Wentylacja i rekuperacja w Słupsku

Porównaj oferty od Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 424 487 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
564 918 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Sprawnie działająca wentylacja to jeden z kluczowych elementów wpływających na komfort przebywania w pomieszczeniu. Zanim jednak zdecydujesz się na jej instalację, warto wcześniej zorientować się w temacie, sprawdzić jakie rodzaje wentylacji masz do dyspozycji i ile kosztuje montaż wentylacji. Jeśli brakuje Ci specjalistycznej wiedzy, najlepiej skontaktować się z firmą, która specjalizuje się w tej dziedzinie. Taką frimę na pewno znajdziesz w naszym rankingu specjalistów od wentylacji i rekuperacji. Jej pracownicy z pewnością rozwieją wszystkie Twoje wątpliwości i pomogą wybrać wentylację, która pod każdym względem będzie odpowiadała Twoim potrzebom.

Według najczęściej stosowanej klasyfikacji wyróżniamy pięć najpopularniejszych typów wentylacji:

 • wentylację naturalną (grawitacyjną),
 • wentylację mechaniczną (również z odzyskiem ciepła),
 • wentylację wyporową,
 • wentylację mieszającą,
 • wentylację hybrydową (połączenie wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej).

Nie da się ukryć, że dla większości inwestorów zastanawiających się nad wyborem optymalnego rodzaju wentylacji dla swoich potrzeb, kluczowe znaczenie ma cena urządzenia. Przede wszystkim warto uświadomić sobie, że gdy w grę wchodzi montaż wentylacji cennik jest uzależniony od wielu różnych czynników, o których często nawet nie myślimy. Dobór wentylacji powinien być poprzedzony gruntowną analizą. Istotne jest na przykład umiejscowienie instalacji - montaż wentylacji w suficie podwieszanym będzie z pewnością bardziej kosztowny niż zamontowanie jednostki bezpośrednio na ścianie. Jeśli konieczny będzie montaż rury spiro do wentylacji, to również może generować dodatkowe koszty. Dobrze jest zatem poprosić firmę, z którą będziemy współpracować o przygotowanie wstępnego kosztorysu, aby nie zaskoczyły nas koszty.

Mimo kosztów związanych z profesjonalną instalacją wentylacji samodzielny montaż wentylacji mechanicznej nie zawsze okazuje się lepszym rozwiązaniem. Jeśli brakuje nam specjalistycznej wiedzy w tym zakresie, może się okazać, że nieświadomie popełnimy błędy, które będą rzutowały na efektywność pracy wentylacji, a tym samym na jakość powietrza w pomieszczeniu. W tym przypadku mimo wszystko warto powierzyć montaż systemów wentylacji pomieszczeń. Wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak istotny jest prawidłowy montaż instalacji grzewczej. Przykładamy dużą wagę również do tego, by montaż instalacji wodno-kanalizacyjnej był wykonany starannie. Nie zawsze jednak uświadamiamy sobie, że sprawnie działająca wentylacja jest równie istotna jak pozostałe typy instalacji.

Ranking najlepszych monterów wentylacji w Słupsku

Wentylacja i rekuperacja Słupsk

Profesjonalny Serwis Wentylacji w Słupsku

11 opinii

Bez oporów zleć zadanie profesjonalnego serwisu wentylacji ekspertom z firmy Eko Nord. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Słupska i przyległych powiatów. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby poznać wycenę.

SpecOze Aron Paracki - Najlepszy Serwis Wentylacji Słupsk

SpecOze Aron Paracki

1 opinia

Uniknij problemów i powierz prace tym fachowcom od serwisu wentylacji z miejscowości Słupsk. Przedzwoń natychmiast po więcej szczegółów.

MM-SYSTEM Sp. z o. o. - Pierwszorzędna Rekuperacja Słupsk

Pierwszorzędna Rekuperacja

3 opinie

Znakomici pracownicy MM-SYSTEM Sp. z o. o. spełnią Państwa oczekiwania odnośnie rekuperacji. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

InwestMATgeo - Profesjonalna Rekuperacja Słupsk

Profesjonalna Rekuperacja Słupsk

3 opinie

Profesjonalna rekuperacja to życiowa pasja ekipy z firmy InwestMATgeo - są niekwestionowanym liderem w fachu montera wentylacji. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję, nie pożałujesz.

Eko Kreator - Profesjonalny Montaż Wentylacji Słupsk

Eko Kreator

1 opinia

Dokonaj najlepszego wyboru i powierz prace tym zawodowcom w kwestii montażu wentylacji z Słupska. Już nie czekaj i poproś o ofertę - gwarancja zadowolenia!

WAVE Anna Śmietana - Wysokiej Klasy Instalacja Wentylacji Słupsk

Wysokiej Klasy Instalacja Wentylacji

1 opinia

WAVE Anna Śmietana zajmuje się usługami z zakresu instalacji wentylacji. Wyróżnia się bardzo dobrymi opiniami Klientów. Ci monterzy wentylacji nie mają sobie równych. Ustal pasujący termin od razu!

Oze Team Maciej Kostrzewski - Perfekcyjne Systemy Wentylacyjne Słupsk

Oze Team Maciej Kostrzewski

3 opinie

Właśnie wybierasz rzetelnego partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Oze Team Maciej Kostrzewski z Słupska będzie najszybszą drogą. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma ma do zaoferowania.

EUTERM - Solidny Serwis Wentylacji Słupsk

Solidny Serwis Wentylacji Słupsk

3 opinie

Starasz się odnaleźć wartego zaufania specjalistę z zakresu solidnego serwisu wentylacji z Słupska, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma EUTERM jest Twoim rozwiązaniem. Otrzymaj propozycję już teraz i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

DOM-MARZEŃ - Doskonała Wentylacja Domu Słupsk

DOM-MARZEŃ

1 opinia

Bez oporów zleć zadanie profesjonalnego serwisu wentylacji ekspertom z firmy DOM-MARZEŃ. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Słupska i przyległych powiatów. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby poznać wycenę.

Profesjonalne czyszczenie wentylacji, okapów i kanałów tłuszczowych - Rewelacyjne Rekuperatory Słupsk

Profesjonalne czyszczenie wentylacji, okapów i kanałów tłuszczowych

Utworzona z pasji do rekuperacji firma oferuje pierwszorzędna instalacja wentylacji na terenie Słupska, a także okolicznych miast i powiatów. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma ma do zaoferowania.

Najnowsze z 28 zleceń na montaż wentylacji, rekuperacji w Słupsku

Pierwszorzędna Wentylacja Słupsk

Rodzaj usługi: Rekuperacja rozproszona, wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letn...

 • Słupsk

2023-01-24 do 2023-02-01

Perfekcyjna Wentylacja

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pom...

 • Słupsk

2023-01-19 do 2023-01-27

Szukam firmy do wykonania wentylacji, 101-150m², Słupsk

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 3 - 5-letnim Powierzchnia wentylowanych pomieszczeń: ...

 • Słupsk

2022-12-11 do 2022-12-19

Zapotrzebowanie na montaż rekuperacji, 101-150m², Słupsk

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Słupsk

2022-12-06 do 2022-12-14

Rekuperatory Słupsk

Ogłoszenie od Klienta, który stoi przed koniecznością zakupu rekuperatorów i nie ma jeszcze sprzedawcy. Skontaktuj się z nimi już teraz i prześlij ofertę.

 • Słupsk

2022-11-29 do 2022-12-07

Wykonanie wentylacji, 401-500m², Słupsk

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: nie Rodzaj klimatyzowanego obiektu: budynek przemysłowy Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomiesz...

 • Słupsk

2022-11-09 do 2022-11-17

Perfekcyjna Wentylacja

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Słupsk

2022-08-08 do 2022-08-16

Potrzebne zamontowanie wentylacji, do 50m², Słupsk

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub ...

 • Słupsk

2022-07-30 do 2022-08-07

Poszukiwana ekipa do wykonania rekuperacji, 151-200m², Słupsk

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pom...

 • Słupsk

2022-07-28 do 2022-08-05

Zamontowanie wentylacji, 301-400m², Słupsk

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: nie Rodzaj klimatyzowanego obiektu: lokal handlowo-usługowy Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pom...

 • Słupsk

2022-07-26 do 2022-08-03

Poszukiwana ekipa do wykonania rekuperacji, 101-150m², Słupsk

Jako wybitni profesjonaliści możecie spełnić oczekiwania w temacie rekuperacji. Ogłoszenie ma treść "Poszukiwana ekipa do wykonania rekuperacji, 101-150m²". Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Słupsk

2022-07-23 do 2022-07-31

Doskonałej Jakości Rekuperatory

Zleceniodawca, który napisał zgłoszenie o treści "Potrzebne zamontowanie rekuperacji, 84m²", poszukuje doskonałej jakości rekuperatorów. Powinien spotkać ofertę Twojej firmy, która nie ma konkurentów. Zdecyduj się szybko - przedzwoń i otrzymaj ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Ustka

2022-09-02 do 2022-09-10

Wentylacja

Wybór tego Klienta da Ci same korzyści i na 100% Klient, który napisał - "Poszukiwana ekipa do wykonania rekuperacji, 201-300m²", nie pożałuje współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Zaproponuj termin od razu!

 • Ustka

2022-08-08 do 2022-08-16

Wykonanie wentylacji, 51-100m², Ustka

Jako specjalista działający na terenie powiatu i świadczący liczne usługi z zakresu pierwszorzędnej rekuperacji zapoznaj się z potrzebami Klienta, który pisze zapytanie o treści "Wykonanie wentylacji, 51-100m²". Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie pożałujesz.

 • Ustka

2022-11-20 do 2022-11-28

Zlecę wykonanie wentylacji, 151-200m², Dębnica Kaszubska

Zleceniodawcy nagminnie mają trudności w odnalezieniu się w zawiłościach ofert na rekuperatory. Jako specjalista, zaproponuj najbardziej korzystne rozwiązanie temu Zlecającemu zapytanie o treści - Zlecę wykonanie wentylacji, 151-200m². Tylko krok dzieli Cię od uzyskania świetnego zlecenia - zadzwoń!

 • Dębnica Kaszubska

2023-01-03 do 2023-01-11

Wykonanie wentylacji, 500m², Damnica

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: nie Rodzaj klimatyzowanego obiektu: centrum medyczne Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszcze...

 • Damnica

2022-11-09 do 2022-11-17

Rewelacyjne Systemy Wentylacyjne Słupsk

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji, wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzc...

 • Damnica

2022-11-05 do 2022-11-09

Systemy Wentylacyjne

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 3 - 5-letnim Powierzchnia wentylowanych pomieszczeń:...

 • Sławno

2022-11-18 do 2022-11-26

Systemy Wentylacyjne

Oferujesz solidną propozycję dotyczącą systemów wentylacyjnych? Na pewno pomożesz Zleceniodawcy mając w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów dopasowanych do jego wymagań. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Jarosławiec

2022-08-09 do 2022-08-17

Znakomite Systemy Wentylacyjne

Zdecydowanie o wyborze systemów wentylacyjnych nie jest prostą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec daj wskazówki i wybierz spełniające oczekiwania rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który pisze - Zapotrzebowanie na montaż rekuperacji, 159m². Aby poznać dokładne informacje skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

 • Malechowo

2023-01-11 do 2023-01-12

Tanie Rekuperatory

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: nie Rodzaj klimatyzowanego obiektu: Budynek wielorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomie...

 • Darłowo

2022-09-14 do 2022-09-22

Zlecę wykonanie rekuperacji, 51-100m², Darłowo

Ten Klient poszukując systemów wentylacyjnych powinien trafić na Twoją Ofertę, która nie ma konkurentów. Wystarczy, że poznasz szczegóły zlecenia - Zlecę wykonanie rekuperacji, 51-100m². Przedzwoń natychmiast po więcej szczegółów.

 • Darłowo

2022-10-24 do 2022-11-01

Rekuperatory

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Dretyń

2022-09-13 do 2022-09-21

Potrzebne zamontowanie rekuperacji, wentylacji, 240m², Wicko

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji, wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia ...

 • Wicko

2022-09-16 do 2022-09-24

Dobre Systemy Wentylacyjne

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: nie Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Wicko

2023-01-02 do 2023-01-10

Porządne Rekuperatory

Klient, który szuka porządnych rekuperatorów napisał - Wykonanie rekuperacji, 51-100m². Powinien on koniecznie zapoznać się z Twoją ofertą jako dostawcy i zobaczyć na własne oczy Twoje atrakcyjne ceny oraz najwyższą jakość towaru. Zachęcamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

 • Łeba

2022-08-13 do 2022-08-21

Solidna Wentylacja

Próbujesz znaleźć zlecenia jako warty uwagi profesjonalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Zleceniodawcy. Przyczyń się do realizacji jego celów. Jeśli chcesz otrzymać Klienta skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

 • Bytów

2022-10-10 do 2022-10-18

Dobre Systemy Wentylacyjne

Pokaż Klientowi, że lepszej oferty systemów wentylacyjnych prędko nie znajdzie na terenie Pomorskiego, więc jeżeli poszukuje dobrych systemów wentylacyjnych to bezzwłocznie powinien wybrać Twoją Firmę. Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie pożałujesz.

 • Czarnówko

2022-09-12 do 2022-09-20

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji

Najczęstsze pytania o wentylacji i rekuperacji

Co to takiego rekuperacja?

Rekuperacja to system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Instalacja rekuperacji świetnie się sprawdzi w mieszkaniach alergików i osób uczulonych na kurz i roztocza, ale nie tylko…

Jak działa rekuperacja:

 • Zmniejsza straty ciepła wywołane przez wentylację (wbudowane wymienniki ciepła odbierają wyższą temperaturę ze zużytego powietrza i podgrzewają nią powietrze nawiewane z zewnątrz).
 • Filtruje powietrze, dzięki czemu do mieszkania nie dostaje się smog.
 • Bogatsza wersja rekuperacji – z jonizatorami – ochrania mieszkańców nieruchomości przed wnikaniem zanieczyszczeń do ich organizmów.

Po co robi się rekuperację?

Po co robi się rekuperację? Przede wszystkim wykonuje się ją zamiast wentylacji grawitacyjnej. Obecnie stanowi ona niezbędny element każdego domu energooszczędnego czy pasywnego.

Jakie są zalety montażu rekuperatora:

 • dostęp do czystego powietrza, pozbawionego smogu i alergenów;
 • obniżenie zapotrzebowania energetycznego domu na energię pierwotną (EP), aż do 95 kWh/(m2*rok);
 • oszczędności wynikające z rezygnacji z budowy kominów do wentylacji grawitacyjnej, kratek/wentylatorków w łazience, a nawet nawiewników/rozszczelnień w oknach (można też postawić na stałe szklenia).

Czy rekuperacja jest zdrowa?

Wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna z rekuperacją jest korzystnym rozwiązaniem nie tylko dla Twojego portfela, ale także dla zdrowia.

Rekuperator odpowiada za usuwanie zużytego, nieświeżego i niezdrowego powietrza z zewnątrz, dając w zamian świeże, czyste powietrze. Poza tym wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła chroni też przed zanieczyszczeniami generowanymi w środku domu. Taki system wentylacyjny doceniają zwłaszcza astmatycy i alergicy.

Rekuperacja ma pozytywny wpływ na:

 • sen,
 • samopoczucie,
 • koncentrację,
 • dotlenienie organizmu,
 • komfort cieplny (stabilna temperatura),
 • brak problemów z wilgotnością.

Ile kosztuje montaż rekuperacji?

Ile kosztuje montaż rekuperacji? Poznaj składowe ceny kompleksowego wykonania rekuperacji:

 • projekt rekuperacji 200 - 600 zł;
 • montaż rekuperacji 16 000 - 34 000 zł;
 • zakup rekuperatora 8000 - 24 000 zł;
 • zakup elementów systemu wentylacyjnego;
 • koszty eksploatacyjne (koszt zużycia energii elektrycznej 200 - 350 zł);
 • wymiana filtrów co około 3 miesiące (150 - 250 zł w skali roku);
 • coroczny serwis rekuperacji 200 - 450 zł.

Ostateczny koszt wykonania rekuperacji zależy od:

 • powierzchni budynku;
 • układu i liczby pomieszczeń;
 • długości instalacji;
 • rodzaju i parametrów technicznych rekuperatora (w tym mocy centrali wentylacyjnej);
 • standardu instalacji (czy zastosowano jakieś ekstra dodatki).

Koszty kompleksowego montażu rekuperacji są dość wysokie, jednak możesz je obniżyć, korzystając z programu "Czyste Powietrze" oraz wprowadzając pewne zmiany już na etapie projektu.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji