Domy szkieletowe w Mławie

Porównaj oferty od Specjalistów od Domów Szkieletowych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 12 696 890 zleceń.

  • (obsługiwane z Oferteo)
756 451 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Budynki szkieletowe od dawna są bardzo popularne u naszych zachodnich sąsiadów, jednak w ostatnim czasie również u nas zyskują na popularności. Dzieje się tak za sprawą ich krótkiego czasu budowy oraz atrakcyjnych cen. Domy drewniane wybierane w naszym kraju najczęściej powstają w stylu skandynawskim, kanadyjskim bądź niemieckim i są ciekawą alternatywą dla klasycznych domów z cegły. W wybudowaniu takiego domu pomogą Ci specjaliści, których znajdziesz w naszym rankingu najlepszych specjalistów. Przeczytaj nasz artykuł, w którym znajdziesz informacje oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczących budynków szkieletowych.

Obecnie domy szkieletowe są wybierane najczęściej ze względu na ich energooszczędność, ekologię oraz krótki czas budowy. Dobrze zaprojektowany i wzniesiony dom drewniany jest trwały i bez problemu posłuży nam przez kolejne 50 lat. Konstrukcja budynkuszkieletowego może zostać wzniesiona na budowie lub zostać dostarczona jako gotowe prefabrykat. Słynne domy modułowe najczęściej tworzone są z keramzytu, który jest bardzo lekkim kruszywem. Warto wspomnieć, że popularnym rozwiązaniem są również budynki szkieletowe stalowe, a także budynki szkieletowe gospodarcze. Najpopularniejszymi u nas konstrukcjami domów szkieletowych są:

  • Domy w systemie kanadyjskim – domy tego rodzaju charakteryzują elementy nośne o grubości 38mm, które stosowane są jako: konstrukcja ścian, dachu i stropu. W domach tego rodzaju występują nadproża nad wszystkimi oknami oraz drzwiami. Jako wewnętrzne ściany przeważnie stosuje się drewno lite o szerokości 140mm, które wypełnione jest warstwą izolacyjną, najczęściej wełną szklaną. Jako pokrycie dachu montuje się dachówkę bitumiczną bądź dachówkę ceramiczną, a jako elewacja budynku najczęściej służy tynk elewacyjny, okładzina ceglana lub okładzina drewniana.
  • Domy w systemie skandynawskimbudynek szkieletowy drewniany powstający w tym systemie charakteryzuje konstrukcja z wykorzystaniem słupów nośnych o grubości 45 mm oraz wypełnienie ścian w postaci wełny mineralnej. Do wypełnienia czasem używa się również izolację celulozową. W domach tego typu stosuje się usztywnienia konstrukcji w postaci płyt gipsowo-kartonowych, a przez zastosowanie w ścianach niewielkiej ilości słupków rzadko występują nadproża. Jako pokrycie dachu najczęściej stosuje się dachówkę ceramiczną bądź blachodachówkę.
  • Ciężkie konstrukcje niemieckie – ich cechą charakterystyczną jest to, że powstają w fabrykach domów, a na budowie montuje się gotowe prefabrykowane elementy. Charakterystyczną cechą budynków niemieckich jest ich ciężka konstrukcja, która powinna być bardzo trwała.

Wybór odpowiedniego rozwiązania jest bardzo indywidualny i powinien być zależny od naszych osobistych upodobań i konkretnej lokalizacji działki. Budowa domów drewnianych powinna zostać wykonana z najwyższej klasy materiałów i z bardzo dużą starannością, aby posłużyły nam one przez wiele dziesięcioleci. Warto wspomnieć, że konstrukcje szkieletowe posiadają jedynie drewnianą konstrukcję. Jeśli pragniemy zamieszkać w domu, w którym rzeczywiście dominuje drewno, lepiej jest wybrać klasyczne domy z bali.

Ranking najlepszych specjalistów od budownictwa szkieletowego w Mławie

Domy szkieletowe Mława

Usługi budowlane MarBud Mariusz Olszewski

2 opinie

Gdy szukasz rewelacyjnej współpracy to profesjonaliści z Usługi budowlane MarBud Mariusz Olszewski są dla Ciebie stworzeni. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Home Art - Domy szkieletowe Mława

Home Art

1 opinia

Jesteś zdania, że rewelacyjne domy szkieletowe to trudny temat? Nic bardziej mylnego - profesjonaliści z Home Art pomogą Ci i znajdą dopasowne rozwiązanie. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Ag-Bud Agnieszka Karłowska - Domy szkieletowe Mława

Ag-Bud Agnieszka Karłowska

Firma budująca domy szkieletowe Ag-Bud Agnieszka Karłowska to prawdziwi wyjadacze w branży budownictwa szkieletowego. Swoje usługi oferują Klientom w rejonie Mławy. Szczegółową wycenę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

TRIMA Szymon Zielonka - Domy szkieletowe Mława

TRIMA Szymon Zielonka

Uważasz, że staranne domy szkieletowe to niełatwe zagadnienie? Nic bardziej mylnego - fachowcy z tej firmy udzielą rad i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Firma Usługowo Budowlana WIERT-MUR - Domy szkieletowe Mława

Firma Usługowo Budowlana WIERT-MUR

W dalszym ciągu poszukujesz specjalisty od domów z drewna? Powierz tę kwestię specjalistom z Firma Usługowo Budowlana WIERT-MUR. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Zadzwoń i dowiedz się więcej.

A&K Konstrukcje sp.z o.o. - Domy szkieletowe Mława

A&K Konstrukcje sp.z o.o.

Eksperci z AK Konstrukcje sp.z o.o. to specjaliści w każdym calu i są gotowi służyć pomocą każdemu zainteresowanemu poszukującemu profesjonalisty z branży budownictwa szkieletowego. Zdecyduj się szybko - zadzwoń i otrzymaj niewiążącą propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

Usługi Budowlane i Wykończeniowe Sobotka Robert - Domy szkieletowe Mława

Usługi Budowlane i Wykończeniowe Sobotka Robert

Jeśli nadal potrzebujesz profesjonalistów od domów szkieletowych to skorzystaj z kwalifikacji Usługi Budowlane i Wykończeniowe Sobotka Robert. Mława - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać więcej informacji.

Firma Usługowo -Remontowo-Budowlana Wiśniewski Piotr - Domy szkieletowe Mława

Firma Usługowo -Remontowo-Budowlana Wiśniewski Piotr

Założona z pasji do budownictwa szkieletowego firma oferuje pierwszorzędna budowa domów szkieletowych na terenie miejscowości Mława, jak również pobliskich miast i powiatów. Zarezerwuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Marcin - Domy szkieletowe Mława

Marcin

Gdy szukasz świetnej ceny usług względem jakości wykonania to specjaliści z Marcin są dla Ciebie idealni. Zaledwie chwila dzieli Cię od dostania atrakcyjnej wyceny - sprawdź!

P.P.H.Sebos - Domy szkieletowe Mława

P.P.H.Sebos

Potrzebujesz dobrej firmy od domów szkieletowych? Wykorzystaj kompetencje P.P.H.Sebos. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Najnowsze z 31 zleceń na budownictwo szkieletowe w Mławie

Zapytanie o budowę domu letniskowego szkieletowego, stan pod klucz, do 35m², Działdowo

W dalszym ciągu jesteś w stanie odpowiedzieć na zapytanie Zlecającego jako specjalista od domu szkieletowego. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twojego doświadczenia oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zlecenia - zobacz!

  • Działdowo

2026-03-01 do 2026-03-09
dodano 6 dni temu

Zlecę budowę domu szkieletowego, stan deweloperski, 36-70m², Rybno

Jeszcze jesteś w stanie odpowiedzieć na ogłoszenie Zlecającego jako dobra firma od domu szkieletowego. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twoich usług i dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

  • Rybno

2026-03-01 do 2026-03-09
dodano 6 dni temu

Szukam firmy do budowy domu szkieletowego, stan deweloperski, 101-150m², Działdowo

Rodzaj budynku: jednorodzinny Powierzchnia użytkowa: 101-150m² Kondygnacje: parterowy Garaż: 1-stanowiskowy Dach: dwuspadowy Zakres zlecenia: stan deweloperski Pozwolenie na budowę: formalności są zakończone Zlecenie składa...

  • Działdowo

2026-03-04 do 2026-03-12
dodano 3 dni temu

Dam zlecenie na budowę domu szkieletowego, stan pod klucz, 36-70m², Krzynowłoga Mała

Rodzaj budynku: jednorodzinny Powierzchnia użytkowa: 36-70m² Kondygnacje: parterowy Garaż: bez garażu Dach: dwuspadowy Zakres zlecenia: stan pod klucz Pozwolenie na budowę: nie zgłoszono, ale Klient posiada działkę Zlecenie...

  • Krzynowłoga Mała

2026-03-03 do 2026-03-11
dodano 4 dni temu

Zapytanie o budowę domu letniskowego szkieletowego, stan deweloperski, do 35m², Płońsk

Wybranie tego zlecenia da Ci same korzyści i na pewno Klient, który zleca - "Zapytanie o budowę domu letniskowego szkieletowego, stan deweloperski, do 35m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Skontaktuj się z nimi od razu, aby dopasować ofertę do wymagań.

  • Płońsk

2026-02-28 do 2026-03-08
dodano 7 dni temu

Dam zlecenie na budowę domu letniskowego szkieletowego, stan pod klucz, 36-70m², Słupia

Ten Klient jest zdania, że staranny dom szkieletowy to niełatwe zagadnienie. Wysłał zapytanie o treści "Dam zlecenie na budowę domu letniskowego szkieletowego, stan pod klucz, 36-70m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista pomożesz mu i znajdziesz spełniające oczekiwania Klienta rozwiązanie. Już nie zwlekaj i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

  • Słupia

2026-03-02 do 2026-03-10
dodano 5 dni temu

Zapytanie o budowę domu szkieletowego, stan pod klucz, 71-100m², Jajkowo

Starasz się odnaleźć Zlecającego jako warty uwagi specjalista z zakresu perfekcyjnej budowy domu szkieletowego z Twojego rejonu? Pomóż Klientowi wprowadzić w życie plany zapoznając się z jego zleceniem, które ma treść "XYZ". Tylko krok dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

  • Jajkowo

2026-03-01 do 2026-03-09
dodano 6 dni temu

Zapytanie o budowę domu szkieletowego, stan pod klucz, do 35m², Brodnica

Rodzaj budynku: jednorodzinny Powierzchnia użytkowa: do 35m² Kondygnacje: 1-piętrowy Garaż: bez garażu Dach: dwuspadowy Zakres zlecenia: stan pod klucz Pozwolenie na budowę: nie zgłoszono, ale Klient posiada działkę Zleceni...

  • Brodnica

2026-03-01 do 2026-03-09
dodano 6 dni temu

Dam zlecenie na budowę domu szkieletowego, stan pod klucz, 71-100m², Szczytno

Zainteresowany napisał "Dam zlecenie na budowę domu szkieletowego, stan pod klucz, 71-100m²". Jako dobra firma budowlana, która jest gotowa pomóc w wyborze odpowiednich rozwiązań, wystarczy, że wyrazisz zainteresowanie złożeniem oferty, a Zlecający przekonają się o pierwszorzędnej obsłudze. Umów się na rozmowę jak najszybciej.

  • Szczytno

2026-02-28 do 2026-03-08
dodano 7 dni temu

Dam zlecenie na budowę domu szkieletowego, stan deweloperski, 101-150m², Narty

Ten Klient uważa, że perfekcyjny dom pasywny to skomplikowany temat. Napisał zapytanie o treści "Dam zlecenie na budowę domu szkieletowego, stan deweloperski, 101-150m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako profesjonalista pomożesz mu i znajdziesz uszyte na miarę rozwiązanie. Nie trać czasu - skontaktuj się z nim, aby uzyskać szczegółowe informacje.

  • Narty

2026-03-05 do 2026-03-13
dodano 2 dni temu

Budowa domu szkieletowego, SSZ, 36-70m², Szczytno

Rodzaj budynku: jednorodzinny Powierzchnia użytkowa: 36-70m² Kondygnacje: parterowy Garaż: bez garażu Dach: do uzgodnienia w rozmowie Zakres zlecenia: stan surowy zamknięty Pozwolenie na budowę: nie zgłoszono, ale Klient pos...

  • Szczytno

2026-02-27 do 2026-03-07
dodano 8 dni temu

Dam zlecenie na budowę domu szkieletowego, stan pod klucz, 101-150m², Legionowo

Wybór tego Klienta da Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który napisał - "Dam zlecenie na budowę domu szkieletowego, stan pod klucz, 101-150m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Jeśli chcesz uzyskać Klienta skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

  • Legionowo

2026-03-05 do 2026-03-13
dodano 2 dni temu

Zlecę budowę domu szkieletowego, stan pod klucz, 101-150m², Nowa Wieś

Rodzaj budynku: jednorodzinny Powierzchnia użytkowa: 101-150m² Kondygnacje: parterowy Garaż: 1-stanowiskowy Dach: dwuspadowy Zakres zlecenia: stan pod klucz Pozwolenie na budowę: nie zgłoszono, ale Klient posiada działkę Zl...

  • Nowa Wieś

2026-02-28 do 2026-03-08
dodano 7 dni temu

Budowa domu szkieletowego, stan pod klucz, 101-150m², Nowa Wieś

Rodzaj budynku: jednorodzinny Powierzchnia użytkowa: 101-150m² Kondygnacje: parterowy Garaż: 1-stanowiskowy Dach: dwuspadowy Zakres zlecenia: stan pod klucz Pozwolenie na budowę: nie zgłoszono, ale Klient posiada działkę Zl...

  • Nowa Wieś

2026-02-28 do 2026-03-08
dodano 7 dni temu

Budowa domu szkieletowego, stan pod klucz, 36-70m², Lipno

Rodzaj budynku: jednorodzinny Powierzchnia użytkowa: 36-70m² Kondygnacje: parterowy Garaż: bez garażu Dach: dwuspadowy Zakres zlecenia: stan pod klucz Pozwolenie na budowę: w trakcie formalności Zlecenie składa: Inwestor pr...

  • Lipno

2026-03-03 do 2026-03-11
dodano 4 dni temu

Dam zlecenie na budowę domu szkieletowego, stan pod klucz, do 35m², Olsztyn

Nadal możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na zlecenie Klienta jako specjalista od konstrukcji szkieletowej. Pozwól Zleceniodawcom wykorzystać Twoje kompetencje oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Już teraz umów się z nim na rozmowę, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

  • Olsztyn

2026-03-02 do 2026-03-10
dodano 5 dni temu

Zlecę budowę domu szkieletowego, SSZ, 36-70m², Morąg

Rodzaj budynku: jednorodzinny Powierzchnia użytkowa: 36-70m² Kondygnacje: parterowy Garaż: bez garażu Dach: do uzgodnienia w rozmowie Zakres zlecenia: stan surowy zamknięty Pozwolenie na budowę: nie zgłoszono, ale Klient pos...

  • Morąg

2026-02-27 do 2026-03-07
dodano 8 dni temu

Szukam firmy do budowy domu letniskowego szkieletowego, stan pod klucz, 36-70m², Ostróda

Ten Klient uważa, że świetny dom pasywny to nieprosty temat. Napisał zapytanie o treści "Szukam firmy do budowy domu letniskowego szkieletowego, stan pod klucz, 36-70m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec dasz mu wskazówki i znajdziesz dopasowane rozwiązanie. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

  • Ostróda

2026-03-06 do 2026-03-14
dodano wczoraj o 12:03

Szukam firmy do budowy domu szkieletowego, SSZ, 36-70m², Morąg

Rodzaj budynku: jednorodzinny Powierzchnia użytkowa: 36-70m² Kondygnacje: parterowy Garaż: bez garażu Dach: dwuspadowy Zakres zlecenia: stan surowy zamknięty Pozwolenie na budowę: nie zgłoszono, ale Klient posiada działkę Z...

  • Morąg

2026-02-27 do 2026-03-07
dodano 8 dni temu

Zlecę budowę budynku szkieletowego, 101-150m², Łukta

Klient szuka doskonałej współpracy i pisze - Zlecę budowę budynku szkieletowego, 101-150m². To zapytanie o ofertę jest idealne dla specjalisty takiego, jak Ty. Złóż bezkonkurencyjną propozycję temu Klientowi - nawiąż kontakt już dziś, nie pożałujesz.

  • Łukta

2026-03-01 do 2026-03-09
dodano 6 dni temu

Szukam firmy do budowy domu letniskowego szkieletowego, stan deweloperski, 71-100m², Teresin

Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Powierzchnia użytkowa: 71-100m² Kondygnacje: parterowy Garaż: bez garażu Dach: do uzgodnienia w rozmowie Zakres zlecenia: stan deweloperski Pozwolenie na budowę: nie zgłoszono, ale ...

  • Teresin

2026-03-02 do 2026-03-10
dodano 5 dni temu

Szukam firmy do budowy domu szkieletowego, SSZ, 71-100m², Borzęcin Duży

Wykonanie domu kanadyjskiego dla tego Zleceniodawcy będzie banalnie łatwe. Zlecenie ma treść - Szukam firmy do budowy domu szkieletowego, SSZ, 71-100m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Dzięki temu, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

  • Borzęcin Duży

2026-03-06 do 2026-03-14
dodano wczoraj o 21:54

Zlecę budowę domu szkieletowego, stan deweloperski, 36-70m², Turów

Rodzaj budynku: jednorodzinny Powierzchnia użytkowa: 36-70m² Kondygnacje: parterowy Garaż: bez garażu Dach: dwuspadowy Zakres zlecenia: stan deweloperski Pozwolenie na budowę: nie zgłoszono, ale Klient posiada działkę Zlece...

  • Turów

2026-03-02 do 2026-03-10
dodano 5 dni temu

Szukam firmy do budowy domu szkieletowego, stan deweloperski, 101-150m², Radzymin

Klient napisał zgłoszenie o treści "Szukam firmy do budowy domu szkieletowego, stan deweloperski, 101-150m²". Jako wiarygodny fachowiec w dziedzinie domu szkieletowego wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaproponować.

  • Radzymin

2026-03-05 do 2026-03-13
dodano 2 dni temu

Dam zlecenie na budowę bud. usługowego szkieletowego, SSO, 36-70m², Warszawa

Rodzaj budynku: handlowo-usługowy Powierzchnia użytkowa: 36-70m² Kondygnacje: parterowy Garaż: bez garażu Dach: dwuspadowy Zakres zlecenia: stan surowy otwarty Pozwolenie na budowę: nie zgłoszono, ale Klient posiada działkę ...

  • Warszawa

2026-03-02 do 2026-03-10
dodano 5 dni temu

Zlecę budowę domu letniskowego szkieletowego, SSZ, 36-70m², Warszawa

Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Powierzchnia użytkowa: 36-70m² Kondygnacje: parterowy Garaż: bez garażu Dach: dwuspadowy Zakres zlecenia: stan surowy zamknięty Pozwolenie na budowę: nie zgłoszono, ale Klient posia...

  • Warszawa

2026-03-01 do 2026-03-09
dodano 6 dni temu

Szukam firmy do budowy domu szkieletowego, stan pod klucz, 101-150m², Warszawa

Rodzaj budynku: jednorodzinny Powierzchnia użytkowa: 101-150m² Kondygnacje: 1-piętrowy Garaż: bez garażu Dach: dwuspadowy Zakres zlecenia: stan pod klucz Pozwolenie na budowę: w trakcie formalności Zlecenie składa: Inwestor...

  • Warszawa

2026-03-04 do 2026-03-12
dodano 3 dni temu

Zlecę budowę domu szkieletowego, stan deweloperski, 71-100m², Warszawa

Wykonanie domu szkieletowego z tego zlecenia będzie banalnie łatwe. Zlecenie ma treść - Zlecę budowę domu szkieletowego, stan deweloperski, 71-100m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci najbardziej wymagających. Wyczerpującą ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

  • Warszawa

2026-03-05 do 2026-03-13
dodano 2 dni temu

Zlecę budowę domu szkieletowego, stan deweloperski, 101-150m², Wydrzno

Jeszcze jesteś w stanie nawiązać kontakt w odpowiedzi na zlecenie Zlecającego jako dobra firma od domu z drewna. Pozwól Klientom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Dlatego, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

  • Wydrzno

2026-03-01 do 2026-03-09
dodano 6 dni temu

Dam zlecenie na budowę garażu szkieletowego, SSZ, 36-70m², Żółwin

Jeśli budownictwo szkieletowe to pole działania Twojej firmy to prześlij ofertę temu Klientowi i pokaż, że chętnie podejmiesz się zlecenia. Ten składający zapytanie napisał "Dam zlecenie na budowę garażu szkieletowego, SSZ, 36-70m²". Umów się na rozmowę już teraz, aby zaprezentować ofertę.

  • Żółwin

2026-03-06 do 2026-03-14
dodano wczoraj o 20:22

Zlecę budowę domu szkieletowego, stan deweloperski, 71-100m², Budy Zosine

Ten Zlecający wciąż szuka profesjonalistów od konstrukcji szkieletowej. Napisał ogłoszenie o treści - Zlecę budowę domu szkieletowego, stan deweloperski, 71-100m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś.

  • Budy Zosine

2026-03-04 do 2026-03-12
dodano 3 dni temu

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Domów Szkieletowych

Najczęstsze pytania o domach szkieletowych

Czym charakteryzują się budynki szkieletowe?

Drewno, aby spełniało rygorystyczne normy, musi zostać poddane obróbce w ramach uzyskania wymaganych parametrów. Bardzo często wspomina się, że mieszkanie w domu szkieletowym jest o wiele zdrowsze niż w klasycznym budynku – ze względu na to, że drewno jest naturalnym surowcem. Domy szkieletowe charakteryzują się głównie szybkim czasem budowy oraz lekką konstrukcją. Mitem jest, że domy drewniane są mniej trwałe od klasycznych domów z cegły. Stosując dobrze wybrane i przygotowane drewno oraz przykładając dużą wagę do samej jakości montażu, domy te bez problemu posłużą nam przez kolejne 50 lat bez potrzeby wykonywania kapitalnego remontu.

Bardzo popularny staje się zakup prefabrykowanych domów modułowych, które jeszcze bardziej skracają czas budowy domu. Na plac budowy dostarczane są gotowe duże elementy, które wystarczy połączyć. Postawienie domu na przygotowanych wcześniej fundamentach może zająć mniej niż 3 miesiące. W zależności od tego, jak zaawansowany styl oraz projekt wybierzemy, domy szkieletowe są najczęściej tańsze w budowie od klasycznego budownictwa, co jest ich kolejną zaletą.

Gdzie szukać projektów domów szkieletowych?

Domy szkieletowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem, dzięki czemu w Internecie dostępnych jest wiele ciekawych projektów. Planując budowę zarówno domu parterowego, jak i z poddaszem, bez problemu znajdziemy odpowiedni dla nas projekt, często również w atrakcyjnej cenie. W Internecie dostępnych jest jednak wiele projektów domów szkieletowych z każdym rodzajem dachu, typem poddasza, wielkością piwnicy oraz wieloma gotowymi aranżacjami wnętrz. Jeśli nie jesteśmy w stanie zdecydować jaki typ domu będzie odpowiedni do lokalizacji naszej działki, warto udać się do biura projektowego, by zasięgnąć porady. Najlepszych specjalistów związanych z projektami domów znajdziesz w naszym rankingu.

Ile kosztuje wybudowanie domu szkieletowego?

Koszty budowy domów z roku na rok rosną za sprawą wyższych cen robocizny, materiałów budowlanych oraz ziemi. Decydując się na budowę domu wielkości około 100m2, należy przygotować się na wydatek rzędu 350 tysięcy złotych netto dla stanu deweloperskiego. W przypadku budowy domu w okolicach 150m2 koszt ten wzrasta do ponad 400 tysięcy. Warto zaznaczyć, że jest to koszt budowy domu do stanu surowego i nie uwzględnia takich wydatków jak zakup działki budowlanej, przyłączenia mediów, wynajęcia kierownika budowy oraz wykończenia budynku.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Domów Szkieletowych