Wymiana dachu w Zgierzu

Porównaj oferty od Firm Wymieniających Pokrycia Dachowe z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 408 227 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Dach jest głównym elementem konstrukcyjnym każdego domu, od którego zależy wiele parametrów całego budynku. Jednocześnie, pokrycie dachowe jest narażone na mnóstwo niekorzystnych czynników pogodowych, takich jak śnieg, deszcze czy mocny wiatr. Mocne wytężenie poszczególnych elementów może spowodować przeciekanie wody oraz pojawianie się grzybów lub owadów. Może to oznaczać, że konieczna będzie naprawa lub wymiana dachu. O tym dlaczego warto rozważyć takie działanie oraz na co zwrócić uwagę dowiesz się z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania. Na naszej stronie znajdziesz też ranking najlepszych specjalistów od wymiany pokrycia dachowego.

W przypadku niewielkich uszkodzeń i dobrego stanu dachu, możliwe jest przeprowadzenie jedynie remontu dachu bez wymiany całej powierzchni. Usługa taka najczęściej jest dużo tańsza i trwa krócej, niż wymiana pokrycia dachowego na zupełnie nowe. Mimo to, do takich zadań warto zatrudnić dobrego fachowca, który oceni stan dachu i stwierdzi, czy naprawa będzie ekonomicznie uzasadniona. Być może sam dach jest już na tyle stary, że w najbliższym czasie i tak konieczna będzie jego wymiana.

W przypadku wymiany dachu na zupełnie nowy, liczyć się trzeba z dużo większymi kosztami. Przede wszystkim, ekipa budowlana będzie musiała zdemontować starą powierzchnię dachową, jednocześnie nie uszkadzając więźby dachowej. Następnie konieczny jest montaż pokrycia dachowego. Wszystko to przeprowadzane jest na dużej wysokości, często pod presją czasu i pogody.

Tania wymiana dachu często generuje większe koszty, niż wynajęcie doświadczonych specjalistów. Jest to spowodowane słabą jakością wykonania, która spowoduje szybsze zużycie się elementów dachu oraz potrzebę jego naprawy. O wiele lepiej finansowo wychodzi zatrudnienie dobrej ekipy budowlanej do budowy dachu lub jego wymiany. Dobrze wykonana usługa zapewni większą wytrzymałość i żywotność pokrycia dachowego. Dodatkowo, można zadbać także o częste mycie dachów oraz ich konserwację. Częsta kontrola stanu pokrycia dachowego pozwala na szybką naprawę elementów, gdy tylko pojawi się problem. Dzięki temu, nie doprowadza się do pojawienia dużych i kosztownych awarii.

Wymiana dachu jest drogim przedsięwzięciem, dlatego wiele osób interesuje się tematem zdobycia dofinansowania. Aktualnie prowadzone są takie działania, jednak najczęściej są one przeznaczone dla osób, które mają dom pokryty azbestem. Materiał ten, stosowany kiedyś chętnie do pokrywania dachów, dziś jest uznawany za silnie trujący. Z tego powodu, osoby chętne na wymianę tego typu dachów mogą liczyć nawet na spore dofinansowania. Nie oznacza to jednak, że nie ma możliwości uzyskania wsparcia finansowego przy wymianie dachu. Koszt takiej inwestycji można bowiem odliczyć od podatku w ramach ulgi termomodernizacyjnej, pod warunkiem że wymiana dachu będzie obejmować również jego docieplenie.

Ranking najlepszych specjalistów od wymiany pokrycia dachowego w Zgierzu

Wymiana dachu Zgierz

Gud-Bud Andrzej Myrets

7 opinii
IGRAMA - Wymiana dachu Zgierz

IGRAMA

1 opinia
ADA-TOM REMONTY - Wymiana dachu Zgierz

ADA-TOM REMONTY

4 opinie
Cieślak-Dach - Wymiana dachu Zgierz

Cieślak-Dach

4 opinie
MaRenoMa Renard Dąbrowski - Wymiana dachu Zgierz

MaRenoMa Renard Dąbrowski

3 opinie
Krzysztof Ostrowski - Wymiana dachu Zgierz

Krzysztof Ostrowski

1 opinia
MAR-BUD - Wymiana dachu Zgierz

MAR-BUD

24 opinie
TOBKAM-BUD - Wymiana dachu Zgierz

TOBKAM-BUD

8 opinii
Mateusz Skorża - Wymiana dachu Zgierz

Mateusz Skorża

1 opinia
MAR-KUB REMONTY-SPRZĄTANIE POSESJI - Wymiana dachu Zgierz

MAR-KUB REMONTY-SPRZĄTANIE POSESJI

4 opinie

Najnowsze z 25 zleceń na wymiany pokryć dachowych w Zgierzu

Zapotrzebowanie na kładzenie gontu bitumicznego, blachy trapezowej, papy, 201-300m², Zgierz

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: obiekt handlowo-usługowy Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: gont bitumiczny, blacha trapezowa, papa Materiały zapewnia...

 • Zgierz

2023-01-19 do 2023-01-27

Perfekcyjne Dekarstwo Zgierz

Jako cieśla działający na terenie miejscowości Łódzkie i oferujący szerokie spektrum usług z zakresu perfekcyjnego dekarstwa podejmij współpracę z Klientem, który zgłosił zapytanie o treści "Szukam ekipy, wymianę pokrycia dachowego, 151-200m²". Dzięki temu, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Aleksandrów Łódzki

2023-01-07 do 2023-01-15

Najlepsze Remontowanie Dachów Zgierz

Usługi dekarskie w wykonaniu Twojej firmy to istny majstersztyk? Jako idealny partner do powierzenia remontowania dachów poznaj szczegóły zlecenia o treści - Szukam ekipy, wymianę pokrycia dachowego, do 150m². Ustal pasujący termin od razu!

 • Głowno

2023-01-05 do 2023-01-13

Profesjonalna Wymiana Pokrycia Dachowego Zgierz

Zrealizuj zadanie profesjonalnej wymiany pokrycia dachowego o treści "Szukam ekipy, wymianę pokrycia dachowego, do 150m²", jako ekspert z miejscowości Łódzkie. Zyskaj klientów swoimi kwalifikacjami i rzetelnością. Pokaż, że na terenie Łódzkiego nie masz sobie równych. Skontaktuj się, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Aleksandrów Łódzki

2022-12-14 do 2022-12-22

Dobry Cieśla Zgierz

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: obiekt przemysłowy lub magazynowy Rodzaj dachu: do uzgodnienia Rodzaj pokrycia dachowego: blacha trapezowa, papa Materiały zapewnia: do...

 • Łagiewniki nowe

2022-12-01 do 2022-12-09

Dobry Cieśla

Remontowanie dachów to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zapytanie jako jeden z najlepszych w fachu cieśli. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby dopasować ofertę do wymagań.

 • Dobra-Nowiny

2022-11-14 do 2022-11-22

Wymiana Pokrycia Dachowego

Wysokiej klasy wymiana pokrycia dachowego to Twoja specjalność? Wykonaj zapytanie jako najlepszy specjalista w fachu cieśli. Napisz krótko co możesz zaoferować i otrzymaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Łódź

2022-11-14 do 2022-11-22

Perfekcyjna Wymiana Pokrycia Dachowego

Starasz się odnaleźć zlecenie do wykonania jako dobry specjalista? Twoja firma to świetna okazja dla tego Zleceniodawcy z Łódzkiego. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Już teraz określ jaką ofertą dysponujesz i poznaj dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Stryków

2022-10-28 do 2022-11-05

Wymiana Pokrycia Dachowego

Masz zamiar wykonać zlecenie na wymiana pokrycia dachowego, a nie masz Klienta? Odpowiedź na ogłoszenie o treści Zlecenie na wymianę pokrycia dachowego, 151-200m² to rewelacyjny wybór. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

 • Maciejów (Smardzew)

2022-10-27 do 2022-11-04

Remontowanie Dachów

Jeśli usługi dekarskie nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic to to ogłoszenie jest właśnie dla Twojej firmy. Bazując na swoim doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi w zakresie remontowania dachów. Wybierz numer, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie pożałujesz.

 • Stryków

2022-10-22 do 2022-10-30

Zlecę wymianę pokrycia dachowego, do 150m², Lućmierz-Ośrodek

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: gont bitumiczny Materiały zapewnia: do uzgodnienia Dodatkowe prac...

 • Lućmierz-Ośrodek

2022-10-18 do 2022-10-26

Perfekcyjne Dekarstwo

Wybór tego zlecenia da Ci same korzyści i na 100% Klient, który pisze - "Zlecę prace na dachu, do 150m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą takim, jak Ty. Aby otrzymać informacje o budżecie skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

 • Ozorków

2022-10-17 do 2022-10-25

Zapytanie o prace na dachu, 151-200m², Aleksandrów Łódzki

Usługi dekarskie w wykonaniu Twojej firmy to istny majstersztyk? Jako najwyższej klasy cieśla nawiąż współpracę po zapoznaniu się ze zleceniem, które ma treść - Zapytanie o prace na dachu, 151-200m². Nie czekaj - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Aleksandrów Łódzki

2022-10-15 do 2022-10-23

Rewelacyjna Naprawa Dachów Zgierz

Jeżeli wykonujesz zlecenia na rewelacyjna naprawa dachów w rejonie Łódzkiego i szukasz najlepszych zleceń to znalazłeś dobre miejsce. Klient, który napisał zapytanie o treści "Szukam ekipy, wymianę pokrycia dachowego, do 150m²", jest gotowy skorzystać z usług Twojej doświadczonej firmy. Określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

 • Ozorków

2022-10-13 do 2022-10-21

Cieśla

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: papa Materiały zapewnia: do uzgodnienia Dodatkowe prace: położeni...

 • Stryków

2022-10-09 do 2022-10-12

Zapytanie o położenie papy, 151-200m², Sokolniki-Las

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: płaski Rodzaj pokrycia dachowego: papa Materiały zapewnia: Wykonawca Dodatkowe prace: obróbki blachars...

 • Sokolniki-Las

2022-09-28 do 2022-10-06

Potrzebna firma do prac na dachu, 50m² , Zgierz

To zlecenie o treści - Potrzebna firma do prac na dachu, 50m² jest zaadresowane do fachowca, który świadczy swoje usługi na atrakcyjnych warunkach oraz skupia się na Klientach z Zgierza oraz przyległych powiatów. Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaoferować.

 • Zgierz

2022-09-24 do 2022-10-02

Zlecę wymianę pokrycia dachowego, 70m² , Zgierz

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 70m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: płaski Rodzaj pokrycia dachowego: papa Materiały zapewnia: do uzgodnienia Dodatkowe prace: Klient nie potr...

 • Zgierz

2022-09-21 do 2022-09-29

Rewelacyjne Usługi Dekarskie

To zapytanie o treści - Szukam ekipy, wymianę pokrycia dachowego, 301-500m² jest zaadresowane do specjalisty, który świadczy rewelacyjne usługi dekarskie oraz koncentruje się na Klientach z Łódzkiego oraz przyległych powiatów. Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Parzęczew

2022-09-07 do 2022-09-15

Zapytanie o położenie papy, 301-500m², Parzęczew

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 301-500m² Rodzaj budynku: budynek użyteczności publicznej Rodzaj dachu: płaski Rodzaj pokrycia dachowego: papa Materiały zapewnia: Wykonawca Dodatkowe prace: oc...

 • Parzęczew

2022-08-17 do 2022-08-25

Zapytanie o położenie blachodachówki, 151-200m², Zgierz

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materiały zapewnia: do uzgodnienia Dodatkowe prac...

 • Zgierz

2022-08-15 do 2022-08-23

Dobry Cieśla

Jako cieśla realizując się od wczesnej młodości i specjalista stale gotowy do współpracy odpisz na to zlecenie. Ten Klient nadesłał zlecenie o treści "Zlecenie na wymianę pokrycia dachowego, 301-500m²". Nie zwlekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

 • Zgierz

2022-07-19 do 2022-07-27

Zlecę wymianę pokrycia dachowego, 35m² , Łódź

Doskonałe remontowanie dachów to Twoja specjalność? Wykonaj zapytanie jako prawdziwy ekspert w tej dziedzinie. Aby uzyskać informacje o budżecie skontaktuj się od razu - warto.

 • Łódź

2022-08-01 do 2022-08-09

Zlecenie na wymianę pokrycia dachowego, 151-200m², Łódź

Jako wybitny specjalista z branży profesjonalnych usług dekarskich i remontowania dachów, obsługujący Klientów z miejscowości Łódź i sąsiednich miast - zapoznaj się ze zleceniem o treści "Zlecenie na wymianę pokrycia dachowego, 151-200m²". Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaoferować.

 • Łódź

2022-07-31 do 2022-08-08

Najwyższej Klasy Wymiana Pokrycia Dachowego

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom typu bliźniak Rodzaj dachu: płaski Rodzaj pokrycia dachowego: papa Materiały zapewnia: Wykonawca Dodatkowe prace: położenie papy T...

 • Łódź

2022-07-31 do 2022-08-08

Otrzymaj zlecenia dla Firm Wymieniających Pokrycia Dachowe

Najczęstsze pytania o wymianie dachu

Co ile lat należy wymieniać pokrycie dachowe?

O ile dach jest prawidłowo konserwowany i zadbany – może on wytrzymać od 30 do nawet 100 lat. Dużo zależy od materiału, z jakiego wykonane jest pokrycie dachowe. Najtrwalsze są: dachówka ceramiczna, blacha miedziana, czy blacha cynkowo-tytanowa.

Czy warto zdecydować się na kompleksowe odświeżenie dachu?

Zamiast wymiany pokrycia dachowego czasem warto zastanowić się nad jego odświeżeniem. Polega to na umyciu dachu wodą pod ciśnieniem oraz ewentualnym pomalowaniu. Ta druga operacja możliwa jest w przypadku dachówki, płyty cementowej, blachy lub dachówki ceramicznej. Czy jednak tego typu zabiegi wraz z niewielkimi pracami remontami wystarczą? Może to być dobry sposób przy takich oznakach jak:

 • brud,
 • nalot,
 • blaknięcie,
 • niewielkie pęknięcia,
 • nierówności pokrycia dachowego (wgięcia i załamania powierzchni),
 • początki korozji, w przypadku dachów blaszanych.

Wymiana dachu jest konieczna z kolei, w przypadku występowania przecieków i poważnych uszkodzeń pokrycia dachowego. Warto zawsze poradzić się specjalisty, czy odświeżenie dachu przyniesie pożądane efekty.

Jaki jest koszt całkowitej wymiany dachu?

Konieczna jest wymiana dachu? Koszt takiej usługi zależny jest od wielu aspektów – między innymi materiału pokrycia dachowego, stanu więźby dachowej oraz wielkości i złożoności samego dachu. Na ceny wpływa także lokalizacja domu – na przykład w Warszawie ceny bywają kilkukrotnie wyższe, niż na wschodzie kraju. Jednak uśredniona cena w całej Polsce wynosi około od 4 do 20 zł za metr kwadratowy. Należy wziąć pod uwagę wysoki poziom inflacji, który wpływa na dynamiczne zmiany cen.

Jeśli posiadasz dach z eternitu, możesz jednak skorzystać z dofinansowania nawet do 20 tys. zł. Inną okazją do taniej wymiany dachu może być skorzystanie z ulgi termomodernizacyjnej. Jeśli przy okazji wymiany pokrycia dachowego ocieplisz swój dach, koszt takiej inwestycji będziesz mógł odliczyć od podatku.

Gdzie szukać profesjonalistów zajmujących się wymianą dachu?

Wymiana dachu to niełatwe zadanie. Na szczęście w naszym rankingu najlepszych specjalistów możesz znaleźć oferty prawdziwych fachowców w tej dziedzinie. Mają oni pozwolenie na pracę na wysokości, dzięki temu nie będzie stanowiło to dla nich problemu. Natomiast duże doświadczenie pozwala im na błyskawiczną wymianę pokrycia dachowego. Aby uniknąć problemów z pogodą, potrafią oni takie zadanie wykonać w ciągu kilku dni. Jednak tak błyskawiczne tempo wymaga odpowiedniego przygotowania wszystkich potrzebnych materiałów, które będą potrzebne do wymiany dachu. Dlatego przygotuj się na poniesienie dużych kosztów zakupu pokrycia dachowego jeszcze przed przybyciem ekipy.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Firm Wymieniających Pokrycia Dachowe