Izolacja fundamentów w Pucku

Porównaj oferty od Specjalistów od Izolacji Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 723 833 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
577 002 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Izolacja fundamentów jest czynnością, która pozwala wygenerować realne oszczędności na ogrzewaniu budynku. Zapewnienie osłony ścian przed wykonaniem elewacji w celu ochrony przed zimnem oraz wilgocią, pozwala skutecznie zaizolować budynek i sprawić, że stanie się on bardziej energooszczędny. Wyróżniamy dwa podstawowe typy ocieplenia fundamentów: izolację poziomą oraz izolację pionową. Czym się charakteryzują oraz na co jeszcze należy zwrócić uwagę dowiesz się z naszego artykułu. Warto zapoznać się też z przygotowanymi przez nas odpowiedziami na najważniejsze pytania. Jeżeli poszukujesz ekspertów od izolacji fundamentów, koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Izolacja pozioma fundamentów ma na celu zapobiec powstawaniu zjawiska podciągania kapilarnego. Polega ono na zasysaniu wilgoci przez mur w górę budynku. Jest to niezwykle szkodliwe zjawisko, dlatego niezbędne staje się zastosowanie izolacji, aby ochronić parter przed zawilgoceniem. Umieszcza się ją na łączeniu ścian fundamentowych oraz ścian budynku, a także między fundamentami a ławą. Pozioma izolacja przeciwwilgociowa nie może znaleźć się poniżej poziomu hydroizolacji podłoża.

Izolacja pionowa fundamentów ma za zadanie chronić ściany budynku przed przedostaniem się do nich wilgoci, a także wody opadowej. Montuje się ją na ścianach fundamentowych, które wcześniej należy odpowiednio wyrównać. Warstwa izolująca musi bowiem szczelnie przylegać do powierzchni ściany. Na zewnątrz fundamentów warstwę izolującą należy zabezpieczyć przed uszkodzeniami, które mogą powstać podczas zasypywania fundamentów ziemią. W zależności od lokalizacji działki budowlanej, należy zastosować jeden z trzech rodzajów izolacji pionowej, o czym powinien zadecydować kierownik budowy:

 • Lekka warstwa przeciwwilgociowa – jej zadanie to ochrona budynku przed wilgocią i wodą opadową. Jest odpowiednia dla działek, gdzie poziom wody gruntowej jest zdecydowanie poniżej fundamentów budynku. Nawet w przypadku intensywnych deszczy, nie może on przekraczać jednego metra poniżej fundamentu. Lekka warstwa przeciwwilgociowa jest odpowiednia dla gruntu wysoko przepuszczalnego, czyli piasku bądź żwiru. Jeśli po ulewnych deszczach ziemia na działce jest mokra przez dłuższy czas, należy zastosować bardziej odporną izolację.
 • Średnia warstwa izolująca – stosuje się ją w przypadkach, gdy woda znajduje się poniżej poziomu fundamentów, jednak ziemia na działce jest nisko przepuszczalna. Średnia izolacja ma za zadanie ochronić ściany fundamentowe przed większą ilością wody powstałą po ulewnych deszczach. Rodzaj ten najczęściej wykonuje się z papy, masy KMB lub cementowego szlamu.
 • Ciężka warstwa przeciwwodna – jest to silna izolacja przeciwwodna fundamentów, stosowana w sytuacjach, gdy poziom wód gruntowych jest bardzo wysoko, a po ulewnych deszczach zachodzi ryzyko podmywania gruntu. Warstwę tą stosuje się w celu ochrony fundamentów przed wodą naporową, czyli taką, która wywiera ciśnienie hydrostatyczne. Izolacjatermiczna fundamentów poza wysoką szczelnością musi charakteryzować się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. W trakcie robót ziemnych w tym celu najczęściej stosuje się masy KMB, papy termozgrzewalne oraz folie samoprzylepne.

Ranking najlepszych specjalistów od izolacji fundamentów w Pucku

Izolacja fundamentów Puck

Rojan

52 opinie

W dalszym ciągu nie znalazłeś hydroizolacji fundamentów, chociaż szukasz od dłuższego czasu? Rojan może Ci pomóc. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej propozycji - zadzwoń!

Pur-Tec Izolacje - Tania Izolacja Przeciwwilgociowa Puck

Pur-Tec Izolacje

23 opinie

Nie możesz znaleźć solidnej oferty dotyczącej izolacji przeciwwilgociowej? Pur-Tec Izolacje na pewno Ci pomoże - ma w swojej ofercie bogaty wybór produktów i dopasuje je do Twoich potrzeb. Tylko krok dzieli Cię od uzyskania świetnej propozycji - sprawdź!

SŁAWBUD Sławomir Kociniewski - Wysokiej Klasy Ocieplenie Fundamentów Puck

SŁAWBUD Sławomir Kociniewski

13 opinii

Starasz się odnaleźć wartego zaufania fachowca z zakresu wysokiej klasy ocieplenia fundamentów z Pucka, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma SŁAWBUD Sławomir Kociniewski jest Twoim rozwiązaniem. Nie czekaj i zadzwoń od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

RG ESTATE Sp. z o.o. - Odpowiednia Izolacja Fundamentów Puck

RG ESTATE Sp. z o.o.

2 opinie

Każdy, kto potrzebuje izolacji fundamentów powinien zgłosić się do RG ESTATE Sp. z o.o. i zobaczyć na własne oczy dobre oferty oraz pochlebne opinie zadowolonych Klientów. Ażeby otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

D.M Elewacje - Najwyższej Klasy Izolacja Pionowa Fundamentów w Pucku

Najwyższej Klasy Izolacja Pionowa Fundamentów w Pucku

4 opinie

Izolacja pionowa fundamentów oraz detale z tym powiązane już nie będą dla Ciebie tajemnicą, jeśli skorzystasz z oferty D.M Elewacje. Profesjonalni pracownicy z dziedziny izolacji pionowej fundamentów pomogą Ci stworzyć idealne rozwiązanie. Zadzwoń i dowiedz się więcej - naprawdę warto.

budowaWN - Tania Hydroizolacja Puck

Tania Hydroizolacja Puck

5 opinii

Szukasz solidnej oferty dotyczącej hydroizolacji? budowaWN na pewno Ci pomoże - ma w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów i dopasuje je do Twoich wymagań. Wybierz ich numer teraz i poznaj ofertę - nie będziesz żałować.

All-water Waldemar Witkowski - Rewelacyjna Izolacja Pozioma Fundamentu Puck

Rewelacyjna Izolacja Pozioma Fundamentu

2 opinie

Właśnie wybierasz sprawdzonego partnera do realizacji swoich planów? All-water Waldemar Witkowski z Pucka jest na to skuteczną metodą. Określ na czym Ci zależy i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Zakład Ogólnobudowlany Mieczysław Buja - Pierwszorzędna Izolacja Pozioma Fundamentu Puck

Zakład Ogólnobudowlany Mieczysław Buja

2 opinie

Zakład Ogólnobudowlany Mieczysław Buja zapewnia bogatą ofertę pierwszorzędnej izolacji poziomej fundamentów gwarantując przy tym rzetelną obsługę, a opcjonalnie też usługi dodatkowe, które również mogą Cię zainteresować. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Firma remontowo budowlana Małysz - Doskonała Hydroizolacja Puck

Doskonała Hydroizolacja Puck

1 opinia

W dalszym ciągu nie znalazłeś hydroizolacji, choć próbujesz znaleźć od dawna? Firma remontowo budowlana Małysz może być Twoim rozwiązaniem. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

PHU Tomasz Jędrzejewski - Najwyższej Klasy Ocieplenie Fundamentów Puck

Najwyższej Klasy Ocieplenie Fundamentów

1 opinia

Firma PHU Tomasz Jędrzejewski oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z Pucka i z sąsiednich miast. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

Najnowsze z 26 zleceń na izolacje fundamentów w Pucku

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwodną, 30m², Wejherowo

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: domu typu bliźniak Powierzchnia prac: 30m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba p...

 • Wejherowo

2023-01-13 do 2023-01-21

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwodną, 101-150m², Reda

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertowe ja...

 • Reda

2023-03-12 do 2023-03-20

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 201-250m², Luzino

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 201-250m² Rodzaje materiałów: Stanisław Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: firma Termin rozpoczęc...

 • Luzino

2022-11-25 do 2022-12-03

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Szemud

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertowe ja...

 • Szemud

2023-02-02 do 2023-02-02

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 151-200m², Gdynia

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: domu typu bliźniak Powierzchnia prac: 151-200m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: ...

 • Gdynia

2023-02-28 do 2023-03-08

Wykonanie izolacji przeciwwodną, 3m², Gdynia

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: domu szeregowego Powierzchnia prac: 3m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba pryw...

 • Gdynia

2023-01-09 do 2023-01-17

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Gdynia

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertowe ja...

 • Gdynia

2023-03-22 do 2023-03-30

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwodną, 40m², Gdynia

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 40m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba pr...

 • Gdynia

2022-10-11 do 2022-10-19

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 101-150m², Gdynia

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertowe j...

 • Gdynia

2023-02-15 do 2023-02-23

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Gdynia

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Informa...

 • Gdynia

2022-11-29 do 2022-12-07

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 401-500m², Gdynia

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek użyteczności publicznej Powierzchnia prac: 401-500m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofer...

 • Gdynia

2022-12-19 do 2022-12-27

Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Gdynia

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertowe ja...

 • Gdynia

2023-03-05 do 2023-03-13

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Lębork

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertow...

 • Lębork

2023-02-13 do 2023-02-21

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwodną, 401-500m², Kartuzy

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: budynek handlowo-usługowy Powierzchnia prac: 401-500m² Rodzaje materiałów: cementowe Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin r...

 • Kartuzy

2023-02-15 do 2023-02-23

Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Gdańsk

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: domu typu bliźniak Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: iniekcja krystaliczna Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna ...

 • Gdańsk

2022-09-20 do 2022-09-28

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 151-200m², Gdańsk

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 151-200m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: zarząd ...

 • Gdańsk

2023-01-30 do 2023-02-07

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 301-400m², Gdańsk

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 301-400m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe ...

 • Gdańsk

2022-10-23 do 2022-10-31

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwodną, do 100m², Gdańsk

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: domu szeregowego Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba ...

 • Gdańsk

2022-10-06 do 2022-10-14

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Gdańsk

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako:...

 • Gdańsk

2022-12-28 do 2023-01-05

Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 201-250m², Gdańsk

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 201-250m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: firma Termin rozpoczę...

 • Gdańsk

2022-11-11 do 2022-11-19

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Gdańsk

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: domu szeregowego Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Iniekcja Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Informacje dod...

 • Gdańsk

2022-10-14 do 2022-10-22

Wykonanie izolacji przeciwwodną, 10m², Gdańsk

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: domu typu bliźniak Powierzchnia prac: 10m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba p...

 • Gdańsk

2022-10-12 do 2022-10-20

Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Gdańsk

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin...

 • Gdańsk

2022-10-19 do 2022-10-27

Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 3m², Gdańsk

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: domu typu bliźniak Powierzchnia prac: 3m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertowe jako: ...

 • Gdańsk

2023-03-06 do 2023-03-14

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Gdańsk

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywat...

 • Gdańsk

2023-03-15 do 2023-03-23

Zapytanie o wykonanie izolacji, 100m², Gdańsk

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: zbiornika Powierzchnia prac: 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: Inwestor Termin roz...

 • Gdańsk

2023-01-16 do 2023-01-24

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Izolacji Fundamentów

Najczęstsze pytania o izolacji fundamentów

Jakiego specjalistę potrzebujesz do izolacji fundamentów?

Bez znaczenia czy zdecydujemy się na budowę fundamentów własnoręcznie, czy z pomocą firmy, wszelkie prace musi rozpoczynać geodeta i wytyczyć wszystkie osie budynku wraz z wyznaczeniem rzędnych. Prace wykonane przez geodetę powinien zobaczyć kierownik budowy. Jego kontrola będzie zwłaszcza wskazana, gdy projekt budynku zakłada ściany ułożone niewspółosiowo.

Ile kosztuje izolacja i ocieplanie fundamentów?

Wraz ze wzrostem cen materiałów budowlanych i robocizny, budowa i ocieplenie fundamentów jest dużo większych wydatkiem niż kilka lat wstecz. Łączny koszt budowy fundamentów wraz z kosztem materiałów i robocizny dla przeciętnego obiektu o powierzchni 100m2 wyniesie około 30 tysięcy złotych. Ceny te mogą się różnić w zależności od wybranego rodzaju fundamentów. Koszty ocieplenia fundamentów są zależne od rejonu kraju oraz zastosowanej izolacji. Najczęściej jednak wahają się w przedziale od 250 do 400 zł/m2. Ceny będą inne w przypadku ocieplenia i izolacjistarych fundamentów, gdzie konieczne jest najpierw odsłonięcie i oczyszczenie ścian.

Od czego rozpocząć budowę fundamentów?

Budowę domu oraz fundamentów zawsze powinno poprzedzać wykonanie podstawowych usług geodezyjnych oraz dokładny plan prac. Specjalista musi wytyczyć osie budynku i inne jego ważne punkty. Kolejnym krokiem jest wykopanie gruntu oraz ułożenie szalunków. Gdy decydujemy się na płytę fundamentową, formą szalunków jest zazwyczaj termoizolacja i w celu jej ułożenia stosuje się warstwę spodnią płyty. Następnie można przystąpić do ułożenia prętów zbrojeniowych i wylania mieszanki betonowej.

Jakie są rodzaje fundamentów?

Rolą fundamentów jest równomierne przenoszenie obciążeń, jakie generuje budynek na grunt. W zależności od położenia domu, zawilgocenia gruntu oraz innych indywidualnych cech, należy wybrać konkretny typ fundamentu. Podstawowym i najpopularniejszym rozwiązaniem jest ława oraz ściana, która jest bardzo prosta w budowie. Ich konstrukcja polega na zastosowaniu poziomych belek wykonanych z żelbetu, na których opierać się będą ściany fundamentowe. Ciekawą alternatywą jest współczesna płyta fundamentowa, która posiada szereg zalet. Jest to nowoczesne rozwiązanie często stosowane przy trudnych warunkach gruntowych oraz w domach o skomplikowanej bryle.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Izolacji Fundamentów