Dachy w Szydłowcu

Porównaj oferty od Dekarzy i Cieśli z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 433 140 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 359 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Dach jest jednym z najważniejszych oraz najbardziej kosztownych elementów podczas budowy domu. Przed rozpoczęciem montażu pokrycia dachowego należy dowiedzieć się więcej na jego temat, oraz zadbać o indywidualny projekt. Obecnie istnieje wiele rodzajów dachów do domów jednorodzinnych – począwszy od klasycznych dwuspadowych konstrukcji, kończąc na zaawansowanych naczółkowych modelach. Różni je nie tylko koszt budowy, ale także przeznaczenie i dopasowanie do określonych typów domów. Dowiedz się z naszego artykułu jak wyglądają elementy i rodzaje dachów, a także jakie są najważniejsze aspekty budowy dachów. Chcesz znaleźć fachowców w tej dziedzinie? Sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Dach jest bardzo skomplikowaną konstrukcją, która składa się z wielu elementów. Aby skutecznie zabezpieczał nasz dom przed czynnikami zewnętrznymi, należy wykonać każdy z nich w odpowiedni sposób. Sama budowa dachu w domu jednorodzinnym zamyka się w kilku etapach, jednak wszystkie prace powinien poprzedzać profesjonalny projekt, w którym zawarte będą informacje, takie jak kształt konstrukcji dachu, kąt nachylenia, lokalizacja okien, a także informacje o rozmieszczeniu krokwi. Podstawowe etapy budowy dachu to: ukończenie murów domu przed budową dachu, zbudowanie więźby dachowej, zamontowanie okien dachowych oraz innych elementów i montaż pokrycia dachu.

Przed rozpoczęciem prac montażu bądź wymiany pokrycia dachowego, często sami musimy zadbać o odpowiednie materiały do budowy dachu. Pokrycie zewnętrzne stanowi najczęściej dachówka lub blachodachówka, a zapotrzebowanie na nią otrzymamy razem z projektem budowy. Podczas montażu bądź naprawy dachu, większość potrzebnych elementów wykonana jest z drewna i możemy zamówić je w tartaku, lub wybrać modele prefabrykowane. Głównymi elementami więźby dachowej są:

 • Krokwie – jest to główny element konstrukcyjny dachu, na którym opiera się całe pokrycie dachu. Najczęściej stanowią je grube i wytrzymałe belki.
 • Łaty – długie listwy najczęściej posiadające wymiary 50 × 40 mm, które montuje się prostopadle do krokwi. To właśnie na nich opiera się całe pokrycie dachowe.
 • Murłata – ważny element nośny dachu, do którego montowane są wszystkie krokwie. Jest to element, na którym spoczywa ciężar całej konstrukcji dachu.
 • Kontrłaty – wąskie deski montowane prostopadle do łat w celu zapewnienia wentylacji oraz ewentualnego spływu wody pod pokryciem dachowym.

Ukończoną więźbę dachową należy pokryć specjalną folią, która odpowiada za szczelność całej konstrukcji oraz zabezpiecza drewniane elementy dachu przed wilgocią. Stanowi ona ważny element chroniący przed czynnikami atmosferycznymi, a także umożliwiający mycie dachów. Folie dachowe dzielimy na dwa rodzaje:

 • Folie wysokoprzepuszczalne - charakteryzuje je przepuszczalność od 700 do 5000 gramów pary wodnej na m2 podczas 24 godzin oraz brak konieczności odstępu od materiału ocieplającego.
 • Folie niskoprzepuszczalne - charakteryzuje je mała przepuszczalność pary wodnej na poziomie 100 gramów na 1 m2 w ciągu 24 godzin. Ten rodzaj folii wymaga odstępu 3 - 4 cm od warstwy ocieplającej.

Ranking najlepszych cieśli w Szydłowcu

Dachy Szydłowiec

BUDIKAL SZYDŁOWIEC

1 opinia

Atrakcyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych zleceń to najważniejsze cechy firmy, której specjalnością jest wykonanie dachu. Już nie trać czasu i poproś o ofertę - na pewno będziesz zadowolony!

"DAW-BUD" - Perfekcyjna Budowa Dachu Szydłowiec

"DAW-BUD"

7 opinii

Zleć usługę perfekcyjnej budowy dachu ekspertom z firmy DAW-BUD. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Szydłowiec i okolicznych miast. Przedzwoń jeszcze dzisiaj - nie będziesz żałować.

P.P.U.H. "AMARmix" - Rewelacyjne Wykonanie Dachu Jednospadowego Szydłowiec

Rewelacyjne Wykonanie Dachu Jednospadowego Szydłowiec

8 opinii

Od wielu lat pracownicy P.P.U.H. AMARmix oferują usługi z zakresu rewelacyjnego wykonania dachu jednospadowego, dzięki temu są zawsze gotowi obsłużyć każdego Klienta potrzebującego usługi ciesielskiej. Więcej informacji możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

P.P.H.U "M.M. DEPO" - Wyjątkowa Budowa Dachu Szydłowiec

P.P.H.U "M.M. DEPO"

6 opinii

Kusząca cena i rzetelna realizacja powierzonych prac to główne cechy przedsiębiorcy, którego specjalnością jest budowa dachu. Określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Roofen Bud - Pierwszorzędne Dachy Szydłowiec

Pierwszorzędne Dachy Szydłowiec

Z chwilą, gdy będziesz szukać pierwszorzędnej usługi ciesielskiej w dobrej cenie to ta firma jest dla Ciebie idealna. Mają najlepszych specjalistów do sprostania Twoim oczekiwaniom z zakresu dachów. Aby otrzymać wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

DACH-BUD - Profesjonalna Budowa Dachu Szydłowiec

DACH-BUD

Już od kilku lat pracownicy DACH-BUD realizują usługi z zakresu budowy dachu, dzięki temu są gotowi obsłużyć wszystkich Klientów szukających usługi dekarskiej. Ustal pasujący termin!

"ECO-MAX" - Doskonałej Jakości Konstrukcja Dachu Szydłowiec

"ECO-MAX"

Firma ECO-MAX oferuje swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów. Koncentruje się na Klientach z Szydłowca i okolic. Skontaktuj się i dowiedz się więcej.

Maxkrol - Pierwszorzędne Wykonanie Dachu Jednospadowego Szydłowiec

Maxkrol

Firma Maxkrol świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Skupia się na Klientach z rejonu Szydłowca i z sąsiednich miast. Szczegółową ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Bill-Bud Budownictwo - Rewelacyjne Dachy w Szydłowcu

Rewelacyjne Dachy w Szydłowcu

Firma Bill-Bud Budownictwo oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Skupia się na Klientach z miejscowości Szydłowiec i okolic. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi, aby otrzymać wycenę.

Prywatne usługi budowlane i remontowo-wykończeniowe - Świetne Przebudowy Dachu Szydłowiec

Prywatne usługi budowlane i remontowo-wykończeniowe

Po prostu zleć prace dotyczące budowy dachu profesjonalistom firmy Prywatne usługi budowlane i remontowo-wykończeniowe z miejscowości Szydłowiec. Urzekną Cię swoim zaangażowaniem i rzetelnością. Na terenie Szydłowca nie mają sobie równych. Przedstawią Ci dobrą ofertę - skontaktuj się i sprawdź.

Najnowsze z 28 zleceń na budowę dachu w Szydłowcu

Dachy Szydłowiec

Nadal masz możliwość nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapotrzebowanie Klienta jako profesjonalista od dachów. Pozwól Klientom wykorzystać Twoje kompetencje oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać więcej informacji.

 • Szydłowiec

2022-12-06 do 2023-01-08

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 151-200m², Orońsko

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatk...

 • Orońsko

2022-09-28 do 2022-10-06

Najwyższej Klasy Usługi Ciesielskie Szydłowiec

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: W planie jest odremontowanie stsrego dachu Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachoweg...

 • Bąków

2022-09-26 do 2022-10-04

Rewelacyjna Budowa Dachu Szydłowiec

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatk...

 • Trablice

2022-09-25 do 2022-09-27

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, do 150m², Augustów

Jako wybitni profesjonaliści dacie radę spełnić oczekiwania odnośnie usług dekarskich. Ogłoszenie ma treść "Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, do 150m²". Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

 • Augustów

2022-11-20 do 2022-11-28

Doświadczeni Cieśle Szydłowiec

Pragniesz znaleźć Zleceniodawcę jako godny zaufania fachowiec? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Zleceniodawcy. Przyczyń się do realizacji jego celów. Jeśli chcesz otrzymać dopasowanego Klienta skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

 • Kowala Stępocina

2022-08-14 do 2022-08-22

Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, budynek pow. ok. 45m², Skarżysko-Kamienna

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: prace na budynku o pow. ok. 45m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego:...

 • Skarżysko-Kamienna

2022-08-29 do 2022-09-06

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 450m², Skarżysko-Kamienna

Ten Zleceniodawca napisał "Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 450m²". Nawiąż współpracę w odpowiedzi na chęć zatrudnienia cieśli do realizacji usług z zakresu wykonania dachu. Udowodnij Klientowi, że spełniasz jego potrzeby, a wybór Twojej firmy jest najlepszą decyzją. Określ co możesz zaoferować i otrzymaj dopasowanego Klienta.

 • Skarżysko-Kamienna

2023-01-17 do 2023-01-25

Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, budynek pow. ok. 100m², Małyszyn Górny

Jako nieprzeciętny cieśla z wieloletnim doświadczeniem i specjalista stale przygotowany do współpracy przy nowym zleceniu odpowiedz na zapytanie. Ten Klient zgłosił potrzebę "Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, budynek pow. ok. 100m²". Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaoferować.

 • Małyszyn górny

2023-01-26 do 2023-02-03

Solidne Usługi Ciesielskie

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 213m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatkowe ...

 • Zagórze

2022-08-29 do 2022-09-06

Doskonałe Wykonanie Dachu Szydłowiec

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blacha trapezowa Dodat...

 • Bliżyn

2022-11-05 do 2022-11-13

Znakomici Cieśle

Wybór tego zlecenia da Ci same korzyści i na 100% Klient, który pisze - "Zlecę kompleksową budowę dachu, 151-200m²", nie pożałuje współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Żeby uzyskać dokładne informacje skontaktuj się - warto.

 • Bliżyn

2022-07-28 do 2022-08-05

Świetna Budowa Dachu

Zdecydowanie o wyborze budowy dachu nie jest proste, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec udziel rad i wybierz uszyte na miarę rozwiązanie dla Klienta, który pisze - Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, do 150m². Wybierz numer, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Bliżyn

2022-11-22 do 2022-11-30

Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, do 150m², Bliżyn

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blacha trapezowa Mater...

 • Bliżyn

2022-11-26 do 2022-12-04

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 151-200m², Przysucha

Jesteś w stanie zaoferować propozycję dotyczącą budowy dachu? Na pewno pomożesz temu Klientowi mając w swojej ofercie bogaty wybór produktów dopasowanych do jego potrzeb. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Przysucha

2022-09-02 do 2022-09-10

Usługi Ciesielskie

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatk...

 • Niedziałka druga

2022-10-14 do 2022-10-14

Solidne Budowanie Dachu

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: obiekt handlowo-usługowy Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka ...

 • Suchedniów

2022-09-19 do 2022-09-27

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 151-200m², Przytyk

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Doda...

 • Przytyk

2022-10-14 do 2022-10-14

Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, do 150m², Radom

Podjęcie decyzji o wyborze budowy dachu nie jest proste, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec posłuż radą i znajdź najlepsze rozwiązanie dla Klienta, który pisze - Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, do 150m². Już nie czekaj i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

 • Radom

2022-09-28 do 2022-10-06

Perfekcyjni Cieśle

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna,...

 • Radom

2022-08-02 do 2022-08-10

Zapotrzebowanie na prace na dachu, do 150m², Radom

Starasz się odnaleźć Zleceniodawcę jako dobry fachowiec? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla autora zapytania. Przyczyń się do realizacji jego celów. Dłużej nie zwlekaj i sporządź wycenę - na pewno będziesz zadowolony!

 • Radom

2022-11-30 do 2022-12-08

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 400m², Radom

Zlecenie o treści - Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 400m² jest skierowane do eksperta, który świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy oraz skupia się na Klientach z rejonu Radomia i okolic. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaproponować.

 • Radom

2023-01-09 do 2023-01-19

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 151-200m², Radom

Jako solidny specjalista, który świadczy usługi wykonania dachu na ponadprzeciętnym poziomie zrealizuj zadanie powierzone przez Klienta, który jest sprawdzony. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaproponować.

 • Radom

2023-01-01 do 2023-01-09

Najwyższej Klasy Usługi Dekarskie

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: kopertowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materia...

 • Radom

2022-09-02 do 2022-09-10

Fachowe Usługi Dekarskie

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka ...

 • Stąporków

2022-08-01 do 2022-08-09

Zlecę kompleksową budowę dachu, 150m², Starachowice

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 150m² Rodzaj budynku: obiekt handlowo-usługowy Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: Płyta warstwowa Do...

 • Starachowice

2023-01-23 do 2023-01-31

Wykonanie Dachu

Zakres zlecenia: Zabudowa dachu nad werandą Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: jednospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatkowe prace: wykonanie podbitki dachowej, obr...

 • Starachowice

2022-12-29 do 2023-01-06

Pierwszorzędna Budowa Dachu

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: prace na budynku o pow. ok. 120m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego...

 • Starachowice

2022-08-02 do 2022-08-10

Otrzymaj zlecenia dla Dekarzy i Cieśli

Najczęstsze pytania o budowie dachów

Jakie są rodzaje dachów i jakie mają właściwości?

Jest kilka rodzajów dachów. Dzielą się one na:

 • Dach dwuspadowy - jest to klasyczny i bardzo popularny dach w przypadku domów jednorodzinnych. Stanowią go dwie połacie, którym można nadawać różne kąty nachylenia. Budowa dachu dwuspadowego doskonale chroni całą konstrukcję budynku przed działaniem czynników zewnętrznych, a idealnym pokryciem są dachówki w formacie XXL.
 • Dach czterospadowy (namiotowy lub kopertowy) - popularny typ dachu doskonale podkreślający kwadratową bryłę budynków. Posiada cztery połacie zbiegające się w jednym, umieszczonym na środku budynku punkcie. Połacie posiadają kształt trapezów i świetnie nawiązują do klasycznych stylów budownictwa.
 • Dach mansardowy - konstrukcja wyróżniająca się eleganckim i subtelnym wyglądem. Dach ten charakteryzuje się podzielonymi połaciami o różnych kątach nachylenia, co umożliwia efektywne zagospodarowanie przestrzeni poddasza.
 • Dach pulpitowy - dach potocznie nazywany jednospadowym złożony z wyłącznie jednej połaci, wykonanej pod określonym kątem. Z technicznego punktu widzenia jest to model bardzo prosty, a tym samym tanim w budowie. Budowa dachu jednospadowego dobrze sprawdzi się w długich oraz wąskich konstrukcjach.
 • Dach płaski - dach o nachyleniu wynoszącym do kilku stopni. Bardzo praktyczne i tanie rozwiązanie umożliwiające stworzenie na nim przestrzeni użytkowej. Budowa domuz płaskim dachem mocno zyskuje na popularności.

Jaki jest koszt wykonania poszczególnych rodzajów dachu?

Koszt budowy dachu zależny jest w głównej mierze od zaawansowania technicznego danego rozwiązania, a także jego wielkości. Najtańsze w budowie są konstrukcje płaskie oraz pulpitowe, a za nowoczesne bardziej kreatywne rozwiązania będziemy zmuszeni zapłacić więcej.

Jakie są etapy budowy dachu?

Zanim rozpoczniemy prace związane ze wznoszeniem dachu, warto poznać etapy budowy. Na początku, należy ukończyć oraz przygotować mury domu. Kolejnym krokiem jest wykonanie całej konstrukcji więźby dachowej wraz z zamontowaniem okien dachowych i innych wybranych elementów. Ostatnim etapem jest montaż pokrycia dachowego, najczęściej w postaci dachówki.

Gdzie znaleźć odpowiednią firmę zajmującą się budową dachów?

Poszukiwania warto rozpocząć w Internecie, gdzie można znaleźć większość firm budowlanych, wraz z opiniami klientów na ich temat. Posiadając dostęp do takich danych, możemy w stosunkowo prosty sposób wybrać firmę świadczącą wysokiej jakości usługi. Wybierając firmę do budowy dachu, warto kierować się jej doświadczeniem na rynku oraz zadowoleniem poprzednich klientów z oferowanych usług. Wykonanie dachu na pewno warto powierzyć profesjonalistom z naszego rankingu najlepszych specjalistów.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Dekarzy i Cieśli