Płyta karton gips w Nowej Soli

Porównaj oferty od Specjalistów od Zabudowy Płytami GK z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 9 887 795 zleceń.

  • (obsługiwane z Oferteo)
651 105 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Płyta karton gips jest doskonałym rozwiązaniem stosowanym do wykończenia ścian i sufitów o równej powierzchni. Jest to sprawdzony sposób w skomplikowanych architektonicznie budynkach, stającym się alternatywną opcją dla tradycyjnych tynków. Płyta karton gips to dobre rozwiązanie już na etapie projektowania wnętrz, ponieważ ich montaż zajmuje o wiele mniej czasu, a także są o wiele prostsze w wykonaniu. Dzięki nim, gładź nakładana na ścianę jest poddawana mniejszym obciążeniom, przez co murowanie ścian będzie trwalsze i nie będą tworzyć się na niej pęknięcia. Czy warto stosować płyty karton-gips? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące tego materiału.

Montaż płyt gips karton jest bardzo ekologicznym rozwiązaniem, które skutecznie pomaga w regulowaniu wilgoci w pomieszczeniach. Gdy wilgotność powietrza jest zbyt wysoka – płyty przyjmują jej nadmiar, aby później oddać go gdy wilgotność spadnie. Płyty gipsowo-kartonowe umożliwiają również wykonanie lekkich ścian o dobrej izolacji akustycznej. Elementy te dostępne są w wielu rozmiarach, a grubość płyty karton gips najczęściej wynosi 12,5 mm. Wymiary płyt gips karton najlepiej indywidualnie dostosować do każdego budynku tak, aby powstały z nich jak najmniejsze odpady. Pozwoli to zarówno zaoszczędzić na kosztach materiału, jak i robocizny. Płyty gipsowo-kartonowe są doskonałym rozwiązaniem przed tapetowaniem.

Warto wspomnieć o współczynniku przewodzenia ciepła płyt gipsowo-kartonowych wynoszącego 0,25 W/(m*K). Oznacza on, że płyty są materiałem niepalnym, a gdy już dojdzie do pożaru, ich temperatura spalania jest bardzo niska. Dzieje się tak za sprawą wilgoci zawartej wewnątrz, która skutecznie utrudnia zajęcie się ogniem elementu. Gdy dochodzi do pożaru za sprawą wilgoci zawartej w płytach, ich temperatura spalania wynosi niewiele ponad 100 stopni Celsjusza, co wydłuża czas na wydostanie się z płonącego budynku.

Wyróżniamy kilka rodzajów płyt gipsowo-kartonowych stosowanych przez większość firm remontowo-wykończeniowych:

  • GKF - jest to materiał stosowany w miejscach, które są szczególnie narażone na powstanie pożaru takich jak kominy oraz kotłownie. Płyta ta charakteryzuje się dodatkowym elementem w postaci włókna szklanego, dzięki któremu podczas pożaru nie wydziela się dym nawet do 2 godzin.
  • GKFI - płyta bardzo podobna do GKF, jednak dodatkowo wzmocniona i jeszcze bardziej ognioodporna. Jej parametry pozwalają na montaż płyty w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności powietrza oraz dużym ryzyku pojawienia się ognia. Płyta ta jest dodatkowo zaimpregnowana, co jeszcze bardziej potęguje jej wytrzymałość.
  • GKB - jest to najprostsze rozwiązanie przeznaczone do pomieszczeń o niskiej wilgotności powietrza. Szukając taniego i wszechstronnego rozwiązania, warto postawić na płytę GKB, która doskonale nada się do ułożenia na ścianach, poddaszach oraz sufitach. Wilgotność powietrza w takim pomieszczeniu nie może przekraczać 70%.
  • GKBI - jest to bardzo podobny materiał do tego obecnego w płycie GKB, jednak jest dodatkowo zaimpregnowany. Jego parametry są podwyższone: posiada większą odporność na wilgoć, która w pomieszczeniach może wynosić nawet 85%. Z tego powodu doskonale sprawdzi się w miejscach takich jak łazienka czy kuchnia.
Obecnie brak zapytań ofertowych w tej kategorii.
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Zabudowy Płytami GK

Najczęstsze pytania o zabudowie karton-gips

Jakie są rodzaje i wymiary płyt karton gips?

Obecnie na rynku dostępne są cztery podstawowe rodzaje płyt gipsowo-kartonowych: GKB, GKBI, GKF i GKFI. Każdy rodzaj cechuje się innymi parametrami i elementami budowy, przez co odpowiedni będzie do konkretnego typu pomieszczenia. Najpopularniejsze grubości w jakich dostępne są płyty gipsowo-kartonowe to 6.5 mm, 9.5 mm, 12.5 mm oraz 15.5 mm. W niektórych sklepach dostępne są nawet grubsze modele. Szerokość w jakiej oferowane są płyty wynosi najczęściej 120 cm, jednak dostępne są też inne opcje. Jeśli chodzi o wysokość płyty, to najczęściej dostępne są dwie możliwości: 200 cm oraz 260 cm. Wymiary płyt należy dobrać pod indywidualne potrzeby pomieszczenia, tak aby powstały odpad był jak najmniejszy.

Do czego można wykorzystać płytę karton gips?

Płyty gipsowo-kartonowe są ciekawą alternatywą dla tradycyjnych tynków stosowanych w budownictwie, ponieważ ich czas montażu jest dużo krótszy. Ich niewątpliwą zaletą jest również prostota montażu, dzięki której jesteśmy w stanie wykonać go sami. Płyty to nowoczesne rozwiązanie, które skutecznie reguluje poziom wilgotności w pomieszczeniu, a także posiada niewielki stopień izolacji akustycznej. Montując płyty gipsowo-kartonowe należy upewnić się, że powierzchnia ścian jest idealnie równa.

Czy płyta karton gips jest wodoodporna?

Istnieją płyty gipsowo-kartonowe posiadające właściwości wodoodporne. Mowa tutaj o modelach GKBI, które świetnie nadają się do takich pomieszczeń jak łazienka oraz toaleta. Płyty te posiadają zmniejszoną wchłanialność wody, dzięki czemu poradzą sobie w środowisku zawilgoconym nawet do poziomu 85%!

Jaki jest koszt płyty karton gips?

Koszty są różne w zależności od wybranych modeli płyt, jednak wahają się one w okolicach od 70 do 90 zł/m2 wraz ze stelażem niezbędnym do ich montażu. Do tej ceny należy doliczyć koszty samej robocizny, które obecnie wahają się między od 50 do 70 zł/m2. Ceny te mogą ulec zmianie, w zależności od skomplikowania ścian i ich nachylenia. Koszt budowy średniej wielkości ściany gipsowo-kartonowej o powierzchni 10m2 wyniesie od 1300 do 1600 zł. Jest to opłacalna inwestycja, zważywszy na zalety jakie oferują nam płyty gipsowo-kartonowe.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Zabudowy Płytami GK