Izolacja fundamentów w Kwidzynie

Porównaj oferty od Specjalistów od Izolacji Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 670 268 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
574 206 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Izolacja fundamentów jest czynnością, która pozwala wygenerować realne oszczędności na ogrzewaniu budynku. Zapewnienie osłony ścian przed wykonaniem elewacji w celu ochrony przed zimnem oraz wilgocią, pozwala skutecznie zaizolować budynek i sprawić, że stanie się on bardziej energooszczędny. Wyróżniamy dwa podstawowe typy ocieplenia fundamentów: izolację poziomą oraz izolację pionową. Czym się charakteryzują oraz na co jeszcze należy zwrócić uwagę dowiesz się z naszego artykułu. Warto zapoznać się też z przygotowanymi przez nas odpowiedziami na najważniejsze pytania. Jeżeli poszukujesz ekspertów od izolacji fundamentów, koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Izolacja pozioma fundamentów ma na celu zapobiec powstawaniu zjawiska podciągania kapilarnego. Polega ono na zasysaniu wilgoci przez mur w górę budynku. Jest to niezwykle szkodliwe zjawisko, dlatego niezbędne staje się zastosowanie izolacji, aby ochronić parter przed zawilgoceniem. Umieszcza się ją na łączeniu ścian fundamentowych oraz ścian budynku, a także między fundamentami a ławą. Pozioma izolacja przeciwwilgociowa nie może znaleźć się poniżej poziomu hydroizolacji podłoża.

Izolacja pionowa fundamentów ma za zadanie chronić ściany budynku przed przedostaniem się do nich wilgoci, a także wody opadowej. Montuje się ją na ścianach fundamentowych, które wcześniej należy odpowiednio wyrównać. Warstwa izolująca musi bowiem szczelnie przylegać do powierzchni ściany. Na zewnątrz fundamentów warstwę izolującą należy zabezpieczyć przed uszkodzeniami, które mogą powstać podczas zasypywania fundamentów ziemią. W zależności od lokalizacji działki budowlanej, należy zastosować jeden z trzech rodzajów izolacji pionowej, o czym powinien zadecydować kierownik budowy:

 • Lekka warstwa przeciwwilgociowa – jej zadanie to ochrona budynku przed wilgocią i wodą opadową. Jest odpowiednia dla działek, gdzie poziom wody gruntowej jest zdecydowanie poniżej fundamentów budynku. Nawet w przypadku intensywnych deszczy, nie może on przekraczać jednego metra poniżej fundamentu. Lekka warstwa przeciwwilgociowa jest odpowiednia dla gruntu wysoko przepuszczalnego, czyli piasku bądź żwiru. Jeśli po ulewnych deszczach ziemia na działce jest mokra przez dłuższy czas, należy zastosować bardziej odporną izolację.
 • Średnia warstwa izolująca – stosuje się ją w przypadkach, gdy woda znajduje się poniżej poziomu fundamentów, jednak ziemia na działce jest nisko przepuszczalna. Średnia izolacja ma za zadanie ochronić ściany fundamentowe przed większą ilością wody powstałą po ulewnych deszczach. Rodzaj ten najczęściej wykonuje się z papy, masy KMB lub cementowego szlamu.
 • Ciężka warstwa przeciwwodna – jest to silna izolacja przeciwwodna fundamentów, stosowana w sytuacjach, gdy poziom wód gruntowych jest bardzo wysoko, a po ulewnych deszczach zachodzi ryzyko podmywania gruntu. Warstwę tą stosuje się w celu ochrony fundamentów przed wodą naporową, czyli taką, która wywiera ciśnienie hydrostatyczne. Izolacjatermiczna fundamentów poza wysoką szczelnością musi charakteryzować się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. W trakcie robót ziemnych w tym celu najczęściej stosuje się masy KMB, papy termozgrzewalne oraz folie samoprzylepne.

Ranking najlepszych specjalistów od izolacji fundamentów w Kwidzynie

Izolacja fundamentów Kwidzyn

Idealna Izolacja Pionowa Fundamentów Kwidzyn

3 opinie

Takiej oferty izolacji pionowej fundamentów nie znajdziesz na terenie Kwidzyna, więc jeśli poszukujesz idealnej izolacji pionowej fundamentów to koniecznie poznaj p.p Rondo. Ledwie chwila dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej propozycji - skontaktuj się!

Perfect-bud jowita hoffman - Tania Izolacja Pionowa Fundamentów Kwidzyn

Perfect-bud jowita hoffman

1 opinia

Poszukując izolacji pionowej fundamentów natkniesz się na firmy, które mają ofertę dla Ciebie, ale Perfect-bud jowita hoffman nia ma konkurentów. Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

Firma ogólnobudowlana ŁAP-DOM - Świetna Izolacja Pionowa Fundamentów Kwidzyn

Firma ogólnobudowlana ŁAP-DOM

1 opinia

Firma Firma ogólnobudowlana ŁAP-DOM oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z Kwidzyna i okolic. Otrzymaj propozycję już teraz i zobacz co firma ma do zaoferowania.

PIANKERSI Izolacje Natryskowe - Rewelacyjna Izolacja Pionowa Fundamentów Kwidzyn

PIANKERSI Izolacje Natryskowe

2 opinie

Wybranie izolacji pionowej fundamentów nie jest proste, dlatego nie zwlekaj - profesjonaliści z PIANKERSI Izolacje Natryskowe dadzą wskazówki i znajdą dostosowane rozwiązanie. Określ czego potrzebujesz i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Usługi Ogólno-Budowlane Krzysztof Święcki - Najwyższej Klasy Hydroizolacja Kwidzyn

Usługi Ogólno-Budowlane Krzysztof Święcki

1 opinia

Takiej propozycji hydroizolacji szybko nie znajdziesz w miejscowości Kwidzyn i okolicy, więc jeżeli szukasz najwyższej klasy hydroizolacji to bez zbędnej zwłoki sprawdź Usługi Ogólno-Budowlane Krzysztof Święcki. Zdecyduj się szybko - przedzwoń i otrzymaj niewiążącą propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

Usługi Brukarskie i Prace Ziemne DawBud - Tania Hydroizolacja w Kwidzynie

Tania Hydroizolacja w Kwidzynie

4 opinie

Chcesz znaleźć godnego uwagi partnera do realizacji swoich planów? Usługi Brukarskie i Prace Ziemne DawBud jest na to najlepszym rozwiązaniem. Już nie czekaj i zadzwoń od razu - gwarancja zadowolenia!

Tynki Maszynowe Adam Majsak - Idealna Hydroizolacja Kwidzyn

Idealna Hydroizolacja Kwidzyn

2 opinie

Każdy, kto szuka hydroizolacji powinien już dziś zgłosić się do Tynki Maszynowe Adam Majsak i poznać świetne oferty oraz pochlebne opinie zadowolonych Klientów. Przedzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

Kamil Szczygieł - Bezkonkurencyjna Izolacja Pionowa Fundamentów Kwidzyn

Kamil Szczygieł

1 opinia

Jeszcze nie znalazłeś izolacji pionowej fundamentów, chociaż próbujesz znaleźć od niezliczonych dni? Kamil Szczygieł może rozwiązać Twój problem. Zarezerwuj termin od razu!

Bruk Stone Tomasz Zacharski - Najwyższej Klasy Izolacja Przeciwwilgociowa Kwidzyn

Bruk Stone Tomasz Zacharski

1 opinia

Jeszcze nie znalazłeś izolacji przeciwwilgociowej, pomimo że poszukujesz od dawna? Bruk Stone Tomasz Zacharski może rozwiązać Twój problem. Zaledwie krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej oferty - skontaktuj się od razu!

Grupa Miro Robert Mirowski - Rewelacyjna Hydroizolacja Fundamentów Kwidzyn

Grupa Miro Robert Mirowski

1 opinia

Chcesz znaleźć godnego uwagi partnera do realizacji swoich planów? Grupa Miro Robert Mirowski jest na to najlepszym rozwiązaniem. Już nie czekaj i zadzwoń od razu - gwarancja zadowolenia!

Najnowsze z 27 zleceń na izolacje fundamentów w Kwidzynie

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Grudziądz

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osob...

 • Grudziądz

2022-12-02 do 2022-12-10

Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 151-200m², Iława

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: domu typu bliźniak Powierzchnia prac: 151-200m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: os...

 • Iława

2022-11-21 do 2022-11-29

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwodną, 25m², Iława

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: domu typu bliźniak Powierzchnia prac: 25m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywat...

 • Iława

2022-11-14 do 2022-11-22

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Owidz

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe j...

 • Owidz

2022-10-04 do 2022-10-12

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 151-200m², Tczew

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 151-200m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertowe j...

 • Tczew

2023-03-07 do 2023-03-15

Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 101-150m², Świecie

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertowe j...

 • Świecie

2023-02-24 do 2023-03-04

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 35m², Marzęcino

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 35m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako:...

 • Marzęcino

2022-10-12 do 2022-10-20

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwodną, 35m², Marzęcino

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 35m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osob...

 • Marzęcino

2022-10-12 do 2022-10-20

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Przezmark

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako:...

 • Przezmark

2022-09-29 do 2022-10-04

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwodną, 30m², Elbląg

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 30m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osob...

 • Elbląg

2022-09-26 do 2022-10-04

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwodną, do 100m², Elbląg

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: domu typu bliźniak Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin rozpoczę...

 • Elbląg

2022-09-25 do 2022-10-03

Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Elbląg

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: domu typu bliźniak Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywa...

 • Elbląg

2023-02-20 do 2023-02-28

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwodną, do 100m², Elbląg

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osob...

 • Elbląg

2022-10-03 do 2022-10-11

Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 151-200m², Elbląg

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: obiekt przemysłowy Powierzchnia prac: 151-200m² Rodzaje materiałów: hydroizolacja ciężka + przyklejenie styropianu z obrobka siatka klej Dostawca materiałów: do uzgodnienia K...

 • Elbląg

2022-11-18 do 2022-11-26

Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Orzechowo

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Styropian Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin ...

 • Orzechowo

2023-01-10 do 2023-01-18

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Gorzuchowo

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osob...

 • Gorzuchowo

2022-10-29 do 2022-11-06

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Chełmno

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako:...

 • Chełmno

2023-01-13 do 2023-01-21

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 60m², Morąg

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 60m² Rodzaje materiałów: cementowe Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna ...

 • Morąg

2023-03-05 do 2023-03-13

Zapytanie o wykonanie izolacji, do 100m², Mierzeszyn

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: Domek rekreacyjny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako:...

 • Mierzeszyn

2022-09-05 do 2022-09-13

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwodną, 151-200m², Sztutowo

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 151-200m² Rodzaje materiałów: Klient prosi poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osob...

 • Sztutowo

2022-09-15 do 2022-09-23

Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 201-250m², Świekatowo

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 201-250m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertowe j...

 • Świekatowo

2023-02-06 do 2023-02-14

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwodną, 301-400m², Gdańsk

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 301-400m² Rodzaje materiałów: papa. Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: firma Informacje dodatkowe:...

 • Gdańsk

2023-02-28 do 2023-03-02

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 233m², Gdańsk

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 233m² Rodzaje materiałów: hydropian, folia kubełkowa Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: firma Ter...

 • Gdańsk

2023-03-09 do 2023-03-17

Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Gdańsk

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: domu typu bliźniak Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: iniekcja krystaliczna Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna ...

 • Gdańsk

2022-09-20 do 2022-09-28

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 151-200m², Gdańsk

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 151-200m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: zarząd ...

 • Gdańsk

2023-01-30 do 2023-02-07

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 301-400m², Gdańsk

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 301-400m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe ...

 • Gdańsk

2022-10-23 do 2022-10-31

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwodną, do 100m², Gdańsk

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: domu szeregowego Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba ...

 • Gdańsk

2022-10-06 do 2022-10-14

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Izolacji Fundamentów

Najczęstsze pytania o izolacji fundamentów

Jakiego specjalistę potrzebujesz do izolacji fundamentów?

Bez znaczenia czy zdecydujemy się na budowę fundamentów własnoręcznie, czy z pomocą firmy, wszelkie prace musi rozpoczynać geodeta i wytyczyć wszystkie osie budynku wraz z wyznaczeniem rzędnych. Prace wykonane przez geodetę powinien zobaczyć kierownik budowy. Jego kontrola będzie zwłaszcza wskazana, gdy projekt budynku zakłada ściany ułożone niewspółosiowo.

Ile kosztuje izolacja i ocieplanie fundamentów?

Wraz ze wzrostem cen materiałów budowlanych i robocizny, budowa i ocieplenie fundamentów jest dużo większych wydatkiem niż kilka lat wstecz. Łączny koszt budowy fundamentów wraz z kosztem materiałów i robocizny dla przeciętnego obiektu o powierzchni 100m2 wyniesie około 30 tysięcy złotych. Ceny te mogą się różnić w zależności od wybranego rodzaju fundamentów. Koszty ocieplenia fundamentów są zależne od rejonu kraju oraz zastosowanej izolacji. Najczęściej jednak wahają się w przedziale od 250 do 400 zł/m2. Ceny będą inne w przypadku ocieplenia i izolacjistarych fundamentów, gdzie konieczne jest najpierw odsłonięcie i oczyszczenie ścian.

Od czego rozpocząć budowę fundamentów?

Budowę domu oraz fundamentów zawsze powinno poprzedzać wykonanie podstawowych usług geodezyjnych oraz dokładny plan prac. Specjalista musi wytyczyć osie budynku i inne jego ważne punkty. Kolejnym krokiem jest wykopanie gruntu oraz ułożenie szalunków. Gdy decydujemy się na płytę fundamentową, formą szalunków jest zazwyczaj termoizolacja i w celu jej ułożenia stosuje się warstwę spodnią płyty. Następnie można przystąpić do ułożenia prętów zbrojeniowych i wylania mieszanki betonowej.

Jakie są rodzaje fundamentów?

Rolą fundamentów jest równomierne przenoszenie obciążeń, jakie generuje budynek na grunt. W zależności od położenia domu, zawilgocenia gruntu oraz innych indywidualnych cech, należy wybrać konkretny typ fundamentu. Podstawowym i najpopularniejszym rozwiązaniem jest ława oraz ściana, która jest bardzo prosta w budowie. Ich konstrukcja polega na zastosowaniu poziomych belek wykonanych z żelbetu, na których opierać się będą ściany fundamentowe. Ciekawą alternatywą jest współczesna płyta fundamentowa, która posiada szereg zalet. Jest to nowoczesne rozwiązanie często stosowane przy trudnych warunkach gruntowych oraz w domach o skomplikowanej bryle.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Izolacji Fundamentów