Wentylacja i rekuperacja w Kartuzach

Porównaj oferty od Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 414 888 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Sprawnie działająca wentylacja to jeden z kluczowych elementów wpływających na komfort przebywania w pomieszczeniu. Zanim jednak zdecydujesz się na jej instalację, warto wcześniej zorientować się w temacie, sprawdzić jakie rodzaje wentylacji masz do dyspozycji i ile kosztuje montaż wentylacji. Jeśli brakuje Ci specjalistycznej wiedzy, najlepiej skontaktować się z firmą, która specjalizuje się w tej dziedzinie. Taką frimę na pewno znajdziesz w naszym rankingu specjalistów od wentylacji i rekuperacji. Jej pracownicy z pewnością rozwieją wszystkie Twoje wątpliwości i pomogą wybrać wentylację, która pod każdym względem będzie odpowiadała Twoim potrzebom.

Według najczęściej stosowanej klasyfikacji wyróżniamy pięć najpopularniejszych typów wentylacji:

 • wentylację naturalną (grawitacyjną),
 • wentylację mechaniczną (również z odzyskiem ciepła),
 • wentylację wyporową,
 • wentylację mieszającą,
 • wentylację hybrydową (połączenie wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej).

Nie da się ukryć, że dla większości inwestorów zastanawiających się nad wyborem optymalnego rodzaju wentylacji dla swoich potrzeb, kluczowe znaczenie ma cena urządzenia. Przede wszystkim warto uświadomić sobie, że gdy w grę wchodzi montaż wentylacji cennik jest uzależniony od wielu różnych czynników, o których często nawet nie myślimy. Dobór wentylacji powinien być poprzedzony gruntowną analizą. Istotne jest na przykład umiejscowienie instalacji - montaż wentylacji w suficie podwieszanym będzie z pewnością bardziej kosztowny niż zamontowanie jednostki bezpośrednio na ścianie. Jeśli konieczny będzie montaż rury spiro do wentylacji, to również może generować dodatkowe koszty. Dobrze jest zatem poprosić firmę, z którą będziemy współpracować o przygotowanie wstępnego kosztorysu, aby nie zaskoczyły nas koszty.

Mimo kosztów związanych z profesjonalną instalacją wentylacji samodzielny montaż wentylacji mechanicznej nie zawsze okazuje się lepszym rozwiązaniem. Jeśli brakuje nam specjalistycznej wiedzy w tym zakresie, może się okazać, że nieświadomie popełnimy błędy, które będą rzutowały na efektywność pracy wentylacji, a tym samym na jakość powietrza w pomieszczeniu. W tym przypadku mimo wszystko warto powierzyć montaż systemów wentylacji pomieszczeń. Wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak istotny jest prawidłowy montaż instalacji grzewczej. Przykładamy dużą wagę również do tego, by montaż instalacji wodno-kanalizacyjnej był wykonany starannie. Nie zawsze jednak uświadamiamy sobie, że sprawnie działająca wentylacja jest równie istotna jak pozostałe typy instalacji.

Ranking najlepszych monterów wentylacji w Kartuzach

Wentylacja i rekuperacja Kartuzy

Doskonały Serwis Wentylacji

23 opinie

Starasz się odnaleźć wartego zaufania profesjonalistę z zakresu doskonałego serwisu wentylacji z Kartuz do realizacji zaplanowanych działań? Firma Rekuwent Witold Kochanowski jest do Twojej dyspozycji. Nie trać czasu i zadzwoń teraz - na pewno będziesz zadowolony!

IHR - SYSTEMS - Pierwszorzędna Wentylacja Kartuzy

Pierwszorzędna Wentylacja

26 opinii

Firma IHR - SYSTEMS to prawdziwi wyjadacze w dziedzinie wentylacji. Swoje usługi oferują wszystkim mieszkańcom w rejonie Kartuz. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

Mr Energo Domy Bez Kominów Mateusz Lipiński - Fantastyczny Serwis Wentylacji Kartuzy

Fantastyczny Serwis Wentylacji

18 opinii

Twoje zadanie będzie zrealizowane dzięki doskonałemu doświadczeniu firmy Mr Energo Domy Bez Kominów Mateusz Lipiński, która świadczy usługi serwisu wentylacji na bardzo dobrym poziomie. Zaledwie krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej propozycji - zadzwoń!

