Wentylacja i rekuperacja w Wałbrzychu

Porównaj oferty od Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 441 960 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 735 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Sprawnie działająca wentylacja to jeden z kluczowych elementów wpływających na komfort przebywania w pomieszczeniu. Zanim jednak zdecydujesz się na jej instalację, warto wcześniej zorientować się w temacie, sprawdzić jakie rodzaje wentylacji masz do dyspozycji i ile kosztuje montaż wentylacji. Jeśli brakuje Ci specjalistycznej wiedzy, najlepiej skontaktować się z firmą, która specjalizuje się w tej dziedzinie. Taką frimę na pewno znajdziesz w naszym rankingu specjalistów od wentylacji i rekuperacji. Jej pracownicy z pewnością rozwieją wszystkie Twoje wątpliwości i pomogą wybrać wentylację, która pod każdym względem będzie odpowiadała Twoim potrzebom.

Według najczęściej stosowanej klasyfikacji wyróżniamy pięć najpopularniejszych typów wentylacji:

 • wentylację naturalną (grawitacyjną),
 • wentylację mechaniczną (również z odzyskiem ciepła),
 • wentylację wyporową,
 • wentylację mieszającą,
 • wentylację hybrydową (połączenie wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej).

Nie da się ukryć, że dla większości inwestorów zastanawiających się nad wyborem optymalnego rodzaju wentylacji dla swoich potrzeb, kluczowe znaczenie ma cena urządzenia. Przede wszystkim warto uświadomić sobie, że gdy w grę wchodzi montaż wentylacji cennik jest uzależniony od wielu różnych czynników, o których często nawet nie myślimy. Dobór wentylacji powinien być poprzedzony gruntowną analizą. Istotne jest na przykład umiejscowienie instalacji - montaż wentylacji w suficie podwieszanym będzie z pewnością bardziej kosztowny niż zamontowanie jednostki bezpośrednio na ścianie. Jeśli konieczny będzie montaż rury spiro do wentylacji, to również może generować dodatkowe koszty. Dobrze jest zatem poprosić firmę, z którą będziemy współpracować o przygotowanie wstępnego kosztorysu, aby nie zaskoczyły nas koszty.

Mimo kosztów związanych z profesjonalną instalacją wentylacji samodzielny montaż wentylacji mechanicznej nie zawsze okazuje się lepszym rozwiązaniem. Jeśli brakuje nam specjalistycznej wiedzy w tym zakresie, może się okazać, że nieświadomie popełnimy błędy, które będą rzutowały na efektywność pracy wentylacji, a tym samym na jakość powietrza w pomieszczeniu. W tym przypadku mimo wszystko warto powierzyć montaż systemów wentylacji pomieszczeń. Wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak istotny jest prawidłowy montaż instalacji grzewczej. Przykładamy dużą wagę również do tego, by montaż instalacji wodno-kanalizacyjnej był wykonany starannie. Nie zawsze jednak uświadamiamy sobie, że sprawnie działająca wentylacja jest równie istotna jak pozostałe typy instalacji.

Ranking najlepszych monterów wentylacji w Wałbrzychu

Wentylacja i rekuperacja Wałbrzych

ART FIRE Nowicki kominki Sp. z o.o.

170 opinii

Stworzona z zamiłowania do rekuperacji firma oferuje pierwszorzędny serwis wentylacji na terenie Wałbrzycha, a także pobliskich miast i powiatów. Jeśli chciałbyś mieć stały dopływ świeżego powietrza koniecznie weź pod uwagę korzyści płynące z rekuperacji. Ta firma od wentylacji i rekuperacji z łatwością opowie np. jak działa rekuperacja, o wentylacji grawitacyjnej i rekuperacji z odzyskiem ciepła.

ECOFAN instal - Dobra Wentylacja Mechaniczna Wałbrzych

ECOFAN instal

112 opinii

Poszukując dobrej wentylacji mechanicznej natkniesz się na firmy, które mają ofertę dla Ciebie, ale ECOFAN instal jest najwyższej próby. Dodatkowe informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

P.H.U. Krymar Krystian Orzechowski - Wyśmienity System Rekuperacji Wałbrzych

P.H.U. Krymar Krystian Orzechowski

3 opinie

System rekuperacji z przewozem pod drzwi to usługa P.H.U. Krymar Krystian Orzechowski, dzięki której będziesz na sto procent ukontentowany. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

MD Instalbud - Dariusz Kasprzyk - Dobrzy Monterzy Wentylacji Wałbrzych

Dobrzy Monterzy Wentylacji

2 opinie

Zwróć się do MD Instalbud - Dariusz Kasprzyk jeśli szukasz dobrych monterów wentylacji działających na terenie Wałbrzycha lub w sąsiednich miastach. Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania świetnej wyceny - skontaktuj się od razu!

FENIKS IGNACY CZAJKOWSKI - Wysokiej Klasy Monterzy Wentylacji Wałbrzych

FENIKS IGNACY CZAJKOWSKI

3 opinie

Nawiąż kontakt z FENIKS IGNACY CZAJKOWSKI jeśli szukasz wysokiej klasy monterów wentylacji działających w miejscowości Wałbrzych i w okolicy. Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj wstępną wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

AGNES PIOTR KIEREPKA - Doskonałej Jakości Wentylacja Domu Wałbrzych

Doskonałej Jakości Wentylacja Domu Wałbrzych

W dalszym ciągu poszukujesz profesjonalistów od wentylacji domu? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry AGNES PIOTR KIEREPKA. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może zaoferować.

W&A Instalacja - Solidna Rekuperacja Wałbrzych

W&A Instalacja

Solidna rekuperacja to najważniejszy temat dla ekipy z firmy WA Instalacja - nie mają sobie równych w tej dziedzinie. Umów się na rozmowę już teraz, aby otrzymać ofertę.

Roboty Budowlane TomMas Tomasz Masica - Doskonałe Systemy Wentylacyjne Wałbrzych

Doskonałe Systemy Wentylacyjne Wałbrzych

Gdy szukasz doskonałej współpracy to specjaliści z Roboty Budowlane TomMas Tomasz Masica perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

Klim-Instal Łukasz Nowacki - Rewelacyjny Serwis Wentylacji w Wałbrzychu

Rewelacyjny Serwis Wentylacji w Wałbrzychu

Zaoszczędź pieniądze i powierz twoje zadanie tym zawodowcom w kwestii serwisu wentylacji. Już nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

Rem-Parntner - Opłacalna Wentylacja Mechaniczna Wałbrzych

Rem-Parntner

Klient, który potrzebuje wentylacji mechanicznej winien zgłosić się do tego dostawcy i poznać ich dobre ceny oraz najwyższą jakość towaru. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Najnowsze z 23 zleceń na montaż wentylacji, rekuperacji w Wałbrzychu

Potrzebne zamontowanie rekuperacji, 140m², Wałbrzych

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Wałbrzych

2023-02-04 do 2023-02-12
dodano 2 dni temu

Wykonanie rekuperacji, 101-150m², Wałbrzych

Jako zawodowiec z branży, najlepszy w swoim fachu pokaż, że jesteś w pełni gotowy, aby służyć pomocą każdemu zainteresowanemu szukającemu profesjonalisty z branży rekuperacji. Klient, który zleca napisał - Wykonanie rekuperacji, 101-150m². Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaoferować.

 • Wałbrzych

2023-01-27 do 2023-02-04

Znakomite Rekuperatory Wałbrzych

Rodzaj usługi: pomiary Usługa obejmuje zakup urządzenia: nie Rodzaj klimatyzowanego obiektu: stacja obsługi pojazdów Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszczeń: 51-...

 • Wałbrzych

2023-01-24 do 2023-02-01

Dobre Rekuperatory

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pomieszczeń...

 • Wałbrzych

2023-01-19 do 2023-01-27

Systemy Wentylacyjne Wałbrzych

Rodzaj usługi: pomiar skuteczności wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: nie Rodzaj klimatyzowanego obiektu: pensjonat Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomiesz...

 • Wałbrzych

2023-01-09 do 2023-01-17

Perfekcyjna Wentylacja Wałbrzych

Jako znakomici specjaliści możecie spełnić wymagania odnośnie wentylacji. Zlecenie brzmi "Zlecę wykonanie rekuperacji, 51-100m²". Szczegółową ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

 • Wałbrzych

2023-01-02 do 2023-01-10

Zapotrzebowanie na montaż rekuperacji, 150m², Wałbrzych

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowany...

 • Wałbrzych

2022-12-21 do 2022-12-29

Tanie Systemy Wentylacyjne

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji, wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: ...

 • Wałbrzych

2022-12-14 do 2022-12-22

Szukam firmy do wykonania rekuperacji, 180m², Wałbrzych

Jeśli rekuperacja w najlepszym wydaniu to pole działania Twojej firmy to złóż ofertę temu Klientowi oraz pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia współpracy. Ten Zleceniodawca zgłosił "Szukam firmy do wykonania rekuperacji, 180m²". Gorąco zachęcamy do zadawania pytań.

 • Wałbrzych

2022-12-11 do 2022-12-14

Odpowiednie Systemy Wentylacyjne

Pokaż Klientowi, że takiej propozycji systemów wentylacyjnych szybko nie znajdzie na terenie Wałbrzycha, więc jeżeli szuka odpowiednich systemów wentylacyjnych to od razu powinien sprawdzić Twoją Firmę. Już teraz umów się z nim na rozmowę, aby wysłać szczegółową wycenę.

 • Wałbrzych

2022-11-30 do 2022-12-08

Systemy Wentylacyjne

Jako specjalista złóż doskonałą ofertę systemów wentylacyjnych. Masz na swoim koncie wiele pozytywnych referencji od Klientów, którzy poświadczyli o Twoim dużym doświadczeniu. Na pewno zapytanie o treści "Zapytanie o wentylację, rekuperację, do 50m²" jest stworzone dla Ciebie. Zaledwie krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zlecenia - sprawdź!

 • Wałbrzych

2022-11-15 do 2022-11-23

Dam zlecenie na wykonanie rekuperacji, 151-200m², Wałbrzych

Wybranie systemów wentylacyjnych nie jest proste, dlatego nie zwlekaj - jako specjalista poradź i znajdź dostosowane rozwiązanie dla Klienta, który napisał - Dam zlecenie na wykonanie rekuperacji, 151-200m². Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Wałbrzych

2022-11-14 do 2022-11-22

Dam zlecenie na wykonanie wentylacji, do 50m², Wałbrzych

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub ...

 • Wałbrzych

2022-11-10 do 2022-11-18

Doskonała Rekuperacja Wałbrzych

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji, wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: nie Rodzaj klimatyzowanego obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia we...

 • Wałbrzych

2022-11-10 do 2022-11-15

Perfekcyjna Wentylacja

Perfekcyjna wentylacja to Twoja specjalność? Wykonaj powierzone prace jako prawdziwy ekspert w tej dziedzinie. Zadzwoń i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Wałbrzych

2022-10-20 do 2022-10-28

Wykonanie rekuperacji, 201-300m², Wałbrzych

Oferując usługi z zakresu wentylacji od kilkunastu lat, przede wszystkim na obszarze Wałbrzycha, ale także pobliskich miast możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaoferować.

 • Wałbrzych

2022-10-10 do 2022-10-18

Opłacalne Systemy Wentylacyjne

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pomieszcze...

 • Wałbrzych

2022-10-04 do 2022-10-12

Wykonanie rekuperacji, 51-100m², Wałbrzych

Jako Firma z Wałbrzycha, nie mając sobie równych w sprzedaży idealnych rekuperatorów w konkurencyjnej cenie każdemu zainteresowanemu i zapewniający przy tym liczne metody realizacji płatności, nawiąż kontakt w odpowiedzi na to ogłoszenie o treści "Wykonanie rekuperacji, 51-100m²". Powinno Cię zaciekawić. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaoferować.

 • Wałbrzych

2022-10-04 do 2022-10-12

Potrzebne zamontowanie rekuperacji, 51-100m², Wałbrzych

Chcesz znaleźć zlecenia jako godny zaufania profesjonalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Klienta. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Ofertę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

 • Wałbrzych

2022-09-29 do 2022-10-07

Poszukiwana ekipa do wykonania wentylacji, do 50m², Wałbrzych

Wybranie systemów wentylacyjnych nie jest prostą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista posłuż radą i dobierz dostosowane do wymagań rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który napisał - Poszukiwana ekipa do wykonania wentylacji, do 50m². Ledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania świetnego zlecenia - zobacz!

 • Wałbrzych

2022-09-28 do 2022-10-06

Znakomite Systemy Wentylacyjne

Spowoduj, że systemy wentylacyjne nie będzie dla Zleceniodawcy kłopotem i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako wykwalifikowany doradca z dziedziny systemów wentylacyjnych sporządź idealną ofertę pod zlecenie - Poszukiwana ekipa do wykonania wentylacji, do 50m². Aby otrzymać więcej informacji skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

 • Wałbrzych

2022-09-21 do 2022-09-29

Poszukiwana ekipa do wykonania rekuperacji, do 50m², Wałbrzych

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pomieszcze...

 • Wałbrzych

2022-08-31 do 2022-09-08

Szukam firmy do wykonania wentylacji, do 50m², Wałbrzych

Dla Zleceniodawcy, który nadesłał zlecenie o treści - Szukam firmy do wykonania wentylacji, do 50m², dotarcie do bezkonkurencyjnych systemów wentylacyjnych jest niełatwe, ale Ty będziesz na 100% w stanie mu pomóc w znalezieniu dobrego produktu. Wyczerpującą ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Wałbrzych

2022-08-11 do 2022-08-19

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji

Najczęstsze pytania o wentylacji i rekuperacji

Co to takiego rekuperacja?

Rekuperacja to system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Instalacja rekuperacji świetnie się sprawdzi w mieszkaniach alergików i osób uczulonych na kurz i roztocza, ale nie tylko…

Jak działa rekuperacja:

 • Zmniejsza straty ciepła wywołane przez wentylację (wbudowane wymienniki ciepła odbierają wyższą temperaturę ze zużytego powietrza i podgrzewają nią powietrze nawiewane z zewnątrz).
 • Filtruje powietrze, dzięki czemu do mieszkania nie dostaje się smog.
 • Bogatsza wersja rekuperacji – z jonizatorami – ochrania mieszkańców nieruchomości przed wnikaniem zanieczyszczeń do ich organizmów.

Po co robi się rekuperację?

Po co robi się rekuperację? Przede wszystkim wykonuje się ją zamiast wentylacji grawitacyjnej. Obecnie stanowi ona niezbędny element każdego domu energooszczędnego czy pasywnego.

Jakie są zalety montażu rekuperatora:

 • dostęp do czystego powietrza, pozbawionego smogu i alergenów;
 • obniżenie zapotrzebowania energetycznego domu na energię pierwotną (EP), aż do 95 kWh/(m2*rok);
 • oszczędności wynikające z rezygnacji z budowy kominów do wentylacji grawitacyjnej, kratek/wentylatorków w łazience, a nawet nawiewników/rozszczelnień w oknach (można też postawić na stałe szklenia).

Czy rekuperacja jest zdrowa?

Wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna z rekuperacją jest korzystnym rozwiązaniem nie tylko dla Twojego portfela, ale także dla zdrowia.

Rekuperator odpowiada za usuwanie zużytego, nieświeżego i niezdrowego powietrza z zewnątrz, dając w zamian świeże, czyste powietrze. Poza tym wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła chroni też przed zanieczyszczeniami generowanymi w środku domu. Taki system wentylacyjny doceniają zwłaszcza astmatycy i alergicy.

Rekuperacja ma pozytywny wpływ na:

 • sen,
 • samopoczucie,
 • koncentrację,
 • dotlenienie organizmu,
 • komfort cieplny (stabilna temperatura),
 • brak problemów z wilgotnością.

Ile kosztuje montaż rekuperacji?

Ile kosztuje montaż rekuperacji? Poznaj składowe ceny kompleksowego wykonania rekuperacji:

 • projekt rekuperacji 200 - 600 zł;
 • montaż rekuperacji 16 000 - 34 000 zł;
 • zakup rekuperatora 8000 - 24 000 zł;
 • zakup elementów systemu wentylacyjnego;
 • koszty eksploatacyjne (koszt zużycia energii elektrycznej 200 - 350 zł);
 • wymiana filtrów co około 3 miesiące (150 - 250 zł w skali roku);
 • coroczny serwis rekuperacji 200 - 450 zł.

Ostateczny koszt wykonania rekuperacji zależy od:

 • powierzchni budynku;
 • układu i liczby pomieszczeń;
 • długości instalacji;
 • rodzaju i parametrów technicznych rekuperatora (w tym mocy centrali wentylacyjnej);
 • standardu instalacji (czy zastosowano jakieś ekstra dodatki).

Koszty kompleksowego montażu rekuperacji są dość wysokie, jednak możesz je obniżyć, korzystając z programu "Czyste Powietrze" oraz wprowadzając pewne zmiany już na etapie projektu.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji