Izolacja fundamentów w Proszowicach

Porównaj oferty od Specjalistów od Izolacji Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 456 377 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 487 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Izolacja fundamentów jest czynnością, która pozwala wygenerować realne oszczędności na ogrzewaniu budynku. Zapewnienie osłony ścian przed wykonaniem elewacji w celu ochrony przed zimnem oraz wilgocią, pozwala skutecznie zaizolować budynek i sprawić, że stanie się on bardziej energooszczędny. Wyróżniamy dwa podstawowe typy ocieplenia fundamentów: izolację poziomą oraz izolację pionową. Czym się charakteryzują oraz na co jeszcze należy zwrócić uwagę dowiesz się z naszego artykułu. Warto zapoznać się też z przygotowanymi przez nas odpowiedziami na najważniejsze pytania. Jeżeli poszukujesz ekspertów od izolacji fundamentów, koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Izolacja pozioma fundamentów ma na celu zapobiec powstawaniu zjawiska podciągania kapilarnego. Polega ono na zasysaniu wilgoci przez mur w górę budynku. Jest to niezwykle szkodliwe zjawisko, dlatego niezbędne staje się zastosowanie izolacji, aby ochronić parter przed zawilgoceniem. Umieszcza się ją na łączeniu ścian fundamentowych oraz ścian budynku, a także między fundamentami a ławą. Pozioma izolacja przeciwwilgociowa nie może znaleźć się poniżej poziomu hydroizolacji podłoża.

Izolacja pionowa fundamentów ma za zadanie chronić ściany budynku przed przedostaniem się do nich wilgoci, a także wody opadowej. Montuje się ją na ścianach fundamentowych, które wcześniej należy odpowiednio wyrównać. Warstwa izolująca musi bowiem szczelnie przylegać do powierzchni ściany. Na zewnątrz fundamentów warstwę izolującą należy zabezpieczyć przed uszkodzeniami, które mogą powstać podczas zasypywania fundamentów ziemią. W zależności od lokalizacji działki budowlanej, należy zastosować jeden z trzech rodzajów izolacji pionowej, o czym powinien zadecydować kierownik budowy:

 • Lekka warstwa przeciwwilgociowa – jej zadanie to ochrona budynku przed wilgocią i wodą opadową. Jest odpowiednia dla działek, gdzie poziom wody gruntowej jest zdecydowanie poniżej fundamentów budynku. Nawet w przypadku intensywnych deszczy, nie może on przekraczać jednego metra poniżej fundamentu. Lekka warstwa przeciwwilgociowa jest odpowiednia dla gruntu wysoko przepuszczalnego, czyli piasku bądź żwiru. Jeśli po ulewnych deszczach ziemia na działce jest mokra przez dłuższy czas, należy zastosować bardziej odporną izolację.
 • Średnia warstwa izolująca – stosuje się ją w przypadkach, gdy woda znajduje się poniżej poziomu fundamentów, jednak ziemia na działce jest nisko przepuszczalna. Średnia izolacja ma za zadanie ochronić ściany fundamentowe przed większą ilością wody powstałą po ulewnych deszczach. Rodzaj ten najczęściej wykonuje się z papy, masy KMB lub cementowego szlamu.
 • Ciężka warstwa przeciwwodna – jest to silna izolacja przeciwwodna fundamentów, stosowana w sytuacjach, gdy poziom wód gruntowych jest bardzo wysoko, a po ulewnych deszczach zachodzi ryzyko podmywania gruntu. Warstwę tą stosuje się w celu ochrony fundamentów przed wodą naporową, czyli taką, która wywiera ciśnienie hydrostatyczne. Izolacjatermiczna fundamentów poza wysoką szczelnością musi charakteryzować się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. W trakcie robót ziemnych w tym celu najczęściej stosuje się masy KMB, papy termozgrzewalne oraz folie samoprzylepne.

Ranking najlepszych specjalistów od izolacji fundamentów w Proszowicach

Izolacja fundamentów Proszowice

RAF-BET WYLEWKI MASZYNOWE

1 opinia

Firma RAF-BET WYLEWKI MASZYNOWE świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Koncentruje się na Klientach z Proszowic oraz przyległych powiatów. Podejmij decyzję bez zwłoki - zadzwoń i otrzymaj wstępną ofertę, która spełni Twoje wymagania.

Paweł Kopeć - Dobra Izolacja Przeciwwilgociowa Proszowice

Paweł Kopeć

1 opinia

Izolacja przeciwwilgociowa i niuanse z tym związane skończą być dla Ciebie trudnością, jeśli skorzystasz z oferty Paweł Kopeć. Profesjonalni eksperci z dziedziny izolacji przeciwwilgociowej pomogą Ci wybrać najlepsze rozwiązanie. Nie trać czasu - umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać wycenę.

DACH-MUS2 MATEUSZ MUSIAŁ - Rewelacyjna Izolacja Pionowa Fundamentów Proszowice

DACH-MUS2 MATEUSZ MUSIAŁ

11 opinii

Takiej propozycji izolacji pionowej fundamentów szybko nie znajdziesz na terenie Proszowic, więc jeśli szukasz rewelacyjnej izolacji pionowej fundamentów to bez zbędnej zwłoki sprawdź DACH-MUS2 MATEUSZ MUSIAŁ. Skontaktuj się z nimi już teraz, aby uzyskać więcej szczegółów.

"TYMEX" Tymoteusz Gałek - Znakomita Izolacja Fundamentów w Proszowicach

Znakomita Izolacja Fundamentów w Proszowicach

1 opinia

Zdecydowanie o wyborze izolacji fundamentów nie jest prostą sprawą, dlatego nie zwlekaj - fachowcy z TYMEX Tymoteusz Gałek poradzą Ci i wybiorą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń od razu - gwarancja zadowolenia!

Bud-Kar Usługi Budowlane Szczepan Nowak - Doskonałe Ocieplenie Fundamentów Proszowice

Bud-Kar Usługi Budowlane Szczepan Nowak

2 opinie

Starasz się odnaleźć wartego uwagi specjalistę z zakresu doskonałego ocieplenia fundamentów z Proszowic do realizacji zaplanowanych działań? Firma Bud-Kar Usługi Budowlane Szczepan Nowak jest gotowa Ci pomóc. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Zewnętrze ocieplanie budynków - Najwyższej Klasy Izolacja Przeciwwilgociowa Proszowice

Zewnętrze ocieplanie budynków

Jeśli szukasz dobrej współpracy to eksperci z Zewnętrze ocieplanie budynków perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - bez wątpienia warto.

Vikop- Kamil Stępień - Najwyższej Klasy Ocieplenie Fundamentów Proszowice

Vikop- Kamil Stępień

Jeżeli szukasz świetnej ceny usług względem jakości wykonania to specjaliści z Vikop- Kamil Stępień są dla Ciebie idealni. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Bednarczyk Sławomir - Tania Izolacja Fundamentów Proszowice

Bednarczyk Sławomir

Powierz prace dotyczące ocieplenia fundamentów profesjonalistom firmy Bednarczyk Sławomir z miejscowości Proszowice. Zdobędą Cię swoim zaangażowaniem i dokładnością. Na terenie Proszowic są jednymi z najlepszych. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Marcin Orzechowski Usługi remontowo budowlane MORGAN - Doskonała Hydroizolacja Proszowice

Doskonała Hydroizolacja Proszowice

Firma Marcin Orzechowski Usługi remontowo budowlane MORGAN oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Skupia się na Klientach z miejscowości Proszowice oraz przyległych powiatów. Mają propozycję dla każdego - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

Zewnętrzne Ocieplenia Budynków - Doskonała Izolacja Fundamentów Proszowice

Zewnętrzne Ocieplenia Budynków

Poszukujesz godnej uwagi oferty dotyczącej izolacji fundamentów? Zewnętrzne Ocieplenia Budynków na pewno Ci pomoże - ma w swojej ofercie bogaty wybór produktów i dopasuje je do Twoich potrzeb. Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

Najnowsze z 26 zleceń na izolacje fundamentów w Proszowicach

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 130m², Wawrzeńczyce

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 130m² Rodzaje materiałów: Piana pur Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin rozp...

 • Wawrzeńczyce

2022-12-28 do 2023-01-05

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 101-150m², Michałowice

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: domu typu bliźniak Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Informacj...

 • Michałowice

2022-08-15 do 2022-08-23

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwodną, 101-150m², Pielgrzymowice

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba pr...

 • Pielgrzymowice

2022-08-22 do 2022-08-30

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwodną, 201-250m², Węgrzce

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 201-250m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osob...

 • Węgrzce

2022-11-01 do 2022-11-09

Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 201-250m², Bochnia

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 201-250m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako...

 • Bochnia

2022-09-27 do 2022-10-05

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Bochnia

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertowe ja...

 • Bochnia

2023-01-26 do 2023-02-03

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 301-400m², Bochnia

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 301-400m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako...

 • Bochnia

2023-01-03 do 2023-01-11

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Miechów

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: Zleceniodawca Klient składa zapytanie ofert...

 • Miechów

2022-08-01 do 2022-08-09

Zapytanie o wykonanie izolacji, 430m², Wieliczka

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: Hydroizolacja tarasów Powierzchnia prac: 430m² Rodzaje materiałów: Membramy dachowe np. EPDM, folie FPO itp. Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe j...

 • Wieliczka

2022-12-09 do 2022-12-17

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 301-400m², Wieliczka

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 301-400m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termi...

 • Wieliczka

2023-01-10 do 2023-01-18

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 100m², Wieliczka

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 100m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna ...

 • Wieliczka

2023-02-08 do 2023-02-16
dodano wczoraj o 19:05

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwodną, budynek pow. ok. 546112m², Wieliczka

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: budynek użyteczności publicznej Powierzchnia prac: prace na budynku o pow. ok. 546112m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofert...

 • Wieliczka

2022-12-12 do 2022-12-20

Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 201-250m², Kraków

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 201-250m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin roz...

 • Kraków

2022-08-30 do 2022-09-07

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwodną, 201-250m², Kraków

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 201-250m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba pr...

 • Kraków

2022-09-15 do 2022-09-23

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwodną, do 100m², Kraków

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: domu szeregowego Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Iniekcjami krystaliczna Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: firma Termin rozpoc...

 • Kraków

2023-01-03 do 2023-01-11

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Kraków

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: domu typu bliźniak Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako...

 • Kraków

2022-12-29 do 2023-01-06

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 15m², Kraków

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 15m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: oso...

 • Kraków

2022-08-10 do 2022-08-10

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Kraków

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: domu typu bliźniak Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako...

 • Kraków

2022-09-22 do 2022-09-24

Wykonanie izolacji przeciwwodną, do 100m², Kraków

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba pry...

 • Kraków

2022-10-03 do 2022-10-11

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 101-150m², Kraków

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako...

 • Kraków

2022-12-27 do 2023-01-03

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 40m², Kraków

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 40m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: Wspó...

 • Kraków

2022-12-06 do 2022-12-14

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwodną, 101-150m², Kraków

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: Wspólnota Termin rozpo...

 • Kraków

2023-01-17 do 2023-01-25

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Kraków

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako:...

 • Kraków

2022-09-05 do 2022-09-05

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 201-250m², Kraków

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 201-250m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako:...

 • Kraków

2022-09-19 do 2022-09-27

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 301-400m², Kraków

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 301-400m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako:...

 • Kraków

2022-11-28 do 2022-12-06

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 151-200m², Kraków

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 151-200m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów:...

 • Kraków

2022-11-28 do 2022-12-06

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Izolacji Fundamentów

Najczęstsze pytania o izolacji fundamentów

Jakiego specjalistę potrzebujesz do izolacji fundamentów?

Bez znaczenia czy zdecydujemy się na budowę fundamentów własnoręcznie, czy z pomocą firmy, wszelkie prace musi rozpoczynać geodeta i wytyczyć wszystkie osie budynku wraz z wyznaczeniem rzędnych. Prace wykonane przez geodetę powinien zobaczyć kierownik budowy. Jego kontrola będzie zwłaszcza wskazana, gdy projekt budynku zakłada ściany ułożone niewspółosiowo.

Ile kosztuje izolacja i ocieplanie fundamentów?

Wraz ze wzrostem cen materiałów budowlanych i robocizny, budowa i ocieplenie fundamentów jest dużo większych wydatkiem niż kilka lat wstecz. Łączny koszt budowy fundamentów wraz z kosztem materiałów i robocizny dla przeciętnego obiektu o powierzchni 100m2 wyniesie około 30 tysięcy złotych. Ceny te mogą się różnić w zależności od wybranego rodzaju fundamentów. Koszty ocieplenia fundamentów są zależne od rejonu kraju oraz zastosowanej izolacji. Najczęściej jednak wahają się w przedziale od 250 do 400 zł/m2. Ceny będą inne w przypadku ocieplenia i izolacjistarych fundamentów, gdzie konieczne jest najpierw odsłonięcie i oczyszczenie ścian.

Od czego rozpocząć budowę fundamentów?

Budowę domu oraz fundamentów zawsze powinno poprzedzać wykonanie podstawowych usług geodezyjnych oraz dokładny plan prac. Specjalista musi wytyczyć osie budynku i inne jego ważne punkty. Kolejnym krokiem jest wykopanie gruntu oraz ułożenie szalunków. Gdy decydujemy się na płytę fundamentową, formą szalunków jest zazwyczaj termoizolacja i w celu jej ułożenia stosuje się warstwę spodnią płyty. Następnie można przystąpić do ułożenia prętów zbrojeniowych i wylania mieszanki betonowej.

Jakie są rodzaje fundamentów?

Rolą fundamentów jest równomierne przenoszenie obciążeń, jakie generuje budynek na grunt. W zależności od położenia domu, zawilgocenia gruntu oraz innych indywidualnych cech, należy wybrać konkretny typ fundamentu. Podstawowym i najpopularniejszym rozwiązaniem jest ława oraz ściana, która jest bardzo prosta w budowie. Ich konstrukcja polega na zastosowaniu poziomych belek wykonanych z żelbetu, na których opierać się będą ściany fundamentowe. Ciekawą alternatywą jest współczesna płyta fundamentowa, która posiada szereg zalet. Jest to nowoczesne rozwiązanie często stosowane przy trudnych warunkach gruntowych oraz w domach o skomplikowanej bryle.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Izolacji Fundamentów