Wentylacja i rekuperacja w Ostrołęce

Porównaj oferty od Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 430 157 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 218 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Sprawnie działająca wentylacja to jeden z kluczowych elementów wpływających na komfort przebywania w pomieszczeniu. Zanim jednak zdecydujesz się na jej instalację, warto wcześniej zorientować się w temacie, sprawdzić jakie rodzaje wentylacji masz do dyspozycji i ile kosztuje montaż wentylacji. Jeśli brakuje Ci specjalistycznej wiedzy, najlepiej skontaktować się z firmą, która specjalizuje się w tej dziedzinie. Taką frimę na pewno znajdziesz w naszym rankingu specjalistów od wentylacji i rekuperacji. Jej pracownicy z pewnością rozwieją wszystkie Twoje wątpliwości i pomogą wybrać wentylację, która pod każdym względem będzie odpowiadała Twoim potrzebom.

Według najczęściej stosowanej klasyfikacji wyróżniamy pięć najpopularniejszych typów wentylacji:

 • wentylację naturalną (grawitacyjną),
 • wentylację mechaniczną (również z odzyskiem ciepła),
 • wentylację wyporową,
 • wentylację mieszającą,
 • wentylację hybrydową (połączenie wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej).

Nie da się ukryć, że dla większości inwestorów zastanawiających się nad wyborem optymalnego rodzaju wentylacji dla swoich potrzeb, kluczowe znaczenie ma cena urządzenia. Przede wszystkim warto uświadomić sobie, że gdy w grę wchodzi montaż wentylacji cennik jest uzależniony od wielu różnych czynników, o których często nawet nie myślimy. Dobór wentylacji powinien być poprzedzony gruntowną analizą. Istotne jest na przykład umiejscowienie instalacji - montaż wentylacji w suficie podwieszanym będzie z pewnością bardziej kosztowny niż zamontowanie jednostki bezpośrednio na ścianie. Jeśli konieczny będzie montaż rury spiro do wentylacji, to również może generować dodatkowe koszty. Dobrze jest zatem poprosić firmę, z którą będziemy współpracować o przygotowanie wstępnego kosztorysu, aby nie zaskoczyły nas koszty.

Mimo kosztów związanych z profesjonalną instalacją wentylacji samodzielny montaż wentylacji mechanicznej nie zawsze okazuje się lepszym rozwiązaniem. Jeśli brakuje nam specjalistycznej wiedzy w tym zakresie, może się okazać, że nieświadomie popełnimy błędy, które będą rzutowały na efektywność pracy wentylacji, a tym samym na jakość powietrza w pomieszczeniu. W tym przypadku mimo wszystko warto powierzyć montaż systemów wentylacji pomieszczeń. Wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak istotny jest prawidłowy montaż instalacji grzewczej. Przykładamy dużą wagę również do tego, by montaż instalacji wodno-kanalizacyjnej był wykonany starannie. Nie zawsze jednak uświadamiamy sobie, że sprawnie działająca wentylacja jest równie istotna jak pozostałe typy instalacji.

Ranking najlepszych monterów wentylacji w Ostrołęce

Wentylacja i rekuperacja Ostrołęka

Pierwszorzędna Rekuperacja w Ostrołęce

41 opinii

Planujesz wybrać dobrego partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Klima-Med z Ostrołęki jest na to najlepszym rozwiązaniem. Tylko chwila dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej propozycji - zobacz!

Venticore Pro Sp. z o.o. - Opłacalna Wentylacja Mechaniczna Ostrołęka

Opłacalna Wentylacja Mechaniczna

31 opinii

Poszukując wentylacji mechanicznej namierzysz sprzedawców, którzy mają ofertę dla Ciebie, ale to Venticore Pro Sp. z o.o. jest najwyższej próby. Wyczerpującą ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Rekuperator.net MICHALCZYK MARCIN - Solidna Wentylacja Domu Ostrołęka

Rekuperator.net MICHALCZYK MARCIN

20 opinii

Na wypadek jeśli wciąż poszukujesz ekspertów od wentylacji domu to zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Rekuperator.net MICHALCZYK MARCIN. Ostrołęka i okolice to główny obszar ich działania. Zarezerwuj termin od razu!

Mr Energo Domy Bez Kominów Mateusz Lipiński - Perfekcyjna Rekuperacja Ostrołęka

Mr Energo Domy Bez Kominów Mateusz Lipiński

18 opinii

Zawiązana z pasji do rekuperacji firma oferuje perfekcyjna instalacja wentylacji na terenie Ostrołęki, a także okolicznych miast i powiatów. Jeżeli chcesz mieć stały dopływ świeżego powietrza koniecznie zainteresuj się domem z rekuperacją. Ta firma od wentylacji i rekuperacji bez trudu opowie jak działa rekuperacja, o wentylacji grawitacyjnej i rekuperacji z odzyskiem ciepła.

GP Vent Artur Grądek - Dobre Rekuperatory Ostrołęka

GP Vent Artur Grądek

12 opinii

Ten, kto potrzebuje dobrych rekuperatorów winien już teraz zgłosić się do tego dostawcy i poznać ich atrakcyjne ceny oraz korzystne warunki dostawy. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby poznać wycenę.

GT.instal - Grupa Tomczak - Znakomita Wentylacja Domu Ostrołęka

Znakomita Wentylacja Domu Ostrołęka

1 opinia

Nadal poszukujesz specjalisty od wentylacji domu? Trafiłeś w dobre miejsce - GT.instal - Grupa Tomczak jest do Twoich usług. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Przedzwoń i otrzymaj niewiążącą propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

PUP ELEKTROWENT - Fenomenalni Monterzy Wentylacji Ostrołęka

PUP ELEKTROWENT

2 opinie

Montaż wentylacji to życiowa pasja ekipy z firmy PUP ELEKTROWENT - są niekwestionowanym liderem w fachu montera wentylacji. Nie trać czasu i skontaktuj się od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

TOMCZAK - IZOLACJE - Perfekcyjny Serwis Wentylacji Ostrołęka

Perfekcyjny Serwis Wentylacji Ostrołęka

26 opinii

Jeśli interesuje Cię perfekcyjny serwis wentylacji w rejonie Ostrołęki i wymagasz wysokiej jakości w korzystnej cenie to zaufaj doświadczeniu TOMCZAK - IZOLACJE. Określ czego potrzebujesz i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

BERKER DOMINIS Sp. z o.o. - Cenione Rekuperatory Ostrołęka

BERKER DOMINIS Sp. z o.o.

1 opinia

Kupno cenionych rekuperatorów jest niełatwe, ale BERKER DOMINIS Sp. z o.o. na sto procent pomoże Ci w znalezieniu odpowiedniego towaru. Zdecyduj się od razu - przedzwoń i otrzymaj wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

Hydro-complex Marcin Krzemiński - Najwyższej Klasy System Rekuperacji Ostrołęka

Najwyższej Klasy System Rekuperacji

1 opinia

Jeżeli szukasz najlepszej oferty systemu rekuperacji w miejscowości Ostrołęka, skorzystaj z pomocy ekspertów w branży. Hydro-complex Marcin Krzemiński wykorzysta swoje doświadczenie i złoży Ci świetną propozycję. Nie czekaj i poproś o wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Najnowsze z 30 zleceń na montaż wentylacji, rekuperacji w Ostrołęce

Poszukiwanie ekipy do wentylacji, rekuperacji, 101-150m², Ostrołęka

Rodzaj usługi: Serwis Usługa obejmuje zakup urządzenia: nie Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem do 2 lat Powierzchnia wentylowanych pomieszczeń: 101-150m² Informa...

 • Ostrołęka

2023-01-12 do 2023-01-20

Profesjonalna Wentylacja Ostrołęka

Jako specjalista działający w rejonie województwa i świadczący szerokie spektrum usług z zakresu profesjonalnej wentylacji zapoznaj się z potrzebami Klienta, który pisze zapytanie o treści "Szukam firmy do wykonania rekuperacji, 51-100m²". Zaprezentuj ofertę temu Klientowi - skontaktuj się jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Ostrołęka

2023-01-07 do 2023-01-15

Zlecenie na prace związane z wentylacją, rekuperacją, 151-200m², Ostrołęka

Rodzaj usługi: Serwis rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: nie Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 3 - 5-letnim Powierzchnia wentylowanych pomieszczeń: 15...

 • Ostrołęka

2023-01-01 do 2023-01-09

Bezkonkurencyjne Rekuperatory Ostrołęka

Dotarcie do bezkonkurencyjnych rekuperatorów dla Konsumentów to duże wyzwanie, dlatego nie zwlekaj - jako specjalista posłuż Klientowi radą i dobierz uszyte na miarę rozwiązanie. Skontaktuj się teraz i wyślij ofertę - nie będziesz żałować.

 • Ostrołęka

2022-12-15 do 2022-12-23

Doskonała Rekuperacja Ostrołęka

To zlecenie o treści - Potrzebne zamontowanie rekuperacji, 51-100m² jest zaadresowane do eksperta, który oferuje swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Ostrołęka i z sąsiednich miast. Ledwie krok dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zlecenia - sprawdź!

 • Ostrołęka

2022-11-29 do 2022-12-07

Poszukiwanie ekipy do wentylacji, rekuperacji, 128m², Ostrołęka

Rodzaj usługi: Cześć, dostałem inPotrzebuję wywiercić czerpnie i wyrzutnie w szczycie domu a następnie podłączyć rekuperator i skonfigurować, wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: nie Rodzaj klimatyzowanego obi...

 • Ostrołęka

2022-11-23 do 2022-12-01

Znakomite Rekuperatory

Rodzaj usługi: Podłączenie rekuperatora Usługa obejmuje zakup urządzenia: nie Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomie...

 • Ostrołęka

2022-11-19 do 2022-11-27

Dam zlecenie na wykonanie rekuperacji, 51-100m², Ostrołęka

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Ostrołęka

2022-10-31 do 2022-11-08

Potrzebne zamontowanie rekuperacji, 201-300m², Ostrołęka

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Ostrołęka

2022-09-11 do 2022-09-19

Rekuperacja

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Ostrołęka

2022-08-26 do 2022-09-03

Zamontowanie wentylacji, 201-300m², Ostrołęka

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: żłobek Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pomieszczeń: 20...

 • Ostrołęka

2022-08-08 do 2022-08-16

Zlecę wykonanie rekuperacji, wentylacji, 51-100m², Ostrołęka

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji, wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzc...

 • Ostrołęka

2022-08-06 do 2022-08-14

Poszukiwana ekipa do wykonania rekuperacji, 151-200m², Ostrołęka

Zlecenie o treści - Poszukiwana ekipa do wykonania rekuperacji, 151-200m² jest skierowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Ostrołęka i okolic. Zdecyduj się od razu - przedzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Ostrołęka

2022-07-30 do 2022-08-07

Zlecę wykonanie rekuperacji, wentylacji, do 50m², Ostrołęka

Wybranie systemów wentylacyjnych nie jest prostą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec udziel rad i dobierz spełniające oczekiwania rozwiązanie dla Klienta, który pisze - Zlecę wykonanie rekuperacji, wentylacji, do 50m². Napisz krótko co możesz zaoferować i poznaj dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Ostrołęka

2022-07-23 do 2022-07-31

Zapotrzebowanie na montaż wentylacji, 51-100m², Rzekuń

Jako znakomici pracownicy możecie spełnić oczekiwania odnośnie rekuperacji. Ogłoszenie brzmi "Zapotrzebowanie na montaż wentylacji, 51-100m²". Gorąco zachęcamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

 • Rzekuń

2022-09-09 do 2022-09-17

Rekuperacja

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: nie Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Rzekuń

2022-09-09 do 2022-09-17

Wykonanie rekuperacji, 240m², Olszewo-Borki

Oferując usługi z zakresu rekuperacji od kilkunastu lat, zwłaszcza na obszarze miejscowości Mazowieckie, ale także pobliskich miast możesz wysłać ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Dlatego, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Olszewo-Borki

2022-11-20 do 2022-11-28

Dam zlecenie na wykonanie rekuperacji, 151-200m², Ławy

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowany...

 • Ławy

2022-12-09 do 2022-12-17

Szukam firmy do wykonania rekuperacji, 151-200m², Troszyn

Jako znakomici specjaliści możecie spełnić oczekiwania w temacie rekuperacji. Ogłoszenie ma treść "Szukam firmy do wykonania rekuperacji, 151-200m²". Ledwie krok dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

 • Troszyn

2023-01-31 do 2023-02-08
dodano 4 dni temu

Zlecę wykonanie rekuperacji, 101-150m², Troszyn

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-let...

 • Troszyn

2022-11-02 do 2022-11-10

Idealne Systemy Wentylacyjne Ostrołęka

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: nie Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Kadzidło

2022-11-02 do 2022-11-10

Dam zlecenie na wykonanie rekuperacji, 51-100m², Gleba

Zleceniodawca poszukuje rewelacyjnej współpracy i pisze - Dam zlecenie na wykonanie rekuperacji, 51-100m². To zlecenie jest stworzone dla specjalisty takiego, jak Ty. Napisz krótko co możesz zaoferować i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Gleba

2023-01-05 do 2023-01-13

Dam zlecenie na wykonanie rekuperacji, 51-100m², Przyborowie

Oferując usługi z zakresu rekuperacji od kilku lat, szczególnie na obszarze Mazowieckiego, ale także pobliskich miast możesz nawiązać współpracę w odpowiedzi na to zlecenie. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

 • Przyborowie

2022-10-18 do 2022-10-26

Rekuperatory

Zleceniodawca, który pisze zlecenie o treści "Zamontowanie rekuperacji, 176m²", poszukuje wysokiej klasy rekuperatorów. Powinien trafić na Twoją ofertę, która jest najwyższej próby. Więcej informacji prześlij po kontakcie.

 • Poświętne

2022-08-30 do 2022-09-07

Rekuperatory

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowany...

 • Krubki-Górki

2022-09-11 do 2022-09-19

Tanie Systemy Wentylacyjne

Rodzaj usługi: mam wentylację, która przestała działać, nie włącza się wentylator Usługa obejmuje zakup urządzenia: nie Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim...

 • Śniadowo

2022-09-28 do 2022-10-06

Pierwszorzędna Wentylacja

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Łomża

2022-08-27 do 2022-09-04

Opłacalne Rekuperatory

Dowiedź Klientowi, że kolejnego takiego dostawcy prędko nie znajdzie w miejscowości Łomża i okolicy. Więc jeśli jesteś dostawcą opłacalnych rekuperatorów to bezzwłocznie zapoznaj się ze zleceniem o treści - Wykonanie rekuperacji, 150m². Zatelefonuj i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Łomża

2022-10-10 do 2022-10-18

Poszukiwana ekipa do wykonania rekuperacji, 201-300m², Łomża

Jeśli chcesz znaleźć zlecenia jako dostawca bezkonkurencyjnych rekuperatorów, to z całą pewnością zapewnisz Zlecającemu najlepszy produkt. Dodatkowe informacje prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Łomża

2022-12-22 do 2022-12-30

Pierwszorzędna Wentylacja

Próbujesz znaleźć Zleceniodawcę jako solidny fachowiec? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Klienta. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Dłużej nie zwlekaj i sporządź wycenę - nie zawiedziesz się!

 • Łomża

2023-01-12 do 2023-01-20

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji

Najczęstsze pytania o wentylacji i rekuperacji

Co to takiego rekuperacja?

Rekuperacja to system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Instalacja rekuperacji świetnie się sprawdzi w mieszkaniach alergików i osób uczulonych na kurz i roztocza, ale nie tylko…

Jak działa rekuperacja:

 • Zmniejsza straty ciepła wywołane przez wentylację (wbudowane wymienniki ciepła odbierają wyższą temperaturę ze zużytego powietrza i podgrzewają nią powietrze nawiewane z zewnątrz).
 • Filtruje powietrze, dzięki czemu do mieszkania nie dostaje się smog.
 • Bogatsza wersja rekuperacji – z jonizatorami – ochrania mieszkańców nieruchomości przed wnikaniem zanieczyszczeń do ich organizmów.

Po co robi się rekuperację?

Po co robi się rekuperację? Przede wszystkim wykonuje się ją zamiast wentylacji grawitacyjnej. Obecnie stanowi ona niezbędny element każdego domu energooszczędnego czy pasywnego.

Jakie są zalety montażu rekuperatora:

 • dostęp do czystego powietrza, pozbawionego smogu i alergenów;
 • obniżenie zapotrzebowania energetycznego domu na energię pierwotną (EP), aż do 95 kWh/(m2*rok);
 • oszczędności wynikające z rezygnacji z budowy kominów do wentylacji grawitacyjnej, kratek/wentylatorków w łazience, a nawet nawiewników/rozszczelnień w oknach (można też postawić na stałe szklenia).

Czy rekuperacja jest zdrowa?

Wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna z rekuperacją jest korzystnym rozwiązaniem nie tylko dla Twojego portfela, ale także dla zdrowia.

Rekuperator odpowiada za usuwanie zużytego, nieświeżego i niezdrowego powietrza z zewnątrz, dając w zamian świeże, czyste powietrze. Poza tym wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła chroni też przed zanieczyszczeniami generowanymi w środku domu. Taki system wentylacyjny doceniają zwłaszcza astmatycy i alergicy.

Rekuperacja ma pozytywny wpływ na:

 • sen,
 • samopoczucie,
 • koncentrację,
 • dotlenienie organizmu,
 • komfort cieplny (stabilna temperatura),
 • brak problemów z wilgotnością.

Ile kosztuje montaż rekuperacji?

Ile kosztuje montaż rekuperacji? Poznaj składowe ceny kompleksowego wykonania rekuperacji:

 • projekt rekuperacji 200 - 600 zł;
 • montaż rekuperacji 16 000 - 34 000 zł;
 • zakup rekuperatora 8000 - 24 000 zł;
 • zakup elementów systemu wentylacyjnego;
 • koszty eksploatacyjne (koszt zużycia energii elektrycznej 200 - 350 zł);
 • wymiana filtrów co około 3 miesiące (150 - 250 zł w skali roku);
 • coroczny serwis rekuperacji 200 - 450 zł.

Ostateczny koszt wykonania rekuperacji zależy od:

 • powierzchni budynku;
 • układu i liczby pomieszczeń;
 • długości instalacji;
 • rodzaju i parametrów technicznych rekuperatora (w tym mocy centrali wentylacyjnej);
 • standardu instalacji (czy zastosowano jakieś ekstra dodatki).

Koszty kompleksowego montażu rekuperacji są dość wysokie, jednak możesz je obniżyć, korzystając z programu "Czyste Powietrze" oraz wprowadzając pewne zmiany już na etapie projektu.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji