Wentylacja i rekuperacja w Wejherowie

Porównaj oferty od Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 456 027 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 462 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Sprawnie działająca wentylacja to jeden z kluczowych elementów wpływających na komfort przebywania w pomieszczeniu. Zanim jednak zdecydujesz się na jej instalację, warto wcześniej zorientować się w temacie, sprawdzić jakie rodzaje wentylacji masz do dyspozycji i ile kosztuje montaż wentylacji. Jeśli brakuje Ci specjalistycznej wiedzy, najlepiej skontaktować się z firmą, która specjalizuje się w tej dziedzinie. Taką frimę na pewno znajdziesz w naszym rankingu specjalistów od wentylacji i rekuperacji. Jej pracownicy z pewnością rozwieją wszystkie Twoje wątpliwości i pomogą wybrać wentylację, która pod każdym względem będzie odpowiadała Twoim potrzebom.

Według najczęściej stosowanej klasyfikacji wyróżniamy pięć najpopularniejszych typów wentylacji:

 • wentylację naturalną (grawitacyjną),
 • wentylację mechaniczną (również z odzyskiem ciepła),
 • wentylację wyporową,
 • wentylację mieszającą,
 • wentylację hybrydową (połączenie wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej).

Nie da się ukryć, że dla większości inwestorów zastanawiających się nad wyborem optymalnego rodzaju wentylacji dla swoich potrzeb, kluczowe znaczenie ma cena urządzenia. Przede wszystkim warto uświadomić sobie, że gdy w grę wchodzi montaż wentylacji cennik jest uzależniony od wielu różnych czynników, o których często nawet nie myślimy. Dobór wentylacji powinien być poprzedzony gruntowną analizą. Istotne jest na przykład umiejscowienie instalacji - montaż wentylacji w suficie podwieszanym będzie z pewnością bardziej kosztowny niż zamontowanie jednostki bezpośrednio na ścianie. Jeśli konieczny będzie montaż rury spiro do wentylacji, to również może generować dodatkowe koszty. Dobrze jest zatem poprosić firmę, z którą będziemy współpracować o przygotowanie wstępnego kosztorysu, aby nie zaskoczyły nas koszty.

Mimo kosztów związanych z profesjonalną instalacją wentylacji samodzielny montaż wentylacji mechanicznej nie zawsze okazuje się lepszym rozwiązaniem. Jeśli brakuje nam specjalistycznej wiedzy w tym zakresie, może się okazać, że nieświadomie popełnimy błędy, które będą rzutowały na efektywność pracy wentylacji, a tym samym na jakość powietrza w pomieszczeniu. W tym przypadku mimo wszystko warto powierzyć montaż systemów wentylacji pomieszczeń. Wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak istotny jest prawidłowy montaż instalacji grzewczej. Przykładamy dużą wagę również do tego, by montaż instalacji wodno-kanalizacyjnej był wykonany starannie. Nie zawsze jednak uświadamiamy sobie, że sprawnie działająca wentylacja jest równie istotna jak pozostałe typy instalacji.

Ranking najlepszych monterów wentylacji w Wejherowie

Wentylacja i rekuperacja Wejherowo

Dobra Wentylacja Mechaniczna

23 opinie

Wybranie dobrej wentylacji mechanicznej może być trudne, ale Rekuwent Witold Kochanowski na pewno pomoże Ci w znalezieniu dobrego produktu. Jeżeli chciałbyś mieć stały dopływ świeżego powietrza zastanów się nad posiadaniem domu z rekuperacją. Ten fachowiec z łatwością opowie na przykład o rekuperacji z odzyskiem ciepła oraz o wentylacji grawitacyjnej.

IHR - SYSTEMS - Wyśmienity System Rekuperacji Wejherowo

IHR - SYSTEMS

26 opinii

System rekuperacji z przewozem pod drzwi to usługa IHR - SYSTEMS, dzięki której będziesz na sto procent ukontentowany. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

BLOWING - Doskonały Serwis Wentylacji w Wejherowie

Doskonały Serwis Wentylacji w Wejherowie

20 opinii

Starasz się odnaleźć wartego zaufania profesjonalistę z zakresu doskonałego serwisu wentylacji z Wejherowa do realizacji zaplanowanych działań? Firma BLOWING jest do Twojej dyspozycji. Nie trać czasu i zadzwoń teraz - na pewno będziesz zadowolony!

FOXWENT - Tania Wentylacja Mechaniczna Wejherowo

Tania Wentylacja Mechaniczna

18 opinii

Kiedy poszukujesz najlepszej oferty wentylacji mechanicznej w rejonie Wejherowa, skorzystaj z pomocy fachowców w branży. FOXWENT wykorzysta swoje kompetencje i zaproponuje Ci świetną propozycję. Gorąco zachęcamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

Mr Energo Domy Bez Kominów Mateusz Lipiński - Perfekcyjna Rekuperacja Wejherowo

Perfekcyjna Rekuperacja Wejherowo

18 opinii

Gdy poszukujesz świetnej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Mr Energo Domy Bez Kominów Mateusz Lipiński są dla Ciebie stworzeni. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Higrosystem Ireneusz Migowski - Perfekcyjny Serwis Wentylacji Wejherowo

Perfekcyjny Serwis Wentylacji

14 opinii

Jeśli interesuje Cię perfekcyjny serwis wentylacji w rejonie Wejherowa i wymagasz wysokiej jakości w korzystnej cenie to zaufaj doświadczeniu Higrosystem Ireneusz Migowski. Określ czego potrzebujesz i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Eko Nord - Solidna Wentylacja Domu Wejherowo

Eko Nord

11 opinii

Powierz zadanie perfekcyjnego serwisu wentylacji specjalistom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Wejherowo i przyległych powiatów. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Legan Mariusz Nagel - Dobry System Rekuperacji Wejherowo

Dobry System Rekuperacji Wejherowo

10 opinii

Dobry system rekuperacji z doręczeniem pod Twoje drzwi to normalna metoda działania Legan Mariusz Nagel, dzięki której będziesz stuprocentowo kontent. Zaledwie chwila dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej propozycji - skontaktuj się od razu!

GlobalECO Fotowoltaika Sp. z o.o. Sp. Komandytowa - Ceniony System Rekuperacji Wejherowo

GlobalECO Fotowoltaika Sp. z o.o. Sp. Komandytowa

6 opinii

Chcąc dotrzeć do cenionego systemu rekuperacji spotkasz wiele firm, które mają ofertę dla Ciebie, ale GlobalECO Fotowoltaika Sp. z o.o. Sp. Komandytowa przebije je wszystkie. Określ na czym Ci zależy i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Dolarwent - Najwyższej Klasy Rekuperatory Wejherowo

Najwyższej Klasy Rekuperatory

4 opinie

Znalezienie dobrej wentylacji mechanicznej jest trudniejsze niż może się wydawać, ale ten dostawca na 100% pomoże Tobie w znalezieniu dopasowanego towaru. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Najnowsze z 29 zleceń na montaż wentylacji, rekuperacji w Wejherowie

Zlecenie na prace związane z wentylacją, rekuperacją, 201-300m², Kębłowo

Zlecenie o treści - Zlecenie na prace związane z wentylacją, rekuperacją, 201-300m² jest skierowane do fachowca, który świadczy swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Pomorskie i z sąsiednich miast. Aby uzyskać informacje o budżecie skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

 • Kębłowo

2023-02-08 do 2023-02-16
dodano wczoraj o 15:21

Szukam firmy do wykonania rekuperacji, 301-400m², Strzebielino

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Strzebielino

2023-02-03 do 2023-02-11
dodano 6 dni temu

Wykonanie rekuperacji, 31m², Łęczyn

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pom...

 • Łęczyn

2023-01-24 do 2023-02-01

Opłacalne Rekuperatory Wejherowo

Zlecający, który szuka rekuperatorów pisze - Wykonanie rekuperacji, wentylacji, 151-200m². Powinien on zapoznać się z Twoją ofertą jako dostawcy i zobaczyć Twoje dobre ceny oraz referencje otrzymane od Klientów. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

 • Małe gowino

2023-01-22 do 2023-01-30

Zapotrzebowanie na wentylację, rekuperację, 151-200m², Małe Gowino

Rodzaj usługi: serwis rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: nie Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pomies...

 • Małe gowino

2023-01-22 do 2023-01-30

Zapotrzebowanie na montaż rekuperacji, 51-100m², Wejherowo

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem do 2 lat Powierzchnia wentylowanych pomieszczeń: 51-...

 • Wejherowo

2023-01-21 do 2023-01-29

Zapotrzebowanie na montaż rekuperacji, 600m², Dobrzewino

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pom...

 • Dobrzewino

2023-01-21 do 2023-01-29

Zapotrzebowanie na montaż rekuperacji, 101-150m², Wejherowo

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pom...

 • Wejherowo

2022-12-25 do 2023-01-02

Zlecenie na prace związane z wentylacją, rekuperacją, 7000m², Rumia

Rodzaj usługi: Przegląd i czyszczenie wentylacji mechanicznej Usługa obejmuje zakup urządzenia: nie Rodzaj klimatyzowanego obiektu: Blok Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem do 2 lat Powierzchnia wentylowanych pomi...

 • Rumia

2022-11-01 do 2022-11-09

Potrzebne zamontowanie rekuperacji, 51-100m², Linia

Jako fachowiec i prawdziwy profesjonalista w dziedzinie rekuperacji możesz zaoferować swoje usługi Zlecającemu w pobliżu miejscowości Pomorskie, który wysłał zapytanie o treści "Potrzebne zamontowanie rekuperacji, 51-100m²". Dłużej nie trać czasu i sporządź wycenę - nie zawiedziesz się!

 • Linia

2022-10-12 do 2022-10-20

Solidna Rekuperacja Wejherowo

Jako ekspert i prawdziwy wyjadacz w temacie rekuperacji możesz zaoferować swoje usługi Klientowi w rejonie Pomorskiego, który wysłał zapytanie o treści "Wykonanie rekuperacji, 151-200m²". Już teraz określ jaką ofertą dysponujesz i poznaj dopasowanego Klienta.

 • Koleczkowo

2022-10-09 do 2022-10-17

Pierwszorzędna Wentylacja Wejherowo

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pom...

 • Rumia

2022-10-08 do 2022-10-16

Perfekcyjna Wentylacja

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Zbychowo

2022-10-07 do 2022-10-15

Dam zlecenie na wykonanie rekuperacji, 101-150m², Kłosowo

Jako specjalista zaproponuj najlepszą ofertę systemów wentylacyjnych. Masz na swoim koncie wiele pozytywnych opinii od Klientów, którzy potwierdzili o Twoim dużym doświadczeniu. Bez wątpienia zapytanie o treści "Dam zlecenie na wykonanie rekuperacji, 101-150m²" jest idealne dla Ciebie. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

 • Kłosowo

2022-09-24 do 2022-10-02

Zlecę wykonanie rekuperacji, 401-500m², Luzino

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: lokal handlowo-usługowy Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowany...

 • Luzino

2022-09-21 do 2022-09-29

Perfekcyjna Wentylacja

Perfekcyjna wentylacja to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zlecenie jako prawdziwy ekspert w branży. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim.

 • Wejherowo

2022-09-06 do 2022-09-14

Rekuperacja

Jeśli Rekuperacja nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic to to ogłoszenie jest dla Ciebie. Bazując na swoim solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Gniewino

2022-09-03 do 2022-09-11

Potrzebne zamontowanie rekuperacji, 101-150m², Bolszewo

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pom...

 • Bolszewo

2022-08-31 do 2022-09-08

Zamontowanie rekuperacji, do 50m², Wejherowo

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub...

 • Wejherowo

2022-08-30 do 2022-09-07

Zapotrzebowanie na montaż wentylacji, 51-100m², Rumia

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pomieszczeń...

 • Rumia

2022-08-18 do 2022-08-26

Opłacalne Rekuperatory

Rodzaj usługi: Montaż wentylatora promieniowego i połączenie z okapem Usługa obejmuje zakup urządzenia: nie Rodzaj klimatyzowanego obiektu: lokal handlowo-usługowy Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub s...

 • Wejherowo

2022-08-02 do 2022-08-10

Dam zlecenie na wykonanie rekuperacji, 30m², Jastrzębia Góra

Zlecający, który szuka rekuperatorów pisze - Dam zlecenie na wykonanie rekuperacji, 30m². Powinien on już teraz dostać ofertę od Ciebie jako dostawcy i zobaczyć na własne oczy Twoje atrakcyjne ceny oraz najwyższą jakość towaru. Umów się na rozmowę już teraz.

 • Jastrzębia Góra

2022-09-28 do 2022-10-06

Poszukiwana ekipa do wykonania wentylacji, 101-150m², Lębork

Jako ekspert od wentylacji, obsługujący Klientów z miejscowości Lębork i okolicznych miast - przeanalizuj zapytanie o treści "Poszukiwana ekipa do wykonania wentylacji, 101-150m²". Zaprezentuj bezkonkurencyjną propozycję dla tego Klienta - skontaktuj się już dziś.

 • Lębork

2022-11-06 do 2022-11-14

Zlecę wykonanie rekuperacji, 151-200m², Lębork

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem do 2 lat Powierzchnia wentylowanych pomieszczeń: 151...

 • Lębork

2023-01-05 do 2023-01-13

Świetne Systemy Wentylacyjne Wejherowo

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pom...

 • Lębork

2022-11-25 do 2022-12-03

Zamontowanie rekuperacji, 250m², Mrzezino

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 3 - 5...

 • Mrzezino

2022-09-11 do 2022-09-19

Potrzebne zamontowanie rekuperacji, 151-200m², Czarnówko

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Czarnówko

2022-09-12 do 2022-09-20

Potrzebne zamontowanie rekuperacji, 101-150m², Skoszewo

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Skoszewo

2023-02-01 do 2023-02-09
dodano 8 dni temu

Szukam firmy do wykonania rekuperacji, 151-200m², Połczyno

Jako specjalista działający na terenie Pomorskiego i oferujący szerokie spektrum usług z zakresu profesjonalnej wentylacji zapoznaj się z potrzebami Klienta, który napisał zapytanie o treści "Szukam firmy do wykonania rekuperacji, 151-200m²". Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Połczyno

2022-09-10 do 2022-09-18

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji

Najczęstsze pytania o wentylacji i rekuperacji

Co to takiego rekuperacja?

Rekuperacja to system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Instalacja rekuperacji świetnie się sprawdzi w mieszkaniach alergików i osób uczulonych na kurz i roztocza, ale nie tylko…

Jak działa rekuperacja:

 • Zmniejsza straty ciepła wywołane przez wentylację (wbudowane wymienniki ciepła odbierają wyższą temperaturę ze zużytego powietrza i podgrzewają nią powietrze nawiewane z zewnątrz).
 • Filtruje powietrze, dzięki czemu do mieszkania nie dostaje się smog.
 • Bogatsza wersja rekuperacji – z jonizatorami – ochrania mieszkańców nieruchomości przed wnikaniem zanieczyszczeń do ich organizmów.

Po co robi się rekuperację?

Po co robi się rekuperację? Przede wszystkim wykonuje się ją zamiast wentylacji grawitacyjnej. Obecnie stanowi ona niezbędny element każdego domu energooszczędnego czy pasywnego.

Jakie są zalety montażu rekuperatora:

 • dostęp do czystego powietrza, pozbawionego smogu i alergenów;
 • obniżenie zapotrzebowania energetycznego domu na energię pierwotną (EP), aż do 95 kWh/(m2*rok);
 • oszczędności wynikające z rezygnacji z budowy kominów do wentylacji grawitacyjnej, kratek/wentylatorków w łazience, a nawet nawiewników/rozszczelnień w oknach (można też postawić na stałe szklenia).

Czy rekuperacja jest zdrowa?

Wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna z rekuperacją jest korzystnym rozwiązaniem nie tylko dla Twojego portfela, ale także dla zdrowia.

Rekuperator odpowiada za usuwanie zużytego, nieświeżego i niezdrowego powietrza z zewnątrz, dając w zamian świeże, czyste powietrze. Poza tym wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła chroni też przed zanieczyszczeniami generowanymi w środku domu. Taki system wentylacyjny doceniają zwłaszcza astmatycy i alergicy.

Rekuperacja ma pozytywny wpływ na:

 • sen,
 • samopoczucie,
 • koncentrację,
 • dotlenienie organizmu,
 • komfort cieplny (stabilna temperatura),
 • brak problemów z wilgotnością.

Ile kosztuje montaż rekuperacji?

Ile kosztuje montaż rekuperacji? Poznaj składowe ceny kompleksowego wykonania rekuperacji:

 • projekt rekuperacji 200 - 600 zł;
 • montaż rekuperacji 16 000 - 34 000 zł;
 • zakup rekuperatora 8000 - 24 000 zł;
 • zakup elementów systemu wentylacyjnego;
 • koszty eksploatacyjne (koszt zużycia energii elektrycznej 200 - 350 zł);
 • wymiana filtrów co około 3 miesiące (150 - 250 zł w skali roku);
 • coroczny serwis rekuperacji 200 - 450 zł.

Ostateczny koszt wykonania rekuperacji zależy od:

 • powierzchni budynku;
 • układu i liczby pomieszczeń;
 • długości instalacji;
 • rodzaju i parametrów technicznych rekuperatora (w tym mocy centrali wentylacyjnej);
 • standardu instalacji (czy zastosowano jakieś ekstra dodatki).

Koszty kompleksowego montażu rekuperacji są dość wysokie, jednak możesz je obniżyć, korzystając z programu "Czyste Powietrze" oraz wprowadzając pewne zmiany już na etapie projektu.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji