Wentylacja i rekuperacja w Lesznie

Porównaj oferty od Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 418 817 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Sprawnie działająca wentylacja to jeden z kluczowych elementów wpływających na komfort przebywania w pomieszczeniu. Zanim jednak zdecydujesz się na jej instalację, warto wcześniej zorientować się w temacie, sprawdzić jakie rodzaje wentylacji masz do dyspozycji i ile kosztuje montaż wentylacji. Jeśli brakuje Ci specjalistycznej wiedzy, najlepiej skontaktować się z firmą, która specjalizuje się w tej dziedzinie. Taką frimę na pewno znajdziesz w naszym rankingu specjalistów od wentylacji i rekuperacji. Jej pracownicy z pewnością rozwieją wszystkie Twoje wątpliwości i pomogą wybrać wentylację, która pod każdym względem będzie odpowiadała Twoim potrzebom.

Według najczęściej stosowanej klasyfikacji wyróżniamy pięć najpopularniejszych typów wentylacji:

 • wentylację naturalną (grawitacyjną),
 • wentylację mechaniczną (również z odzyskiem ciepła),
 • wentylację wyporową,
 • wentylację mieszającą,
 • wentylację hybrydową (połączenie wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej).

Nie da się ukryć, że dla większości inwestorów zastanawiających się nad wyborem optymalnego rodzaju wentylacji dla swoich potrzeb, kluczowe znaczenie ma cena urządzenia. Przede wszystkim warto uświadomić sobie, że gdy w grę wchodzi montaż wentylacji cennik jest uzależniony od wielu różnych czynników, o których często nawet nie myślimy. Dobór wentylacji powinien być poprzedzony gruntowną analizą. Istotne jest na przykład umiejscowienie instalacji - montaż wentylacji w suficie podwieszanym będzie z pewnością bardziej kosztowny niż zamontowanie jednostki bezpośrednio na ścianie. Jeśli konieczny będzie montaż rury spiro do wentylacji, to również może generować dodatkowe koszty. Dobrze jest zatem poprosić firmę, z którą będziemy współpracować o przygotowanie wstępnego kosztorysu, aby nie zaskoczyły nas koszty.

Mimo kosztów związanych z profesjonalną instalacją wentylacji samodzielny montaż wentylacji mechanicznej nie zawsze okazuje się lepszym rozwiązaniem. Jeśli brakuje nam specjalistycznej wiedzy w tym zakresie, może się okazać, że nieświadomie popełnimy błędy, które będą rzutowały na efektywność pracy wentylacji, a tym samym na jakość powietrza w pomieszczeniu. W tym przypadku mimo wszystko warto powierzyć montaż systemów wentylacji pomieszczeń. Wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak istotny jest prawidłowy montaż instalacji grzewczej. Przykładamy dużą wagę również do tego, by montaż instalacji wodno-kanalizacyjnej był wykonany starannie. Nie zawsze jednak uświadamiamy sobie, że sprawnie działająca wentylacja jest równie istotna jak pozostałe typy instalacji.

Ranking najlepszych monterów wentylacji w Lesznie

Wentylacja i rekuperacja Leszno

Perfekcyjne Systemy Wentylacyjne

112 opinii

Założona z zamiłowania do systemów wentylacyjnych firma oferuje perfekcyjny montaż wentylacji na terenie miejscowości Leszno, a także pobliskich miast i powiatów. Jeśli chciałbyś mieć stały dopływ świeżego powietrza koniecznie zastanów się nad posiadaniem domu z rekuperacją. Ten fachowiec bez problemu opowie jak działa rekuperacja, o wentylacji grawitacyjnej i rekuperacji z odzyskiem ciepła.

Netcom - Najwyższej Klasy Instalacja Wentylacji Leszno

Netcom

15 opinii

Starasz się odnaleźć solidnego fachowca z zakresu najwyższej klasy instalacji wentylacji z Leszna, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma Netcom jest Twoim rozwiązaniem. Spełniają wymagania najbardziej wymagających Klientów.

RES Comfort - Perfekcyjna Wentylacja w Lesznie

Perfekcyjna Wentylacja w Lesznie

6 opinii

Firma RES Comfort to prawdziwi wyjadacze w branży wentylacji. Swoje usługi oferują w rejonie Leszna. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

BioHouse - Idealna Wentylacja Mechaniczna Leszno

BioHouse

3 opinie

Takiego sprzedawcy szybko nie znajdziesz na terenie Leszna, więc jeśli poszukujesz idealnej wentylacji mechanicznej to natychmiast sprawdź BioHouse. Zapytaj o wycenę już teraz i przekonaj się co firma może zaoferować.

Instalacje Marciniak Sp. z o.o. - Najlepsza Instalacja Wentylacji Leszno

Instalacje Marciniak Sp. z o.o.

11 opinii

Powierz prace dotyczące instalacji wentylacji profesjonalistom z miejscowości Leszno. Zdobędą Cię swoimi kwalifikacjami i rzetelnością. W okolicy Leszna są jednymi z najlepszych. Już teraz skontaktuj się z nimi i poznaj ofertę.

TOMINSTAL - Profesjonalna Wentylacja Leszno

TOMINSTAL

2 opinie

Wentylacja w najlepszym wydaniu to dla firmy TOMINSTAL pasja przekazywana z pokolenia na pokolenie, dlatego są zawsze gotowi podjąć się nowego wyzwania. Ażeby otrzymać więcej informacji skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

WΛSYL - Wyjątkowy Montaż Wentylacji Leszno

WΛSYL

4 opinie

Bezkonkurencyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych zleceń to główne cechy przedsiębiorcy, którego specjalnością jest montaż wentylacji. Jeżeli chcesz mieć stały dopływ świeżego powietrza koniecznie zainteresuj się domem z rekuperacją. Ta firma od wentylacji i rekuperacji bez problemu opowie na przykład o wentylacji grawitacyjnej oraz rekuperacji z odzyskiem ciepła i innych kwestiach dotyczących wymiany powietrza.

NOBILIT sp. z o.o. - Dobra Wentylacja Mechaniczna Leszno

Dobra Wentylacja Mechaniczna

10 opinii

Nie możesz odnaleźć się w zawiłościach ofert na wentylacja mechaniczna? Eksperci z NOBILIT sp. z o.o. pomogą Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie. Ażeby poznać dopasowaną ofertę skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

FORSTAR Krystian Jankowiak - Wysokiej Jakości Rekuperatory Leszno

Wysokiej Jakości Rekuperatory Leszno

2 opinie

Jeśli poszukujesz bezkonkurencyjnej oferty rekuperatorów w miejscowości Leszno, skorzystaj z pomocy profesjonalistów w branży. FORSTAR Krystian Jankowiak wykorzysta swoją doświadczoną kadrę i zaproponuje Ci świetną propozycję. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać więcej szczegółów.

KAM-NEL instalacje sanitarne - Profesjonalna Rekuperacja Leszno

Profesjonalna Rekuperacja Leszno

1 opinia

Właśnie wybierasz wartego zaufania profesjonalistę do realizacji swoich planów? KAM-NEL instalacje sanitarne z Leszna jest na to skuteczną metodą. Jeżeli chcesz mieć stały dopływ świeżego powietrza zainteresuj się domem z rekuperacją. Ten fachowiec z łatwością opowie o wszystkim na temat wymiany powietrza, w tym o zasadzie działania rekuperacji, rekuperacji z odzyskiem ciepła i wentylacji grawitacyjnej.

Najnowsze z 30 zleceń na montaż wentylacji, rekuperacji w Lesznie

Doskonała Wentylacja Leszno

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pomieszcze...

 • Leszno

2023-01-19 do 2023-01-27

Rekuperatory Leszno

Zleceniodawcy nagminnie nie mogą odnaleźć się w gąszczu ofert na rekuperatory. Jako specjalista, doradź najlepsze wyjście temu Zlecającemu zgłoszenie o treści - Poszukiwana ekipa do wykonania rekuperacji, 51-100m². Dłużej nie czekaj i poproś o szczegóły - na pewno będziesz zadowolony!

 • Leszno

2022-12-08 do 2022-12-16

Opłacalne Rekuperatory

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym...

 • Leszno

2022-11-29 do 2022-12-07

Potrzebne zamontowanie rekuperacji, 51-100m², Leszno

Jako fachowiec działający w rejonie powiatu i świadczący różnorodne usługi z zakresu perfekcyjnej wentylacji zapoznaj się z potrzebami Klienta, który napisał zapytanie o treści "Potrzebne zamontowanie rekuperacji, 51-100m²". Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Leszno

2022-11-18 do 2022-11-19

Wykonanie rekuperacji, 51-100m², Leszno

Wentylacja nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic? Opierając się na ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Przeanalizuj szczegóły zlecenia, które brzmi "Wykonanie rekuperacji, 51-100m²". Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

 • Leszno

2022-11-06 do 2022-11-06

Świetne Systemy Wentylacyjne Leszno

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji, wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie...

 • Leszno

2022-09-12 do 2022-09-20

Wykonanie wentylacji, 401-500m², Leszno

Jako utalentowani specjaliści dacie radę spełnić wymagania z zakresu wentylacji. Zapytanie ma treść "Wykonanie wentylacji, 401-500m²". Tylko krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zlecenia - zadzwoń!

 • Leszno

2022-08-08 do 2022-08-16

Rewelacyjne Rekuperatory

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: Konstrukcja drewniana z ociepleniem. Rok budowy 1986. Obiekt, jakiego do...

 • Święciechowa

2022-09-23 do 2022-10-01

Rewelacyjne Rekuperatory

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letn...

 • Święciechowa

2022-11-05 do 2022-11-13

Dobre Rekuperatory

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 3 - 5-letnim Powierzchnia wentylowanych pomieszczeń:...

 • Rydzyna

2022-07-26 do 2022-08-03

Systemy Wentylacyjne

Chcesz znaleźć zlecenie do wykonania jako godny zaufania fachowiec? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Klienta z Wielkopolskiego. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Konkretną wycenę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Bukówiec górny

2022-08-01 do 2022-08-09

Perfekcyjna Wentylacja

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowany...

 • Włoszakowice

2022-07-30 do 2022-08-07

Znakomite Rekuperatory

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: Budynek instytucji publicznej Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentyl...

 • Bukówiec górny

2022-07-22 do 2022-07-30

Poszukiwana ekipa do wykonania rekuperacji, 201-300m², Góra

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Góra

2022-10-17 do 2022-10-25

Zapotrzebowanie na montaż wentylacji, 51-100m², Śmigiel

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub ...

 • Śmigiel

2022-11-29 do 2022-12-07

Rekuperacja Leszno

Perfekcyjna rekuperacja to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zlecenie jako prawdziwy ekspert w branży. Żeby poznać szczegółowe informacje skontaktuj się - naprawdę warto.

 • Bojanice

2022-11-30 do 2022-12-08

Wykonanie rekuperacji, do 50m², Okolica Sławy

Wybranie systemów wentylacyjnych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista udziel rad i wybierz dostosowane do potrzeb rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który pisze - Wykonanie rekuperacji, do 50m². Przedłóż dopasowaną propozycję temu Zleceniodawcy - zadzwoń jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Okolica Sławy

2022-10-24 do 2022-11-01

Wykonanie rekuperacji, 120m², Boruja

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Klient, który napisał - "Wykonanie rekuperacji, 120m²", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby uzyskać więcej informacji.

 • Boruja

2022-08-17 do 2022-08-25

Solidna Wentylacja

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pom...

 • Krobia

2022-09-13 do 2022-09-21

Rekuperatory

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-let...

 • Krobia

2022-07-23 do 2022-07-31

Dam zlecenie na wykonanie rekuperacji, 150m², Kościan

Zlecenie o treści - Dam zlecenie na wykonanie rekuperacji, 150m² jest skierowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi oraz koncentruje się na Klientach z Kościana i z sąsiednich miast. Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby przesłać ofertę.

 • Kościan

2022-11-10 do 2022-11-18

Dam zlecenie na wykonanie wentylacji, 151-200m², Kościan

Jako ekspert i prawdziwy wyjadacz w branży wentylacji możesz zaoferować swoje usługi Klientowi w pobliżu miejscowości Kościan, który pisze "Dam zlecenie na wykonanie wentylacji, 151-200m²". Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

 • Kościan

2023-01-25 do 2023-02-02
dodano 7 dni temu

Szukam firmy do wentylacji, rekuperacji, 101-150m², Kościan

Rodzaj usługi: sprzedaż i podłaczenie rekuperatora do istniejącej instalacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynk...

 • Kościan

2023-01-13 do 2023-01-21

Zlecenie na prace związane z wentylacją, rekuperacją, 101-150m², Kościan

Rodzaj usługi: sprzedaż i podłaczenie rekuperatora Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylow...

 • Kościan

2023-01-13 do 2023-01-21

Pierwszorzędne Systemy Wentylacyjne

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pomi...

 • Sława

2022-11-04 do 2022-11-12

Zlecę wykonanie rekuperacji, 201-300m², Puszczykowo

Jako ekspert z branży, najlepszy w swoim fachu wykaż się gotowością by doradzić każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty od wentylacji. Klient, który zleca przesłał zlecenie o treści - Zlecę wykonanie rekuperacji, 201-300m². Umów się na rozmowę jak najszybciej.

 • Puszczykowo

2022-07-25 do 2022-08-02

Zlecę wykonanie rekuperacji, 101-150m², Puszczykowo

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowany...

 • Puszczykowo

2022-07-29 do 2022-08-06

Wentylacja

Rodzaj usługi: Przegląd central wentylacyjnych Usługa obejmuje zakup urządzenia: nie Rodzaj klimatyzowanego obiektu: budynek przemysłowy Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 3 - 5-letnim Powierzchnia wentylowanych ...

 • Gostyń

2022-10-25 do 2022-11-02

Wykonanie rekuperacji, wentylacji, 51-100m², Gostyń

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji, wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie...

 • Gostyń

2022-10-18 do 2022-10-26

Dobre Rekuperatory

Ten Klient w dalszym ciągu nie znalazł odpowiedniego dostawcy rekuperatorów, mimo iż poszukuje go od wielu dni. Masz szansę być rozwiązaniem dla tego Klienta. Zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

 • Gostyń

2022-09-27 do 2022-10-05

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji

Najczęstsze pytania o wentylacji i rekuperacji

Co to takiego rekuperacja?

Rekuperacja to system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Instalacja rekuperacji świetnie się sprawdzi w mieszkaniach alergików i osób uczulonych na kurz i roztocza, ale nie tylko…

Jak działa rekuperacja:

 • Zmniejsza straty ciepła wywołane przez wentylację (wbudowane wymienniki ciepła odbierają wyższą temperaturę ze zużytego powietrza i podgrzewają nią powietrze nawiewane z zewnątrz).
 • Filtruje powietrze, dzięki czemu do mieszkania nie dostaje się smog.
 • Bogatsza wersja rekuperacji – z jonizatorami – ochrania mieszkańców nieruchomości przed wnikaniem zanieczyszczeń do ich organizmów.

Po co robi się rekuperację?

Po co robi się rekuperację? Przede wszystkim wykonuje się ją zamiast wentylacji grawitacyjnej. Obecnie stanowi ona niezbędny element każdego domu energooszczędnego czy pasywnego.

Jakie są zalety montażu rekuperatora:

 • dostęp do czystego powietrza, pozbawionego smogu i alergenów;
 • obniżenie zapotrzebowania energetycznego domu na energię pierwotną (EP), aż do 95 kWh/(m2*rok);
 • oszczędności wynikające z rezygnacji z budowy kominów do wentylacji grawitacyjnej, kratek/wentylatorków w łazience, a nawet nawiewników/rozszczelnień w oknach (można też postawić na stałe szklenia).

Czy rekuperacja jest zdrowa?

Wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna z rekuperacją jest korzystnym rozwiązaniem nie tylko dla Twojego portfela, ale także dla zdrowia.

Rekuperator odpowiada za usuwanie zużytego, nieświeżego i niezdrowego powietrza z zewnątrz, dając w zamian świeże, czyste powietrze. Poza tym wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła chroni też przed zanieczyszczeniami generowanymi w środku domu. Taki system wentylacyjny doceniają zwłaszcza astmatycy i alergicy.

Rekuperacja ma pozytywny wpływ na:

 • sen,
 • samopoczucie,
 • koncentrację,
 • dotlenienie organizmu,
 • komfort cieplny (stabilna temperatura),
 • brak problemów z wilgotnością.

Ile kosztuje montaż rekuperacji?

Ile kosztuje montaż rekuperacji? Poznaj składowe ceny kompleksowego wykonania rekuperacji:

 • projekt rekuperacji 200 - 600 zł;
 • montaż rekuperacji 16 000 - 34 000 zł;
 • zakup rekuperatora 8000 - 24 000 zł;
 • zakup elementów systemu wentylacyjnego;
 • koszty eksploatacyjne (koszt zużycia energii elektrycznej 200 - 350 zł);
 • wymiana filtrów co około 3 miesiące (150 - 250 zł w skali roku);
 • coroczny serwis rekuperacji 200 - 450 zł.

Ostateczny koszt wykonania rekuperacji zależy od:

 • powierzchni budynku;
 • układu i liczby pomieszczeń;
 • długości instalacji;
 • rodzaju i parametrów technicznych rekuperatora (w tym mocy centrali wentylacyjnej);
 • standardu instalacji (czy zastosowano jakieś ekstra dodatki).

Koszty kompleksowego montażu rekuperacji są dość wysokie, jednak możesz je obniżyć, korzystając z programu "Czyste Powietrze" oraz wprowadzając pewne zmiany już na etapie projektu.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji