Wentylacja i rekuperacja w Wolsztynie

Porównaj oferty od Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 430 800 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 239 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Sprawnie działająca wentylacja to jeden z kluczowych elementów wpływających na komfort przebywania w pomieszczeniu. Zanim jednak zdecydujesz się na jej instalację, warto wcześniej zorientować się w temacie, sprawdzić jakie rodzaje wentylacji masz do dyspozycji i ile kosztuje montaż wentylacji. Jeśli brakuje Ci specjalistycznej wiedzy, najlepiej skontaktować się z firmą, która specjalizuje się w tej dziedzinie. Taką frimę na pewno znajdziesz w naszym rankingu specjalistów od wentylacji i rekuperacji. Jej pracownicy z pewnością rozwieją wszystkie Twoje wątpliwości i pomogą wybrać wentylację, która pod każdym względem będzie odpowiadała Twoim potrzebom.

Według najczęściej stosowanej klasyfikacji wyróżniamy pięć najpopularniejszych typów wentylacji:

 • wentylację naturalną (grawitacyjną),
 • wentylację mechaniczną (również z odzyskiem ciepła),
 • wentylację wyporową,
 • wentylację mieszającą,
 • wentylację hybrydową (połączenie wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej).

Nie da się ukryć, że dla większości inwestorów zastanawiających się nad wyborem optymalnego rodzaju wentylacji dla swoich potrzeb, kluczowe znaczenie ma cena urządzenia. Przede wszystkim warto uświadomić sobie, że gdy w grę wchodzi montaż wentylacji cennik jest uzależniony od wielu różnych czynników, o których często nawet nie myślimy. Dobór wentylacji powinien być poprzedzony gruntowną analizą. Istotne jest na przykład umiejscowienie instalacji - montaż wentylacji w suficie podwieszanym będzie z pewnością bardziej kosztowny niż zamontowanie jednostki bezpośrednio na ścianie. Jeśli konieczny będzie montaż rury spiro do wentylacji, to również może generować dodatkowe koszty. Dobrze jest zatem poprosić firmę, z którą będziemy współpracować o przygotowanie wstępnego kosztorysu, aby nie zaskoczyły nas koszty.

Mimo kosztów związanych z profesjonalną instalacją wentylacji samodzielny montaż wentylacji mechanicznej nie zawsze okazuje się lepszym rozwiązaniem. Jeśli brakuje nam specjalistycznej wiedzy w tym zakresie, może się okazać, że nieświadomie popełnimy błędy, które będą rzutowały na efektywność pracy wentylacji, a tym samym na jakość powietrza w pomieszczeniu. W tym przypadku mimo wszystko warto powierzyć montaż systemów wentylacji pomieszczeń. Wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak istotny jest prawidłowy montaż instalacji grzewczej. Przykładamy dużą wagę również do tego, by montaż instalacji wodno-kanalizacyjnej był wykonany starannie. Nie zawsze jednak uświadamiamy sobie, że sprawnie działająca wentylacja jest równie istotna jak pozostałe typy instalacji.

Ranking najlepszych monterów wentylacji w Wolsztynie

Wentylacja i rekuperacja Wolsztyn

ECOFAN instal

112 opinii

Upewnij się, że firma, którą zatrudnisz do serwisu wentylacji ma wystarczającą wiedzę i doświadczenie, aby spełnić Twoje oczekiwania. Skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

RES Comfort - Rewelacyjny Serwis Wentylacji Wolsztyn

RES Comfort

6 opinii

Nie marnuj energii i zleć swoje zadanie tym fachowcom od serwisu wentylacji z miejscowości Wolsztyn. Już nie trać czasu i zadzwoń od razu - na pewno będziesz zadowolony!

G2 Klima - Tanie Rekuperatory Wolsztyn

G2 Klima

2 opinie

G2 Klima z miejscowości Wolsztyn specjalizuje się w dostarczaniu tanich rekuperatorów w korzystnej cenie każdemu Klientowi, zapewniając przy tym dogodne formy realizacji płatności. Jeśli chciałbyś mieć stały dopływ świeżego powietrza pomyśl o rekuperacji w domu. Ten fachowiec bez problemu opowie o wszystkim na temat wymiany powietrza, w tym o zasadzie działania rekuperacji, rekuperacji z odzyskiem ciepła i wentylacji grawitacyjnej.

DMTS - Wysokiej Jakości Rekuperatory Wolsztyn

DMTS

1 opinia

Następnego takiego sprzedawcy nie znajdziesz w miejscowości Wolsztyn i okolicy, więc jeśli szukasz wysokiej jakości rekuperatorów to bez zbędnej zwłoki poznaj DMTS. Zapytaj o wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma ma do zaoferowania.

P.P.H.U. Ekofarma Marek Krajewski - Perfekcyjna Rekuperacja Wolsztyn

Perfekcyjna Rekuperacja Wolsztyn

1 opinia

Osoby z P.P.H.U. Ekofarma Marek Krajewski to specjaliści w każdym calu i są gotowi służyć pomocą każdemu zainteresowanemu szukającemu profesjonalisty od rekuperacji. Jeżeli chcesz mieć czyste powietrze koniecznie rozważ dom z rekuperacją. Ten specjalista z łatwością opowie np. jak działa rekuperacja, o wentylacji grawitacyjnej i rekuperacji z odzyskiem ciepła.

Instal Serwis C.O i Gazu - Pierwszorzędna Rekuperacja Wolsztyn

Instal Serwis C.O i Gazu

4 opinie

Firma Instal Serwis C.O i Gazu oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Skupia się na Klientach z miejscowości Wolsztyn oraz przyległych powiatów. Jeżeli chcesz posiadać czyste powietrze koniecznie zastanów się nad posiadaniem domu z rekuperacją. Ten fachowiec bez problemu opowie np. o rekuperacji z odzyskiem ciepła oraz o wentylacji grawitacyjnej.

Instalacje Marciniak - Profesjonalna Rekuperacja w Wolsztynie

Profesjonalna Rekuperacja w Wolsztynie

18 opinii

Wybierz firmę Instalacje Marciniak jeśli potrzebujesz właściwych ludzi do profesjonalnego serwisu wentylacji na terenie Wolsztyna lub okolicy. Żeby otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

Usługi Instalacyjne Jakub Rurkowski - Doskonałe Rekuperatory Wolsztyn

Usługi Instalacyjne Jakub Rurkowski

Usługi Instalacyjne Jakub Rurkowski jest najlepszy w oferowaniu doskonałych rekuperatorów w korzystnej cenie każdemu nabywcy, zapewniając przy tym dogodne metody realizacji płatności. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą - nie będziesz żałować.

Bosterm Szymon Kubicki - Doskonała Rekuperacja Wolsztyn

Bosterm Szymon Kubicki

Założona z zamiłowania do rekuperacji firma oferuje doskonały montaż wentylacji na obszarze miejscowości Wolsztyn, a także okolicznych miast i powiatów. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Usługi Hydrauliczne - Doskonały Serwis Wentylacji Wolsztyn

Usługi Hydrauliczne

Firma Usługi Hydrauliczne oferuje swoje usługi na atrakcyjnych warunkach. Skupia się na Klientach z Wolsztyna i z sąsiednich miast. Tylko krok dzieli Cię od dostania atrakcyjnej oferty - zadzwoń!

Najnowsze z 31 zleceń na montaż wentylacji, rekuperacji w Wolsztynie

Rekuperacja Wolsztyn

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem do 2 l...

 • Wolsztyn

2023-01-08 do 2023-01-16

Dam zlecenie na wykonanie rekuperacji, 101-150m², Wolsztyn

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Wolsztyn

2023-01-03 do 2023-01-11

Zlecę wykonanie rekuperacji, 51-100m², Wolsztyn

Jako fachowiec działający w rejonie powiatu i świadczący różnorodne usługi z zakresu perfekcyjnej wentylacji zapoznaj się z potrzebami Klienta, który napisał zapytanie o treści "Zlecę wykonanie rekuperacji, 51-100m²". Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Wolsztyn

2022-12-11 do 2022-12-19

Wykonanie rekuperacji, 120m², Boruja

To zlecenie o treści - Wykonanie rekuperacji, 120m² jest skierowane do specjalisty, który świadczy swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów oraz skupia się na Klientach z Wielkopolskiego oraz przyległych powiatów. Określ jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dopasowanego Klienta.

 • Boruja

2022-08-17 do 2022-08-25

Pierwszorzędne Rekuperatory Wolsztyn

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowany...

 • Puszczykowo

2022-07-29 do 2022-08-06

Zlecę wykonanie rekuperacji, 201-300m², Puszczykowo

Jako fachowiec działający na obszarze powiatu i świadczący różnorodne usługi z zakresu perfekcyjnej rekuperacji poznaj potrzeby zleceniodawcy, który zgłosił zapytanie o treści "Zlecę wykonanie rekuperacji, 201-300m²". Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Puszczykowo

2022-07-25 do 2022-08-02

Tanie Systemy Wentylacyjne Wolsztyn

Pokaż Zleceniodawcy, że takiej oferty systemów wentylacyjnych nie znajdzie w miejscowości Wielkopolskie i okolicy, więc jeśli szuka tanich systemów wentylacyjnych to od razu powinien sprawdzić Twoją Firmę. Tylko krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zlecenia - skontaktuj się!

 • Bukówiec górny

2022-08-01 do 2022-08-09

Poszukiwana ekipa do wykonania rekuperacji, 76m², Włoszakowice

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowany...

 • Włoszakowice

2022-07-30 do 2022-08-07

Znakomite Rekuperatory

Pokaż temu Zleceniodawcy, że drugiego takiego dostawcy nie znajdzie w miejscowości Wielkopolskie i okolicy. Dlatego jeśli jesteś producentem znakomitych rekuperatorów to natychmiast poznaj szczegóły zapytania o treści - Potrzebne zamontowanie wentylacji, 401-500m². Umów się na rozmowę od razu i prześlij ofertę.

 • Bukówiec górny

2022-07-22 do 2022-07-30

Tanie Systemy Wentylacyjne

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pom...

 • Kargowa

2022-08-12 do 2022-08-20

Rekuperatory

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pomi...

 • Sława

2022-11-04 do 2022-11-12

Dobre Systemy Wentylacyjne

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub ...

 • Śmigiel

2022-11-29 do 2022-12-07

Szukam firmy do wentylacji, rekuperacji, 101-150m², Babimost

Rodzaj usługi: serwis rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: nie Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pomies...

 • Babimost

2022-09-26 do 2022-09-27

Potrzebne zamontowanie wentylacji, 140m², Plewiska

Jako profesjonalista i prawdziwy profesjonalista w dziedzinie rekuperacji możesz zaoferować swoje usługi Zlecającemu w okolicy Wielkopolskiego, który pisze "Potrzebne zamontowanie wentylacji, 140m²". Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Plewiska

2023-01-11 do 2023-01-19

Rewelacyjne Rekuperatory

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pom...

 • Okolica Sławy

2022-10-24 do 2022-11-01

Bezkonkurencyjne Systemy Wentylacyjne

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Zbąszyń

2022-12-10 do 2022-12-18

Zapotrzebowanie na montaż rekuperacji, 150m², Zbąszyń

Doprowadź do tego, że systemy wentylacyjne nie będzie dla Klienta zagadką i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako profesjonalny ekspert z dziedziny systemów wentylacyjnych sporządź najlepszą ofertę pod ogłoszenie - Zapotrzebowanie na montaż rekuperacji, 150m². Aby uzyskać dopasowanego Klienta skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

 • Zbąszyń

2022-12-12 do 2022-12-20

Szukam firmy do wykonania rekuperacji, 101-150m², Zbąszyń

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Zbąszyń

2023-01-12 do 2023-01-20

Pierwszorzędna Wentylacja Wolsztyn

Próbujesz znaleźć Zleceniodawcę jako godny uwagi profesjonalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Zleceniodawcy. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Nie trać czasu - zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej informacji.

 • Zbąszyń

2022-10-12 do 2022-10-20

Profesjonalna Rekuperacja

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji, wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia we...

 • Zbąszyń

2022-11-03 do 2022-11-11

Solidna Rekuperacja

Jeśli Rekuperacja nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic to to ogłoszenie jest właśnie dla Twojej firmy. Bazując na swoim ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi. Wyczerpującą ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Zbąszyń

2023-01-10 do 2023-01-20

Zlecenie na prace związane z wentylacją, rekuperacją, do 50m², Zbąszyń

Jeśli Wentylacja nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic to to ogłoszenie jest właśnie dla Twojej firmy. Polegając na swoim wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Już nie trać czasu i skontaktuj się od razu - na pewno będziesz zadowolony!

 • Zbąszyń

2022-08-16 do 2022-08-24

Rekuperatory

To zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na montaż rekuperacji, 151-200m² jest zaadresowane do specjalisty, który świadczy swoje usługi oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Nowego Tomyśla i okolic. Tylko jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnego zlecenia - sprawdź!

 • Nowy Tomyśl

2022-10-01 do 2022-10-09

Zapotrzebowanie na wentylację, rekuperację, do 50m², Nowy Tomyśl

Wybranie systemów wentylacyjnych nie jest prostą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista posłuż radą i dobierz dostosowane do wymagań rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który napisał - Zapotrzebowanie na wentylację, rekuperację, do 50m². Ledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania świetnego zlecenia - zobacz!

 • Nowy Tomyśl

2023-01-28 do 2023-01-29

Wykonanie wentylacji, 51-100m², Nowy Tomyśl

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem do 2 lat Powierzchnia wentylowanych pomieszczeń: 51-1...

 • Nowy Tomyśl

2022-10-01 do 2022-10-09

Poszukiwana ekipa do wykonania rekuperacji, wentylacji, 101-150m², Nowy Tomyśl

Jako znakomici pracownicy możecie spełnić oczekiwania odnośnie rekuperacji. Ogłoszenie brzmi "Poszukiwana ekipa do wykonania rekuperacji, wentylacji, 101-150m²". Gorąco zachęcamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

 • Nowy Tomyśl

2022-11-24 do 2022-12-02

Odpowiednie Systemy Wentylacyjne

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji, wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: ...

 • Nowy Tomyśl

2022-10-26 do 2022-11-03

Poszukiwana ekipa do wykonania rekuperacji, 51-100m², Kosieczyn

Jako ekspert z branży, najlepszy w swoim fachu pokaż, że jesteś w pełni gotowy, aby służyć pomocą każdemu zainteresowanemu poszukującemu profesjonalisty od solidnej rekuperacji. Klient, który zleca przesłał zlecenie o treści - Poszukiwana ekipa do wykonania rekuperacji, 51-100m². Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Kosieczyn

2022-09-05 do 2022-09-13

Bezkonkurencyjne Systemy Wentylacyjne

Wybranie systemów wentylacyjnych nie jest proste, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec daj wskazówki i dobierz spełniające oczekiwania rozwiązanie dla Klienta, który pisze - Zlecę wykonanie rekuperacji, 45m². Dzięki temu, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Święciechowa

2022-09-23 do 2022-10-01

Perfekcyjna Wentylacja

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letn...

 • Święciechowa

2022-11-05 do 2022-11-13

Dam zlecenie na wykonanie rekuperacji, 150m², Kościan

Oferując usługi z zakresu rekuperacji od wielu lat, zwłaszcza na obszarze Kościana, ale także przyległych powiatów możesz skontaktować się w odpowiedzi na to zlecenie. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - to Ci się opłaci.

 • Kościan

2022-11-10 do 2022-11-18

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji

Najczęstsze pytania o wentylacji i rekuperacji

Co to takiego rekuperacja?

Rekuperacja to system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Instalacja rekuperacji świetnie się sprawdzi w mieszkaniach alergików i osób uczulonych na kurz i roztocza, ale nie tylko…

Jak działa rekuperacja:

 • Zmniejsza straty ciepła wywołane przez wentylację (wbudowane wymienniki ciepła odbierają wyższą temperaturę ze zużytego powietrza i podgrzewają nią powietrze nawiewane z zewnątrz).
 • Filtruje powietrze, dzięki czemu do mieszkania nie dostaje się smog.
 • Bogatsza wersja rekuperacji – z jonizatorami – ochrania mieszkańców nieruchomości przed wnikaniem zanieczyszczeń do ich organizmów.

Po co robi się rekuperację?

Po co robi się rekuperację? Przede wszystkim wykonuje się ją zamiast wentylacji grawitacyjnej. Obecnie stanowi ona niezbędny element każdego domu energooszczędnego czy pasywnego.

Jakie są zalety montażu rekuperatora:

 • dostęp do czystego powietrza, pozbawionego smogu i alergenów;
 • obniżenie zapotrzebowania energetycznego domu na energię pierwotną (EP), aż do 95 kWh/(m2*rok);
 • oszczędności wynikające z rezygnacji z budowy kominów do wentylacji grawitacyjnej, kratek/wentylatorków w łazience, a nawet nawiewników/rozszczelnień w oknach (można też postawić na stałe szklenia).

Czy rekuperacja jest zdrowa?

Wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna z rekuperacją jest korzystnym rozwiązaniem nie tylko dla Twojego portfela, ale także dla zdrowia.

Rekuperator odpowiada za usuwanie zużytego, nieświeżego i niezdrowego powietrza z zewnątrz, dając w zamian świeże, czyste powietrze. Poza tym wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła chroni też przed zanieczyszczeniami generowanymi w środku domu. Taki system wentylacyjny doceniają zwłaszcza astmatycy i alergicy.

Rekuperacja ma pozytywny wpływ na:

 • sen,
 • samopoczucie,
 • koncentrację,
 • dotlenienie organizmu,
 • komfort cieplny (stabilna temperatura),
 • brak problemów z wilgotnością.

Ile kosztuje montaż rekuperacji?

Ile kosztuje montaż rekuperacji? Poznaj składowe ceny kompleksowego wykonania rekuperacji:

 • projekt rekuperacji 200 - 600 zł;
 • montaż rekuperacji 16 000 - 34 000 zł;
 • zakup rekuperatora 8000 - 24 000 zł;
 • zakup elementów systemu wentylacyjnego;
 • koszty eksploatacyjne (koszt zużycia energii elektrycznej 200 - 350 zł);
 • wymiana filtrów co około 3 miesiące (150 - 250 zł w skali roku);
 • coroczny serwis rekuperacji 200 - 450 zł.

Ostateczny koszt wykonania rekuperacji zależy od:

 • powierzchni budynku;
 • układu i liczby pomieszczeń;
 • długości instalacji;
 • rodzaju i parametrów technicznych rekuperatora (w tym mocy centrali wentylacyjnej);
 • standardu instalacji (czy zastosowano jakieś ekstra dodatki).

Koszty kompleksowego montażu rekuperacji są dość wysokie, jednak możesz je obniżyć, korzystając z programu "Czyste Powietrze" oraz wprowadzając pewne zmiany już na etapie projektu.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji