Wentylacja i rekuperacja w Pyrzycach

Porównaj oferty od Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 396 963 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 538 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Sprawnie działająca wentylacja to jeden z kluczowych elementów wpływających na komfort przebywania w pomieszczeniu. Zanim jednak zdecydujesz się na jej instalację, warto wcześniej zorientować się w temacie, sprawdzić jakie rodzaje wentylacji masz do dyspozycji i ile kosztuje montaż wentylacji. Jeśli brakuje Ci specjalistycznej wiedzy, najlepiej skontaktować się z firmą, która specjalizuje się w tej dziedzinie. Taką frimę na pewno znajdziesz w naszym rankingu specjalistów od wentylacji i rekuperacji. Jej pracownicy z pewnością rozwieją wszystkie Twoje wątpliwości i pomogą wybrać wentylację, która pod każdym względem będzie odpowiadała Twoim potrzebom.

Według najczęściej stosowanej klasyfikacji wyróżniamy pięć najpopularniejszych typów wentylacji:

 • wentylację naturalną (grawitacyjną),
 • wentylację mechaniczną (również z odzyskiem ciepła),
 • wentylację wyporową,
 • wentylację mieszającą,
 • wentylację hybrydową (połączenie wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej).

Nie da się ukryć, że dla większości inwestorów zastanawiających się nad wyborem optymalnego rodzaju wentylacji dla swoich potrzeb, kluczowe znaczenie ma cena urządzenia. Przede wszystkim warto uświadomić sobie, że gdy w grę wchodzi montaż wentylacji cennik jest uzależniony od wielu różnych czynników, o których często nawet nie myślimy. Dobór wentylacji powinien być poprzedzony gruntowną analizą. Istotne jest na przykład umiejscowienie instalacji - montaż wentylacji w suficie podwieszanym będzie z pewnością bardziej kosztowny niż zamontowanie jednostki bezpośrednio na ścianie. Jeśli konieczny będzie montaż rury spiro do wentylacji, to również może generować dodatkowe koszty. Dobrze jest zatem poprosić firmę, z którą będziemy współpracować o przygotowanie wstępnego kosztorysu, aby nie zaskoczyły nas koszty.

Mimo kosztów związanych z profesjonalną instalacją wentylacji samodzielny montaż wentylacji mechanicznej nie zawsze okazuje się lepszym rozwiązaniem. Jeśli brakuje nam specjalistycznej wiedzy w tym zakresie, może się okazać, że nieświadomie popełnimy błędy, które będą rzutowały na efektywność pracy wentylacji, a tym samym na jakość powietrza w pomieszczeniu. W tym przypadku mimo wszystko warto powierzyć montaż systemów wentylacji pomieszczeń. Wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak istotny jest prawidłowy montaż instalacji grzewczej. Przykładamy dużą wagę również do tego, by montaż instalacji wodno-kanalizacyjnej był wykonany starannie. Nie zawsze jednak uświadamiamy sobie, że sprawnie działająca wentylacja jest równie istotna jak pozostałe typy instalacji.

Ranking najlepszych monterów wentylacji w Pyrzycach

Wentylacja i rekuperacja Pyrzyce

Firma Leoni

1 opinia

Firma Leoni zajmuje się usługami z zakresu serwisu wentylacji. Wyróżnia się solidnymi opiniami Klientów. Ci monterzy wentylacji nie mają sobie równych. Już teraz określ czego potrzebujesz i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Klimax Elektromechanika i Chłodnictwo - Fantastyczny Montaż Wentylacji Pyrzyce

Klimax Elektromechanika i Chłodnictwo

Rekuperacja nie ma dla Klimax Elektromechanika i Chłodnictwo żadnych tajemnic. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu są gotowi pomóc każdemu Klientowi w zakresie montażu wentylacji. W przypadku gdy chciałbyś mieć stały dopływ świeżego powietrza koniecznie weź pod uwagę korzyści płynące z rekuperacji. Ta firma od wentylacji i rekuperacji bez trudu opowie o wszystkim na temat wymiany powietrza, w tym o zasadzie działania rekuperacji, rekuperacji z odzyskiem ciepła i wentylacji grawitacyjnej.

CONEX-PRO S.C. - Perfekcyjna Instalacja Wentylacji Pyrzyce

CONEX-PRO S.C.

Jeżeli szukasz perfekcyjnej instalacji wentylacji i zależy Ci na atrakcyjnych warunkach to wykorzystaj kompetencje CONEX-PRO S.C.. Przedstawią Ci dobrą ofertę - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

Usługi Ogólnobudowlane Bożena Wąs - Najlepszy Serwis Wentylacji Pyrzyce

Usługi Ogólnobudowlane Bożena Wąs

Szukasz montera wentylacji do realizacji usług z zakresu serwisu wentylacji? Właśnie go znalazłeś, Usługi Ogólnobudowlane Bożena Wąs jest firmą, której szukasz. Zarezerwuj termin już teraz!

BUD-ROM - Solidna Rekuperacja Pyrzyce

Solidna Rekuperacja Pyrzyce

Firma BUD-ROM to eksperci od rekuperacji, obsługujący Klientów z Pyrzyc i przyległych powiatów. W przypadku gdy chciałbyś posiadać stały dopływ świeżego powietrza koniecznie rozważ dom z rekuperacją. Ten specjalista bez problemu opowie np. jak działa rekuperacja, o wentylacji grawitacyjnej i rekuperacji z odzyskiem ciepła.

Elwat - Perfekcyjna Rekuperacja Pyrzyce

Perfekcyjna Rekuperacja

Wybitni pracownicy firmy Elwat spełnią Państwa wymagania w temacie rekuperacji. Jeśli chciałbyś mieć czyste powietrze zainteresuj się domem z rekuperacją. Ten fachowiec z łatwością opowie np. o wszystkim na temat wymiany powietrza, w tym o zasadzie działania rekuperacji, rekuperacji z odzyskiem ciepła i wentylacji grawitacyjnej.

Usługi Ogólnobudowlane - Świetny System Rekuperacji Pyrzyce

Usługi Ogólnobudowlane

Usługi Ogólnobudowlane nie ma sobie równych w dostarczaniu świetnego systemu rekuperacji w konkurencyjnej cenie każdemu Klientowi, zapewniając liczne formy płatności. Przedstawią Ci dobrą ofertę.

Usługi ogólnobudowlane - Solidna Wentylacja Pyrzyce

Usługi ogólnobudowlane

Firma Usługi ogólnobudowlane to eksperci od wentylacji i serwisu wentylacji, obsługujący Klientów z Pyrzyc i pobliskich powiatów. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Wit - Dobre Rekuperatory Pyrzyce

Dobre Rekuperatory Pyrzyce

Kiedy poszukujesz najlepszej oferty rekuperatorów w miejscowości Pyrzyce, zatrudnij profesjonalistów w branży. Wit wykorzysta swoją doświadczoną kadrę i przedstawi Ci zacną propozycję. Żeby poznać ofertę skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

Usługi ogolnobudowlane - Rewelacyjny Serwis Wentylacji w Pyrzycach

Rewelacyjny Serwis Wentylacji w Pyrzycach

Zaoszczędź pieniądze i powierz twoje zadanie tym zawodowcom w kwestii serwisu wentylacji. Już nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

Najnowsze z 27 zleceń na montaż wentylacji, rekuperacji w Pyrzycach

Dam zlecenie na wykonanie rekuperacji, 151-200m², Lipiany

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Lipiany

2022-11-04 do 2022-11-12

Bezkonkurencyjne Systemy Wentylacyjne Pyrzyce

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Czarnowo

2022-10-05 do 2022-10-13

Szukam firmy do wentylacji, rekuperacji, 3m², Pyrzyce

Rodzaj usługi: Klimatyzacja Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pomieszczeń:...

 • Pyrzyce

2022-08-23 do 2022-08-31

Opłacalne Rekuperatory Pyrzyce

Zlecający, który szuka rekuperatorów pisze - Zapotrzebowanie na montaż rekuperacji, 51-100m². Powinien on dostać ofertę od Ciebie jako dostawcy i poznać Twoje dobre ceny oraz najwyższą jakość towaru. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

 • Swobnica

2022-11-03 do 2022-11-11

Rewelacyjne Systemy Wentylacyjne

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Banie

2022-10-03 do 2022-10-11

Pierwszorzędna Wentylacja Pyrzyce

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Swobnica

2022-08-09 do 2022-08-17

Systemy Wentylacyjne

Rodzaj usługi: Montaż nasady kominowej dla pieca gazowego Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzch...

 • Dyszno

2023-01-04 do 2023-01-04

Dam zlecenie na wykonanie rekuperacji, 101-150m², Myślibórz

Jako specjalista działający na terenie powiatu i świadczący szerokie spektrum usług z zakresu perfekcyjnej wentylacji zapoznaj się z potrzebami Klienta, który zgłosił zapytanie o treści "Dam zlecenie na wykonanie rekuperacji, 101-150m²". Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaproponować.

 • Myślibórz

2022-09-18 do 2022-09-26

Systemy Wentylacyjne

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowany...

 • Myślibórz

2022-08-28 do 2022-09-05

Zlecę wykonanie rekuperacji, 101-150m², Barlinek

Doskonała rekuperacja to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zlecenie jako najlepszy specjalista w branży. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaproponować.

 • Barlinek

2022-12-14 do 2022-12-22

Znakomite Systemy Wentylacyjne

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Barlinek

2022-09-08 do 2022-09-16

Potrzebne zamontowanie rekuperacji, 101-150m², Barlinek

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Barlinek

2022-11-25 do 2022-12-03

Profesjonalna Wentylacja

Wentylacja nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic? Opierając się na ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Przeanalizuj szczegóły zlecenia, które brzmi "Potrzebne zamontowanie rekuperacji, 201-300m²". Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

 • Barlinek

2023-01-18 do 2023-01-26

Odpowiednie Systemy Wentylacyjne

Wybranie systemów wentylacyjnych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec udziel rad i dobierz dostosowane do wymagań rozwiązanie dla Klienta, który pisze - Poszukiwana ekipa do wykonania rekuperacji, 151-200m². Określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Stargard

2022-10-30 do 2022-11-06

Poszukiwanie ekipy do wentylacji, rekuperacji, 51-100m², Stargard

Jeśli Rekuperacja nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic to ten Klient jest dla Ciebie. Polegając na swoim wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Jeśli chcesz uzyskać dokładne informacje skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

 • Stargard

2022-10-25 do 2022-11-02

Zamontowanie rekuperacji, 101-150m², Stargard

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowany...

 • Stargard

2022-11-05 do 2022-11-13

Zlecenie na prace związane z wentylacją, rekuperacją, 101-150m², Stargard

Jako pracownik branży, najlepszy w każdym calu wykaż, że jesteś zawsze gotowy służyć pomocą każdemu zainteresowanemu szukającemu profesjonalisty od wentylacji. Klient, który zleca napisał - Zlecenie na prace związane z wentylacją, rekuperacją, 101-150m². Skontaktuj się i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Stargard

2022-11-15 do 2022-11-23

Potrzebne zamontowanie rekuperacji, 201-300m², Stargard

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: nie Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Stargard

2023-01-04 do 2023-01-12

Opłacalne Systemy Wentylacyjne

Powiedz Klientowi, że równie dobrej oferty systemów wentylacyjnych nie znajdzie na terenie Stargardu, więc jeżeli poszukuje opłacalnych systemów wentylacyjnych to bez zbędnej zwłoki powinien wybrać Twoją Firmę. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

 • Stargard

2023-01-22 do 2023-01-22

Świetne Rekuperatory

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji, wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: nie Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia ...

 • Stargard

2022-08-29 do 2022-09-06

Potrzebne zamontowanie wentylacji, do 50m², Stargard

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: nie Rodzaj klimatyzowanego obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pomieszczeń...

 • Stargard

2022-08-30 do 2022-09-07

Profesjonalna Wentylacja

Wentylacja nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic? Bazując na solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Poznaj szczegóły zgłoszenia, które brzmi "Szukam firmy do wykonania rekuperacji, 151-200m²". Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim i przedstaw ofertę.

 • Stargard

2022-10-18 do 2022-10-26

Rekuperacja Pyrzyce

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Stargard

2022-12-19 do 2022-12-27

Tanie Rekuperatory

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pomieszcze...

 • Stargard

2022-10-16 do 2022-10-24

Zapotrzebowanie na wentylację, rekuperację, 110m², Stargard

Ten Zleceniodawca, który wciąż nie znalazł systemów wentylacyjnych, chociaż szuka od niezliczonych dni, wysłał nam zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na wentylację, rekuperację, 110m². To właśnie Twoja oferta może być wybawieniem z problemu Zlecającego. Nie zwlekaj i poproś o szczegóły - na pewno będziesz zadowolony!

 • Stargard

2022-10-07 do 2022-10-15

Potrzebne zamontowanie rekuperacji, 101-150m², Stargard

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Stargard

2022-11-05 do 2022-11-13

Zapotrzebowanie na wentylację, rekuperację, do 50m², Stargard

Rodzaj usługi: cyrkulacja powietrza Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub ...

 • Stargard

2023-01-13 do 2023-01-21

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji

Najczęstsze pytania o wentylacji i rekuperacji

Co to takiego rekuperacja?

Rekuperacja to system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Instalacja rekuperacji świetnie się sprawdzi w mieszkaniach alergików i osób uczulonych na kurz i roztocza, ale nie tylko…

Jak działa rekuperacja:

 • Zmniejsza straty ciepła wywołane przez wentylację (wbudowane wymienniki ciepła odbierają wyższą temperaturę ze zużytego powietrza i podgrzewają nią powietrze nawiewane z zewnątrz).
 • Filtruje powietrze, dzięki czemu do mieszkania nie dostaje się smog.
 • Bogatsza wersja rekuperacji – z jonizatorami – ochrania mieszkańców nieruchomości przed wnikaniem zanieczyszczeń do ich organizmów.

Po co robi się rekuperację?

Po co robi się rekuperację? Przede wszystkim wykonuje się ją zamiast wentylacji grawitacyjnej. Obecnie stanowi ona niezbędny element każdego domu energooszczędnego czy pasywnego.

Jakie są zalety montażu rekuperatora:

 • dostęp do czystego powietrza, pozbawionego smogu i alergenów;
 • obniżenie zapotrzebowania energetycznego domu na energię pierwotną (EP), aż do 95 kWh/(m2*rok);
 • oszczędności wynikające z rezygnacji z budowy kominów do wentylacji grawitacyjnej, kratek/wentylatorków w łazience, a nawet nawiewników/rozszczelnień w oknach (można też postawić na stałe szklenia).

Czy rekuperacja jest zdrowa?

Wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna z rekuperacją jest korzystnym rozwiązaniem nie tylko dla Twojego portfela, ale także dla zdrowia.

Rekuperator odpowiada za usuwanie zużytego, nieświeżego i niezdrowego powietrza z zewnątrz, dając w zamian świeże, czyste powietrze. Poza tym wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła chroni też przed zanieczyszczeniami generowanymi w środku domu. Taki system wentylacyjny doceniają zwłaszcza astmatycy i alergicy.

Rekuperacja ma pozytywny wpływ na:

 • sen,
 • samopoczucie,
 • koncentrację,
 • dotlenienie organizmu,
 • komfort cieplny (stabilna temperatura),
 • brak problemów z wilgotnością.

Ile kosztuje montaż rekuperacji?

Ile kosztuje montaż rekuperacji? Poznaj składowe ceny kompleksowego wykonania rekuperacji:

 • projekt rekuperacji 200 - 600 zł;
 • montaż rekuperacji 16 000 - 34 000 zł;
 • zakup rekuperatora 8000 - 24 000 zł;
 • zakup elementów systemu wentylacyjnego;
 • koszty eksploatacyjne (koszt zużycia energii elektrycznej 200 - 350 zł);
 • wymiana filtrów co około 3 miesiące (150 - 250 zł w skali roku);
 • coroczny serwis rekuperacji 200 - 450 zł.

Ostateczny koszt wykonania rekuperacji zależy od:

 • powierzchni budynku;
 • układu i liczby pomieszczeń;
 • długości instalacji;
 • rodzaju i parametrów technicznych rekuperatora (w tym mocy centrali wentylacyjnej);
 • standardu instalacji (czy zastosowano jakieś ekstra dodatki).

Koszty kompleksowego montażu rekuperacji są dość wysokie, jednak możesz je obniżyć, korzystając z programu "Czyste Powietrze" oraz wprowadzając pewne zmiany już na etapie projektu.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji