Klimatyzatory w Chorzowie

Porównaj oferty od Dostawców Klimatyzatorów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 388 173 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 110 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Klimatyzacje stają się w Polsce coraz bardziej popularne – instaluje się ją w biurach, a także prywatnych domach i mieszkaniach. Odpowiednio dobrany model oraz prawidłowy montaż gwarantują efektywną pracę, a także oszczędność energii. Z naszego artykułu dowiesz się jakie funkcje posiadają klimatyzacje oraz na co zwrócić uwagę przy montażu klimatyzacji. Poszukując profesjonalistów od klimatyzacji domowych i nie tylko, koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych specjalistów.

Najważniejszą zaletą klimatyzacji jest możliwość dostosowania temperatury otoczenia do własnych potrzeb. Pozwala ona nie tylko na schłodzenie powietrza w upalne dni, ale również jego podgrzanie, kiedy za oknem panuje chłód. Wybierając odpowiedni klimatyzator, można to zrobić w sposób bardzo ekonomiczny. Domowe klimatyzatory posiadają wbudowane filtry, które oczyszczają powietrze z zanieczyszczeń. Są zatem odpowiednie dla alergików oraz astmatyków – dzięki udogodnieniom ułatwiają im codzienne funkcjonowanie, zwłaszcza wiosną. Nowoczesne klimatyzatory są coraz częściej wyposażone w funkcję regulowania wilgotności powietrza. Działają one na zasadzie osuszacza – usuwają niebezpieczną dla zdrowia wilgoć z domu.

Klimatyzatory montowane są zarówno w nowo powstałych budynkach, jak i tych istniejących. W przypadku nowych domów, o montażu klimatyzacji warto pomyśleć już na etapie projektowania. Wówczas to należy oszacować, gdzie należy rozmieścić urządzenia oraz materiały instalacyjne. Umiejscowienie jednostek powinno pasować do wstępnych planów aranżacyjnych. Sam montaż powinien odbyć się przed podłączeniem instalacji elektrycznej, a po osadzeniu drzwi oraz okien, czyli po osiągnięciu stanu surowego zamkniętego. Niezależnie od tego, w jakim pomieszczeniu montowana jest jednostka wewnętrzna, nie powinna się ona znajdować tuż nad meblami. Dotyczy to zwłaszcza stołu, kanapy lub łóżka, gdyż bezpośredni nawiew nie jest korzystny dla naszego zdrowia.

Warto zadbać, aby jednostka wewnętrzna była umieszczona jak najbliżej okna. Jest to szczególnie istotne latem, kiedy zależy nam na efektywnym i ekonomicznym schłodzeniu pomieszczenia. Warunkiem prawidłowej pracy klimatyzacji jest jej regularne serwisowanie i odgrzybianie. Urządzenia te zapewniają stały dopływ świeżego powietrza, mimo zamkniętych okien. Nieprawidłowe podłączenie klimatyzacji może skutkować tym, że będzie ona mniej wydajna, zarówno w przypadku jednostki wewnętrznej, jak i przy zaworach zewnętrznego agregatu.

Przy budowie domu, obok klimatyzacji, warto zadbać o wybór odpowiedniego podwykonawcy do montażu instalacji grzewczej oraz z zakresu ocieplenia elewacji. Nawiązanie współpracy z profesjonalistą, który pomoże np. dobrać odpowiedni piec CO, znacznie zoptymalizuje koszt utrzymania budynku w przyszłości.


Wybierz kategorię:

Ranking najlepszych dostawców klimatyzatorów w Chorzowie

Klimatyzatory Chorzów

Fantastyczna Instalacja Klimatyzacji Chorzów

42 opinie

Zatrudnij tych specjalistów jeśli potrzebujesz odpowiednich ludzi do fantastycznej instalacji klimatyzacji na terenie Chorzowa. Skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Klimatechnik Jan Romańczyk - Doskonała Klimatyzacja Do Mieszkania Chorzów

Doskonała Klimatyzacja Do Mieszkania Chorzów

42 opinie

Według Ciebie doskonała klimatyzacja do mieszkania to nieproste zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z Klimatechnik Jan Romańczyk udzielą rad i znajdą dopasowne rozwiązanie. Wyczerpującą ofertę otrzymasz po kontakcie.

Clima-Air Klimatyzacje Śląsk Częstochowa-Katowice - Rewelacyjny Montaż Klimatyzacji w Chorzowie

Rewelacyjny Montaż Klimatyzacji w Chorzowie

40 opinii

Starasz się odnaleźć dobrego specjalistę z zakresu rewelacyjnego montażu klimatyzacji z Chorzowa, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma Clima-Air Klimatyzacje Śląsk Częstochowa-Katowice jest Twoim rozwiązaniem. Aby uzyskać więcej informacji skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

Longman Cooling & Heating - Znakomita Klimatyzacja Do Domu Chorzów

Longman Cooling & Heating

30 opinii

Jeszcze potrzebujesz profesjonalistów od klimatyzacji do domu? Skorzystaj z kwalifikacji Longman Cooling Heating. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń teraz - na pewno będziesz zadowolony!

Xelektronik.pl - Bezkonkurencyjna Klimatyzacja z Montażem Chorzów

Xelektronik.pl

27 opinii

Następnego takiego sprzedawcy szybko nie znajdziesz w miejscowości Chorzów i okolicy, dlatego jeśli poszukujesz bezkonkurencyjnej klimatyzacji z montażem to niezwłocznie poznaj Xelektronik.pl. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnej oferty - zadzwoń!

Solutionis Marek Skałbania - Rewelacyjna Klimatyzacja Do Domu Chorzów

Rewelacyjna Klimatyzacja Do Domu

24 opinie

Wykonanie klimatyzacji do domu będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Solutionis Marek Skałbania ma doświadczenie w branży, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Mają propozycję dla każdego - zadzwoń i sprawdź.

Twojaklimatyzacja.pl - Profesjonalna Klimatyzacja Chorzów

Twojaklimatyzacja.pl

24 opinie

Utworzona z pasji do klimatyzacji firma oferuje profesjonalna instalacja klimatyzacji na obszarze Chorzowa, jak również okolicznych miast i powiatów. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

PRO-KLIMAT - Doskonała Klimatyzacja Chorzów

PRO-KLIMAT

20 opinii

Gdy poszukujesz doskonałej ceny usług względem jakości wykonania to profesjonaliści z PRO-KLIMAT perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

GP KLIMA .G.HARKAWY P.SZOREK tel, 24/7 - Wyjątkowy Montaż Klimatyzacji Chorzów

GP KLIMA .G.HARKAWY P.SZOREK tel, 24/7

8 opinii

Oddaj sprawę we właściwe ręce i zleć prace tym fachowcom od montażu klimatyzacji. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

PW Solar Sp. z o.o. - Perfekcyjna Klimatyzacja Chorzów

PW Solar Sp. z o.o.

7 opinii

Planujesz wybrać solidnego partnera do realizacji swoich planów? PW Solar Sp. z o.o. z Chorzowa jest na to najlepszym rozwiązaniem. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać więcej szczegółów.

Najnowsze z 24 zleceń na klimatyzatory w Chorzowie

Fachowa Sprzedaż Klimatyzatorów Chorzów

Liczba klimatyzowanych pomieszczeń: 1 Powierzchnia: 21-40m² Rodzaj budynku: mieszkanie Typ klimatyzacji: ścienna Termin realizacji zamówienia: w ciągu 3 miesięcy...

 • Chorzów

2023-01-23 do 2023-01-31
dodano 4 dni temu

Wyśmienite Klimatyzatory Chorzów

Liczba klimatyzowanych pomieszczeń: 1 Powierzchnia: Do 20m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Typ klimatyzacji: ścienna Termin realizacji zamówienia: w ciągu miesiąca...

 • Chorzów

2023-01-11 do 2023-01-19

Zlecę wykonanie klimatyzacji mieszkania, 21-40m², Chorzów

Liczba klimatyzowanych pomieszczeń: 1 Powierzchnia: 21-40m² Rodzaj budynku: mieszkanie Typ klimatyzacji: rekomendowany przez Wykonawcę Termin realizacji zamówienia: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Chorzów

2022-11-27 do 2022-12-05

Sprzedaż Klimatyzatorów

Liczba klimatyzowanych pomieszczeń: 2 Powierzchnia: 41-70m² Rodzaj budynku: mieszkanie Typ klimatyzacji: ścienna Termin realizacji zamówienia: możliwy od zaraz...

 • Chorzów

2022-11-15 do 2022-11-23

Potrzebna firma do klimatyzacji mieszkania, 21-40m², Chorzów

Liczba klimatyzowanych pomieszczeń: 1 Powierzchnia: 21-40m² Rodzaj budynku: mieszkanie Typ klimatyzacji: ścienna Informacje dodatkowe: Montaż wraz zakupem klimatyzatora marki haier (model oraz moc chce uzgodnić z wykonawcą) Mo...

 • Chorzów

2022-11-07 do 2022-11-15

Potrzebna firma do prac związanych z klimatyzacją, 44m², Chorzów

Zakres usługi: zakup i montaż klimatyzacji Rodzaj klimatyzacji: Klient prosi o poradę Liczba klimatyzowanych pomieszczeń: 1 Wielkość klimatyzowanych powierzchni: 44m² Rodzaj klimatyzowanego obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego...

 • Chorzów

2022-10-04 do 2022-10-12

Wysokiej Jakości Klimatyzery Chorzów

Zleceniodawcy nierzadko mają trudności w odnalezieniu się w zawiłościach ofert na klimatyzery. Jako fachowiec, pomóż znaleźć najbardziej korzystne wyjście temu Zlecającemu zgłoszenie o treści - Dam zlecenie na prace związane z klimatyzacją, 60m². Umów się na rozmowę od razu, aby zaprezentować ofertę.

 • Chorzów

2022-10-03 do 2022-10-11

Rewelacyjne Klimatyzery

Zakres usługi: zakup i montaż klimatyzacji Rodzaj klimatyzacji: ścienny Liczba klimatyzowanych pomieszczeń: 1 Wielkość klimatyzowanych powierzchni: 51-100m² Rodzaj klimatyzowanego obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy z...

 • Chorzów

2022-09-30 do 2022-10-08

Idealne Klimatyzery

Jeśli starasz się znaleźć Klienta jako producent idealnych klimatyzerów, to z całą pewnością zapewnisz Zlecającemu najlepszy produkt. Tylko jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

 • Chorzów

2022-09-22 do 2022-09-30

Znakomite Klimatyzery

Kupno znakomitych klimatyzerów dla Konsumentów to duże wyzwanie, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista daj Klientowi wskazówki i znajdź najlepsze rozwiązanie. Napisz krótko co możesz zaoferować i otrzymaj dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Chorzów

2022-09-19 do 2022-09-27

Dam zlecenie na prace związane z klimatyzacją, do 50m², Chorzów

Zakres usługi: zakup i montaż klimatyzacji Rodzaj klimatyzacji: Klient prosi o poradę Liczba klimatyzowanych pomieszczeń: 1 Wielkość klimatyzowanych powierzchni: do 50m² Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiek...

 • Chorzów

2022-09-12 do 2022-09-20

Potrzebna firma do prac związanych z klimatyzacją, 51-100m², Chorzów

Znalezienie Klientów dla ekspertów od sprzedaży klimatyzatorów nigdy nie było tak przyjemne. Zapoznaj się ze zleceniem - Potrzebna firma do prac związanych z klimatyzacją, 51-100m². Jako wykwalifikowana firma złóż satysfakcjonującą ofertę stworzoną pod Klienta. Zaledwie krok dzieli Cię od dostania świetnego zlecenia - skontaktuj się!

 • Chorzów

2022-09-10 do 2022-09-18

Znakomite Klimatyzery

Zakres usługi: zakup i montaż klimatyzacji Rodzaj klimatyzacji: ścienny Liczba klimatyzowanych pomieszczeń: 1 Wielkość klimatyzowanych powierzchni: do 50m² Rodzaj klimatyzowanego obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy zl...

 • Chorzów

2022-09-05 do 2022-09-13

Bezkonkurencyjna Sprzedaż Klimatyzatorów

Zakres usługi: zakup i montaż klimatyzacji Rodzaj klimatyzacji: ścienny Liczba klimatyzowanych pomieszczeń: 2 Wielkość klimatyzowanych powierzchni: do 50m² Rodzaj klimatyzowanego obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy zl...

 • Chorzów

2022-08-26 do 2022-09-03

Odpowiednie Klimatyzery

Jako Firma z miejscowości Chorzów i specjalista w sprzedaży odpowiednich klimatyzerów w dobrej cenie każdemu kontrahentowi i zapewniający przy tym liczne metody płatności, nawiąż kontakt w odpowiedzi na to ogłoszenie brzmiące "Dam zlecenie na prace związane z klimatyzacją, 180m²". Powinno Cię zainteresować. Dokładne informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

 • Chorzów

2022-08-19 do 2022-08-27

Pierwszorzędne Klimatyzery

Zlecający, który szuka klimatyzerów pisze - Szukam firmy do prac związanych z klimatyzacją, 51-100m². Powinien on już teraz dostać ofertę od Ciebie jako dostawcy i zobaczyć na własne oczy Twoje atrakcyjne ceny oraz najwyższą jakość towaru. Wyczerpującą ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Chorzów

2022-08-18 do 2022-08-26

Potrzebna firma do prac związanych z klimatyzacją, 51-100m², Chorzów

Zakres usługi: zakup i montaż klimatyzacji Rodzaj klimatyzacji: ścienny Liczba klimatyzowanych pomieszczeń: 5 Wielkość klimatyzowanych powierzchni: 51-100m² Rodzaj klimatyzowanego obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy z...

 • Chorzów

2022-08-11 do 2022-08-19

Szukam firmy do prac związanych z klimatyzacją, do 50m², Chorzów

Zakres usługi: zakup i montaż klimatyzacji Rodzaj klimatyzacji: ścienny Liczba klimatyzowanych pomieszczeń: 2 Wielkość klimatyzowanych powierzchni: do 50m² Rodzaj klimatyzowanego obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy zl...

 • Chorzów

2022-07-28 do 2022-08-05

Zapytanie o prace związane z klimatyzacją, do 50m², Chorzów

Bezkonkurencyjna sprzedaż klimatyzatorów na terenie Chorzowa i okolic oraz szybka dostawa i dobra cena to Twoja specjalność? Już teraz skontaktuj się z nim, aby uzyskać więcej informacji.

 • Chorzów

2022-07-27 do 2022-08-04

Świetna Klimatyzacja Chorzów

W dalszym ciągu masz możliwość nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapytanie Zlecającego jako dobra firma od klimatyzacji. Pozwól Zlecającym skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

 • Chorzów

2022-07-27 do 2022-08-04

Dam zlecenie na prace związane z klimatyzacją, do 50m², Chorzów

Wciąż masz możliwość złożyć ofertę w odpowiedzi na zapytanie Klienta jako dobra firma od klimatyzacji. Pozwól Zleceniodawcom wykorzystać Twoje kompetencje oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Tylko jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

 • Chorzów

2022-07-26 do 2022-08-03

Szukam firmy do prac związanych z klimatyzacją, 25m², Chorzów

Zakres usługi: zakup i montaż klimatyzacji Rodzaj klimatyzacji: ścienny Liczba klimatyzowanych pomieszczeń: 1 Wielkość klimatyzowanych powierzchni: 25m² Rodzaj klimatyzowanego obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy zlece...

 • Chorzów

2022-07-23 do 2022-07-31

Szukam firmy do prac związanych z klimatyzacją, 51-100m², Chorzów

Jeżeli szukasz zlecenia jako producent wyśmienitych klimatyzerów, to z całą pewnością dobierzesz dla Klienta odpowiedni towar. Przedzwoń i prześlij ofertę - nie będziesz żałować.

 • Chorzów

2022-07-13 do 2022-07-21

Zapytanie o prace związane z klimatyzacją, 51-100m², Chorzów

Zakres usługi: zakup i montaż klimatyzacji Rodzaj klimatyzacji: Klient prosi o poradę Liczba klimatyzowanych pomieszczeń: 3 Wielkość klimatyzowanych powierzchni: 51-100m² Rodzaj klimatyzowanego obiektu: mieszkanie Obiekt, jak...

 • Chorzów

2022-07-12 do 2022-07-20

Otrzymaj zlecenia dla Dostawców Klimatyzatorów

Najczęstsze pytania o klimatyzacji

Jak często trzeba odgrzybiać klimatyzację?

O częstotliwości odgrzybiania klimatyzacji decyduje jej instalator. Przyjmuje się jednak, że należy ją wykonywać regularnie, najlepiej dwa razy w roku, w pomieszczeniach mieszkalnych i biurowych. W przypadku miejsc, gdzie występuje duże zanieczyszczenie powietrza, należy to robić częściej. Serwisowanie warto wykonywać na przełomie marca i kwietnia oraz września i października. Początek wiosny charakteryzuje się dość niską wilgotnością powietrza. Przeprowadzenie prac w tym okresie pozwala na utrzymanie efektu przez dłuższy czas.

Od czego zależy całkowity koszt montażu klimatyzacji?

Klimatyzacja domowa lub biurowa zawiera w sobie głównie koszt jednostek zewnętrznej i wewnętrznej oraz pracy montera.

Z reguły, wydatek na jednostki waha się w granicach od 1500 do 3000 zł, w zależności od mocy. Najdroższe są te w systemie Multisplit, polegającym na obsłudze kilku jednostek wewnętrznych przez jedną zewnętrzną. Ich koszt oscyluje w granicach 4000 zł.

Kolejnym czynnikiem mającym wpływ na koszt montażu klimatyzacji jest odległość jednostki wewnętrznej, zainstalowanej w pomieszczeniu, od zewnętrznej, która znajduje się na zewnątrz. Większa odległość skutkuje wyższym kosztem. Wszystko to za sprawą konieczności wykonania dodatkowych przejść przez ścianę. Wydłuża to czas pracy oraz znacznie ją utrudnia. Na dodatkowy koszt wpływają również takie czynniki jak korzystanie z rusztowania lub podnośnika, a także konieczność integracji z systemem wentylacyjnym.

Ostateczny wydatek może być większy, jeśli instalacja wymaga kucia ścian, a następnie maskowania nieestetycznych elementów.

W jakim pomieszczeniu warto zamontować klimatyzację?

Najlepszym rozwiązaniem jest montaż klimatyzacji w całym domu. Nie zawsze jednak jest to możliwe np. ze względów finansowych. W takiej sytuacji warto zainstalować klimatyzatory w pomieszczeniach, w których spędzamy najwięcej czasu. Klimatyzacja pokojowa powinna być zamontowana w najbardziej zacienionym miejscu na ścianie i jak najwyżej. Wpłynie to pozytywnie na jej efektywność oraz zmniejszy zużycie energii. Może to być zatem salon lub sypialnia. Warto nadmienić, że pokoje po południowej i zachodniej stronie mieszkania wymagają większego chłodzenia niż te po północnej i wschodniej.

Jak znaleźć odpowiednią firmę do montażu klimatyzacji?

Warto zapoznać się z ofertą kilku firm z okolicy i poprosić o indywidualną wycenę. Należy wybierać firmy, które oferują pełne wsparcie serwisowe i gwarancyjne. Ważne jest również doświadczenie w branży. Podczas rozmowy należy zwrócić uwagę na zakres wiedzy w omawianej dziedzinie. Internet to miejsce, w którym można znaleźć opinie o danym podwykonawcy, co często okazuje się pomocne. Sprawdzonych fachowców znajdziesz w naszych rankingu najlepszych specjalistów od klimatyzacji. Warto również zapytać przyjaciół, a także i rodzinę, którzy niedawno dokonywali podobnej inwestycji.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Dostawców Klimatyzatorów