Piece i kotły CO w Pyrzycach

Porównaj oferty od Dostawców Pieców CO z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 456 996 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 509 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Piec centralnego ogrzewania jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego domu. Mimo rozwijającej się świadomości, która dotyczy ekologii, a także rozpoczęciu sprzedaży pomp ciepła, kotły oraz piece na paliwa stałe i ciekłe nadal są używane w większości polskich domów. Obecnie istnieje kilka paliw używanych do ogrzewania domów jednorodzinnych – każde z nich niesie za sobą inne zalety oraz wady. Każdy rodzaj pieca charakteryzuje się również innym mechanizmem działania. Poznaj bliżej najważniejsze z nich sprawdzając nasz artykuł oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania. Przy wyborze odpowiedniego fachowca na pewno pomoże Ci nasz ranking najlepszych specjalistów od prac z piecem CO.

Podejmując decyzję o wyborze kotła, należy wziąć pod uwagę sposób zasilania, moc oraz zakres jego działania (kotły jedno lub dwufunkcyjne). Zarówno nowe budownictwo, jak i stare domy muszą posiadać świadectwo energetyczne, które mówi o ich zapotrzebowaniu na energię cieplną. W zależności od wielkości budynku oraz ocieplenia elewacji, należy do niego dostosować moc pieca. Wyróżniamy kilka popularnych rodzajów kotłów na różne paliwa opałowe:

 • Piece na ekogroszek - kotły tego rodzaju są bardziej ekologiczne od tradycyjnych pieców węglowych, ponieważ przy spalaniu tworzy się bardzo mała ilość szkodliwej siarki. W piecach tego typu powstaje również bardzo mało popiołu, a ekogroszek możliwy jest do zakupu w workach, dzięki czemu nie powoduje zabrudzeń. W zależności od wybranego pieca, może on posiadać inny rodzaj palnika i wymiennik ciepła. Piece na ekogroszek różnią się także mocą, podajnikiem i typem sterowników.
 • Piece na pellet - jest to doskonałe rozwiązanie dla domów jednorodzinnych. Sam pellet jest paliwem ekologicznym pozyskiwanym z trocin, drzew, a czasami z bardziej egzotycznych roślin. Jeśli posiadamy piecpodajnikiem, może on bezobsługowo ogrzewać nasz dom nawet do tygodnia czasu! Piece na pellet wyposażone są w podajnik ślimakowy lub pneumatyczny i oba świetnie sprawdzą się w każdym typie budownictwa.
 • Piece węglowe - piec CO na drewnoiwęgiel to tradycyjne i najbardziej popularne rozwiązanie w naszym kraju. Kotły węglowe są najtańsze w zakupie, jednak niekoniecznie w użytkowaniu. Należy pamiętać, że piece tego typu wymagają częstej obsługi i tworzą duże ilości popiołu oraz sadzy. Możliwe jest niewielkie zautomatyzowanie procesu ogrzewania domu poprzez wybór pieca węglowego z systemem nadmuchowym, który dłużej utrzymuje pożądaną temperaturę.
 • Piece gazowe - są bardzo popularnym rozwiązaniem zarówno pod względem ogrzewania budynku, jak i podgrzewania wody. Na rynku dostępne są modele jednofunkcyjne oraz dwufunkcyjne. Piec gazowy CO jest całkowicie bezobsługowym rozwiązaniem podobnie jak piec CO elektryczny oraz piec indukcyjny CO, jednak ich wydajność nie jest wysoka. Przy jednoczesnym poborze wody w dwóch łazienkach ich moc może nie być wystarczająca. Rozwiązanie to świetnie nada się do podpięcia pod instalację fotowoltaiczną.

Przed wyborem pieca CO, warto również zapoznać się z wszystkimi niezbędnymi materiałami instalacyjnymi oraz narzędziami, które będą niezbędne podczas prac. Alternatywą dla piecy mogą być, coraz częściej wykorzystywane, klimatyzatory z funkcją dogrzewania mieszkania zimą.

Ranking najlepszych dostawców pieców CO w Pyrzycach

Piece i kotły CO Pyrzyce

CONEX-PRO S.C.

Poszukując bezkonkurencyjnych pieców nie możesz przegapić tego producenta kotłów CO - bez wątpienia uda Ci się tu znaleźć artykuł, którego potrzebujesz. Żeby otrzymać więcej informacji skontaktuj się dziś - warto.

Wit - Perfekcyjne Piece Na Pellet Pyrzyce

Perfekcyjne Piece Na Pellet Pyrzyce

Firma Wit oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z Pyrzyc i z sąsiednich miast. Już teraz zadzwoń do nich, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Najnowsze z 24 zleceń na piece CO w Pyrzycach

Potrzebny piec z montażem, klasyczny, na paliwo stałe, do 100m², Swochowo

Wykonanie kotłów CO dla tego Klienta będzie banalnie łatwe. Zapytanie ma treść - Potrzebny piec z montażem, klasyczny, na paliwo stałe, do 100m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

 • Swochowo

2023-02-02 do 2023-02-10
dodano 7 dni temu

Perfekcyjne Kotły CO Pyrzyce

Jeśli w dalszym ciągu jako dobra firma od kotłów CO potrzebujesz zleceń to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zapotrzebowanie na piec z montażem, na paliwo stałe, 92m². Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z rejonu Pyrzyc na pewno dowiedziesz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Dzięki temu, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Pyrzyce

2022-08-18 do 2022-08-26

Kupię piec z montażem, na paliwo stałe, 151-200m², Baniewice

Zakres oferty: zakup oraz montaż pieca Rodzaj pieca: Na węgiel i drewno + bufor ciepła 800l Rodzaj paliwa: stałe Piec z podajnikiem: nie Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia ogrzewania: 151-200m² Dostawa: tak Term...

 • Baniewice

2022-11-02 do 2022-11-10

Piec, klasyczny, na paliwo stałe, 58m², Jezierzyce

Jako producent kotłów CO masz już dość żmudnych poszukiwań kupujących? Ten Zlecający zgłosił zainteresowanie o treści - Piec, klasyczny, na paliwo stałe, 58m² i jest dla Twojej Firmy idealnym wyborem. Zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

 • Jezierzyce

2023-02-09 do 2023-02-17
dodano 1 godzinę temu

Piec z montażem, klasyczny, na paliwo stałe, 1500m², Pleszew-Dębno Lubuskie

Zakres oferty: zakup oraz montaż pieca Rodzaj pieca: klasyczny Rodzaj paliwa: stałe Piec z podajnikiem: nie Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy lub przemysłowy Powierzchnia ogrzewania: 1500m² Dostawa: tak ...

 • Pleszew-Dębno Lubuskie

2022-07-25 do 2022-08-02

Zapotrzebowanie na piec, na paliwo stałe, 101-150m², Pełczyce

Zlecający szuka producenta kotłów CO z ofertą produktów wysokiej próby, zapewniając przy tym dobrą obsługę, a dla zainteresowanych również dowóz zamówienia na terenie miejscowości Zachodniopomorskie i okolic. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby przesłać wycenę.

 • Pełczyce

2023-02-02 do 2023-02-10
dodano 7 dni temu

Piec, na paliwo stałe, do 100m², Stargard

Zakres oferty: zakup pieca (bez montażu) Rodzaj pieca: zasypowy na węgiel i drzewo Rodzaj paliwa: stałe Piec z podajnikiem: nie Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia ogrzewania: do 100m² Dostawa: tak Termin skorzys...

 • Stargard

2022-12-30 do 2023-01-07

Zapotrzebowanie na piec gazowy, 48m², Stargard

Zakres oferty: zakup pieca (bez montażu) Rodzaj pieca: klasyczny Rodzaj paliwa: gazowe Piec z podajnikiem: tak Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia ogrzewania: 48m² Dostawa: nie Informacje dodatkowe: Chodzi mi o piec Bai...

 • Stargard

2023-02-03 do 2023-02-11
dodano 6 dni temu

Kupię piec z montażem, kondensacyjny gazowy, 151-200m², Stargard

Ten Zleceniodawca w dalszym ciągu poszukuje profesjonalistów od kotłów CO. Napisał zlecenie o treści - Kupię piec z montażem, kondensacyjny gazowy, 151-200m², chcąc trafić w dobre miejsce. Zaprezentuj bezkonkurencyjną ofertę dla tego Klienta - nawiąż kontakt niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Stargard

2023-01-23 do 2023-01-31

Zapytanie o piec, klasyczny, do 100m², Stargard

Zakres oferty: zakup pieca (bez montażu) Rodzaj pieca: klasyczny Rodzaj paliwa: stałe Piec z podajnikiem: nie Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia ogrzewania: do 100m² Dostawa: tak Termin skorzystania z oferty: mo...

 • Stargard

2023-01-10 do 2023-01-18

Piec z montażem, do 100m², Stargard

Dla Klienta znalezienie porządnych pieców CO może być niełatwe, ale zapoznając się ze zleceniem jako producent kotłów CO na pewno możesz pomóc mu w znalezieniu dobrego produktu. Klient napisał - Piec z montażem, do 100m². Przez to, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Stargard

2023-01-23 do 2023-01-31

Zapotrzebowanie na piec z montażem, na paliwo stałe, 101-150m², Stargard

Zakres oferty: zakup oraz montaż pieca Rodzaj pieca: klasyczny Rodzaj paliwa: stałe Piec z podajnikiem: nie Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia ogrzewania: 101-150m² Dostawa: tak Termin skorzystania z oferty: moż...

 • Stargard

2023-01-10 do 2023-01-18

Zapotrzebowanie na piec, na paliwo stałe, 30m², Stargard

Ten Klient jeszcze nie wybrał właściwego dostawcy porządnych pieców CO i wysłał nam zgłoszenie - Zapotrzebowanie na piec, na paliwo stałe, 30m². Jako producent kotłów CO możesz być tym, czego poszukuje. Ustal pasujący termin już teraz!

 • Stargard

2023-01-28 do 2023-02-05

Rewelacyjne Piece Pyrzyce

Jako producent kotłów CO z rejonu Zachodniopomorskiego masz rewelacyjne ceny, niezwykle szeroki zasób pieców oraz rzetelną obsługę? Nawiąż kontakt z tym Klientem. Przedzwoń teraz i wyślij ofertę - nie będziesz żałować.

 • Drzenin

2022-08-19 do 2022-08-27

Pierwszorzędne Piece CO Pyrzyce

Zakres oferty: zakup pieca (bez montażu) Rodzaj pieca: klasyczny Rodzaj paliwa: stałe Piec z podajnikiem: nie Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia ogrzewania: 151-200m² Dostawa: tak Termin skorzystania z oferty: m...

 • Choszczno

2022-10-04 do 2022-10-12

Dobre Piece CO

Zakres oferty: zakup pieca (bez montażu) Rodzaj pieca: klasyczny Rodzaj paliwa: stałe Piec z podajnikiem: nie Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia ogrzewania: 101-150m² Dostawa: tak Termin skorzystania z oferty: m...

 • Choszczno

2023-01-08 do 2023-01-16

Piec z montażem, na paliwo stałe, 101-150m², Choszczno

Wyłów Klienta w okolicy Choszczna, który zgłosił potrzebę o treści - Piec z montażem, na paliwo stałe, 101-150m². Wskaż mu czytelne oferty jako producent kotłów CO, mając indywidualne podejście do zlecenia i z łatwością dostosowując się do oczekiwań. Określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Klienta.

 • Choszczno

2022-09-05 do 2022-09-13

Wysokiej Jakości Piece CO

Zakres oferty: zakup oraz montaż pieca Rodzaj pieca: kocioł C.O EKOPEL Rodzaj paliwa: stałe Piec z podajnikiem: tak Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia ogrzewania: 151-200m² Dostawa: tak Informacje dodatkowe: Wit...

 • Choszczno

2022-08-15 do 2022-08-23

Potrzebny piec z montażem, klasyczny, na paliwo stałe, 151-200m², Choszczno

Zakres oferty: zakup oraz montaż pieca Rodzaj pieca: klasyczny Rodzaj paliwa: stałe Piec z podajnikiem: tak Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia ogrzewania: 151-200m² Dostawa: tak Informacje dodatkowe: Potrzebuję ...

 • Choszczno

2022-08-19 do 2022-08-27

Piec z montażem, na paliwo stałe, 101-150m², Choszczno

Zakres oferty: zakup oraz montaż pieca Rodzaj pieca: drzewo i węgiel Rodzaj paliwa: stałe Piec z podajnikiem: nie Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia ogrzewania: 101-150m² Dostawa: tak Informacje dodatkowe: Dosta...

 • Choszczno

2022-09-04 do 2022-09-12

Kupię piec z montażem, kondensacyjny gazowy, 101-150m², Gryfino

Zlecający nareszcie mogą spać spokojnie, bo jako producent kotłów CO jesteś w stanie zrealizować ich zainteresowanie - Kupię piec z montażem, kondensacyjny gazowy, 101-150m². Zapewnij piece CO w bezkonkurencyjnej ofercie na terenie Gryfina. Dlatego, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Gryfino

2022-09-19 do 2022-09-27

Potrzebny piec, klasyczny, na paliwo stałe, do 100m², Suchań

Zakres oferty: zakup pieca (bez montażu) Rodzaj pieca: klasyczny Rodzaj paliwa: stałe Piec z podajnikiem: nie Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia ogrzewania: do 100m² Dostawa: tak Informacje dodatkowe: Piec co 9 kw Ter...

 • Suchań

2022-10-06 do 2022-10-14

Piec z montażem, na paliwo stałe, 101-150m², Chojna

Zakres oferty: zakup oraz montaż pieca Rodzaj pieca: Zgazowujący drewno Rodzaj paliwa: stałe Piec z podajnikiem: nie Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia ogrzewania: 101-150m² Dostawa: tak Termin skorzystania z of...

 • Chojna

2022-07-26 do 2022-08-03

Dobre Piece

Zakres oferty: zakup pieca (bez montażu) Rodzaj pieca: kondensacyjny Rodzaj paliwa: stałe Piec z podajnikiem: nie Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia ogrzewania: 101-150m² Dostawa: tak Termin skorzystania z ofert...

 • Szczecin

2022-08-17 do 2022-08-25

Otrzymaj zlecenia dla Dostawców Pieców CO

Najczęstsze pytania o piecach i kotłach CO

Jakie są rodzaje pieców CO?

Na rynku dostępne jest kilka typów pieców CO, a podzielić je można według zastosowanych paliw. Wyróżniamy:

 • piece na paliwa ciekłe,
 • piece na paliwa stałe,
 • piece elektryczne,
 • piece gazowe.

Poza rodzajem paliwa zastosowanego w kotle wyróżnia się kilka podstawowych klas ich sprawności. Piece najtańsze o najniższej jakości należą do klasy trzeciej. Piece droższe o wyższej sprawności zaliczają się do klasy czwartej, natomiast najlepszy sprzęt określa się mianem klasy piątej. Warto wspomnieć, że od 2018 roku wprowadzono zakaz sprzedaży pieców o niskiej sprawności poniżej klasy piątej. Przed decyzją o zakupie pieca gazowego należy zastanowić się, czy ma służyć on jedynie do podgrzewania wody, czy także jako centralne ogrzewanie.

Na jakie koszty trzeba się przygotować przy montażu pieca CO?

Zdecydowanie największym wydatkiem jest zakup kotła, który w zależności od rodzaju może kosztować średnio od 5 do 20 tys. zł. Warto wspomnieć, że wymiana instalacji centralnego ogrzewania przeważnie nie kończy się na wymianie samego kotła. Poza piecem, musimy zadbać o rurociąg poprowadzony w naszym domu oraz odpowiednie kaloryfery. Koszt montażu zależy w dużej mierze od naszego miejsca zamieszkania, lecz także od cennika wybranego przez nas fachowca. Najczęściej jednak koszt montażu instalacji centralnego ogrzewania wynosi około 3 tys. zł.

Jakie są inne alternatywy dla pieca CO?

Głównym powodem zanieczyszczenia powietrza w naszym kraju są klasyczne i przestarzałe piece węglowe, które posiadamy w naszych domach, lecz także nowoczesne kotły CO na paliwa węglowe. Z tego względu zdecydowanie warto poszukać innej alternatywy w postaci pieców na olej opałowy, gaz ziemny i prąd. Te ostatnie są najbardziej ekologiczne, a także najprostsze w użytkowaniu. W większości nowych domów montowane są zaawansowane pompy ciepła, które są obecnie najlepszym rozwiązaniem na ogrzewanie zarówno pomieszczeń, jak i wody.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pieca CO?

Zdecydowanie najważniejszym aspektem przy wyborze pieca, który później będzie odpowiadał za wygodę naszego życia, jest jego moc. W zależności od wielkości budynku oraz jego ocieplenia, wymagany będzie kocioł o różnej mocy. Można założyć, że zapotrzebowanie energetyczne w starych, słabo zaizolowanych budynkach wynosi od 140 do 160 W/m2, natomiast w nowym ocieplonym budownictwie jedynie od 60 do 80 W/m2. Wartości te są orientacyjne i najlepiej jest posiadać kompletny projekt budowlany, w którym zawarte są informacje o zapotrzebowaniu energetycznym.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Dostawców Pieców CO