Instalacja grzewcza w Wadowicach

Porównaj oferty od Specjalistów od Instalacji Grzewczych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 9 972 866 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
653 487 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Utrzymanie optymalnej temperatury we wnętrzach pomieszczeń jest koniecznością, którą najbardziej odczuwamy w sezonie grzewczym, czyli między sezonem jesienno–zimowym, a początkiem wiosny. Instalacje grzewcze i sanitarne zawsze muszą zostać dopasowane zgodnie z indywidualnymi potrzebami danego budynku. Jednym z takich kryteriów jest chociażby powierzchnia domu. Im dom jest większy, tym bardziej wydajne źródło ogrzewania będzie potrzebne. Prawidłowa instalacja grzewcza powiązana jest również ściśle z ociepleniem całego domu. Jeżeli nieruchomość nie będzie ocieplona, można być pewnym tego, że instalacja będzie musiała pracować bardziej wydajnie, ponieważ ciepło będzie "uciekać" z domu.

Zanim zostanie dokonany wybór instalacji grzewczej, należy zapoznać się ze sposobami, jakie pozwalają na utrzymanie ciepła wewnątrz. Na tej liście znajdują się:

 • instalacje grzewcze wykorzystujące energię elektryczną,
 • olejowe systemy grzewcze,
 • piece na paliwo stałe, m.in. na węgiel, drewno,
 • ciepło dostarczone z elektrociepłowni,
 • rekuperacja,
 • gazowe instalacje grzewcze, czyli grzejniki gazowe i instalacje c.o. z kotłami gazowymi.

Warto więc wybrać dobrą firmę do ocieplenia domu, aby być pewnym tego, że w przyszłości będzie można zaoszczędzić na ogrzewaniu – niezależnie od tego, która instalacja grzewcza zostanie wybrana. Firmy oferujące instalacje grzewcze pomogą wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie, które nie doprowadzi do powstania dziury w domowych finansach. Tym bardziej, że na wybór prawidłowego ogrzewania wpływ ma wiele czynników. Instalacje grzewcze na prąd w przypadku dużej nieruchomości mieszkalnej mogą powodować występowanie ogromnym rachunków za energię elektryczną. Może lepszym sposobem będą olejowe systemy grzewcze lub rekuperacja? Warto odpowiedzieć sobie również na takie pytania, zanim dokona się jakiegokolwiek zakupu.

Koszt założenia instalacji grzewczej jest zależny przede wszystkim od miejscowości, w którym mieszkamy. Dla przykładu, ceny montażu w miastach takich jak: Warszawa, Kraków, Wrocław, Szczecin, czy Katowice mogą nieznacznie się różnić. Instalacja grzewcza to jeden z najdroższych elementów, którego koszt w przyszłości się zwróci. Wszystko tak naprawdę zależne jest od tego, na jakie dokładnie źródło ciepła się postawi. Ważnym jest, żeby postawić na funkcjonalną propozycję, która będzie w stanie poradzić sobie z wymaganiami stawianymi przez budynek. Inny koszt powiązany będzie z założeniem rekuperacji, pieca gazowego, a inna cena będzie powiązana z elektrycznym ogrzewaniem podłogowym.


Wybierz kategorię:

Ranking najlepszych specjalistów od ogrzewania w Wadowicach

Instalacje grzewcze Wadowice

BTInstal Tomasz Orłowski

39 opinii

Powierz usługę montażu centralnego ogrzewania fachowcom z miejscowości Wadowice. Przekonają Cię swoimi kwalifikacjami i rzetelnością. W okolicy Wadowic są jednymi z najlepszych. Żeby otrzymać szczegółową wycenę skontaktuj się - naprawdę warto.

Usługi ogólnobudowlane Mariusz Kaczmarczyk - Znakomite Systemy Grzewcze Wadowice

Usługi ogólnobudowlane Mariusz Kaczmarczyk

29 opinii

Każdy, kto szuka systemów grzewczych powinien niezwłocznie zgłosić się do Usługi ogólnobudowlane Mariusz Kaczmarczyk i zobaczyć atrakcyjne oferty oraz najwyższą jakość obsługi. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń od razu - nie zawiedziesz się!

HydroMan Kompleksowe Instalacje - Najwyższej Klasy Montaż Centralnego Ogrzewania Wadowice

Najwyższej Klasy Montaż Centralnego Ogrzewania

13 opinii

Zdecydowanie o wyborze systemów grzewczych nie jest prostą sprawą, dlatego nie zwlekaj - profesjonaliści z HydroMan Kompleksowe Instalacje poradzą Ci i znajdą dopasowne rozwiązanie. Ledwie chwila dzieli Cię od dostania atrakcyjnej oferty - zobacz!

Is Service plus, Robert Kolbus - Doskonałe Instalacje Grzewcze Wadowice

Doskonałe Instalacje Grzewcze

9 opinii

Powierz usługę montażu centralnego ogrzewania profesjonalistom z miejscowości Wadowice. Zadziwią Cię swoimi kwalifikacjami i rzetelnością. Na terenie Wadowic nie mają sobie równych. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń teraz - na pewno będziesz zadowolony!

Dobry klimat - Doświadczeni Instalatorzy CO Wadowice

Doświadczeni Instalatorzy CO Wadowice

1 opinia

Doświadczony instalator CO oferuje swoje usługi w miejscowości Wadowice oraz w przyległych powiatach. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może zaoferować.

Kompleksowe usługi Hydrauliczne firma INSTAL - Bezkonkurencyjne Systemy Grzewcze Wadowice

Bezkonkurencyjne Systemy Grzewcze

1 opinia

Lepszej propozycji systemów grzewczych szybko nie znajdziesz na terenie Wadowic, więc jeżeli poszukujesz bezkonkurencyjnych systemów grzewczych to natychmiast zobacz Kompleksowe usługi Hydrauliczne firma INSTAL. Ledwie krok dzieli Cię od otrzymania świetnej propozycji - skontaktuj się!

Stalmark - Znakomite Instalacje Grzewcze Wadowice

Znakomite Instalacje Grzewcze Wadowice

1 opinia

Jeszcze szukasz specjalisty od instalacji grzewczych? Zaufaj doświadczeniu Stalmark. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów.

TN Progres - Staranne Instalacje Grzewcze Wadowice

TN Progres

1 opinia

Jeszcze poszukujesz dobrej firmy od instalacji grzewczych? Skorzystaj z doświadczenia TN Progres. Jeśli chcesz uzyskać wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

KOBE Adam Mikołajek - Perfekcyjne Centralne Ogrzewanie w Wadowicach

Perfekcyjne Centralne Ogrzewanie w Wadowicach

8 opinii

Jeżeli wciąż poszukujesz ekspertów od instalacji grzewczych to skorzystaj z kwalifikacji KOBE Adam Mikołajek. Wadowice i okolice - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

ELEKTROMAN Pęcak Sp.J. - Fantastyczni Instalatorzy CO Wadowice

ELEKTROMAN Pęcak Sp.J.

8 opinii

Firma ELEKTROMAN Pęcak Sp.J. świadczy swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Wadowice i z sąsiednich miast. Wybierz ich numer, aby uzyskać szczegółowe informacje - naprawdę warto.

Najnowsze z 24 zleceń na ogrzewanie w Wadowicach

Zapytanie o wymianę pieca w domu jednorodzinnym, Stanisław Górny

Zakres usług: wymiana kotła Rodzaj pieca: kocioł na paliwo stałe Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

 • Stanisław Górny

2024-07-13 do 2024-07-21

Doskonałej Jakości Instalacja Centralnego Ogrzewania Wadowice

Zakres usług: wymiana kotła Rodzaj pieca: kocioł na paliwo stałe Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Informacje dodatkowe: Wymiana pieca węglowego na piec na pelet plus zmiana bojlera na ciepłą wodę. Termin skorzystania z oferty...

 • Zarzyce Małe

2024-07-12 do 2024-07-20

Zapytanie o prace związane z instalacją grzewczą, Wadowice

Przyjmij usługę solidnego montażu centralnego ogrzewania o treści "Zapytanie o prace związane z instalacją grzewczą", jako specjalista z miejscowości Wadowice. Zadziw klientów swoimi kwalifikacjami i rzetelnością. Pokaż, że w okolicy Wadowic jesteś jednym z najlepszych. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby zaprezentować ofertę.

 • Wadowice

2024-04-24 do 2024-05-02

Potrzebuję ekipy, wymianę pieca w domu jednorodzinnym, Sułkowice

Zakres usług: wymiana kotła Rodzaj pieca: kocioł na paliwo stałe Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Informacje dodatkowe: Pięć na pellet 10kw Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Sułkowice

2024-04-02 do 2024-04-10

Zlecę ogrzewanie podłogowe w domu jednorodzinnym, 71-100m², Ryczów

Ten Zleceniodawca nadal potrzebuje specjalisty od instalacji centralnego ogrzewania. Napisał zlecenie o treści - Zlecę ogrzewanie podłogowe w domu jednorodzinnym, 71-100m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Aby otrzymać dokładne informacje skontaktuj się od razu - warto.

 • Ryczów

2024-03-20 do 2024-03-28

Staranna Instalacja Centralnego Ogrzewania

Nadal możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na zapytanie Klienta jako specjalista od instalacji centralnego ogrzewania. Pozwól Klientom skorzystać z Twojego doświadczenia oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Dzięki temu, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Ryczów

2024-03-20 do 2024-03-28

Zapytanie o wymianę pieca w domu jednorodzinnym, Chocznia

Zakres usług: wymiana kotła Rodzaj pieca: kocioł na paliwo stałe Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

 • Chocznia

2024-03-06 do 2024-03-14

Pierwszorzędne Instalacje CO Wadowice

Zakres usług: montaż kotła Rodzaj pieca: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

 • Wadowice

2024-03-06 do 2024-03-14

Zlecenie na wykonanie przeróbki inst. grzewczej w lokalu usługowym, Andrychów

Ten Zleceniodawca wciąż potrzebuje specjalisty od instalacji grzewczych. Napisał ogłoszenie o treści - Zlecenie na wykonanie przeróbki inst. grzewczej w lokalu usługowym, chcąc trafić w dobre miejsce. Przedzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - nie pożałujesz.

 • Andrychów

2024-02-29 do 2024-03-08

Pierwszorzędny Montaż Centralnego Ogrzewania Wadowice

Starasz się odnaleźć Zleceniodawcę jako godny zaufania specjalista? Twoja firma to najlepszy kandydat dla autora zapytania. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Złóż propozycję temu Zleceniodawcy - skontaktuj się niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Tłuczań

2024-02-20 do 2024-02-28

Szukam firmy do wykonanie przeróbki inst. grzewczej w domu jednorodzinnym, Wadowice

Na wypadek jeśli jeszcze jako ekspert od instalacji CO poszukujesz zleceń to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Szukam firmy do wykonanie przeróbki inst. grzewczej w domu jednorodzinnym. Prowadząc firmę jako doświadczony przedsiębiorca z rejonu Wadowic z pewnością pokażesz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Wadowice

2024-01-29 do 2024-02-06

Instalator CO Wadowice

Klient szuka wysokiej klasy instalatora CO dla siebie i wysłał zapytanie o treści - Zlecę wymianę instalacji grzewczej w domu jednorodzinnym, 151-200m². Jeśli świadczysz szerokie spektrum usług w atrakcyjnych cenach odpowiedz na to zlecenie. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - to Ci się opłaci.

 • Andrychów

2024-01-25 do 2024-01-26

Zapotrzebowanie na wymianę instalacji grzewczej w domu jednorodzinnym, 380m², Kalwaria Zebrzydowska

Zakres usługi: wymiana starej instalacji grzewczej Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Źródło ciepła: kocioł gazowy Powierzchnia pomieszczeń: 380m² Liczba pięter: 4 Typ ogrzewania: grzejniki Projekt instalacji: Klient nie posi...

 • Kalwaria Zebrzydowska

2024-01-20 do 2024-01-28

Rewelacyjne Systemy Grzewcze Wadowice

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia podłogi: 151-200m² Liczba pięter: 2 Stan podłóg: podłoga niewykonana Źródło ciepła: kocioł gazowy Informacje dodatkowe: Potrzebuję sterowania podłogowym ogrzewanie. 12 +10 sekcji...

 • Gierałtowice

2024-01-08 do 2024-01-16

Tanie Systemy Grzewcze

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Źródło ciepła: Kominek z płaszczem wodnym Zakres prac: zmiana biegu instalacji Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Zembrzyce

2024-03-13 do 2024-03-21

Dobry Instalator CO

Rodzaj budynku: mieszkanie Źródło ciepła: kocioł na paliwo stałe Zakres prac: wymiana części instalacji Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Zembrzyce

2024-04-28 do 2024-05-06

Zlecę montaż instalacji grzewczej w domu jednorodzinnym, 71-100m², Pozowice

Ten Klient uważa, że perfekcyjna instalacja centralnego ogrzewania to niełatwe zagadnienie. Napisał zgłoszenie o treści "Zlecę montaż instalacji grzewczej w domu jednorodzinnym, 71-100m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista posłużysz mu radą i znajdziesz dostosowane do wymagań Klienta rozwiązanie. Przedzwoń jeszcze dzisiaj.

 • Pozowice

2024-01-11 do 2024-01-19

Zapytanie o wykonanie przeróbki inst. grzewczej, Wielkie Drogi

Ten Klient wciąż poszukuje profesjonalistów od instalacji centralnego ogrzewania. Napisał zlecenie o treści - Zapytanie o wykonanie przeróbki inst. grzewczej, chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Wielkie Drogi

2024-03-16 do 2024-03-24

Zlecę montaż pieca w domu jednorodzinnym, Budzów

Nadal masz możliwość odpowiedzieć na zlecenie Zlecającego jako profesjonalista od centralnego ogrzewania. Pozwól Klientom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby przesłać wycenę.

 • Budzów

2024-06-11 do 2024-06-19

Solidna Instalacja Grzewcza

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Źródło ciepła: kocioł na paliwo stałe Zakres prac: rozbudowa instalacji Informacje dodatkowe: elektrofiltr Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Kamień

2024-01-29 do 2024-02-06

Zlecę wymianę instalacji grzewczej w domu jednorodzinnym, 101-150m², Sucha Beskidzka

Zakres usługi: wymiana starej instalacji grzewczej Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Źródło ciepła: kocioł gazowy Powierzchnia pomieszczeń: 101-150m² Liczba pięter: 1 Typ ogrzewania: grzejniki Projekt instalacji: Klient nie ...

 • Sucha Beskidzka

2024-03-03 do 2024-03-11

Znakomity Instalator CO

Zakres usługi: wymiana starej instalacji grzewczej Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Źródło ciepła: pompa ciepła Powierzchnia pomieszczeń: 201-300m² Liczba pięter: 2 Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Termin sko...

 • Sucha Beskidzka

2024-02-16 do 2024-02-24

Zapytanie o wymianę pieca w domu jednorodzinnym, Sucha Beskidzka

Zakres usług: wymiana kotła Rodzaj pieca: piec na pellet Defro Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Informacje dodatkowe: wymiana pieca z ekogroszek SAS na pellet Defro , miejscowość Juszczyn Termin skorzystania z oferty: w ciągu...

 • Sucha Beskidzka

2024-05-18 do 2024-05-26

Instalacja Grzewcza

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia podłogi: do 35m² Liczba pięter: 1 Stan podłóg: podłoga niewykonana Źródło ciepła: kocioł na paliwo stałe Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

 • Sucha Beskidzka

2024-01-06 do 2024-01-14

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Instalacji Grzewczych

Najczęstsze pytania o instalacjach grzewczych

Jak wybrać firmę do instalacji grzewczych?

Firmę do instalacji grzewczej należy wybrać z wyprzedzeniem - pośpiech to zły doradca. Pamiętaj też, żeby porównać kilka ofert na montaż ogrzewania (np. pod względem ceny), wtedy podjęcie decyzji nie będzie takie trudne.

Dobry fachowiec od instalacji centralnego ogrzewania:

 • posiada bogatą wiedzę branżową, którą cały czas pogłębia i którą dzieli się z klientami;
 • posiada doświadczenie w instalacjach grzewczych;
 • prace instalacyjne wykonuje sam (bez podwykonawców);
 • ma dobre opinie, potwierdzone wystawionymi referencjami;
 • montuje instalacje w rozsądnej cenie.

Gdzie szukać sprawdzonej firmy od instalacji grzewczej? Na pewno popytaj wśród rodziny i znajomych. Możesz poprosić o polecenie producenta urządzeń grzewczych czy też wykonawcy Twojego domu jednorodzinnego. Jednym z narzędzi jest też Internet.

Jakie są rodzaje instalacji grzewczych?

Instalacje grzewcze dzielimy w zależności od rodzaju:

 • czynnika grzewczego (instalacje wodne grawitacyjne lub pompowe, parowe pary niskoprężnej, powietrzne i elektryczne);
 • źródła ciepła (kotły na paliwo stałe lub ciekłe, kotły gazowe i pompy ciepła);
 • elementu przekazującego ciepło (ogrzewanie podłogowe i ścienne, anemostaty, kratki grzewcze, grzejniki).

Wyróżniamy tradycyjne źródła energii cieplnej, alternatywne źródła energii cieplnej oraz ogrzewanie elektryczne.

Do tradycyjnych sposobów ogrzewania domu jednorodzinnego zaliczamy:

 • kocioł gazowy zwykły,
 • kocioł gazowy kondensacyjny,
 • kocioł na gaz płynny/LPG,
 • kocioł na pellet,
 • kocioł na olej opałowy,
 • kocioł węglowy,
 • ogrzewanie kominkiem,
 • ogrzewanie spalinowe.

Natomiast do alternatywnych źródeł energii należą pompy ciepła.

Ile kosztuje instalacja centralnego ogrzewania?

Ile kosztuje instalacja centralnego ogrzewania w domu jednorodzinnym? Dla energooszczędnego nowo wybudowanego domu o powierzchni 160 m2 należy przyjąć koszty wykonania instalacji grzewczej rzędu 30 000 - 32 000 zł. W tej cenie zawiera się: ogrzewanie grzejnikowe, ogrzewanie podłogowe, instalacja rur grzewczych i montaż pieca gazowego lub na paliwo stałe.

Zakup kotła CO do dwukondygnacyjnego domu 160 m2 mieści się w cenach:

 • kocioł gazowy 5000 - 15 000 zł;
 • kocioł na paliwo stałe 5000 - 8000 zł.

Pozostałe ceny:

 • kompleksowa instalacja grzejnikowa ok. 100 zł/m2;
 • kompleksowe ogrzewanie podłogowe ok. 150 zł/m2;
 • projekt i przyłącze gazowe 5000 - 10 000 zł;
 • przystosowanie kotłowni, zakup opału i rachunki za ogrzewanie.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Instalacji Grzewczych