Płyta karton gips w Białymstoku

Porównaj oferty od Specjalistów od Zabudowy Płytami GK z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 420 022 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Płyta karton gips jest doskonałym rozwiązaniem stosowanym do wykończenia ścian i sufitów o równej powierzchni. Jest to sprawdzony sposób w skomplikowanych architektonicznie budynkach, stającym się alternatywną opcją dla tradycyjnych tynków. Płyta karton gips to dobre rozwiązanie już na etapie projektowania wnętrz, ponieważ ich montaż zajmuje o wiele mniej czasu, a także są o wiele prostsze w wykonaniu. Dzięki nim, gładź nakładana na ścianę jest poddawana mniejszym obciążeniom, przez co murowanie ścian będzie trwalsze i nie będą tworzyć się na niej pęknięcia. Czy warto stosować płyty karton-gips? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące tego materiału.

Montaż płyt gips karton jest bardzo ekologicznym rozwiązaniem, które skutecznie pomaga w regulowaniu wilgoci w pomieszczeniach. Gdy wilgotność powietrza jest zbyt wysoka – płyty przyjmują jej nadmiar, aby później oddać go gdy wilgotność spadnie. Płyty gipsowo-kartonowe umożliwiają również wykonanie lekkich ścian o dobrej izolacji akustycznej. Elementy te dostępne są w wielu rozmiarach, a grubość płyty karton gips najczęściej wynosi 12,5 mm. Wymiary płyt gips karton najlepiej indywidualnie dostosować do każdego budynku tak, aby powstały z nich jak najmniejsze odpady. Pozwoli to zarówno zaoszczędzić na kosztach materiału, jak i robocizny. Płyty gipsowo-kartonowe są doskonałym rozwiązaniem przed tapetowaniem.

Warto wspomnieć o współczynniku przewodzenia ciepła płyt gipsowo-kartonowych wynoszącego 0,25 W/(m*K). Oznacza on, że płyty są materiałem niepalnym, a gdy już dojdzie do pożaru, ich temperatura spalania jest bardzo niska. Dzieje się tak za sprawą wilgoci zawartej wewnątrz, która skutecznie utrudnia zajęcie się ogniem elementu. Gdy dochodzi do pożaru za sprawą wilgoci zawartej w płytach, ich temperatura spalania wynosi niewiele ponad 100 stopni Celsjusza, co wydłuża czas na wydostanie się z płonącego budynku.

Wyróżniamy kilka rodzajów płyt gipsowo-kartonowych stosowanych przez większość firm remontowo-wykończeniowych:

 • GKF - jest to materiał stosowany w miejscach, które są szczególnie narażone na powstanie pożaru takich jak kominy oraz kotłownie. Płyta ta charakteryzuje się dodatkowym elementem w postaci włókna szklanego, dzięki któremu podczas pożaru nie wydziela się dym nawet do 2 godzin.
 • GKFI - płyta bardzo podobna do GKF, jednak dodatkowo wzmocniona i jeszcze bardziej ognioodporna. Jej parametry pozwalają na montaż płyty w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności powietrza oraz dużym ryzyku pojawienia się ognia. Płyta ta jest dodatkowo zaimpregnowana, co jeszcze bardziej potęguje jej wytrzymałość.
 • GKB - jest to najprostsze rozwiązanie przeznaczone do pomieszczeń o niskiej wilgotności powietrza. Szukając taniego i wszechstronnego rozwiązania, warto postawić na płytę GKB, która doskonale nada się do ułożenia na ścianach, poddaszach oraz sufitach. Wilgotność powietrza w takim pomieszczeniu nie może przekraczać 70%.
 • GKBI - jest to bardzo podobny materiał do tego obecnego w płycie GKB, jednak jest dodatkowo zaimpregnowany. Jego parametry są podwyższone: posiada większą odporność na wilgoć, która w pomieszczeniach może wynosić nawet 85%. Z tego powodu doskonale sprawdzi się w miejscach takich jak łazienka czy kuchnia.

Ranking najlepszych specjalistów od płyt karton gips w Białymstoku

Płyta karton gips Białystok

Marcin Sujata

7 opinii

Powierz usługę montażu sufitu podwieszanego fachowcom z miejscowości Białystok. Zadziwią Cię swoimi kwalifikacjami i dokładnością. W okolicy Białegostoku są w ścisłej czołówce. Skontaktuj się z nimi już teraz, a otrzymasz ofertę.

DEMO-BUD - Perfekcyjne Płyty Karton Gips w Białymstoku

Perfekcyjne Płyty Karton Gips w Białymstoku

4 opinie

Oferuje usługi z zakresu płyt karton gips od lat, przede wszystkich na obszarze miejscowości Białystok, ale także przyległych powiatów. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Rapbud Bartosz Rapkowski - Wyjątkowy Montaż Płyt Gipsowych Białystok

Rapbud Bartosz Rapkowski

2 opinie

Po prostu zleć prace dotyczące montażu płyt gipsowych specjalistom z miejscowości Białystok. Podbiją Cię swoimi kompetencjami i dokładnością. W okolicy Białegostoku są jednymi z najlepszych. Zaledwie chwila dzieli Cię od uzyskania świetnej propozycji - skontaktuj się!

Budhouse - Doskonały Montaż Płyt Gipsowych Białystok

Doskonały Montaż Płyt Gipsowych Białystok

1 opinia

Po prostu zleć zadanie montażu płyt gipsowych fachowcom firmy Budhouse z miejscowości Białystok. Zadziwią Cię swoim zaangażowaniem i doświadczeniem. W okolicy Białegostoku są w ścisłej czołówce. Zapraszamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

RENO - PAUL Paweł Januszewski - Profesjonalna Adaptacja Poddasza Białystok

Profesjonalna Adaptacja Poddasza Białystok

5 opinii

Chcesz znaleźć solidnego specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? RENO - PAUL Paweł Januszewski jest na to skuteczną metodą. Ażeby otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się dziś - warto.

Ben-Bud Krzysztof Chrościelewski - Solidny Montaż Sufitu Podwieszanego Białystok

Ben-Bud Krzysztof Chrościelewski

1 opinia

Chesz znaleźć wartego uwagi fachowca z zakresu solidnego montażu sufitu podwieszanego z Białegostoku, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma Ben-Bud Krzysztof Chrościelewski jest do Twojej dyspozycji. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

mar-bud inż. Marcin Żdanuk - Pierwszorzędna Zabudowa Płytami GK Białystok

mar-bud inż. Marcin Żdanuk

1 opinia

Przygotowanie zabudowy płytami GK będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych specjalistów. mar-bud inż. Marcin Żdanuk ma doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Mocna strona wykończenia Piotr Słomiński - Profesjonalne Płyty Karton Gips Białystok

Mocna strona wykończenia Piotr Słomiński

2 opinie

Eksperci z Mocna strona wykończenia Piotr Słomiński to specjaliści w każdym calu zawsze w pełnej gotowości, aby służyć pomocą każdemu zainteresowanemu szukającemu profesjonalisty z dziedziny płyt karton gips. Wyczerpującą ofertę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Loft Interior - Znakomita Adaptacja Poddasza Białystok

Loft Interior

5 opinii

W dalszym ciągu szukasz specjalisty od adaptacji poddasza? Wykorzystaj kompetencje Loft Interior. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

BEST POINT IZOLACJA NATRYSKOWA JOANNA JANUCIK - Doskonałej Jakości Sufit Napinany Białystok

BEST POINT IZOLACJA NATRYSKOWA JOANNA JANUCIK

21 opinii

Myślisz, że doskonałej jakości sufit napinany to skomplikowany temat? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z tej firmy pomogą Ci i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi i poznaj ofertę.

Najnowsze z 31 zleceń na płyty gk w Białymstoku

Doskonała Zabudowa Płytami GK Białystok

Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-250m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Białystok

2023-01-25 do 2023-02-02
dodano 8 dni temu

Zabudowa Karton Gips Białystok

Wybór tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na pewno Klient, który napisał - "Ekipa na klejenie płyt G-K, 20m²", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Dłużej nie zwlekaj i poproś o szczegóły - gwarancja zadowolenia!

 • Białystok

2023-01-13 do 2023-01-21

Dobry Montaż Płyt Gipsowych Białystok

Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Białystok

2023-01-04 do 2023-01-12

Płyty Karton Gips Białystok

Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Powierzchnia prac: 101-250m² Informacje dodatkowe: Zlecę wykonanie prostej zabudowy poddasza w trzech budynkach. Zabudowa ma polegać na ...

 • Henrykowo

2023-01-02 do 2023-01-10

Zabudowa GK Białystok

W dalszym ciągu jesteś w stanie nawiązać kontakt w odpowiedzi na ogłoszenie Klienta jako dobra firma od zabudowy GK. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twojego doświadczenia oraz być zadowolonym z efektów tej współpracy. Nie czekaj i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

 • Białystok

2022-12-28 do 2023-01-05

Zapotrzebowanie na prace z płytami GK, do 100m², Białystok

Ten Klient uważa, że doskonałej jakości zabudowa karton gips to skomplikowane zagadnienie. Wysłał zapytanie o treści "Zapotrzebowanie na prace z płytami GK, do 100m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista posłużysz mu radą i znajdziesz uszyte na miarę rozwiązanie. Dokładne informacje prześlij po kontakcie.

 • Białystok

2022-12-04 do 2022-12-12

Zabudowa Karton Gips

Ten Klient uważa, że porządna zabudowa karton gips to skomplikowany temat. Wysłał zapytanie o treści "Dam zlecenia na zabudowę poddasza płytami GK, 103m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista doradzisz mu i znajdziesz spełniające oczekiwania Klienta rozwiązanie. Dzięki temu, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Białystok

2022-12-01 do 2022-12-09

Ekipa na sufit napinany, 25m², Białystok

Przygotowanie zabudowy GK dla tego Zleceniodawcy będzie dziecinnie proste. Zlecenie ma treść - Ekipa na sufit napinany, 25m². Odpowiedz na nie jako ekspert mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Skontaktuj się z nimi już teraz, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Białystok

2022-11-27 do 2022-12-05

Ekipa na wykonanie ścianek działowych z płyt G-K, do 100m², Białystok

Pragniesz znaleźć Klienta jako warty zaufania specjalista? Twoja firma to świetna okazja dla tego Klienta. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Jeśli chcesz uzyskać dopasowanego Klienta skontaktuj się - to Ci się opłaci.

 • Białystok

2022-11-10 do 2022-11-14

Zlecę prace budowlane z płytami GK, do 10m², Białystok

Wciąż masz możliwość złożyć ofertę w odpowiedzi na zapytanie Zleceniodawcy jako dobra firma od zabudowy GK. Pozwól Zlecającym wykorzystać Twoje kompetencje oraz być zadowolonym z efektów tej współpracy. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki!

 • Białystok

2022-11-03 do 2022-11-11

Najlepsza Zabudowa GK

Nadal jesteś w stanie złożyć ofertę w odpowiedzi na zapytanie Klienta jako specjalista od zabudowy GK. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Zadzwoń i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Białystok

2022-10-28 do 2022-11-05

Zabudowa Płytami GK

W dalszym ciągu możesz nawiązać kontakt w odpowiedzi na ogłoszenie Zleceniodawcy jako specjalista od zabudowy płytami GK. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twoich usług i być zadowolonym z efektów tej współpracy. Przedłóż dobrą propozycję temu Klientowi - skontaktuj się już dziś, nie pożałujesz.

 • Białystok

2022-10-19 do 2022-10-27

Bezkonkurencyjny Montaż Płyt Gipsowych

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Białystok

2022-10-09 do 2022-10-17

Dam zlecenie na prace z płytami GK, 101-250m², Białystok

Podjęcie decyzji o wyborze montażu płyt gipsowych nie jest proste, dlatego nie zwlekaj - jako specjalista posłuż radą i znajdź uszyte na miarę rozwiązanie dla Klienta, który napisał - Dam zlecenie na prace z płytami GK, 101-250m². Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - to Ci się opłaci.

 • Białystok

2022-10-03 do 2022-10-11

Zapytanie o wykonanie ścianek działowych z płyt G-K, 30m², Białystok

Zakres prac: wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 30m² Informacje dodatkowe: wykonanie płyt GK (ściany i sufit w jednej łazience powierzchnia łazienki ok 3m2) )pod glazurę...

 • Białystok

2022-09-22 do 2022-09-30

Zapotrzebowanie na montaż płyt G-K na profilach, 251-500m², Białystok

Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 251-500m² Informacje dodatkowe: Zlecę wykonanie zabudowy G-K wraz z ociepleniem zabudowy poddasza. W razie pytań służę pomocą T...

 • Białystok

2022-09-20 do 2022-09-28

Potrzebna firma na montaż płyt G-K na profilach, 250m², Białystok

Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach, klejenie płyt G-K Rodzaj obiektu: budynek biurowy Powierzchnia prac: 250m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Białystok

2022-09-15 do 2022-09-23

Porządna Zabudowa GK

Wybranie tego zlecenia da Ci same korzyści i z pewnością Klient, który pisze - "Zapytanie o zabudowę poddasza płytami GK, 101-250m²", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Umów się na konkretny termin!

 • Białystok

2022-09-13 do 2022-09-21

Zapytanie o zabudowę poddasza płytami GK, 101-250m², Białystok

Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, wykonanie sufitu podwieszanego, montaż płyt G-K na profilach, klejenie płyt G-K, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-250m² ...

 • Białystok

2022-09-03 do 2022-09-03

Ekipa na montaż płyt G-K na profilach, 251-500m², Białystok

Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Rodzaj obiektu: budynek biurowy Powierzchnia prac: 251-500m² Informacje dodatkowe: Budowa Budimex SA ul.•. C. Skłodowskiej 14 w Białymstoku Ter...

 • Białystok

2022-09-02 do 2022-09-10

Zapotrzebowanie na zabudowę poddasza płytami GK, 10m², Białystok

Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 10m² Informacje dodatkowe: Wykonanie scian z glazury mrozoodpornej Termin rozpoczęcia prac: 2023-07-10...

 • Białystok

2022-09-01 do 2022-09-09

Tani Montaż Płyt Gipsowych

Powiedz Klientowi, że równie dobrej oferty montażu płyt gipsowych szybko nie znajdzie w miejscowości Białystok i okolicy, więc jeśli poszukuje taniego montażu płyt gipsowych to natychmiast powinien poznać Twoją Firmę. Zadzwoń, aby przedstawić ofertę - nie będziesz żałować.

 • Białystok

2022-08-30 do 2022-09-07

Ekipa na zabudowę poddasza płytami GK, 130m², Białystok

Wciąż jesteś w stanie złożyć ofertę w odpowiedzi na zlecenie Zleceniodawcy jako dobra firma od zabudowy karton gips. Pozwól Zleceniodawcom wykorzystać Twoje kompetencje oraz być zadowolonym z efektów tej współpracy. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Białystok

2022-08-29 do 2022-09-06

Ekipa na zabudowę poddasza płytami GK, 251-500m², Białystok

Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Powierzchnia prac: 251-500m² Informacje dodatkowe: Wykonanie zabudowy poddaszy wraz z dociepleniem wełną. Dodatkowo trochę robót ogólnob...

 • Białystok

2022-08-26 do 2022-09-03

Pierwszorzędna Zabudowa Karton Gips

Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach Rodzaj obiektu: budynek biurowy Powierzchnia prac: 1500m² Informacje dodatkowe: Robota jest taka:stelaz+2warstwy plyt z obodwu stron+welna.potem shpahlowanie lonczen medzy plytami+flize...

 • Białystok

2022-08-25 do 2022-09-02

Perfekcyjne Płyty Karton Gips

Jeśli płyty karton gips na najwyższym poziomie to pole działania Twojej firmy to nawiąż kontakt z tym Klientem i pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia współpracy. Klient zgłosił "Zapytanie o montaż płyt G-K, 50m²". Aby poznać szczegółowe informacje skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

 • Białystok

2022-08-15 do 2022-08-23

Płyty Karton Gips

Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, wykonanie sufitu podwieszanego, montaż płyt G-K na profilach, Okładziny z płyt gk budynek szkieletowy Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 251-500m² Informacje dodatko...

 • Białystok

2022-08-02 do 2022-08-03

Zlecę prace budowlane z płytami GK, 101-250m², Białystok

Wybór tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na 100% Klient, który zleca - "Zlecę prace budowlane z płytami GK, 101-250m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - naprawdę warto.

 • Białystok

2022-08-01 do 2022-08-09

Dam zlecenia na montaż płyt G-K na profilach, do 100m², Białystok

Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Białystok

2022-07-31 do 2022-08-08

Profesjonalna Zabudowa Płytami GK

Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Powierzchnia prac: 8m² Informacje dodatkowe: Wykonania ścian działowych pod łazienkę oraz pomieszczenie...

 • Białystok

2022-07-18 do 2022-07-26

Doskonałe Płyty Karton Gips

Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Powierzchnia prac: 65m² Informacje dodatkowe: Sufit podwieszany 10cm płaski w 6 pomieszczeniach na piętrze, w tym hol ze schodami. W pł...

 • Białystok

2022-07-17 do 2022-07-25

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Zabudowy Płytami GK

Najczęstsze pytania o zabudowie karton-gips

Jakie są rodzaje i wymiary płyt karton gips?

Obecnie na rynku dostępne są cztery podstawowe rodzaje płyt gipsowo-kartonowych: GKB, GKBI, GKF i GKFI. Każdy rodzaj cechuje się innymi parametrami i elementami budowy, przez co odpowiedni będzie do konkretnego typu pomieszczenia. Najpopularniejsze grubości w jakich dostępne są płyty gipsowo-kartonowe to 6.5 mm, 9.5 mm, 12.5 mm oraz 15.5 mm. W niektórych sklepach dostępne są nawet grubsze modele. Szerokość w jakiej oferowane są płyty wynosi najczęściej 120 cm, jednak dostępne są też inne opcje. Jeśli chodzi o wysokość płyty, to najczęściej dostępne są dwie możliwości: 200 cm oraz 260 cm. Wymiary płyt należy dobrać pod indywidualne potrzeby pomieszczenia, tak aby powstały odpad był jak najmniejszy.

Do czego można wykorzystać płytę karton gips?

Płyty gipsowo-kartonowe są ciekawą alternatywą dla tradycyjnych tynków stosowanych w budownictwie, ponieważ ich czas montażu jest dużo krótszy. Ich niewątpliwą zaletą jest również prostota montażu, dzięki której jesteśmy w stanie wykonać go sami. Płyty to nowoczesne rozwiązanie, które skutecznie reguluje poziom wilgotności w pomieszczeniu, a także posiada niewielki stopień izolacji akustycznej. Montując płyty gipsowo-kartonowe należy upewnić się, że powierzchnia ścian jest idealnie równa.

Czy płyta karton gips jest wodoodporna?

Istnieją płyty gipsowo-kartonowe posiadające właściwości wodoodporne. Mowa tutaj o modelach GKBI, które świetnie nadają się do takich pomieszczeń jak łazienka oraz toaleta. Płyty te posiadają zmniejszoną wchłanialność wody, dzięki czemu poradzą sobie w środowisku zawilgoconym nawet do poziomu 85%!

Jaki jest koszt płyty karton gips?

Koszty są różne w zależności od wybranych modeli płyt, jednak wahają się one w okolicach od 70 do 90 zł/m2 wraz ze stelażem niezbędnym do ich montażu. Do tej ceny należy doliczyć koszty samej robocizny, które obecnie wahają się między od 50 do 70 zł/m2. Ceny te mogą ulec zmianie, w zależności od skomplikowania ścian i ich nachylenia. Koszt budowy średniej wielkości ściany gipsowo-kartonowej o powierzchni 10m2 wyniesie od 1300 do 1600 zł. Jest to opłacalna inwestycja, zważywszy na zalety jakie oferują nam płyty gipsowo-kartonowe.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Zabudowy Płytami GK