wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła chroni też przed zanieczyszczeniami generowanymi w środku domu. Taki system wentylacyjny doceniają zwłaszcza astmatycy i alergicy.

Rekuperacja ma pozytywny wpływ na:

 • sen,
 • samopoczucie,
 • koncentrację,
 • dotlenienie organizmu,
 • komfort cieplny (stabilna temperatura),
 • brak problemów z wilgotnością.

Ile kosztuje montaż rekuperacji?

Ile kosztuje montaż rekuperacji? Poznaj składowe ceny kompleksowego wykonania rekuperacji:

 • projekt rekuperacji 200 - 600 zł;
 • montaż rekuperacji 16 000 - 34 000 zł;
 • zakup rekuperatora 8000 - 24 000 zł;
 • zakup elementów systemu wentylacyjnego;
 • koszty eksploatacyjne (koszt zużycia energii elektrycznej 200 - 350 zł);
 • wymiana filtrów co około 3 miesiące (150 - 250 zł w skali roku);
 • coroczny serwis rekuperacji 200 - 450 zł.

Ostateczny koszt wykonania rekuperacji zależy od:

 • powierzchni budynku;
 • układu i liczby pomieszczeń;
 • długości instalacji;
 • rodzaju i parametrów technicznych rekuperatora (w tym mocy centrali wentylacyjnej);
 • standardu instalacji (czy zastosowano jakieś ekstra dodatki).

Koszty kompleksowego montażu rekuperacji są dość wysokie, jednak możesz je obniżyć, korzystając z programu "Czyste Powietrze" oraz wprowadzając pewne zmiany już na etapie projektu.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji