Dachy w Lwówku Śląskim

Porównaj oferty od Dekarzy i Cieśli z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 430 414 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 227 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Dach jest jednym z najważniejszych oraz najbardziej kosztownych elementów podczas budowy domu. Przed rozpoczęciem montażu pokrycia dachowego należy dowiedzieć się więcej na jego temat, oraz zadbać o indywidualny projekt. Obecnie istnieje wiele rodzajów dachów do domów jednorodzinnych – począwszy od klasycznych dwuspadowych konstrukcji, kończąc na zaawansowanych naczółkowych modelach. Różni je nie tylko koszt budowy, ale także przeznaczenie i dopasowanie do określonych typów domów. Dowiedz się z naszego artykułu jak wyglądają elementy i rodzaje dachów, a także jakie są najważniejsze aspekty budowy dachów. Chcesz znaleźć fachowców w tej dziedzinie? Sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Dach jest bardzo skomplikowaną konstrukcją, która składa się z wielu elementów. Aby skutecznie zabezpieczał nasz dom przed czynnikami zewnętrznymi, należy wykonać każdy z nich w odpowiedni sposób. Sama budowa dachu w domu jednorodzinnym zamyka się w kilku etapach, jednak wszystkie prace powinien poprzedzać profesjonalny projekt, w którym zawarte będą informacje, takie jak kształt konstrukcji dachu, kąt nachylenia, lokalizacja okien, a także informacje o rozmieszczeniu krokwi. Podstawowe etapy budowy dachu to: ukończenie murów domu przed budową dachu, zbudowanie więźby dachowej, zamontowanie okien dachowych oraz innych elementów i montaż pokrycia dachu.

Przed rozpoczęciem prac montażu bądź wymiany pokrycia dachowego, często sami musimy zadbać o odpowiednie materiały do budowy dachu. Pokrycie zewnętrzne stanowi najczęściej dachówka lub blachodachówka, a zapotrzebowanie na nią otrzymamy razem z projektem budowy. Podczas montażu bądź naprawy dachu, większość potrzebnych elementów wykonana jest z drewna i możemy zamówić je w tartaku, lub wybrać modele prefabrykowane. Głównymi elementami więźby dachowej są:

 • Krokwie – jest to główny element konstrukcyjny dachu, na którym opiera się całe pokrycie dachu. Najczęściej stanowią je grube i wytrzymałe belki.
 • Łaty – długie listwy najczęściej posiadające wymiary 50 × 40 mm, które montuje się prostopadle do krokwi. To właśnie na nich opiera się całe pokrycie dachowe.
 • Murłata – ważny element nośny dachu, do którego montowane są wszystkie krokwie. Jest to element, na którym spoczywa ciężar całej konstrukcji dachu.
 • Kontrłaty – wąskie deski montowane prostopadle do łat w celu zapewnienia wentylacji oraz ewentualnego spływu wody pod pokryciem dachowym.

Ukończoną więźbę dachową należy pokryć specjalną folią, która odpowiada za szczelność całej konstrukcji oraz zabezpiecza drewniane elementy dachu przed wilgocią. Stanowi ona ważny element chroniący przed czynnikami atmosferycznymi, a także umożliwiający mycie dachów. Folie dachowe dzielimy na dwa rodzaje:

 • Folie wysokoprzepuszczalne - charakteryzuje je przepuszczalność od 700 do 5000 gramów pary wodnej na m2 podczas 24 godzin oraz brak konieczności odstępu od materiału ocieplającego.
 • Folie niskoprzepuszczalne - charakteryzuje je mała przepuszczalność pary wodnej na poziomie 100 gramów na 1 m2 w ciągu 24 godzin. Ten rodzaj folii wymaga odstępu 3 - 4 cm od warstwy ocieplającej.

Ranking najlepszych cieśli w Lwówku Śląskim

Dachy Lwówek Śląski

Dachy AMM

7 opinii

Jeżeli poszukujesz świetnej ceny usług względem jakości wykonania to profesjonaliści z Dachy AMM są dla Ciebie stworzeni. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

GREG-BUD - Fantastyczne Usługi Ciesielskie Lwówek Śląski

Fantastyczne Usługi Ciesielskie

1 opinia

Wiele długich lat pracownicy firmy GREG-BUD wykonują usługi z zakresu wykonania dachu jednospadowego, dzięki temu są zawsze gotowi obsłużyć każdego Klienta potrzebującego usługi ciesielskiej. Dłużej nie czekaj i poproś o ofertę - gwarancja zadowolenia!

AR Construction - Fantastyczna Budowa Dachu Lwówek Śląski

Fantastyczna Budowa Dachu Lwówek Śląski

3 opinie

Budowa dachu to najważniejszy temat dla ekipy z firmy AR Construction - nie mają sobie równych w fachu cieśli. Mają ofertę dla każdego - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

MAXTYNK - Rewelacyjne Budowanie Dachu Lwówek Śląski

Rewelacyjne Budowanie Dachu Lwówek Śląski

1 opinia

Planujesz wybrać wartego zaufania specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? MAXTYNK będzie najszybszą drogą. Mają propozycję dla każdego - zadzwoń i sprawdź.

ŁUKASZ KOWNACKI - Solidne Wykonanie Dachu Jednospadowego Lwówek Śląski

ŁUKASZ KOWNACKI

Od wielu lat pracownicy firmy ŁUKASZ KOWNACKI realizują usługi z zakresu wykonania dachu jednospadowego, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć wszystkich Klientów szukających usługi dekarskiej. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

DAWID BŁAŻYŃSKI TECHNOLOGIA PLUS - Rzetelne Usługi Ciesielskie w Lwówku Śląskim

Rzetelne Usługi Ciesielskie w Lwówku Śląskim

Poszukujesz godnego uwagi wykonawcy świadczącego usługi ciesielskie? Ci cieśle nie mają sobie równych na terenie Lwówka Śląskiego. Zapraszamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

Krzak - Doskonałe Dachy Lwówek Śląski

Krzak

W przypadku, gdy potrzebujesz doskonałej usługi ciesielskiej w dobrej cenie to ta firma jest dla Ciebie idealna. Mają wykwalifikowanych fachowców do realizacji zleceń z zakresu dachów. Zadzwoń i poznaj ofertę - naprawdę warto.

Andach-usługi dekarskie - Najlepsza Konstrukcja Dachu Lwówek Śląski

Andach-usługi dekarskie

Myślisz, że najlepsza konstrukcja dachu to niełatwe zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z Andach-usługi dekarskie doradzą Ci i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Zadzwoń jeszcze dzisiaj.

Domlux Tomasz Pietraszkiewicz - Wybitny Cieśla Lwówek Śląski

Domlux Tomasz Pietraszkiewicz

Poszukujesz godnego uwagi fachowca świadczącego usługi dekarskie? Ci cieśle są wyjątkowi w mieście Lwówek Śląski. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

F.H.U. Zygmunt Wrona- - Znakomite Dachy Lwówek Śląski

F.H.U. Zygmunt Wrona-

Według Ciebie znakomite dachy to niełatwe zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z tej firmy pomogą Ci i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Zadzwoń, aby otrzymać ofertę - naprawdę warto.

Najnowsze z 29 zleceń na budowę dachu w Lwówku Śląskim

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 201-300m², Mirsk

Nadal możesz odpowiedzieć na zapotrzebowanie Zleceniodawcy jako profesjonalista od dachów. Pozwól Klientom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz być zadowolonym z efektów tej współpracy. Umów się na rozmowę jak najszybciej.

 • Mirsk

2022-08-18 do 2022-08-26

Zlecę prace na dachu, 151-200m², Stara Kamienica

Zakres zlecenia: Wymiana dachówki i łat i możliwe ze jedna krokwia ale nie wiadomo czy napewno Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka cement...

 • Stara Kamienica

2022-10-06 do 2022-10-14

Zlecę kompleksową budowę dachu, 240m², Pielgrzymka

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 240m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: gont bitumiczny Dodatkowe...

 • Pielgrzymka

2022-07-31 do 2022-08-08

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 151-200m², Pielgrzymka

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna D...

 • Pielgrzymka

2022-09-02 do 2022-09-10

Cieśle Lwówek Śląski

Należąc do cieśli z tak bogatym doświadczeniem świadczysz usługi ciesielskie w miejscowości Lubań i w okolicy? Jesteś idealnym specjalistą do tego ogłoszenia. Żeby uzyskać informacje o budżecie skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

 • Lubań

2022-08-08 do 2022-08-16

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 377m², Lubań

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 377m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna Mat...

 • Lubań

2022-12-09 do 2022-12-17

Fantastyczne Budowanie Dachu Lwówek Śląski

W przypadku, gdy realizujesz zlecenia na fantastyczne budowanie dachu w rejonie Lubania i zależy Ci na atrakcyjnych warunkach to trafiłeś w dobre miejsce. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zlecę kompleksową budowę dachu, 301-500m²", jest gotowy skorzystać z usług Twojej profesjonalnej firmy. Napisz krótko co możesz zaoferować i otrzymaj dopasowanego Klienta.

 • Lubań

2022-10-02 do 2022-10-10

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 1500m², Jelenia Góra

Jako fachowiec działający na obszarze powiatu i oferujący rozmaite usługi dekarskie poznaj potrzeby zleceniodawcy, który napisał zapytanie o treści "Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 1500m²". Żeby poznać dopasowanego Klienta skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

 • Jelenia Góra

2022-09-06 do 2022-09-14

Wysokiej Klasy Budowanie Dachu

Zakres zlecenia: wykonanie dachu Powierzchnia: 1000m2 Oferty: z materiałem Termin: możliwy od zaraz Zleceniodawca: Generalny Wykonawca...

 • Jelenia Góra

2022-10-03 do 2022-10-11

Zlecę prace na dachu, 1200m², Jelenia Góra

Zleceniodawca napisał "Zlecę prace na dachu, 1200m²". Wykonaj usługę fantastycznego wykonania dachu jako ekspert w tej dziedzinie. Zawiadom o gotowości do wykonania zleceń z okolic Jeleniej Góry i sąsiednich miast. Ustal pasujący termin od razu!

 • Jelenia Góra

2023-01-07 do 2023-01-15

Rewelacyjne Budowanie Dachu

Masz zamiar wykonać zlecenie na budowanie dachu, a nie znalazłeś Klienta? Nawiązanie kontaktu w odpowiedzi na zlecenie o treści Dam zlecenie na prace na dachu, do 150m² to rewelacyjny pomysł. Zdecyduj się szybko - przedzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

 • Jelenia Góra

2023-01-08 do 2023-01-16

Zlecę prace na dachu, 1000m² , Jelenia Góra

Planujesz wykonać zlecenie na wykonanie dachu, a nie znalazłeś Klienta? Nawiązanie kontaktu w odpowiedzi na ogłoszenie o treści Zlecę prace na dachu, 1000m² to dobry wybór. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

 • Jelenia Góra

2022-12-13 do 2022-12-21

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 1100m², Leśna

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 1100m² Rodzaj budynku: budynek użyteczności publicznej Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: gont bitumi...

 • Leśna

2023-01-12 do 2023-01-20

Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, 151-200m², Piechowice

Klient napisał zgłoszenie brzmiące "Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, 151-200m²". Jako zaufany ekspert w dziedzinie dachów daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Wyczerpującą ofertę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

 • Piechowice

2022-12-28 do 2023-01-05

Zapytanie o prace na dachu, do 150m², Piechowice

W przypadku, gdy wykonujesz zlecenia na fantastyczne budowanie dachu w rejonie Dolnośląskiego i zależy Ci na atrakcyjnych warunkach to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zlecenie o treści "Zapytanie o prace na dachu, do 150m²", jest gotowy skorzystać z usług Twojej fachowej firmy. Przedstaw dobrą propozycję temu Klientowi - skontaktuj się jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Piechowice

2023-01-08 do 2023-01-16

Zlecę kompleksową budowę dachu, 120m², Stara Kraśnica

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 120m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka, blacha tra...

 • Stara kraśnica

2022-07-25 do 2022-08-02

Fantastyczne Budowanie Dachu

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna D...

 • Bolesławiec

2022-09-01 do 2022-09-09

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, do 150m², Bolesławiec

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom szeregowy Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatkowe...

 • Bolesławiec

2022-11-15 do 2022-11-23

Pierwszorzędne Budowanie Dachu

Zakres zlecenia: Rynny Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: kopertowy Rodzaj pokrycia dachowego: gont bitumiczny Dodatkowe prace: montaż rynien Materiały zapewnia: do uzgodnienia Zapy...

 • Bolesławiec

2022-08-15 do 2022-08-23

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 201-300m², Bolesławiec

Ten Klient pragnąc dotrzeć do budowy dachu powinien namierzyć Twoją Firmę, która jest najwyższej próby. Wystarczy, że poznasz szczegóły zlecenia - Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 201-300m². Już teraz określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

 • Bolesławiec

2022-08-24 do 2022-09-01

Zlecę kompleksową budowę dachu, 280m², Bolesławiec

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 280m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna Dodat...

 • Bolesławiec

2023-01-13 do 2023-01-21

Zlecę kompleksową budowę dachu, 1500m² , Szklarska Poręba

Jako dobry cieśla proponujesz swoje usługi na terenie Dolnośląskiego i na obszarze Dolnośląskiego? Nie zwlekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

 • Szklarska Poręba

2022-12-01 do 2022-12-09

Odpowiednia Budowa Dachu Lwówek Śląski

Daj znać Zleceniodawcy, że równie dobrej oferty budowy dachu prędko nie znajdzie na terenie Dolnośląskiego, więc jeżeli poszukuje odpowiedniej budowy dachu to bez wahania powinien sprawdzić Twoją Firmę. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zlecenia - skontaktuj się!

 • Szklarska Poręba

2022-08-03 do 2022-08-11

Pierwszorzędne Dachy Lwówek Śląski

Zakres zlecenia: Montaż podbitki Powierzchnia dachu: prace na budynku o pow. ok. 35m² Rodzaj budynku: obiekt handlowo-usługowy Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: Drewno Dodatkowe prace: wykonanie podbitki dac...

 • Złotoryja

2022-12-31 do 2023-01-08

Usługi Ciesielskie Lwówek Śląski

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 250m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatkowe ...

 • Złotoryja

2023-01-12 do 2023-01-20

Najlepsze Budowanie Dachu

Zakres zlecenia: weryfikacja konstrukcji, ew poprawa, wymiana. Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka cementowa Dodatkowe prace: ocieplen...

 • Złotoryja

2022-10-07 do 2022-10-15

Odpowiednia Budowa Dachu

Zakres zlecenia: Montaż podbitki stalowej Powierzchnia dachu: 37m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatkowe prace: wykonanie podbitki dachowej Materiały z...

 • Złotoryja

2022-11-01 do 2022-11-09

Tania Budowa Dachu

Ten Zleceniodawca, który nadal nie znalazł budowy dachu, mimo iż poszukuje od sam nie wiesz jak dawna, wysłał nam zlecenie o treści - Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 190m². To właśnie Twoja oferta może być wybawieniem z problemu Zlecającego. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Złotoryja

2022-07-22 do 2022-07-30

Zlecę kompleksową budowę dachu, 201-300m², Łomnica

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: kopertowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna Do...

 • Łomnica

2022-11-15 do 2022-11-23

Otrzymaj zlecenia dla Dekarzy i Cieśli

Najczęstsze pytania o budowie dachów

Jakie są rodzaje dachów i jakie mają właściwości?

Jest kilka rodzajów dachów. Dzielą się one na:

 • Dach dwuspadowy - jest to klasyczny i bardzo popularny dach w przypadku domów jednorodzinnych. Stanowią go dwie połacie, którym można nadawać różne kąty nachylenia. Budowa dachu dwuspadowego doskonale chroni całą konstrukcję budynku przed działaniem czynników zewnętrznych, a idealnym pokryciem są dachówki w formacie XXL.
 • Dach czterospadowy (namiotowy lub kopertowy) - popularny typ dachu doskonale podkreślający kwadratową bryłę budynków. Posiada cztery połacie zbiegające się w jednym, umieszczonym na środku budynku punkcie. Połacie posiadają kształt trapezów i świetnie nawiązują do klasycznych stylów budownictwa.
 • Dach mansardowy - konstrukcja wyróżniająca się eleganckim i subtelnym wyglądem. Dach ten charakteryzuje się podzielonymi połaciami o różnych kątach nachylenia, co umożliwia efektywne zagospodarowanie przestrzeni poddasza.
 • Dach pulpitowy - dach potocznie nazywany jednospadowym złożony z wyłącznie jednej połaci, wykonanej pod określonym kątem. Z technicznego punktu widzenia jest to model bardzo prosty, a tym samym tanim w budowie. Budowa dachu jednospadowego dobrze sprawdzi się w długich oraz wąskich konstrukcjach.
 • Dach płaski - dach o nachyleniu wynoszącym do kilku stopni. Bardzo praktyczne i tanie rozwiązanie umożliwiające stworzenie na nim przestrzeni użytkowej. Budowa domuz płaskim dachem mocno zyskuje na popularności.

Jaki jest koszt wykonania poszczególnych rodzajów dachu?

Koszt budowy dachu zależny jest w głównej mierze od zaawansowania technicznego danego rozwiązania, a także jego wielkości. Najtańsze w budowie są konstrukcje płaskie oraz pulpitowe, a za nowoczesne bardziej kreatywne rozwiązania będziemy zmuszeni zapłacić więcej.

Jakie są etapy budowy dachu?

Zanim rozpoczniemy prace związane ze wznoszeniem dachu, warto poznać etapy budowy. Na początku, należy ukończyć oraz przygotować mury domu. Kolejnym krokiem jest wykonanie całej konstrukcji więźby dachowej wraz z zamontowaniem okien dachowych i innych wybranych elementów. Ostatnim etapem jest montaż pokrycia dachowego, najczęściej w postaci dachówki.

Gdzie znaleźć odpowiednią firmę zajmującą się budową dachów?

Poszukiwania warto rozpocząć w Internecie, gdzie można znaleźć większość firm budowlanych, wraz z opiniami klientów na ich temat. Posiadając dostęp do takich danych, możemy w stosunkowo prosty sposób wybrać firmę świadczącą wysokiej jakości usługi. Wybierając firmę do budowy dachu, warto kierować się jej doświadczeniem na rynku oraz zadowoleniem poprzednich klientów z oferowanych usług. Wykonanie dachu na pewno warto powierzyć profesjonalistom z naszego rankingu najlepszych specjalistów.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Dekarzy i Cieśli