Izolacja fundamentów w Żyrardowie

Porównaj oferty od Specjalistów od Izolacji Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 408 245 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Izolacja fundamentów jest czynnością, która pozwala wygenerować realne oszczędności na ogrzewaniu budynku. Zapewnienie osłony ścian przed wykonaniem elewacji w celu ochrony przed zimnem oraz wilgocią, pozwala skutecznie zaizolować budynek i sprawić, że stanie się on bardziej energooszczędny. Wyróżniamy dwa podstawowe typy ocieplenia fundamentów: izolację poziomą oraz izolację pionową. Czym się charakteryzują oraz na co jeszcze należy zwrócić uwagę dowiesz się z naszego artykułu. Warto zapoznać się też z przygotowanymi przez nas odpowiedziami na najważniejsze pytania. Jeżeli poszukujesz ekspertów od izolacji fundamentów, koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Izolacja pozioma fundamentów ma na celu zapobiec powstawaniu zjawiska podciągania kapilarnego. Polega ono na zasysaniu wilgoci przez mur w górę budynku. Jest to niezwykle szkodliwe zjawisko, dlatego niezbędne staje się zastosowanie izolacji, aby ochronić parter przed zawilgoceniem. Umieszcza się ją na łączeniu ścian fundamentowych oraz ścian budynku, a także między fundamentami a ławą. Pozioma izolacja przeciwwilgociowa nie może znaleźć się poniżej poziomu hydroizolacji podłoża.

Izolacja pionowa fundamentów ma za zadanie chronić ściany budynku przed przedostaniem się do nich wilgoci, a także wody opadowej. Montuje się ją na ścianach fundamentowych, które wcześniej należy odpowiednio wyrównać. Warstwa izolująca musi bowiem szczelnie przylegać do powierzchni ściany. Na zewnątrz fundamentów warstwę izolującą należy zabezpieczyć przed uszkodzeniami, które mogą powstać podczas zasypywania fundamentów ziemią. W zależności od lokalizacji działki budowlanej, należy zastosować jeden z trzech rodzajów izolacji pionowej, o czym powinien zadecydować kierownik budowy:

 • Lekka warstwa przeciwwilgociowa – jej zadanie to ochrona budynku przed wilgocią i wodą opadową. Jest odpowiednia dla działek, gdzie poziom wody gruntowej jest zdecydowanie poniżej fundamentów budynku. Nawet w przypadku intensywnych deszczy, nie może on przekraczać jednego metra poniżej fundamentu. Lekka warstwa przeciwwilgociowa jest odpowiednia dla gruntu wysoko przepuszczalnego, czyli piasku bądź żwiru. Jeśli po ulewnych deszczach ziemia na działce jest mokra przez dłuższy czas, należy zastosować bardziej odporną izolację.
 • Średnia warstwa izolująca – stosuje się ją w przypadkach, gdy woda znajduje się poniżej poziomu fundamentów, jednak ziemia na działce jest nisko przepuszczalna. Średnia izolacja ma za zadanie ochronić ściany fundamentowe przed większą ilością wody powstałą po ulewnych deszczach. Rodzaj ten najczęściej wykonuje się z papy, masy KMB lub cementowego szlamu.
 • Ciężka warstwa przeciwwodna – jest to silna izolacja przeciwwodna fundamentów, stosowana w sytuacjach, gdy poziom wód gruntowych jest bardzo wysoko, a po ulewnych deszczach zachodzi ryzyko podmywania gruntu. Warstwę tą stosuje się w celu ochrony fundamentów przed wodą naporową, czyli taką, która wywiera ciśnienie hydrostatyczne. Izolacjatermiczna fundamentów poza wysoką szczelnością musi charakteryzować się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. W trakcie robót ziemnych w tym celu najczęściej stosuje się masy KMB, papy termozgrzewalne oraz folie samoprzylepne.

Ranking najlepszych specjalistów od izolacji fundamentów w Żyrardowie

Izolacja fundamentów Żyrardów

Pierwszorzędna Izolacja Przeciwwilgociowa w Żyrardowie

2 opinie

Znalezienie pierwszorzędnej izolacji przeciwwilgociowej może być trudne, ale proeko na 100% pomoże Ci w znalezieniu dopasowanego produktu. Nie trać czasu i zadzwoń od razu - gwarancja zadowolenia!

Elewacje & Usługi Remontowe Norbert Włodarczyk - Najwyższej Klasy Izolacja Przeciwwilgociowa Żyrardów

Elewacje & Usługi Remontowe Norbert Włodarczyk

1 opinia

Jeśli szukasz dobrej współpracy to eksperci z Elewacje Usługi Remontowe Norbert Włodarczyk perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - bez wątpienia warto.

PPHU Adam Paziaczko - Rewelacyjna Izolacja Przeciwwilgociowa Żyrardów

Rewelacyjna Izolacja Przeciwwilgociowa

1 opinia

Nadal nie znalazłeś izolacji przeciwwilgociowej, mimo że próbujesz znaleźć od dłuższego czasu? PPHU Adam Paziaczko może rozwiązać Twój problem. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma ma do zaoferowania.

F.H.U AM TRANSPORT MARIUSZ ŚWIT - Tania Izolacja Pozioma Fundamentu Żyrardów

Tania Izolacja Pozioma Fundamentu

1 opinia

Podjęcie decyzji o wyborze izolacji poziomej fundamentów nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - fachowcy z F.H.U AM TRANSPORT MARIUSZ ŚWIT pomogą Ci i wybiorą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

Budnova Bartłomiej Kowalski - Najwyższej Klasy Izolacja Fundamentów Żyrardów

Najwyższej Klasy Izolacja Fundamentów

1 opinia

Wybranie najwyższej klasy izolacji fundamentów może być trudne, ale Budnova Bartłomiej Kowalski na 100% pomoże Ci w znalezieniu dobrego rozwiązania. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

P.P.H.U. BUD-MAX - Tania Izolacja Przeciwwilgociowa Żyrardów

P.P.H.U. BUD-MAX

2 opinie

Wybranie izolacji przeciwwilgociowej nie jest prostą sprawą, dlatego nie zwlekaj - fachowcy z P.P.H.U. BUD-MAX pomogą Ci i znajdą dostosowane rozwiązanie. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

mcsPETRA - Świetna Izolacja Przeciwwilgociowa Żyrardów

Świetna Izolacja Przeciwwilgociowa Żyrardów

1 opinia

Chcesz znaleźć wartego zaufania profesjonalistę do realizacji swoich planów? mcsPETRA z Żyrardowa jest na to najlepszym rozwiązaniem. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

FHU NIRWANA Marek Puchalski - Pierwszorzędna Izolacja Pozioma Fundamentu Żyrardów

FHU NIRWANA Marek Puchalski

14 opinii

Jeżeli szukasz dobrej ceny usług względem jakości wykonania to specjaliści z FHU NIRWANA Marek Puchalski perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Dłużej nie zwlekaj i poproś o wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Kon-bud Konrad Turczyniak - Doskonałe Ocieplenie Fundamentów Żyrardów

Doskonałe Ocieplenie Fundamentów Żyrardów

1 opinia

Jeszcze nie znalazłeś izolacji przeciwwilgociowej, pomimo że poszukujesz od dawna? Kon-bud Konrad Turczyniak może rozwiązać Twój problem. Zaledwie krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej oferty - skontaktuj się od razu!

AS-BUD ADAM SZEWCZAK - Korzystna Hydroizolacja Fundamentów Żyrardów

AS-BUD ADAM SZEWCZAK

4 opinie

Szukający hydroizolacji fundamentów musi już teraz zgłosić się do AS-BUD ADAM SZEWCZAK i zobaczyć na własne oczy atrakcyjne oferty. Żeby otrzymać szczegółową wycenę skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

Najnowsze z 26 zleceń na izolacje fundamentów w Żyrardowie

Zapytanie o wykonanie izolacji, 20m², Żyrardów

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: zatopienie siatki na sufit Powierzchnia prac: 20m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: oso...

 • Żyrardów

2023-01-25 do 2023-02-02
dodano 6 dni temu

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 251-300m², Żyrardów

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 251-300m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: oso...

 • Żyrardów

2022-12-01 do 2022-12-09

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 40m², Emilianów

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 40m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: oso...

 • Emilianów

2022-11-13 do 2022-11-21

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Jaktorów

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako:...

 • Jaktorów

2022-08-28 do 2022-09-05

Wykonanie izolacji przeciwwodną, do 100m², Grodzisk Mazowiecki

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: firm...

 • Grodzisk Mazowiecki

2022-08-01 do 2022-08-09

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Grodzisk Mazowiecki

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako:...

 • Grodzisk Mazowiecki

2022-09-13 do 2022-09-21

Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 45m², Cegłów

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: domu typu bliźniak Powierzchnia prac: 45m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba p...

 • Cegłów

2022-10-12 do 2022-10-20

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 101-150m², Milanówek

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako:...

 • Milanówek

2022-07-20 do 2022-07-28

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 1000m², Milanówek

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek użyteczności publicznej Powierzchnia prac: 1000m² Rodzaje materiałów: zgodne z dokumentacją Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako:...

 • Milanówek

2022-07-27 do 2022-08-04

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 90m², Aleksandrów

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 90m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: oso...

 • Aleksandrów

2022-11-14 do 2022-11-22

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Podkowa Leśna

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna In...

 • Podkowa Leśna

2023-01-21 do 2023-01-29

Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 60m², Podkowa Leśna

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: domu typu bliźniak Powierzchnia prac: 60m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: os...

 • Podkowa Leśna

2022-10-07 do 2022-10-15

Wykonanie izolacji przeciwwodną, 30m², Brwinów

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 30m² Rodzaje materiałów: iniekcja Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin rozpoczęcia pra...

 • Brwinów

2022-08-30 do 2022-09-07

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Błonie

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe ja...

 • Błonie

2022-11-09 do 2022-11-17

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 47m², Błonie

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 47m² Rodzaje materiałów: folia kubełkowa, styropian Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: firma ...

 • Błonie

2022-10-11 do 2022-10-19

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Otrębusy

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osob...

 • Otrębusy

2022-07-19 do 2022-07-27

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 250m², Maków

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 250m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin rozpocz...

 • Maków

2022-08-26 do 2022-09-03

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, budynek pow. ok. 140m², Nadarzyn

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: prace na budynku o pow. ok. 140m² Rodzaje materiałów: cementowe Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako...

 • Nadarzyn

2022-09-08 do 2022-09-16

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 300m², Sochaczew

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek handlowo-usługowy Powierzchnia prac: 300m² Rodzaje materiałów: Papa termozgrzewalna Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: Inwestor...

 • Sochaczew

2022-11-30 do 2022-12-08

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 151-200m², Rawa Mazowiecka

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 151-200m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termi...

 • Rawa Mazowiecka

2022-10-26 do 2022-11-03

Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Pruszków

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Do ustalenia Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Term...

 • Pruszków

2022-08-23 do 2022-08-31

Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 1m², Pruszków

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 1m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba pry...

 • Pruszków

2022-09-21 do 2022-09-29

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Pruszków

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako:...

 • Pruszków

2022-07-27 do 2022-08-04

Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 60m², Pruszków

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 60m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin rozpoczę...

 • Pruszków

2022-11-24 do 2022-12-02

Zlecę wykonanie izolacji, 40m², Lipków

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: 4 BALKONY Powierzchnia prac: 40m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termi...

 • LIPKÓW

2022-08-05 do 2022-08-13

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 30m², Ożarów Mazowiecki

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 30m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: oso...

 • Ożarów Mazowiecki

2022-07-19 do 2022-07-27

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Izolacji Fundamentów

Najczęstsze pytania o izolacji fundamentów

Jakiego specjalistę potrzebujesz do izolacji fundamentów?

Bez znaczenia czy zdecydujemy się na budowę fundamentów własnoręcznie, czy z pomocą firmy, wszelkie prace musi rozpoczynać geodeta i wytyczyć wszystkie osie budynku wraz z wyznaczeniem rzędnych. Prace wykonane przez geodetę powinien zobaczyć kierownik budowy. Jego kontrola będzie zwłaszcza wskazana, gdy projekt budynku zakłada ściany ułożone niewspółosiowo.

Ile kosztuje izolacja i ocieplanie fundamentów?

Wraz ze wzrostem cen materiałów budowlanych i robocizny, budowa i ocieplenie fundamentów jest dużo większych wydatkiem niż kilka lat wstecz. Łączny koszt budowy fundamentów wraz z kosztem materiałów i robocizny dla przeciętnego obiektu o powierzchni 100m2 wyniesie około 30 tysięcy złotych. Ceny te mogą się różnić w zależności od wybranego rodzaju fundamentów. Koszty ocieplenia fundamentów są zależne od rejonu kraju oraz zastosowanej izolacji. Najczęściej jednak wahają się w przedziale od 250 do 400 zł/m2. Ceny będą inne w przypadku ocieplenia i izolacjistarych fundamentów, gdzie konieczne jest najpierw odsłonięcie i oczyszczenie ścian.

Od czego rozpocząć budowę fundamentów?

Budowę domu oraz fundamentów zawsze powinno poprzedzać wykonanie podstawowych usług geodezyjnych oraz dokładny plan prac. Specjalista musi wytyczyć osie budynku i inne jego ważne punkty. Kolejnym krokiem jest wykopanie gruntu oraz ułożenie szalunków. Gdy decydujemy się na płytę fundamentową, formą szalunków jest zazwyczaj termoizolacja i w celu jej ułożenia stosuje się warstwę spodnią płyty. Następnie można przystąpić do ułożenia prętów zbrojeniowych i wylania mieszanki betonowej.

Jakie są rodzaje fundamentów?

Rolą fundamentów jest równomierne przenoszenie obciążeń, jakie generuje budynek na grunt. W zależności od położenia domu, zawilgocenia gruntu oraz innych indywidualnych cech, należy wybrać konkretny typ fundamentu. Podstawowym i najpopularniejszym rozwiązaniem jest ława oraz ściana, która jest bardzo prosta w budowie. Ich konstrukcja polega na zastosowaniu poziomych belek wykonanych z żelbetu, na których opierać się będą ściany fundamentowe. Ciekawą alternatywą jest współczesna płyta fundamentowa, która posiada szereg zalet. Jest to nowoczesne rozwiązanie często stosowane przy trudnych warunkach gruntowych oraz w domach o skomplikowanej bryle.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Izolacji Fundamentów