Wentylacja i rekuperacja w Sztumie

Porównaj oferty od Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 411 186 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Sprawnie działająca wentylacja to jeden z kluczowych elementów wpływających na komfort przebywania w pomieszczeniu. Zanim jednak zdecydujesz się na jej instalację, warto wcześniej zorientować się w temacie, sprawdzić jakie rodzaje wentylacji masz do dyspozycji i ile kosztuje montaż wentylacji. Jeśli brakuje Ci specjalistycznej wiedzy, najlepiej skontaktować się z firmą, która specjalizuje się w tej dziedzinie. Taką frimę na pewno znajdziesz w naszym rankingu specjalistów od wentylacji i rekuperacji. Jej pracownicy z pewnością rozwieją wszystkie Twoje wątpliwości i pomogą wybrać wentylację, która pod każdym względem będzie odpowiadała Twoim potrzebom.

Według najczęściej stosowanej klasyfikacji wyróżniamy pięć najpopularniejszych typów wentylacji:

 • wentylację naturalną (grawitacyjną),
 • wentylację mechaniczną (również z odzyskiem ciepła),
 • wentylację wyporową,
 • wentylację mieszającą,
 • wentylację hybrydową (połączenie wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej).

Nie da się ukryć, że dla większości inwestorów zastanawiających się nad wyborem optymalnego rodzaju wentylacji dla swoich potrzeb, kluczowe znaczenie ma cena urządzenia. Przede wszystkim warto uświadomić sobie, że gdy w grę wchodzi montaż wentylacji cennik jest uzależniony od wielu różnych czynników, o których często nawet nie myślimy. Dobór wentylacji powinien być poprzedzony gruntowną analizą. Istotne jest na przykład umiejscowienie instalacji - montaż wentylacji w suficie podwieszanym będzie z pewnością bardziej kosztowny niż zamontowanie jednostki bezpośrednio na ścianie. Jeśli konieczny będzie montaż rury spiro do wentylacji, to również może generować dodatkowe koszty. Dobrze jest zatem poprosić firmę, z którą będziemy współpracować o przygotowanie wstępnego kosztorysu, aby nie zaskoczyły nas koszty.

Mimo kosztów związanych z profesjonalną instalacją wentylacji samodzielny montaż wentylacji mechanicznej nie zawsze okazuje się lepszym rozwiązaniem. Jeśli brakuje nam specjalistycznej wiedzy w tym zakresie, może się okazać, że nieświadomie popełnimy błędy, które będą rzutowały na efektywność pracy wentylacji, a tym samym na jakość powietrza w pomieszczeniu. W tym przypadku mimo wszystko warto powierzyć montaż systemów wentylacji pomieszczeń. Wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak istotny jest prawidłowy montaż instalacji grzewczej. Przykładamy dużą wagę również do tego, by montaż instalacji wodno-kanalizacyjnej był wykonany starannie. Nie zawsze jednak uświadamiamy sobie, że sprawnie działająca wentylacja jest równie istotna jak pozostałe typy instalacji.

Ranking najlepszych monterów wentylacji w Sztumie

Wentylacja i rekuperacja Sztum

Cenione Rekuperatory

Szukając rekuperatorów znajdziesz wielu dostawców, którzy mają ofertę, ale to Firma z oferteo przebije ich wszystkich. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę.

Jarklim - Dobra Wentylacja Mechaniczna Sztum

Jarklim

Znalezienie dobrej wentylacji mechanicznej jest trudniejsze niż może się wydawać, ale ten dostawca na 100% pomoże Tobie w znalezieniu dopasowanego towaru. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe OL-PAT Łukasz Góral - Fantastyczna Instalacja Wentylacji Sztum

Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe OL-PAT Łukasz Góral

W przypadku, gdy potrzebujesz fantastycznej instalacji wentylacji w rejonie Sztumu i zależy Ci na atrakcyjnych warunkach to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe OL-PAT Łukasz Góral. Ofertę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

WYKOŃCZTOM - Rewelacyjny Serwis Wentylacji Sztum

Rewelacyjny Serwis Wentylacji

Osiągnij założone cele dzięki wieloletniemu doświadczeniu firmy WYKOŃCZTOM, która świadczy usługi serwisu wentylacji na najwyższym poziomie. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może Ci zaproponować.

KOZ-BUD - Ceniony System Rekuperacji Sztum

KOZ-BUD

Chcąc dotrzeć do cenionego systemu rekuperacji spotkasz wiele firm, które mają ofertę dla Ciebie, ale KOZ-BUD przebije je wszystkie. Określ na czym Ci zależy i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

OMEGA - Doskonała Instalacja Wentylacji Sztum

OMEGA

OMEGA to eksperci od rekuperacji i instalacji wentylacji, świadczący usługi dla Klientów z Sztumu i okolicznych miast. Jeśli chcesz mieć stały dopływ świeżego powietrza pomyśl o domu z rekuperacją. Ten fachowiec bez trudu opowie na przykład o wszystkim na temat wymiany powietrza, w tym o zasadzie działania rekuperacji, rekuperacji z odzyskiem ciepła i wentylacji grawitacyjnej.

Zakład Remontowo Budowlany - Dobre Rekuperatory w Sztumie

Dobre Rekuperatory w Sztumie

Dobre rekuperatory z przewozem pod Twoje drzwi to standardowa usługa Zakład Remontowo Budowlany, dzięki której będziesz w pełni ukontentowany. Mają ofertę dla każdego, nie pożałujesz.

Usługi ogolnobudowlane - Rewelacyjny Montaż Wentylacji Sztum

Rewelacyjny Montaż Wentylacji Sztum

Bezkonkurencyjna cena i godna podziwu realizacja powierzonych zadań to główne cechy firmy, której specjalnością jest montaż wentylacji. Jeśli chcesz mieć czyste powietrze koniecznie zainteresuj się domem z rekuperacją. Ten fachowiec z łatwością opowie np. o wszystkim na temat wymiany powietrza, w tym o zasadzie działania rekuperacji, rekuperacji z odzyskiem ciepła i wentylacji grawitacyjnej.

Usługi ogólnobudowlane Mar-Bud Mariusz Lewadowski - Pierwszorzędna Wentylacja Domu Sztum

Pierwszorzędna Wentylacja Domu Sztum

Jeżeli jeszcze poszukujesz dobrej firmy od wentylacji domu to wykorzystaj doświadczenie Usługi ogólnobudowlane Mar-Bud Mariusz Lewadowski. Sztum - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Określ czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Beć-bud s.c. - Solidna Rekuperacja Sztum

Beć-bud s.c.

Wybitni pracownicy firmy Beć-bud s.c. spełnią Państwa oczekiwania w temacie rekuperacji. Wybierz ich numer natychmiast po więcej szczegółów.

Najnowsze z 28 zleceń na montaż wentylacji, rekuperacji w Sztumie

Znakomite Rekuperatory Sztum

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pom...

 • Sztum

2022-11-22 do 2022-11-22

Rewelacyjne Systemy Wentylacyjne Sztum

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Dzierzgoń

2022-10-25 do 2022-11-02

Potrzebne zamontowanie rekuperacji, 51-100m², Dzierzgoń

Udowodnij Zlecającemu, że takiej oferty systemów wentylacyjnych prędko nie znajdzie na terenie Pomorskiego, więc jeśli szuka bezkonkurencyjnych systemów wentylacyjnych to bez zbędnej zwłoki powinien sprawdzić Twoją Firmę. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Dzierzgoń

2022-07-18 do 2022-07-26

Szukam firmy do wentylacji, rekuperacji, 60m², Malbork

Rodzaj usługi: Wentylacja wsteczna Usługa obejmuje zakup urządzenia: nie Rodzaj klimatyzowanego obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszczeń: 60m²...

 • Malbork

2022-11-11 do 2022-11-19

Profesjonalna Rekuperacja Sztum

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: obiekt biurowy Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pomiesz...

 • Malbork

2022-07-29 do 2022-08-06

Zlecenie na prace związane z wentylacją, rekuperacją, 201-300m², Malbork

Perfekcyjna wentylacja to Twoja życiowa pasja? Wykonaj powierzone prace jako prawdziwy ekspert w branży. Dopasowaną ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Malbork

2022-10-05 do 2022-10-13

Zamontowanie rekuperacji, do 50m², Malbork

Jeśli wentylacja w najlepszym wydaniu to sfera działania Twojej firmy to złóż ofertę temu Klientowi i pokaż, że chętnie podejmiesz się zlecenia. Ten zainteresowany napisał "Zamontowanie rekuperacji, do 50m²". Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Malbork

2023-01-12 do 2023-01-20

Korzystne Systemy Wentylacyjne

Rodzaj usługi: Regulacja ustawień ustawienie aby wentylacja wyciągała a nie dmuchała Usługa obejmuje zakup urządzenia: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj klimatyzowanego obiektu: lokal handlowo-usługowy Obiekt, jakiego dotyczy zl...

 • Malbork

2023-01-28 do 2023-02-05
dodano 3 dni temu

Opłacalne Systemy Wentylacyjne

Rodzaj usługi: Klimatyzacja Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 3 - 5-letnim Powierzchnia wentylowanych pomieszczeń: 51-100m² Infor...

 • Malbork

2022-08-18 do 2022-08-26

Świetne Systemy Wentylacyjne

Rodzaj usługi: pomiar przepływów Usługa obejmuje zakup urządzenia: nie Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszczeń:...

 • Malbork

2022-12-21 do 2022-12-29

Perfekcyjna Wentylacja Sztum

Oferując usługi z zakresu wentylacji od wielu lat, przede wszystkim na obszarze miejscowości Malbork, ale także pobliskich miast możesz wysłać ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Nie czekaj i poproś o szczegóły - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Malbork

2023-01-27 do 2023-02-04
dodano 4 dni temu

Rekuperatory

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: nie Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Ząbrowo

2023-01-04 do 2023-01-12

Zapotrzebowanie na montaż wentylacji, 51-100m², Kwidzyn

Pokaż temu Klientowi, że następnego takiego sprzedawcy nie znajdzie na terenie Kwidzyna. Więc jeśli jesteś producentem odpowiednich rekuperatorów to od razu zapoznaj się ze zleceniem o treści - Zapotrzebowanie na montaż wentylacji, 51-100m². Zaproponuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Kwidzyn

2022-11-23 do 2022-12-01

Rewelacyjne Rekuperatory

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji, wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzc...

 • Elbląg

2022-07-26 do 2022-07-26

Szukam firmy do wykonania rekuperacji, 140m², Elbląg

Jeśli Rekuperacja nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic to to ogłoszenie jest właśnie dla Ciebie. Opierając się na swoim ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Podejmij decyzję bez zwłoki - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Elbląg

2022-08-08 do 2022-08-16

Zapytanie o wentylację, rekuperację, 101-150m², Elbląg

Rodzaj usługi: Serwis rekuperatora, wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: nie Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 3 - 5-letnim Powierzchnia wenty...

 • Elbląg

2022-09-28 do 2022-10-06

Doskonała Rekuperacja

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 3 - 5-...

 • Elbląg

2022-11-17 do 2022-11-25

Szukam firmy do wykonania rekuperacji, 151-200m², Elbląg

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę najwyższej klasy systemów wentylacyjnych gwarantując przy tym fachową obsługę, a dla zainteresowanych również usługi dodatkowe, bez wątpienia przyciągniesz uwagę tego Klienta, który napisał - Szukam firmy do wykonania rekuperacji, 151-200m². Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Elbląg

2022-08-05 do 2022-08-13

Solidna Wentylacja

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Elbląg

2022-10-06 do 2022-10-14

Systemy Wentylacyjne

Ten Klient pragnąc dotrzeć do systemów wentylacyjnych powinien namierzyć Twoją Ofertę, która jest najwyższej próby. Wystarczy, że poznasz szczegóły zlecenia - Szukam firmy do wykonania rekuperacji, 176m². Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Elbląg

2022-12-09 do 2022-12-17

Tanie Systemy Wentylacyjne

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: nie Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Elbląg

2022-08-02 do 2022-08-10

Rekuperatory

Podmiot, który pisze zgłoszenie o treści "Zamontowanie wentylacji, 101-150m²", poszukuje tanich rekuperatorów. Powinien spotkać Twoją ofertę, która jest najwyższej próby. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

 • Elbląg

2022-08-20 do 2022-08-28

Rewelacyjne Rekuperatory

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Elbląg

2022-11-04 do 2022-11-12

Zapotrzebowanie na wentylację, rekuperację, 85m², Elbląg

Rodzaj usługi: Sprawdzenie wykonania wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: nie Rodzaj klimatyzowanego obiektu: obiekt biurowy Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych ...

 • Elbląg

2022-11-28 do 2022-12-06

Szukam firmy do wykonania rekuperacji, 51-100m², Elbląg

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-let...

 • Elbląg

2023-01-17 do 2023-01-25

Wysokiej Klasy Rekuperatory

Ten Zleceniodawca poszukuje bezkonkurencyjnej oferty rekuperatorów w rejonie Elbląga i napisał - Potrzebne zamontowanie rekuperacji, wentylacji, 101-150m². Jako fachowiec w branży wykorzystaj swoją doświadczoną kadrę i złóż niezłą propozycję. Przez to, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Elbląg

2022-11-18 do 2022-11-26

Dam zlecenie na wykonanie wentylacji, 20m², Elbląg

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pomieszczeń...

 • Elbląg

2023-01-06 do 2023-01-14

Zlecenie na prace związane z wentylacją, rekuperacją, 51-100m², Pasłęk

Rodzaj usługi: pompa ciepła, wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkie...

 • Pasłęk

2022-10-22 do 2022-10-30

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji

Najczęstsze pytania o wentylacji i rekuperacji

Co to takiego rekuperacja?

Rekuperacja to system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Instalacja rekuperacji świetnie się sprawdzi w mieszkaniach alergików i osób uczulonych na kurz i roztocza, ale nie tylko…

Jak działa rekuperacja:

 • Zmniejsza straty ciepła wywołane przez wentylację (wbudowane wymienniki ciepła odbierają wyższą temperaturę ze zużytego powietrza i podgrzewają nią powietrze nawiewane z zewnątrz).
 • Filtruje powietrze, dzięki czemu do mieszkania nie dostaje się smog.
 • Bogatsza wersja rekuperacji – z jonizatorami – ochrania mieszkańców nieruchomości przed wnikaniem zanieczyszczeń do ich organizmów.

Po co robi się rekuperację?

Po co robi się rekuperację? Przede wszystkim wykonuje się ją zamiast wentylacji grawitacyjnej. Obecnie stanowi ona niezbędny element każdego domu energooszczędnego czy pasywnego.

Jakie są zalety montażu rekuperatora:

 • dostęp do czystego powietrza, pozbawionego smogu i alergenów;
 • obniżenie zapotrzebowania energetycznego domu na energię pierwotną (EP), aż do 95 kWh/(m2*rok);
 • oszczędności wynikające z rezygnacji z budowy kominów do wentylacji grawitacyjnej, kratek/wentylatorków w łazience, a nawet nawiewników/rozszczelnień w oknach (można też postawić na stałe szklenia).

Czy rekuperacja jest zdrowa?

Wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna z rekuperacją jest korzystnym rozwiązaniem nie tylko dla Twojego portfela, ale także dla zdrowia.

Rekuperator odpowiada za usuwanie zużytego, nieświeżego i niezdrowego powietrza z zewnątrz, dając w zamian świeże, czyste powietrze. Poza tym wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła chroni też przed zanieczyszczeniami generowanymi w środku domu. Taki system wentylacyjny doceniają zwłaszcza astmatycy i alergicy.

Rekuperacja ma pozytywny wpływ na:

 • sen,
 • samopoczucie,
 • koncentrację,
 • dotlenienie organizmu,
 • komfort cieplny (stabilna temperatura),
 • brak problemów z wilgotnością.

Ile kosztuje montaż rekuperacji?

Ile kosztuje montaż rekuperacji? Poznaj składowe ceny kompleksowego wykonania rekuperacji:

 • projekt rekuperacji 200 - 600 zł;
 • montaż rekuperacji 16 000 - 34 000 zł;
 • zakup rekuperatora 8000 - 24 000 zł;
 • zakup elementów systemu wentylacyjnego;
 • koszty eksploatacyjne (koszt zużycia energii elektrycznej 200 - 350 zł);
 • wymiana filtrów co około 3 miesiące (150 - 250 zł w skali roku);
 • coroczny serwis rekuperacji 200 - 450 zł.

Ostateczny koszt wykonania rekuperacji zależy od:

 • powierzchni budynku;
 • układu i liczby pomieszczeń;
 • długości instalacji;
 • rodzaju i parametrów technicznych rekuperatora (w tym mocy centrali wentylacyjnej);
 • standardu instalacji (czy zastosowano jakieś ekstra dodatki).

Koszty kompleksowego montażu rekuperacji są dość wysokie, jednak możesz je obniżyć, korzystając z programu "Czyste Powietrze" oraz wprowadzając pewne zmiany już na etapie projektu.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji