Izolacja fundamentów w Łodzi

Porównaj oferty od Specjalistów od Izolacji Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 434 141 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 400 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Izolacja fundamentów jest czynnością, która pozwala wygenerować realne oszczędności na ogrzewaniu budynku. Zapewnienie osłony ścian przed wykonaniem elewacji w celu ochrony przed zimnem oraz wilgocią, pozwala skutecznie zaizolować budynek i sprawić, że stanie się on bardziej energooszczędny. Wyróżniamy dwa podstawowe typy ocieplenia fundamentów: izolację poziomą oraz izolację pionową. Czym się charakteryzują oraz na co jeszcze należy zwrócić uwagę dowiesz się z naszego artykułu. Warto zapoznać się też z przygotowanymi przez nas odpowiedziami na najważniejsze pytania. Jeżeli poszukujesz ekspertów od izolacji fundamentów, koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Izolacja pozioma fundamentów ma na celu zapobiec powstawaniu zjawiska podciągania kapilarnego. Polega ono na zasysaniu wilgoci przez mur w górę budynku. Jest to niezwykle szkodliwe zjawisko, dlatego niezbędne staje się zastosowanie izolacji, aby ochronić parter przed zawilgoceniem. Umieszcza się ją na łączeniu ścian fundamentowych oraz ścian budynku, a także między fundamentami a ławą. Pozioma izolacja przeciwwilgociowa nie może znaleźć się poniżej poziomu hydroizolacji podłoża.

Izolacja pionowa fundamentów ma za zadanie chronić ściany budynku przed przedostaniem się do nich wilgoci, a także wody opadowej. Montuje się ją na ścianach fundamentowych, które wcześniej należy odpowiednio wyrównać. Warstwa izolująca musi bowiem szczelnie przylegać do powierzchni ściany. Na zewnątrz fundamentów warstwę izolującą należy zabezpieczyć przed uszkodzeniami, które mogą powstać podczas zasypywania fundamentów ziemią. W zależności od lokalizacji działki budowlanej, należy zastosować jeden z trzech rodzajów izolacji pionowej, o czym powinien zadecydować kierownik budowy:

 • Lekka warstwa przeciwwilgociowa – jej zadanie to ochrona budynku przed wilgocią i wodą opadową. Jest odpowiednia dla działek, gdzie poziom wody gruntowej jest zdecydowanie poniżej fundamentów budynku. Nawet w przypadku intensywnych deszczy, nie może on przekraczać jednego metra poniżej fundamentu. Lekka warstwa przeciwwilgociowa jest odpowiednia dla gruntu wysoko przepuszczalnego, czyli piasku bądź żwiru. Jeśli po ulewnych deszczach ziemia na działce jest mokra przez dłuższy czas, należy zastosować bardziej odporną izolację.
 • Średnia warstwa izolująca – stosuje się ją w przypadkach, gdy woda znajduje się poniżej poziomu fundamentów, jednak ziemia na działce jest nisko przepuszczalna. Średnia izolacja ma za zadanie ochronić ściany fundamentowe przed większą ilością wody powstałą po ulewnych deszczach. Rodzaj ten najczęściej wykonuje się z papy, masy KMB lub cementowego szlamu.
 • Ciężka warstwa przeciwwodna – jest to silna izolacja przeciwwodna fundamentów, stosowana w sytuacjach, gdy poziom wód gruntowych jest bardzo wysoko, a po ulewnych deszczach zachodzi ryzyko podmywania gruntu. Warstwę tą stosuje się w celu ochrony fundamentów przed wodą naporową, czyli taką, która wywiera ciśnienie hydrostatyczne. Izolacjatermiczna fundamentów poza wysoką szczelnością musi charakteryzować się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. W trakcie robót ziemnych w tym celu najczęściej stosuje się masy KMB, papy termozgrzewalne oraz folie samoprzylepne.

Ranking najlepszych specjalistów od izolacji fundamentów w Łodzi

Izolacja fundamentów Łódź

Tania Hydroizolacja w Łodzi

15 opinii

Poszukując hydroizolacji trafisz na firmy, które mają ofertę dla Ciebie, ale Power Therm nie ma sobie równych. Zachęcamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

Kamil Kowalski K&D- Izolacje - Pierwszorzędna Izolacja Pozioma Fundamentu Łódź

Kamil Kowalski K&D- Izolacje

16 opinii

Pracownicy Kamil Kowalski KD- Izolacje zaproponują Ci najlepszą ofertę izolacji poziomej fundamentów. Mają na swoim koncie wiele dobrych opinii od Klientów, co świadczy o ich profesjonalnym podejściu do pracy. Mają ofertę dla każdego.

Budownictwo Justyna Jabłońska - Najlepsze Ocieplenie Fundamentów Łódź

Najlepsze Ocieplenie Fundamentów

6 opinii

W przypadku, gdy interesuje Cię najlepsze ocieplenie fundamentów w rejonie Łodzi i szukasz najlepszych ofert to wykorzystaj doświadczenie Budownictwo Justyna Jabłońska. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą wycenę, która spełni Twoje wymagania.

Firma remontowo-budowlana żeber sławomir - Pierwszorzędne Ocieplenie Fundamentów Łódź

Pierwszorzędne Ocieplenie Fundamentów Łódź

6 opinii

Chcesz znaleźć dobrego partnera do realizacji swoich planów? Firma remontowo-budowlana żeber sławomir z Łodzi jest na to skuteczną metodą. Już teraz określ czego potrzebujesz i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

IZOVIL Kamil Wileński - Najwyższej Klasy Izolacja Pionowa Fundamentów Łódź

IZOVIL Kamil Wileński

5 opinii

Gdy poszukujesz dobrej jakości wykonywanych usług to specjaliści z IZOVIL Kamil Wileński są dla Ciebie idealni. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

ROBES - Idealna Hydroizolacja Łódź

Idealna Hydroizolacja Łódź

4 opinie

Każdy, kto szuka hydroizolacji powinien już dziś zgłosić się do ROBES i poznać świetne oferty oraz pochlebne opinie zadowolonych Klientów. Przedzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

Awa Sp.j - Korzystna Hydroizolacja Łódź

Korzystna Hydroizolacja

2 opinie

Hydroizolacja i szczegóły z tym powiązane przestaną być dla Ciebie skomplikowanym zagadnieniem, jeśli skorzystasz z oferty Awa Sp.j. Wykwalifikowani konsultanci z dziedziny hydroizolacji pomogą Ci stworzyć idealne rozwiązanie. Przedstawią Ci dobrą ofertę - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

Akma Polska Sp.z.o.o. - Wysokiej Klasy Ocieplenie Fundamentów Łódź

Akma Polska Sp.z.o.o.

2 opinie

Starasz się odnaleźć wartego zaufania fachowca z zakresu wysokiej klasy ocieplenia fundamentów z Łodzi, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma Akma Polska Sp.z.o.o. jest Twoim rozwiązaniem. Nie czekaj i zadzwoń od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

SPRAYSTOCK SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Dobra Hydroizolacja Łódź

SPRAYSTOCK SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

83 opinie

Dotarcie do dobrej hydroizolacji jest trudniejsze niż może się wydawać, ale SPRAYSTOCK SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ na pewno pomoże Ci w znalezieniu właściwego rozwiązania. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może zaoferować.

EFEKT Iwona Kamińska - Rewelacyjna Izolacja Przeciwwilgociowa Łódź

EFEKT Iwona Kamińska

24 opinie

Znalezienie rewelacyjnej izolacji przeciwwilgociowej jest trudniejsze niż może się wydawać, ale EFEKT Iwona Kamińska na pewno pomoże Tobie w znalezieniu najlepszego rozwiązania. Zarezerwuj termin od razu!

Najnowsze z 26 zleceń na izolacje fundamentów w Łodzi

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 101-150m², Łódź

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywa...

 • Łódź

2023-01-27 do 2023-02-04

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwodną, 16m², Łódź

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 16m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba pr...

 • Łódź

2023-01-07 do 2023-01-15

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Łódź

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako:...

 • Łódź

2023-01-04 do 2023-01-04

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwodną, 401-500m², Łódź

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: budynek użyteczności publicznej Powierzchnia prac: 401-500m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: Generalny Wy...

 • Łódź

2022-12-12 do 2022-12-20

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 101-150m², Kalonka

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako...

 • Kalonka

2022-12-09 do 2022-12-17

Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 500m², Łódź

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 500m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: firma Informacje dod...

 • Łódź

2022-11-16 do 2022-11-24

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Łódź

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin...

 • Łódź

2022-11-10 do 2022-11-18

Wykonanie izolacji przeciwwodną, 1800m², Łódź

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: budynek handlowo-usługowy Powierzchnia prac: 1800m² Rodzaje materiałów: 2 x papa Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: Generalny Wykonawca Informa...

 • Łódź

2022-10-18 do 2022-10-26

Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 101-150m², Łódź

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin roz...

 • Łódź

2022-10-14 do 2022-10-22

Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 1765m², Łódź

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek handlowo-usługowy Powierzchnia prac: 1765m² Rodzaje materiałów: 2 x papa Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: Generalny Wykonawca In...

 • Łódź

2022-10-10 do 2022-10-18

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, budynek pow. ok. 50m², Łódź

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: prace na budynku o pow. ok. 50m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa z...

 • Łódź

2022-10-08 do 2022-10-16

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 151-200m², Łódź

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 151-200m² Rodzaje materiałów: Izolacja cieplna i wilgociowa płytami eps Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofert...

 • Łódź

2022-10-05 do 2022-10-13

Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Łódź

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: cementowe Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Informa...

 • Łódź

2022-09-25 do 2022-10-03

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 25m², Łódź

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 25m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: oso...

 • Łódź

2022-09-16 do 2022-09-24

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwodną, do 100m², Łódź

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: firma Termin rozpoczęcia pr...

 • Łódź

2022-08-30 do 2022-09-07

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwodną, do 100m², Łódź

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba pry...

 • Łódź

2022-08-22 do 2022-08-30

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 151-200m², Łódź

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: domu typu bliźniak Powierzchnia prac: 151-200m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jak...

 • Łódź

2022-08-19 do 2022-08-27

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwodną, 251-300m², Łódź

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: domu typu bliźniak Powierzchnia prac: 251-300m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: os...

 • Łódź

2022-08-03 do 2022-08-11

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwodną, 520m², Łódź

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: budynek użyteczności publicznej Powierzchnia prac: 520m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe ...

 • Łódź

2022-07-27 do 2022-07-27

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwodną, 520m², Łódź

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: budynek użyteczności publicznej Powierzchnia prac: 520m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe ...

 • Łódź

2022-07-26 do 2022-08-03

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwodną, 90m², Konstantynów Łódzki

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: domu szeregowego Powierzchnia prac: 90m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba pry...

 • Konstantynów Łódzki

2022-09-08 do 2022-09-16

Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 60m², Zgierz

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 60m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin rozp...

 • Zgierz

2022-07-26 do 2022-08-03

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 101-150m², Zgierz

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin...

 • Zgierz

2022-08-30 do 2022-09-07

Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Justynów

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako:...

 • Justynów

2022-08-14 do 2022-08-22

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji, 10m², Andrespol

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: garaż w bryle domu jednorodzinnego Powierzchnia prac: 10m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe ja...

 • Andrespol

2023-01-11 do 2023-01-19

Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 201-250m², Starowa Góra

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 201-250m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Te...

 • Starowa góra

2023-01-19 do 2023-01-27

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Izolacji Fundamentów

Najczęstsze pytania o izolacji fundamentów

Jakiego specjalistę potrzebujesz do izolacji fundamentów?

Bez znaczenia czy zdecydujemy się na budowę fundamentów własnoręcznie, czy z pomocą firmy, wszelkie prace musi rozpoczynać geodeta i wytyczyć wszystkie osie budynku wraz z wyznaczeniem rzędnych. Prace wykonane przez geodetę powinien zobaczyć kierownik budowy. Jego kontrola będzie zwłaszcza wskazana, gdy projekt budynku zakłada ściany ułożone niewspółosiowo.

Ile kosztuje izolacja i ocieplanie fundamentów?

Wraz ze wzrostem cen materiałów budowlanych i robocizny, budowa i ocieplenie fundamentów jest dużo większych wydatkiem niż kilka lat wstecz. Łączny koszt budowy fundamentów wraz z kosztem materiałów i robocizny dla przeciętnego obiektu o powierzchni 100m2 wyniesie około 30 tysięcy złotych. Ceny te mogą się różnić w zależności od wybranego rodzaju fundamentów. Koszty ocieplenia fundamentów są zależne od rejonu kraju oraz zastosowanej izolacji. Najczęściej jednak wahają się w przedziale od 250 do 400 zł/m2. Ceny będą inne w przypadku ocieplenia i izolacjistarych fundamentów, gdzie konieczne jest najpierw odsłonięcie i oczyszczenie ścian.

Od czego rozpocząć budowę fundamentów?

Budowę domu oraz fundamentów zawsze powinno poprzedzać wykonanie podstawowych usług geodezyjnych oraz dokładny plan prac. Specjalista musi wytyczyć osie budynku i inne jego ważne punkty. Kolejnym krokiem jest wykopanie gruntu oraz ułożenie szalunków. Gdy decydujemy się na płytę fundamentową, formą szalunków jest zazwyczaj termoizolacja i w celu jej ułożenia stosuje się warstwę spodnią płyty. Następnie można przystąpić do ułożenia prętów zbrojeniowych i wylania mieszanki betonowej.

Jakie są rodzaje fundamentów?

Rolą fundamentów jest równomierne przenoszenie obciążeń, jakie generuje budynek na grunt. W zależności od położenia domu, zawilgocenia gruntu oraz innych indywidualnych cech, należy wybrać konkretny typ fundamentu. Podstawowym i najpopularniejszym rozwiązaniem jest ława oraz ściana, która jest bardzo prosta w budowie. Ich konstrukcja polega na zastosowaniu poziomych belek wykonanych z żelbetu, na których opierać się będą ściany fundamentowe. Ciekawą alternatywą jest współczesna płyta fundamentowa, która posiada szereg zalet. Jest to nowoczesne rozwiązanie często stosowane przy trudnych warunkach gruntowych oraz w domach o skomplikowanej bryle.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Izolacji Fundamentów