Izolacja fundamentów w Piasecznie

Porównaj oferty od Specjalistów od Izolacji Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 670 717 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
574 206 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Izolacja fundamentów jest czynnością, która pozwala wygenerować realne oszczędności na ogrzewaniu budynku. Zapewnienie osłony ścian przed wykonaniem elewacji w celu ochrony przed zimnem oraz wilgocią, pozwala skutecznie zaizolować budynek i sprawić, że stanie się on bardziej energooszczędny. Wyróżniamy dwa podstawowe typy ocieplenia fundamentów: izolację poziomą oraz izolację pionową. Czym się charakteryzują oraz na co jeszcze należy zwrócić uwagę dowiesz się z naszego artykułu. Warto zapoznać się też z przygotowanymi przez nas odpowiedziami na najważniejsze pytania. Jeżeli poszukujesz ekspertów od izolacji fundamentów, koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Izolacja pozioma fundamentów ma na celu zapobiec powstawaniu zjawiska podciągania kapilarnego. Polega ono na zasysaniu wilgoci przez mur w górę budynku. Jest to niezwykle szkodliwe zjawisko, dlatego niezbędne staje się zastosowanie izolacji, aby ochronić parter przed zawilgoceniem. Umieszcza się ją na łączeniu ścian fundamentowych oraz ścian budynku, a także między fundamentami a ławą. Pozioma izolacja przeciwwilgociowa nie może znaleźć się poniżej poziomu hydroizolacji podłoża.

Izolacja pionowa fundamentów ma za zadanie chronić ściany budynku przed przedostaniem się do nich wilgoci, a także wody opadowej. Montuje się ją na ścianach fundamentowych, które wcześniej należy odpowiednio wyrównać. Warstwa izolująca musi bowiem szczelnie przylegać do powierzchni ściany. Na zewnątrz fundamentów warstwę izolującą należy zabezpieczyć przed uszkodzeniami, które mogą powstać podczas zasypywania fundamentów ziemią. W zależności od lokalizacji działki budowlanej, należy zastosować jeden z trzech rodzajów izolacji pionowej, o czym powinien zadecydować kierownik budowy:

 • Lekka warstwa przeciwwilgociowa – jej zadanie to ochrona budynku przed wilgocią i wodą opadową. Jest odpowiednia dla działek, gdzie poziom wody gruntowej jest zdecydowanie poniżej fundamentów budynku. Nawet w przypadku intensywnych deszczy, nie może on przekraczać jednego metra poniżej fundamentu. Lekka warstwa przeciwwilgociowa jest odpowiednia dla gruntu wysoko przepuszczalnego, czyli piasku bądź żwiru. Jeśli po ulewnych deszczach ziemia na działce jest mokra przez dłuższy czas, należy zastosować bardziej odporną izolację.
 • Średnia warstwa izolująca – stosuje się ją w przypadkach, gdy woda znajduje się poniżej poziomu fundamentów, jednak ziemia na działce jest nisko przepuszczalna. Średnia izolacja ma za zadanie ochronić ściany fundamentowe przed większą ilością wody powstałą po ulewnych deszczach. Rodzaj ten najczęściej wykonuje się z papy, masy KMB lub cementowego szlamu.
 • Ciężka warstwa przeciwwodna – jest to silna izolacja przeciwwodna fundamentów, stosowana w sytuacjach, gdy poziom wód gruntowych jest bardzo wysoko, a po ulewnych deszczach zachodzi ryzyko podmywania gruntu. Warstwę tą stosuje się w celu ochrony fundamentów przed wodą naporową, czyli taką, która wywiera ciśnienie hydrostatyczne. Izolacjatermiczna fundamentów poza wysoką szczelnością musi charakteryzować się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. W trakcie robót ziemnych w tym celu najczęściej stosuje się masy KMB, papy termozgrzewalne oraz folie samoprzylepne.

Ranking najlepszych specjalistów od izolacji fundamentów w Piasecznie

Izolacja fundamentów Piaseczno

Polaris

33 opinie

Konkurencyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych zleceń to główne atuty przedsiębiorcy, którego specjalnością jest ocieplenie fundamentów. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów.

PSB PROFI MB Piaseczno Sp. z o.o. - Pierwszorzędna Izolacja Pozioma Fundamentu Piaseczno

PSB PROFI MB Piaseczno Sp. z o.o.

31 opinii

PSB PROFI MB Piaseczno Sp. z o.o. zapewnia bogatą ofertę pierwszorzędnej izolacji poziomej fundamentów gwarantując przy tym rzetelną obsługę, a opcjonalnie też usługi dodatkowe, które również mogą Cię zainteresować. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Aqua-block - Opłacalna Izolacja Fundamentów w Piasecznie

Opłacalna Izolacja Fundamentów w Piasecznie

16 opinii

Chcąc znaleźć najlepszą propozycję izolacji fundamentów trafisz na wiele firm, które mają ofertę dla Ciebie, ale Aqua-block jest najwyższej próby. Zarezerwuj termin od razu!

EMPO - Tania Izolacja Pozioma Fundamentu Piaseczno

Tania Izolacja Pozioma Fundamentu

8 opinii

Wybranie izolacji poziomej fundamentów nie jest łatwe, dlatego nie zwlekaj - specjaliści z EMPO posłużą radą i dobiorą najlepsze rozwiązanie. Przedstawią Ci dobrą ofertę.

Adrian Padzik - Świetna Izolacja Przeciwwilgociowa Piaseczno

Świetna Izolacja Przeciwwilgociowa

3 opinie

Poszukując izolacji przeciwwilgociowej namierzysz firmy, które mają ofertę dla Ciebie, ale Adrian Padzik jest najwyższej próby. Zarezerwuj termin od razu!

Barts-bud - Idealna Hydroizolacja Fundamentów Piaseczno

Idealna Hydroizolacja Fundamentów Piaseczno

1 opinia

Jeśli poszukujesz rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania to profesjonaliści z Barts-bud są dla Ciebie idealni. Zadzwoń jeszcze dzisiaj.

Jan-Traw Jan Węcławiak - Tania Hydroizolacja Fundamentów Piaseczno

Jan-Traw Jan Węcławiak

8 opinii

Zdecydowanie o wyborze hydroizolacji fundamentów nie jest proste, dlatego nie zwlekaj - profesjonaliści z Jan-Traw Jan Węcławiak udzielą rad i dobiorą najlepsze rozwiązanie. Zapraszamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

INTERBUD Mariusz Łyjak - Solidne Ocieplenie Fundamentów Piaseczno

Solidne Ocieplenie Fundamentów

4 opinie

Pracownicy INTERBUD Mariusz Łyjak zaproponują Ci najlepszą ofertę izolacji poziomej fundamentów. Mają na swoim koncie wiele dobrych opinii od Klientów, co świadczy o ich profesjonalnym podejściu do pracy. Mają ofertę dla każdego.

HighLife.Expert Sp.z o.o. - Pierwszorzędna Izolacja Przeciwwilgociowa Piaseczno

Pierwszorzędna Izolacja Przeciwwilgociowa Piaseczno

5 opinii

Znalezienie pierwszorzędnej izolacji przeciwwilgociowej może być trudne, ale HighLife.Expert Sp.z o.o. na 100% pomoże Ci w znalezieniu dopasowanego produktu. Nie trać czasu i zadzwoń od razu - gwarancja zadowolenia!

BUDPAT - Tania Izolacja Przeciwwilgociowa Piaseczno

Tania Izolacja Przeciwwilgociowa

5 opinii

Izolacja przeciwwilgociowa i implikacje z tego wynikające nie będą dla Ciebie zagadką, jeśli skorzystasz z oferty BUDPAT. Wykwalifikowani znawcy z dziedziny izolacji przeciwwilgociowej pomogą Ci wybrać skrojone na miarę rozwiązanie. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby poznać wycenę.

Najnowsze z 24 zleceń na izolacje fundamentów w Piasecznie

Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Ustanów

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertowe ja...

 • Ustanów

2023-02-24 do 2023-03-04

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Piaseczno

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin rozp...

 • Piaseczno

2023-02-24 do 2023-03-04

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwodną, do 100m², Gołków

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: firma Informacje...

 • Gołków

2023-02-15 do 2023-02-23

Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 101-150m², Lesznowola

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywa...

 • Lesznowola

2023-01-31 do 2023-02-08

Wykonanie izolacji przeciwwodną, 301-400m², Karczew

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: domu typu bliźniak Powierzchnia prac: 301-400m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: oso...

 • Karczew

2022-09-09 do 2022-09-17

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 101-150m², Karczew

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertowe j...

 • Karczew

2023-03-19 do 2023-03-27
dodano 2 dni temu

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwodną, 151-200m², Janki

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: budynek biurowy Powierzchnia prac: 151-200m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertowe jako: fi...

 • Janki

2023-03-14 do 2023-03-22
dodano 7 dni temu

Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Otwock

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: domu typu bliźniak Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin...

 • Otwock

2022-10-18 do 2022-10-26

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Otwock

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: domu typu bliźniak Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin...

 • Otwock

2022-10-18 do 2022-10-26

Wykonanie izolacji przeciwwodną, 251-300m², Otwock

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 251-300m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin rozp...

 • Otwock

2023-03-09 do 2023-03-17

Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 101-150m², Otwock

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: oso...

 • Otwock

2022-10-13 do 2022-10-21

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Otwock

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: domu typu bliźniak Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Infor...

 • Otwock

2022-10-12 do 2022-10-20

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, budynek pow. ok. 140m², Nadarzyn

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: prace na budynku o pow. ok. 140m² Rodzaje materiałów: cementowe Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako...

 • Nadarzyn

2022-09-08 do 2022-09-16

Szukam firmy do wykonanie izolacji, 151-200m², Warszawa Białołęka

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom dwurodzinny + lokal użytkowy Powierzchnia prac: 151-200m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba ...

 • Warszawa Białołęka

2022-11-21 do 2022-11-23

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 25m², Warszawa

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: domu szeregowego Powierzchnia prac: 25m² Rodzaje materiałów: Injekcja krystaliczna Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termi...

 • Warszawa

2022-10-24 do 2022-11-01

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwodną, do 100m², Warszawa

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: Ambas...

 • Warszawa

2022-10-10 do 2022-10-18

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Warszawa

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: cegła Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Informacje dodat...

 • Warszawa

2023-02-06 do 2023-02-11

Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Warszawa

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywa...

 • Warszawa

2023-03-06 do 2023-03-14

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwodną, 251-300m², Warszawa

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 251-300m² Rodzaje materiałów: cementowe Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin rozpoczęc...

 • Warszawa

2022-10-18 do 2022-10-26

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwodną, 55m², Warszawa

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 55m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osob...

 • Warszawa

2022-09-23 do 2022-10-01

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwodną, 101-150m², Warszawa

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaje materiałów: Iniekcja cisnieniowa Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywa...

 • Warszawa

2023-01-30 do 2023-02-03

Zapytanie o wykonanie izolacji, 20m², Warszawa

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: garażu hydroizolacja Powierzchnia prac: 20m² Rodzaje materiałów: cementowe Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Informacje do...

 • Warszawa

2023-02-10 do 2023-02-18

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwodną, do 100m², Warszawa

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: Wspólnota mie...

 • Warszawa

2023-02-16 do 2023-02-24

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 151-200m², Warszawa

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 151-200m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywa...

 • Warszawa

2023-03-01 do 2023-03-09

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Izolacji Fundamentów

Najczęstsze pytania o izolacji fundamentów

Jakiego specjalistę potrzebujesz do izolacji fundamentów?

Bez znaczenia czy zdecydujemy się na budowę fundamentów własnoręcznie, czy z pomocą firmy, wszelkie prace musi rozpoczynać geodeta i wytyczyć wszystkie osie budynku wraz z wyznaczeniem rzędnych. Prace wykonane przez geodetę powinien zobaczyć kierownik budowy. Jego kontrola będzie zwłaszcza wskazana, gdy projekt budynku zakłada ściany ułożone niewspółosiowo.

Ile kosztuje izolacja i ocieplanie fundamentów?

Wraz ze wzrostem cen materiałów budowlanych i robocizny, budowa i ocieplenie fundamentów jest dużo większych wydatkiem niż kilka lat wstecz. Łączny koszt budowy fundamentów wraz z kosztem materiałów i robocizny dla przeciętnego obiektu o powierzchni 100m2 wyniesie około 30 tysięcy złotych. Ceny te mogą się różnić w zależności od wybranego rodzaju fundamentów. Koszty ocieplenia fundamentów są zależne od rejonu kraju oraz zastosowanej izolacji. Najczęściej jednak wahają się w przedziale od 250 do 400 zł/m2. Ceny będą inne w przypadku ocieplenia i izolacjistarych fundamentów, gdzie konieczne jest najpierw odsłonięcie i oczyszczenie ścian.

Od czego rozpocząć budowę fundamentów?

Budowę domu oraz fundamentów zawsze powinno poprzedzać wykonanie podstawowych usług geodezyjnych oraz dokładny plan prac. Specjalista musi wytyczyć osie budynku i inne jego ważne punkty. Kolejnym krokiem jest wykopanie gruntu oraz ułożenie szalunków. Gdy decydujemy się na płytę fundamentową, formą szalunków jest zazwyczaj termoizolacja i w celu jej ułożenia stosuje się warstwę spodnią płyty. Następnie można przystąpić do ułożenia prętów zbrojeniowych i wylania mieszanki betonowej.

Jakie są rodzaje fundamentów?

Rolą fundamentów jest równomierne przenoszenie obciążeń, jakie generuje budynek na grunt. W zależności od położenia domu, zawilgocenia gruntu oraz innych indywidualnych cech, należy wybrać konkretny typ fundamentu. Podstawowym i najpopularniejszym rozwiązaniem jest ława oraz ściana, która jest bardzo prosta w budowie. Ich konstrukcja polega na zastosowaniu poziomych belek wykonanych z żelbetu, na których opierać się będą ściany fundamentowe. Ciekawą alternatywą jest współczesna płyta fundamentowa, która posiada szereg zalet. Jest to nowoczesne rozwiązanie często stosowane przy trudnych warunkach gruntowych oraz w domach o skomplikowanej bryle.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Izolacji Fundamentów