Dachy w Sokołowie Podlaskim

Porównaj oferty od Dekarzy i Cieśli z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 429 774 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 189 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Dach jest jednym z najważniejszych oraz najbardziej kosztownych elementów podczas budowy domu. Przed rozpoczęciem montażu pokrycia dachowego należy dowiedzieć się więcej na jego temat, oraz zadbać o indywidualny projekt. Obecnie istnieje wiele rodzajów dachów do domów jednorodzinnych – począwszy od klasycznych dwuspadowych konstrukcji, kończąc na zaawansowanych naczółkowych modelach. Różni je nie tylko koszt budowy, ale także przeznaczenie i dopasowanie do określonych typów domów. Dowiedz się z naszego artykułu jak wyglądają elementy i rodzaje dachów, a także jakie są najważniejsze aspekty budowy dachów. Chcesz znaleźć fachowców w tej dziedzinie? Sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Dach jest bardzo skomplikowaną konstrukcją, która składa się z wielu elementów. Aby skutecznie zabezpieczał nasz dom przed czynnikami zewnętrznymi, należy wykonać każdy z nich w odpowiedni sposób. Sama budowa dachu w domu jednorodzinnym zamyka się w kilku etapach, jednak wszystkie prace powinien poprzedzać profesjonalny projekt, w którym zawarte będą informacje, takie jak kształt konstrukcji dachu, kąt nachylenia, lokalizacja okien, a także informacje o rozmieszczeniu krokwi. Podstawowe etapy budowy dachu to: ukończenie murów domu przed budową dachu, zbudowanie więźby dachowej, zamontowanie okien dachowych oraz innych elementów i montaż pokrycia dachu.

Przed rozpoczęciem prac montażu bądź wymiany pokrycia dachowego, często sami musimy zadbać o odpowiednie materiały do budowy dachu. Pokrycie zewnętrzne stanowi najczęściej dachówka lub blachodachówka, a zapotrzebowanie na nią otrzymamy razem z projektem budowy. Podczas montażu bądź naprawy dachu, większość potrzebnych elementów wykonana jest z drewna i możemy zamówić je w tartaku, lub wybrać modele prefabrykowane. Głównymi elementami więźby dachowej są:

 • Krokwie – jest to główny element konstrukcyjny dachu, na którym opiera się całe pokrycie dachu. Najczęściej stanowią je grube i wytrzymałe belki.
 • Łaty – długie listwy najczęściej posiadające wymiary 50 × 40 mm, które montuje się prostopadle do krokwi. To właśnie na nich opiera się całe pokrycie dachowe.
 • Murłata – ważny element nośny dachu, do którego montowane są wszystkie krokwie. Jest to element, na którym spoczywa ciężar całej konstrukcji dachu.
 • Kontrłaty – wąskie deski montowane prostopadle do łat w celu zapewnienia wentylacji oraz ewentualnego spływu wody pod pokryciem dachowym.

Ukończoną więźbę dachową należy pokryć specjalną folią, która odpowiada za szczelność całej konstrukcji oraz zabezpiecza drewniane elementy dachu przed wilgocią. Stanowi ona ważny element chroniący przed czynnikami atmosferycznymi, a także umożliwiający mycie dachów. Folie dachowe dzielimy na dwa rodzaje:

 • Folie wysokoprzepuszczalne - charakteryzuje je przepuszczalność od 700 do 5000 gramów pary wodnej na m2 podczas 24 godzin oraz brak konieczności odstępu od materiału ocieplającego.
 • Folie niskoprzepuszczalne - charakteryzuje je mała przepuszczalność pary wodnej na poziomie 100 gramów na 1 m2 w ciągu 24 godzin. Ten rodzaj folii wymaga odstępu 3 - 4 cm od warstwy ocieplającej.

Ranking najlepszych cieśli w Sokołowie Podlaskim

Dachy Sokołów Podlaski

ORION V

24 opinie

Atrakcyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych zleceń to najważniejsze cechy firmy, której specjalnością jest wykonanie dachu. Już nie trać czasu i poproś o ofertę - na pewno będziesz zadowolony!

Usługi blacharsko - dekarskie Dariusz Szarmach - Rewelacyjne Dachy Sokołów Podlaski

Rewelacyjne Dachy Sokołów Podlaski

1 opinia

Firma Usługi blacharsko - dekarskie Dariusz Szarmach oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Skupia się na Klientach z miejscowości Sokołów Podlaski i okolic. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi, aby otrzymać wycenę.

Robert Stańczewski - Profesjonalne Dachy Sokołów Podlaski

Robert Stańczewski

1 opinia

Gdy poszukujesz ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z Robert Stańczewski są dla Ciebie stworzeni. Już nie czekaj i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

Bro-Bud - Perfekcyjne Usługi Dekarskie w Sokołowie Podlaskim

Perfekcyjne Usługi Dekarskie w Sokołowie Podlaskim

Każdy, kto potrzebuje usługi dekarskiej winien koniecznie zgłosić się do tego cieśli i poznać świetne ceny oraz najwyższą jakość wykonanych prac. Wybierz ich numer, aby uzyskać więcej szczegółów.

Cezary Szynkarczuk - Doskonałe Dachy Sokołów Podlaski

Cezary Szynkarczuk

Według Ciebie doskonałe dachy to niełatwy temat? Nic bardziej mylnego - fachowcy z Cezary Szynkarczuk poradzą Ci i znajdą dopasowne rozwiązanie. Przedstawią Ci dobrą ofertę - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

Z.U.R.B. - Najlepsze Dachy Sokołów Podlaski

Z.U.R.B.

Wykonanie dachów będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Z.U.R.B. ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Usługi budowlano - remontowo - wykonczeniowe - Wyjątkowe Budowanie Dachu Sokołów Podlaski

Usługi budowlano - remontowo - wykonczeniowe

Starasz się odnaleźć wartego uwagi profesjonalistę z zakresu wyjątkowego budowania dachu z Twojego rejonu, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma Usługi budowlano - remontowo - wykonczeniowe jest Twoim rozwiązaniem. Nie trać czasu - zadzwoń do nich, aby otrzymać ofertę.

Bo-Deks. FBHU - Pierwszorzędne Dachy Sokołów Podlaski

Pierwszorzędne Dachy

Jeżeli poszukujesz ceny usług względem jakości wykonania to specjaliści z Bo-Deks. FBHU perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Nie trać czasu - zadzwoń do nich, aby poznać wycenę.

Chwietczuk Krzysztof - Profesjonalne Wykonanie Dachu Sokołów Podlaski

Profesjonalne Wykonanie Dachu

Zrealizowanie dachów będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Chwietczuk Krzysztof ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Żeby uzyskać dokładną wycenę skontaktuj się - warto.

P.H.U. Stolwasz - Fantastyczna Budowa Dachu Sokołów Podlaski

Fantastyczna Budowa Dachu Sokołów Podlaski

Myślisz, że profesjonalne dachy to trudny temat? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z tej firmy poradzą Ci i znajdą uszyte na miarę rozwiązanie. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Najnowsze z 25 zleceń na budowę dachu w Sokołowie Podlaskim

Wyjątkowe Wykonanie Dachu Sokołów Podlaski

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: kopertowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna Do...

 • Sokołów Podlaski

2023-01-11 do 2023-01-19

Dachy Sokołów Podlaski

Na wypadek jeśli jako ekspert od dachów szukasz zleceń to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, do 150m². Prowadząc działalność jako kompetentny przedsiębiorca z rejonu Mazowieckiego z pewnością dowiedziesz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Umów się na rozmowę od razu, aby zaprezentować ofertę.

 • Kupientyn

2022-10-08 do 2022-10-16

Solidne Budowanie Dachu Sokołów Podlaski

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 100m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: Nie wiem Dodatkowe prace:...

 • Sokołów Podlaski

2022-09-07 do 2022-09-15

Zlecę kompleksową budowę dachu, 100m², Sokołów Podlaski

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 100m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: karpiówka Dodatkowe prace...

 • Sokołów Podlaski

2022-08-28 do 2022-09-05

Znakomici Cieśle Sokołów Podlaski

Ten Klient napisał "Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 100m²". Nawiąż współpracę w odpowiedzi na zlecenie znakomitego cieśli z zakresu budowania dachu. Przekonaj Klienta, że spełniasz jego potrzeby, a wybór Twojej oferty jest słuszną decyzją. Zaproponuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Sokołów Podlaski

2022-08-28 do 2022-09-05

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 100m², Sokołów Podlaski

Szukasz zlecenia jako godny uwagi specjalista z zakresu rewelacyjnego wykonania dachu z Twojego rejonu? Pomóż zrealizować Klientowi zlecenie zapoznając się z jego zleceniem o treści "XYZ". Żeby otrzymać Klienta skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

 • Sokołów Podlaski

2022-08-28 do 2022-09-05

Zlecę kompleksową budowę dachu, 100m², Sokołów Podlaski

Dla Klienta, który pisze - Zlecę kompleksową budowę dachu, 100m², dotarcie do najwyższej klasy budowy dachu może być bardziej skomplikowane niż się oczekiwało, ale Ty będziesz na pewno w stanie mu pomóc w znalezieniu dopasowanego rozwiązania. Jeśli chcesz uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się już teraz - warto.

 • Sokołów Podlaski

2022-08-24 do 2022-09-01

Tanie Usługi Dekarskie Sokołów Podlaski

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: prace na budynku o pow. ok. 100m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego...

 • Sokołów Podlaski

2022-08-22 do 2022-08-30

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, budynek pow. ok. 100m², Sokołów Podlaski

Wybranie tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na 100% Klient, który napisał - "Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, budynek pow. ok. 100m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą z Twojej firmy. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać więcej informacji.

 • Sokołów Podlaski

2022-08-22 do 2022-08-30

Świetne Dachy

Jeżeli wciąż jako dobra firma od dachów szukasz pracy to zainteresuj się zleceniem o treści - Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 100m². Prowadząc działalność jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z Sokołowa Podlaskiego z pewnością dowiedziesz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Aby uzyskać więcej informacji skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

 • Sokołów Podlaski

2022-08-22 do 2022-08-30

Usługi Dekarskie

Jeśli dobre usługi dekarskie to sfera działania Twojej firmy to nawiąż kontakt z tym Klientem oraz pokaż, że chętnie podejmiesz się zlecenia. Zleceniodawca zgłosił "Zlecę kompleksową budowę dachu, do 150m²". Ledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnego zlecenia - skontaktuj się!

 • Sokołów Podlaski

2022-08-22 do 2022-08-30

Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, 100m², Sokołów Podlaski

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 100m² Rodzaj budynku: Jedno rodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: karpiówka Dodatkowe prace: o...

 • Sokołów Podlaski

2022-08-21 do 2022-08-29

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 100m², Sokołów Podlaski

Zrealizowanie dachów dla tego Klienta będzie dziecinnie proste. Zlecenie ma treść - Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 100m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zlecenia - zadzwoń!

 • Sokołów Podlaski

2022-08-20 do 2022-08-28

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, budynek pow. ok. 100m², Sokołów Podlaski

Dla Zleceniodawcy, który nadesłał zlecenie o treści - Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, budynek pow. ok. 100m², wybranie taniej budowy dachu może być bardziej skomplikowane niż się oczekiwało, ale Twoja firma będzie na 100% w stanie mu pomóc w znalezieniu najlepszego produktu. Nie czekaj - zatelefonuj i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

 • Sokołów Podlaski

2022-08-18 do 2022-08-26

Świetne Dachy

Zlecający napisał zgłoszenie brzmiące "Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, budynek pow. ok. 100m²". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie dachów daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Nie trać czasu i sporządź wycenę - na pewno będziesz zadowolony!

 • Sokołów Podlaski

2022-08-18 do 2022-08-26

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 100m², Sokołów Podlaski

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 100m² Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blacha trapezowa Doda...

 • Sokołów Podlaski

2022-08-11 do 2022-08-19

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 100m², Sokołów Podlaski

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 100m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blacha trapezowa Dodatkow...

 • Sokołów Podlaski

2022-08-11 do 2022-08-19

Budowa Dachu

Daj znać Klientowi, że lepszej oferty budowy dachu nie znajdzie w miejscowości Mazowieckie i okolicy, więc jeśli poszukuje rewelacyjnej budowy dachu to bezzwłocznie powinien wybrać Twoją Firmę. Umów się na rozmowę od razu, aby dopasować ofertę do wymagań.

 • Kosów Lacki

2022-07-20 do 2022-07-21

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 201-300m², Wiśniew Lipniak

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatk...

 • Wiśniew Lipniak

2022-10-04 do 2022-10-12

Perfekcyjni Cieśle

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 301-500m² Rodzaj budynku: budynek użyteczności publicznej Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachoda...

 • Mordy

2022-10-07 do 2022-10-15

Zapotrzebowanie na prace na dachu, 100m², Grębków

Zakres zlecenia: Obróbka komina Powierzchnia dachu: 100m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blacha trapezowa Dodatkowe prace: obróbki blacharskie dachu Materiały zapewnia: ...

 • Grębków

2022-09-11 do 2022-09-19

Rewelacyjne Usługi Ciesielskie

Zakres prac: 2 dachy do wykonania Rodzaj dachów: dachy płaskie Informacje dodatkowe: - w technologii membrany PCV, - docieplenie z termoizolacji - wełna, - budynki 2500 i 5000m2, Materiały: materiały zapewnia zleceniod...

 • Siedlce

2022-11-29 do 2022-12-07

Fachowe Usługi Ciesielskie

Zakres zlecenia: Dach na tarasie Powierzchnia dachu: 30m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: jednospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatkowe prace: obróbki blacharskie dachu Materiały zapewnia: ...

 • Siedlce

2022-08-14 do 2022-08-22

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 201-300m², Siedlce

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatk...

 • Siedlce

2022-11-01 do 2022-11-09

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 201-300m², Siedlce

Nie trać energii i zrealizuj zlecenie na najlepsze wykonanie dachu z miejscowościSiedlce. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby zaprezentować ofertę.

 • Siedlce

2022-07-27 do 2022-08-04

Otrzymaj zlecenia dla Dekarzy i Cieśli

Najczęstsze pytania o budowie dachów

Jakie są rodzaje dachów i jakie mają właściwości?

Jest kilka rodzajów dachów. Dzielą się one na:

 • Dach dwuspadowy - jest to klasyczny i bardzo popularny dach w przypadku domów jednorodzinnych. Stanowią go dwie połacie, którym można nadawać różne kąty nachylenia. Budowa dachu dwuspadowego doskonale chroni całą konstrukcję budynku przed działaniem czynników zewnętrznych, a idealnym pokryciem są dachówki w formacie XXL.
 • Dach czterospadowy (namiotowy lub kopertowy) - popularny typ dachu doskonale podkreślający kwadratową bryłę budynków. Posiada cztery połacie zbiegające się w jednym, umieszczonym na środku budynku punkcie. Połacie posiadają kształt trapezów i świetnie nawiązują do klasycznych stylów budownictwa.
 • Dach mansardowy - konstrukcja wyróżniająca się eleganckim i subtelnym wyglądem. Dach ten charakteryzuje się podzielonymi połaciami o różnych kątach nachylenia, co umożliwia efektywne zagospodarowanie przestrzeni poddasza.
 • Dach pulpitowy - dach potocznie nazywany jednospadowym złożony z wyłącznie jednej połaci, wykonanej pod określonym kątem. Z technicznego punktu widzenia jest to model bardzo prosty, a tym samym tanim w budowie. Budowa dachu jednospadowego dobrze sprawdzi się w długich oraz wąskich konstrukcjach.
 • Dach płaski - dach o nachyleniu wynoszącym do kilku stopni. Bardzo praktyczne i tanie rozwiązanie umożliwiające stworzenie na nim przestrzeni użytkowej. Budowa domuz płaskim dachem mocno zyskuje na popularności.

Jaki jest koszt wykonania poszczególnych rodzajów dachu?

Koszt budowy dachu zależny jest w głównej mierze od zaawansowania technicznego danego rozwiązania, a także jego wielkości. Najtańsze w budowie są konstrukcje płaskie oraz pulpitowe, a za nowoczesne bardziej kreatywne rozwiązania będziemy zmuszeni zapłacić więcej.

Jakie są etapy budowy dachu?

Zanim rozpoczniemy prace związane ze wznoszeniem dachu, warto poznać etapy budowy. Na początku, należy ukończyć oraz przygotować mury domu. Kolejnym krokiem jest wykonanie całej konstrukcji więźby dachowej wraz z zamontowaniem okien dachowych i innych wybranych elementów. Ostatnim etapem jest montaż pokrycia dachowego, najczęściej w postaci dachówki.

Gdzie znaleźć odpowiednią firmę zajmującą się budową dachów?

Poszukiwania warto rozpocząć w Internecie, gdzie można znaleźć większość firm budowlanych, wraz z opiniami klientów na ich temat. Posiadając dostęp do takich danych, możemy w stosunkowo prosty sposób wybrać firmę świadczącą wysokiej jakości usługi. Wybierając firmę do budowy dachu, warto kierować się jej doświadczeniem na rynku oraz zadowoleniem poprzednich klientów z oferowanych usług. Wykonanie dachu na pewno warto powierzyć profesjonalistom z naszego rankingu najlepszych specjalistów.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Dekarzy i Cieśli