FOXWENT - Najlepsza Instalacja Wentylacji w Kartuzach

Najlepsza Instalacja Wentylacji w Kartuzach

18 opinii

Od lat pracownicy FOXWENT wykonują usługi z zakresu instalacji wentylacji, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć wszystkich Klientów szukających specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby poznać dopasowaną ofertę.

Higrosystem Ireneusz Migowski - Pierwszorzędna Rekuperacja Kartuzy

Higrosystem Ireneusz Migowski

14 opinii

Znakomici pracownicy Higrosystem Ireneusz Migowski spełnią Państwa wymagania odnośnie rekuperacji. Zadzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - naprawdę warto.

Eko Nord - Profesjonalne Systemy Wentylacyjne Kartuzy

Profesjonalne Systemy Wentylacyjne Kartuzy

11 opinii

Wybitni pracownicy Eko Nord spełnią Państwa oczekiwania odnośnie systemów wentylacyjnych. Jeśli chciałbyś posiadać stały dopływ świeżego powietrza rozważ dom z rekuperacją. Ten specjalista bez problemu opowie np. o wentylacji grawitacyjnej oraz rekuperacji z odzyskiem ciepła i innych kwestiach dotyczących wymiany powietrza.

GlobalECO Fotowoltaika Sp. z o.o. Sp. Komandytowa - Perfekcyjny Montaż Wentylacji Kartuzy

Perfekcyjny Montaż Wentylacji Kartuzy

6 opinii

Systemy wentylacyjne to dla firmy GlobalECO Fotowoltaika Sp. z o.o. Sp. Komandytowa pasja przekazywana z pokolenia na pokolenie, dlatego są zawsze gotowi do owocnej współpracy. Zadzwoń, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - nie będziesz żałować.

NDM MASTERS Dariusz Chrzanowski - Doskonała Rekuperacja Kartuzy

NDM MASTERS Dariusz Chrzanowski

6 opinii

Jeśli szukasz ceny usług względem jakości wykonania to specjaliści z NDM MASTERS Dariusz Chrzanowski są dla Ciebie idealni. Żeby uzyskać wycenę skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

ELEKTRON - Dobry System Rekuperacji Kartuzy

Dobry System Rekuperacji

5 opinii

Znalezienie dobrego systemu rekuperacji nie jest sprawą prostą, dlatego nie zwlekaj - specjaliści z ELEKTRON posłużą radą i wybiorą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Dokładne informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Dolarwent - Najwyższej Klasy Instalacja Wentylacji Kartuzy

Dolarwent

4 opinie

Starasz się odnaleźć solidnego fachowca z zakresu najwyższej klasy instalacji wentylacji z Kartuz, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma Dolarwent jest Twoim rozwiązaniem. Spełniają wymagania najbardziej wymagających Klientów.

Najnowsze z 25 zleceń na montaż wentylacji, rekuperacji w Kartuzach

Zlecę wykonanie wentylacji, 101-150m², Pępowo

Perfekcyjna rekuperacja to Twoja życiowa pasja? Wykonaj powierzone prace jako jeden z najlepszych w tej dziedzinie. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego i przedstaw ofertę.

 • Pępowo

2023-01-23 do 2023-01-31

Dam zlecenie na wykonanie rekuperacji, 140m², Banino

Oferując usługi z zakresu wentylacji od kilku lat, szczególnie na obszarze Pomorskiego, ale także pobliskich powiatów możesz wysłać ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Szczegółową wycenę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Banino

2023-01-17 do 2023-01-25

Zapotrzebowanie na montaż rekuperacji, 201-300m², Banino

Wentylacja nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic? Polegając na wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Poznaj szczegóły zapytania, które ma treść "Zapotrzebowanie na montaż rekuperacji, 201-300m²". Umów się na konkretny termin od razu!

 • Banino

2023-01-13 do 2023-01-21

Poszukiwana ekipa do wykonania rekuperacji, 140m², Banino

Oferując usługi z zakresu rekuperacji od kilku lat, szczególnie na obszarze Pomorskiego, ale także pobliskich miast możesz nawiązać współpracę w odpowiedzi na to zlecenie. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

 • Banino

2023-01-08 do 2023-01-17

Zamontowanie rekuperacji, wentylacji, 201-300m², Stężyca

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji, wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: lokal handlowo-usługowy Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 3 5-letnim Powierzchnia...

 • Stężyca

2022-12-21 do 2022-12-29

Porządne Rekuperatory Kartuzy

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem do 2 lat Powierzchnia wentylowanych pomieszczeń: 201...

 • Kartuzy

2022-12-19 do 2022-12-27

Zamontowanie rekuperacji, 101-150m², Chwaszczyno

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem do 2 lat Powierzchnia wentylowanych pomieszczeń: 101...

 • Chwaszczyno

2022-12-18 do 2022-12-26

Wentylacja Kartuzy

Rodzaj usługi: podlaczenie, wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia went...

 • Poz Gowidlino Pomorskie

2022-11-19 do 2022-11-27

Zapotrzebowanie na montaż rekuperacji, 101-150m², Sierakowice

Klienci nagminnie mają trudności w odnalezieniu się w gąszczu ofert na rekuperatory. Jako ekspert, doradź najlepsze rozwiązanie temu Klientowi ogłoszenie o treści - Zapotrzebowanie na montaż rekuperacji, 101-150m². Skontaktuj się z nimi już teraz.

 • Sierakowice

2022-11-04 do 2022-11-12

Zlecę wykonanie rekuperacji, 301-400m², Garcz

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Garcz

2022-11-03 do 2022-11-11

Dobre Rekuperatory

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pom...

 • Żukowo

2022-10-17 do 2022-10-25

Cenione Rekuperatory

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Chwaszczyno

2022-10-06 do 2022-10-14

Zlecę wykonanie rekuperacji, wentylacji, 51-100m², Kawle Górne

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji, wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie...

 • Kawle górne

2022-09-30 do 2022-10-08

Rewelacyjne Systemy Wentylacyjne Kartuzy

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Żukowo

2022-09-20 do 2022-09-28

Zlecę wykonanie rekuperacji, 151-200m², Kartuzy

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pom...

 • Kartuzy

2022-09-20 do 2022-09-28

Dam zlecenie na wykonanie rekuperacji, 51-100m², Żukowo

Jako znakomici eksperci jesteście w stanie spełnić wymagania z zakresu wentylacji. Zapytanie brzmi "Dam zlecenie na wykonanie rekuperacji, 51-100m²". Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby przesłać wycenę.

 • Żukowo

2022-09-04 do 2022-09-12

Zlecę wykonanie rekuperacji, 151-200m², Brodnica Górna

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: nie Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Brodnica Górna

2022-09-01 do 2022-09-09

Systemy Wentylacyjne

Chcesz znaleźć zlecenie do wykonania jako godny zaufania fachowiec? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Klienta z Pomorskiego. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Konkretną wycenę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Brodnica Górna

2022-08-31 do 2022-09-08

Zapytanie o wentylację, rekuperację, 151-200m², Kartuzy

Pragniesz znaleźć Klienta jako sprawdzony specjalista? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Klienta z Kartuz. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Dlatego, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Kartuzy

2022-08-21 do 2022-08-29

Doskonałe Systemy Wentylacyjne

Dla Klienta, który nadesłał zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na montaż wentylacji, 35m², wybranie doskonałych systemów wentylacyjnych może być bardziej skomplikowane niż się oczekiwało, jednak Twoja firma będzie na pewno w stanie mu pomóc w znalezieniu odpowiedniego produktu. Określ jaką ofertą dysponujesz i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Niesiolowice

2022-08-15 do 2022-08-23

Szukam firmy do wykonania wentylacji, 35m², Niesiołowice

Jako fachowiec działający na obszarze powiatu i świadczący różnorodne usługi z zakresu perfekcyjnej rekuperacji poznaj potrzeby zleceniodawcy, który zgłosił zapytanie o treści "Szukam firmy do wykonania wentylacji, 35m²". Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Niesiołowice

2022-08-15 do 2022-08-23

Rekuperacja Kartuzy

Jeśli rekuperacja to sfera działania Twojej firmy to nawiąż kontakt z tym Klientem oraz pokaż, że jesteś zawsze gotowy podjąć się nowego wyzwania. Ten Klient zgłosił "Zlecę wykonanie rekuperacji, 201-300m²". Już teraz zadzwoń do niego, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Sikorzyno

2022-08-14 do 2022-08-22

Poszukiwana ekipa do wykonania wentylacji, 35m², Niesiołowice

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pomi...

 • Niesiołowice

2022-08-11 do 2022-08-19

Szukam firmy do wykonania rekuperacji, 103m², Żukowo

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Żukowo

2022-08-08 do 2022-08-16

Rekuperatory

Znalezienie wysokiej klasy rekuperatorów dla Klientów nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista doradź Klientowi i dobierz najlepsze rozwiązanie. Umów się na konkretny termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Żukowo

2022-07-29 do 2022-08-06

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji

Najczęstsze pytania o wentylacji i rekuperacji

Co to takiego rekuperacja?

Rekuperacja to system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Instalacja rekuperacji świetnie się sprawdzi w mieszkaniach alergików i osób uczulonych na kurz i roztocza, ale nie tylko…

Jak działa rekuperacja:

 • Zmniejsza straty ciepła wywołane przez wentylację (wbudowane wymienniki ciepła odbierają wyższą temperaturę ze zużytego powietrza i podgrzewają nią powietrze nawiewane z zewnątrz).
 • Filtruje powietrze, dzięki czemu do mieszkania nie dostaje się smog.
 • Bogatsza wersja rekuperacji – z jonizatorami – ochrania mieszkańców nieruchomości przed wnikaniem zanieczyszczeń do ich organizmów.

Po co robi się rekuperację?

Po co robi się rekuperację? Przede wszystkim wykonuje się ją zamiast wentylacji grawitacyjnej. Obecnie stanowi ona niezbędny element każdego domu energooszczędnego czy pasywnego.

Jakie są zalety montażu rekuperatora:

 • dostęp do czystego powietrza, pozbawionego smogu i alergenów;
 • obniżenie zapotrzebowania energetycznego domu na energię pierwotną (EP), aż do 95 kWh/(m2*rok);
 • oszczędności wynikające z rezygnacji z budowy kominów do wentylacji grawitacyjnej, kratek/wentylatorków w łazience, a nawet nawiewników/rozszczelnień w oknach (można też postawić na stałe szklenia).

Czy rekuperacja jest zdrowa?

Wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna z rekuperacją jest korzystnym rozwiązaniem nie tylko dla Twojego portfela, ale także dla zdrowia.

Rekuperator odpowiada za usuwanie zużytego, nieświeżego i niezdrowego powietrza z zewnątrz, dając w zamian świeże, czyste powietrze. Poza tym wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła chroni też przed zanieczyszczeniami generowanymi w środku domu. Taki system wentylacyjny doceniają zwłaszcza astmatycy i alergicy.

Rekuperacja ma pozytywny wpływ na:

 • sen,
 • samopoczucie,
 • koncentrację,
 • dotlenienie organizmu,
 • komfort cieplny (stabilna temperatura),
 • brak problemów z wilgotnością.

Ile kosztuje montaż rekuperacji?

Ile kosztuje montaż rekuperacji? Poznaj składowe ceny kompleksowego wykonania rekuperacji:

 • projekt rekuperacji 200 - 600 zł;
 • montaż rekuperacji 16 000 - 34 000 zł;
 • zakup rekuperatora 8000 - 24 000 zł;
 • zakup elementów systemu wentylacyjnego;
 • koszty eksploatacyjne (koszt zużycia energii elektrycznej 200 - 350 zł);
 • wymiana filtrów co około 3 miesiące (150 - 250 zł w skali roku);
 • coroczny serwis rekuperacji 200 - 450 zł.

Ostateczny koszt wykonania rekuperacji zależy od:

 • powierzchni budynku;
 • układu i liczby pomieszczeń;
 • długości instalacji;
 • rodzaju i parametrów technicznych rekuperatora (w tym mocy centrali wentylacyjnej);
 • standardu instalacji (czy zastosowano jakieś ekstra dodatki).

Koszty kompleksowego montażu rekuperacji są dość wysokie, jednak możesz je obniżyć, korzystając z programu "Czyste Powietrze" oraz wprowadzając pewne zmiany już na etapie projektu.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji