Dachy w Kraśniku

Porównaj oferty od Dekarzy i Cieśli z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 394 939 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 440 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Dach jest jednym z najważniejszych oraz najbardziej kosztownych elementów podczas budowy domu. Przed rozpoczęciem montażu pokrycia dachowego należy dowiedzieć się więcej na jego temat, oraz zadbać o indywidualny projekt. Obecnie istnieje wiele rodzajów dachów do domów jednorodzinnych – począwszy od klasycznych dwuspadowych konstrukcji, kończąc na zaawansowanych naczółkowych modelach. Różni je nie tylko koszt budowy, ale także przeznaczenie i dopasowanie do określonych typów domów. Dowiedz się z naszego artykułu jak wyglądają elementy i rodzaje dachów, a także jakie są najważniejsze aspekty budowy dachów. Chcesz znaleźć fachowców w tej dziedzinie? Sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Dach jest bardzo skomplikowaną konstrukcją, która składa się z wielu elementów. Aby skutecznie zabezpieczał nasz dom przed czynnikami zewnętrznymi, należy wykonać każdy z nich w odpowiedni sposób. Sama budowa dachu w domu jednorodzinnym zamyka się w kilku etapach, jednak wszystkie prace powinien poprzedzać profesjonalny projekt, w którym zawarte będą informacje, takie jak kształt konstrukcji dachu, kąt nachylenia, lokalizacja okien, a także informacje o rozmieszczeniu krokwi. Podstawowe etapy budowy dachu to: ukończenie murów domu przed budową dachu, zbudowanie więźby dachowej, zamontowanie okien dachowych oraz innych elementów i montaż pokrycia dachu.

Przed rozpoczęciem prac montażu bądź wymiany pokrycia dachowego, często sami musimy zadbać o odpowiednie materiały do budowy dachu. Pokrycie zewnętrzne stanowi najczęściej dachówka lub blachodachówka, a zapotrzebowanie na nią otrzymamy razem z projektem budowy. Podczas montażu bądź naprawy dachu, większość potrzebnych elementów wykonana jest z drewna i możemy zamówić je w tartaku, lub wybrać modele prefabrykowane. Głównymi elementami więźby dachowej są:

 • Krokwie – jest to główny element konstrukcyjny dachu, na którym opiera się całe pokrycie dachu. Najczęściej stanowią je grube i wytrzymałe belki.
 • Łaty – długie listwy najczęściej posiadające wymiary 50 × 40 mm, które montuje się prostopadle do krokwi. To właśnie na nich opiera się całe pokrycie dachowe.
 • Murłata – ważny element nośny dachu, do którego montowane są wszystkie krokwie. Jest to element, na którym spoczywa ciężar całej konstrukcji dachu.
 • Kontrłaty – wąskie deski montowane prostopadle do łat w celu zapewnienia wentylacji oraz ewentualnego spływu wody pod pokryciem dachowym.

Ukończoną więźbę dachową należy pokryć specjalną folią, która odpowiada za szczelność całej konstrukcji oraz zabezpiecza drewniane elementy dachu przed wilgocią. Stanowi ona ważny element chroniący przed czynnikami atmosferycznymi, a także umożliwiający mycie dachów. Folie dachowe dzielimy na dwa rodzaje:

 • Folie wysokoprzepuszczalne - charakteryzuje je przepuszczalność od 700 do 5000 gramów pary wodnej na m2 podczas 24 godzin oraz brak konieczności odstępu od materiału ocieplającego.
 • Folie niskoprzepuszczalne - charakteryzuje je mała przepuszczalność pary wodnej na poziomie 100 gramów na 1 m2 w ciągu 24 godzin. Ten rodzaj folii wymaga odstępu 3 - 4 cm od warstwy ocieplającej.

Ranking najlepszych cieśli w Kraśniku

Dachy Kraśnik

Usługi Ogólnobudowlane

2 opinie

Firma Usługi Ogólnobudowlane zajmuje się usługami z zakresu wykonania dachu jednospadowego. Wyróżnia się ponadprzeciętnymi opiniami Klientów. Ci cieśle nie mają sobie równych. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

P.P.H.U.WAGRA - Doskonałe Dachy Kraśnik

P.P.H.U.WAGRA

2 opinie

Jeśli poszukujesz dobrej jakości wykonywanych usług to specjaliści z P.P.H.U.WAGRA są dla Ciebie idealni. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej informacji.

Metal-Styl Krzysztof Latos - Staranne Przebudowy Dachu Kraśnik

Staranne Przebudowy Dachu Kraśnik

3 opinie

Z chwilą, gdy będziesz szukać starannej usługi dekarskiej w dobrej cenie to firma Metal-Styl Krzysztof Latos jest dla Ciebie idealna. Mają niezbędne przygotowanie do realizacji zleceń z dziedziny przebudów dachu. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, a otrzymasz ofertę.

BUD-REM Przemysław Piotr lipiec - Tanie Usługi Ciesielskie Kraśnik

BUD-REM Przemysław Piotr lipiec

2 opinie

Od lat pracownicy BUD-REM Przemysław Piotr lipiec oferują usługi z zakresu budowania dachu, dzięki temu są gotowi obsłużyć każdego Klienta potrzebującego usług ciesielskich. Ustal pasujący termin!

FHU REFIT - Doskonałej Jakości Konstrukcja Dachu w Kraśniku

Doskonałej Jakości Konstrukcja Dachu w Kraśniku

1 opinia

Przygotowanie konstrukcji dachu będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych specjalistów. FHU REFIT ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Szczegółową ofertę otrzymasz po kontakcie.

Usługi Stolarskie Mikołaj Adamczyk - Znakomite Przebudowy Dachu Kraśnik

Usługi Stolarskie Mikołaj Adamczyk

6 opinii

W dalszym ciągu potrzebujesz profesjonalistów od przebudów dachu? Trafiłeś w dobre miejsce - Usługi Stolarskie Mikołaj Adamczyk jest do Twoich usług. Nie zwlekaj i poproś o ofertę - nie zawiedziesz się!

"FachPolBud" - Perfekcyjne Wykonanie Dachu Jednospadowego Kraśnik

"FachPolBud"

1 opinia

Zatrudnij firmę FachPolBud jeśli szukasz doświadczonych ludzi do perfekcyjnego wykonania dachu jednospadowego na terenie Kraśnika lub okolicy. Konkretną wycenę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

SMB - Solidne Wykonanie Dachu Kraśnik

Solidne Wykonanie Dachu Kraśnik

1 opinia

Pragniesz znaleźć godnego zaufania specjalistę z zakresu solidnego wykonania dachu z Kraśnika, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma SMB jest gotowa Ci pomóc. Nie czekaj i poproś o wycenę - gwarancja zadowolenia!

Jmc - Świetne Dachy Kraśnik

Jmc

2 opinie

Jeżeli wciąż poszukujesz dobrej firmy od dachów to skorzystaj z kwalifikacji Jmc. Kraśnik i pobliske miasta to główny obszar ich działania. Mają ofertę dla każdego - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

AGRO-BUD - Rewelacyjne Dachy Kraśnik

Rewelacyjne Dachy

Jeżeli wciąż poszukujesz dobrej firmy od dachów to skorzystaj z kwalifikacji AGRO-BUD. Kraśnik i pobliske miasta to główny obszar ich działania. Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

Najnowsze z 30 zleceń na budowę dachu w Kraśniku

Usługi Dekarskie Kraśnik

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: kopertowy Rodzaj pokrycia dachowego: G Dodatkowe prace: mon...

 • Kraśnik

2022-12-30 do 2023-01-07

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 380m², Kraśnik

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 380m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna Dod...

 • Kraśnik

2022-10-20 do 2022-10-28

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 349m², Kraśnik

Jako cieśla z olbrzymim doświadczeniem i specjalista stale gotowy do współpracy przy nowym zleceniu odpowiedz na zapytanie. Ten Zleceniodawca nadesłał zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 349m²". Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego.

 • Kraśnik

2022-10-10 do 2022-10-18

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 151-200m², Kraśnik

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna D...

 • Kraśnik

2022-09-30 do 2022-10-08

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 151-200m², Kraśnik

Na wypadek jeśli nadal jako dobra firma od dachów poszukujesz pracy to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 151-200m². Prowadząc działalność jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z miejscowości Kraśnik z pewnością uzasadnisz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

 • Kraśnik

2022-09-28 do 2022-10-06

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 201-300m², Kraśnik

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna D...

 • Kraśnik

2022-08-22 do 2022-08-30

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 190m², Suchynia

Będąc w branży usług ciesielskich od wielu lat, szczególnie na obszarze Lubelskiego, ale także przyległych miast możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Dodatkowe informacje prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Suchynia

2022-07-18 do 2022-07-26

Budowanie Dachu Kraśnik

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 301-500m² Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Rodzaj dachu: płaski Rodzaj pokrycia dachowego: papa Dodatkowe prace:...

 • Kraśnik

2022-07-14 do 2022-07-22

Znakomite Usługi Ciesielskie Kraśnik

Usługi ciesielskie nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Opierając się na doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi w zakresie budowania dachu. Zapoznaj się z treścią zgłoszenia o treści "Zlecę kompleksową budowę dachu, 151-200m²". Skontaktuj się z nimi już teraz.

 • Piotrowice

2023-01-18 do 2023-01-26

Fantastyczne Usługi Dekarskie

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: budynek gospodarczy zaadaptowany na cele mieszkalne Rodzaj dachu: podwyższenie budynku i zmia...

 • Piotrowice

2022-08-01 do 2022-08-09

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 100m², Opole Lubelskie

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 100m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materiały ...

 • Opole Lubelskie

2022-11-02 do 2022-11-10

Rewelacyjne Wykonanie Dachu Kraśnik

Zakres zlecenia: Malowanie dachu Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blacha trapezowa Dodatkowe prace: wykonanie podbitki dachowej Materiały zape...

 • Zadole

2022-09-22 do 2022-09-30

Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, do 150m², Opole Lubelskie

Spraw, że budowa dachu nie będzie dla Klienta tajemnicą i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako doświadczony konsultant z dziedziny budowy dachu sporządź idealną ofertę pod zlecenie - Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, do 150m². Ledwie chwila dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zapytania o ofertę - sprawdź!

 • Opole Lubelskie

2022-08-22 do 2022-08-30

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 75m², Niedrzwica Kościelna

Jeśli usługi dekarskie na najwyższym poziomie to sfera działania Twojej firmy to skontaktuj się z tym Klientem i pokaż, że jesteś zawsze gotowy podjąć się nowego wyzwania. składający zapytanie napisał "Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 75m²". Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co masz do zaoferowania.

 • Niedrzwica kościelna

2022-10-15 do 2022-10-23

Korzystna Budowa Dachu Kraśnik

Spowoduj, że budowa dachu nie będzie dla Klienta skomplikowanym zagadnieniem i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako profesjonalny konsultant z zakresu budowy dachu sporządź najlepszą ofertę pod zlecenie - Dam zlecenie na prace na dachu, 151-200m². Nie czekaj - zatelefonuj i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która spełni Twoje wymagania.

 • Czółna

2022-10-17 do 2022-10-25

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, do 150m², Sobieszczany

Zlecający napisał zgłoszenie brzmiące "Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, do 150m²". Jako zaufany ekspert w dziedzinie dachów wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Zapraszamy do kontaktu - nie pożałujesz.

 • Sobieszczany

2022-10-16 do 2022-10-24

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, do 150m², Wólka Lipowa

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: papa Materiały zapewni...

 • Wólka lipowa

2022-08-08 do 2022-08-16

Doskonała Budowa Dachu

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: obiekt przemysłowy lub magazynowy Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blacho...

 • Zakrzew

2022-09-30 do 2022-10-08

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 330m², Zaleszany

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 330m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: kopertowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatkowe p...

 • Zaleszany

2022-08-31 do 2022-09-08

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 202m², Jabłonna Pierwsza

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 202m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: kopertowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materiały z...

 • Jabłonna pierwsza

2022-07-23 do 2022-07-31

Znakomita Budowa Dachu

Oferujesz solidną propozycję dotyczącą budowy dachu? Na pewno pomożesz temu Zleceniodawcy mając w swojej ofercie bogaty wybór produktów dopasowanych do jego potrzeb. Żeby poznać szczegółowe informacje skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

 • Moszna-Kolonia

2022-09-05 do 2022-09-13

Pierwszorzędne Usługi Ciesielskie

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blacha trapezowa Mate...

 • Motycz

2022-08-11 do 2022-08-19

Zlecę kompleksową budowę dachu, 316m², Sporniak

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 316m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: Dach w kształcie L Rodzaj pokrycia dachowego: Blacha na rąbek st...

 • Sporniak

2022-09-25 do 2022-10-03

Budowa Dachu

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna ...

 • Motycz

2022-12-02 do 2022-12-10

Najlepsze Budowanie Dachu

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna D...

 • Uniszowice

2022-08-11 do 2022-08-19

Budowanie Dachu

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: prace na budynku o pow. ok. 125m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: kopertowy Rodzaj pokrycia dachowego:...

 • Krężnica jara

2022-11-21 do 2022-11-29

Perfekcyjne Wykonanie Dachu

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Doda...

 • Sandomierz

2022-11-07 do 2022-11-15

Rewelacyjna Budowa Dachu

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: kopertowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materia...

 • Sandomierz

2022-07-18 do 2022-07-26

Zapotrzebowanie na prace na dachu, 10m², Sandomierz

Zakres zlecenia: wymiana gąsiorów Powierzchnia dachu: 10m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatkowe prace: obróbki blacharskie dachu Materiały zapewnia: W...

 • Sandomierz

2023-01-07 do 2023-01-15

Cieśle

Zakres zlecenia: Naprawa rynien Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: obiekt handlowo-usługowy Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: papa Dodatkowe prace: obróbki blacharskie dachu, montaż rynien Materi...

 • Sandomierz

2022-11-24 do 2022-12-02

Otrzymaj zlecenia dla Dekarzy i Cieśli

Najczęstsze pytania o budowie dachów

Jakie są rodzaje dachów i jakie mają właściwości?

Jest kilka rodzajów dachów. Dzielą się one na:

 • Dach dwuspadowy - jest to klasyczny i bardzo popularny dach w przypadku domów jednorodzinnych. Stanowią go dwie połacie, którym można nadawać różne kąty nachylenia. Budowa dachu dwuspadowego doskonale chroni całą konstrukcję budynku przed działaniem czynników zewnętrznych, a idealnym pokryciem są dachówki w formacie XXL.
 • Dach czterospadowy (namiotowy lub kopertowy) - popularny typ dachu doskonale podkreślający kwadratową bryłę budynków. Posiada cztery połacie zbiegające się w jednym, umieszczonym na środku budynku punkcie. Połacie posiadają kształt trapezów i świetnie nawiązują do klasycznych stylów budownictwa.
 • Dach mansardowy - konstrukcja wyróżniająca się eleganckim i subtelnym wyglądem. Dach ten charakteryzuje się podzielonymi połaciami o różnych kątach nachylenia, co umożliwia efektywne zagospodarowanie przestrzeni poddasza.
 • Dach pulpitowy - dach potocznie nazywany jednospadowym złożony z wyłącznie jednej połaci, wykonanej pod określonym kątem. Z technicznego punktu widzenia jest to model bardzo prosty, a tym samym tanim w budowie. Budowa dachu jednospadowego dobrze sprawdzi się w długich oraz wąskich konstrukcjach.
 • Dach płaski - dach o nachyleniu wynoszącym do kilku stopni. Bardzo praktyczne i tanie rozwiązanie umożliwiające stworzenie na nim przestrzeni użytkowej. Budowa domuz płaskim dachem mocno zyskuje na popularności.

Jaki jest koszt wykonania poszczególnych rodzajów dachu?

Koszt budowy dachu zależny jest w głównej mierze od zaawansowania technicznego danego rozwiązania, a także jego wielkości. Najtańsze w budowie są konstrukcje płaskie oraz pulpitowe, a za nowoczesne bardziej kreatywne rozwiązania będziemy zmuszeni zapłacić więcej.

Jakie są etapy budowy dachu?

Zanim rozpoczniemy prace związane ze wznoszeniem dachu, warto poznać etapy budowy. Na początku, należy ukończyć oraz przygotować mury domu. Kolejnym krokiem jest wykonanie całej konstrukcji więźby dachowej wraz z zamontowaniem okien dachowych i innych wybranych elementów. Ostatnim etapem jest montaż pokrycia dachowego, najczęściej w postaci dachówki.

Gdzie znaleźć odpowiednią firmę zajmującą się budową dachów?

Poszukiwania warto rozpocząć w Internecie, gdzie można znaleźć większość firm budowlanych, wraz z opiniami klientów na ich temat. Posiadając dostęp do takich danych, możemy w stosunkowo prosty sposób wybrać firmę świadczącą wysokiej jakości usługi. Wybierając firmę do budowy dachu, warto kierować się jej doświadczeniem na rynku oraz zadowoleniem poprzednich klientów z oferowanych usług. Wykonanie dachu na pewno warto powierzyć profesjonalistom z naszego rankingu najlepszych specjalistów.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Dekarzy i Cieśli