Wentylacja i rekuperacja w Mikołowie

Porównaj oferty od Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 400 170 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 713 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Sprawnie działająca wentylacja to jeden z kluczowych elementów wpływających na komfort przebywania w pomieszczeniu. Zanim jednak zdecydujesz się na jej instalację, warto wcześniej zorientować się w temacie, sprawdzić jakie rodzaje wentylacji masz do dyspozycji i ile kosztuje montaż wentylacji. Jeśli brakuje Ci specjalistycznej wiedzy, najlepiej skontaktować się z firmą, która specjalizuje się w tej dziedzinie. Taką frimę na pewno znajdziesz w naszym rankingu specjalistów od wentylacji i rekuperacji. Jej pracownicy z pewnością rozwieją wszystkie Twoje wątpliwości i pomogą wybrać wentylację, która pod każdym względem będzie odpowiadała Twoim potrzebom.

Według najczęściej stosowanej klasyfikacji wyróżniamy pięć najpopularniejszych typów wentylacji:

 • wentylację naturalną (grawitacyjną),
 • wentylację mechaniczną (również z odzyskiem ciepła),
 • wentylację wyporową,
 • wentylację mieszającą,
 • wentylację hybrydową (połączenie wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej).

Nie da się ukryć, że dla większości inwestorów zastanawiających się nad wyborem optymalnego rodzaju wentylacji dla swoich potrzeb, kluczowe znaczenie ma cena urządzenia. Przede wszystkim warto uświadomić sobie, że gdy w grę wchodzi montaż wentylacji cennik jest uzależniony od wielu różnych czynników, o których często nawet nie myślimy. Dobór wentylacji powinien być poprzedzony gruntowną analizą. Istotne jest na przykład umiejscowienie instalacji - montaż wentylacji w suficie podwieszanym będzie z pewnością bardziej kosztowny niż zamontowanie jednostki bezpośrednio na ścianie. Jeśli konieczny będzie montaż rury spiro do wentylacji, to również może generować dodatkowe koszty. Dobrze jest zatem poprosić firmę, z którą będziemy współpracować o przygotowanie wstępnego kosztorysu, aby nie zaskoczyły nas koszty.

Mimo kosztów związanych z profesjonalną instalacją wentylacji samodzielny montaż wentylacji mechanicznej nie zawsze okazuje się lepszym rozwiązaniem. Jeśli brakuje nam specjalistycznej wiedzy w tym zakresie, może się okazać, że nieświadomie popełnimy błędy, które będą rzutowały na efektywność pracy wentylacji, a tym samym na jakość powietrza w pomieszczeniu. W tym przypadku mimo wszystko warto powierzyć montaż systemów wentylacji pomieszczeń. Wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak istotny jest prawidłowy montaż instalacji grzewczej. Przykładamy dużą wagę również do tego, by montaż instalacji wodno-kanalizacyjnej był wykonany starannie. Nie zawsze jednak uświadamiamy sobie, że sprawnie działająca wentylacja jest równie istotna jak pozostałe typy instalacji.

Ranking najlepszych monterów wentylacji w Mikołowie

Wentylacja i rekuperacja Mikołów

Solidna Instalacja Wentylacji Mikołów

168 opinii

Oddaj sprawę we właściwe ręce i zleć prace tym fachowcom od instalacji wentylacji z miejscowości Mikołów. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać szczegółowe informacje.

ECOFAN instal - Solidna Wentylacja Domu Mikołów

ECOFAN instal

112 opinii

Wykonanie wentylacji domu będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. ECOFAN instal ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

ASK Energooszczędne Instalacje - Najlepszy Montaż Wentylacji Mikołów

Najlepszy Montaż Wentylacji

98 opinii

Twoje zadanie będzie zrealizowane dzięki wieloletniemu doświadczeniu tej firmy, która świadczy usługi montażu wentylacji na wysokim poziomie. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań.

F.U.H."AGMAR" Marek Zieliński - Dobre Rekuperatory Mikołów

F.U.H."AGMAR" Marek Zieliński

29 opinii

Kolejnego takiego sprzedawcy szybko nie znajdziesz na terenie Mikołowa, więc jeśli szukasz dobrych rekuperatorów to bez wahania zobacz F.U.H.AGMAR Marek Zieliński. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję.

Mardom 13 Marcin Kozieł - Świetna Wentylacja Domu w Mikołowie

Świetna Wentylacja Domu w Mikołowie

27 opinii

Nadal szukasz profesjonalistów od wentylacji domu? Skorzystaj z kwalifikacji Mardom 13 Marcin Kozieł. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Przedzwoń jeszcze dzisiaj - naprawdę warto.

Sunterm Marek Cieplik - Profesjonalny Serwis Wentylacji Mikołów

Profesjonalny Serwis Wentylacji

17 opinii

Bez oporów zleć zadanie profesjonalnego serwisu wentylacji ekspertom z firmy Sunterm Marek Cieplik. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Mikołowa i przyległych powiatów. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby poznać wycenę.

ekorekuperacja - Pierwszorzędna Rekuperacja Mikołów

ekorekuperacja

7 opinii

Rekuperacja nie ma dla ekorekuperacja żadnych tajemnic. Dzięki doskonałemu doświadczeniu są gotowi doradzić każdemu Klientowi w zakresie serwisu wentylacji. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Eco - Klima Went - Fantastyczny Montaż Wentylacji Mikołów

Eco - Klima Went

12 opinii

Rekuperacja nie ma dla Eco - Klima Went żadnych tajemnic. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu są gotowi pomóc każdemu Klientowi w zakresie montażu wentylacji. W przypadku gdy chciałbyś mieć stały dopływ świeżego powietrza koniecznie weź pod uwagę korzyści płynące z rekuperacji. Ta firma od wentylacji i rekuperacji bez trudu opowie o wszystkim na temat wymiany powietrza, w tym o zasadzie działania rekuperacji, rekuperacji z odzyskiem ciepła i wentylacji grawitacyjnej.

Fhu Michał Graczek - Perfekcyjna Wentylacja Domu Mikołów

Perfekcyjna Wentylacja Domu Mikołów

5 opinii

Na wypadek jeśli nadal potrzebujesz ekspertów od wentylacji domu to skorzystaj z kwalifikacji Fhu Michał Graczek. Mikołów i okolice to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

ZITERM Łapuk Wojciech Sp.k. - Dobrzy Monterzy Wentylacji Mikołów

ZITERM Łapuk Wojciech Sp.k.

4 opinie

Monter wentylacji z wymaganym doświadczeniem w temacie rekuperacji nagradzany pozytywnymi opiniami przez Klientów. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby poznać wycenę.

Najnowsze z 28 zleceń na montaż wentylacji, rekuperacji w Mikołowie

Zlecenie na prace związane z wentylacją, rekuperacją, 51-100m², Mikołów

Jako ekspert z branży, najlepszy w swoim fachu pokaż, że jesteś w pełni gotowy, aby służyć pomocą każdemu zainteresowanemu poszukującemu profesjonalisty od solidnej rekuperacji. Klient, który zleca przesłał zlecenie o treści - Zlecenie na prace związane z wentylacją, rekuperacją, 51-100m². Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Mikołów

2023-01-28 do 2023-02-05
dodano wczoraj o 23:00

Rekuperatory Mikołów

Podmiot, który pisze zapytanie o treści "Dam zlecenie na wykonanie rekuperacji, 166m²", poszukuje rekuperatorów. Powinien spotkać Twoją ofertę, która nie ma sobie równych. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaoferować.

 • Gostyń

2023-01-04 do 2023-01-12

Tanie Systemy Wentylacyjne Mikołów

Pokaż Zleceniodawcy, że takiej oferty systemów wentylacyjnych nie znajdzie w miejscowości Śląskie i okolicy, więc jeśli szuka tanich systemów wentylacyjnych to od razu powinien sprawdzić Twoją Firmę. Tylko krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zlecenia - skontaktuj się!

 • Orzesze

2022-12-26 do 2023-01-03

Poszukiwana ekipa do wykonania rekuperacji, do 50m², Orzesze

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: Piętro garażu przerobione na mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie...

 • Orzesze

2022-12-14 do 2022-12-22

Poszukiwana ekipa do wykonania wentylacji, 51-100m², Mikołów

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letn...

 • Mikołów

2022-12-02 do 2022-12-10

Profesjonalna Wentylacja Mikołów

Wybranie tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na 100% Klient, który napisał - "Poszukiwana ekipa do wykonania rekuperacji, 101-150m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą takim, jak Ty. Zdecyduj się szybko - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

 • Orzesze

2022-09-27 do 2022-10-05

Zamontowanie rekuperacji, 101-150m², Łaziska Górne

Zlecenie od Klienta, który stoi przed koniecznością zakupu rekuperatorów i nie wybrał jeszcze sprzedawcy. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co masz do zaoferowania.

 • Łaziska Górne

2022-09-15 do 2022-09-23

Zlecenie na prace związane z wentylacją, rekuperacją, 51-100m², Mikołów

Jako ekspert z branży, najlepszy w swoim fachu pokaż, że jesteś w pełni gotowy, aby doradzić każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty od wentylacji. Ten Zleceniodawca przesłał zlecenie o treści - Zlecenie na prace związane z wentylacją, rekuperacją, 51-100m². Więcej informacji prześlij po kontakcie.

 • Mikołów

2022-09-11 do 2022-09-19

Dam zlecenie na wykonanie rekuperacji, 95m², Łaziska Górne

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Łaziska Górne

2022-09-04 do 2022-09-12

Rekuperatory

Klient szuka rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Zamontowanie wentylacji, do 50m². To zapytanie o ofertę jest stworzone dla eksperta takiego, jak Ty. Umów się na rozmowę od razu.

 • Orzesze

2022-09-04 do 2022-09-04

Zlecenie na prace związane z wentylacją, rekuperacją, 118m², Wyry

Pokaż temu Klientowi, że następnego takiego sprzedawcy nie znajdzie na terenie Śląskiego. Więc jeśli jesteś producentem odpowiednich rekuperatorów to od razu zapoznaj się ze zleceniem o treści - Zlecenie na prace związane z wentylacją, rekuperacją, 118m². Zaproponuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Wyry

2022-09-03 do 2022-09-11

Doskonała Wentylacja

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Mikołów

2022-08-22 do 2022-08-30

Szukam firmy do wykonania wentylacji, do 50m², Mikołów

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pomi...

 • Mikołów

2022-08-16 do 2022-08-24

Dam zlecenie na wykonanie rekuperacji, 51-100m², Orzesze

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Orzesze

2022-08-13 do 2022-08-17

Zlecę wykonanie rekuperacji, 148m², Mikołów

Zlecający nierzadko nie mogą odnaleźć się w nadmiarze ofert na rekuperatory. Jako fachowiec, pomóż znaleźć najlepsze wyjście Zlecającemu zgłoszenie o treści - Zlecę wykonanie rekuperacji, 148m². Dlatego, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Mikołów

2022-07-25 do 2022-08-02

Zapytanie o wentylację, rekuperację, 101-150m², Mikołów

Starasz się odnaleźć zlecenie do wykonania jako solidny partner biznesowy? Twoja firma to świetna okazja dla tego Klienta z Mikołowa. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Pokaż ofertę temu Klientowi - nawiąż współpracę już dziś.

 • Mikołów

2022-07-23 do 2022-07-31

Solidna Wentylacja

Zlecający poszukuje rewelacyjnej współpracy, pisząc - Wykonanie wentylacji, 51-100m². To zapytanie o ofertę perfekcyjnie pasuje do profesjonalisty takiego, jak Ty. Przedłóż bezkonkurencyjną propozycję temu Zleceniodawcy - skontaktuj się jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Mikołów

2022-07-15 do 2022-07-23

Szukam firmy do wentylacji, rekuperacji, do 50m², Ruda Śląska

Rodzaj usługi: Wyprowadzenie rury wyrzutowej klimatyzatora przenośnego przez dziurę w ścianie Usługa obejmuje zakup urządzenia: nie Rodzaj klimatyzowanego obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-l...

 • Ruda Śląska

2022-07-21 do 2022-07-29

Perfekcyjna Wentylacja

Rodzaj usługi: Wykonanie wentylacji hybrydowej Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budyn...

 • Ruda Śląska

2022-08-23 do 2022-08-31

Doskonała Rekuperacja Mikołów

Rodzaj usługi: Klimatyzacja Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pomieszczeń: 35m² ...

 • Ruda Śląska

2022-09-25 do 2022-10-03

Zapytanie o wentylację, rekuperację, 101-150m², Ruda Śląska

Zleceniodawcy nagminnie mają trudności w odnalezieniu się w zawiłościach ofert na rekuperatory. Jako specjalista, zaproponuj najbardziej korzystne rozwiązanie temu Zlecającemu zapytanie o treści - Zapytanie o wentylację, rekuperację, 101-150m². Tylko krok dzieli Cię od uzyskania świetnego zlecenia - zadzwoń!

 • Ruda Śląska

2022-10-27 do 2022-11-04

Wykonanie rekuperacji, 101-150m², Ruda Śląska

Ten Klient, który wciąż nie znalazł systemów wentylacyjnych, chociaż poszukuje od sam nie wiesz jak dawna, wysłał nam zlecenie o treści - Wykonanie rekuperacji, 101-150m². To właśnie Twoja oferta może rozwiązać problem Zleceniodawcy. Podejmij decyzję od razu - skontaktuj się i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Ruda Śląska

2022-11-15 do 2022-11-23

Najwyższej Klasy Systemy Wentylacyjne

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub ...

 • Ruda Śląska

2022-11-15 do 2022-11-23

Poszukiwana ekipa do wykonania wentylacji, do 50m², Ruda Śląska

Klienci nierzadko nie mogą odnaleźć się w bogactwie ofert na rekuperatory. Jako specjalista, pomóż znaleźć najlepsze rozwiązanie temu Klientowi zapytanie o treści - Poszukiwana ekipa do wykonania wentylacji, do 50m². Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

 • Ruda Śląska

2022-12-28 do 2023-01-05

Zlecę wykonanie rekuperacji, 101-150m², Ruda Śląska

Jako fachowiec działający na obszarze powiatu i świadczący różnorodne usługi z zakresu perfekcyjnej rekuperacji poznaj potrzeby zleceniodawcy, który zgłosił zapytanie o treści "Zlecę wykonanie rekuperacji, 101-150m²". Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Ruda Śląska

2023-01-25 do 2023-02-02
dodano 4 dni temu

Odpowiednie Systemy Wentylacyjne

Wybranie systemów wentylacyjnych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec udziel rad i dobierz dostosowane do wymagań rozwiązanie dla Klienta, który pisze - Zlecę wykonanie rekuperacji, 101-150m². Określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Ruda Śląska

2022-10-19 do 2022-10-27

Najwyższej Klasy Rekuperatory

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Ruda Śląska

2022-09-24 do 2022-10-02

Szukam firmy do wentylacji, rekuperacji, 101-150m², Ruda Śląska

Rodzaj usługi: Wydajność wentylacji mechanicznej zaświadczenie Usługa obejmuje zakup urządzenia: nie Rodzaj klimatyzowanego obiektu: lokal handlowo-usługowy Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym...

 • Ruda Śląska

2022-11-10 do 2022-11-18

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji

Najczęstsze pytania o wentylacji i rekuperacji

Co to takiego rekuperacja?

Rekuperacja to system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Instalacja rekuperacji świetnie się sprawdzi w mieszkaniach alergików i osób uczulonych na kurz i roztocza, ale nie tylko…

Jak działa rekuperacja:

 • Zmniejsza straty ciepła wywołane przez wentylację (wbudowane wymienniki ciepła odbierają wyższą temperaturę ze zużytego powietrza i podgrzewają nią powietrze nawiewane z zewnątrz).
 • Filtruje powietrze, dzięki czemu do mieszkania nie dostaje się smog.
 • Bogatsza wersja rekuperacji – z jonizatorami – ochrania mieszkańców nieruchomości przed wnikaniem zanieczyszczeń do ich organizmów.

Po co robi się rekuperację?

Po co robi się rekuperację? Przede wszystkim wykonuje się ją zamiast wentylacji grawitacyjnej. Obecnie stanowi ona niezbędny element każdego domu energooszczędnego czy pasywnego.

Jakie są zalety montażu rekuperatora:

 • dostęp do czystego powietrza, pozbawionego smogu i alergenów;
 • obniżenie zapotrzebowania energetycznego domu na energię pierwotną (EP), aż do 95 kWh/(m2*rok);
 • oszczędności wynikające z rezygnacji z budowy kominów do wentylacji grawitacyjnej, kratek/wentylatorków w łazience, a nawet nawiewników/rozszczelnień w oknach (można też postawić na stałe szklenia).

Czy rekuperacja jest zdrowa?

Wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna z rekuperacją jest korzystnym rozwiązaniem nie tylko dla Twojego portfela, ale także dla zdrowia.

Rekuperator odpowiada za usuwanie zużytego, nieświeżego i niezdrowego powietrza z zewnątrz, dając w zamian świeże, czyste powietrze. Poza tym wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła chroni też przed zanieczyszczeniami generowanymi w środku domu. Taki system wentylacyjny doceniają zwłaszcza astmatycy i alergicy.

Rekuperacja ma pozytywny wpływ na:

 • sen,
 • samopoczucie,
 • koncentrację,
 • dotlenienie organizmu,
 • komfort cieplny (stabilna temperatura),
 • brak problemów z wilgotnością.

Ile kosztuje montaż rekuperacji?

Ile kosztuje montaż rekuperacji? Poznaj składowe ceny kompleksowego wykonania rekuperacji:

 • projekt rekuperacji 200 - 600 zł;
 • montaż rekuperacji 16 000 - 34 000 zł;
 • zakup rekuperatora 8000 - 24 000 zł;
 • zakup elementów systemu wentylacyjnego;
 • koszty eksploatacyjne (koszt zużycia energii elektrycznej 200 - 350 zł);
 • wymiana filtrów co około 3 miesiące (150 - 250 zł w skali roku);
 • coroczny serwis rekuperacji 200 - 450 zł.

Ostateczny koszt wykonania rekuperacji zależy od:

 • powierzchni budynku;
 • układu i liczby pomieszczeń;
 • długości instalacji;
 • rodzaju i parametrów technicznych rekuperatora (w tym mocy centrali wentylacyjnej);
 • standardu instalacji (czy zastosowano jakieś ekstra dodatki).

Koszty kompleksowego montażu rekuperacji są dość wysokie, jednak możesz je obniżyć, korzystając z programu "Czyste Powietrze" oraz wprowadzając pewne zmiany już na etapie projektu.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji