Dachy w Inowrocławiu

Porównaj oferty od Dekarzy i Cieśli z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 389 936 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 188 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Dach jest jednym z najważniejszych oraz najbardziej kosztownych elementów podczas budowy domu. Przed rozpoczęciem montażu pokrycia dachowego należy dowiedzieć się więcej na jego temat, oraz zadbać o indywidualny projekt. Obecnie istnieje wiele rodzajów dachów do domów jednorodzinnych – począwszy od klasycznych dwuspadowych konstrukcji, kończąc na zaawansowanych naczółkowych modelach. Różni je nie tylko koszt budowy, ale także przeznaczenie i dopasowanie do określonych typów domów. Dowiedz się z naszego artykułu jak wyglądają elementy i rodzaje dachów, a także jakie są najważniejsze aspekty budowy dachów. Chcesz znaleźć fachowców w tej dziedzinie? Sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Dach jest bardzo skomplikowaną konstrukcją, która składa się z wielu elementów. Aby skutecznie zabezpieczał nasz dom przed czynnikami zewnętrznymi, należy wykonać każdy z nich w odpowiedni sposób. Sama budowa dachu w domu jednorodzinnym zamyka się w kilku etapach, jednak wszystkie prace powinien poprzedzać profesjonalny projekt, w którym zawarte będą informacje, takie jak kształt konstrukcji dachu, kąt nachylenia, lokalizacja okien, a także informacje o rozmieszczeniu krokwi. Podstawowe etapy budowy dachu to: ukończenie murów domu przed budową dachu, zbudowanie więźby dachowej, zamontowanie okien dachowych oraz innych elementów i montaż pokrycia dachu.

Przed rozpoczęciem prac montażu bądź wymiany pokrycia dachowego, często sami musimy zadbać o odpowiednie materiały do budowy dachu. Pokrycie zewnętrzne stanowi najczęściej dachówka lub blachodachówka, a zapotrzebowanie na nią otrzymamy razem z projektem budowy. Podczas montażu bądź naprawy dachu, większość potrzebnych elementów wykonana jest z drewna i możemy zamówić je w tartaku, lub wybrać modele prefabrykowane. Głównymi elementami więźby dachowej są:

 • Krokwie – jest to główny element konstrukcyjny dachu, na którym opiera się całe pokrycie dachu. Najczęściej stanowią je grube i wytrzymałe belki.
 • Łaty – długie listwy najczęściej posiadające wymiary 50 × 40 mm, które montuje się prostopadle do krokwi. To właśnie na nich opiera się całe pokrycie dachowe.
 • Murłata – ważny element nośny dachu, do którego montowane są wszystkie krokwie. Jest to element, na którym spoczywa ciężar całej konstrukcji dachu.
 • Kontrłaty – wąskie deski montowane prostopadle do łat w celu zapewnienia wentylacji oraz ewentualnego spływu wody pod pokryciem dachowym.

Ukończoną więźbę dachową należy pokryć specjalną folią, która odpowiada za szczelność całej konstrukcji oraz zabezpiecza drewniane elementy dachu przed wilgocią. Stanowi ona ważny element chroniący przed czynnikami atmosferycznymi, a także umożliwiający mycie dachów. Folie dachowe dzielimy na dwa rodzaje:

 • Folie wysokoprzepuszczalne - charakteryzuje je przepuszczalność od 700 do 5000 gramów pary wodnej na m2 podczas 24 godzin oraz brak konieczności odstępu od materiału ocieplającego.
 • Folie niskoprzepuszczalne - charakteryzuje je mała przepuszczalność pary wodnej na poziomie 100 gramów na 1 m2 w ciągu 24 godzin. Ten rodzaj folii wymaga odstępu 3 - 4 cm od warstwy ocieplającej.

Ranking najlepszych cieśli w Inowrocławiu

Dachy Inowrocław

Dobre Usługi Dekarskie

17 opinii

Poprzez przykładanie dużej wagi do szczegółów usługi dekarskiej Firma SŁOWIŃSKI prześciga konkurentów. Markę budują referencje spełnionych zleceniodawców. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Mik-Dach usługi dekarskie - Wysokiej Klasy Wykonanie Dachu Jednospadowego Inowrocław

Wysokiej Klasy Wykonanie Dachu Jednospadowego Inowrocław

5 opinii

Zrealizuj swoje założenia dzięki wieloletniemu doświadczeniu tej firmy, która świadczy usługi wykonania dachu jednospadowego na wysokim poziomie. Określ na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Usługi ciesielskie - Rewelacyjne Dachy Inowrocław

Usługi ciesielskie

1 opinia

Jeśli szukasz świetnej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Usługi ciesielskie perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

HALLBUD Mateusz Domżalski - Znakomite Przebudowy Dachu Inowrocław

Znakomite Przebudowy Dachu

12 opinii

Nadal poszukujesz dobrej firmy od przebudów dachu? Wykorzystaj kompetencje HALLBUD Mateusz Domżalski. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Umów się na rozmowę już teraz, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

PHU MULTI-FINISH Bartłomiej Mochalski - Staranne Dachy Inowrocław

Staranne Dachy

37 opinii

Firma PHU MULTI-FINISH Bartłomiej Mochalski świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z Inowrocławia i z sąsiednich miast. Zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która na pewno Ci się spodoba.

Wojciech Gurzyński WOJDACH - Świetne Dachy Inowrocław

Wojciech Gurzyński WOJDACH

15 opinii

Jeszcze poszukujesz specjalisty od dachów? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Wojciech Gurzyński WOJDACH. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może zaoferować.

ZAKŁAD OGÓLNOBUDOWLANY - Doskonałe Usługi Ciesielskie Inowrocław

ZAKŁAD OGÓLNOBUDOWLANY

8 opinii

Pracuje w branży usług ciesielskich od kilkunastu lat, przede wszystkich na obszarze Inowrocławia, ale także okolicznych miast. Umów się na rozmowę jak najszybciej, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

FPHU Łukasz Krajewski - Solidne Przebudowy Dachu w Inowrocławiu

Solidne Przebudowy Dachu w Inowrocławiu

6 opinii

Zrealizowanie przebudów dachu będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych specjalistów. FPHU Łukasz Krajewski ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Dar-Dach - Pierwszorzędna Budowa Dachu Inowrocław

Pierwszorzędna Budowa Dachu

1 opinia

Od lat pracownicy Dar-Dach realizują usługi z zakresu pierwszorzędnej budowy dachu, dzięki temu są gotowi obsłużyć każdego Klienta szukającego usług dekarskich. Zarezerwuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

PPHU KAZIK Dariusz Kazik - Najlepsza Budowa Dachu Inowrocław

Najlepsza Budowa Dachu Inowrocław

3 opinie

Potrzebujesz specjalistów od najlepszej budowy dachu w rejonie Inowrocławia lub w przyległych powiatach? Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Najnowsze z 24 zleceń na budowę dachu w Inowrocławiu

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, do 150m², Inowrocław

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materia...

 • Inowrocław

2023-01-18 do 2023-01-26

Najwyższej Klasy Usługi Dekarskie Inowrocław

Zakres zlecenia: Wymiana łat i kontratak jeśli zachodzi taka potrzeba Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: Stodole oraz budynek inwertarski Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatkow...

 • Kruszwica

2022-11-03 do 2022-11-11

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 290m², Słońsko

Poszukiwane są tanie usługi ciesielskie w dobrej cenie. Zlecenie brzmi - Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 290m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca wykwalifikowanych fachowców do realizacji wymagań Klienta z dziedziny dachów, poznaj szczegóły zlecenia. Zadzwoń i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Słońsko

2022-10-23 do 2022-10-31

Znakomite Dachy Inowrocław

Ten Zleceniodawca nadal poszukuje dobrej firmy od dachów. Napisał zlecenie o treści - Zlecę kompleksową budowę dachu, 201-300m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Przedłóż bezkonkurencyjną ofertę temu Zleceniodawcy - skontaktuj się niezwłocznie.

 • Inowrocław

2022-10-22 do 2022-10-30

Budowanie Dachu Inowrocław

Jeśli twoja specjalność to najlepsze usługi ciesielskie i budowanie dachu na terenie Inowrocławia oraz przyległych miast to to zapytanie jest zorientowane na Ciebie. Nie czekaj i poproś o szczegóły - gwarancja zadowolenia!

 • Inowrocław

2022-10-09 do 2022-10-17

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 151-200m², Dąbrowa Biskupia

Jeżeli interesuje Cię zlecenie na wyjątkowe budowanie dachu w rejonie Kujawsko-pomorskiego i szukasz najlepszych zleceń to trafiłeś w dobre miejsce. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 151-200m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej niezawodnej firmy. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się od razu - nie zawiedziesz się!

 • Dąbrowa Biskupia

2022-08-26 do 2022-09-03

Budowanie Dachu

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: płaski Rodzaj pokrycia dachowego: papa Dodatkowe prace: poł...

 • Łojewo

2022-08-22 do 2022-08-30

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 290m², Gniewkowo

Jeszcze jesteś w stanie odpowiedzieć na zapotrzebowanie Zleceniodawcy jako dobra firma od dachów. Pozwól Klientom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaproponować.

 • Gniewkowo

2022-08-04 do 2022-08-12

Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, 151-200m², Gniewkowo

Należąc do cieśli z tak dużym doświadczeniem świadczysz usługi ciesielskie na terenie miejscowości Kujawsko-pomorskie i w okolicy? Jesteś idealnym kandydatem do tego zapytania. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - zadzwoń!

 • Gniewkowo

2022-08-04 do 2022-08-12

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 151-200m², Gniewkowo

Jako specjalista złóż doskonałą ofertę budowy dachu. Masz na swoim koncie wiele pozytywnych opinii od Klientów, którzy poświadczyli o Twoim profesjonalnym podejściu do pracy. Bez wątpienia zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 151-200m²" jest stworzone dla Twojej firmy. Aby otrzymać Klienta skontaktuj się dziś - warto.

 • Gniewkowo

2022-08-04 do 2022-08-12

Zapotrzebowanie na prace na dachu, budynek pow. ok. 135m², Dąbrowa Biskupia

Klient, który planuje kupno dobrej usługi ciesielskiej powinien koniecznie zgłosić się do cieśli takiego, jak Ty i poznać atrakcyjne ceny oraz prace wykonane dla innych Klientów. Aby uzyskać dokładne informacje skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

 • Dąbrowa Biskupia

2022-08-04 do 2022-08-12

Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, budynek pow. ok. 60m², Inowrocław

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: prace na budynku o pow. ok. 60m² Rodzaj budynku: Dom wielorodzinny parterowy Rodzaj dachu: jednospadowy Rodzaj pokryci...

 • Inowrocław

2022-08-02 do 2022-08-10

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 151-200m², Inowrocław

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: kopertowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka cementowa, bla...

 • Inowrocław

2022-07-27 do 2022-08-04

Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, 151-200m², Nowa Wieś Wielka

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna D...

 • Nowa Wieś Wielka

2022-11-07 do 2022-11-15

Fantastyczne Budowanie Dachu

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna Do...

 • english

2022-07-17 do 2022-07-25

Budowa Dachu Inowrocław

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna D...

 • Gębice

2022-10-25 do 2022-11-02

Usługi Ciesielskie Inowrocław

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: prace na budynku o pow. ok. 60m² Rodzaj budynku: Budynek wielorodzinny parterowy Rodzaj dachu: jednospadowy Rodzaj pok...

 • Toruń

2022-08-02 do 2022-08-10

Najlepsze Dachy

Zlecający napisał zgłoszenie brzmiące "Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, budynek pow. ok. 60m²". Jako rzetelny fachowiec w dziedzinie dachów daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

 • Toruń

2022-08-08 do 2022-08-16

Zlecę kompleksową budowę dachu, 151-200m², Toruń

Należąc do cieśli z tak bogatym doświadczeniem świadczysz usługi dekarskie na terenie miejscowości Toruń i w całym powiecie? Jesteś najlepiej dopasowanym specjalistą do tego zapytania. Zadzwoń i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Toruń

2022-10-27 do 2022-10-27

Budowanie Dachu

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: płaski Rodzaj pokrycia dachowego: papa Dodatkowe prace: ocie...

 • Toruń

2023-01-18 do 2023-01-26

Solidne Usługi Ciesielskie

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: prace na budynku o pow. ok. 60m² Rodzaj budynku: dom szeregowy Rodzaj dachu: jednospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: b...

 • Toruń

2022-08-02 do 2022-08-10

Szukam ekipy do prac na dachu, do 150m², Toruń

Zakres zlecenia: obróbka blacharska pergoli i ganek Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka cementowa Dodatkowe prace: obróbki blacharskie da...

 • Toruń

2022-07-28 do 2022-08-05

Najlepsi Cieśle

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 50m² Rodzaj budynku: budynek użyteczności publicznej Rodzaj dachu: płaski Rodzaj pokrycia dachowego: papa Dodatkowe p...

 • Toruń

2022-12-22 do 2022-12-30

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 201-300m², Toruń

Podjęcie decyzji o wyborze budowy dachu nie jest proste, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec posłuż radą i znajdź najlepsze rozwiązanie dla Klienta, który pisze - Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 201-300m². Już nie czekaj i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

 • Toruń

2022-08-28 do 2022-09-05

Otrzymaj zlecenia dla Dekarzy i Cieśli

Najczęstsze pytania o budowie dachów

Jakie są rodzaje dachów i jakie mają właściwości?

Jest kilka rodzajów dachów. Dzielą się one na:

 • Dach dwuspadowy - jest to klasyczny i bardzo popularny dach w przypadku domów jednorodzinnych. Stanowią go dwie połacie, którym można nadawać różne kąty nachylenia. Budowa dachu dwuspadowego doskonale chroni całą konstrukcję budynku przed działaniem czynników zewnętrznych, a idealnym pokryciem są dachówki w formacie XXL.
 • Dach czterospadowy (namiotowy lub kopertowy) - popularny typ dachu doskonale podkreślający kwadratową bryłę budynków. Posiada cztery połacie zbiegające się w jednym, umieszczonym na środku budynku punkcie. Połacie posiadają kształt trapezów i świetnie nawiązują do klasycznych stylów budownictwa.
 • Dach mansardowy - konstrukcja wyróżniająca się eleganckim i subtelnym wyglądem. Dach ten charakteryzuje się podzielonymi połaciami o różnych kątach nachylenia, co umożliwia efektywne zagospodarowanie przestrzeni poddasza.
 • Dach pulpitowy - dach potocznie nazywany jednospadowym złożony z wyłącznie jednej połaci, wykonanej pod określonym kątem. Z technicznego punktu widzenia jest to model bardzo prosty, a tym samym tanim w budowie. Budowa dachu jednospadowego dobrze sprawdzi się w długich oraz wąskich konstrukcjach.
 • Dach płaski - dach o nachyleniu wynoszącym do kilku stopni. Bardzo praktyczne i tanie rozwiązanie umożliwiające stworzenie na nim przestrzeni użytkowej. Budowa domuz płaskim dachem mocno zyskuje na popularności.

Jaki jest koszt wykonania poszczególnych rodzajów dachu?

Koszt budowy dachu zależny jest w głównej mierze od zaawansowania technicznego danego rozwiązania, a także jego wielkości. Najtańsze w budowie są konstrukcje płaskie oraz pulpitowe, a za nowoczesne bardziej kreatywne rozwiązania będziemy zmuszeni zapłacić więcej.

Jakie są etapy budowy dachu?

Zanim rozpoczniemy prace związane ze wznoszeniem dachu, warto poznać etapy budowy. Na początku, należy ukończyć oraz przygotować mury domu. Kolejnym krokiem jest wykonanie całej konstrukcji więźby dachowej wraz z zamontowaniem okien dachowych i innych wybranych elementów. Ostatnim etapem jest montaż pokrycia dachowego, najczęściej w postaci dachówki.

Gdzie znaleźć odpowiednią firmę zajmującą się budową dachów?

Poszukiwania warto rozpocząć w Internecie, gdzie można znaleźć większość firm budowlanych, wraz z opiniami klientów na ich temat. Posiadając dostęp do takich danych, możemy w stosunkowo prosty sposób wybrać firmę świadczącą wysokiej jakości usługi. Wybierając firmę do budowy dachu, warto kierować się jej doświadczeniem na rynku oraz zadowoleniem poprzednich klientów z oferowanych usług. Wykonanie dachu na pewno warto powierzyć profesjonalistom z naszego rankingu najlepszych specjalistów.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Dekarzy i Cieśli