Projektowanie ogrodów w Chełmnie

Porównaj oferty od Projektantów Ogrodów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 172 912 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
553 166 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Kluczem do sukcesu w aranżacji ogrodu jest zachowanie jego spójnej koncepcji. Zanim zaczniesz sadzić rośliny i kupować materiały, warto zastanowić się, w jaki sposób możesz wykorzystać potencjał swojej działki. Kompleksowa aranżacja ogrodu jest zadaniem, które warto zlecić profesjonalistom – architektowi lub architektowi krajobrazu. Znajdziesz ich w naszym rankingu najlepszych specjalistów. Również prace działkowe oraz opiekę nad ogrodem warto zlecić ekspertom. Gdy wybierzesz sprawdzonego fachowca możesz mieć pewność, że twój ogród będzie jednocześnie piękny i komfortowy. Więcej informacji znajdziesz w naszym artykule oraz odpowiedziach na najważniejsze pytania.

Podczas ustalania koncepcji ogrodu, istotne są warunki panujące na danej działce – wymiary parceli, jej granice, ukształtowanie powierzchni, światło oraz elementy na niej obecne. Ważna jest także lokalizacja domu, umiejscowienie tarasu, bramy wjazdowej, furtki oraz podjazdu. Twój przyszły ogród powinien mieć określone granice, wyznaczające strefę frontową przebiegającą przed domem oraz prywatną strefę znajdującą się za domem i w okolicach tarasu.Aranżacja ogrodu przed domem będzie miała funkcję reprezentacyjną i będzie widoczna dla przechodniów. Podobnie sprawa ma się zaranżacją ogrodu przy płocie. Przestrzeń prywatna na ogół zlokalizowana jest za budynkiem, aby zasłonić się przed wzrokiem ciekawskich ludzi, a także stworzyć miejsce relaksu i ewentualnych przyjęć w gronie najbliższych.

Ustalając design swojej przydomowej przestrzeni, warto kierować się stylem architektonicznym domu. Nowoczesny ogród idealnie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie pragniesz utrzymać minimalistyczny i uporządkowany klimat. Warto wówczas zadbać o to, aby w podobnym stylu utrzymane były także wszystkie dodatkowe elementy zabudowy, jak altana oraz taras, a nawet skarpa w ogrodzie, którejaranżacja może wpłynąć na odbiór ogrodu.

Najbardziej charakterystycznymi elementami w stylu nowoczesnym są:

 • przystrzyżone żywopłoty
 • równe linie chodników oraz ścieżek
 • betonowe elementy architektury ogrodowej
 • minimalistyczne akcenty dekoracyjne

W przypadku nowoczesnych projektów ogrodu znaczenie ma także dobraaranżacja trawy w ogrodzie. Charakterystyczne są dla niej bowiem kompozycje z traw ozdobnych i rozległe przydomowe trawniki.

Ranking najlepszych projektantów ogrodów w Chełmnie

Projektowanie ogrodów Chełmno

Najwyższej Klasy Projektowanie Ogrodów w Chełmnie

6 opinii

W przypadku, gdy interesuje Cię najwyższej klasy projektowanie ogrodów i szukasz najlepszych ofert to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Zdzisław Kawalec. Wyczerpującą ofertę otrzymasz po kontakcie.

Mik-Maj Robert Wojnowski - Wyjątkowe Projektowanie Ogrodów Chełmno

Wyjątkowe Projektowanie Ogrodów Chełmno

1 opinia

Od lat pracownicy Mik-Maj Robert Wojnowski wykonują usługi z zakresu projektowania ogrodów, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć każdego Klienta potrzebującego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Tomasz Słoniecki - Staranne Ogrody Przydomowe Chełmno

Tomasz Słoniecki

1 opinia

Jeżeli wciąż poszukujesz profesjonalistów od ogrodów przydomowych to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Tomasz Słoniecki. Chełmno i okolice to główny obszar ich działania. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Drew Garden - Rewelacyjne Projekty Ogrodu Chełmno

Rewelacyjne Projekty Ogrodu Chełmno

Przygotowanie projektów ogrodu będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych fachowców. Drew Garden ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Otrzymaj propozycję już teraz i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

STAWIAK, Andrzej Stawiak - Profesjonalne Projektowanie Ogrodów Chełmno

Profesjonalne Projektowanie Ogrodów

Szukasz specjalistów od profesjonalnego projektowania ogrodów w rejonie Chełmna lub w okolicznych miastach? Konkretną wycenę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

EMBud-ogólnobudowlane - Pierwszorzędne Nowoczesne Ogrody Chełmno

EMBud-ogólnobudowlane

EMBud-ogólnobudowlane świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Skupia się na Klientach z rejonu Chełmna i z sąsiednich miast. Więcej informacji otrzymasz po kontakcie.

Spółdzielnia Socjalna "Od Nowa" - Doskonałe Projektowanie Ogrodów Chełmno

Spółdzielnia Socjalna "Od Nowa"

Konkurencyjna cena i godna podziwu realizacja powierzonych prac to najważniejsze cechy firmy, której specjalnością jest projektowanie ogrodów. Określ na czym Ci zależy i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Jepona wissta Polska - Perfekcyjne Projektowanie Ogrodu Chełmno

Jepona wissta Polska

Twoje zadanie będzie zrealizowane dzięki wieloletniemu doświadczeniu tej firmy, która świadczy usługi projektowania ogrodu na bardzo dobrym poziomie. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

Drewdom - Doskonała Aranżacja Ogrodu Chełmno

Drewdom

Sprawdź specjalistów z Drewdom jeśli poszukujesz właściwych ludzi do doskonałej aranżacji ogrodu w miejscowości Chełmno lub okolicy. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółowe informacje.

F.H.U. HANDBUD Krzysztof Andrysiak - Rewelacyjne Planowanie Ogrodu Chełmno

F.H.U. HANDBUD Krzysztof Andrysiak

Wiele długich lat pracownicy F.H.U. HANDBUD Krzysztof Andrysiak realizują usługi z zakresu planowania ogrodu, dzięki temu są gotowi obsłużyć wszystkich Klientów szukających specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj wstępną wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

Najnowsze z 31 zleceń na projektowanie ogrodów w Chełmnie

Zapotrzebowanie na aranżację nowego ogrodu, 600m2, Unisław

Klienta interesuje aranżacja ogrodu: na całej posesji Rodzaj budynku na posesji: dom jednorodzinny Zakres aranżacji: aranżacja nowego ogrodu od podstaw Projekt aranżacji: Klient nie ma projektu, ale wie czego oczekuje Powierzc...

 • Unisław

2022-08-19 do 2022-08-27

Szukam firmy do aranżacji ogrodu, 151-200m2, Kijewo Królewskie

Klienta interesuje aranżacja ogrodu: na całej posesji Rodzaj budynku na posesji: dom jednorodzinny Zakres aranżacji: wprowadzenie zmian w istniejącym ogrodzie Projekt aranżacji: Klient nie ma projektu i prosi o sugestie Powier...

 • Kijewo Królewskie

2022-08-08 do 2022-08-08

Zapytanie o wprowadzenie zmian w ogrodzie, 251-300m2, Orłowo

Klienta interesuje aranżacja ogrodu: w tyle budynku Rodzaj budynku na posesji: dom jednorodzinny Zakres aranżacji: wprowadzenie zmian w istniejącym ogrodzie Projekt aranżacji: Klient nie ma projektu, ale wie czego oczekuje Pow...

 • Orłowo

2022-06-26 do 2022-07-04

Zapotrzebowanie na aranżację nowego ogrodu, 3600m2, Wieldządz

Oszczędź czas i przyjmij zlecenie na profesjonalna aranżacja ogrodu w Kujawsko-pomorskim. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać więcej informacji.

 • Wieldządz

2022-08-25 do 2022-09-02

Projektowanie Ogrodów Chełmno

Klienta interesuje aranżacja ogrodu: na całej posesji Rodzaj budynku na posesji: dom jednorodzinny Zakres aranżacji: aranżacja nowego ogrodu od podstaw Projekt aranżacji: Klient nie ma projektu, ale wie czego oczekuje Powierzc...

 • Grudziądz

2022-08-22 do 2022-08-30

Szukam firmy do aranżacji ogrodu, 2000m2, Grudziądz

Klienta interesuje aranżacja ogrodu: na całej posesji Rodzaj budynku na posesji: dom jednorodzinny Zakres aranżacji: aranżacja nowego ogrodu od podstaw Projekt aranżacji: Klient nie ma projektu, ale wie czego oczekuje Powierzc...

 • Grudziądz

2022-07-24 do 2022-08-01

Zlecę wprowadzenie zmian w ogrodzie, 251-300m2, Grudziądz

Klienta interesuje aranżacja ogrodu: Ogródek dzialkowy Rodzaj budynku na posesji: dom jednorodzinny Zakres aranżacji: wprowadzenie zmian w istniejącym ogrodzie Projekt aranżacji: Klient nie ma projektu i prosi o sugestie Powie...

 • Grudziądz

2022-06-05 do 2022-06-13

Dam zlecenie na wprowadzenie zmian w ogrodzie, 450m2, Borówno

Klienta interesuje aranżacja ogrodu: na całej posesji Rodzaj budynku na posesji: dom jednorodzinny Zakres aranżacji: wprowadzenie zmian w istniejącym ogrodzie Projekt aranżacji: Klient nie ma projektu i prosi o sugestie Powier...

 • Borówno

2022-10-02 do 2022-10-10

Wyjątkowe Planowanie Ogrodów Chełmno

Zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na aranżację nowego ogrodu, 251-300m2 jest zaadresowane do eksperta, który świadczy swoje usługi oraz skupia się na Klientach z miejscowości Toruń i okolic. Nie trać czasu - skontaktuj się z nim, aby przesłać ofertę.

 • Toruń

2022-09-23 do 2022-10-01

Fantastyczne Projektowanie Ogrodu Chełmno

Klienta interesuje aranżacja ogrodu: frontowego Rodzaj budynku na posesji: dom jednorodzinny Zakres aranżacji: wprowadzenie zmian w istniejącym ogrodzie Projekt aranżacji: Klient nie ma projektu i prosi o sugestie Powierzchnia...

 • Toruń

2022-10-31 do 2022-11-08

Perfekcyjne Projektowanie Ogrodów

Pragniesz znaleźć Zlecającego jako godny zaufania specjalista z zakresu perfekcyjnego projektowania ogrodów z Torunia? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania zapoznając się z jego zleceniem, które brzmi "XYZ". Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Toruń

2022-08-30 do 2022-09-07

Perfekcyjne Projekty Ogrodów Chełmno

Klienta interesuje aranżacja ogrodu: w tyle budynku Rodzaj budynku na posesji: dom jednorodzinny Zakres aranżacji: aranżacja nowego ogrodu od podstaw Projekt aranżacji: Klient nie ma projektu i prosi o sugestie Powierzchnia do...

 • Toruń

2022-09-30 do 2022-09-30

Aranżacja ogrodu, poniżej 50m2, Toruń

Klienta interesuje aranżacja ogrodu: w tyle budynku Rodzaj budynku na posesji: dom jednorodzinny Zakres aranżacji: wprowadzenie zmian w istniejącym ogrodzie Projekt aranżacji: Klient posiada projekt i poszukuje firmy do jego re...

 • Toruń

2022-06-12 do 2022-06-20

Najwyższej Klasy Projektowanie Zieleni Chełmno

Jako solidny specjalista, który świadczy usługi projektowania zieleni na bardzo wysokim poziomie wykonaj zlecenie od Klienta, który jest rzetelny. Zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Toruń

2022-07-11 do 2022-07-19

Aranżacja ogrodu, 800m2, Toruń

Klienta interesuje aranżacja ogrodu: na całej posesji Rodzaj budynku na posesji: dom jednorodzinny Zakres aranżacji: aranżacja nowego ogrodu od podstaw Projekt aranżacji: Klient nie ma projektu i prosi o sugestie Powierzchnia ...

 • Toruń

2022-08-05 do 2022-08-13

Solidne Projekty Ogrodów

Klienta interesuje aranżacja ogrodu: na całej posesji Rodzaj budynku na posesji: dom jednorodzinny Zakres aranżacji: wprowadzenie zmian w istniejącym ogrodzie Projekt aranżacji: Klient nie ma projektu, ale wie czego oczekuje P...

 • Toruń

2022-11-13 do 2022-11-21

Pierwszorzędne Planowanie Ogrodów

Klienta interesuje aranżacja ogrodu: na całej posesji Rodzaj budynku na posesji: dom jednorodzinny Zakres aranżacji: wprowadzenie zmian w istniejącym ogrodzie Projekt aranżacji: Klient nie ma projektu i prosi o sugestie Powier...

 • Toruń

2022-07-01 do 2022-07-09

Zapytanie o aranżację nowego ogrodu, 3000m2, Toruń

Szukasz Klienta jako sprawdzony specjalista z zakresu doskonałego projektowania ogrodów? Pomóż Klientowi wprowadzić w życie plany poznając szczegóły jego zapytania o treści "XYZ". Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Toruń

2022-11-24 do 2022-12-02

Aranżacja ogrodu, 650m2, Osielsko

Klienta interesuje aranżacja ogrodu: na całej posesji Rodzaj budynku na posesji: dom jednorodzinny Zakres aranżacji: aranżacja nowego ogrodu od podstaw Projekt aranżacji: Klient nie ma projektu i prosi o sugestie Powierzchnia ...

 • Osielsko

2022-09-19 do 2022-09-27

Rewelacyjne Projektowanie Zieleni

Klienta interesuje aranżacja ogrodu: na całej posesji Rodzaj budynku na posesji: dom jednorodzinny Zakres aranżacji: aranżacja nowego ogrodu od podstaw Projekt aranżacji: Klient nie ma projektu, ale wie czego oczekuje Powierzc...

 • Żołędowo

2022-07-23 do 2022-07-31

Projektowanie Ogrodu

Klienta interesuje aranżacja ogrodu: frontowego Rodzaj budynku na posesji: dom jednorodzinny Zakres aranżacji: wprowadzenie zmian w istniejącym ogrodzie Projekt aranżacji: Klient nie ma projektu, ale wie czego oczekuje Powierz...

 • Książki

2022-11-11 do 2022-11-19

Zlecę aranżację nowego ogrodu, 419m2, Bydgoszcz Janowo

Klienta interesuje aranżacja ogrodu: Domek letniskowy Rodzaj budynku na posesji: Domek letniskowy Zakres aranżacji: aranżacja nowego ogrodu od podstaw Projekt aranżacji: Klient nie ma projektu, ale wie czego oczekuje Powierzch...

 • Bydgoszcz Janowo

2022-07-26 do 2022-08-03

Doskonałe Projektowanie Zieleni

Klienta interesuje aranżacja ogrodu: w tyle budynku Rodzaj budynku na posesji: dom szeregowy Zakres aranżacji: wymiana istniejącego ogrodu Projekt aranżacji: Klient nie ma projektu, ale wie czego oczekuje Powierzchnia do aranż...

 • Bydgoszcz

2022-06-12 do 2022-06-20

Pierwszorzędne Projektowanie Ogrodów

Klienta interesuje aranżacja ogrodu: Mały 90 m przed mieszkanie Rodzaj budynku na posesji: budynek wielorodzinny Zakres aranżacji: wymiana istniejącego ogrodu Projekt aranżacji: Klient nie ma projektu i prosi o sugestie Powier...

 • Bydgoszcz

2022-09-25 do 2022-10-03

Zlecę aranżację nowego ogrodu, 101-150m2, Bydgoszcz

Klienta interesuje aranżacja ogrodu: na całej posesji Rodzaj budynku na posesji: dom jednorodzinny Zakres aranżacji: aranżacja nowego ogrodu od podstaw Projekt aranżacji: Klient nie ma projektu i prosi o sugestie Powierzchnia ...

 • Bydgoszcz

2022-07-17 do 2022-07-25

Otrzymaj zlecenia dla Projektantów Ogrodów

Najczęstsze pytania o projektowaniu ogrodów

Kogo zatrudnić do wykonania aranżacji ogrodu?

Najlepiej jest zdecydować się na fachowca, dla którego architektura krajobrazu jest chlebem powszednim. Projektant ogrodu zadba o to, aby przydomowa przestrzeń zachwycała piękną i przemyślaną formą przez wiele lat. Zajmie się on całą aranżacją, począwszy od koncepcji, przez określenie niezbędnych materiałów, po nadzorowanie prac ogrodowych. Projekt przygotowany przez profesjonalną firmę obejmuje zwykle przygotowanie rzutu ogrodu z lotu ptaka, rozplanowanie nasadzenia roślin, wyznaczenie ścieżek i alejek w ogrodzie, uwzględnienie elementów tzw. małej architektury ogrodowej oraz listę materiałów, które będą potrzebne do realizacji projektu. Architekt krajobrazu może też podjąć się zlecenia dotyczącego określonej przestrzeni, np.aranżacji ogrodu przed domem.

Ile kosztuje wykonanie aranżacji ogrodu?

Koszt wykonaniaaranżacji ogrodu w dużej mierze zależy od rozmiaru i lokalizacji działki. To jasne, że im większa przestrzeń jest do zagospodarowania, tym więcej kosztować będzie wykonanie usługi. Najmniej zapłacimy za zlecenie dotyczące tylko określonego elementu, jak np. aranżacja skarpy w ogrodzie. Cena zależna jest również od tego, na jaką firmę się decydujesz. Zwykle najbardziej atrakcyjne ceny oferują początkujący projektanci ogrodów, natomiast wyższe ceny na ogół związane są z renomą bardziej doświadczonych firm. Za wykonanie projektu ogrodu w przypadku małej działki, która nie przekracza 500 m2, cena waha się między 2000 a 3000 zł. Wykonanie aranżacji większej przestrzeni wymaga większego nakładu pracy, stąd odpowiednio wzrasta również cena. Za projekt działki należy przygotować się na wydatek rzędu od 2500 zł do 3500 zł, jeżeli ona nie jest większa niż 1000 m2. Warto jednak mieć na uwadze, że koszt projektu ogrodu może ulec zmianie ze względu na indywidualne wymagania.

Skąd wziąć inspirację na zaaranżowanie swojego ogrodu?

Jedną z pierwszych inspiracji może być babciny ogródek. Sielankowa roślinność na gankach wywołuje wiele ciepłych wspomnień i może stanowić jedną z inspiracji dla klasycznych ogródków oraz przydomowych warzywniaków. Na wiele ciekawych pomysłów można wpaść podczas wizyty w szkółce roślinnej. Znajdują się tam rozmaite gatunki krzewów i drzew iglastych, owocowych, ozdobnych oraz kwiatów. W Internecie natomiast dostępne są projekty z czterech stron świata na wyciągnięcie ręki. Może inspiracją dla twojejaranżacji ogrodu będzie określony styl – francuski, angielski, śródziemnomorski, skandynawski lub japoński. W zależności od stylu architektury domu, możesz postawić naaranżację nowoczesnego ogrodu lub przeciwnie, na klimat bardziej rustykalny. Dobrze jest też czerpać wzorce z własnych obserwacji podczas dalszych i bliższych podróży.

Ile trwa zaprojektowanie ogrodu?

Trzeba przygotować się na to, że opracowanie profesjonalnego oraz kompleksowego projektu trwa co najmniej 4 tygodnie. Pamiętaj jednak, że w szczycie sezonu czas ten może się wydłużyć nawet do 8 tygodni i trzeba będzie uzbroić się cierpliwość. Ponadto, im większy ogród, tym trzeba się liczyć z dłuższym czasem realizacji projektu.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Projektantów Ogrodów