Izolacja fundamentów w Pruszkowie

Porównaj oferty od Specjalistów od Izolacji Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 433 140 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 359 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Izolacja fundamentów jest czynnością, która pozwala wygenerować realne oszczędności na ogrzewaniu budynku. Zapewnienie osłony ścian przed wykonaniem elewacji w celu ochrony przed zimnem oraz wilgocią, pozwala skutecznie zaizolować budynek i sprawić, że stanie się on bardziej energooszczędny. Wyróżniamy dwa podstawowe typy ocieplenia fundamentów: izolację poziomą oraz izolację pionową. Czym się charakteryzują oraz na co jeszcze należy zwrócić uwagę dowiesz się z naszego artykułu. Warto zapoznać się też z przygotowanymi przez nas odpowiedziami na najważniejsze pytania. Jeżeli poszukujesz ekspertów od izolacji fundamentów, koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Izolacja pozioma fundamentów ma na celu zapobiec powstawaniu zjawiska podciągania kapilarnego. Polega ono na zasysaniu wilgoci przez mur w górę budynku. Jest to niezwykle szkodliwe zjawisko, dlatego niezbędne staje się zastosowanie izolacji, aby ochronić parter przed zawilgoceniem. Umieszcza się ją na łączeniu ścian fundamentowych oraz ścian budynku, a także między fundamentami a ławą. Pozioma izolacja przeciwwilgociowa nie może znaleźć się poniżej poziomu hydroizolacji podłoża.

Izolacja pionowa fundamentów ma za zadanie chronić ściany budynku przed przedostaniem się do nich wilgoci, a także wody opadowej. Montuje się ją na ścianach fundamentowych, które wcześniej należy odpowiednio wyrównać. Warstwa izolująca musi bowiem szczelnie przylegać do powierzchni ściany. Na zewnątrz fundamentów warstwę izolującą należy zabezpieczyć przed uszkodzeniami, które mogą powstać podczas zasypywania fundamentów ziemią. W zależności od lokalizacji działki budowlanej, należy zastosować jeden z trzech rodzajów izolacji pionowej, o czym powinien zadecydować kierownik budowy:

 • Lekka warstwa przeciwwilgociowa – jej zadanie to ochrona budynku przed wilgocią i wodą opadową. Jest odpowiednia dla działek, gdzie poziom wody gruntowej jest zdecydowanie poniżej fundamentów budynku. Nawet w przypadku intensywnych deszczy, nie może on przekraczać jednego metra poniżej fundamentu. Lekka warstwa przeciwwilgociowa jest odpowiednia dla gruntu wysoko przepuszczalnego, czyli piasku bądź żwiru. Jeśli po ulewnych deszczach ziemia na działce jest mokra przez dłuższy czas, należy zastosować bardziej odporną izolację.
 • Średnia warstwa izolująca – stosuje się ją w przypadkach, gdy woda znajduje się poniżej poziomu fundamentów, jednak ziemia na działce jest nisko przepuszczalna. Średnia izolacja ma za zadanie ochronić ściany fundamentowe przed większą ilością wody powstałą po ulewnych deszczach. Rodzaj ten najczęściej wykonuje się z papy, masy KMB lub cementowego szlamu.
 • Ciężka warstwa przeciwwodna – jest to silna izolacja przeciwwodna fundamentów, stosowana w sytuacjach, gdy poziom wód gruntowych jest bardzo wysoko, a po ulewnych deszczach zachodzi ryzyko podmywania gruntu. Warstwę tą stosuje się w celu ochrony fundamentów przed wodą naporową, czyli taką, która wywiera ciśnienie hydrostatyczne. Izolacjatermiczna fundamentów poza wysoką szczelnością musi charakteryzować się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. W trakcie robót ziemnych w tym celu najczęściej stosuje się masy KMB, papy termozgrzewalne oraz folie samoprzylepne.

Ranking najlepszych specjalistów od izolacji fundamentów w Pruszkowie

Izolacja fundamentów Pruszków

Bezkonkurencyjna Hydroizolacja

31 opinii

Osoby z PSB PROFI MB Piaseczno Sp. z o.o. przedstawią Ci doskonałą ofertę hydroizolacji. Mają na swoim koncie wiele dobrych referencji od Klientów, co świadczy o ich przywiązaniu do obowiązków. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - zadzwoń i sprawdź.

Aqua-block - Dobra Izolacja Pozioma Fundamentu Pruszków

Aqua-block

16 opinii

W dalszym ciągu nie znalazłeś izolacji poziomej fundamentów, mimo że szukasz od sam nie wiesz jak dawna? Aqua-block może ma szansę zakończyc Twój problem. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - nie pożałujesz.

IZOVIL Kamil Wileński - Bezkonkurencyjna Izolacja Pozioma Fundamentu Pruszków

Bezkonkurencyjna Izolacja Pozioma Fundamentu

5 opinii

Izolacja pozioma fundamentu i szczegóły z tym powiązane skończą być dla Ciebie problemem, jeśli wybierzesz ofertę IZOVIL Kamil Wileński. Doświadczeni specjaliści z dziedziny izolacji poziomej fundamentów pomogą Ci wybrać skrojone na miarę rozwiązanie. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

ROBES - Rewelacyjna Izolacja Przeciwwilgociowa w Pruszkowie

Rewelacyjna Izolacja Przeciwwilgociowa w Pruszkowie

4 opinie

W dalszym ciągu nie znalazłeś izolacji przeciwwilgociowej, chociaż próbujesz znaleźć od sam nie wiesz jak dawna? ROBES może być Twoim wybawieniem. Zarezerwuj termin już teraz!

EMPO - Idealna Izolacja Przeciwwilgociowa Pruszków

EMPO

8 opinii

Szukający izolacji przeciwwilgociowej winien już teraz zgłosić się do EMPO i poznać dobre oferty oraz najwyższą jakość obsługi. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - bez wątpienia warto.

"Fashion Jewelry" Sp. z o.o. - Idealna Hydroizolacja Pruszków

Idealna Hydroizolacja Pruszków

2 opinie

Wybranie idealnej hydroizolacji może być skomplikowane, ale Fashion Jewelry Sp. z o.o. na sto procent pomoże Tobie w znalezieniu odpowiedniego rozwiązania. Ledwie chwila dzieli Cię od otrzymania świetnej oferty - zobacz!

Budownictwo Markuciński - Dobra Izolacja Pionowa Fundamentów Pruszków

Dobra Izolacja Pionowa Fundamentów

1 opinia

Lepszej propozycji izolacji pionowej fundamentów prędko nie znajdziesz na terenie Pruszkowa, więc jeżeli poszukujesz dobrej izolacji pionowej fundamentów to koniecznie zobacz Budownictwo Markuciński. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

PBD Elewacje - Pierwszorzędna Hydroizolacja Pruszków

PBD Elewacje

36 opinii

Znalezienie pierwszorzędnej hydroizolacji może być trudne, ale PBD Elewacje na 100% pomoże Ci w znalezieniu dobrego rozwiązania. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

BETONTECH Polska Sp. z o. o. - Doskonała Hydroizolacja Pruszków

Doskonała Hydroizolacja

3 opinie

W dalszym ciągu nie znalazłeś hydroizolacji, choć próbujesz znaleźć od dawna? BETONTECH Polska Sp. z o. o. może być Twoim rozwiązaniem. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Ekstrabud - Znakomita Izolacja Pionowa Fundamentów Pruszków

Znakomita Izolacja Pionowa Fundamentów Pruszków

3 opinie

Szukasz solidnej oferty dotyczącej izolacji pionowej fundamentów? Ekstrabud na pewno Ci pomoże - ma w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów i dopasuje je do Twoich oczekiwań. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj niewiążącą propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

Najnowsze z 30 zleceń na izolacje fundamentów w Pruszkowie

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwodną, 40m², Michałowice

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 40m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Informacje dodatkowe...

 • Michałowice

2023-01-05 do 2023-01-13

Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 60m², Pruszków

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 60m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin rozpoczę...

 • Pruszków

2022-11-24 do 2022-12-02

Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 1m², Pruszków

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 1m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba pry...

 • Pruszków

2022-09-21 do 2022-09-29

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, budynek pow. ok. 140m², Nadarzyn

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: prace na budynku o pow. ok. 140m² Rodzaje materiałów: cementowe Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako...

 • Nadarzyn

2022-09-08 do 2022-09-16

Wykonanie izolacji przeciwwodną, 30m², Brwinów

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 30m² Rodzaje materiałów: iniekcja Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin rozpoczęcia pra...

 • Brwinów

2022-08-30 do 2022-09-07

Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Pruszków

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Do ustalenia Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Term...

 • Pruszków

2022-08-23 do 2022-08-31

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Raszyn

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako:...

 • Raszyn

2022-08-02 do 2022-08-10

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Pruszków

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako:...

 • Pruszków

2022-07-27 do 2022-08-04

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Otrębusy

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osob...

 • Otrębusy

2022-07-19 do 2022-07-27

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Podkowa Leśna

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna In...

 • Podkowa Leśna

2023-01-21 do 2023-01-29

Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 60m², Podkowa Leśna

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: domu typu bliźniak Powierzchnia prac: 60m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: os...

 • Podkowa Leśna

2022-10-07 do 2022-10-15

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 101-150m², Milanówek

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako:...

 • Milanówek

2022-07-20 do 2022-07-28

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 1000m², Milanówek

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek użyteczności publicznej Powierzchnia prac: 1000m² Rodzaje materiałów: zgodne z dokumentacją Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako:...

 • Milanówek

2022-07-27 do 2022-08-04

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwodną, 120m², Głosków-Letnisko

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: domu typu bliźniak Powierzchnia prac: 120m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba ...

 • Głosków-Letnisko

2022-09-01 do 2022-09-09

Wykonanie izolacji przeciwwodną, do 100m², Grodzisk Mazowiecki

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: firm...

 • Grodzisk Mazowiecki

2022-08-01 do 2022-08-09

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Grodzisk Mazowiecki

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako:...

 • Grodzisk Mazowiecki

2022-09-13 do 2022-09-21

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Stare Babice

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: ...

 • Stare Babice

2022-09-17 do 2022-09-25

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Błonie

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe ja...

 • Błonie

2022-11-09 do 2022-11-17

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 47m², Błonie

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 47m² Rodzaje materiałów: folia kubełkowa, styropian Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: firma ...

 • Błonie

2022-10-11 do 2022-10-19

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Warszawa

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: ...

 • Warszawa

2022-07-25 do 2022-08-02

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Warszawa

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe j...

 • Warszawa

2022-07-30 do 2022-08-07

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwodną, do 100m², Warszawa

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin rozpoczęc...

 • Warszawa

2022-08-01 do 2022-08-09

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 25m², Warszawa

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: domu szeregowego Powierzchnia prac: 25m² Rodzaje materiałów: Injekcja krystaliczna Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termi...

 • Warszawa

2022-10-24 do 2022-11-01

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwodną, do 100m², Warszawa

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: Ambas...

 • Warszawa

2022-10-10 do 2022-10-18

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 7m², Warszawa

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 7m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: Wspól...

 • Warszawa

2022-08-09 do 2022-08-17

Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 151-200m², Warszawa

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: domu typu bliźniak Powierzchnia prac: 151-200m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jak...

 • Warszawa

2022-07-20 do 2022-07-28

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwodną, do 100m², Warszawa

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: Zarzą...

 • Warszawa

2022-08-22 do 2022-08-30

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwodną, 55m², Warszawa

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 55m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osob...

 • Warszawa

2022-09-23 do 2022-10-01

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Warszawa

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin rozp...

 • Warszawa

2022-09-01 do 2022-09-09

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwodną, 251-300m², Warszawa

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 251-300m² Rodzaje materiałów: cementowe Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin rozpoczęc...

 • Warszawa

2022-10-18 do 2022-10-26

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Izolacji Fundamentów

Najczęstsze pytania o izolacji fundamentów

Jakiego specjalistę potrzebujesz do izolacji fundamentów?

Bez znaczenia czy zdecydujemy się na budowę fundamentów własnoręcznie, czy z pomocą firmy, wszelkie prace musi rozpoczynać geodeta i wytyczyć wszystkie osie budynku wraz z wyznaczeniem rzędnych. Prace wykonane przez geodetę powinien zobaczyć kierownik budowy. Jego kontrola będzie zwłaszcza wskazana, gdy projekt budynku zakłada ściany ułożone niewspółosiowo.

Ile kosztuje izolacja i ocieplanie fundamentów?

Wraz ze wzrostem cen materiałów budowlanych i robocizny, budowa i ocieplenie fundamentów jest dużo większych wydatkiem niż kilka lat wstecz. Łączny koszt budowy fundamentów wraz z kosztem materiałów i robocizny dla przeciętnego obiektu o powierzchni 100m2 wyniesie około 30 tysięcy złotych. Ceny te mogą się różnić w zależności od wybranego rodzaju fundamentów. Koszty ocieplenia fundamentów są zależne od rejonu kraju oraz zastosowanej izolacji. Najczęściej jednak wahają się w przedziale od 250 do 400 zł/m2. Ceny będą inne w przypadku ocieplenia i izolacjistarych fundamentów, gdzie konieczne jest najpierw odsłonięcie i oczyszczenie ścian.

Od czego rozpocząć budowę fundamentów?

Budowę domu oraz fundamentów zawsze powinno poprzedzać wykonanie podstawowych usług geodezyjnych oraz dokładny plan prac. Specjalista musi wytyczyć osie budynku i inne jego ważne punkty. Kolejnym krokiem jest wykopanie gruntu oraz ułożenie szalunków. Gdy decydujemy się na płytę fundamentową, formą szalunków jest zazwyczaj termoizolacja i w celu jej ułożenia stosuje się warstwę spodnią płyty. Następnie można przystąpić do ułożenia prętów zbrojeniowych i wylania mieszanki betonowej.

Jakie są rodzaje fundamentów?

Rolą fundamentów jest równomierne przenoszenie obciążeń, jakie generuje budynek na grunt. W zależności od położenia domu, zawilgocenia gruntu oraz innych indywidualnych cech, należy wybrać konkretny typ fundamentu. Podstawowym i najpopularniejszym rozwiązaniem jest ława oraz ściana, która jest bardzo prosta w budowie. Ich konstrukcja polega na zastosowaniu poziomych belek wykonanych z żelbetu, na których opierać się będą ściany fundamentowe. Ciekawą alternatywą jest współczesna płyta fundamentowa, która posiada szereg zalet. Jest to nowoczesne rozwiązanie często stosowane przy trudnych warunkach gruntowych oraz w domach o skomplikowanej bryle.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Izolacji Fundamentów