Izolacja fundamentów w Piotrkowie Trybunalskim

Porównaj oferty od Specjalistów od Izolacji Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 171 030 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
553 092 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Izolacja fundamentów jest czynnością, która pozwala wygenerować realne oszczędności na ogrzewaniu budynku. Zapewnienie osłony ścian przed wykonaniem elewacji w celu ochrony przed zimnem oraz wilgocią, pozwala skutecznie zaizolować budynek i sprawić, że stanie się on bardziej energooszczędny. Wyróżniamy dwa podstawowe typy ocieplenia fundamentów: izolację poziomą oraz izolację pionową. Czym się charakteryzują oraz na co jeszcze należy zwrócić uwagę dowiesz się z naszego artykułu. Warto zapoznać się też z przygotowanymi przez nas odpowiedziami na najważniejsze pytania. Jeżeli poszukujesz ekspertów od izolacji fundamentów, koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Izolacja pozioma fundamentów ma na celu zapobiec powstawaniu zjawiska podciągania kapilarnego. Polega ono na zasysaniu wilgoci przez mur w górę budynku. Jest to niezwykle szkodliwe zjawisko, dlatego niezbędne staje się zastosowanie izolacji, aby ochronić parter przed zawilgoceniem. Umieszcza się ją na łączeniu ścian fundamentowych oraz ścian budynku, a także między fundamentami a ławą. Pozioma izolacja przeciwwilgociowa nie może znaleźć się poniżej poziomu hydroizolacji podłoża.

Izolacja pionowa fundamentów ma za zadanie chronić ściany budynku przed przedostaniem się do nich wilgoci, a także wody opadowej. Montuje się ją na ścianach fundamentowych, które wcześniej należy odpowiednio wyrównać. Warstwa izolująca musi bowiem szczelnie przylegać do powierzchni ściany. Na zewnątrz fundamentów warstwę izolującą należy zabezpieczyć przed uszkodzeniami, które mogą powstać podczas zasypywania fundamentów ziemią. W zależności od lokalizacji działki budowlanej, należy zastosować jeden z trzech rodzajów izolacji pionowej, o czym powinien zadecydować kierownik budowy:

 • Lekka warstwa przeciwwilgociowa – jej zadanie to ochrona budynku przed wilgocią i wodą opadową. Jest odpowiednia dla działek, gdzie poziom wody gruntowej jest zdecydowanie poniżej fundamentów budynku. Nawet w przypadku intensywnych deszczy, nie może on przekraczać jednego metra poniżej fundamentu. Lekka warstwa przeciwwilgociowa jest odpowiednia dla gruntu wysoko przepuszczalnego, czyli piasku bądź żwiru. Jeśli po ulewnych deszczach ziemia na działce jest mokra przez dłuższy czas, należy zastosować bardziej odporną izolację.
 • Średnia warstwa izolująca – stosuje się ją w przypadkach, gdy woda znajduje się poniżej poziomu fundamentów, jednak ziemia na działce jest nisko przepuszczalna. Średnia izolacja ma za zadanie ochronić ściany fundamentowe przed większą ilością wody powstałą po ulewnych deszczach. Rodzaj ten najczęściej wykonuje się z papy, masy KMB lub cementowego szlamu.
 • Ciężka warstwa przeciwwodna – jest to silna izolacja przeciwwodna fundamentów, stosowana w sytuacjach, gdy poziom wód gruntowych jest bardzo wysoko, a po ulewnych deszczach zachodzi ryzyko podmywania gruntu. Warstwę tą stosuje się w celu ochrony fundamentów przed wodą naporową, czyli taką, która wywiera ciśnienie hydrostatyczne. Izolacjatermiczna fundamentów poza wysoką szczelnością musi charakteryzować się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. W trakcie robót ziemnych w tym celu najczęściej stosuje się masy KMB, papy termozgrzewalne oraz folie samoprzylepne.

Ranking najlepszych specjalistów od izolacji fundamentów w Piotrkowie Trybunalskim

Izolacja fundamentów Piotrków Trybunalski

Znakomita Izolacja Fundamentów Piotrków Trybunalski

54 opinie

P.P.H.U BUDIMAT Budownictwo Kompleksowe zapewnia bogatą ofertę znakomitej izolacji fundamentów gwarantując przy tym dobrą obsługę, a dla zainteresowanych również usługi dodatkowe, które również mogą Cię zainteresować. Zadzwoń natychmiast po więcej szczegółów - naprawdę warto.

MICH-BUD - Rewelacyjna Izolacja Przeciwwilgociowa Piotrków Trybunalski

MICH-BUD

2 opinie

Nie możesz znaleźć oferty dotyczącej izolacji przeciwwilgociowej? MICH-BUD na pewno Ci pomoże - ma w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów i dopasuje je do Twoich potrzeb. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

Al-mal - Tania Izolacja Pozioma Fundamentu Piotrków Trybunalski

Al-mal

6 opinii

Poszukując izolacji poziomej fundamentów namierzysz firmy, które mają ofertę dla Ciebie, ale Al-mal jest najwyższej próby. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Kamix-Bud - Odpowiednia Izolacja Pionowa Fundamentów w Piotrkowie Trybunalskim

Odpowiednia Izolacja Pionowa Fundamentów w Piotrkowie Trybunalskim

1 opinia

Każdy, kto szuka izolacji pionowej fundamentów musi już dziś zgłosić się do Kamix-Bud i poznać atrakcyjne oferty. Nie czekaj - zatelefonuj i otrzymaj wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

QUBE ARTUR KUBIK - Tania Hydroizolacja Piotrków Trybunalski

Tania Hydroizolacja

1 opinia

Szukasz solidnej oferty dotyczącej hydroizolacji? QUBE ARTUR KUBIK na pewno Ci pomoże - ma w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów i dopasuje je do Twoich wymagań. Wybierz ich numer teraz i poznaj ofertę - nie będziesz żałować.

TOM-BUD - Fantastyczne Ocieplenie Fundamentów Piotrków Trybunalski

Fantastyczne Ocieplenie Fundamentów

1 opinia

Powierz usługę fantastycznego ocieplenia fundamentów profesjonalistom z firmy TOM-BUD. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Piotrków Trybunalski i pobliskich miast. Wybierz ich numer natychmiast po więcej szczegółów - nie pożałujesz.

Usługi Remontowo-wykończeniowe Kam-Bud - Znakomita Izolacja Pozioma Fundamentu Piotrków Trybunalski

Znakomita Izolacja Pozioma Fundamentu

2 opinie

Jeśli szukasz doskonałej ceny usług względem jakości wykonania to specjaliści z Usługi Remontowo-wykończeniowe Kam-Bud perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Zapraszamy do zadawania pytań.

"New Home" Usługi budowlano-remontowe Mariusz Jóźwik - Znakomita Hydroizolacja Fundamentów Piotrków Trybunalski

"New Home" Usługi budowlano-remontowe Mariusz Jóźwik

1 opinia

Znalezienie znakomitej hydroizolacji fundamentów jest trudniejsze niż może się wydawać, ale New Home Usługi budowlano-remontowe Mariusz Jóźwik na pewno pomoże Tobie w znalezieniu adekwatnego rozwiązania. Szczegółową ofertę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Jacek Kluf CERTA - Odpowiednia Hydroizolacja Piotrków Trybunalski

Odpowiednia Hydroizolacja

1 opinia

Poszukujesz solidnej oferty dotyczącej hydroizolacji? Jacek Kluf CERTA na pewno Ci pomoże - ma w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów i dopasuje je do Twoich potrzeb. Zdecyduj się szybko - zadzwoń i otrzymaj ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

Professional Project Partners Sp. z o.o. - Najwyższej Klasy Hydroizolacja Fundamentów Piotrków Trybunalski

Najwyższej Klasy Hydroizolacja Fundamentów Piotrków Trybunalski

4 opinie

W dalszym ciągu nie znalazłeś hydroizolacji fundamentów, pomimo że szukasz od dłuższego czasu? Professional Project Partners Sp. z o.o. może rozwiązać Twój problem. Przedzwoń, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - nie pożałujesz.

Najnowsze z 194 zleceń na izolacje fundamentów w Piotrkowie Trybunalskim

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwodną, do 100m², Moszczenica

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osob...

 • Moszczenica

2022-07-08 do 2022-07-16

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwodną, 35m², Bełchatów

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 35m² Rodzaje materiałów: Hydroizolacja d2 Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Informacje...

 • Bełchatów

2022-05-26 do 2022-06-03

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Gorzkowice

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako:...

 • Gorzkowice

2022-10-19 do 2022-10-21

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 300m², Tuszyn

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 300m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: oso...

 • Tuszyn

2022-10-02 do 2022-10-10

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 101-150m², Tomaszów Mazowiecki

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaje materiałów: Infekcja krystaliczna Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba ...

 • Tomaszów Mazowiecki

2022-10-13 do 2022-10-21

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 101-150m², Tomaszów Mazowiecki

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaje materiałów: Osuszanie Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna In...

 • Tomaszów Mazowiecki

2022-10-13 do 2022-10-21

Wykonanie izolacji przeciwwodną, 151-200m², Tomaszów Mazowiecki

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: budynek biurowy Powierzchnia prac: 151-200m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba...

 • Tomaszów Mazowiecki

2022-08-12 do 2022-08-16

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Tomaszów Mazowiecki

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: domu szeregowego Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: ...

 • Tomaszów Mazowiecki

2022-05-24 do 2022-06-01

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 101-150m², Ręczno

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako...

 • Ręczno

2022-08-17 do 2022-08-25

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwodną, do 100m², Rzgów

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: domu typu bliźniak Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin roz...

 • Rzgów

2022-07-25 do 2022-08-02

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 151-200m², Pabianice

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 151-200m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako...

 • Pabianice

2022-09-14 do 2022-09-22

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 120m², Pabianice

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 120m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: os...

 • Pabianice

2022-10-14 do 2022-10-22

Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 62m², Piątkowisko

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 62m² Rodzaje materiałów: styropian+folia kubełkowa Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywat...

 • Piątkowisko

2022-09-23 do 2022-10-01

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwodną, do 100m², Morgi

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osob...

 • Morgi

2022-06-21 do 2022-06-28

Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Justynów

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako:...

 • Justynów

2022-08-14 do 2022-08-22

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 80m², Szczerców

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 80m² Rodzaje materiałów: cemoentowo-wapniowe Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Inform...

 • Szczerców

2022-07-06 do 2022-07-14

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 151-200m², Łódź

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 151-200m² Rodzaje materiałów: Izolacja cieplna i wilgociowa płytami eps Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofert...

 • Łódź

2022-10-05 do 2022-10-13

Wykonanie izolacji przeciwwodną, 1800m², Łódź

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: budynek handlowo-usługowy Powierzchnia prac: 1800m² Rodzaje materiałów: 2 x papa Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: Generalny Wykonawca Informa...

 • Łódź

2022-10-18 do 2022-10-26

Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Łódź

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: cementowe Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Informa...

 • Łódź

2022-09-25 do 2022-10-03

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Łódź

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin...

 • Łódź

2022-11-10 do 2022-11-18

Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 1765m², Łódź

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek handlowo-usługowy Powierzchnia prac: 1765m² Rodzaje materiałów: 2 x papa Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: Generalny Wykonawca In...

 • Łódź

2022-10-10 do 2022-10-18

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwodną, 50m², Łódź

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 50m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Informacje doda...

 • Łódź

2022-07-18 do 2022-07-26

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwodną, budynek pow. ok. 2100m², Łódź

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: prace na budynku o pow. ok. 2100m² Rodzaje materiałów: TBW Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: Gene...

 • Łódź

2022-07-06 do 2022-07-14

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwodną, do 100m², Łódź

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba pry...

 • Łódź

2022-08-22 do 2022-08-30

Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 101-150m², Łódź

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako...

 • Łódź

2022-06-21 do 2022-06-29

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwodną, 251-300m², Łódź

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: domu typu bliźniak Powierzchnia prac: 251-300m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: os...

 • Łódź

2022-08-03 do 2022-08-11

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 25m², Łódź

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 25m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: oso...

 • Łódź

2022-09-16 do 2022-09-24

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 50m², Łódź

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 50m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: oso...

 • Łódź

2022-05-31 do 2022-06-07

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, budynek pow. ok. 50m², Łódź

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: prace na budynku o pow. ok. 50m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa z...

 • Łódź

2022-10-08 do 2022-10-16

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Łódź

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin ...

 • Łódź

2022-07-19 do 2022-07-27

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 101-150m², Łódź

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaje materiałów: injekcja krystaliczna i kurtynowa Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako...

 • Łódź

2022-06-21 do 2022-06-29

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Izolacji Fundamentów

Najczęstsze pytania o izolacji fundamentów

Jakiego specjalistę potrzebujesz do izolacji fundamentów?

Bez znaczenia czy zdecydujemy się na budowę fundamentów własnoręcznie, czy z pomocą firmy, wszelkie prace musi rozpoczynać geodeta i wytyczyć wszystkie osie budynku wraz z wyznaczeniem rzędnych. Prace wykonane przez geodetę powinien zobaczyć kierownik budowy. Jego kontrola będzie zwłaszcza wskazana, gdy projekt budynku zakłada ściany ułożone niewspółosiowo.

Ile kosztuje izolacja i ocieplanie fundamentów?

Wraz ze wzrostem cen materiałów budowlanych i robocizny, budowa i ocieplenie fundamentów jest dużo większych wydatkiem niż kilka lat wstecz. Łączny koszt budowy fundamentów wraz z kosztem materiałów i robocizny dla przeciętnego obiektu o powierzchni 100m2 wyniesie około 30 tysięcy złotych. Ceny te mogą się różnić w zależności od wybranego rodzaju fundamentów. Koszty ocieplenia fundamentów są zależne od rejonu kraju oraz zastosowanej izolacji. Najczęściej jednak wahają się w przedziale od 250 do 400 zł/m2. Ceny będą inne w przypadku ocieplenia i izolacjistarych fundamentów, gdzie konieczne jest najpierw odsłonięcie i oczyszczenie ścian.

Od czego rozpocząć budowę fundamentów?

Budowę domu oraz fundamentów zawsze powinno poprzedzać wykonanie podstawowych usług geodezyjnych oraz dokładny plan prac. Specjalista musi wytyczyć osie budynku i inne jego ważne punkty. Kolejnym krokiem jest wykopanie gruntu oraz ułożenie szalunków. Gdy decydujemy się na płytę fundamentową, formą szalunków jest zazwyczaj termoizolacja i w celu jej ułożenia stosuje się warstwę spodnią płyty. Następnie można przystąpić do ułożenia prętów zbrojeniowych i wylania mieszanki betonowej.

Jakie są rodzaje fundamentów?

Rolą fundamentów jest równomierne przenoszenie obciążeń, jakie generuje budynek na grunt. W zależności od położenia domu, zawilgocenia gruntu oraz innych indywidualnych cech, należy wybrać konkretny typ fundamentu. Podstawowym i najpopularniejszym rozwiązaniem jest ława oraz ściana, która jest bardzo prosta w budowie. Ich konstrukcja polega na zastosowaniu poziomych belek wykonanych z żelbetu, na których opierać się będą ściany fundamentowe. Ciekawą alternatywą jest współczesna płyta fundamentowa, która posiada szereg zalet. Jest to nowoczesne rozwiązanie często stosowane przy trudnych warunkach gruntowych oraz w domach o skomplikowanej bryle.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Izolacji Fundamentów