Wentylacja i rekuperacja w Chojnicach

Porównaj oferty od Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 457 264 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 517 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Sprawnie działająca wentylacja to jeden z kluczowych elementów wpływających na komfort przebywania w pomieszczeniu. Zanim jednak zdecydujesz się na jej instalację, warto wcześniej zorientować się w temacie, sprawdzić jakie rodzaje wentylacji masz do dyspozycji i ile kosztuje montaż wentylacji. Jeśli brakuje Ci specjalistycznej wiedzy, najlepiej skontaktować się z firmą, która specjalizuje się w tej dziedzinie. Taką frimę na pewno znajdziesz w naszym rankingu specjalistów od wentylacji i rekuperacji. Jej pracownicy z pewnością rozwieją wszystkie Twoje wątpliwości i pomogą wybrać wentylację, która pod każdym względem będzie odpowiadała Twoim potrzebom.

Według najczęściej stosowanej klasyfikacji wyróżniamy pięć najpopularniejszych typów wentylacji:

 • wentylację naturalną (grawitacyjną),
 • wentylację mechaniczną (również z odzyskiem ciepła),
 • wentylację wyporową,
 • wentylację mieszającą,
 • wentylację hybrydową (połączenie wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej).

Nie da się ukryć, że dla większości inwestorów zastanawiających się nad wyborem optymalnego rodzaju wentylacji dla swoich potrzeb, kluczowe znaczenie ma cena urządzenia. Przede wszystkim warto uświadomić sobie, że gdy w grę wchodzi montaż wentylacji cennik jest uzależniony od wielu różnych czynników, o których często nawet nie myślimy. Dobór wentylacji powinien być poprzedzony gruntowną analizą. Istotne jest na przykład umiejscowienie instalacji - montaż wentylacji w suficie podwieszanym będzie z pewnością bardziej kosztowny niż zamontowanie jednostki bezpośrednio na ścianie. Jeśli konieczny będzie montaż rury spiro do wentylacji, to również może generować dodatkowe koszty. Dobrze jest zatem poprosić firmę, z którą będziemy współpracować o przygotowanie wstępnego kosztorysu, aby nie zaskoczyły nas koszty.

Mimo kosztów związanych z profesjonalną instalacją wentylacji samodzielny montaż wentylacji mechanicznej nie zawsze okazuje się lepszym rozwiązaniem. Jeśli brakuje nam specjalistycznej wiedzy w tym zakresie, może się okazać, że nieświadomie popełnimy błędy, które będą rzutowały na efektywność pracy wentylacji, a tym samym na jakość powietrza w pomieszczeniu. W tym przypadku mimo wszystko warto powierzyć montaż systemów wentylacji pomieszczeń. Wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak istotny jest prawidłowy montaż instalacji grzewczej. Przykładamy dużą wagę również do tego, by montaż instalacji wodno-kanalizacyjnej był wykonany starannie. Nie zawsze jednak uświadamiamy sobie, że sprawnie działająca wentylacja jest równie istotna jak pozostałe typy instalacji.

Ranking najlepszych monterów wentylacji w Chojnicach

Wentylacja i rekuperacja Chojnice

Znakomity System Rekuperacji w Chojnicach

23 opinie

Zakup znakomitego systemu rekuperacji nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - profesjonaliści z Rekuwent Witold Kochanowski doradzą Ci i dobiorą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się od razu - nie zawiedziesz się!

Fresh House - Wysokiej Klasy Montaż Wentylacji Chojnice

Fresh House

23 opinie

Kusząca cena i rzetelna realizacja powierzonych zadań to główne walory przedsiębiorcy, którego specjalnością jest montaż wentylacji. Zapytaj o ofertę już teraz i zobacz co firma może zaoferować.

FOXWENT - Pierwszorzędny Montaż Wentylacji Chojnice

Pierwszorzędny Montaż Wentylacji

18 opinii

Pragniesz znaleźć dobrego profesjonalistę z zakresu pierwszorzędnego montażu wentylacji z Twojego rejonu do realizacji zaplanowanych działań? Firma FOXWENT jest gotowa Ci pomóc. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Przedsiębiorstwo MJ - Perfekcyjne Systemy Wentylacyjne Chojnice

Perfekcyjne Systemy Wentylacyjne

14 opinii

Przedsiębiorstwo MJ oferuje usługi z zakresu systemów wentylacyjnych od kilkunastu lat, przede wszystkich na obszarze miejscowości Chojnice, ale także przyległych powiatów. Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

NDM MASTERS Dariusz Chrzanowski - Pierwszorzędna Instalacja Wentylacji Chojnice

NDM MASTERS Dariusz Chrzanowski

6 opinii

Od lat pracownicy NDM MASTERS Dariusz Chrzanowski oferują usługi z zakresu pierwszorzędnej instalacji wentylacji, dzięki temu są gotowi obsłużyć każdego Klienta szukającego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Wybierz ich numer, aby uzyskać więcej szczegółów - nie pożałujesz.

GlobalECO Fotowoltaika Sp. z o.o. Sp. Komandytowa - Perfekcyjna Rekuperacja Chojnice

GlobalECO Fotowoltaika Sp. z o.o. Sp. Komandytowa

6 opinii

GlobalECO Fotowoltaika Sp. z o.o. Sp. Komandytowa oferuje usługi z zakresu systemów wentylacyjnych od kilkunastu lat, przede wszystkich na obszarze miejscowości Chojnice, ale także przyległych powiatów. Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

ELEKTRON - Dobrzy Monterzy Wentylacji Chojnice

Dobrzy Monterzy Wentylacji Chojnice

5 opinii

Zwróć się do ELEKTRON jeśli szukasz dobrych monterów wentylacji działających na terenie Chojnic lub w sąsiednich miastach. Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania świetnej wyceny - skontaktuj się od razu!

VMINVEST - Solidna Rekuperacja Chojnice

Solidna Rekuperacja

2 opinie

Wysoko wykwalifikowani pracownicy firmy VMINVEST spełnią Państwa oczekiwania w temacie rekuperacji. Jeśli chcesz mieć stały dopływ świeżego powietrza koniecznie rozważ dom z rekuperacją. Ten specjalista bez trudu opowie na przykład o wszystkim na temat wymiany powietrza, w tym o zasadzie działania rekuperacji, rekuperacji z odzyskiem ciepła i wentylacji grawitacyjnej.

PGI2 sp. z o.o. - Najwyższej Klasy Montaż Wentylacji Chojnice

Najwyższej Klasy Montaż Wentylacji Chojnice

13 opinii

Sprawdź specjalistów z PGI2 sp. z o.o. jeśli poszukujesz odpowiednich ludzi do najwyższej klasy montażu wentylacji w miejscowości Chojnice lub okolicy. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

KOTŁOTECHNIKA. Czesław Wajdzik - Perfekcyjna Wentylacja Chojnice

Perfekcyjna Wentylacja

3 opinie

Perfekcyjna wentylacja to najważniejszy temat dla ekipy z firmy KOTŁOTECHNIKA. Czesław Wajdzik - są zawodowcami w fachu montera wentylacji. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Najnowsze z 26 zleceń na montaż wentylacji, rekuperacji w Chojnicach

Wykonanie rekuperacji, 151-200m², Brusy

Ten Zleceniodawca, który wciąż nie znalazł systemów wentylacyjnych, chociaż szuka od niezliczonych dni, wysłał nam zlecenie o treści - Wykonanie rekuperacji, 151-200m². To właśnie Twoja oferta może być wybawieniem z problemu Zlecającego. Nie zwlekaj i poproś o szczegóły - na pewno będziesz zadowolony!

 • Brusy

2023-02-08 do 2023-02-16
dodano wczoraj o 08:26

Potrzebne zamontowanie rekuperacji, 101-150m², Skoszewo

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Skoszewo

2023-02-01 do 2023-02-09
dodano 8 dni temu

Zlecę wykonanie rekuperacji, 51-100m², Chojnice

Podmiot, który wprowadził zapytanie o treści "Zlecę wykonanie rekuperacji, 51-100m²", szuka rekuperatorów. Powinien trafić na Twoją ofertę, która nie ma konkurentów. Jeśli chcesz poznać dopasowanego Klienta skontaktuj się już teraz - warto.

 • Chojnice

2022-10-23 do 2022-10-31

Poszukiwanie ekipy do wentylacji, rekuperacji, 100m², Czersk

Rodzaj usługi: Serwis rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: nie Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pomies...

 • Czersk

2022-09-30 do 2022-10-08

Znakomite Rekuperatory Chojnice

Rodzaj usługi: Montaz destryfikatorów na hali tenisowej Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: Hala tenisowa 36 x 18 m Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 3 - 5-letnim Powierzchnia w...

 • Charzykowy

2022-09-14 do 2022-09-22

Idealne Systemy Wentylacyjne Chojnice

Rodzaj usługi: Porada, kosztorys i wykonanie Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: Domek murowany Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo...

 • Chojnice

2022-09-09 do 2022-09-17

Doskonałe Rekuperatory

Ten zleceniodawca jeszcze nie wybrał właściwego dostawcy doskonałych rekuperatorów i zgłosił nam zlecenie - Zlecę wykonanie wentylacji, 35m². Jako firma możesz być tym, czego szuka. Pokaż wyjątkową propozycję temu Zleceniodawcy - skontaktuj się jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Chojnice

2022-08-22 do 2022-08-30

Dam zlecenie na wykonanie wentylacji, 51-100m², Tuchola

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: lokal handlowo-usługowy Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanyc...

 • Tuchola

2022-09-13 do 2022-09-21

Znakomite Rekuperatory

Rodzaj usługi: Zakup kanalow wentylacyjnych Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: lokal handlowo-usługowy Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowa...

 • Tuchola

2022-11-24 do 2022-12-02

Potrzebne zamontowanie rekuperacji, 155m², Tuchola

Jako znakomici eksperci jesteście w stanie spełnić wymagania z zakresu wentylacji. Zapytanie brzmi "Potrzebne zamontowanie rekuperacji, 155m²". Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby przesłać wycenę.

 • Tuchola

2022-10-11 do 2022-10-19

Zapytanie o wentylację, rekuperację, 301-400m², Tuchola

Rodzaj usługi: zakup kanalow wentylacyjnych kwadratowych Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: lokal handlowo-usługowy Obiekt, jakiego dotyczy zlec...

 • Tuchola

2022-11-24 do 2022-11-24

Pierwszorzędna Wentylacja Chojnice

Rodzaj usługi: Klimatyzacja z funkcją grzania. Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budyn...

 • Tuchola

2022-12-02 do 2022-12-10

Zapytanie o wentylację, rekuperację, 51-100m², Tuchola

Rekuperacja nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Polegając na wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Poznaj szczegóły zgłoszenia, które ma treść "Zapytanie o wentylację, rekuperację, 51-100m²". Zadzwoń i prześlij ofertę - nie pożałujesz.

 • Tuchola

2022-12-02 do 2022-12-10

Poszukiwana ekipa do wykonania wentylacji, 151-200m², Tuchola

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: budynek przemysłowy Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych po...

 • Tuchola

2022-11-08 do 2022-11-16

Poszukiwana ekipa do wykonania rekuperacji, 151-200m², Czarna Woda

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 3 - 5...

 • Czarna Woda

2022-08-08 do 2022-08-16

Najwyższej Klasy Rekuperatory

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem do 2 lat Powierzchnia wentylowanych pomieszczeń: 51-100m² ...

 • Czarna Woda

2022-12-27 do 2023-01-04

Dam zlecenie na wykonanie rekuperacji, 101-150m², Człuchów

Zleceniodawca szuka świetnej współpracy, pisząc - Dam zlecenie na wykonanie rekuperacji, 101-150m². To zlecenie jest stworzone dla eksperta takiego, jak Ty. Dodatkowe informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Człuchów

2023-01-09 do 2023-01-17

Zamontowanie rekuperacji, 65m², Śliwice

Kupno wysokiej klasy rekuperatorów dla Klientów nie jest sprawą prostą, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec doradź Klientowi i wybierz dostosowane do wymagań rozwiązanie. Szczegółową wycenę prześlij po kontakcie.

 • Śliwice

2022-12-13 do 2022-12-21

Zapotrzebowanie na wentylację, rekuperację, 51-100m², Kościerzyna

Dla Zlecającego, który napisał - Zapotrzebowanie na wentylację, rekuperację, 51-100m², wybranie opłacalnych systemów wentylacyjnych jest niełatwe, jednak Ty będziesz na sto procent w stanie mu pomóc w znalezieniu dobrego produktu. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Kościerzyna

2022-08-19 do 2022-08-27

Tanie Systemy Wentylacyjne

Dla Zlecającego, który pisze - Dam zlecenie na wykonanie rekuperacji, 200m², znalezienie tanich systemów wentylacyjnych może być skomplikowane, ale Ty będziesz na sto procent w stanie mu pomóc w znalezieniu dobrego rozwiązania. Wybierz numer i dowiedz się więcej - nie pożałujesz.

 • Kościerzyna

2023-01-01 do 2023-01-09

Poszukiwana ekipa do wykonania wentylacji, do 50m², Sępólno Krajeńskie

Perfekcyjna wentylacja to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zapytanie jako najlepszy specjalista w tej dziedzinie. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Sępólno Krajeńskie

2022-09-20 do 2022-09-28

Dam zlecenie na wykonanie rekuperacji, 101-150m², Zblewo

Zlecenie o treści - Dam zlecenie na wykonanie rekuperacji, 101-150m² jest skierowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi oraz koncentruje się na Klientach z Pomorskiego i z sąsiednich miast. Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby przesłać ofertę.

 • Zblewo

2023-01-31 do 2023-02-08

Szukam firmy do wykonania wentylacji, 101-150m², Zblewo

Spraw, że systemy wentylacyjne nie będzie dla Zleceniodawcy zagadką i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako doświadczony specjalista z branży systemów wentylacyjnych stwórz idealną ofertę pod ogłoszenie - Szukam firmy do wykonania wentylacji, 101-150m². Zdecyduj się szybko - skontaktuj się i otrzymaj ofertę współpracy, która spełni Twoje wymagania.

 • Zblewo

2022-10-22 do 2022-10-30

Wykonanie rekuperacji, 151-200m², Mermet

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 3 - 5-letnim Powierzchnia wentylowanych pomieszczeń:...

 • Mermet

2023-01-25 do 2023-02-02

Wyśmienite Rekuperatory

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Lubichowo

2022-09-25 do 2022-10-03

Znakomite Rekuperatory

Ten Klient jeszcze nie znalazł odpowiedniego dostawcy rekuperatorów, mimo iż poszukuje go od niezliczonych dni. Możesz być rozwiązaniem dla tego Klienta. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę, aby wysłać szczegółową wycenę.

 • Lubichowo

2023-01-29 do 2023-02-06

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji

Najczęstsze pytania o wentylacji i rekuperacji

Co to takiego rekuperacja?

Rekuperacja to system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Instalacja rekuperacji świetnie się sprawdzi w mieszkaniach alergików i osób uczulonych na kurz i roztocza, ale nie tylko…

Jak działa rekuperacja:

 • Zmniejsza straty ciepła wywołane przez wentylację (wbudowane wymienniki ciepła odbierają wyższą temperaturę ze zużytego powietrza i podgrzewają nią powietrze nawiewane z zewnątrz).
 • Filtruje powietrze, dzięki czemu do mieszkania nie dostaje się smog.
 • Bogatsza wersja rekuperacji – z jonizatorami – ochrania mieszkańców nieruchomości przed wnikaniem zanieczyszczeń do ich organizmów.

Po co robi się rekuperację?

Po co robi się rekuperację? Przede wszystkim wykonuje się ją zamiast wentylacji grawitacyjnej. Obecnie stanowi ona niezbędny element każdego domu energooszczędnego czy pasywnego.

Jakie są zalety montażu rekuperatora:

 • dostęp do czystego powietrza, pozbawionego smogu i alergenów;
 • obniżenie zapotrzebowania energetycznego domu na energię pierwotną (EP), aż do 95 kWh/(m2*rok);
 • oszczędności wynikające z rezygnacji z budowy kominów do wentylacji grawitacyjnej, kratek/wentylatorków w łazience, a nawet nawiewników/rozszczelnień w oknach (można też postawić na stałe szklenia).

Czy rekuperacja jest zdrowa?

Wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna z rekuperacją jest korzystnym rozwiązaniem nie tylko dla Twojego portfela, ale także dla zdrowia.

Rekuperator odpowiada za usuwanie zużytego, nieświeżego i niezdrowego powietrza z zewnątrz, dając w zamian świeże, czyste powietrze. Poza tym wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła chroni też przed zanieczyszczeniami generowanymi w środku domu. Taki system wentylacyjny doceniają zwłaszcza astmatycy i alergicy.

Rekuperacja ma pozytywny wpływ na:

 • sen,
 • samopoczucie,
 • koncentrację,
 • dotlenienie organizmu,
 • komfort cieplny (stabilna temperatura),
 • brak problemów z wilgotnością.

Ile kosztuje montaż rekuperacji?

Ile kosztuje montaż rekuperacji? Poznaj składowe ceny kompleksowego wykonania rekuperacji:

 • projekt rekuperacji 200 - 600 zł;
 • montaż rekuperacji 16 000 - 34 000 zł;
 • zakup rekuperatora 8000 - 24 000 zł;
 • zakup elementów systemu wentylacyjnego;
 • koszty eksploatacyjne (koszt zużycia energii elektrycznej 200 - 350 zł);
 • wymiana filtrów co około 3 miesiące (150 - 250 zł w skali roku);
 • coroczny serwis rekuperacji 200 - 450 zł.

Ostateczny koszt wykonania rekuperacji zależy od:

 • powierzchni budynku;
 • układu i liczby pomieszczeń;
 • długości instalacji;
 • rodzaju i parametrów technicznych rekuperatora (w tym mocy centrali wentylacyjnej);
 • standardu instalacji (czy zastosowano jakieś ekstra dodatki).

Koszty kompleksowego montażu rekuperacji są dość wysokie, jednak możesz je obniżyć, korzystając z programu "Czyste Powietrze" oraz wprowadzając pewne zmiany już na etapie projektu.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji