Izolacja fundamentów w Zakopanem

Porównaj oferty od Specjalistów od Izolacji Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 434 134 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 400 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Izolacja fundamentów jest czynnością, która pozwala wygenerować realne oszczędności na ogrzewaniu budynku. Zapewnienie osłony ścian przed wykonaniem elewacji w celu ochrony przed zimnem oraz wilgocią, pozwala skutecznie zaizolować budynek i sprawić, że stanie się on bardziej energooszczędny. Wyróżniamy dwa podstawowe typy ocieplenia fundamentów: izolację poziomą oraz izolację pionową. Czym się charakteryzują oraz na co jeszcze należy zwrócić uwagę dowiesz się z naszego artykułu. Warto zapoznać się też z przygotowanymi przez nas odpowiedziami na najważniejsze pytania. Jeżeli poszukujesz ekspertów od izolacji fundamentów, koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Izolacja pozioma fundamentów ma na celu zapobiec powstawaniu zjawiska podciągania kapilarnego. Polega ono na zasysaniu wilgoci przez mur w górę budynku. Jest to niezwykle szkodliwe zjawisko, dlatego niezbędne staje się zastosowanie izolacji, aby ochronić parter przed zawilgoceniem. Umieszcza się ją na łączeniu ścian fundamentowych oraz ścian budynku, a także między fundamentami a ławą. Pozioma izolacja przeciwwilgociowa nie może znaleźć się poniżej poziomu hydroizolacji podłoża.

Izolacja pionowa fundamentów ma za zadanie chronić ściany budynku przed przedostaniem się do nich wilgoci, a także wody opadowej. Montuje się ją na ścianach fundamentowych, które wcześniej należy odpowiednio wyrównać. Warstwa izolująca musi bowiem szczelnie przylegać do powierzchni ściany. Na zewnątrz fundamentów warstwę izolującą należy zabezpieczyć przed uszkodzeniami, które mogą powstać podczas zasypywania fundamentów ziemią. W zależności od lokalizacji działki budowlanej, należy zastosować jeden z trzech rodzajów izolacji pionowej, o czym powinien zadecydować kierownik budowy:

 • Lekka warstwa przeciwwilgociowa – jej zadanie to ochrona budynku przed wilgocią i wodą opadową. Jest odpowiednia dla działek, gdzie poziom wody gruntowej jest zdecydowanie poniżej fundamentów budynku. Nawet w przypadku intensywnych deszczy, nie może on przekraczać jednego metra poniżej fundamentu. Lekka warstwa przeciwwilgociowa jest odpowiednia dla gruntu wysoko przepuszczalnego, czyli piasku bądź żwiru. Jeśli po ulewnych deszczach ziemia na działce jest mokra przez dłuższy czas, należy zastosować bardziej odporną izolację.
 • Średnia warstwa izolująca – stosuje się ją w przypadkach, gdy woda znajduje się poniżej poziomu fundamentów, jednak ziemia na działce jest nisko przepuszczalna. Średnia izolacja ma za zadanie ochronić ściany fundamentowe przed większą ilością wody powstałą po ulewnych deszczach. Rodzaj ten najczęściej wykonuje się z papy, masy KMB lub cementowego szlamu.
 • Ciężka warstwa przeciwwodna – jest to silna izolacja przeciwwodna fundamentów, stosowana w sytuacjach, gdy poziom wód gruntowych jest bardzo wysoko, a po ulewnych deszczach zachodzi ryzyko podmywania gruntu. Warstwę tą stosuje się w celu ochrony fundamentów przed wodą naporową, czyli taką, która wywiera ciśnienie hydrostatyczne. Izolacjatermiczna fundamentów poza wysoką szczelnością musi charakteryzować się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. W trakcie robót ziemnych w tym celu najczęściej stosuje się masy KMB, papy termozgrzewalne oraz folie samoprzylepne.

Ranking najlepszych specjalistów od izolacji fundamentów w Zakopanem

Izolacja fundamentów Zakopane

Rewelacyjna Izolacja Pionowa Fundamentów w Zakopanem

4 opinie

Firma MJS Contractors świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Koncentruje się na Klientach z rejonu Zakopanego i okolic. Zapytaj o wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może zaoferować.

F.H.U. "Daniel" - Korzystna Izolacja Pionowa Fundamentów Zakopane

Korzystna Izolacja Pionowa Fundamentów

1 opinia

Firma F.H.U. Daniel oferuje swoje usługi. Koncentruje się na Klientach z rejonu Zakopanego i z sąsiednich miast. Wybierz ich numer natychmiast po więcej szczegółów - nie pożałujesz.

Mateusz lukaszczyk - Korzystna Hydroizolacja Fundamentów Zakopane

Mateusz lukaszczyk

1 opinia

Szukający hydroizolacji fundamentów musi już teraz zgłosić się do Mateusz lukaszczyk i zobaczyć na własne oczy atrakcyjne oferty. Żeby otrzymać szczegółową wycenę skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

Firma Budowlana mgr inż Paweł Leja - Świetna Izolacja Przeciwwilgociowa Zakopane

Świetna Izolacja Przeciwwilgociowa Zakopane

1 opinia

Chcesz znaleźć rzetelnego profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Firma Budowlana mgr inż Paweł Leja z Zakopanego będzie najszybszą drogą. Przedzwoń i dowiedz się więcej.

Uslugi remontowo budowlane Andrzej Sadelski - Korzystna Izolacja Pozioma Fundamentu Zakopane

Uslugi remontowo budowlane Andrzej Sadelski

12 opinii

Szukasz godnej uwagi oferty dotyczącej izolacji poziomej fundamentów? Uslugi remontowo budowlane Andrzej Sadelski na pewno Ci pomoże - ma w swojej ofercie bogaty wybór produktów i dopasuje je do Twoich wymagań. Zadzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - naprawdę warto.

BARTOS firma remontowo-budowlana - Rewelacyjna Hydroizolacja Zakopane

BARTOS firma remontowo-budowlana

2 opinie

Jeszcze nie znalazłeś hydroizolacji, mimo że szukasz od sam nie wiesz jak dawna? BARTOS firma remontowo-budowlana może być Twoim rozwiązaniem. Zapytaj o ofertę już teraz i zobacz co firma może Ci zaproponować.

Mulica - Odpowiednia Izolacja Pionowa Fundamentów Zakopane

Odpowiednia Izolacja Pionowa Fundamentów Zakopane

2 opinie

Każdy, kto szuka izolacji pionowej fundamentów musi już dziś zgłosić się do Mulica i poznać atrakcyjne oferty. Nie czekaj - zatelefonuj i otrzymaj wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

New Design - Nowoczesna aranżacja i wykończenia wnętrz - Tania Izolacja Pionowa Fundamentów Zakopane

New Design - Nowoczesna aranżacja i wykończenia wnętrz

1 opinia

Szukając izolacji pionowej fundamentów trafisz na wiele firm, które mają ofertę dla Ciebie, ale New Design - Nowoczesna aranżacja i wykończenia wnętrz przebije je wszystkie. Zarezerwuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Stone garden & home - Opłacalna Izolacja Fundamentów Zakopane

Opłacalna Izolacja Fundamentów

Pragnąc dotrzeć do izolacji fundamentów natkniesz się na wiele firm, które mają ofertę dla Ciebie, ale Stone garden home jest najwyższej próby. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma ma do zaoferowania.

Highlanders-Bud Sp.z.oo - Tania Izolacja Pozioma Fundamentu Zakopane

Tania Izolacja Pozioma Fundamentu

Każdy, kto poszukuje izolacji poziomej fundamentów winien koniecznie zgłosić się do Highlanders-Bud Sp.z.oo i poznać atrakcyjne oferty oraz najwyższą jakość obsługi. Dłużej nie zwlekaj i poproś o wycenę - nie zawiedziesz się!

Najnowsze z 28 zleceń na izolacje fundamentów w Zakopanem

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwodną, do 100m², Nowy Targ

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Informacje ...

 • Nowy Targ

2022-09-20 do 2022-09-28

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwodną, do 100m², Nowy Targ

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: domu szeregowego Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba...

 • Nowy Targ

2022-10-02 do 2022-10-10

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwodną, 201-250m², Czerniec

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 201-250m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba pr...

 • Czerniec

2022-08-03 do 2022-08-11

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwodną, 20m², Dobra

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 20m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatn...

 • Dobra

2022-09-09 do 2022-09-17

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwodną, 20m², Dobra

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 20m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba pry...

 • Dobra

2022-08-18 do 2022-08-26

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 40m², Młodów

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 40m² Rodzaje materiałów: cementowe Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Informacje d...

 • Młodów

2022-10-11 do 2022-10-19

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 40m², Młodów

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 40m² Rodzaje materiałów: cementowe Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Informacje d...

 • Młodów

2022-10-11 do 2022-10-19

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Nowy Sącz

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba pr...

 • Nowy Sącz

2023-01-24 do 2023-02-01

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Nowy Sącz

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako:...

 • Nowy Sącz

2022-11-02 do 2022-11-02

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 251-300m², Nowy Sącz

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 251-300m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: oso...

 • Nowy Sącz

2022-08-08 do 2022-08-16

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 151-200m², Nowy Sącz

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 151-200m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako...

 • Nowy Sącz

2022-12-10 do 2022-12-18

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwodną, 201-250m², Nowy Sącz

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 201-250m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient skła...

 • Nowy Sącz

2023-01-18 do 2023-01-26

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 251-300m², Kamionka Wielka

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 251-300m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako...

 • Kamionka Wielka

2022-12-25 do 2023-01-02

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwodną, do 100m², Łękawica

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osob...

 • Łękawica

2022-08-21 do 2022-08-29

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 251-300m², Żywiec

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 251-300m² Rodzaje materiałów: Szlam Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin roz...

 • Żywiec

2022-08-02 do 2022-08-10

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 251-300m², Żywiec

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 251-300m² Rodzaje materiałów: Szlam Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin roz...

 • Żywiec

2022-08-02 do 2022-08-10

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwodną, 151-200m², Żywiec

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 151-200m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: oso...

 • Żywiec

2022-11-08 do 2022-11-16

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwodną, 101-150m², Wadowice

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: oso...

 • Wadowice

2022-09-11 do 2022-09-19

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 301-400m², Wadowice

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek użyteczności publicznej Powierzchnia prac: 301-400m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: materiał po stronie zleceniodawcy Klient składa zap...

 • Wadowice

2022-10-24 do 2022-11-01

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwodną, 101-150m², Wadowice

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: oso...

 • Wadowice

2023-01-14 do 2023-01-22

Zapytanie o wykonanie izolacji, 430m², Wieliczka

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: Hydroizolacja tarasów Powierzchnia prac: 430m² Rodzaje materiałów: Membramy dachowe np. EPDM, folie FPO itp. Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe j...

 • Wieliczka

2022-12-09 do 2022-12-17

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 301-400m², Wieliczka

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 301-400m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termi...

 • Wieliczka

2023-01-10 do 2023-01-18

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Wieliczka

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako:...

 • Wieliczka

2022-07-23 do 2022-07-31

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwodną, budynek pow. ok. 546112m², Wieliczka

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: budynek użyteczności publicznej Powierzchnia prac: prace na budynku o pow. ok. 546112m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofert...

 • Wieliczka

2022-12-12 do 2022-12-20

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwodną, do 100m², Tresna

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osob...

 • Tresna

2022-08-26 do 2022-09-03

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 15m², Gnojnik

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 15m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: oso...

 • Gnojnik

2022-09-15 do 2022-09-23

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 15m², Gnojnik

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 15m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: oso...

 • Gnojnik

2022-09-15 do 2022-09-23

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Kamesznica

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofer...

 • Kamesznica

2022-07-25 do 2022-08-02

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Izolacji Fundamentów

Najczęstsze pytania o izolacji fundamentów

Jakiego specjalistę potrzebujesz do izolacji fundamentów?

Bez znaczenia czy zdecydujemy się na budowę fundamentów własnoręcznie, czy z pomocą firmy, wszelkie prace musi rozpoczynać geodeta i wytyczyć wszystkie osie budynku wraz z wyznaczeniem rzędnych. Prace wykonane przez geodetę powinien zobaczyć kierownik budowy. Jego kontrola będzie zwłaszcza wskazana, gdy projekt budynku zakłada ściany ułożone niewspółosiowo.

Ile kosztuje izolacja i ocieplanie fundamentów?

Wraz ze wzrostem cen materiałów budowlanych i robocizny, budowa i ocieplenie fundamentów jest dużo większych wydatkiem niż kilka lat wstecz. Łączny koszt budowy fundamentów wraz z kosztem materiałów i robocizny dla przeciętnego obiektu o powierzchni 100m2 wyniesie około 30 tysięcy złotych. Ceny te mogą się różnić w zależności od wybranego rodzaju fundamentów. Koszty ocieplenia fundamentów są zależne od rejonu kraju oraz zastosowanej izolacji. Najczęściej jednak wahają się w przedziale od 250 do 400 zł/m2. Ceny będą inne w przypadku ocieplenia i izolacjistarych fundamentów, gdzie konieczne jest najpierw odsłonięcie i oczyszczenie ścian.

Od czego rozpocząć budowę fundamentów?

Budowę domu oraz fundamentów zawsze powinno poprzedzać wykonanie podstawowych usług geodezyjnych oraz dokładny plan prac. Specjalista musi wytyczyć osie budynku i inne jego ważne punkty. Kolejnym krokiem jest wykopanie gruntu oraz ułożenie szalunków. Gdy decydujemy się na płytę fundamentową, formą szalunków jest zazwyczaj termoizolacja i w celu jej ułożenia stosuje się warstwę spodnią płyty. Następnie można przystąpić do ułożenia prętów zbrojeniowych i wylania mieszanki betonowej.

Jakie są rodzaje fundamentów?

Rolą fundamentów jest równomierne przenoszenie obciążeń, jakie generuje budynek na grunt. W zależności od położenia domu, zawilgocenia gruntu oraz innych indywidualnych cech, należy wybrać konkretny typ fundamentu. Podstawowym i najpopularniejszym rozwiązaniem jest ława oraz ściana, która jest bardzo prosta w budowie. Ich konstrukcja polega na zastosowaniu poziomych belek wykonanych z żelbetu, na których opierać się będą ściany fundamentowe. Ciekawą alternatywą jest współczesna płyta fundamentowa, która posiada szereg zalet. Jest to nowoczesne rozwiązanie często stosowane przy trudnych warunkach gruntowych oraz w domach o skomplikowanej bryle.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Izolacji Fundamentów