Wentylacja i rekuperacja w Tczewie

Porównaj oferty od Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 408 247 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Sprawnie działająca wentylacja to jeden z kluczowych elementów wpływających na komfort przebywania w pomieszczeniu. Zanim jednak zdecydujesz się na jej instalację, warto wcześniej zorientować się w temacie, sprawdzić jakie rodzaje wentylacji masz do dyspozycji i ile kosztuje montaż wentylacji. Jeśli brakuje Ci specjalistycznej wiedzy, najlepiej skontaktować się z firmą, która specjalizuje się w tej dziedzinie. Taką frimę na pewno znajdziesz w naszym rankingu specjalistów od wentylacji i rekuperacji. Jej pracownicy z pewnością rozwieją wszystkie Twoje wątpliwości i pomogą wybrać wentylację, która pod każdym względem będzie odpowiadała Twoim potrzebom.

Według najczęściej stosowanej klasyfikacji wyróżniamy pięć najpopularniejszych typów wentylacji:

 • wentylację naturalną (grawitacyjną),
 • wentylację mechaniczną (również z odzyskiem ciepła),
 • wentylację wyporową,
 • wentylację mieszającą,
 • wentylację hybrydową (połączenie wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej).

Nie da się ukryć, że dla większości inwestorów zastanawiających się nad wyborem optymalnego rodzaju wentylacji dla swoich potrzeb, kluczowe znaczenie ma cena urządzenia. Przede wszystkim warto uświadomić sobie, że gdy w grę wchodzi montaż wentylacji cennik jest uzależniony od wielu różnych czynników, o których często nawet nie myślimy. Dobór wentylacji powinien być poprzedzony gruntowną analizą. Istotne jest na przykład umiejscowienie instalacji - montaż wentylacji w suficie podwieszanym będzie z pewnością bardziej kosztowny niż zamontowanie jednostki bezpośrednio na ścianie. Jeśli konieczny będzie montaż rury spiro do wentylacji, to również może generować dodatkowe koszty. Dobrze jest zatem poprosić firmę, z którą będziemy współpracować o przygotowanie wstępnego kosztorysu, aby nie zaskoczyły nas koszty.

Mimo kosztów związanych z profesjonalną instalacją wentylacji samodzielny montaż wentylacji mechanicznej nie zawsze okazuje się lepszym rozwiązaniem. Jeśli brakuje nam specjalistycznej wiedzy w tym zakresie, może się okazać, że nieświadomie popełnimy błędy, które będą rzutowały na efektywność pracy wentylacji, a tym samym na jakość powietrza w pomieszczeniu. W tym przypadku mimo wszystko warto powierzyć montaż systemów wentylacji pomieszczeń. Wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak istotny jest prawidłowy montaż instalacji grzewczej. Przykładamy dużą wagę również do tego, by montaż instalacji wodno-kanalizacyjnej był wykonany starannie. Nie zawsze jednak uświadamiamy sobie, że sprawnie działająca wentylacja jest równie istotna jak pozostałe typy instalacji.

Ranking najlepszych monterów wentylacji w Tczewie

Wentylacja i rekuperacja Tczew

Perfekcyjne Systemy Wentylacyjne Tczew

23 opinie

Perfekcyjne systemy wentylacyjne to specjalność ekipy z firmy Rekuwent Witold Kochanowski - są zawodowcami w tym fachu. Zapraszamy do kontaktu - nie pożałujesz.

IHR - SYSTEMS - Doskonała Rekuperacja Tczew

IHR - SYSTEMS

26 opinii

Rekuperacja nie ma dla IHR - SYSTEMS żadnych tajemnic. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu są gotowi pomóc każdemu Klientowi. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Problast - Profesjonalna Rekuperacja Tczew

Problast

21 opinii

Chcesz znaleźć rzetelnego partnera do realizacji swoich planów? Problast jest na to skuteczną metodą. Dłużej nie czekaj i poproś o ofertę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

FOXWENT - Dobrzy Monterzy Wentylacji Tczew

Dobrzy Monterzy Wentylacji Tczew

18 opinii

Zwróć się do FOXWENT jeśli szukasz dobrych monterów wentylacji działających na terenie Tczewa lub w sąsiednich miastach. Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania świetnej wyceny - skontaktuj się od razu!

Fresher Home - Markowy System Rekuperacji Tczew

Fresher Home

13 opinii

Markowy system rekuperacji z doręczeniem pod Twoje drzwi to zwyczajna metoda pracy Fresher Home, dzięki której będziesz na sto procent kontent. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

ELEKTRON - Najlepsza Instalacja Wentylacji Tczew

Najlepsza Instalacja Wentylacji

5 opinii

Od lat pracownicy ELEKTRON wykonują usługi z zakresu instalacji wentylacji, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć wszystkich Klientów szukających specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby poznać dopasowaną ofertę.

AVENT Adam Czarnecki - Perfekcyjna Rekuperacja Tczew

AVENT Adam Czarnecki

1 opinia

Rekuperacja nie ma dla AVENT Adam Czarnecki żadnych tajemnic. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu są gotowi poradzić każdemu Klientowi. Ledwie chwila dzieli Cię od otrzymania świetnej propozycji - skontaktuj się od razu!

NEWKLIMA - Najlepszy Serwis Wentylacji Tczew

NEWKLIMA

18 opinii

Wybierz tych specjalistów jeśli poszukujesz doświadczonych ludzi do najlepszego serwisu wentylacji w miejscowości Tczew lub okolicy. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań.

Spark LIne Sp. z o.o. - Pierwszorzędna Rekuperacja Tczew

Pierwszorzędna Rekuperacja

3 opinie

Gdy szukasz świetnej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Spark LIne Sp. z o.o. są dla Ciebie stworzeni. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

P.H.U. Bukała Szymon - Profesjonalna Wentylacja Domu w Tczewie

Profesjonalna Wentylacja Domu w Tczewie

1 opinia

Jeszcze poszukujesz profesjonalistów od wentylacji domu? Skorzystaj z kwalifikacji P.H.U. Bukała Szymon. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać wycenę.

Najnowsze z 30 zleceń na montaż wentylacji, rekuperacji w Tczewie

Pierwszorzędne Systemy Wentylacyjne Tczew

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pomi...

 • Tczew

2023-01-26 do 2023-02-03
dodano 5 dni temu

Zlecę wykonanie rekuperacji, 201-300m², Tczew

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pom...

 • Tczew

2023-01-22 do 2023-01-30

Zlecenie na prace związane z wentylacją, rekuperacją, do 50m², Tczew

Rodzaj usługi: Zakup oraz montaż rekuperacji ściennej. Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentyl...

 • Tczew

2023-01-20 do 2023-01-28

Potrzebne zamontowanie rekuperacji, 101-150m², Tczew

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Tczew

2023-01-01 do 2023-01-09

Tanie Rekuperatory Tczew

Klient, który pisze ogłoszenie o treści "Dam zlecenie na wykonanie wentylacji, do 50m²", poszukuje tanich rekuperatorów. Powinien trafić na Twoją ofertę, która przebije wszystkie inne. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - to Ci się opłaci.

 • Tczew

2022-12-10 do 2022-12-18

Wysokiej Jakości Rekuperatory

Ten Zleceniodawca szuka bezkonkurencyjnej oferty rekuperatorów na terenie Tczewa i napisał - Potrzebne zamontowanie wentylacji, do 50m². Jako ekspert w branży wykorzystaj swoje doświadczenie i złóż niezłą propozycję. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Tczew

2022-12-09 do 2022-12-17

Dobre Systemy Wentylacyjne

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji, wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia we...

 • Tczew

2022-10-21 do 2022-10-29

Wyśmienite Rekuperatory

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-let...

 • Tczew

2022-10-03 do 2022-10-11

Dobre Rekuperatory

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: budynek przemysłowy Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomiesz...

 • Tczew

2022-08-18 do 2022-08-26

Perfekcyjna Wentylacja Tczew

Jako zawodowiec z branży, najlepszy w swoim fachu pokaż, że jesteś w pełni gotowy, aby służyć pomocą każdemu zainteresowanemu poszukującemu profesjonalisty od wentylacji. Ten Zleceniodawca przesłał zlecenie o treści - Szukam firmy do wykonania rekuperacji, 51-100m². Napisz krótko co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

 • Bobowo

2022-08-30 do 2022-09-07

Doskonała Wentylacja

Jako utalentowani pracownicy możecie spełnić oczekiwania z zakresu wentylacji. Ogłoszenie brzmi "Wykonanie rekuperacji, 151-200m²". Żeby poznać dokładne informacje skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

 • Starogard Gdański

2022-12-21 do 2022-12-29

Systemy Wentylacyjne

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Starogard Gdański

2023-01-24 do 2023-02-01
dodano 7 dni temu

Szukam firmy do wykonania wentylacji, 201-300m², Starogard Gdański

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: lokal handlowo-usługowy Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pom...

 • Starogard Gdański

2022-08-08 do 2022-08-16

Solidna Wentylacja

Jako utalentowani pracownicy macie możliwość spełnić oczekiwania w temacie wentylacji. Zlecenie brzmi "Zamontowanie rekuperacji, 101-150m²". Gorąco zachęcamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

 • Demlin

2022-10-08 do 2022-10-16

Zapotrzebowanie na montaż wentylacji, 25m², Pszczółki

Zapytanie o treści - Zapotrzebowanie na montaż wentylacji, 25m² jest skierowane do fachowca, który oferuje swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy oraz skupia się na Klientach z rejonu Pomorskiego oraz przyległych powiatów. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

 • Pszczółki

2022-10-19 do 2022-10-27

Potrzebne zamontowanie wentylacji, 101-150m², Żukczyn

Spowoduj, że systemy wentylacyjne nie będzie dla Klienta trudnością i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako doświadczony doradca z zakresu systemów wentylacyjnych sporządź idealną ofertę pod ogłoszenie - Potrzebne zamontowanie wentylacji, 101-150m². Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaproponować.

 • Żukczyn

2022-08-21 do 2022-08-29

Rekuperacja Tczew

Jeśli Rekuperacja nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic to to zapytanie jest dla Ciebie. Bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania świetnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

 • Łęgowo

2022-07-25 do 2022-08-02

Odpowiednie Systemy Wentylacyjne

Rodzaj usługi: Wentylacja wsteczna Usługa obejmuje zakup urządzenia: nie Rodzaj klimatyzowanego obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszczeń: 60m²...

 • Malbork

2022-11-11 do 2022-11-19

Dobre Systemy Wentylacyjne

Dla Klienta, który napisał - Wykonanie wentylacji, 301-400m², wybranie dobrych systemów wentylacyjnych może być skomplikowane, ale pracownicy Twojej firmy będą na 100% w stanie mu pomóc w znalezieniu najlepszego produktu. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się teraz - na pewno będziesz zadowolony!

 • Malbork

2022-07-29 do 2022-08-06

Zlecenie na prace związane z wentylacją, rekuperacją, 201-300m², Malbork

Jeśli wentylacja na najwyższym poziomie to obszar działania Twojej firmy to skontaktuj się z tym Klientem i pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia nowego zlecenia. Klient zgłosił "Zlecenie na prace związane z wentylacją, rekuperacją, 201-300m²". Przedzwoń i prześlij ofertę - nie będziesz żałować.

 • Malbork

2022-10-05 do 2022-10-13

Zlecenie na prace związane z wentylacją, rekuperacją, 201-300m², Malbork

Dla Zleceniodawcy, który nadesłał zlecenie o treści - Zlecenie na prace związane z wentylacją, rekuperacją, 201-300m², znalezienie doskonałych systemów wentylacyjnych jest trudniejsze niż może się wydawać, ale Twoja firma będzie na pewno w stanie mu pomóc w znalezieniu adekwatnego rozwiązania. Złóż wyjątkową propozycję temu Zleceniodawcy - skontaktuj się niezwłocznie.

 • Malbork

2023-01-28 do 2023-02-05
dodano 3 dni temu

Zamontowanie rekuperacji, do 50m², Malbork

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Malbork

2023-01-12 do 2023-01-20

Solidna Rekuperacja

Rodzaj usługi: Klimatyzacja Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 3 - 5-letnim Powierzchnia wentylowanych pomieszczeń: 51-100m² Infor...

 • Malbork

2022-08-18 do 2022-08-26

Opłacalne Rekuperatory

Zlecający, który szuka rekuperatorów pisze - Zlecenie na prace związane z wentylacją, rekuperacją, 101-150m². Powinien on zapoznać się z Twoją ofertą jako dostawcy i zobaczyć Twoje dobre ceny oraz referencje otrzymane od Klientów. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

 • Malbork

2022-12-21 do 2022-12-29

Bezkonkurencyjne Systemy Wentylacyjne

Wybranie systemów wentylacyjnych nie jest proste, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec daj wskazówki i dobierz spełniające oczekiwania rozwiązanie dla Klienta, który pisze - Zapotrzebowanie na wentylację, rekuperację, 101-150m². Dzięki temu, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Malbork

2023-01-27 do 2023-02-04
dodano 4 dni temu

Poszukiwanie ekipy do wentylacji, rekuperacji, 51-100m², Rotmanka, Pow. Gdański

Rodzaj usługi: pompa ciepła Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pomieszczeń:...

 • Rotmanka, pow. gdański

2022-09-22 do 2022-09-30

Perfekcyjna Wentylacja

Rodzaj usługi: kanalizacja Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: budynek przemysłowy Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem do 2 lat Powierzchnia wentylowanych pomieszczeń: 201...

 • Miszewko

2022-11-21 do 2022-11-29

Szukam firmy do wykonania wentylacji, 101-150m², Zblewo

Jako wybitny specjalista od rekuperacji, obsługujący Klientów z Pomorskiego i okolicznych miast - zapoznaj się ze zleceniem o treści "Szukam firmy do wykonania wentylacji, 101-150m²". Przedzwoń i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Zblewo

2022-10-22 do 2022-10-30

Wykonanie rekuperacji, 151-200m², Mermet

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 3 - 5-letnim Powierzchnia wentylowanych pomieszczeń:...

 • Mermet

2023-01-25 do 2023-02-02
dodano 6 dni temu

Wykonanie rekuperacji, 101-150m², Lubichowo

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Lubichowo

2022-09-25 do 2022-10-03

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji

Najczęstsze pytania o wentylacji i rekuperacji

Co to takiego rekuperacja?

Rekuperacja to system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Instalacja rekuperacji świetnie się sprawdzi w mieszkaniach alergików i osób uczulonych na kurz i roztocza, ale nie tylko…

Jak działa rekuperacja:

 • Zmniejsza straty ciepła wywołane przez wentylację (wbudowane wymienniki ciepła odbierają wyższą temperaturę ze zużytego powietrza i podgrzewają nią powietrze nawiewane z zewnątrz).
 • Filtruje powietrze, dzięki czemu do mieszkania nie dostaje się smog.
 • Bogatsza wersja rekuperacji – z jonizatorami – ochrania mieszkańców nieruchomości przed wnikaniem zanieczyszczeń do ich organizmów.

Po co robi się rekuperację?

Po co robi się rekuperację? Przede wszystkim wykonuje się ją zamiast wentylacji grawitacyjnej. Obecnie stanowi ona niezbędny element każdego domu energooszczędnego czy pasywnego.

Jakie są zalety montażu rekuperatora:

 • dostęp do czystego powietrza, pozbawionego smogu i alergenów;
 • obniżenie zapotrzebowania energetycznego domu na energię pierwotną (EP), aż do 95 kWh/(m2*rok);
 • oszczędności wynikające z rezygnacji z budowy kominów do wentylacji grawitacyjnej, kratek/wentylatorków w łazience, a nawet nawiewników/rozszczelnień w oknach (można też postawić na stałe szklenia).

Czy rekuperacja jest zdrowa?

Wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna z rekuperacją jest korzystnym rozwiązaniem nie tylko dla Twojego portfela, ale także dla zdrowia.

Rekuperator odpowiada za usuwanie zużytego, nieświeżego i niezdrowego powietrza z zewnątrz, dając w zamian świeże, czyste powietrze. Poza tym wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła chroni też przed zanieczyszczeniami generowanymi w środku domu. Taki system wentylacyjny doceniają zwłaszcza astmatycy i alergicy.

Rekuperacja ma pozytywny wpływ na:

 • sen,
 • samopoczucie,
 • koncentrację,
 • dotlenienie organizmu,
 • komfort cieplny (stabilna temperatura),
 • brak problemów z wilgotnością.

Ile kosztuje montaż rekuperacji?

Ile kosztuje montaż rekuperacji? Poznaj składowe ceny kompleksowego wykonania rekuperacji:

 • projekt rekuperacji 200 - 600 zł;
 • montaż rekuperacji 16 000 - 34 000 zł;
 • zakup rekuperatora 8000 - 24 000 zł;
 • zakup elementów systemu wentylacyjnego;
 • koszty eksploatacyjne (koszt zużycia energii elektrycznej 200 - 350 zł);
 • wymiana filtrów co około 3 miesiące (150 - 250 zł w skali roku);
 • coroczny serwis rekuperacji 200 - 450 zł.

Ostateczny koszt wykonania rekuperacji zależy od:

 • powierzchni budynku;
 • układu i liczby pomieszczeń;
 • długości instalacji;
 • rodzaju i parametrów technicznych rekuperatora (w tym mocy centrali wentylacyjnej);
 • standardu instalacji (czy zastosowano jakieś ekstra dodatki).

Koszty kompleksowego montażu rekuperacji są dość wysokie, jednak możesz je obniżyć, korzystając z programu "Czyste Powietrze" oraz wprowadzając pewne zmiany już na etapie projektu.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji