Wentylacja i rekuperacja w Pruszczu Gdańskim

Porównaj oferty od Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 408 213 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Sprawnie działająca wentylacja to jeden z kluczowych elementów wpływających na komfort przebywania w pomieszczeniu. Zanim jednak zdecydujesz się na jej instalację, warto wcześniej zorientować się w temacie, sprawdzić jakie rodzaje wentylacji masz do dyspozycji i ile kosztuje montaż wentylacji. Jeśli brakuje Ci specjalistycznej wiedzy, najlepiej skontaktować się z firmą, która specjalizuje się w tej dziedzinie. Taką frimę na pewno znajdziesz w naszym rankingu specjalistów od wentylacji i rekuperacji. Jej pracownicy z pewnością rozwieją wszystkie Twoje wątpliwości i pomogą wybrać wentylację, która pod każdym względem będzie odpowiadała Twoim potrzebom.

Według najczęściej stosowanej klasyfikacji wyróżniamy pięć najpopularniejszych typów wentylacji:

 • wentylację naturalną (grawitacyjną),
 • wentylację mechaniczną (również z odzyskiem ciepła),
 • wentylację wyporową,
 • wentylację mieszającą,
 • wentylację hybrydową (połączenie wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej).

Nie da się ukryć, że dla większości inwestorów zastanawiających się nad wyborem optymalnego rodzaju wentylacji dla swoich potrzeb, kluczowe znaczenie ma cena urządzenia. Przede wszystkim warto uświadomić sobie, że gdy w grę wchodzi montaż wentylacji cennik jest uzależniony od wielu różnych czynników, o których często nawet nie myślimy. Dobór wentylacji powinien być poprzedzony gruntowną analizą. Istotne jest na przykład umiejscowienie instalacji - montaż wentylacji w suficie podwieszanym będzie z pewnością bardziej kosztowny niż zamontowanie jednostki bezpośrednio na ścianie. Jeśli konieczny będzie montaż rury spiro do wentylacji, to również może generować dodatkowe koszty. Dobrze jest zatem poprosić firmę, z którą będziemy współpracować o przygotowanie wstępnego kosztorysu, aby nie zaskoczyły nas koszty.

Mimo kosztów związanych z profesjonalną instalacją wentylacji samodzielny montaż wentylacji mechanicznej nie zawsze okazuje się lepszym rozwiązaniem. Jeśli brakuje nam specjalistycznej wiedzy w tym zakresie, może się okazać, że nieświadomie popełnimy błędy, które będą rzutowały na efektywność pracy wentylacji, a tym samym na jakość powietrza w pomieszczeniu. W tym przypadku mimo wszystko warto powierzyć montaż systemów wentylacji pomieszczeń. Wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak istotny jest prawidłowy montaż instalacji grzewczej. Przykładamy dużą wagę również do tego, by montaż instalacji wodno-kanalizacyjnej był wykonany starannie. Nie zawsze jednak uświadamiamy sobie, że sprawnie działająca wentylacja jest równie istotna jak pozostałe typy instalacji.

Ranking najlepszych monterów wentylacji w Pruszczu Gdańskim

Wentylacja i rekuperacja Pruszcz Gdański

Rekuwent Witold Kochanowski

23 opinie

Nawiąż kontakt z Rekuwent Witold Kochanowski jeśli szukasz wysokiej klasy monterów wentylacji działających w miejscowości Pruszcz Gdański i w okolicy. Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj wstępną wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

IHR - SYSTEMS - Najlepszy Serwis Wentylacji Pruszcz Gdański

IHR - SYSTEMS

26 opinii

Uniknij problemów i powierz prace tym fachowcom od serwisu wentylacji z miejscowości Pruszcz Gdański. Przedzwoń natychmiast po więcej szczegółów.

Problast - Świetna Wentylacja Domu Pruszcz Gdański

Świetna Wentylacja Domu Pruszcz Gdański

21 opinii

Uwierz specjalistom w dziedzinie wentylacji domu i zatrudnij Problast. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli najbardziej wymagających. Jeżeli chciałbyś mieć stały dopływ świeżego powietrza pomyśl o domu z rekuperacją. Ten specjalista z łatwością opowie o rekuperacji z odzyskiem ciepła oraz o wentylacji grawitacyjnej.

Mr Energo Domy Bez Kominów Mateusz Lipiński - Wysokiej Klasy Rekuperatory Pruszcz Gdański

Wysokiej Klasy Rekuperatory

18 opinii

Ten, kto planuje zakup wysokiej klasy rekuperatorów winien już dziś zgłosić się do Mr Energo Domy Bez Kominów Mateusz Lipiński i zobaczyć na własne oczy ich świetne ceny oraz najwyższą jakość towaru. Aby poznać szczegółową wycenę skontaktuj się - to Ci się opłaci.

FOXWENT - Perfekcyjny Montaż Wentylacji Pruszcz Gdański

Perfekcyjny Montaż Wentylacji Pruszcz Gdański

18 opinii

Powierz usługę perfekcyjnego montażu wentylacji specjalistom z firmy FOXWENT. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Pruszcza Gdańskiego i okolicznych powiatów. Tylko chwila dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej oferty - zobacz!

Higrosystem Ireneusz Migowski - Z Górnej Półki Wentylacja Mechaniczna w Pruszczu Gdańskim

Z Górnej Półki Wentylacja Mechaniczna w Pruszczu Gdańskim

14 opinii

Kupno z górnej półki wentylacji mechanicznej jest niełatwe, ale Higrosystem Ireneusz Migowski na pewno pomoże Tobie w znalezieniu najlepszego towaru. Zarezerwuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

NDM MASTERS Dariusz Chrzanowski - Profesjonalny Serwis Wentylacji Pruszcz Gdański

NDM MASTERS Dariusz Chrzanowski

6 opinii

Nadal szukasz profesjonalistów od wentylacji domu? Skorzystaj z kwalifikacji NDM MASTERS Dariusz Chrzanowski. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Przedzwoń jeszcze dzisiaj - naprawdę warto.

ELEKTRON - Profesjonalna Rekuperacja Pruszcz Gdański

ELEKTRON

5 opinii

Rekuperacja nie ma dla ELEKTRON żadnych tajemnic. Dzięki solidnemu doświadczeniu są gotowi pomóc każdemu Klientowi w zakresie instalacji wentylacji. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów.

ARTKOM - Dobry System Rekuperacji Pruszcz Gdański

ARTKOM

5 opinii

Znalezienie dobrego systemu rekuperacji może być bardziej skomplikowane niż się oczekiwało, ale ARTKOM na pewno pomoże Tobie w znalezieniu najlepszego towaru. Jeżeli chciałbyś mieć czyste powietrze koniecznie rozważ dom z rekuperacją. Ta firma od wentylacji i rekuperacji bez problemu opowie o wentylacji grawitacyjnej oraz rekuperacji z odzyskiem ciepła i innych kwestiach dotyczących wymiany powietrza.

SpecOze Aron Paracki - Profesjonalna Instalacja Wentylacji Pruszcz Gdański

SpecOze Aron Paracki

1 opinia

Planujesz wybrać rzetelnego specjalistę do realizacji swoich planów? SpecOze Aron Paracki będzie najszybszą drogą. Nie zwlekaj - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

Najnowsze z 26 zleceń na montaż wentylacji, rekuperacji w Pruszczu Gdańskim

Perfekcyjna Rekuperacja Pruszcz Gdański

Zleceniodawca szuka doskonałej współpracy, pisząc - Poszukiwanie ekipy do wentylacji, rekuperacji, 190m². To zlecenie perfekcyjnie pasuje do profesjonalisty takiego, jak Ty. Zaledwie chwila dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zlecenia - zadzwoń!

 • Lublewo gdańskie

2022-12-07 do 2022-12-15

Solidna Wentylacja Pruszcz Gdański

Rodzaj usługi: kanalizacja Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: budynek przemysłowy Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem do 2 lat Powierzchnia wentylowanych pomieszczeń: 201...

 • Miszewko

2022-11-21 do 2022-11-29

Świetne Rekuperatory Pruszcz Gdański

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji, wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia ...

 • Kolbudy

2022-11-06 do 2022-11-14

Perfekcyjna Wentylacja

Rodzaj usługi: Przegląd wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letni...

 • Straszyn

2022-10-31 do 2022-11-08

Perfekcyjna Rekuperacja

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: obiekt biurowy Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pomiesz...

 • Pszczółki

2022-10-19 do 2022-10-27

Doskonała Wentylacja

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pom...

 • Straszyn

2022-10-10 do 2022-10-18

Solidna Wentylacja

Solidna wentylacja to Twoja specjalność? Wykonaj zlecenie jako prawdziwy ekspert w tej dziedzinie. Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Pruszcz Gdański

2022-10-09 do 2022-10-17

Zamontowanie rekuperacji, 151-200m², Pruszcz Gdański

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pom...

 • Pruszcz Gdański

2022-10-04 do 2022-10-12

Poszukiwanie ekipy do wentylacji, rekuperacji, 51-100m², Pruszcz Gdański

Dla Zleceniodawcy, który pisze - Poszukiwanie ekipy do wentylacji, rekuperacji, 51-100m², wybranie opłacalnych systemów wentylacyjnych może być trudne, jednak Ty będziesz na 100% w stanie mu pomóc w znalezieniu właściwego rozwiązania. Dlatego, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Pruszcz Gdański

2022-09-27 do 2022-10-05

Perfekcyjna Rekuperacja

Jako osoba z branży, najlepszy w swoim fachu wykaż się gotowością by służyć pomocą każdemu zainteresowanemu poszukującemu profesjonalisty od perfekcyjnej rekuperacji. Klient, który zleca pisze - Poszukiwanie ekipy do wentylacji, rekuperacji, 51-100m², Rotmanka. Zaproponuj termin od razu!

 • Rotmanka, pow. gdański

2022-09-22 do 2022-09-30

Zamontowanie rekuperacji, 201-300m², Bielkówko

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Bielkówko

2022-09-20 do 2022-09-28

Zlecę wykonanie rekuperacji, 125m², Pomlewo

Rekuperacja to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zapytanie jako jeden z najlepszych w tym fachu. Zapraszamy do kontaktu - nie pożałujesz.

 • Pomlewo

2022-09-19 do 2022-09-27

Opłacalne Systemy Wentylacyjne Pruszcz Gdański

Powiedz Zlecającemu, że lepszej oferty systemów wentylacyjnych nie znajdzie na terenie Pruszcza Gdańskiego, więc jeśli poszukuje opłacalnych systemów wentylacyjnych to bez wahania powinien poznać Twoją Firmę. Aby otrzymać dopasowanego Klienta skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

 • Pruszcz Gdański

2022-09-17 do 2022-09-25

Rekuperatory

Klient szuka rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Szukam firmy do wykonania wentylacji, do 50m². To zapytanie o ofertę jest stworzone dla eksperta takiego, jak Ty. Umów się na rozmowę od razu.

 • Pruszcz Gdański

2022-09-07 do 2022-09-15

Szukam firmy do wykonania rekuperacji, 220m², Czapielsk

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Czapielsk

2022-08-24 do 2022-08-25

Zlecę wykonanie rekuperacji, 201-300m², Pruszcz Gdański

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-let...

 • Pruszcz Gdański

2022-08-23 do 2022-08-31

Solidna Wentylacja

Próbujesz znaleźć Zleceniodawcę jako warty uwagi partner biznesowy? Twoja firma to najlepszy kandydat dla autora zapytania. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Dodatkowe informacje prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

 • Żukczyn

2022-08-21 do 2022-08-29

Poszukiwanie ekipy do wentylacji, rekuperacji, 101-150m², Lublewo Gdańskie

Oferując usługi z zakresu wentylacji od kilku lat, szczególnie na obszarze Pomorskiego, ale także pobliskich powiatów możesz wysłać ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Szczegółową wycenę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Lublewo gdańskie

2022-08-18 do 2022-08-26

Perfekcyjna Wentylacja

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letn...

 • Rokitnica

2022-08-12 do 2022-08-20

Solidna Wentylacja

Jako wysoko wykwalifikowani specjaliści jesteście w stanie spełnić wymagania z zakresu wentylacji. Ogłoszenie ma treść "Zlecę wykonanie rekuperacji, 101-150m²". Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

 • Kolbudy

2022-08-09 do 2022-08-17

Zlecę wykonanie wentylacji, 101-150m², Łęgowo

Zlecający nierzadko nie mogą odnaleźć się w nadmiarze ofert na rekuperatory. Jako fachowiec, pomóż znaleźć najlepsze wyjście Zlecającemu zgłoszenie o treści - Zlecę wykonanie wentylacji, 101-150m². Dlatego, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Łęgowo

2022-07-25 do 2022-08-02

Pierwszorzędna Wentylacja

Jako wysoko wykwalifikowani specjaliści dacie radę spełnić oczekiwania odnośnie wentylacji. Ogłoszenie brzmi "Wykonanie rekuperacji, 101-150m²". Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę i przedstaw ofertę.

 • Pruszcz Gdański

2022-07-22 do 2022-07-22

Szukam firmy do wentylacji, rekuperacji, 250m², Kowale

Rodzaj usługi: KLIMATYZACJA, wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: obiekt biurowy Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanyc...

 • Kowale

2022-09-06 do 2022-09-14

Z Górnej Półki Rekuperatory

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: nie Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pom...

 • Demlin

2022-10-08 do 2022-10-16

Dobór i zamontowanie systemu nawilżania nawiewanego powietrza, 1200m2, Warszawa

Zakres zlecenia: dobór i zamontowanie systemu nawilżania nawiewanego powietrza do dużego domu o standardzie energooszczędnym wyposażonego w centrale wentylacyjną Gold Swegon RX 05 Powierzchnia domu: 1200m2 Termin skorzystani...

 • Gdańsk

2022-11-29 do 2022-12-07

Szukam firmy do wykonania rekuperacji, 151-200m², Gdańsk

Wybór tego Klienta da Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który pisze - "Szukam firmy do wykonania rekuperacji, 151-200m²", nie pożałuje współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Dzięki temu, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Gdańsk

2022-08-02 do 2022-08-10

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji

Najczęstsze pytania o wentylacji i rekuperacji

Co to takiego rekuperacja?

Rekuperacja to system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Instalacja rekuperacji świetnie się sprawdzi w mieszkaniach alergików i osób uczulonych na kurz i roztocza, ale nie tylko…

Jak działa rekuperacja:

 • Zmniejsza straty ciepła wywołane przez wentylację (wbudowane wymienniki ciepła odbierają wyższą temperaturę ze zużytego powietrza i podgrzewają nią powietrze nawiewane z zewnątrz).
 • Filtruje powietrze, dzięki czemu do mieszkania nie dostaje się smog.
 • Bogatsza wersja rekuperacji – z jonizatorami – ochrania mieszkańców nieruchomości przed wnikaniem zanieczyszczeń do ich organizmów.

Po co robi się rekuperację?

Po co robi się rekuperację? Przede wszystkim wykonuje się ją zamiast wentylacji grawitacyjnej. Obecnie stanowi ona niezbędny element każdego domu energooszczędnego czy pasywnego.

Jakie są zalety montażu rekuperatora:

 • dostęp do czystego powietrza, pozbawionego smogu i alergenów;
 • obniżenie zapotrzebowania energetycznego domu na energię pierwotną (EP), aż do 95 kWh/(m2*rok);
 • oszczędności wynikające z rezygnacji z budowy kominów do wentylacji grawitacyjnej, kratek/wentylatorków w łazience, a nawet nawiewników/rozszczelnień w oknach (można też postawić na stałe szklenia).

Czy rekuperacja jest zdrowa?

Wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna z rekuperacją jest korzystnym rozwiązaniem nie tylko dla Twojego portfela, ale także dla zdrowia.

Rekuperator odpowiada za usuwanie zużytego, nieświeżego i niezdrowego powietrza z zewnątrz, dając w zamian świeże, czyste powietrze. Poza tym wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła chroni też przed zanieczyszczeniami generowanymi w środku domu. Taki system wentylacyjny doceniają zwłaszcza astmatycy i alergicy.

Rekuperacja ma pozytywny wpływ na:

 • sen,
 • samopoczucie,
 • koncentrację,
 • dotlenienie organizmu,
 • komfort cieplny (stabilna temperatura),
 • brak problemów z wilgotnością.

Ile kosztuje montaż rekuperacji?

Ile kosztuje montaż rekuperacji? Poznaj składowe ceny kompleksowego wykonania rekuperacji:

 • projekt rekuperacji 200 - 600 zł;
 • montaż rekuperacji 16 000 - 34 000 zł;
 • zakup rekuperatora 8000 - 24 000 zł;
 • zakup elementów systemu wentylacyjnego;
 • koszty eksploatacyjne (koszt zużycia energii elektrycznej 200 - 350 zł);
 • wymiana filtrów co około 3 miesiące (150 - 250 zł w skali roku);
 • coroczny serwis rekuperacji 200 - 450 zł.

Ostateczny koszt wykonania rekuperacji zależy od:

 • powierzchni budynku;
 • układu i liczby pomieszczeń;
 • długości instalacji;
 • rodzaju i parametrów technicznych rekuperatora (w tym mocy centrali wentylacyjnej);
 • standardu instalacji (czy zastosowano jakieś ekstra dodatki).

Koszty kompleksowego montażu rekuperacji są dość wysokie, jednak możesz je obniżyć, korzystając z programu "Czyste Powietrze" oraz wprowadzając pewne zmiany już na etapie projektu.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji