Wentylacja i rekuperacja w Jarocinie

Porównaj oferty od Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 448 567 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 067 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Sprawnie działająca wentylacja to jeden z kluczowych elementów wpływających na komfort przebywania w pomieszczeniu. Zanim jednak zdecydujesz się na jej instalację, warto wcześniej zorientować się w temacie, sprawdzić jakie rodzaje wentylacji masz do dyspozycji i ile kosztuje montaż wentylacji. Jeśli brakuje Ci specjalistycznej wiedzy, najlepiej skontaktować się z firmą, która specjalizuje się w tej dziedzinie. Taką frimę na pewno znajdziesz w naszym rankingu specjalistów od wentylacji i rekuperacji. Jej pracownicy z pewnością rozwieją wszystkie Twoje wątpliwości i pomogą wybrać wentylację, która pod każdym względem będzie odpowiadała Twoim potrzebom.

Według najczęściej stosowanej klasyfikacji wyróżniamy pięć najpopularniejszych typów wentylacji:

 • wentylację naturalną (grawitacyjną),
 • wentylację mechaniczną (również z odzyskiem ciepła),
 • wentylację wyporową,
 • wentylację mieszającą,
 • wentylację hybrydową (połączenie wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej).

Nie da się ukryć, że dla większości inwestorów zastanawiających się nad wyborem optymalnego rodzaju wentylacji dla swoich potrzeb, kluczowe znaczenie ma cena urządzenia. Przede wszystkim warto uświadomić sobie, że gdy w grę wchodzi montaż wentylacji cennik jest uzależniony od wielu różnych czynników, o których często nawet nie myślimy. Dobór wentylacji powinien być poprzedzony gruntowną analizą. Istotne jest na przykład umiejscowienie instalacji - montaż wentylacji w suficie podwieszanym będzie z pewnością bardziej kosztowny niż zamontowanie jednostki bezpośrednio na ścianie. Jeśli konieczny będzie montaż rury spiro do wentylacji, to również może generować dodatkowe koszty. Dobrze jest zatem poprosić firmę, z którą będziemy współpracować o przygotowanie wstępnego kosztorysu, aby nie zaskoczyły nas koszty.

Mimo kosztów związanych z profesjonalną instalacją wentylacji samodzielny montaż wentylacji mechanicznej nie zawsze okazuje się lepszym rozwiązaniem. Jeśli brakuje nam specjalistycznej wiedzy w tym zakresie, może się okazać, że nieświadomie popełnimy błędy, które będą rzutowały na efektywność pracy wentylacji, a tym samym na jakość powietrza w pomieszczeniu. W tym przypadku mimo wszystko warto powierzyć montaż systemów wentylacji pomieszczeń. Wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak istotny jest prawidłowy montaż instalacji grzewczej. Przykładamy dużą wagę również do tego, by montaż instalacji wodno-kanalizacyjnej był wykonany starannie. Nie zawsze jednak uświadamiamy sobie, że sprawnie działająca wentylacja jest równie istotna jak pozostałe typy instalacji.

Ranking najlepszych monterów wentylacji w Jarocinie

Wentylacja i rekuperacja Jarocin

Netcom

15 opinii

Jeszcze nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy wentylacji mechanicznej, pomimo że poszukujesz go od wielu dni? Netcom może ma szansę zakończyć Twój problem. Otrzymaj propozycję już teraz i przekonaj się co firma może zaoferować.

RES Comfort - Najlepszy Montaż Wentylacji Jarocin

Najlepszy Montaż Wentylacji

6 opinii

Chcesz znaleźć ekspertów od najlepszego montażu wentylacji w rejonie Jarocina lub w okolicznych miastach? Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

FOLREC KRZYSZTOF RESZELSKI - Odpowiednie Rekuperatory Jarocin

FOLREC KRZYSZTOF RESZELSKI

6 opinii

Jeżeli poszukujesz najlepszej oferty rekuperatorów w miejscowości Jarocin, skorzystaj z pomocy fachowców w branży. FOLREC KRZYSZTOF RESZELSKI wykorzysta swoją doświadczoną kadrę i zaproponuje Ci niezłą propozycję. Już teraz zadzwoń do nich.

Usługi hydrauliczne Artur Walczak - Najwyższej Klasy Montaż Wentylacji Jarocin

Usługi hydrauliczne Artur Walczak

3 opinie

Kusząca cena i godna podziwu realizacja powierzonych zadań to główne cechy firmy, której specjalnością jest montaż wentylacji. Zaledwie krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej propozycji - skontaktuj się od razu!

IZO-WENT Andrzej Szymendera - Odpowiedni System Rekuperacji Jarocin

Odpowiedni System Rekuperacji

5 opinii

Skoro starasz się znaleźć dostawcę odpowiedniego systemu rekuperacji to IZO-WENT Andrzej Szymendera na pewno zapewni najlepszy produkt. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej wyceny - zadzwoń!

ActiveEnergy - Solidna Rekuperacja Jarocin

Solidna Rekuperacja Jarocin

6 opinii

Oferuje usługi z zakresu rekuperacji od kilkunastu lat, głównie na obszarze Jarocina, ale także okolicznych miast. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - sprawdź już dziś.

grupa itego - Perfekcyjny Serwis Wentylacji Jarocin

grupa itego

1 opinia

Atrakcyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych zleceń to najważniejsze zalety firmy, której specjalnością jest serwis wentylacji. Zapraszamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

PEMPO Andrzej Maniak - Porządne Rekuperatory Jarocin

Porządne Rekuperatory Jarocin

1 opinia

Ten, kto szuka porządnych rekuperatorów musi już dziś zgłosić się do PEMPO Andrzej Maniak i poznać ich dobre ceny oraz korzystne warunki dostawy. Jeśli chcesz posiadać stały dopływ świeżego powietrza koniecznie zastanów się nad posiadaniem domu z rekuperacją. Ten specjalista bez trudu opowie np. o wszystkim na temat wymiany powietrza, w tym o zasadzie działania rekuperacji, rekuperacji z odzyskiem ciepła i wentylacji grawitacyjnej.

JK-Instalacje - Pierwszorzędna Instalacja Wentylacji w Jarocinie

Pierwszorzędna Instalacja Wentylacji w Jarocinie

Instalacja wentylacji to najważniejszy temat dla tych profesjonalistów - są jednymi z najlepszych w tym fachu. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź.

NovaTech ecoSYSTEM - NTE sp. z o.o. - Perfekcyjna Rekuperacja Jarocin

NovaTech ecoSYSTEM - NTE sp. z o.o.

Sprawdź specjalistów z NovaTech ecoSYSTEM - NTE sp. z o.o. jeśli poszukujesz odpowiednich ludzi do najwyższej klasy montażu wentylacji w miejscowości Jarocin lub okolicy. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Najnowsze z 27 zleceń na montaż wentylacji, rekuperacji w Jarocinie

Markowe Rekuperatory Jarocin

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Jarocin

2022-10-19 do 2022-10-27

Perfekcyjna Wentylacja Jarocin

Wentylacja nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic? Polegając na solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Poznaj szczegóły zapytania, które ma treść "Zamontowanie rekuperacji, 151-200m²". Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie pożałujesz.

 • Książ Wielkopolski

2022-07-26 do 2022-08-03

Profesjonalna Wentylacja

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowany...

 • Książ Wielkopolski

2022-10-15 do 2022-10-23

Szukam firmy do wykonania wentylacji, 151-200m², Borek Wielkopolski

Jako fachowiec i prawdziwy profesjonalista w dziedzinie rekuperacji możesz zaoferować swoje usługi Zlecającemu w rejonie miejscowości Wielkopolskie, który pisze "Szukam firmy do wykonania wentylacji, 151-200m²". Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

 • Borek Wielkopolski

2022-10-30 do 2022-11-07

Poszukiwanie ekipy do wentylacji, rekuperacji, 101-150m², Pleszew

Rodzaj usługi: Projekt wymiennika powietrza do wentylacji mechanicznej Usługa obejmuje zakup urządzenia: nie Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem P...

 • Pleszew

2022-10-30 do 2022-11-07

Potrzebne zamontowanie wentylacji, 8m², Pleszew

Oferując usługi z zakresu wentylacji od kilku lat, szczególnie na obszarze Pleszewa, ale także pobliskich powiatów możesz wysłać ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Szczegółową wycenę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Pleszew

2022-07-30 do 2022-08-07

Potrzebne zamontowanie rekuperacji, 151-200m², Pleszew

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowany...

 • Pleszew

2023-01-09 do 2023-01-17

Szukam firmy do wentylacji, rekuperacji, 101-150m², Zielona Łąka

Klienci nagminnie mają trudności w odnalezieniu się w gąszczu ofert na rekuperatory. Jako ekspert, doradź najlepsze rozwiązanie temu Klientowi ogłoszenie o treści - Szukam firmy do wentylacji, rekuperacji, 101-150m². Skontaktuj się z nimi już teraz.

 • Zielona łąka

2022-09-28 do 2022-10-06

Solidna Rekuperacja Jarocin

Jako ekspert i prawdziwy wyjadacz w temacie rekuperacji możesz zaoferować swoje usługi Klientowi w rejonie Wielkopolskiego, który wysłał zapytanie o treści "Potrzebne zamontowanie wentylacji, 30m²". Już teraz określ jaką ofertą dysponujesz i poznaj dopasowanego Klienta.

 • Szlachcin

2022-12-30 do 2022-12-31

Poszukiwana ekipa do wykonania rekuperacji, 111m², Zaniemyśl

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pom...

 • Zaniemyśl

2023-02-07 do 2023-02-15
dodano 7 godzin temu

Rekuperacja

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszcz...

 • Zaniemyśl

2022-10-08 do 2022-10-16

Zlecę wykonanie rekuperacji, 102m², Witowo

Jako fachowiec i prawdziwy profesjonalista w temacie wentylacji możesz zaoferować swoje usługi Zlecającemu w rejonie miejscowości Wielkopolskie, który napisał "Zlecę wykonanie rekuperacji, 102m²". Dopasowaną ofertę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Witowo

2022-09-11 do 2022-09-19

Zapytanie o wentylację, rekuperację, 101-150m², Sulęcinek

Rodzaj usługi: Serwis Usługa obejmuje zakup urządzenia: nie Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pomieszczeń: 101-1...

 • Sulęcinek

2022-09-06 do 2022-09-14

Odpowiednie Systemy Wentylacyjne Jarocin

Rodzaj usługi: Klimatyzacja split Usługa obejmuje zakup urządzenia: nie Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pomies...

 • Dolsk

2022-07-23 do 2022-07-31

Korzystne Systemy Wentylacyjne

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letn...

 • Środa Wielkopolska

2022-12-27 do 2023-01-04

Bezkonkurencyjne Systemy Wentylacyjne

Daj znać Zleceniodawcy, że równie dobrej oferty systemów wentylacyjnych szybko nie znajdzie na terenie Środy Wielkopolskiej, więc jeżeli poszukuje bezkonkurencyjnych systemów wentylacyjnych to koniecznie powinien sprawdzić Twoją Firmę. Dokładne informacje prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Środa Wielkopolska

2022-09-29 do 2022-10-07

Wykonanie rekuperacji, do 50m², Środa Wielkopolska

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pom...

 • Środa Wielkopolska

2023-01-06 do 2023-01-14

Zlecę wykonanie rekuperacji, 151-200m², Krotoszyn

Perfekcyjna rekuperacja to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zapytanie jako prawdziwy ekspert w tym fachu. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Krotoszyn

2022-11-23 do 2022-12-01

Doskonała Wentylacja

Jeśli Wentylacja nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic to to zlecenie jest właśnie dla Twojej firmy. Opierając się na swoim doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi. Dlatego, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Krotoszyn

2023-01-21 do 2023-01-29

Wykonanie wentylacji, do 50m², Krotoszyn

Jeśli rekuperacja w najlepszym wydaniu to pole działania Twojej firmy to złóż ofertę temu Klientowi oraz pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia współpracy. zainteresowany zgłosił "Wykonanie wentylacji, do 50m²". Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Krotoszyn

2022-08-21 do 2022-08-29

Potrzebne zamontowanie wentylacji, do 50m², Krotoszyn

Wybranie tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który zleca - "Potrzebne zamontowanie wentylacji, do 50m²", nie pożałuje współpracy z doradcą takim, jak Ty. Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Krotoszyn

2022-11-25 do 2022-12-03

Porządne Rekuperatory

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Krotoszyn

2023-01-23 do 2023-01-31

Poszukiwana ekipa do wykonania wentylacji, 401-500m², Krotoszyn

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: nie Rodzaj klimatyzowanego obiektu: budynek przemysłowy Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem do 2 lat Powierzchnia wentylowanych pomieszczeń: 40...

 • Krotoszyn

2022-09-09 do 2022-09-17

Pierwszorzędna Rekuperacja

Zapytanie o treści - Poszukiwana ekipa do wykonania wentylacji, 51-100m² jest zaadresowane do fachowca, który oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Śremu oraz przyległych powiatów. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Śrem

2022-11-20 do 2022-11-28

Poszukuję wykonawcy wentylacji w garażu podziemnym, 2000m2, Śrem

Jako osoba z branży, najlepszy w swoim fachu pokaż, że jesteś w pełni gotowy, aby doradzić każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty z dziedziny perfekcyjnej rekuperacji. Ten Zleceniodawca pisze - Poszukuję wykonawcy wentylacji w garażu podziemnym, 2000m2. Zadzwoń i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Śrem

2022-11-22 do 2022-11-30

Tanie Rekuperatory

Klient, który pisze ogłoszenie o treści "Zapotrzebowanie na montaż rekuperacji, wentylacji, 51-100m²", poszukuje tanich rekuperatorów. Powinien trafić na Twoją ofertę, która przebije wszystkie inne. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - to Ci się opłaci.

 • Śrem

2023-01-18 do 2023-01-26

Perfekcyjna Wentylacja

Zakres zlecenia: wykonanie wentylacji Powierzchnia użytkowa: 6800m2 Dostawca materiałów: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zraz...

 • Śrem

2022-11-22 do 2022-11-30

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji

Najczęstsze pytania o wentylacji i rekuperacji

Co to takiego rekuperacja?

Rekuperacja to system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Instalacja rekuperacji świetnie się sprawdzi w mieszkaniach alergików i osób uczulonych na kurz i roztocza, ale nie tylko…

Jak działa rekuperacja:

 • Zmniejsza straty ciepła wywołane przez wentylację (wbudowane wymienniki ciepła odbierają wyższą temperaturę ze zużytego powietrza i podgrzewają nią powietrze nawiewane z zewnątrz).
 • Filtruje powietrze, dzięki czemu do mieszkania nie dostaje się smog.
 • Bogatsza wersja rekuperacji – z jonizatorami – ochrania mieszkańców nieruchomości przed wnikaniem zanieczyszczeń do ich organizmów.

Po co robi się rekuperację?

Po co robi się rekuperację? Przede wszystkim wykonuje się ją zamiast wentylacji grawitacyjnej. Obecnie stanowi ona niezbędny element każdego domu energooszczędnego czy pasywnego.

Jakie są zalety montażu rekuperatora:

 • dostęp do czystego powietrza, pozbawionego smogu i alergenów;
 • obniżenie zapotrzebowania energetycznego domu na energię pierwotną (EP), aż do 95 kWh/(m2*rok);
 • oszczędności wynikające z rezygnacji z budowy kominów do wentylacji grawitacyjnej, kratek/wentylatorków w łazience, a nawet nawiewników/rozszczelnień w oknach (można też postawić na stałe szklenia).

Czy rekuperacja jest zdrowa?

Wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna z rekuperacją jest korzystnym rozwiązaniem nie tylko dla Twojego portfela, ale także dla zdrowia.

Rekuperator odpowiada za usuwanie zużytego, nieświeżego i niezdrowego powietrza z zewnątrz, dając w zamian świeże, czyste powietrze. Poza tym wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła chroni też przed zanieczyszczeniami generowanymi w środku domu. Taki system wentylacyjny doceniają zwłaszcza astmatycy i alergicy.

Rekuperacja ma pozytywny wpływ na:

 • sen,
 • samopoczucie,
 • koncentrację,
 • dotlenienie organizmu,
 • komfort cieplny (stabilna temperatura),
 • brak problemów z wilgotnością.

Ile kosztuje montaż rekuperacji?

Ile kosztuje montaż rekuperacji? Poznaj składowe ceny kompleksowego wykonania rekuperacji:

 • projekt rekuperacji 200 - 600 zł;
 • montaż rekuperacji 16 000 - 34 000 zł;
 • zakup rekuperatora 8000 - 24 000 zł;
 • zakup elementów systemu wentylacyjnego;
 • koszty eksploatacyjne (koszt zużycia energii elektrycznej 200 - 350 zł);
 • wymiana filtrów co około 3 miesiące (150 - 250 zł w skali roku);
 • coroczny serwis rekuperacji 200 - 450 zł.

Ostateczny koszt wykonania rekuperacji zależy od:

 • powierzchni budynku;
 • układu i liczby pomieszczeń;
 • długości instalacji;
 • rodzaju i parametrów technicznych rekuperatora (w tym mocy centrali wentylacyjnej);
 • standardu instalacji (czy zastosowano jakieś ekstra dodatki).

Koszty kompleksowego montażu rekuperacji są dość wysokie, jednak możesz je obniżyć, korzystając z programu "Czyste Powietrze" oraz wprowadzając pewne zmiany już na etapie projektu.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji