Izolacja fundamentów w Legionowie

Porównaj oferty od Specjalistów od Izolacji Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 670 634 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
574 206 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Izolacja fundamentów jest czynnością, która pozwala wygenerować realne oszczędności na ogrzewaniu budynku. Zapewnienie osłony ścian przed wykonaniem elewacji w celu ochrony przed zimnem oraz wilgocią, pozwala skutecznie zaizolować budynek i sprawić, że stanie się on bardziej energooszczędny. Wyróżniamy dwa podstawowe typy ocieplenia fundamentów: izolację poziomą oraz izolację pionową. Czym się charakteryzują oraz na co jeszcze należy zwrócić uwagę dowiesz się z naszego artykułu. Warto zapoznać się też z przygotowanymi przez nas odpowiedziami na najważniejsze pytania. Jeżeli poszukujesz ekspertów od izolacji fundamentów, koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Izolacja pozioma fundamentów ma na celu zapobiec powstawaniu zjawiska podciągania kapilarnego. Polega ono na zasysaniu wilgoci przez mur w górę budynku. Jest to niezwykle szkodliwe zjawisko, dlatego niezbędne staje się zastosowanie izolacji, aby ochronić parter przed zawilgoceniem. Umieszcza się ją na łączeniu ścian fundamentowych oraz ścian budynku, a także między fundamentami a ławą. Pozioma izolacja przeciwwilgociowa nie może znaleźć się poniżej poziomu hydroizolacji podłoża.

Izolacja pionowa fundamentów ma za zadanie chronić ściany budynku przed przedostaniem się do nich wilgoci, a także wody opadowej. Montuje się ją na ścianach fundamentowych, które wcześniej należy odpowiednio wyrównać. Warstwa izolująca musi bowiem szczelnie przylegać do powierzchni ściany. Na zewnątrz fundamentów warstwę izolującą należy zabezpieczyć przed uszkodzeniami, które mogą powstać podczas zasypywania fundamentów ziemią. W zależności od lokalizacji działki budowlanej, należy zastosować jeden z trzech rodzajów izolacji pionowej, o czym powinien zadecydować kierownik budowy:

 • Lekka warstwa przeciwwilgociowa – jej zadanie to ochrona budynku przed wilgocią i wodą opadową. Jest odpowiednia dla działek, gdzie poziom wody gruntowej jest zdecydowanie poniżej fundamentów budynku. Nawet w przypadku intensywnych deszczy, nie może on przekraczać jednego metra poniżej fundamentu. Lekka warstwa przeciwwilgociowa jest odpowiednia dla gruntu wysoko przepuszczalnego, czyli piasku bądź żwiru. Jeśli po ulewnych deszczach ziemia na działce jest mokra przez dłuższy czas, należy zastosować bardziej odporną izolację.
 • Średnia warstwa izolująca – stosuje się ją w przypadkach, gdy woda znajduje się poniżej poziomu fundamentów, jednak ziemia na działce jest nisko przepuszczalna. Średnia izolacja ma za zadanie ochronić ściany fundamentowe przed większą ilością wody powstałą po ulewnych deszczach. Rodzaj ten najczęściej wykonuje się z papy, masy KMB lub cementowego szlamu.
 • Ciężka warstwa przeciwwodna – jest to silna izolacja przeciwwodna fundamentów, stosowana w sytuacjach, gdy poziom wód gruntowych jest bardzo wysoko, a po ulewnych deszczach zachodzi ryzyko podmywania gruntu. Warstwę tą stosuje się w celu ochrony fundamentów przed wodą naporową, czyli taką, która wywiera ciśnienie hydrostatyczne. Izolacjatermiczna fundamentów poza wysoką szczelnością musi charakteryzować się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. W trakcie robót ziemnych w tym celu najczęściej stosuje się masy KMB, papy termozgrzewalne oraz folie samoprzylepne.

Ranking najlepszych specjalistów od izolacji fundamentów w Legionowie

Izolacja fundamentów Legionowo

Marcin

2 opinie

Specjaliści z Marcin zaproponują Ci najlepszą ofertę hydroizolacji fundamentów. Mają na swoim koncie wiele dobrych referencji od Klientów, co świadczy o ich dużym doświadczeniu. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Bronco Sp. z o.o. - Odpowiednia Izolacja Pozioma Fundamentu Legionowo

Odpowiednia Izolacja Pozioma Fundamentu

1 opinia

Gdy szukasz doskonałej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z Bronco Sp. z o.o. są dla Ciebie stworzeni. Wybierz ich numer, aby uzyskać więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

BS BUD INSTAL Stanisław Bachanowicz (w spadku) - Rewelacyjna Izolacja Pozioma Fundamentu Legionowo

BS BUD INSTAL Stanisław Bachanowicz (w spadku)

5 opinii

W dalszym ciągu nie znalazłeś izolacji poziomej fundamentów, choć poszukujesz od wielu dni? BS BUD INSTAL Stanisław Bachanowicz w spadku może zakończyć Twój problem. Ledwie krok dzieli Cię od otrzymania świetnej wyceny - skontaktuj się!

Tom Tomasz Sudziński - Znakomita Izolacja Pionowa Fundamentów Legionowo

Znakomita Izolacja Pionowa Fundamentów Legionowo

1 opinia

Izolacja pozioma fundamentu i szczegóły z tego wynikające skończą być dla Ciebie tajemnicą, jeśli wybierzesz ofertę Tom Tomasz Sudziński. Profesjonalni pracownicy z zakresu izolacji poziomej fundamentów pomogą Ci stworzyć najlepsze rozwiązanie. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki!

Domwit Lech Witkowski - Dobra Izolacja Przeciwwilgociowa Legionowo

Domwit Lech Witkowski

1 opinia

Firma Domwit Lech Witkowski oferuje swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Legionowo i okolic. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

PORIN - Dobra Izolacja Pozioma Fundamentu Legionowo

Dobra Izolacja Pozioma Fundamentu

4 opinie

Takiej oferty izolacji poziomej fundamentów nie znajdziesz na terenie Legionowa, więc jeżeli poszukujesz dobrej izolacji poziomej fundamentów to od razu zobacz PORIN. Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj niewiążącą wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

Cobbi Krzysztof Kobla - Najlepsze Ocieplenie Fundamentów w Legionowie

Najlepsze Ocieplenie Fundamentów w Legionowie

1 opinia

W przypadku, gdy interesuje Cię najlepsze ocieplenie fundamentów w rejonie Legionowa i szukasz najlepszych ofert to wykorzystaj doświadczenie Cobbi Krzysztof Kobla. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą wycenę, która spełni Twoje wymagania.

Domino kost-bud Brukarstwo Usługi brukarskie - Odpowiednia Izolacja Fundamentów Legionowo

Odpowiednia Izolacja Fundamentów

1 opinia

Wybranie korzystnej hydroizolacji fundamentów może być skomplikowane, ale Domino kost-bud Brukarstwo Usługi brukarskie na sto procent pomoże Ci w znalezieniu dopasowanego produktu. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Usługi Budowlane Dariusz Łojewski - Znakomita Hydroizolacja Fundamentów Legionowo

Znakomita Hydroizolacja Fundamentów Legionowo

1 opinia

Jeśli poszukujesz doskonałej współpracy to eksperci z Usługi Budowlane Dariusz Łojewski są dla Ciebie stworzeni. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółową wycenę.

REM-ART Usługi budowlano-wykończeniowe Paweł Gniazdowski - Odpowiednia Izolacja Pionowa Fundamentów Legionowo

REM-ART Usługi budowlano-wykończeniowe Paweł Gniazdowski

2 opinie

Pragnąc dotrzeć do izolacji pionowej fundamentów namierzysz firmy, które mają ofertę dla Ciebie, ale REM-ART Usługi budowlano-wykończeniowe Paweł Gniazdowski nia ma konkurentów. Zdecyduj się od razu - przedzwoń i otrzymaj wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

Najnowsze z 27 zleceń na izolacje fundamentów w Legionowie

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Nieporęt

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Inform...

 • Nieporęt

2022-09-08 do 2022-09-16

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 117m², Białobrzegi

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 117m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertowe jako:...

 • Białobrzegi

2023-01-24 do 2023-01-24

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Marki

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: domu szeregowego Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: ...

 • Marki

2022-10-11 do 2022-10-19

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwodną, 25m², Pomiechówek

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 25m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba pr...

 • Pomiechówek

2022-10-15 do 2022-10-23

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Pomiechówek

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywa...

 • Pomiechówek

2023-03-05 do 2023-03-13

Zlecę wykonanie izolacji, budynek pow. ok. 50m², Pomiechówek

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: Dom rekreacyjny Powierzchnia prac: prace na budynku o pow. ok. 50m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe j...

 • Pomiechówek

2023-02-07 do 2023-02-15

Wykonanie izolacji przeciwwodną, 25m², Pomiechówek

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 25m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba pr...

 • Pomiechówek

2022-10-04 do 2022-10-12

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 101-150m², Leoncin ,

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaje materiałów: ekologiczne Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termi...

 • Leoncin ,

2022-09-27 do 2022-10-05

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 10m², Wołomin

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 10m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba pr...

 • Wołomin

2022-11-14 do 2022-11-22

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Stare Babice

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: ...

 • Stare Babice

2022-09-17 do 2022-09-25

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 25m², Warszawa

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: domu szeregowego Powierzchnia prac: 25m² Rodzaje materiałów: Injekcja krystaliczna Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termi...

 • Warszawa

2022-10-24 do 2022-11-01

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwodną, do 100m², Warszawa

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: Ambas...

 • Warszawa

2022-10-10 do 2022-10-18

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Warszawa

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: cegła Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Informacje dodat...

 • Warszawa

2023-02-06 do 2023-02-11

Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Warszawa

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywa...

 • Warszawa

2023-03-06 do 2023-03-14

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwodną, 251-300m², Warszawa

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 251-300m² Rodzaje materiałów: cementowe Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin rozpoczęc...

 • Warszawa

2022-10-18 do 2022-10-26

Zapytanie o wykonanie izolacji, 20m², Warszawa

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: garażu hydroizolacja Powierzchnia prac: 20m² Rodzaje materiałów: cementowe Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Informacje do...

 • Warszawa

2023-02-10 do 2023-02-18

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwodną, 55m², Warszawa

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 55m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osob...

 • Warszawa

2022-09-23 do 2022-10-01

Potrzebna firma do wykonania izolacji przeciwwodną, 101-150m², Warszawa

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaje materiałów: Iniekcja cisnieniowa Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywa...

 • Warszawa

2023-01-30 do 2023-02-03

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwodną, do 100m², Warszawa

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: Wspólnota mie...

 • Warszawa

2023-02-16 do 2023-02-24

Zapytanie o wykonania izolacji przeciwwilgociowej, 151-200m², Warszawa

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 151-200m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywa...

 • Warszawa

2023-03-01 do 2023-03-09

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 251-300m², Warszawa

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: domu typu bliźniak Powierzchnia prac: 251-300m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofertowe ...

 • Warszawa

2023-02-01 do 2023-02-09

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwodną, 101-150m², Warszawa

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako...

 • Warszawa

2023-01-16 do 2023-01-24

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwodną, 151-200m², Warszawa

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 151-200m² Rodzaje materiałów: bitumiczne Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin roz...

 • Warszawa

2022-11-21 do 2022-11-22

Wykonanie izolacji przeciwwodną, do 100m², Warszawa

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osob...

 • Warszawa

2022-12-06 do 2022-12-06

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, do 100m², Warszawa

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Klient prosi o poradę Specjalisty Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako:...

 • Warszawa

2022-12-06 do 2022-12-06

Zlecę wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, 251-300m², Warszawa

Rodzaj izolacji: przeciwwilgociowa Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 251-300m² Rodzaje materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie oferto...

 • Warszawa

2023-02-09 do 2023-02-17

Zapotrzebowanie na wykonanie izolacji przeciwwodną, do 100m², Warszawa

Rodzaj izolacji: przeciwwodna Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaje materiałów: Folii kubełkowej Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin...

 • Warszawa

2023-03-09 do 2023-03-17

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Izolacji Fundamentów

Najczęstsze pytania o izolacji fundamentów

Jakiego specjalistę potrzebujesz do izolacji fundamentów?

Bez znaczenia czy zdecydujemy się na budowę fundamentów własnoręcznie, czy z pomocą firmy, wszelkie prace musi rozpoczynać geodeta i wytyczyć wszystkie osie budynku wraz z wyznaczeniem rzędnych. Prace wykonane przez geodetę powinien zobaczyć kierownik budowy. Jego kontrola będzie zwłaszcza wskazana, gdy projekt budynku zakłada ściany ułożone niewspółosiowo.

Ile kosztuje izolacja i ocieplanie fundamentów?

Wraz ze wzrostem cen materiałów budowlanych i robocizny, budowa i ocieplenie fundamentów jest dużo większych wydatkiem niż kilka lat wstecz. Łączny koszt budowy fundamentów wraz z kosztem materiałów i robocizny dla przeciętnego obiektu o powierzchni 100m2 wyniesie około 30 tysięcy złotych. Ceny te mogą się różnić w zależności od wybranego rodzaju fundamentów. Koszty ocieplenia fundamentów są zależne od rejonu kraju oraz zastosowanej izolacji. Najczęściej jednak wahają się w przedziale od 250 do 400 zł/m2. Ceny będą inne w przypadku ocieplenia i izolacjistarych fundamentów, gdzie konieczne jest najpierw odsłonięcie i oczyszczenie ścian.

Od czego rozpocząć budowę fundamentów?

Budowę domu oraz fundamentów zawsze powinno poprzedzać wykonanie podstawowych usług geodezyjnych oraz dokładny plan prac. Specjalista musi wytyczyć osie budynku i inne jego ważne punkty. Kolejnym krokiem jest wykopanie gruntu oraz ułożenie szalunków. Gdy decydujemy się na płytę fundamentową, formą szalunków jest zazwyczaj termoizolacja i w celu jej ułożenia stosuje się warstwę spodnią płyty. Następnie można przystąpić do ułożenia prętów zbrojeniowych i wylania mieszanki betonowej.

Jakie są rodzaje fundamentów?

Rolą fundamentów jest równomierne przenoszenie obciążeń, jakie generuje budynek na grunt. W zależności od położenia domu, zawilgocenia gruntu oraz innych indywidualnych cech, należy wybrać konkretny typ fundamentu. Podstawowym i najpopularniejszym rozwiązaniem jest ława oraz ściana, która jest bardzo prosta w budowie. Ich konstrukcja polega na zastosowaniu poziomych belek wykonanych z żelbetu, na których opierać się będą ściany fundamentowe. Ciekawą alternatywą jest współczesna płyta fundamentowa, która posiada szereg zalet. Jest to nowoczesne rozwiązanie często stosowane przy trudnych warunkach gruntowych oraz w domach o skomplikowanej bryle.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Izolacji Fundamentów