Wentylacja i rekuperacja w Stargardzie

Porównaj oferty od Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 670 300 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
574 206 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Sprawnie działająca wentylacja to jeden z kluczowych elementów wpływających na komfort przebywania w pomieszczeniu. Zanim jednak zdecydujesz się na jej instalację, warto wcześniej zorientować się w temacie, sprawdzić jakie rodzaje wentylacji masz do dyspozycji i ile kosztuje montaż wentylacji. Jeśli brakuje Ci specjalistycznej wiedzy, najlepiej skontaktować się z firmą, która specjalizuje się w tej dziedzinie. Taką frimę na pewno znajdziesz w naszym rankingu specjalistów od wentylacji i rekuperacji. Jej pracownicy z pewnością rozwieją wszystkie Twoje wątpliwości i pomogą wybrać wentylację, która pod każdym względem będzie odpowiadała Twoim potrzebom.

Według najczęściej stosowanej klasyfikacji wyróżniamy pięć najpopularniejszych typów wentylacji:

 • wentylację naturalną (grawitacyjną),
 • wentylację mechaniczną (również z odzyskiem ciepła),
 • wentylację wyporową,
 • wentylację mieszającą,
 • wentylację hybrydową (połączenie wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej).

Nie da się ukryć, że dla większości inwestorów zastanawiających się nad wyborem optymalnego rodzaju wentylacji dla swoich potrzeb, kluczowe znaczenie ma cena urządzenia. Przede wszystkim warto uświadomić sobie, że gdy w grę wchodzi montaż wentylacji cennik jest uzależniony od wielu różnych czynników, o których często nawet nie myślimy. Dobór wentylacji powinien być poprzedzony gruntowną analizą. Istotne jest na przykład umiejscowienie instalacji - montaż wentylacji w suficie podwieszanym będzie z pewnością bardziej kosztowny niż zamontowanie jednostki bezpośrednio na ścianie. Jeśli konieczny będzie montaż rury spiro do wentylacji, to również może generować dodatkowe koszty. Dobrze jest zatem poprosić firmę, z którą będziemy współpracować o przygotowanie wstępnego kosztorysu, aby nie zaskoczyły nas koszty.

Mimo kosztów związanych z profesjonalną instalacją wentylacji samodzielny montaż wentylacji mechanicznej nie zawsze okazuje się lepszym rozwiązaniem. Jeśli brakuje nam specjalistycznej wiedzy w tym zakresie, może się okazać, że nieświadomie popełnimy błędy, które będą rzutowały na efektywność pracy wentylacji, a tym samym na jakość powietrza w pomieszczeniu. W tym przypadku mimo wszystko warto powierzyć montaż systemów wentylacji pomieszczeń. Wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak istotny jest prawidłowy montaż instalacji grzewczej. Przykładamy dużą wagę również do tego, by montaż instalacji wodno-kanalizacyjnej był wykonany starannie. Nie zawsze jednak uświadamiamy sobie, że sprawnie działająca wentylacja jest równie istotna jak pozostałe typy instalacji.

Ranking najlepszych monterów wentylacji w Stargardzie

Wentylacja i rekuperacja Stargard

Bezkonkurencyjna Wentylacja Mechaniczna Stargard

23 opinie

Szukając wentylacji mechanicznej namierzysz sprzedawców, którzy mają ofertę, ale to Fresh House nie ma sobie równych. Przedstawią Ci dobrą ofertę - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Wentmaster - Wysokiej Klasy Monterzy Wentylacji Stargard

Wentmaster

5 opinii

Nawiąż kontakt z Wentmaster jeśli szukasz wysokiej klasy monterów wentylacji działających w miejscowości Stargard i w okolicy. Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj wstępną wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

FRYZBUD - Fantastyczny Montaż Wentylacji Stargard

FRYZBUD

4 opinie

Po prostu zleć prace dotyczące montażu wentylacji profesjonalistom z miejscowości Stargard. Zadziwią Cię swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Na terenie Stargardu nie mają sobie równych. Zarezerwuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

X-COM PARTNERS - Profesjonalna Rekuperacja Stargard

Profesjonalna Rekuperacja Stargard

1 opinia

Ten specjalista działa w rejonie powiatu i świadczy szerokie spektrum usług z zakresu profesjonalnej rekuperacji. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej informacji.

Polski Instytut Fotowoltaiki - Perfekcyjna Wentylacja Domu Stargard

Polski Instytut Fotowoltaiki

4 opinie

Jeszcze potrzebujesz specjalisty od wentylacji domu? Skorzystaj z doświadczenia Polski Instytut Fotowoltaiki. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. W przypadku gdy chciałbyś mieć stały dopływ świeżego powietrza zainteresuj się domem z rekuperacją. Ta firma od wentylacji i rekuperacji bez trudu opowie na przykład o wszystkim na temat wymiany powietrza, w tym o zasadzie działania rekuperacji, rekuperacji z odzyskiem ciepła i wentylacji grawitacyjnej.

Promad fotowoltaika Stargard - Dobra Wentylacja Mechaniczna Stargard

Dobra Wentylacja Mechaniczna

1 opinia

Promad fotowoltaika Stargard z rejonu Stargardu jest najlepszy w dostarczaniu dobrej wentylacji mechanicznej w dobrej cenie każdemu kontrahentowi, zapewniając przy tym liczne formy realizacji płatności. Ażeby uzyskać dokładną wycenę skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

Zakład Ogólnobudowlany Budo-San Ryszard Maziarz - Fantastyczny Serwis Wentylacji w Stargardzie

Fantastyczny Serwis Wentylacji w Stargardzie

2 opinie

Pragniesz znaleźć wartego uwagi specjalistę z zakresu fantastycznego serwisu wentylacji z Stargardu, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma Zakład Ogólnobudowlany Budo-San Ryszard Maziarz jest gotowa Ci pomóc. Skontaktuj się z nimi już teraz, aby uzyskać więcej informacji.

Luka-bud - Doskonała Instalacja Wentylacji Stargard

Luka-bud

1 opinia

Luka-bud to eksperci od rekuperacji i instalacji wentylacji, świadczący usługi dla Klientów z Stargardu i okolicznych miast. Jeśli chcesz mieć stały dopływ świeżego powietrza pomyśl o domu z rekuperacją. Ten fachowiec bez trudu opowie na przykład o wszystkim na temat wymiany powietrza, w tym o zasadzie działania rekuperacji, rekuperacji z odzyskiem ciepła i wentylacji grawitacyjnej.

M A X P O L - Solidna Wentylacja Domu Stargard

M A X P O L

1 opinia

Wykonanie wentylacji domu będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. M A X P O L ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

WBS Wiesława Szatanek - Porządne Rekuperatory Stargard

Porządne Rekuperatory

1 opinia

Ten, kto szuka porządnych rekuperatorów musi już dziś zgłosić się do WBS Wiesława Szatanek i poznać ich dobre ceny oraz korzystne warunki dostawy. Jeśli chcesz posiadać stały dopływ świeżego powietrza koniecznie zastanów się nad posiadaniem domu z rekuperacją. Ten specjalista bez trudu opowie np. o wszystkim na temat wymiany powietrza, w tym o zasadzie działania rekuperacji, rekuperacji z odzyskiem ciepła i wentylacji grawitacyjnej.

Najnowsze z 24 zleceń na montaż wentylacji, rekuperacji w Stargardzie

Pierwszorzędna Rekuperacja Stargard

To zlecenie o treści - Potrzebne zamontowanie rekuperacji, 151-200m² jest skierowane do eksperta, który świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Zachodniopomorskie i z sąsiednich miast. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która spełni Twoje wymagania.

 • Kobylanka

2023-03-15 do 2023-03-23
dodano 6 dni temu

Potrzebne zamontowanie rekuperacji, wentylacji, 101-150m², Kobylanka

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę najwyższej klasy systemów wentylacyjnych gwarantując przy tym fachową obsługę, a dla zainteresowanych również usługi dodatkowe, bez wątpienia przyciągniesz uwagę tego Klienta, który napisał - Potrzebne zamontowanie rekuperacji, wentylacji, 101-150m². Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Kobylanka

2023-03-09 do 2023-03-17

Dam zlecenie na wykonanie rekuperacji, 301-400m², Stargard

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pom...

 • Stargard

2023-02-09 do 2023-02-17

Odpowiednie Systemy Wentylacyjne Stargard

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem do 2 lat Powierzchnia wentylowanych pomieszczeń: 100...

 • Stargard

2023-01-30 do 2023-02-07

Systemy Wentylacyjne

Rodzaj usługi: Rekuperator wraz z montażem Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych po...

 • Stargard

2023-01-29 do 2023-02-06

Pierwszorzędna Rekuperacja

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Stargard

2023-01-22 do 2023-01-22

Perfekcyjna Wentylacja Stargard

Rodzaj usługi: cyrkulacja powietrza Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub ...

 • Stargard

2023-01-13 do 2023-01-21

Profesjonalna Rekuperacja

Pragniesz znaleźć zlecenia jako warty zaufania profesjonalista? Twoja firma to świetna okazja dla tego Zleceniodawcy z Stargardu. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Aby poznać dopasowanego Klienta skontaktuj się dziś - warto.

 • Stargard

2023-01-04 do 2023-01-12

Perfekcyjna Rekuperacja

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Stargard

2022-12-19 do 2022-12-27

Zlecenie na prace związane z wentylacją, rekuperacją, 101-150m², Stargard

Zakup doskonałych rekuperatorów dla Klientów bywa sporym wyzwaniem, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec doradź Klientowi i wybierz uszyte na miarę rozwiązanie. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Stargard

2022-11-15 do 2022-11-23

Tanie Systemy Wentylacyjne

Spowoduj, że systemy wentylacyjne nie będzie dla Zleceniodawcy trudnością i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako doświadczony znawca z dziedziny systemów wentylacyjnych sporządź idealną ofertę pod zlecenie - Potrzebne zamontowanie rekuperacji, 101-150m². Aby poznać informacje o budżecie skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

 • Stargard

2022-11-05 do 2022-11-13

Zamontowanie rekuperacji, 101-150m², Stargard

Zdecydowanie o wyborze systemów wentylacyjnych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako specjalista doradź i dobierz spełniające wymagania rozwiązanie dla Klienta, który napisał - Zamontowanie rekuperacji, 101-150m². Napisz krótko co możesz zaoferować i otrzymaj dopasowanego Klienta.

 • Stargard

2022-11-05 do 2022-11-13

Poszukiwana ekipa do wykonania rekuperacji, 151-200m², Stargard

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: nie Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Stargard

2022-10-30 do 2022-11-06

Poszukiwanie ekipy do wentylacji, rekuperacji, 51-100m², Stargard

Rodzaj usługi: Okap Montez Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: lokal handlowo-usługowy Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 3 - 5-letnim Powierzchnia wentylowanych pomieszczeń: 51-...

 • Stargard

2022-10-25 do 2022-11-02

Szukam firmy do wykonania rekuperacji, 151-200m², Stargard

Jeżeli chcesz znaleźć zlecenia jako dostawca pierwszorzędnych rekuperatorów, to na pewno dobierzesz dla Klienta odpowiedni towar. Żeby otrzymać dokładne informacje skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

 • Stargard

2022-10-18 do 2022-10-26

Wentylacja

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Stargard

2022-10-17 do 2022-10-25

Zamontowanie rekuperacji, 51-100m², Stargard

Klient, który szuka porządnych rekuperatorów napisał - Zamontowanie rekuperacji, 51-100m². Powinien on koniecznie zapoznać się z Twoją ofertą jako dostawcy i zobaczyć na własne oczy Twoje atrakcyjne ceny oraz najwyższą jakość towaru. Zachęcamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

 • Stargard

2022-10-16 do 2022-10-24

Profesjonalna Rekuperacja

Rodzaj usługi: Rekuperator Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszczeń: 110m²...

 • Stargard

2022-10-07 do 2022-10-15

Szukam firmy do wentylacji, rekuperacji, 101-150m², Stargard

Rodzaj usługi: badanie skuteczności wentylacji w pomieszczeniu produkcyjnym Usługa obejmuje zakup urządzenia: nie, bez urządzeń Rodzaj klimatyzowanego obiektu: lokal handlowo-usługowy Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest...

 • Stargard

2022-10-03 do 2022-10-11

Rekuperacja

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: Poddasze Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pomieszczeń: ...

 • Dobrzany

2022-09-23 do 2022-10-01

Profesjonalna Wentylacja

Zleceniodawca poszukuje doskonałej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Zapotrzebowanie na montaż wentylacji, 51-100m². To zlecenie jest idealne dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

 • Stargard

2022-09-22 do 2022-09-29

Doskonałe Systemy Wentylacyjne

Pokaż Zleceniodawcy, że lepszej propozycji systemów wentylacyjnych nie znajdzie na terenie Stargardu, więc jeśli szuka doskonałych systemów wentylacyjnych to niezwłocznie powinien poznać Twoją Firmę. Napisz krótko co możesz zaoferować i otrzymaj dopasowanego Klienta.

 • Stargard

2022-09-16 do 2022-09-24

Dobre Rekuperatory Stargard

Udowodnij Klientowi, że kolejnego takiego sprzedawcy nie znajdzie na terenie Zachodniopomorskiego. Dlatego jeśli jesteś producentem dobrych rekuperatorów to od razu poznaj szczegóły zapytania o treści - Poszukiwana ekipa do wykonania rekuperacji, do 50m². Aby uzyskać Klienta skontaktuj się od razu - warto.

 • Suchań

2022-09-14 do 2022-09-22

Zamontowanie rekuperacji, 145m², Stargard

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowany...

 • Stargard

2022-09-04 do 2022-09-12

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji

Najczęstsze pytania o wentylacji i rekuperacji

Co to takiego rekuperacja?

Rekuperacja to system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Instalacja rekuperacji świetnie się sprawdzi w mieszkaniach alergików i osób uczulonych na kurz i roztocza, ale nie tylko…

Jak działa rekuperacja:

 • Zmniejsza straty ciepła wywołane przez wentylację (wbudowane wymienniki ciepła odbierają wyższą temperaturę ze zużytego powietrza i podgrzewają nią powietrze nawiewane z zewnątrz).
 • Filtruje powietrze, dzięki czemu do mieszkania nie dostaje się smog.
 • Bogatsza wersja rekuperacji – z jonizatorami – ochrania mieszkańców nieruchomości przed wnikaniem zanieczyszczeń do ich organizmów.

Po co robi się rekuperację?

Po co robi się rekuperację? Przede wszystkim wykonuje się ją zamiast wentylacji grawitacyjnej. Obecnie stanowi ona niezbędny element każdego domu energooszczędnego czy pasywnego.

Jakie są zalety montażu rekuperatora:

 • dostęp do czystego powietrza, pozbawionego smogu i alergenów;
 • obniżenie zapotrzebowania energetycznego domu na energię pierwotną (EP), aż do 95 kWh/(m2*rok);
 • oszczędności wynikające z rezygnacji z budowy kominów do wentylacji grawitacyjnej, kratek/wentylatorków w łazience, a nawet nawiewników/rozszczelnień w oknach (można też postawić na stałe szklenia).

Czy rekuperacja jest zdrowa?

Wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna z rekuperacją jest korzystnym rozwiązaniem nie tylko dla Twojego portfela, ale także dla zdrowia.

Rekuperator odpowiada za usuwanie zużytego, nieświeżego i niezdrowego powietrza z zewnątrz, dając w zamian świeże, czyste powietrze. Poza tym wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła chroni też przed zanieczyszczeniami generowanymi w środku domu. Taki system wentylacyjny doceniają zwłaszcza astmatycy i alergicy.

Rekuperacja ma pozytywny wpływ na:

 • sen,
 • samopoczucie,
 • koncentrację,
 • dotlenienie organizmu,
 • komfort cieplny (stabilna temperatura),
 • brak problemów z wilgotnością.

Ile kosztuje montaż rekuperacji?

Ile kosztuje montaż rekuperacji? Poznaj składowe ceny kompleksowego wykonania rekuperacji:

 • projekt rekuperacji 200 - 600 zł;
 • montaż rekuperacji 16 000 - 34 000 zł;
 • zakup rekuperatora 8000 - 24 000 zł;
 • zakup elementów systemu wentylacyjnego;
 • koszty eksploatacyjne (koszt zużycia energii elektrycznej 200 - 350 zł);
 • wymiana filtrów co około 3 miesiące (150 - 250 zł w skali roku);
 • coroczny serwis rekuperacji 200 - 450 zł.

Ostateczny koszt wykonania rekuperacji zależy od:

 • powierzchni budynku;
 • układu i liczby pomieszczeń;
 • długości instalacji;
 • rodzaju i parametrów technicznych rekuperatora (w tym mocy centrali wentylacyjnej);
 • standardu instalacji (czy zastosowano jakieś ekstra dodatki).

Koszty kompleksowego montażu rekuperacji są dość wysokie, jednak możesz je obniżyć, korzystając z programu "Czyste Powietrze" oraz wprowadzając pewne zmiany już na etapie projektu.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji