Wentylacja i rekuperacja w Koszalinie

Porównaj oferty od Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 434 410 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 415 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Sprawnie działająca wentylacja to jeden z kluczowych elementów wpływających na komfort przebywania w pomieszczeniu. Zanim jednak zdecydujesz się na jej instalację, warto wcześniej zorientować się w temacie, sprawdzić jakie rodzaje wentylacji masz do dyspozycji i ile kosztuje montaż wentylacji. Jeśli brakuje Ci specjalistycznej wiedzy, najlepiej skontaktować się z firmą, która specjalizuje się w tej dziedzinie. Taką frimę na pewno znajdziesz w naszym rankingu specjalistów od wentylacji i rekuperacji. Jej pracownicy z pewnością rozwieją wszystkie Twoje wątpliwości i pomogą wybrać wentylację, która pod każdym względem będzie odpowiadała Twoim potrzebom.

Według najczęściej stosowanej klasyfikacji wyróżniamy pięć najpopularniejszych typów wentylacji:

 • wentylację naturalną (grawitacyjną),
 • wentylację mechaniczną (również z odzyskiem ciepła),
 • wentylację wyporową,
 • wentylację mieszającą,
 • wentylację hybrydową (połączenie wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej).

Nie da się ukryć, że dla większości inwestorów zastanawiających się nad wyborem optymalnego rodzaju wentylacji dla swoich potrzeb, kluczowe znaczenie ma cena urządzenia. Przede wszystkim warto uświadomić sobie, że gdy w grę wchodzi montaż wentylacji cennik jest uzależniony od wielu różnych czynników, o których często nawet nie myślimy. Dobór wentylacji powinien być poprzedzony gruntowną analizą. Istotne jest na przykład umiejscowienie instalacji - montaż wentylacji w suficie podwieszanym będzie z pewnością bardziej kosztowny niż zamontowanie jednostki bezpośrednio na ścianie. Jeśli konieczny będzie montaż rury spiro do wentylacji, to również może generować dodatkowe koszty. Dobrze jest zatem poprosić firmę, z którą będziemy współpracować o przygotowanie wstępnego kosztorysu, aby nie zaskoczyły nas koszty.

Mimo kosztów związanych z profesjonalną instalacją wentylacji samodzielny montaż wentylacji mechanicznej nie zawsze okazuje się lepszym rozwiązaniem. Jeśli brakuje nam specjalistycznej wiedzy w tym zakresie, może się okazać, że nieświadomie popełnimy błędy, które będą rzutowały na efektywność pracy wentylacji, a tym samym na jakość powietrza w pomieszczeniu. W tym przypadku mimo wszystko warto powierzyć montaż systemów wentylacji pomieszczeń. Wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak istotny jest prawidłowy montaż instalacji grzewczej. Przykładamy dużą wagę również do tego, by montaż instalacji wodno-kanalizacyjnej był wykonany starannie. Nie zawsze jednak uświadamiamy sobie, że sprawnie działająca wentylacja jest równie istotna jak pozostałe typy instalacji.

Ranking najlepszych monterów wentylacji w Koszalinie

Wentylacja i rekuperacja Koszalin

KLIMASAE

63 opinie

Stoisz przed koniecznością zakupu rekuperatorów i nie masz jeszcze sprzedawcy? Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Venticore Pro Sp. z o.o. - Pierwszorzędne Systemy Wentylacyjne Koszalin

Venticore Pro Sp. z o.o.

31 opinii

Oferuje usługi z zakresu systemów wentylacyjnych od wielu lat, zwłaszcza na obszarze Koszalina, ale także okolicznych miast. Zachęcamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

Fresh House - Dobra Wentylacja Mechaniczna Koszalin

Fresh House

23 opinie

Poszukując dobrej wentylacji mechanicznej natkniesz się na firmy, które mają ofertę dla Ciebie, ale Fresh House jest najwyższej próby. Dodatkowe informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

RKW - instalacje PATRYCJA SIENKIEWICZ - Profesjonalna Rekuperacja Koszalin

Profesjonalna Rekuperacja

1 opinia

Właśnie wybierasz wartego zaufania profesjonalistę do realizacji swoich planów? RKW - instalacje PATRYCJA SIENKIEWICZ z Koszalina jest na to skuteczną metodą. Jeżeli chcesz mieć stały dopływ świeżego powietrza zainteresuj się domem z rekuperacją. Ten fachowiec z łatwością opowie o wszystkim na temat wymiany powietrza, w tym o zasadzie działania rekuperacji, rekuperacji z odzyskiem ciepła i wentylacji grawitacyjnej.

EXPERT USŁUGI DLA BUDOWNICTWA - Fantastyczny Montaż Wentylacji Koszalin

EXPERT USŁUGI DLA BUDOWNICTWA

11 opinii

EXPERT USŁUGI DLA BUDOWNICTWA z rejonu Koszalina jest najlepszy w dostarczaniu dobrej wentylacji mechanicznej w dobrej cenie każdemu kontrahentowi, zapewniając przy tym liczne formy realizacji płatności. Ażeby uzyskać dokładną wycenę skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

Zakład Usługowy Wod-Kan-Gaz SAM-BUD - Rewelacyjna Wentylacja Domu Koszalin

Zakład Usługowy Wod-Kan-Gaz SAM-BUD

2 opinie

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu poszukujesz profesjonalistów od wentylacji domu to powierz tę kwestię specjalistom z Zakład Usługowy Wod-Kan-Gaz SAM-BUD. Koszalin i pobliske miasta - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Wyczerpującą ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Sokal Energy Marcin Glomb - Opłacalna Wentylacja Mechaniczna Koszalin

Opłacalna Wentylacja Mechaniczna Koszalin

6 opinii

Rekuperacja nie ma dla firmy Sokal Energy Marcin Glomb żadnych tajemnic. Dzięki doskonałemu doświadczeniu są gotowi poradzić każdemu Klientowi. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - bez wątpienia warto.

PUH Ekosun Paweł Czupajło - Doskonała Rekuperacja w Koszalinie

Doskonała Rekuperacja w Koszalinie

1 opinia

Oferuje usługi z zakresu rekuperacji od wielu lat, głównie na obszarze Koszalina, ale także pobliskich powiatów. Jeżeli chciałbyś posiadać czyste powietrze pomyśl o domu z rekuperacją. Ten fachowiec bez trudu opowie o rekuperacji z odzyskiem ciepła oraz o wentylacji grawitacyjnej.

G12 Grzegorz Drukarczyk - Znakomita Wentylacja Domu Koszalin

Znakomita Wentylacja Domu Koszalin

1 opinia

Myślisz, że znakomita wentylacja domu to niełatwy temat? Oszczędź sobie nerwów - fachowcy z tej firmy poradzą Ci i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Zarezerwuj termin!

Klimakub - Solidna Wentylacja Domu Koszalin

Klimakub

1 opinia

Na wypadek jeśli nadal potrzebujesz dobrej firmy od wentylacji domu to wykorzystaj kompetencje Klimakub. Koszalin to teren, na którym koncentrują swoje działania. Tylko jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej oferty - skontaktuj się od razu!

Najnowsze z 26 zleceń na montaż wentylacji, rekuperacji w Koszalinie

Potrzebne zamontowanie rekuperacji, 101-150m², Koszalin

Zlecający poszukuje doskonałej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Potrzebne zamontowanie rekuperacji, 101-150m². To zapytanie o ofertę jest stworzone dla specjalisty takiego, jak Ty. Wybierz numer natychmiast po więcej szczegółów - naprawdę warto.

 • Koszalin

2023-01-21 do 2023-01-29

Poszukiwana ekipa do wykonania wentylacji, 71m², Koszalin

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: do uzgodnienia Rodzaj klimatyzowanego obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych ...

 • Koszalin

2023-01-18 do 2023-01-26

Dam zlecenie na wykonanie rekuperacji, 151-200m², Koszalin

Jako ekspert z branży, najlepszy w swoim fachu pokaż, że jesteś w pełni gotowy, aby doradzić każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty od wentylacji. Ten Zleceniodawca przesłał zlecenie o treści - Dam zlecenie na wykonanie rekuperacji, 151-200m². Więcej informacji prześlij po kontakcie.

 • Koszalin

2023-01-17 do 2023-01-25

Zapotrzebowanie na montaż rekuperacji, 150m², Koszalin

Jako znakomici specjaliści macie możliwość spełnić wymagania odnośnie wentylacji. Zapytanie ma treść "Zapotrzebowanie na montaż rekuperacji, 150m²". Przedłóż wyjątkową propozycję dla tego Klienta - zadzwoń jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Koszalin

2023-01-17 do 2023-01-25

Pierwszorzędna Rekuperacja Koszalin

Jeśli rekuperacja na najwyższym poziomie to sfera działania Twojej firmy to prześlij ofertę temu Klientowi i pokaż, że chętnie podejmiesz się zlecenia. Klient zgłosił "Wykonanie rekuperacji, 101-150m²". Tylko chwila dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

 • Koszalin

2023-01-14 do 2023-01-22

Szukam firmy do wentylacji, rekuperacji, 301-400m², Koszalin

Rodzaj usługi: Obudowa kanałów Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: budynek przemysłowy Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszczeń:...

 • Koszalin

2023-01-04 do 2023-01-12

Zapotrzebowanie na wentylację, rekuperację, 201-300m², Koszalin

Rodzaj usługi: Serwis.Problem z temperaturami nawiewu.Częste wyłączanie się Usługa obejmuje zakup urządzenia: nie Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynki...

 • Koszalin

2022-12-14 do 2022-12-22

Zapotrzebowanie na montaż rekuperacji, 101-150m², Koszalin

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Koszalin

2022-12-14 do 2022-12-22

Rekuperatory Koszalin

Zlecający często nie mogą odnaleźć się w nadmiarze ofert na rekuperatory. Jako fachowiec, zaproponuj najbardziej korzystne wyjście temu Klientowi zgłoszenie o treści - Poszukiwanie ekipy do wentylacji, rekuperacji, 151-200m². Przez to, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Gąski /k.MIELNA.

2022-12-01 do 2022-12-09

Wentylacja Koszalin

Ten Klient poszukuje rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Zapotrzebowanie na montaż rekuperacji, 201-300m². To zlecenie jest idealne dla eksperta takiego, jak Ty. Wybierz numer, aby przedstawić ofertę - naprawdę warto.

 • Koszalin

2022-12-01 do 2022-12-05

Poszukiwanie ekipy do wentylacji, rekuperacji, 51-100m², Koszalin

Spraw, że systemy wentylacyjne nie będzie dla Zleceniodawcy kłopotem i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako profesjonalny znawca z branży systemów wentylacyjnych stwórz skrojoną na miarę ofertę pod zlecenie - Poszukiwanie ekipy do wentylacji, rekuperacji, 51-100m². Nie czekaj i skontaktuj się teraz - nie zawiedziesz się!

 • Koszalin

2022-11-30 do 2022-12-08

Zapotrzebowanie na montaż rekuperacji, wentylacji, 201-300m², Koszalin

Jeśli wentylacja na najwyższym poziomie to obszar działania Twojej firmy to skontaktuj się z tym Klientem i pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia nowego zlecenia. Klient zgłosił "Zapotrzebowanie na montaż rekuperacji, wentylacji, 201-300m²". Przedzwoń i prześlij ofertę - nie będziesz żałować.

 • Koszalin

2022-11-24 do 2022-12-02

Dam zlecenie na wykonanie rekuperacji, 151-200m², Koszalin

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pom...

 • Koszalin

2022-11-12 do 2022-11-20

Zapotrzebowanie na wentylację, rekuperację, do 50m², Koszalin

Jako wybitny specjalista od rekuperacji, obsługujący Klientów z Koszalina i sąsiednich powiatów - poznaj szczegóły zapytania o treści "Zapotrzebowanie na wentylację, rekuperację, do 50m²". Określ jaką ofertą dysponujesz i poznaj dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Koszalin

2022-11-10 do 2022-11-18

Perfekcyjna Wentylacja

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pom...

 • Koszalin

2022-11-02 do 2022-11-02

Profesjonalna Wentylacja

Wentylacja nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic? Polegając na wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Zapoznaj się z treścią zlecenia o treści "Zlecę wykonanie wentylacji, 1000m²". Ustal pasujący termin od razu!

 • Koszalin

2022-10-30 do 2022-11-07

Solidna Rekuperacja

Jeśli Rekuperacja nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic to to ogłoszenie jest właśnie dla Twojej firmy. Bazując na swoim ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi. Wyczerpującą ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Koszalin

2022-10-26 do 2022-11-03

Zapotrzebowanie na montaż wentylacji, 301-400m², Koszalin

Jesteś w stanie zaoferować godną uwagi propozycję dotyczącą systemów wentylacyjnych? Na pewno pomożesz temu Klientowi mając w swojej ofercie bogaty wybór produktów dopasowanych do jego wymagań. Żeby uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

 • Koszalin

2022-10-10 do 2022-10-18

Szukam firmy do wykonania wentylacji, 401-500m², Koszalin

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: nie Rodzaj klimatyzowanego obiektu: Budynek wielorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomie...

 • Koszalin

2022-10-03 do 2022-10-11

Perfekcyjna Wentylacja

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: nie Rodzaj klimatyzowanego obiektu: budynek przemysłowy Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomiesz...

 • Koszalin

2022-09-22 do 2022-09-30

Dam zlecenie na wykonanie rekuperacji, 120m², Koszalin

Wybranie systemów wentylacyjnych nie jest prostą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista udziel rad i wybierz uszyte na miarę rozwiązanie dla Klienta, który napisał - Dam zlecenie na wykonanie rekuperacji, 120m². Nie trać czasu i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

 • Koszalin

2022-09-10 do 2022-09-18

Poszukiwana ekipa do wykonania wentylacji, 401-500m², Koszalin

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: nie Rodzaj klimatyzowanego obiektu: lokal handlowo-usługowy Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pom...

 • Koszalin

2022-09-02 do 2022-09-10

Dam zlecenie na wykonanie wentylacji, 401-500m², Koszalin

Jako ekspert i prawdziwy wyjadacz w branży wentylacji możesz zaoferować swoje usługi Zlecającemu w rejonie Koszalina, który napisał "Dam zlecenie na wykonanie wentylacji, 401-500m²". Zaproponuj termin!

 • Koszalin

2022-09-01 do 2022-09-09

Profesjonalna Wentylacja

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: nie Rodzaj klimatyzowanego obiektu: obiekt biurowy Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszczeń:...

 • Koszalin

2022-08-21 do 2022-08-29

Poszukiwana ekipa do wykonania wentylacji, 401-500m², Koszalin

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: nie Rodzaj klimatyzowanego obiektu: lokal handlowo-usługowy Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pom...

 • Koszalin

2022-08-11 do 2022-08-19

Zapotrzebowanie na montaż rekuperacji, 190m², Koszalin

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowany...

 • Koszalin

2022-07-25 do 2022-08-02

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji

Najczęstsze pytania o wentylacji i rekuperacji

Co to takiego rekuperacja?

Rekuperacja to system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Instalacja rekuperacji świetnie się sprawdzi w mieszkaniach alergików i osób uczulonych na kurz i roztocza, ale nie tylko…

Jak działa rekuperacja:

 • Zmniejsza straty ciepła wywołane przez wentylację (wbudowane wymienniki ciepła odbierają wyższą temperaturę ze zużytego powietrza i podgrzewają nią powietrze nawiewane z zewnątrz).
 • Filtruje powietrze, dzięki czemu do mieszkania nie dostaje się smog.
 • Bogatsza wersja rekuperacji – z jonizatorami – ochrania mieszkańców nieruchomości przed wnikaniem zanieczyszczeń do ich organizmów.

Po co robi się rekuperację?

Po co robi się rekuperację? Przede wszystkim wykonuje się ją zamiast wentylacji grawitacyjnej. Obecnie stanowi ona niezbędny element każdego domu energooszczędnego czy pasywnego.

Jakie są zalety montażu rekuperatora:

 • dostęp do czystego powietrza, pozbawionego smogu i alergenów;
 • obniżenie zapotrzebowania energetycznego domu na energię pierwotną (EP), aż do 95 kWh/(m2*rok);
 • oszczędności wynikające z rezygnacji z budowy kominów do wentylacji grawitacyjnej, kratek/wentylatorków w łazience, a nawet nawiewników/rozszczelnień w oknach (można też postawić na stałe szklenia).

Czy rekuperacja jest zdrowa?

Wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna z rekuperacją jest korzystnym rozwiązaniem nie tylko dla Twojego portfela, ale także dla zdrowia.

Rekuperator odpowiada za usuwanie zużytego, nieświeżego i niezdrowego powietrza z zewnątrz, dając w zamian świeże, czyste powietrze. Poza tym wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła chroni też przed zanieczyszczeniami generowanymi w środku domu. Taki system wentylacyjny doceniają zwłaszcza astmatycy i alergicy.

Rekuperacja ma pozytywny wpływ na:

 • sen,
 • samopoczucie,
 • koncentrację,
 • dotlenienie organizmu,
 • komfort cieplny (stabilna temperatura),
 • brak problemów z wilgotnością.

Ile kosztuje montaż rekuperacji?

Ile kosztuje montaż rekuperacji? Poznaj składowe ceny kompleksowego wykonania rekuperacji:

 • projekt rekuperacji 200 - 600 zł;
 • montaż rekuperacji 16 000 - 34 000 zł;
 • zakup rekuperatora 8000 - 24 000 zł;
 • zakup elementów systemu wentylacyjnego;
 • koszty eksploatacyjne (koszt zużycia energii elektrycznej 200 - 350 zł);
 • wymiana filtrów co około 3 miesiące (150 - 250 zł w skali roku);
 • coroczny serwis rekuperacji 200 - 450 zł.

Ostateczny koszt wykonania rekuperacji zależy od:

 • powierzchni budynku;
 • układu i liczby pomieszczeń;
 • długości instalacji;
 • rodzaju i parametrów technicznych rekuperatora (w tym mocy centrali wentylacyjnej);
 • standardu instalacji (czy zastosowano jakieś ekstra dodatki).

Koszty kompleksowego montażu rekuperacji są dość wysokie, jednak możesz je obniżyć, korzystając z programu "Czyste Powietrze" oraz wprowadzając pewne zmiany już na etapie projektu.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji