Wentylacja i rekuperacja w Gostyniu

Porównaj oferty od Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 456 258 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 477 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Sprawnie działająca wentylacja to jeden z kluczowych elementów wpływających na komfort przebywania w pomieszczeniu. Zanim jednak zdecydujesz się na jej instalację, warto wcześniej zorientować się w temacie, sprawdzić jakie rodzaje wentylacji masz do dyspozycji i ile kosztuje montaż wentylacji. Jeśli brakuje Ci specjalistycznej wiedzy, najlepiej skontaktować się z firmą, która specjalizuje się w tej dziedzinie. Taką frimę na pewno znajdziesz w naszym rankingu specjalistów od wentylacji i rekuperacji. Jej pracownicy z pewnością rozwieją wszystkie Twoje wątpliwości i pomogą wybrać wentylację, która pod każdym względem będzie odpowiadała Twoim potrzebom.

Według najczęściej stosowanej klasyfikacji wyróżniamy pięć najpopularniejszych typów wentylacji:

 • wentylację naturalną (grawitacyjną),
 • wentylację mechaniczną (również z odzyskiem ciepła),
 • wentylację wyporową,
 • wentylację mieszającą,
 • wentylację hybrydową (połączenie wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej).

Nie da się ukryć, że dla większości inwestorów zastanawiających się nad wyborem optymalnego rodzaju wentylacji dla swoich potrzeb, kluczowe znaczenie ma cena urządzenia. Przede wszystkim warto uświadomić sobie, że gdy w grę wchodzi montaż wentylacji cennik jest uzależniony od wielu różnych czynników, o których często nawet nie myślimy. Dobór wentylacji powinien być poprzedzony gruntowną analizą. Istotne jest na przykład umiejscowienie instalacji - montaż wentylacji w suficie podwieszanym będzie z pewnością bardziej kosztowny niż zamontowanie jednostki bezpośrednio na ścianie. Jeśli konieczny będzie montaż rury spiro do wentylacji, to również może generować dodatkowe koszty. Dobrze jest zatem poprosić firmę, z którą będziemy współpracować o przygotowanie wstępnego kosztorysu, aby nie zaskoczyły nas koszty.

Mimo kosztów związanych z profesjonalną instalacją wentylacji samodzielny montaż wentylacji mechanicznej nie zawsze okazuje się lepszym rozwiązaniem. Jeśli brakuje nam specjalistycznej wiedzy w tym zakresie, może się okazać, że nieświadomie popełnimy błędy, które będą rzutowały na efektywność pracy wentylacji, a tym samym na jakość powietrza w pomieszczeniu. W tym przypadku mimo wszystko warto powierzyć montaż systemów wentylacji pomieszczeń. Wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak istotny jest prawidłowy montaż instalacji grzewczej. Przykładamy dużą wagę również do tego, by montaż instalacji wodno-kanalizacyjnej był wykonany starannie. Nie zawsze jednak uświadamiamy sobie, że sprawnie działająca wentylacja jest równie istotna jak pozostałe typy instalacji.

Ranking najlepszych monterów wentylacji w Gostyniu

Wentylacja i rekuperacja Gostyń

Opłacalne Rekuperatory

15 opinii

Jeszcze nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy rekuperatorów, mimo że poszukujesz go od niezliczonych dni? Netcom może rozwiązać Twój problem. Konkretną wycenę otrzymasz po kontakcie.

Elektromik Mikołaj Tokarski - Opłacalny System Rekuperacji Gostyń

Elektromik Mikołaj Tokarski

3 opinie

System rekuperacji z transportem pod drzwi to typowa metoda pracy Elektromik Mikołaj Tokarski, dzięki której będziesz stuprocentowo usatysfakcjonowany. W przypadku gdy chcesz posiadać czyste powietrze pomyśl o rekuperacji w domu. Ten fachowiec bez trudu opowie np. o wszystkim na temat wymiany powietrza, w tym o zasadzie działania rekuperacji, rekuperacji z odzyskiem ciepła i wentylacji grawitacyjnej.

Zakład instalacyjny Pazoła Janusz - Pierwszorzędna Wentylacja Gostyń

Pierwszorzędna Wentylacja

1 opinia

Ten monter wentylacji działa na obszarze powiatu i świadczy liczne usługi z zakresu pierwszorzędnej wentylacji. Umów odpowiedni dla Ciebie termin!

Elektron - Perfekcyjna Wentylacja Gostyń

Perfekcyjna Wentylacja Gostyń

2 opinie

Firma Elektron oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Skupia się na Klientach z rejonu Gostynia i okolic. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

FHU ELEKTRO-SPINER Wiktor Frąckowiak - Solidna Instalacja Wentylacji Gostyń

Solidna Instalacja Wentylacji

13 opinii

Oddaj sprawę we właściwe ręce i zleć prace tym fachowcom od instalacji wentylacji z miejscowości Gostyń. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Zakład Ogolnobudowlany Wojciech Juskowiak - Doskonała Wentylacja Gostyń

Doskonała Wentylacja

2 opinie

Doskonały monter wentylacji z wieloletnim doświadczeniem w kwestii wentylacji wykorzystujący nowoczesne metody pracy. Nie trać czasu - zadzwoń do nich, aby otrzymać wycenę.

AS TECH ARTUR STEFANIAK - Najwyższej Klasy Montaż Wentylacji Gostyń

AS TECH ARTUR STEFANIAK

Od lat pracownicy firmy AS TECH ARTUR STEFANIAK świadczą usługi z zakresu najwyższej klasy montażu wentylacji, dzięki temu są gotowi obsłużyć każdego Klienta potrzebującego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Szczegółową wycenę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

PHU Bartosz Małecki - Wysokiej Jakości System Rekuperacji Gostyń

Wysokiej Jakości System Rekuperacji Gostyń

Czujesz się zagubiony w gąszczu ofert na system rekuperacji? Specjaliści z PHU Bartosz Małecki doradzą Ci najlepsze rozwiązanie. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Usługi Remontowe Dudkowiak Tomasz - Wysokiej Jakości Rekuperatory Gostyń

Usługi Remontowe Dudkowiak Tomasz

Następnego takiego sprzedawcy nie znajdziesz w miejscowości Gostyń i okolicy, więc jeśli szukasz wysokiej jakości rekuperatorów to bez zbędnej zwłoki poznaj Usługi Remontowe Dudkowiak Tomasz. Zapytaj o wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma ma do zaoferowania.

Rafał Andrzejewski instalacje wod-kan-co - Perfekcyjna Rekuperacja w Gostyniu

Perfekcyjna Rekuperacja w Gostyniu

Firma Rafał Andrzejewski instalacje wod-kan-co oferuje swoje usługi. Skupia się na Klientach z rejonu Gostynia i z sąsiednich miast. Dłużej nie czekaj i poproś o ofertę - gwarancja zadowolenia!

Najnowsze z 24 zleceń na montaż wentylacji, rekuperacji w Gostyniu

Szukam firmy do wykonania wentylacji, 151-200m², Borek Wielkopolski

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pomi...

 • Borek Wielkopolski

2022-10-30 do 2022-11-07

Doskonałej Jakości Rekuperatory Gostyń

Udowodnij Zleceniodawcy, że drugiego takiego dostawcy prędko nie znajdzie na terenie Gostynia. Więc jeśli jesteś producentem doskonałej jakości rekuperatorów to bezzwłocznie zapoznaj się ze zleceniem o treści - Szukam firmy do wentylacji, rekuperacji, 4000m². Przedstaw dobrą propozycję temu Klientowi - zadzwoń już dziś, nie pożałujesz.

 • Gostyń

2022-10-25 do 2022-11-02

Wykonanie rekuperacji, wentylacji, 51-100m², Gostyń

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji, wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie...

 • Gostyń

2022-10-18 do 2022-10-26

Poszukiwana ekipa do wykonania rekuperacji, wentylacji, 51-100m², Gostyń

Spraw, że systemy wentylacyjne nie będzie dla Klienta kłopotem i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako doświadczony specjalista z dziedziny systemów wentylacyjnych sporządź idealną ofertę pod zlecenie - Poszukiwana ekipa do wykonania rekuperacji, wentylacji, 51-100m². Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co masz do zaoferowania.

 • Gostyń

2022-09-27 do 2022-10-05

Potrzebne zamontowanie rekuperacji, 85m², Krobia

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pom...

 • Krobia

2022-09-13 do 2022-09-21

Dam zlecenie na wykonanie rekuperacji, 149m², Bojanice

Zlecenie o treści - Dam zlecenie na wykonanie rekuperacji, 149m² jest skierowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi oraz koncentruje się na Klientach z Wielkopolskiego i z sąsiednich miast. Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby przesłać ofertę.

 • Bojanice

2022-11-30 do 2022-12-08

Zlecę wykonanie rekuperacji, 151-200m², Jutrosin

Doskonała rekuperacja to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zlecenie jako najlepszy specjalista w branży. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaproponować.

 • Jutrosin

2023-02-05 do 2023-02-13
dodano 4 dni temu

Poszukiwana ekipa do wykonania wentylacji, 51-100m², Śrem

Pokaż temu Zleceniodawcy, że następnego takiego sprzedawcy prędko nie znajdzie w miejscowości Śrem i okolicy. Więc jeśli jesteś dostawcą doskonałej jakości rekuperatorów to bez wahania przeanalizuj zlecenie o treści - Poszukiwana ekipa do wykonania wentylacji, 51-100m². Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby zaprezentować ofertę.

 • Śrem

2022-11-20 do 2022-11-28

Poszukuję wykonawcy wentylacji w garażu podziemnym, 2000m2, Śrem

Podmiot, który wprowadził zapytanie o treści "Poszukuję wykonawcy wentylacji w garażu podziemnym, 2000m2", szuka rekuperatorów. Powinien trafić na Twoją ofertę, która nie ma konkurentów. Jeśli chcesz poznać dopasowanego Klienta skontaktuj się już teraz - warto.

 • Śrem

2022-11-22 do 2022-11-30

Dobre Rekuperatory

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji, wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: do uzgodnienia Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Po...

 • Śrem

2023-01-18 do 2023-01-26

Solidna Wentylacja Gostyń

Jako utalentowani pracownicy macie możliwość spełnić oczekiwania w temacie wentylacji. Zlecenie brzmi "Szukamy firmy do wentylacji, 6800m2". Gorąco zachęcamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

 • Śrem

2022-11-22 do 2022-11-30

Zlecenie na prace związane z wentylacją, rekuperacją, do 50m², Śrem

Rodzaj usługi: Turbina w wentylacji nie działa, nie ma żadnego wyciągu z pomieszczenia Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: lokal handlowo-usługowy...

 • Śrem

2022-12-16 do 2022-12-16

Zamontowanie rekuperacji, 151-200m², Książ Wielkopolski

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pom...

 • Książ Wielkopolski

2022-07-26 do 2022-08-03

Dam zlecenie na wykonanie rekuperacji, 118m², Książ Wielkopolski

Podjęcie decyzji o wyborze systemów wentylacyjnych nie jest proste, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista daj wskazówki i znajdź spełniające wymagania rozwiązanie dla Klienta, który napisał - Dam zlecenie na wykonanie rekuperacji, 118m². Tylko jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zlecenia - zadzwoń!

 • Książ Wielkopolski

2022-10-15 do 2022-10-23

Dam zlecenie na wykonanie wentylacji, 401-500m², Rawicz

Wybranie systemów wentylacyjnych nie jest prostą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec udziel rad i dobierz spełniające oczekiwania rozwiązanie dla Klienta, który pisze - Dam zlecenie na wykonanie wentylacji, 401-500m². Napisz krótko co możesz zaoferować i poznaj dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Rawicz

2022-09-05 do 2022-09-13

Rewelacyjne Systemy Wentylacyjne Gostyń

Doprowadź do tego, że systemy wentylacyjne nie będzie dla Zleceniodawcy problemem i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako doświadczony ekspert z dziedziny systemów wentylacyjnych stwórz idealną ofertę pod ogłoszenie - Poszukiwana ekipa do wykonania rekuperacji, wentylacji, 101-150m². Zdecyduj się od razu - przedzwoń i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Rawicz

2023-01-17 do 2023-01-25

Poszukiwanie ekipy do wentylacji, rekuperacji, 122m², Rawicz

Rodzaj usługi: Projekt wentylacji mechanicznej Usługa obejmuje zakup urządzenia: nie Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanyc...

 • Rawicz

2022-08-10 do 2022-08-18

Potrzebne zamontowanie rekuperacji, 201-300m², Rydzyna

Zlecający nierzadko nie mogą odnaleźć się w nadmiarze ofert na rekuperatory. Jako fachowiec, pomóż znaleźć najlepsze wyjście Zlecającemu zgłoszenie o treści - Potrzebne zamontowanie rekuperacji, 201-300m². Dlatego, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Rydzyna

2022-07-26 do 2022-08-03

Zlecę wykonanie rekuperacji, 151-200m², Krotoszyn

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Krotoszyn

2022-11-23 do 2022-12-01

Wyśmienite Rekuperatory

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Krotoszyn

2023-01-21 do 2023-01-29

Wykonanie wentylacji, do 50m², Krotoszyn

Jako fachowiec i prawdziwy profesjonalista w branży wentylacji możesz zaoferować swoje usługi Zlecającemu w pobliżu miejscowości Krotoszyn, który wysłał zapytanie o treści "Wykonanie wentylacji, do 50m²". Dokładne informacje prześlij po kontakcie.

 • Krotoszyn

2022-08-21 do 2022-08-29

Potrzebne zamontowanie wentylacji, do 50m², Krotoszyn

Oferując usługi z zakresu wentylacji od wielu lat, przede wszystkim na obszarze miejscowości Krotoszyn, ale także okolicznych miast możesz nawiązać współpracę w odpowiedzi na to zlecenie. Zadzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie będziesz żałować.

 • Krotoszyn

2022-11-25 do 2022-12-03

Poszukiwana ekipa do wykonania rekuperacji, 110m², Krotoszyn

Dla Zleceniodawcy, który nadesłał zlecenie o treści - Poszukiwana ekipa do wykonania rekuperacji, 110m², dotarcie do bezkonkurencyjnych systemów wentylacyjnych jest niełatwe, ale Ty będziesz na 100% w stanie mu pomóc w znalezieniu dobrego produktu. Wyczerpującą ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Krotoszyn

2023-01-23 do 2023-01-31

Poszukiwana ekipa do wykonania wentylacji, 401-500m², Krotoszyn

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: nie Rodzaj klimatyzowanego obiektu: budynek przemysłowy Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem do 2 lat Powierzchnia wentylowanych pomieszczeń: 40...

 • Krotoszyn

2022-09-09 do 2022-09-17

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji

Najczęstsze pytania o wentylacji i rekuperacji

Co to takiego rekuperacja?

Rekuperacja to system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Instalacja rekuperacji świetnie się sprawdzi w mieszkaniach alergików i osób uczulonych na kurz i roztocza, ale nie tylko…

Jak działa rekuperacja:

 • Zmniejsza straty ciepła wywołane przez wentylację (wbudowane wymienniki ciepła odbierają wyższą temperaturę ze zużytego powietrza i podgrzewają nią powietrze nawiewane z zewnątrz).
 • Filtruje powietrze, dzięki czemu do mieszkania nie dostaje się smog.
 • Bogatsza wersja rekuperacji – z jonizatorami – ochrania mieszkańców nieruchomości przed wnikaniem zanieczyszczeń do ich organizmów.

Po co robi się rekuperację?

Po co robi się rekuperację? Przede wszystkim wykonuje się ją zamiast wentylacji grawitacyjnej. Obecnie stanowi ona niezbędny element każdego domu energooszczędnego czy pasywnego.

Jakie są zalety montażu rekuperatora:

 • dostęp do czystego powietrza, pozbawionego smogu i alergenów;
 • obniżenie zapotrzebowania energetycznego domu na energię pierwotną (EP), aż do 95 kWh/(m2*rok);
 • oszczędności wynikające z rezygnacji z budowy kominów do wentylacji grawitacyjnej, kratek/wentylatorków w łazience, a nawet nawiewników/rozszczelnień w oknach (można też postawić na stałe szklenia).

Czy rekuperacja jest zdrowa?

Wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna z rekuperacją jest korzystnym rozwiązaniem nie tylko dla Twojego portfela, ale także dla zdrowia.

Rekuperator odpowiada za usuwanie zużytego, nieświeżego i niezdrowego powietrza z zewnątrz, dając w zamian świeże, czyste powietrze. Poza tym wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła chroni też przed zanieczyszczeniami generowanymi w środku domu. Taki system wentylacyjny doceniają zwłaszcza astmatycy i alergicy.

Rekuperacja ma pozytywny wpływ na:

 • sen,
 • samopoczucie,
 • koncentrację,
 • dotlenienie organizmu,
 • komfort cieplny (stabilna temperatura),
 • brak problemów z wilgotnością.

Ile kosztuje montaż rekuperacji?

Ile kosztuje montaż rekuperacji? Poznaj składowe ceny kompleksowego wykonania rekuperacji:

 • projekt rekuperacji 200 - 600 zł;
 • montaż rekuperacji 16 000 - 34 000 zł;
 • zakup rekuperatora 8000 - 24 000 zł;
 • zakup elementów systemu wentylacyjnego;
 • koszty eksploatacyjne (koszt zużycia energii elektrycznej 200 - 350 zł);
 • wymiana filtrów co około 3 miesiące (150 - 250 zł w skali roku);
 • coroczny serwis rekuperacji 200 - 450 zł.

Ostateczny koszt wykonania rekuperacji zależy od:

 • powierzchni budynku;
 • układu i liczby pomieszczeń;
 • długości instalacji;
 • rodzaju i parametrów technicznych rekuperatora (w tym mocy centrali wentylacyjnej);
 • standardu instalacji (czy zastosowano jakieś ekstra dodatki).

Koszty kompleksowego montażu rekuperacji są dość wysokie, jednak możesz je obniżyć, korzystając z programu "Czyste Powietrze" oraz wprowadzając pewne zmiany już na etapie projektu.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji