Izolacja fundamentów w Limanowej

Porównaj oferty od Specjalistów od Izolacji Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 434 129 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 400 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Izolacja fundamentów jest czynnością, która pozwala wygenerować realne oszczędności na ogrzewaniu budynku. Zapewnienie osłony ścian przed wykonaniem elewacji w celu ochrony przed zimnem oraz wilgocią, pozwala skutecznie zaizolować budynek i sprawić, że stanie się on bardziej energooszczędny. Wyróżniamy dwa podstawowe typy ocieplenia fundamentów: izolację poziomą oraz izolację pionową. Czym się charakteryzują oraz na co jeszcze należy zwrócić uwagę dowiesz się z naszego artykułu. Warto zapoznać się też z przygotowanymi przez nas odpowiedziami na najważniejsze pytania. Jeżeli poszukujesz ekspertów od izolacji fundamentów, koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Izolacja pozioma fundamentów ma na celu zapobiec powstawaniu zjawiska podciągania kapilarnego. Polega ono na zasysaniu wilgoci przez mur w górę budynku. Jest to niezwykle szkodliwe zjawisko, dlatego niezbędne staje się zastosowanie izolacji, aby ochronić parter przed zawilgoceniem. Umieszcza się ją na łączeniu ścian fundamentowych oraz ścian budynku, a także między fundamentami a ławą. Pozioma izolacja przeciwwilgociowa nie może znaleźć się poniżej poziomu hydroizolacji podłoża.

Izolacja pionowa fundamentów ma za zadanie chronić ściany budynku przed przedostaniem się do nich wilgoci, a także wody opadowej. Montuje się ją na ścianach fundamentowych, które wcześniej należy odpowiednio wyrównać. Warstwa izolująca musi bowiem szczelnie przylegać do powierzchni ściany. Na zewnątrz fundamentów warstwę izolującą należy zabezpieczyć przed uszkodzeniami, które mogą powstać podczas zasypywania fundamentów ziemią. W zależności od lokalizacji działki budowlanej, należy zastosować jeden z trzech rodzajów izolacji pionowej, o czym powinien zadecydować kierownik budowy:

 • Lekka warstwa przeciwwilgociowa – jej zadanie to ochrona budynku przed wilgocią i wodą opadową. Jest odpowiednia dla działek, gdzie poziom wody gruntowej jest zdecydowanie poniżej fundamentów budynku. Nawet w przypadku intensywnych deszczy, nie może on przekraczać jednego metra poniżej fundamentu. Lekka warstwa przeciwwilgociowa jest odpowiednia dla gruntu wysoko przepuszczalnego, czyli piasku bądź żwiru. Jeśli po ulewnych deszczach ziemia na działce jest mokra przez dłuższy czas, należy zastosować bardziej odporną izolację.
 • Średnia warstwa izolująca – stosuje się ją w przypadkach, gdy woda znajduje się poniżej poziomu fundamentów, jednak ziemia na działce jest nisko przepuszczalna. Średnia izolacja ma za zadanie ochronić ściany fundamentowe przed większą ilością wody powstałą po ulewnych deszczach. Rodzaj ten najczęściej wykonuje się z papy, masy KMB lub cementowego szlamu.
 • Ciężka warstwa przeciwwodna – jest to silna izolacja przeciwwodna fundamentów, stosowana w sytuacjach, gdy poziom wód gruntowych jest bardzo wysoko, a po ulewnych deszczach zachodzi ryzyko podmywania gruntu. Warstwę tą stosuje się w celu ochrony fundamentów przed wodą naporową, czyli taką, która wywiera ciśnienie hydrostatyczne. Izolacjatermiczna fundamentów poza wysoką szczelnością musi charakteryzować się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. W trakcie robót ziemnych w tym celu najczęściej stosuje się masy KMB, papy termozgrzewalne oraz folie samoprzylepne.

Ranking najlepszych specjalistów od izolacji fundamentów w Limanowej

Izolacja fundamentów Limanowa

Opłacalna Hydroizolacja w Limanowej

16 opinii

Specjaliści z Kamil Kowalski KD- Izolacje złożą Ci najlepszą ofertę hydroizolacji. Mają na swoim koncie wiele dobrych opinii od Klientów, co świadczy o ich dużym doświadczeniu. Ażeby uzyskać wycenę skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

Firma Budowlana "Górale" - Tania Hydroizolacja Limanowa

Tania Hydroizolacja

8 opinii

Szukając hydroizolacji znajdziesz wiele firm, które mają ofertę dla Ciebie, ale Firma Budowlana Górale nia ma konkurentów. Szczegółową ofertę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Karmat-Kop - Opłacalna Izolacja Fundamentów Limanowa

Opłacalna Izolacja Fundamentów Limanowa

2 opinie

Szukasz oferty dotyczącej izolacji fundamentów? Karmat-Kop na pewno Ci pomoże - ma w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów i dopasuje je do Twoich oczekiwań. Więcej informacji możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

MK-Projects.pl - Firma ogólnobudowlana - Mariusz Kościelniak - Świetna Izolacja Pionowa Fundamentów Limanowa

MK-Projects.pl - Firma ogólnobudowlana - Mariusz Kościelniak

8 opinii

Firma MK-Projects.pl - Firma ogólnobudowlana - Mariusz Kościelniak oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Skupia się na Klientach z Limanowej oraz przyległych powiatów. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - nie będziesz żałować.

EKO-MAT - Rewelacyjna Izolacja Pionowa Fundamentów Limanowa

EKO-MAT

3 opinie

EKO-MAT zapewnia bogatą ofertę rewelacyjnej izolacji pionowej fundamentów gwarantując przy tym dobrą obsługę, a na życzenie też usługi dodatkowe, które również mogą Cię zainteresować. Mają propozycję dla każdego - zadzwoń i sprawdź.

KSL - Pierwszorzędne Ocieplenie Fundamentów Limanowa

KSL

7 opinii

Starasz się odnaleźć godnego uwagi fachowca z zakresu pierwszorzędnego ocieplenia fundamentów z Limanowej, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma KSL jest gotowa Ci pomóc. Zaledwie krok dzieli Cię od otrzymania świetnej oferty - sprawdź!

WOJ-TECH - Znakomita Izolacja Pionowa Fundamentów Limanowa

WOJ-TECH

4 opinie

Chcąc znaleźć najlepszą propozycję izolacji fundamentów trafisz na wiele firm, które mają ofertę dla Ciebie, ale WOJ-TECH jest najwyższej próby. Zarezerwuj termin od razu!

PR-BOUW - Doskonała Izolacja Pozioma Fundamentu Limanowa

PR-BOUW

1 opinia

Każdy, kto szuka izolacji poziomej fundamentów powinien zgłosić się do PR-BOUW i poznać dobre oferty. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Grab-Trans Czesław Grabiec - Wyjątkowe Ocieplenie Fundamentów Limanowa

Wyjątkowe Ocieplenie Fundamentów

1 opinia

Firma Grab-Trans Czesław Grabiec oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Skupia się na Klientach z miejscowości Limanowa i z sąsiednich miast. Nie trać czasu i poproś o wycenę - na pewno będziesz zadowolony!

FIRMA HANDLOWO - USŁUGOWA Mateusz Jarosz - Świetna Hydroizolacja Fundamentów Limanowa

Świetna Hydroizolacja Fundamentów Limanowa

5 opinii

Wybranie świetnej hydroizolacji fundamentów może być niełatwe, ale FIRMA HANDLOWO - USŁUGOWA Mateusz Jarosz na sto procent pomoże Ci w znalezieniu dobrego produktu. Zapytaj o wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

Najnowsze z 31 zleceń na izolacje fundamentów w Limanowej

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwodną, 20m², Dobra

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 20m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatn...

 • Dobra

2022-09-09 do 2022-09-17

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwodną, 20m², Dobra

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 20m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba pry...

 • Dobra

2022-08-18 do 2022-08-26

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwodną, 201-250m², Czerniec

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 201-250m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba pr...

 • Czerniec

2022-08-03 do 2022-08-11

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 15m², Gnojnik

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 15m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: oso...

 • Gnojnik

2022-09-15 do 2022-09-23

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 15m², Gnojnik

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 15m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: oso...

 • Gnojnik

2022-09-15 do 2022-09-23

Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 201-250m², Bochnia

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 201-250m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako...

 • Bochnia

2022-09-27 do 2022-10-05

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Bochnia

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertowe ja...

 • Bochnia

2023-01-26 do 2023-02-03

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 301-400m², Bochnia

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 301-400m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako...

 • Bochnia

2023-01-03 do 2023-01-11

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Nowy Sącz

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba pr...

 • Nowy Sącz

2023-01-24 do 2023-02-01

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Nowy Sącz

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako:...

 • Nowy Sącz

2022-11-02 do 2022-11-02

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 251-300m², Nowy Sącz

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 251-300m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: oso...

 • Nowy Sącz

2022-08-08 do 2022-08-16

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 151-200m², Nowy Sącz

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 151-200m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako...

 • Nowy Sącz

2022-12-10 do 2022-12-18

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwodną, 201-250m², Nowy Sącz

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 201-250m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient skła...

 • Nowy Sącz

2023-01-18 do 2023-01-26

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwodną, do 100m², Nowy Targ

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Informacje ...

 • Nowy Targ

2022-09-20 do 2022-09-28

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwodną, do 100m², Nowy Targ

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: domu szeregowego Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba...

 • Nowy Targ

2022-10-02 do 2022-10-10

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 40m², Młodów

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 40m² Rodzaje materiałów: cementowe Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Informacje d...

 • Młodów

2022-10-11 do 2022-10-19

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 40m², Młodów

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 40m² Rodzaje materiałów: cementowe Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Informacje d...

 • Młodów

2022-10-11 do 2022-10-19

Zapytanie o wykonanie izolacji, 430m², Wieliczka

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: Hydroizolacja tarasów Powierzchnia prac: 430m² Rodzaje materiałów: Membramy dachowe np. EPDM, folie FPO itp. Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe j...

 • Wieliczka

2022-12-09 do 2022-12-17

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 301-400m², Wieliczka

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 301-400m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termi...

 • Wieliczka

2023-01-10 do 2023-01-18

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Wieliczka

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako:...

 • Wieliczka

2022-07-23 do 2022-07-31

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwodną, budynek pow. ok. 546112m², Wieliczka

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: budynek użyteczności publicznej Powierzchnia prac: prace na budynku o pow. ok. 546112m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofert...

 • Wieliczka

2022-12-12 do 2022-12-20

Zlecę wykonanie izolacji fundamentów wraz z drenażem, ok. 200mb, Kraków

Zakres zlecenia: wykonanie izolacji fundamentów wraz z drenażem Długość: ok. 200mb Informacje dodatkowe: głębokość do 1,5m Termin: możliwy od zaraz...

 • Kraków

2022-09-21 do 2022-09-29

Wykonanie izolacji fundamentów wraz z drenażem, ok. 200mb, Kraków

Zakres zlecenia: wykonanie izolacji fundamentów wraz z drenażem Długość: ok. 200mb Informacje dodatkowe: głębokość do 2m Termin: możliwy od zaraz...

 • Kraków

2022-09-06 do 2022-09-14

Izolacja fundamentów, 150mb, Kraków

Zakres zlecenia: izolacja fundamentów Długość: 150mb Informacje dodatkowe: - do 2,5m do głębokości, - bez docieplenia, - z drenażem. Termin: możliwy od zaraz...

 • Kraków

2022-10-18 do 2022-10-26

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 251-300m², Kamionka Wielka

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 251-300m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako...

 • Kamionka Wielka

2022-12-25 do 2023-01-02

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 60m², Bębło

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 60m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: oso...

 • Bębło

2022-07-29 do 2022-08-06

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 130m², Wawrzeńczyce

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 130m² Rodzaje materiałów: Piana pur Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin rozp...

 • Wawrzeńczyce

2022-12-28 do 2023-01-05

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwodną, do 100m², Maszkienice

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin ...

 • Maszkienice

2023-01-18 do 2023-01-26

Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 201-250m², Kraków

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 201-250m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin roz...

 • Kraków

2022-08-30 do 2022-09-07

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwodną, 201-250m², Kraków

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 201-250m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba pr...

 • Kraków

2022-09-15 do 2022-09-23

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwodną, do 100m², Kraków

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: domu szeregowego Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Iniekcjami krystaliczna Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: firma Termin rozpoc...

 • Kraków

2023-01-03 do 2023-01-11

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Izolacji Fundamentów

Najczęstsze pytania o izolacji fundamentów

Jakiego specjalistę potrzebujesz do izolacji fundamentów?

Bez znaczenia czy zdecydujemy się na budowę fundamentów własnoręcznie, czy z pomocą firmy, wszelkie prace musi rozpoczynać geodeta i wytyczyć wszystkie osie budynku wraz z wyznaczeniem rzędnych. Prace wykonane przez geodetę powinien zobaczyć kierownik budowy. Jego kontrola będzie zwłaszcza wskazana, gdy projekt budynku zakłada ściany ułożone niewspółosiowo.

Ile kosztuje izolacja i ocieplanie fundamentów?

Wraz ze wzrostem cen materiałów budowlanych i robocizny, budowa i ocieplenie fundamentów jest dużo większych wydatkiem niż kilka lat wstecz. Łączny koszt budowy fundamentów wraz z kosztem materiałów i robocizny dla przeciętnego obiektu o powierzchni 100m2 wyniesie około 30 tysięcy złotych. Ceny te mogą się różnić w zależności od wybranego rodzaju fundamentów. Koszty ocieplenia fundamentów są zależne od rejonu kraju oraz zastosowanej izolacji. Najczęściej jednak wahają się w przedziale od 250 do 400 zł/m2. Ceny będą inne w przypadku ocieplenia i izolacjistarych fundamentów, gdzie konieczne jest najpierw odsłonięcie i oczyszczenie ścian.

Od czego rozpocząć budowę fundamentów?

Budowę domu oraz fundamentów zawsze powinno poprzedzać wykonanie podstawowych usług geodezyjnych oraz dokładny plan prac. Specjalista musi wytyczyć osie budynku i inne jego ważne punkty. Kolejnym krokiem jest wykopanie gruntu oraz ułożenie szalunków. Gdy decydujemy się na płytę fundamentową, formą szalunków jest zazwyczaj termoizolacja i w celu jej ułożenia stosuje się warstwę spodnią płyty. Następnie można przystąpić do ułożenia prętów zbrojeniowych i wylania mieszanki betonowej.

Jakie są rodzaje fundamentów?

Rolą fundamentów jest równomierne przenoszenie obciążeń, jakie generuje budynek na grunt. W zależności od położenia domu, zawilgocenia gruntu oraz innych indywidualnych cech, należy wybrać konkretny typ fundamentu. Podstawowym i najpopularniejszym rozwiązaniem jest ława oraz ściana, która jest bardzo prosta w budowie. Ich konstrukcja polega na zastosowaniu poziomych belek wykonanych z żelbetu, na których opierać się będą ściany fundamentowe. Ciekawą alternatywą jest współczesna płyta fundamentowa, która posiada szereg zalet. Jest to nowoczesne rozwiązanie często stosowane przy trudnych warunkach gruntowych oraz w domach o skomplikowanej bryle.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Izolacji Fundamentów