Wentylacja i rekuperacja w Kaliszu

Porównaj oferty od Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 387 937 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 094 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Sprawnie działająca wentylacja to jeden z kluczowych elementów wpływających na komfort przebywania w pomieszczeniu. Zanim jednak zdecydujesz się na jej instalację, warto wcześniej zorientować się w temacie, sprawdzić jakie rodzaje wentylacji masz do dyspozycji i ile kosztuje montaż wentylacji. Jeśli brakuje Ci specjalistycznej wiedzy, najlepiej skontaktować się z firmą, która specjalizuje się w tej dziedzinie. Taką frimę na pewno znajdziesz w naszym rankingu specjalistów od wentylacji i rekuperacji. Jej pracownicy z pewnością rozwieją wszystkie Twoje wątpliwości i pomogą wybrać wentylację, która pod każdym względem będzie odpowiadała Twoim potrzebom.

Według najczęściej stosowanej klasyfikacji wyróżniamy pięć najpopularniejszych typów wentylacji:

 • wentylację naturalną (grawitacyjną),
 • wentylację mechaniczną (również z odzyskiem ciepła),
 • wentylację wyporową,
 • wentylację mieszającą,
 • wentylację hybrydową (połączenie wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej).

Nie da się ukryć, że dla większości inwestorów zastanawiających się nad wyborem optymalnego rodzaju wentylacji dla swoich potrzeb, kluczowe znaczenie ma cena urządzenia. Przede wszystkim warto uświadomić sobie, że gdy w grę wchodzi montaż wentylacji cennik jest uzależniony od wielu różnych czynników, o których często nawet nie myślimy. Dobór wentylacji powinien być poprzedzony gruntowną analizą. Istotne jest na przykład umiejscowienie instalacji - montaż wentylacji w suficie podwieszanym będzie z pewnością bardziej kosztowny niż zamontowanie jednostki bezpośrednio na ścianie. Jeśli konieczny będzie montaż rury spiro do wentylacji, to również może generować dodatkowe koszty. Dobrze jest zatem poprosić firmę, z którą będziemy współpracować o przygotowanie wstępnego kosztorysu, aby nie zaskoczyły nas koszty.

Mimo kosztów związanych z profesjonalną instalacją wentylacji samodzielny montaż wentylacji mechanicznej nie zawsze okazuje się lepszym rozwiązaniem. Jeśli brakuje nam specjalistycznej wiedzy w tym zakresie, może się okazać, że nieświadomie popełnimy błędy, które będą rzutowały na efektywność pracy wentylacji, a tym samym na jakość powietrza w pomieszczeniu. W tym przypadku mimo wszystko warto powierzyć montaż systemów wentylacji pomieszczeń. Wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak istotny jest prawidłowy montaż instalacji grzewczej. Przykładamy dużą wagę również do tego, by montaż instalacji wodno-kanalizacyjnej był wykonany starannie. Nie zawsze jednak uświadamiamy sobie, że sprawnie działająca wentylacja jest równie istotna jak pozostałe typy instalacji.

Ranking najlepszych monterów wentylacji w Kaliszu

Wentylacja i rekuperacja Kalisz

Dobre Rekuperatory Kalisz

112 opinii

Nadal nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy rekuperatorów, pomimo że próbujesz znaleźć go od niezliczonych dni? ECOFAN instal może rozwiązać Twój problem. Tylko chwila dzieli Cię od otrzymania świetnej wyceny - zobacz!

GMKTECH - Najwyższej Klasy Instalacja Wentylacji Kalisz

GMKTECH

22 opinie

Starasz się odnaleźć solidnego fachowca z zakresu najwyższej klasy instalacji wentylacji z Kalisza, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma GMKTECH jest Twoim rozwiązaniem. Spełniają wymagania najbardziej wymagających Klientów.

ECOWENTS Sp. z o.o. - Solidne Systemy Wentylacyjne Kalisz

ECOWENTS Sp. z o.o.

6 opinii

Jeśli szukasz świetnej współpracy to eksperci z ECOWENTS Sp. z o.o. perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań.

RES Comfort - Doskonała Rekuperacja Kalisz

RES Comfort

6 opinii

Rekuperacja nie ma dla firmy RES Comfort żadnych tajemnic. Dzięki doskonałemu doświadczeniu są gotowi poradzić każdemu Klientowi. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

GoHVAC - Solidna Wentylacja Kalisz

Solidna Wentylacja

5 opinii

Planujesz wybrać solidnego profesjonalistę do realizacji swoich planów? GoHVAC z Kalisza jest na to skuteczną metodą. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - nie pożałujesz.

PROWABLE Sp. z o.o. - Solidna Rekuperacja Kalisz

Solidna Rekuperacja Kalisz

10 opinii

Oferuje usługi z zakresu rekuperacji od wielu lat, szczególnie na obszarze miejscowości Kalisz, ale także przyległych powiatów. Tylko jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnej oferty - zadzwoń!

KAM-TERM Usługi Hydrauliczne Kamil Łazarek - Dobrzy Monterzy Wentylacji Kalisz

KAM-TERM Usługi Hydrauliczne Kamil Łazarek

2 opinie

Monter wentylacji z wymaganym doświadczeniem w temacie rekuperacji nagradzany pozytywnymi opiniami przez Klientów. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby poznać wycenę.

WINTER Paweł Twardowski - Doskonałe Rekuperatory Kalisz

WINTER Paweł Twardowski

15 opinii

Firma WINTER Paweł Twardowski to eksperci od rekuperacji i serwisu wentylacji, obsługujący Klientów z Kalisza i sąsiednich powiatów. Przedstawią Ci dobrą ofertę - skontaktuj się i sprawdź.

Aurelum - Łukasz Miłkowski - Profesjonalna Rekuperacja w Kaliszu

Profesjonalna Rekuperacja w Kaliszu

11 opinii

Firma Aurelum - Łukasz Miłkowski oferuje swoje usługi na atrakcyjnych warunkach. Skupia się na Klientach z Kalisza i z sąsiednich miast. Tylko krok dzieli Cię od dostania atrakcyjnej oferty - zadzwoń!

PPHU Piotr Miklas - Doskonała Wentylacja Kalisz

Doskonała Wentylacja

3 opinie

Ten specjalista działa w rejonie powiatu i świadczy szerokie spektrum usług z zakresu profesjonalnej rekuperacji. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej informacji.

Najnowsze z 25 zleceń na montaż wentylacji, rekuperacji w Kaliszu

Bezkonkurencyjne Systemy Wentylacyjne Kalisz

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: do uzgodnienia Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylo...

 • Kalisz

2023-01-20 do 2023-01-28
dodano 7 dni temu

Zapytanie o wentylację, rekuperację, 101-150m², Kalisz

Rodzaj usługi: Chodzi o porade Usługa obejmuje zakup urządzenia: do uzgodnienia Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanyc...

 • Kalisz

2023-01-20 do 2023-01-28
dodano 7 dni temu

Systemy Wentylacyjne

Jako ekspert przedstaw doskonałą ofertę systemów wentylacyjnych. Masz na swoim koncie wiele pozytywnych referencji od Klientów, którzy potwierdzili o Twoim profesjonalnym podejściu do pracy. Bez wątpienia zlecenie o treści "Potrzebne zamontowanie wentylacji, do 50m²" jest stworzone dla Twojej firmy. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Kalisz

2023-01-11 do 2023-01-19

Szukam firmy do wykonania rekuperacji, wentylacji, 101-150m², Wojciechówka

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji, wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia ...

 • Wojciechówka

2023-01-02 do 2023-01-10

Perfekcyjna Wentylacja Kalisz

Wentylacja nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic? Opierając się na wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Poznaj szczegóły zlecenia, które ma treść "Zlecę wykonanie rekuperacji, 101-150m²". Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

 • Kalisz

2022-11-19 do 2022-11-27

Zlecenie na prace związane z wentylacją, rekuperacją, 101-150m², Kalisz

Jeśli Rekuperacja nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic to to zapytanie jest właśnie dla Ciebie. Bazując na swoim ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Ledwie krok dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

 • Kalisz

2022-11-12 do 2022-11-20

Zamontowanie rekuperacji, 144m², Kościelna Wieś

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 3 - 5-letnim Powierzchnia wentylowanych pomieszczeń:...

 • Kościelna wieś

2022-11-06 do 2022-11-14

Dobre Rekuperatory Kalisz

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji, wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia we...

 • Kalisz

2022-10-24 do 2022-11-01

Doskonałe Systemy Wentylacyjne

Rodzaj usługi: Pompey ciepla, wykonanie rekuperacji, wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: nie Rodzaj klimatyzowanego obiektu: budynek przemysłowy Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub s...

 • Kalisz

2022-10-24 do 2022-11-01

Rekuperatory

Dotarcie do tanich rekuperatorów dla Konsumentów to duże wyzwanie, dlatego nie zwlekaj - jako specjalista daj Klientowi wskazówki i znajdź najlepsze rozwiązanie. Jeśli chcesz poznać więcej informacji skontaktuj się od razu - warto.

 • Kalisz

2022-10-19 do 2022-10-27

Pierwszorzędna Rekuperacja Kalisz

Pierwszorzędna rekuperacja to Twoja specjalność? Wykonaj zapytanie jako jeden z najlepszych w tej dziedzinie. Już teraz zadzwoń do niego, aby przesłać ofertę.

 • Kalisz

2022-10-16 do 2022-10-24

Wykonanie rekuperacji, 151-200m², Kalisz

Jako fachowiec działający na obszarze powiatu i świadczący różnorodne usługi z zakresu perfekcyjnej rekuperacji poznaj potrzeby zleceniodawcy, który zgłosił zapytanie o treści "Wykonanie rekuperacji, 151-200m²". Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Kalisz

2022-10-12 do 2022-10-20

Systemy Wentylacyjne

Rodzaj usługi: protokół skuteczności wentylacji mechanicznej Usługa obejmuje zakup urządzenia: nie Rodzaj klimatyzowanego obiektu: lokal handlowo-usługowy Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym ...

 • Kalisz

2022-09-07 do 2022-09-15

Zamontowanie wentylacji, 56m², Kalisz

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letn...

 • Kalisz

2022-08-17 do 2022-08-25

Poszukiwana ekipa do wykonania rekuperacji, 170m², Kalisz

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Kalisz

2022-07-15 do 2022-07-23

Systemy Wentylacyjne

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Jarocin

2022-10-19 do 2022-10-27

Poszukiwanie ekipy do wentylacji, rekuperacji, 101-150m², Pleszew

Jako wybitny specjalista od rekuperacji, obsługujący Klientów z Pleszewa i okolicznych miast - zapoznaj się ze zleceniem o treści "Poszukiwanie ekipy do wentylacji, rekuperacji, 101-150m²". Przedzwoń i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Pleszew

2022-10-30 do 2022-11-07

Bezkonkurencyjne Systemy Wentylacyjne

Daj znać Zleceniodawcy, że równie dobrej oferty systemów wentylacyjnych szybko nie znajdzie na terenie Pleszewa, więc jeżeli poszukuje bezkonkurencyjnych systemów wentylacyjnych to koniecznie powinien sprawdzić Twoją Firmę. Dokładne informacje prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Pleszew

2022-07-30 do 2022-08-07

Perfekcyjna Wentylacja

Perfekcyjna wentylacja to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zlecenie jako prawdziwy ekspert w branży. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim.

 • Pleszew

2023-01-09 do 2023-01-17

Szukam firmy do wentylacji, rekuperacji, 101-150m², Zielona Łąka

Rodzaj usługi: Uruchomienie rekuperacja Usługa obejmuje zakup urządzenia: nie Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomie...

 • Zielona łąka

2022-09-28 do 2022-10-06

Zlecę wykonanie rekuperacji, 102m², Witowo

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Witowo

2022-09-11 do 2022-09-19

Zapytanie o wentylację, rekuperację, 101-150m², Sulęcinek

Rodzaj usługi: Serwis Usługa obejmuje zakup urządzenia: nie Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pomieszczeń: 101-1...

 • Sulęcinek

2022-09-06 do 2022-09-14

Dobre Systemy Wentylacyjne

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pomi...

 • Borek Wielkopolski

2022-10-30 do 2022-11-07

Wysokiej Klasy Rekuperatory

Ten Zleceniodawca poszukuje bezkonkurencyjnej oferty rekuperatorów w rejonie Wielkopolskiego i napisał - Zamontowanie rekuperacji, 151-200m². Jako fachowiec w branży wykorzystaj swoją doświadczoną kadrę i złóż niezłą propozycję. Przez to, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Książ Wielkopolski

2022-07-26 do 2022-08-03

Profesjonalna Wentylacja

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowany...

 • Książ Wielkopolski

2022-10-15 do 2022-10-23

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji

Najczęstsze pytania o wentylacji i rekuperacji

Co to takiego rekuperacja?

Rekuperacja to system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Instalacja rekuperacji świetnie się sprawdzi w mieszkaniach alergików i osób uczulonych na kurz i roztocza, ale nie tylko…

Jak działa rekuperacja:

 • Zmniejsza straty ciepła wywołane przez wentylację (wbudowane wymienniki ciepła odbierają wyższą temperaturę ze zużytego powietrza i podgrzewają nią powietrze nawiewane z zewnątrz).
 • Filtruje powietrze, dzięki czemu do mieszkania nie dostaje się smog.
 • Bogatsza wersja rekuperacji – z jonizatorami – ochrania mieszkańców nieruchomości przed wnikaniem zanieczyszczeń do ich organizmów.

Po co robi się rekuperację?

Po co robi się rekuperację? Przede wszystkim wykonuje się ją zamiast wentylacji grawitacyjnej. Obecnie stanowi ona niezbędny element każdego domu energooszczędnego czy pasywnego.

Jakie są zalety montażu rekuperatora:

 • dostęp do czystego powietrza, pozbawionego smogu i alergenów;
 • obniżenie zapotrzebowania energetycznego domu na energię pierwotną (EP), aż do 95 kWh/(m2*rok);
 • oszczędności wynikające z rezygnacji z budowy kominów do wentylacji grawitacyjnej, kratek/wentylatorków w łazience, a nawet nawiewników/rozszczelnień w oknach (można też postawić na stałe szklenia).

Czy rekuperacja jest zdrowa?

Wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna z rekuperacją jest korzystnym rozwiązaniem nie tylko dla Twojego portfela, ale także dla zdrowia.

Rekuperator odpowiada za usuwanie zużytego, nieświeżego i niezdrowego powietrza z zewnątrz, dając w zamian świeże, czyste powietrze. Poza tym wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła chroni też przed zanieczyszczeniami generowanymi w środku domu. Taki system wentylacyjny doceniają zwłaszcza astmatycy i alergicy.

Rekuperacja ma pozytywny wpływ na:

 • sen,
 • samopoczucie,
 • koncentrację,
 • dotlenienie organizmu,
 • komfort cieplny (stabilna temperatura),
 • brak problemów z wilgotnością.

Ile kosztuje montaż rekuperacji?

Ile kosztuje montaż rekuperacji? Poznaj składowe ceny kompleksowego wykonania rekuperacji:

 • projekt rekuperacji 200 - 600 zł;
 • montaż rekuperacji 16 000 - 34 000 zł;
 • zakup rekuperatora 8000 - 24 000 zł;
 • zakup elementów systemu wentylacyjnego;
 • koszty eksploatacyjne (koszt zużycia energii elektrycznej 200 - 350 zł);
 • wymiana filtrów co około 3 miesiące (150 - 250 zł w skali roku);
 • coroczny serwis rekuperacji 200 - 450 zł.

Ostateczny koszt wykonania rekuperacji zależy od:

 • powierzchni budynku;
 • układu i liczby pomieszczeń;
 • długości instalacji;
 • rodzaju i parametrów technicznych rekuperatora (w tym mocy centrali wentylacyjnej);
 • standardu instalacji (czy zastosowano jakieś ekstra dodatki).

Koszty kompleksowego montażu rekuperacji są dość wysokie, jednak możesz je obniżyć, korzystając z programu "Czyste Powietrze" oraz wprowadzając pewne zmiany już na etapie projektu.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji