Dachy we Wrocławiu

Porównaj oferty od Specjalistów od Dachów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 9 267 598 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
630 520 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Dach jest jednym z najważniejszych oraz najbardziej kosztownych elementów podczas budowy domu. Przed rozpoczęciem montażu pokrycia dachowego należy dowiedzieć się więcej na jego temat, oraz zadbać o indywidualny projekt. Obecnie istnieje wiele rodzajów dachów do domów jednorodzinnych – począwszy od klasycznych dwuspadowych konstrukcji, kończąc na zaawansowanych naczółkowych modelach. Różni je nie tylko koszt budowy, ale także przeznaczenie i dopasowanie do określonych typów domów. Dowiedz się z naszego artykułu jak wyglądają elementy i rodzaje dachów, a także jakie są najważniejsze aspekty budowy dachów. Chcesz znaleźć fachowców w tej dziedzinie? Sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Dach jest bardzo skomplikowaną konstrukcją, która składa się z wielu elementów. Aby skutecznie zabezpieczał nasz dom przed czynnikami zewnętrznymi, należy wykonać każdy z nich w odpowiedni sposób. Sama budowa dachu w domu jednorodzinnym zamyka się w kilku etapach, jednak wszystkie prace powinien poprzedzać profesjonalny projekt, w którym zawarte będą informacje, takie jak kształt konstrukcji dachu, kąt nachylenia, lokalizacja okien, a także informacje o rozmieszczeniu krokwi. Podstawowe etapy budowy dachu to: ukończenie murów domu przed budową dachu, zbudowanie więźby dachowej, zamontowanie okien dachowych oraz innych elementów i montaż pokrycia dachu.

Przed rozpoczęciem prac montażu bądź wymiany pokrycia dachowego, często sami musimy zadbać o odpowiednie materiały do budowy dachu. Pokrycie zewnętrzne stanowi najczęściej dachówka lub blachodachówka, a zapotrzebowanie na nią otrzymamy razem z projektem budowy. Podczas montażu bądź naprawy dachu, większość potrzebnych elementów wykonana jest z drewna i możemy zamówić je w tartaku, lub wybrać modele prefabrykowane. Głównymi elementami więźby dachowej są:

 • Krokwie – jest to główny element konstrukcyjny dachu, na którym opiera się całe pokrycie dachu. Najczęściej stanowią je grube i wytrzymałe belki.
 • Łaty – długie listwy najczęściej posiadające wymiary 50 × 40 mm, które montuje się prostopadle do krokwi. To właśnie na nich opiera się całe pokrycie dachowe.
 • Murłata – ważny element nośny dachu, do którego montowane są wszystkie krokwie. Jest to element, na którym spoczywa ciężar całej konstrukcji dachu.
 • Kontrłaty – wąskie deski montowane prostopadle do łat w celu zapewnienia wentylacji oraz ewentualnego spływu wody pod pokryciem dachowym.

Ukończoną więźbę dachową należy pokryć specjalną folią, która odpowiada za szczelność całej konstrukcji oraz zabezpiecza drewniane elementy dachu przed wilgocią. Stanowi ona ważny element chroniący przed czynnikami atmosferycznymi, a także umożliwiający mycie dachów. Folie dachowe dzielimy na dwa rodzaje:

 • Folie wysokoprzepuszczalne - charakteryzuje je przepuszczalność od 700 do 5000 gramów pary wodnej na m2 podczas 24 godzin oraz brak konieczności odstępu od materiału ocieplającego.
 • Folie niskoprzepuszczalne - charakteryzuje je mała przepuszczalność pary wodnej na poziomie 100 gramów na 1 m2 w ciągu 24 godzin. Ten rodzaj folii wymaga odstępu 3 - 4 cm od warstwy ocieplającej.

Ranking najlepszych cieśli we Wrocławiu

Dachy Wrocław

extraDACH sp. z o.o. Oddział Wrocław

226 opinii

Gdy poszukujesz świetnej ceny usług względem jakości wykonania to profesjonaliści z extraDACH sp. z o.o. Oddział Wrocław perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Ledwie chwila dzieli Cię od uzyskania świetnej propozycji - zobacz!

Ostafiński Mariusz Usługi Dekarsko - Ciesielsko - Blacharskie - Porządne Przebudowy Dachu Wrocław

Ostafiński Mariusz Usługi Dekarsko - Ciesielsko - Blacharskie

57 opinii

Według Ciebie porządne przebudowy dachu to nieprosty temat? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z tej firmy udzielą rad i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Zakład Murarsko-Ciesielski Grzegorz Czernielewski - Najlepsze Przebudowy Dachu Wrocław

Zakład Murarsko-Ciesielski Grzegorz Czernielewski

25 opinii

Wciąż poszukujesz dobrej firmy od przebudów dachu? Skorzystaj z doświadczenia Zakład Murarsko-Ciesielski Grzegorz Czernielewski. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

DACH-POL budownictwo - Staranne Przebudowy Dachu Wrocław

Staranne Przebudowy Dachu Wrocław

11 opinii

Nadal poszukujesz profesjonalistów od przebudów dachu? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia DACH-POL budownictwo. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

DECKER - Solidne Usługi Ciesielskie we Wrocławiu

Solidne Usługi Ciesielskie we Wrocławiu

9 opinii

Pragniesz znaleźć sprawdzonego profesjonalistę od solidnych usług ciesielskich do realizacji zaplanowanych działań? Firma DECKER jest Twoim rozwiązaniem. Przedstawią Ci dobrą ofertę - skontaktuj się i sprawdź.

Solidny Dach - Dobry Cieśla Wrocław

Solidny Dach

6 opinii

Nie możesz znaleźć sprawdzonego wykonawcy oferującego usługi ciesielskie? Ci cieśle nie mają sobie równych w Wrocławiu. Zapytaj o ofertę już teraz i sprawdź co firma może zaoferować.

PHU ROM-BUD Construction - Nieprzeciętny Cieśla Wrocław

PHU ROM-BUD Construction

8 opinii

Szukasz wykonawcy wykonującego usługi ciesielskie? Ten cieśla jest liderem na terenie Wrocławia. Jeśli chcesz otrzymać ofertę skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

Dachy-Karkosz Mateusz Karkosz - Solidna Budowa Dachu Wrocław

Dachy-Karkosz Mateusz Karkosz

4 opinie

Z czystym sumieniem powierz usługę solidnej budowy dachu fachowcom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Wrocław i okolicznych miast. Zadzwoń i poznaj ofertę.

Przedsiębiorstwo remontowo-budowlane PAL-BUDEX Renata Paluch - Świetne Usługi Dekarskie Wrocław

Przedsiębiorstwo remontowo-budowlane PAL-BUDEX Renata Paluch

4 opinie

Nie znajdziesz innych tak świetnych cieśli z tak dużym doświadczeniem, świadczących usługi dekarskie na terenie miejscowości Wrocław i w okolicy. Już nie trać czasu i zadzwoń od razu - gwarancja zadowolenia!

P.R.B DACHY - Znakomite Usługi Ciesielskie Wrocław

Znakomite Usługi Ciesielskie Wrocław

3 opinie

Poszukujesz profesjonalisty realizującego usługi ciesielskie? Ci cieśle są wyjątkowi na terenie Wrocławia. Zachęcamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

Najnowsze z 48 zleceń na budowę dachu we Wrocławiu

Fantastyczne Budowanie Dachu Wrocław

Rodzaj budynku: jednorodzinny Dach: dwuspadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj pokrycia: dachówka ceramiczna Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

 • Wrocław

2024-02-19 do 2024-02-27
dodano 4 dni temu

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 151-200m², Wrocław

Rodzaj budynku: wielorodzinny Dach: czterospadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj pokrycia: dachówka ceramiczna Informacje dodatkowe: Wymiana pilna ze względu na stan. Wszystkie os...

 • Wrocław

2024-02-15 do 2024-02-23
dodano 8 dni temu

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 251-300m², Wrocław

Skontaktuj się z Klientem jako cieśla z wieloletnią praktyką w kwestii znakomitych usług ciesielskich. W Twojej firmie bycie nagradzanym pozytywnymi opiniami przez Klientów to standard. Zadzwoń i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Wrocław

2024-02-21 do 2024-02-22

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 119m², Wrocław

Jako cieśla z olbrzymim doświadczeniem i specjalista stale gotowy do współpracy przy nowym zleceniu odpowiedz na zapytanie. Ten Zleceniodawca nadesłał zlecenie o treści "Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 119m²". Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego.

 • Wrocław

2024-02-16 do 2024-02-22

Perfekcyjne Budowanie Dachu

Wykonaj zapytanie dotyczące perfekcyjnego budowania dachu od sprawdzonych Zleceniodawców zainteresowanych daniem pracy na terenie Wrocławia. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Wrocław

2024-02-13 do 2024-02-21

Najlepsze Wykonanie Dachu Wrocław

Wykonaj zlecenie najlepszego wykonania dachu o treści "Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 700m²", jako ekspert z miejscowości Wrocław. Ujmij klientów swoimi kwalifikacjami i fachowością. Pokaż, że na terenie Wrocławia jesteś jednym z najlepszych. Jeszcze dziś skontaktuj się z nim.

 • Wrocław

2024-02-07 do 2024-02-15

Rewelacyjne Usługi Ciesielskie Wrocław

Rodzaj budynku: w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej Dach: dwuspadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 101-150m² Rodzaj pokrycia: blachodachówka Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Wrocław

2024-01-31 do 2024-02-08

Staranne Usługi Ciesielskie

Rodzaj budynku: w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej Dach: dwuspadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 301-400m² Rodzaj pokrycia: dachówka ceramiczna Informacje dodatkowe: W miejscowości Szymanów ...

 • Szymanów

2024-01-27 do 2024-02-04

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 201-250m², Wrocław

Rodzaj budynku: jednorodzinny Dach: dwuspadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 201-250m² Rodzaj pokrycia: dachówka ceramiczna Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Wrocław

2024-01-25 do 2024-02-02

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 2800m², Wrocław

Jeśli usługi ciesielskie nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic to to ogłoszenie jest dla Ciebie. Polegając na swoim doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

 • Wrocław

2024-01-21 do 2024-01-29

Szukam ekipy do kompleksowej budowy dachu, 12m², Suchy Dwór

W przypadku, gdy wykonujesz zlecenia na najwyższej klasy budowanie dachu w rejonie Dolnośląskiego i oczekujesz rzetelnego klienta to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zapytanie o treści "Szukam ekipy do kompleksowej budowy dachu, 12m²", jest gotowy wybrać ofertę Twojej doświadczonej firmy. Zaledwie chwila dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - zobacz!

 • Suchy dwór

2024-01-05 do 2024-01-13

Doskonałe Wykonanie Dachu

Rodzaj budynku: w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej Dach: dwuspadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj pokrycia: blacha na rąbek Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Wrocław

2024-01-03 do 2024-01-11

Profesjonalne Budowanie Dachu

Rodzaj budynku: jednorodzinny Dach: dwuspadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 101-150m² Rodzaj pokrycia: dachówka cementowa Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Wrocław

2023-12-03 do 2023-12-11

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 101-150m², Wrocław

Rodzaj budynku: w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej Dach: dwuspadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 101-150m² Rodzaj pokrycia: blacha na rąbek Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w roz...

 • Wrocław

2023-11-30 do 2023-12-08

Fachowe Usługi Dekarskie Wrocław

Rodzaj budynku: jednorodzinny Dach: wielospadowy Zakres usługi: budowa konstrukcji dachowej, montaż rynien i obróbka blacharska, montaż pokrycia dachowego, kompleksowa budowa dachu, montaż membrany i izolacji Powierzchnia dach...

 • Wrocław

2023-11-29 do 2023-12-07

Doskonałe Usługi Ciesielskie

Jako utalentowani profesjonaliści możecie spełnić wymagania w temacie usług ciesielskich. Zlecenie ma treść "Zlecę kompleksową budowę dachu, 600m²". Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co masz do zaoferowania.

 • Wrocław

2023-11-29 do 2023-12-07

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 164m², Wrocław

Wybranie tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na 100% Zleceniodawca, który pisze - "Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 164m²", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

 • Wrocław

2023-11-21 do 2023-11-29

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 201-250m², Wrocław

Wybranie tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na 100% Klient, który napisał - "Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 201-250m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą z Twojej firmy. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać więcej informacji.

 • Wrocław

2023-11-12 do 2023-11-20

Cieśle Wrocław

Należąc do cieśli z tak bogatym dorobkiem zawodowym świadczysz usługi dekarskie w miejscowości Wrocław i w całym powiecie? Jesteś najlepiej dopasowanym ekspertem do tego zlecenia. Dzięki temu, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Wrocław

2023-11-10 do 2023-11-18

Rzetelne Usługi Ciesielskie

Jeśli usługi ciesielskie nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic to to zapytanie jest właśnie dla Twojej firmy. Bazując na swoim doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi w zakresie budowania dachu. Dodatkowe informacje prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Wrocław

2023-11-10 do 2023-11-18

Dachy

Rodzaj budynku: wielorodzinny Dach: dwuspadowy Zakres usługi: budowa konstrukcji dachowej, montaż rynien i obróbka blacharska, montaż pokrycia dachowego, kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 800m² Rodzaj pokrycia: bla...

 • Wrocław

2023-11-05 do 2023-11-13

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 440m², Wrocław

Rodzaj budynku: przemysłowy Dach: dwuspadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 440m² Rodzaj pokrycia: blacha trapezowa Informacje dodatkowe: Konstrukcja dachu stalowa kratownica 440m dach dwuspadowy,...

 • Wrocław

2023-10-27 do 2023-10-30

Cieśle

Rodzaj budynku: jednorodzinny Dach: dwuspadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj pokrycia: blacha na rąbek Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Wrocław

2023-10-24 do 2023-11-01

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 301-400m², Wrocław

Zlecający, który planuje kupno starannej usługi ciesielskiej powinien koniecznie zgłosić się do cieśli takiego, jak Ty i poznać niskie ceny oraz oferowaną jakość. Podejmij decyzję od razu - zadzwoń i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Wrocław

2023-10-23 do 2023-10-31

Rewelacyjne Usługi Dekarskie

Przez zapewnianie rewelacyjnej usługi dekarskiej Twoja firma prześciga konkurentów. Reputacja, którą budujesz sprawia, że jesteś w stanie zachwycić odbiorców. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby dopasować ofertę do wymagań.

 • Zacharzyce

2023-10-19 do 2023-10-27

Szukam ekipy do kompleksowej budowy dachu, 151-200m², Wrocław

Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Dach: jednospadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj pokrycia: blachodachówka Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Wrocław

2023-10-17 do 2023-10-25

Znakomite Dachy

Ten Zleceniodawca nadal poszukuje dobrej firmy od dachów. Napisał zlecenie o treści - Szukam ekipy do kompleksowej budowy dachu, 201-250m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Przedłóż bezkonkurencyjną ofertę temu Zleceniodawcy - skontaktuj się niezwłocznie.

 • Wrocław

2023-10-17 do 2023-10-25

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 600m², Wrocław

Rodzaj budynku: wielorodzinny Dach: dwuspadowy Zakres usługi: budowa konstrukcji dachowej, instalacja elementów dodatkowych, montaż rynien i obróbka blacharska, montaż pokrycia dachowego, kompleksowa budowa dachu, montaż membra...

 • Wrocław

2023-10-16 do 2023-10-24

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 151-200m², Suchy Dwór

Rodzaj budynku: w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej Dach: wielospadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj pokrycia: blachodachówka Informacje dodatkowe: Proszę o wycenę całego zakr...

 • Suchy dwór

2023-10-11 do 2023-10-19

Najwyższej Klasy Budowa Dachu

Rodzaj budynku: w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej Dach: dwuspadowy Zakres usługi: budowa konstrukcji dachowej, montaż rynien i obróbka blacharska, montaż pokrycia dachowego, kompleksowa budowa dachu, montaż membrany i izol...

 • Wrocław

2023-10-10 do 2023-10-18

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 51-100m², Wrocław

Rodzaj budynku: jednorodzinny Dach: dwuspadowy Zakres usługi: kompleksowa budowa dachu Powierzchnia dachu: 51-100m² Rodzaj pokrycia: blachodachówka Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

 • Wrocław

2023-10-10 do 2023-10-18

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Dachów

Najczęstsze pytania o dachach

Jakie są rodzaje dachów i jakie mają właściwości?

Jest kilka rodzajów dachów. Dzielą się one na:

 • Dach dwuspadowy - jest to klasyczny i bardzo popularny dach w przypadku domów jednorodzinnych. Stanowią go dwie połacie, którym można nadawać różne kąty nachylenia. Budowa dachu dwuspadowego doskonale chroni całą konstrukcję budynku przed działaniem czynników zewnętrznych, a idealnym pokryciem są dachówki w formacie XXL.
 • Dach czterospadowy (namiotowy lub kopertowy) - popularny typ dachu doskonale podkreślający kwadratową bryłę budynków. Posiada cztery połacie zbiegające się w jednym, umieszczonym na środku budynku punkcie. Połacie posiadają kształt trapezów i świetnie nawiązują do klasycznych stylów budownictwa.
 • Dach mansardowy - konstrukcja wyróżniająca się eleganckim i subtelnym wyglądem. Dach ten charakteryzuje się podzielonymi połaciami o różnych kątach nachylenia, co umożliwia efektywne zagospodarowanie przestrzeni poddasza.
 • Dach pulpitowy - dach potocznie nazywany jednospadowym złożony z wyłącznie jednej połaci, wykonanej pod określonym kątem. Z technicznego punktu widzenia jest to model bardzo prosty, a tym samym tanim w budowie. Budowa dachu jednospadowego dobrze sprawdzi się w długich oraz wąskich konstrukcjach.
 • Dach płaski - dach o nachyleniu wynoszącym do kilku stopni. Bardzo praktyczne i tanie rozwiązanie umożliwiające stworzenie na nim przestrzeni użytkowej. Budowa domuz płaskim dachem mocno zyskuje na popularności.

Jaki jest koszt wykonania poszczególnych rodzajów dachu?

Koszt budowy dachu zależny jest w głównej mierze od zaawansowania technicznego danego rozwiązania, a także jego wielkości. Najtańsze w budowie są konstrukcje płaskie oraz pulpitowe, a za nowoczesne bardziej kreatywne rozwiązania będziemy zmuszeni zapłacić więcej.

Jakie są etapy budowy dachu?

Zanim rozpoczniemy prace związane ze wznoszeniem dachu, warto poznać etapy budowy. Na początku, należy ukończyć oraz przygotować mury domu. Kolejnym krokiem jest wykonanie całej konstrukcji więźby dachowej wraz z zamontowaniem okien dachowych i innych wybranych elementów. Ostatnim etapem jest montaż pokrycia dachowego, najczęściej w postaci dachówki.

Gdzie znaleźć odpowiednią firmę zajmującą się budową dachów?

Poszukiwania warto rozpocząć w Internecie, gdzie można znaleźć większość firm budowlanych, wraz z opiniami klientów na ich temat. Posiadając dostęp do takich danych, możemy w stosunkowo prosty sposób wybrać firmę świadczącą wysokiej jakości usługi. Wybierając firmę do budowy dachu, warto kierować się jej doświadczeniem na rynku oraz zadowoleniem poprzednich klientów z oferowanych usług. Wykonanie dachu na pewno warto powierzyć profesjonalistom z naszego rankingu najlepszych specjalistów.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Dachów