Izolacja fundamentów w Lwówku Śląskim

Porównaj oferty od Specjalistów od Izolacji Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 408 387 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Izolacja fundamentów jest czynnością, która pozwala wygenerować realne oszczędności na ogrzewaniu budynku. Zapewnienie osłony ścian przed wykonaniem elewacji w celu ochrony przed zimnem oraz wilgocią, pozwala skutecznie zaizolować budynek i sprawić, że stanie się on bardziej energooszczędny. Wyróżniamy dwa podstawowe typy ocieplenia fundamentów: izolację poziomą oraz izolację pionową. Czym się charakteryzują oraz na co jeszcze należy zwrócić uwagę dowiesz się z naszego artykułu. Warto zapoznać się też z przygotowanymi przez nas odpowiedziami na najważniejsze pytania. Jeżeli poszukujesz ekspertów od izolacji fundamentów, koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Izolacja pozioma fundamentów ma na celu zapobiec powstawaniu zjawiska podciągania kapilarnego. Polega ono na zasysaniu wilgoci przez mur w górę budynku. Jest to niezwykle szkodliwe zjawisko, dlatego niezbędne staje się zastosowanie izolacji, aby ochronić parter przed zawilgoceniem. Umieszcza się ją na łączeniu ścian fundamentowych oraz ścian budynku, a także między fundamentami a ławą. Pozioma izolacja przeciwwilgociowa nie może znaleźć się poniżej poziomu hydroizolacji podłoża.

Izolacja pionowa fundamentów ma za zadanie chronić ściany budynku przed przedostaniem się do nich wilgoci, a także wody opadowej. Montuje się ją na ścianach fundamentowych, które wcześniej należy odpowiednio wyrównać. Warstwa izolująca musi bowiem szczelnie przylegać do powierzchni ściany. Na zewnątrz fundamentów warstwę izolującą należy zabezpieczyć przed uszkodzeniami, które mogą powstać podczas zasypywania fundamentów ziemią. W zależności od lokalizacji działki budowlanej, należy zastosować jeden z trzech rodzajów izolacji pionowej, o czym powinien zadecydować kierownik budowy:

 • Lekka warstwa przeciwwilgociowa – jej zadanie to ochrona budynku przed wilgocią i wodą opadową. Jest odpowiednia dla działek, gdzie poziom wody gruntowej jest zdecydowanie poniżej fundamentów budynku. Nawet w przypadku intensywnych deszczy, nie może on przekraczać jednego metra poniżej fundamentu. Lekka warstwa przeciwwilgociowa jest odpowiednia dla gruntu wysoko przepuszczalnego, czyli piasku bądź żwiru. Jeśli po ulewnych deszczach ziemia na działce jest mokra przez dłuższy czas, należy zastosować bardziej odporną izolację.
 • Średnia warstwa izolująca – stosuje się ją w przypadkach, gdy woda znajduje się poniżej poziomu fundamentów, jednak ziemia na działce jest nisko przepuszczalna. Średnia izolacja ma za zadanie ochronić ściany fundamentowe przed większą ilością wody powstałą po ulewnych deszczach. Rodzaj ten najczęściej wykonuje się z papy, masy KMB lub cementowego szlamu.
 • Ciężka warstwa przeciwwodna – jest to silna izolacja przeciwwodna fundamentów, stosowana w sytuacjach, gdy poziom wód gruntowych jest bardzo wysoko, a po ulewnych deszczach zachodzi ryzyko podmywania gruntu. Warstwę tą stosuje się w celu ochrony fundamentów przed wodą naporową, czyli taką, która wywiera ciśnienie hydrostatyczne. Izolacjatermiczna fundamentów poza wysoką szczelnością musi charakteryzować się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. W trakcie robót ziemnych w tym celu najczęściej stosuje się masy KMB, papy termozgrzewalne oraz folie samoprzylepne.

Ranking najlepszych specjalistów od izolacji fundamentów w Lwówku Śląskim

Izolacja fundamentów Lwówek Śląski

Tania Hydroizolacja Lwówek Śląski

1 opinia

Szukasz solidnej oferty dotyczącej hydroizolacji? Marcin Jakubowski na pewno Ci pomoże - ma w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów i dopasuje je do Twoich wymagań. Wybierz ich numer teraz i poznaj ofertę - nie będziesz żałować.

GREG-BUD - Solidne Ocieplenie Fundamentów Lwówek Śląski

GREG-BUD

1 opinia

Uniknij problemów i powierz swoje zadanie tym zawodowcom w kwestii ocieplenia fundamentów z Lwówka Śląskiego. Tylko jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnej oferty - zadzwoń!

OCIEPLENIA, ELEWACJE KOMPLEKSOWO - Pierwszorzędna Hydroizolacja Lwówek Śląski

OCIEPLENIA, ELEWACJE KOMPLEKSOWO

10 opinii

Dotarcie do pierwszorzędnej hydroizolacji może być niełatwe, ale OCIEPLENIA ELEWACJE KOMPLEKSOWO na sto procent pomoże Tobie w znalezieniu rozwiązania. Przedstawią Ci dobrą ofertę, nie pożałujesz.

KONSTRUKCJE BETONOWE - Znakomita Izolacja Fundamentów Lwówek Śląski

Znakomita Izolacja Fundamentów

2 opinie

Zdecydowanie o wyborze izolacji fundamentów nie jest prostą sprawą, dlatego nie zwlekaj - fachowcy z KONSTRUKCJE BETONOWE poradzą Ci i wybiorą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń od razu - gwarancja zadowolenia!

AR Construction - Tania Izolacja Pozioma Fundamentu Lwówek Śląski

Tania Izolacja Pozioma Fundamentu Lwówek Śląski

3 opinie

Każdy, kto poszukuje izolacji poziomej fundamentów winien koniecznie zgłosić się do AR Construction i poznać atrakcyjne oferty oraz najwyższą jakość obsługi. Dłużej nie zwlekaj i poproś o wycenę - nie zawiedziesz się!

Firma Produkcyjno-Usługowo-Handlowa "Wektor" - Rewelacyjna Izolacja Pozioma Fundamentu Lwówek Śląski

Firma Produkcyjno-Usługowo-Handlowa "Wektor"

1 opinia

W dalszym ciągu nie znalazłeś izolacji poziomej fundamentów, choć poszukujesz od wielu dni? Firma Produkcyjno-Usługowo-Handlowa Wektor może zakończyć Twój problem. Ledwie krok dzieli Cię od otrzymania świetnej wyceny - skontaktuj się!

Norbud - Najwyższej Klasy Izolacja Pozioma Fundamentu Lwówek Śląski

Norbud

1 opinia

Izolacja pozioma fundamentu i niuanse z tym powiązane już nie będą dla Ciebie problemem, jeśli skorzystasz z oferty Norbud. Profesjonalni doradcy z zakresu izolacji poziomej fundamentów pomogą Ci wybrać skrojone na miarę rozwiązanie. Nie zwlekaj i poproś o ofertę - gwarancja zadowolenia!

MAXTYNK - Pierwszorzędna Izolacja Pionowa Fundamentów w Lwówku Śląskim

Pierwszorzędna Izolacja Pionowa Fundamentów w Lwówku Śląskim

1 opinia

Zdecydowanie o wyborze izolacji pionowej fundamentów nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - fachowcy z MAXTYNK udzielą rad i dobiorą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Zadzwoń i poznaj ofertę - nie pożałujesz.

WR BAU Wojciech Ruszkiewicz - Tania Izolacja Przeciwwilgociowa Lwówek Śląski

Tania Izolacja Przeciwwilgociowa

Właśnie wybierasz wartego uwagi specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? WR BAU Wojciech Ruszkiewicz z Lwówka Śląskiego będzie najszybszą drogą. Nie zwlekaj i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

ABIPOL Janusz Niebieszczański - Idealna Hydroizolacja Fundamentów Lwówek Śląski

ABIPOL Janusz Niebieszczański

Znalezienie idealnej hydroizolacji fundamentów może być bardziej skomplikowane niż się oczekiwało, ale ABIPOL Janusz Niebieszczański na 100% pomoże Tobie w znalezieniu adekwatnego produktu. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Najnowsze z 31 zleceń na izolacje fundamentów w Lwówku Śląskim

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwodną, do 100m², Mirsk

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna ...

 • Mirsk

2022-11-30 do 2022-12-08

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Ubocze

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: ...

 • Ubocze

2022-10-16 do 2022-10-24

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 50m², Wleń

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 50m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osob...

 • Wleń

2022-10-12 do 2022-10-20

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwodną, 20m², Jelenia Góra

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 20m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba pry...

 • Jelenia Góra

2022-12-10 do 2022-12-18

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 201-250m², Jelenia Góra

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek użyteczności publicznej Powierzchnia prac: 201-250m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: Generalny Wy...

 • Jelenia Góra

2022-07-26 do 2022-08-03

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 151-200m², Jelenia Góra

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek użyteczności publicznej Powierzchnia prac: 151-200m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: Generalny Wy...

 • Jelenia Góra

2022-07-26 do 2022-08-03

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 101-150m², Bolesławiec

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: domu szeregowego Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osob...

 • Bolesławiec

2022-08-08 do 2022-08-16

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwodną, do 100m², Szklarska Poręba

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: budynek handlowo-usługowy Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe ja...

 • Szklarska Poręba

2022-09-12 do 2022-09-20

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 25m², Osła

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 25m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osob...

 • Osła

2022-10-18 do 2022-10-26

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 151-200m², Kamienna Góra

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 151-200m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termi...

 • Kamienna Góra

2023-01-08 do 2023-01-16

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 301-400m², Legnica

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: domu typu bliźniak Powierzchnia prac: 301-400m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: firma Termin rozpocz...

 • Legnica

2022-09-01 do 2022-09-09

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 201-250m², Legnica

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 201-250m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: oso...

 • Legnica

2022-12-31 do 2023-01-08

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Legnica

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin rozp...

 • Legnica

2022-09-06 do 2022-09-14

Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Legnica

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako:...

 • Legnica

2022-10-01 do 2022-10-09

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 101-150m², Legnica

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek biurowy Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: firma...

 • Legnica

2022-10-20 do 2022-10-28

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwodną, 301-400m², Legnica

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: domu typu bliźniak Powierzchnia prac: 301-400m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: firma Termin rozpoczęcia ...

 • Legnica

2022-08-30 do 2022-09-07

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Strzegom

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako:...

 • Strzegom

2022-08-10 do 2022-08-18

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 101-150m², Świebodzice

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe ...

 • Świebodzice

2022-11-28 do 2022-12-06

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 101-150m², Szprotawa

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termi...

 • Szprotawa

2022-11-14 do 2022-11-22

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Lubin

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe j...

 • Lubin

2022-11-21 do 2022-11-29

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwodną, 101-150m², Wałbrzych

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako:...

 • Wałbrzych

2022-09-21 do 2022-09-29

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Żarów

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: domu szeregowego Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba...

 • Żarów

2022-09-11 do 2022-09-19

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Świdnica

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: domu typu bliźniak Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Folia kubełkowa Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna ...

 • Świdnica

2022-12-27 do 2023-01-04

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Świdnica

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: domu typu bliźniak Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termi...

 • Świdnica

2022-12-24 do 2023-01-01

Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 120m², Pszenno

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: domu szeregowego Powierzchnia prac: 120m² Rodzaje materiałów: papa termozgrzewalna Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: firma Informacje...

 • Pszenno

2022-07-25 do 2022-07-29

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 151-200m², Żary

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 151-200m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako...

 • Żary

2022-10-20 do 2022-10-28

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Kożuchów

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osob...

 • Kożuchów

2022-08-01 do 2022-08-09

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Kożuchów

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: ...

 • Kożuchów

2022-08-01 do 2022-08-09

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 151-200m², Bartnica

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 151-200m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako...

 • Bartnica

2023-01-15 do 2023-01-23

Szukam firmy do izolacji fundamentów, posadzki, ocieplenia stropów, 1500m2, Białołęka

Zakres prac ociepleniowych: nowa izolacja Rodzaj budynku: budynek użyteczności publicznej Zakres prac: izolacja fundamentów, ocieplenie posadzki, ocieplenie ścian, stropów Powierzchnia prac: 1500m² Rodzaj materiału: st...

 • Białołęka

2022-11-16 do 2022-11-24

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwodną, 101-150m², Domaszków

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: firma Informacje doda...

 • Domaszków

2023-01-20 do 2023-01-28

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Izolacji Fundamentów

Najczęstsze pytania o izolacji fundamentów

Jakiego specjalistę potrzebujesz do izolacji fundamentów?

Bez znaczenia czy zdecydujemy się na budowę fundamentów własnoręcznie, czy z pomocą firmy, wszelkie prace musi rozpoczynać geodeta i wytyczyć wszystkie osie budynku wraz z wyznaczeniem rzędnych. Prace wykonane przez geodetę powinien zobaczyć kierownik budowy. Jego kontrola będzie zwłaszcza wskazana, gdy projekt budynku zakłada ściany ułożone niewspółosiowo.

Ile kosztuje izolacja i ocieplanie fundamentów?

Wraz ze wzrostem cen materiałów budowlanych i robocizny, budowa i ocieplenie fundamentów jest dużo większych wydatkiem niż kilka lat wstecz. Łączny koszt budowy fundamentów wraz z kosztem materiałów i robocizny dla przeciętnego obiektu o powierzchni 100m2 wyniesie około 30 tysięcy złotych. Ceny te mogą się różnić w zależności od wybranego rodzaju fundamentów. Koszty ocieplenia fundamentów są zależne od rejonu kraju oraz zastosowanej izolacji. Najczęściej jednak wahają się w przedziale od 250 do 400 zł/m2. Ceny będą inne w przypadku ocieplenia i izolacjistarych fundamentów, gdzie konieczne jest najpierw odsłonięcie i oczyszczenie ścian.

Od czego rozpocząć budowę fundamentów?

Budowę domu oraz fundamentów zawsze powinno poprzedzać wykonanie podstawowych usług geodezyjnych oraz dokładny plan prac. Specjalista musi wytyczyć osie budynku i inne jego ważne punkty. Kolejnym krokiem jest wykopanie gruntu oraz ułożenie szalunków. Gdy decydujemy się na płytę fundamentową, formą szalunków jest zazwyczaj termoizolacja i w celu jej ułożenia stosuje się warstwę spodnią płyty. Następnie można przystąpić do ułożenia prętów zbrojeniowych i wylania mieszanki betonowej.

Jakie są rodzaje fundamentów?

Rolą fundamentów jest równomierne przenoszenie obciążeń, jakie generuje budynek na grunt. W zależności od położenia domu, zawilgocenia gruntu oraz innych indywidualnych cech, należy wybrać konkretny typ fundamentu. Podstawowym i najpopularniejszym rozwiązaniem jest ława oraz ściana, która jest bardzo prosta w budowie. Ich konstrukcja polega na zastosowaniu poziomych belek wykonanych z żelbetu, na których opierać się będą ściany fundamentowe. Ciekawą alternatywą jest współczesna płyta fundamentowa, która posiada szereg zalet. Jest to nowoczesne rozwiązanie często stosowane przy trudnych warunkach gruntowych oraz w domach o skomplikowanej bryle.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Izolacji Fundamentów